 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 09-09-2012 11:13 | Jacek Tabisz (30006 punktów) | Religia Korwina
26 na 30 | Śledziłem ostatnio dyskusję na temat okropnej wypowiedzi Korwina Mikke na temat paraolimpiady. W dyskusji wzięły też udział osoby ewidentnie wierzące w Korwina. Starały się one dokonywać teologicznej wykładni jego słów. Złe elementy wypowiedzi Korwina stawały się w ich rozumieniu tajemniczymi metaforami, zaś całości przyświecało przekonanie, iż "Korwin ma zawsze rację". Kiedy nie można już było centralnie ubóstwić Korwina (przynajmniej oficjalnie, na oczach takich jak ja sceptyków) osoby wierzące w korwinizm zaczynały podważać znaczenia słów użytych przez tego szaleńca - rozmiękczyła się na przykład definicja słowa "niepełnosprawność". Cała dyskusja pokazała mi, jak łatwo odpowiednio podatny Homo sapiens może tworzyć nowe religie i jak bardzo ich potrzebuje. Innym wnioskiem była oczywiście niedorzeczność tychże. Łatwość, z jaką podły człowiek może stać się u swoich wyznawców świętym, herosem, czy nawet bogiem. Jezus, jeśli wogóle istniał, przechodził z pewnością podobny proces ubóstwienia.
Dziwi też popularność Korwina w sieci i w szkołach średnich. Być może wiara potrzebuje naiwności i prostego przekazu, pokazującego, iż świat jest znacznie prostszy niż jest w rzeczywistości. Proste reguły oczarowują chcących "wiedzieć" i mieć swoje "zdanie" już teraz, natychmiast... Ukazanie złożoności rzeczywistości może w tym momencie tylko rozczarować. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Dalej..#226 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Religia Korwina | . > OFE to tylko sposób na ratowanie systemu emerytalnego.Czytelnik 'Selanos' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Religia Korwina' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,517983#w518403Z wiarą nie ma dyskusji, a i czasu szkoda. Inteligentni, jak chcieli, to moje argumenty przyjęli, lub przedstawili własne. Pana stać intelektualnie tylko na klikanie minusów. Przyjemnej zabawy, ale to nie mój poziom. @@@ . |
#227 1 na 3 | Artur@R (7115 punktów) | Odp: Religia Korwina | > Proszę zauważyć, że czynię panu wielką łaskę odpowiadając na kolejny pana post<O dzięki Ci Selanosie za Twą łaskę -jakże mnie ubogaciłeś słowy swym, których niegodzien jestem. (przelew na konto uczynię wnet) > Dałbym panu minusa, ale nie mogę. 10 na dobę, niestety.<Nie szlochaj, nie szlochaj, wytrzyj nosek...jutro też jest dzień i kolejne 10 chwil szczęścia Cię czeka i tańczyć będziesz mógł przez cały dzionek na Katowickim rynku  .
"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody." |
| Selanos (12869 punktów) | Odp: Religia Korwina | > Selanosie - bronisz utopii, a z argumentami krucho. Byłbyś bardziej przekonywujący, gdybyś wdał się w polemikę również z Borysem, bo chyba nie we wszystkim (mam nadzieję) się z nim zgadzasz?Ja nie bronię utopii. Liberalizm to nie utopia. Nigdy nie twierdziłem, że to system bez wad. Po prostu uważam, że lepszego nie ma. Nie, nie zgadzam się z Borysem we wszystkim. |
| Selanos (12869 punktów) | Odp: Religia Korwina | Dobra, dobra. Dla odmiany może Pan mi zrobi łaskę i odpowie na te części postów, na które pan nie odpowiedział wcześniej, twierdząc za to uparcie, że nie podaję argumentów. Z przelewem może być ciężko, bo nie podałem Panu konta a że jestem w trakcie przenoszenia się do innego banku, to moglibyśmy załatwić sprawę przez przekaż pocztowy? Z góry dziękuję. |
