 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 09-09-2012 11:13 | Jacek Tabisz (30006 punktów) | Religia Korwina
26 na 30 | Śledziłem ostatnio dyskusję na temat okropnej wypowiedzi Korwina Mikke na temat paraolimpiady. W dyskusji wzięły też udział osoby ewidentnie wierzące w Korwina. Starały się one dokonywać teologicznej wykładni jego słów. Złe elementy wypowiedzi Korwina stawały się w ich rozumieniu tajemniczymi metaforami, zaś całości przyświecało przekonanie, iż "Korwin ma zawsze rację". Kiedy nie można już było centralnie ubóstwić Korwina (przynajmniej oficjalnie, na oczach takich jak ja sceptyków) osoby wierzące w korwinizm zaczynały podważać znaczenia słów użytych przez tego szaleńca - rozmiękczyła się na przykład definicja słowa "niepełnosprawność". Cała dyskusja pokazała mi, jak łatwo odpowiednio podatny Homo sapiens może tworzyć nowe religie i jak bardzo ich potrzebuje. Innym wnioskiem była oczywiście niedorzeczność tychże. Łatwość, z jaką podły człowiek może stać się u swoich wyznawców świętym, herosem, czy nawet bogiem. Jezus, jeśli wogóle istniał, przechodził z pewnością podobny proces ubóstwienia.
Dziwi też popularność Korwina w sieci i w szkołach średnich. Być może wiara potrzebuje naiwności i prostego przekazu, pokazującego, iż świat jest znacznie prostszy niż jest w rzeczywistości. Proste reguły oczarowują chcących "wiedzieć" i mieć swoje "zdanie" już teraz, natychmiast... Ukazanie złożoności rzeczywistości może w tym momencie tylko rozczarować. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Dalej..#151 3 na 3 | Borys Swoboda (1408 punktów) | Odp: Religia Korwina | > Dlaczego na taki raj nie przerobiono New Delhi, Mumbaju, Rajpuru, Haidarabadu czy Bangalore? Pewnie w Polsce, gdyby było na to odpowiednio dużo miejsca, na hasło "ludzie przedsiębiorczy, zjeżdżajcie się i twórzcie wolny rynek" też by coś takiego wyrosło. Ale nie w Warszawie, Łodzi, Płocku, Lublinie czy Pcimiu Dolnym.Politycy i reszta beneficjentów państwa straciliby na tym  |
#152 7 na 9 | Jacek Tabisz (30006 punktów) | Odp: Religia Korwina | Dokładnie - w Gurgaonie nie ma biednych ludzi, to eksluzywne przedmieście Delhi, ludzie w nim mieszkający niemal go nie opuszczają. Biedaków tam nie ma, bo to miejsce jedynie dla ludzi bogatych i wykształconych specjalistów, oraz dla ich służby (ale tylko w godzinach pracy). Mimo to Rada Miasta Delhi połączyła je metrem z resztą świata, inaczej byłoby tam dość smutno. W Gurgaonie jest cały wielki bulwar, na którym znajduje się rekordowa liczba Galerii Handlowych. Produkty w nich sprzedawane nie są skrobane dłutkiem na miejscu. Ogólnie - megaosiedle dla ludzi, którzy wzbogacili się w normalnym, posiadającym rząd kraju. Mam znajomych z Gurgaonu - nie wyglądają na ludzi, którzy obroniliby się przed bandytą bez policji, ani przed atakiem z Pakistanu bez wojska. W Delhi jest wyjątkowo duże zagrożenie terrorystyczne i nawet galerie na Gurgaonie są monitorowane przez żołnierzy. Terroryści już nieraz dokonywali masakr w miejscach handlowych. |
#153 2 na 2 | Jacek Tabisz (30006 punktów) | Odp: Religia Korwina | Co robi anarchokapitalista, jeśli bandyta przekupi jego prywatnego ochroniarza? Łatwo można sobie wyobrazić taką sytuację - nie ma państwa, nie ma prawa, a bandyta mówi do ochroniarza: "podzielmy się, wiesz gdzie mieszka, weźmiemy więcej..."  |
#154 2 na 4 | Artur@R (7115 punktów) | Odp: Religia Korwina | > Doprawdy, zaje*isty argument . Leżę i kwiczę < JAcek Tabisz:Bogaty w strukturach feudalnych, które postulujesz, będzie mógł sobie zmienić umowę w dowolnym momencie. Bo kto mu zabroni? Koledzy?