#230 1 na 1 | Selanos (12869 punktów) | Odp: Religia Korwina | > Jak już zdecydujesz o wyjeździe, nie zapomnij uregulować rachunków (czyli oddać pieniędzy) za (chociaż) edukację i opiekę zdrowotną - "zainwestowałem" (z dużym ryzykiem w prawdzie i raz zmniejsza raz zwiększą ochotą) pieniądze w społeczeństwo i państwo, więc tak bezczelnie okradać się (Nas) nie pozwolę (tu by się przydał rym)  Oddałem z nawiązką. nawet dzisiaj, jak kupiłem sobie batonika za 1.80, to 23% z tego, to był VAT. Mało tego, każdy składnik z którego powstał ten batonik, był opodatkowany, tak samo jak pieniądze które zarobiłem. I tak dzień w dzień płacę, czy zarabiam, czy robię zakupy. A za opiekę zdrowotną to powinni mi oddać, bo płacę i nie korzystam. Prywatny dentysta, dermatolog, nawet rękę mi zszyli prywatnie. Dużo ładniej niż w publicznym, dwanaście szwów a blizna dość mała. A u lekarza pierwszego kontaktu nie byłem już od dawien dawna, zresztą nigdy tam często nie zaglądałem. I krew oddaje, też za darmo. Także przy wyjeździe powinienem upomnieć się o zwrot. I o odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu po przejściu przez publiczną edukację. Gimnazjum to był koszmar, byłem zamknięty w małym pomieszczeniu z innymi gimnazjalistami, to nie było bezpieczne. Tak nota bene, znowu niczego twórczego Pan nie napisał. A tak się starałem, nawet poświęciłem pięć minut mojego życia na wyjaśnienia. PS. I jakby co to...powodzenia i żegnam. Kamień spadł mi z serca. Na stopę. |
Hotbit (1772 punktów) (zablokowany) | Odp: Religia Korwina | Bardzo mnie rozczarowała ta wypowiedź p. Tabisza.
100% ad personam 0% ad rem
Przykre. Korwin w swoim tekście ''Paranoja...'' przytacza szereg argumentów, dlaczego nazywa to paranoją. Jest to podejście racjonalne. Dlatego słowa p. Tabisza '' Złe elementy wypowiedzi Korwina'' '' okropnej wypowiedzi Korwina Mikke'' domagają się wyjaśnienia. Stwierdzenie złe, okropne i już... to takie właśnie w stylu kapłana religii...
|
| Selanos (12869 punktów) | Odp: Religia Korwina | > W tych państwach są niskie podatki? Nie ma sektora państwowego? Nie ma bezpłatnej edukacji? Nie ma policji?Moja definicja państwa minimalnego to: -niskie podatki -wojsko i policja -wymiar sprawiedliwości -ewentualnie, gwoli kompromisu, edukacja, ale nie dla wszystkich. Ktoś przeszkadza i się nie uczy to wypad, żadnego przymusu. |
#233 4 na 4 | Jacek Tabisz (30006 punktów) | Odp: Religia Korwina | Ale wiesz, to, że ktoś w wieku 9 - 15 lat jest trudnym uczniem nie powinno oznaczać, że wypad. Trudny wiek, wiele się może zmienić. Natomiast student, jak się nie uczy, wypada z darmowej edukacji i dzisiaj. Z pewnością też szkoda byłoby wyrzucać do kubła rozwój nauki, a tu bez państwa się nie obejdzie. Prywatni biznesmeni nie zrzucą się na satelity badające kosmos, czy wielkie akceleratory. Dobrzy urzędnicy są bezcenni - żaden biznesmen, nawet jeśli ma bardzo dobre chęci, nie uniknie naiwności i braku wiedzy we wspieraniu wielkoskalowych przedsięwzięć. Emerytury to wielkie osiągnięcie - dzięki temu nie mijamy ludzi konających na chodnikach. Z pewnością nie warto z tego osiągnięcia rezygnować, a nie każdy zacznie odkładać w banku za młodu. Raczej mniejszość. A nawet jeśli zaoszczędzi, to przecież każdy rodzić kocha swoje dzieci etc - oszczędności łatwo mogą zniknąć. Emerytura jest zabezpieczeniem mimo złych decyzji, które często popełniamy. Jednakże karą za te złe decyzje nie powinna być śmierć z głodu w czasie, gdy siły już nas opuszczą... |
| Selanos (12869 punktów) | Odp: Religia Korwina | > Ale wiesz, to, że ktoś w wieku 9 - 15 lat jest trudnym uczniem nie powinno oznaczać, że wypad. Trudny wiek, wiele się może zmienić.Może tak się zdarzyć, ludzie się zmieniają. Tacy ludzie byliby świetnym przykładem tego, że młodzież nie powinna rezygnować z nauki, dobrze jest mieć taki przykład, bo lepiej uczyć się na cudzych błędach, niż na swoich. A niewyedukowana siła robocza jest potrzebna w każdym kraju. Kiedyś edukacja była przywilejem, z reguły, niestety tylko dla tych bogatych, ale w niektórych krajach były stypendia które umożliwiały młodzieży z biedniejszych rodzin na uczęszczania do (często prestiżowych) szkół. Takie stypendia byłyby jak znalazł, niech nauka będzie przywilejem i nagrodą. Dla tych chcących. |
#235 1 na 3 | Artur@R (7115 punktów) | Odp: Religia Korwina | > .. może Pan mi zrobi łaskę i odpowie na te części postów, na które pan nie odpowiedział<Mógłbym, pytanie tylko po co? Bo jak często i mądrze rzecze pan Andrzej Bogusławski: "Z wiarą nie ma dyskusji a i czasu szkoda" Mam zamiar bronić liberalizmu gospodarczego, bo nienawidzę ludzi, którzy zadłużają się moim kosztem.Broń, walcz, nienawidź - na sztandarze sobie to "wyheftuj" i noś go wysoko - w imię "dobra waszego powszedniego i naszego szarego na wieki wieków. By człowiek - bogaty znaczył, a sprawiedliwość... była po waszej stronie" Selanosie
"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody." |
#236 2 na 2 | Jacek Tabisz (30006 punktów) | Odp: Religia Korwina | Wszystko wskazuje na to, że stypendiów było mało, zbyt mało. A niewykształcona siła robocza jest coraz mniej potrzebna. Nie uważam też, że 13 latek, który zaszalał, powinien być piętnowany na całe życie. Ty tak uważasz - ja się z tym nie zgadzam. |
#237 4 na 4 | Jacek Tabisz (30006 punktów) | Odp: Religia Korwina | Moim zdaniem rezygnacja z prawa do powszechnej edukacji i z emerytur, oraz z państwa wspierającego naukę i kulturę kreuje system znacznie gorszy od tego istniejącego. |
#238 3 na 3 | Jacek Tabisz (30006 punktów) | Odp: Religia Korwina | Gdybyś miał wypadek, w skutek którego stałbyś się kaleką, zrozumiałbyś lepiej. Ale oczywiście nie życzę ci wypadku. Może empatia się rozwinie bez tego. Przydaje się, bo nie tylko pomaga zrozumieć innych ludzi, ale ogólnie rzeczywistość. W moim poście odniosłem się do poprzedniej dyskusji, gdzie wypowiedź Korwina została dość dokładnie omówiona, również przeze mnie. |
#239 2 na 2 | Jacek Tabisz (30006 punktów) | Odp: Religia Korwina | Dzięki temu, że państwo składa się z ludzi przynajmniej trochę wykształconych, że nie trzeba poruszać się w obstawie, aby nie zostać napadniętym przez bandytów, bogaci chcą płacić duże podatki, wiedząc, że działają w stabilnym kraju i w społeczeństwie kierującym się prawem. Wyobraź sobie, że obok każdego bogacza jest większy bogacz, który w warunkach wolnej amerykanki mógłby po prostu mu nie zapłacić. Konający z głodu, niewykształceni nędzarze, albo ludzie bezmyślni, bo zapracowani niemal na śmierć, wcale nie są dobrzy na pracowników. |
| Selanos (12869 punktów) | Odp: Religia Korwina | Zacznij odróżniać poglądy gospodarcze od wszystkich innych. Korwin-Mikke jest ekonomicznym liberałem i z większością jego poglądów gospodarczych mogę się zgodzić. Natomiast reszta, jego światopogląd, to zupełnie inna sprawa. Zwolennicy Korwin-Mikkego zgadzają się z nim m.in. w kwestii aborcji. Ja się z tym nie zgadzam. Tak samo jak nie zgadzam się z jego poglądami nt. roli religii w państwie, albo tymi nt. kobiet. Niemniej za same poglądy gospodarcze, mam zamiar chociażby cytować JK-M, jeżeli w kwestii gospodarki ma coś ciekawego do powiedzenia. Innych cytatów na pewno nie przytoczę. Równie dobrze mógłbym podpiąć czyjeś poglądy socjaldemokratyczne pod nazwisko jakiegoś socjaldemokraty i nazwać to religią. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|