Odpowiada Szanowny: Selenos:Prawo A "kamrat" Szanowny Borys Swoboda...z takiego argumentu (bo tym jest wypowiedzi astrotaurusa) "leży i kwiczy"!! Oto cała mądrość i logika "współbarci w korwińskiej religii" 
"Jestem w kłopotliwym położeniu; zaplątałem się w życie bez własnej zgody." |
#155 1 na 1 | Borys Swoboda (1408 punktów) | Odp: Religia Korwina | Rozmawiamy chyba konkretnie o przypadku Deadwood. Niżej, w innej gałęzi dyskusji, kontynuujemy ten wątek. |
#156 4 na 4 | baszarteg (2319 punktów) | Odp: Religia Korwina | > Co robi anarchokapitalista, jeśli bandyta przekupi jego prywatnego ochroniarza?Dobre,obezwładnia ich przemożną mocą swojego autorytetu zapewne..  |
#157 3 na 3 | Jacek Tabisz (30006 punktów) | Odp: Religia Korwina | |
#158 1 na 1 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Religia Korwina | . > >>>Dla Pana państwo, wraz z jego systemem fiskalnym, jest bandytą?<<> Złodziej zabiera ukradkiem, tak żeby nikt nie wiedział, że to on ukradł. Bandyta zabiera pod groźbą użycia siły......Gratuluję wiedzy i refleksji intelektualnej. > Bez jaj.Bez jaj. Tak trzymać! @@@ . |
| M.M.M (1158 punktów) | Odp: Religia Korwina | > >> Ale wierzę, że kiedyś jeśli nawet nie wprowadzi się elastycznego systemu edukacji, który zapewniał by każdemu rozwój w kierunku, do którego jest najlepiej predysponowany, to przynajmniej wybitnym jednostkom nie będzie się rzucało kłód pod nogi każąc wkuwać coś, co im nigdy przydatne nie będzie.Jakże Ci wybitni są biedni! System każe im się uczyć! Oj,oj... A mnie się wydaje, że najbardziej przed uczeniem się protestują nie ci wybitni, ale ci, którzy są przeciętni. Wybitny sobie poradzi, w końcu jest wybitny. Natomiast reszta szuka okazji do wykpienia się od wyzwań. |
#160 9 na 9 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Religia Korwina | > Warto jeszcze wspomnieć historię amerykańskiego miasta Deadwood, na podstawie której nakręcono serial.> W skrócie- miasto pozbawione jakiegokolwiek wpływu rządu: Wikipedia: Pierwotne Deadwood założone zostało bezprawnie na terytorium indiańskim. Zgodnie z Traktatem z Laramie z roku 1868 Black Hills miały należeć do Indian z plemienia Dakotów. Jednak w roku 1874 ppłk George Armstrong Custer poprowadził w góry ekspedycję i powiadomił o odkryciu złota nad wodami French Creek w pobliżu dzisiejszej miejscowości Custer. Przekazana przez Custera na wschód informacja wywołała gorączkę złota i przyczyniła się do powstania miasta Deadwood, które szybko osiągnęło 5000 mieszkańców.
W początkach roku 1876 pionier Charlie Utter i jego brat Steve sprowadzili do Deadwood wszystko, co mogło przyczynić się do rozwoju ówczesnej osady, w tym także zawodowych hazardzistów i prostytutki. Wśród poszukiwaczy złota istniało ogromne zapotrzebowanie na kobiety, więc nierząd przynosił wysoki profit. Madam Mollie Johnson miała w krótkim czasie zostać właścicielką najlepiej prosperującego domu publicznego w Deadwood. Tom Miller we wrześniu tego samego roku otworzył "Bella Union Saloon".
Inny saloon (i jednocześnie dom publiczny), "Gem Variety Theater" otwarty został w kwietniu 1877 roku przez Ala Swearengena, który trzymał w ręku także handel opium w mieście. Saloon został zniszczony przez ogień, odbudowany w roku 1879, ale spłonął ponownie w 1899, z którego to powodu Swearengen wyjechał z Deadwood na zawsze.
Miasto stało się sławne jako miejsce, gdzie zamordowany został słynny strzelec i hazardzista Wild Bill Hickok, a także jako miejsce wiecznego spoczynku Hickoka i Calamity Jane oraz nieco mniej znanych postaci, jak Seth Bullock, Dora DuFran lub Potato Creek Johnny. Wszyscy oni spoczywają na cmentarzu Mt. Moriah na wzgórzu nad miastem. Deadwood cieszyło się złą reputacją, bowiem morderstwa były tu na porządku dziennym, a kary nie zawsze odpowiednie i zgodne z prawem. Proces mordercy Hickoka, Jacka McCalla, musiał zostać powtórzony, Deadwood nie było bowiem pełnoprawną jednostką administracyjną. Dopiero po przeniesieniu procesu gdzie indziej zapadł wyrok skazujący i McCall został powieszony.
Gdy gorączka złota minęła i nastał okres regularnego wydobycia, Deadwood zatraciło swój kresowy charakter i przekształciło się w spokojne, ciche miasteczko górnicze. W roku 1878 epidemia ospy powaliła tak wielu mieszkańców, że dziesiątki trzeba było poddać kwarantannie. W tym samym roku generał George Crook, ścigający Indian po bitwie nad Little Big Horn, dotarł do Deadwood po marszu, który zyskał miano Horsemeat March.
Pożar, który wybuchł 26 września 1879, strawił ponad 300 budynków i majątek wielu mieszkańców, zmuszając znaczną liczbę osób do szukania szczęścia gdzie indziej.@@@ . |
#161 3 na 3 | baszarteg (2319 punktów) | Odp: Religia Korwina | > Dlaczego Korwin-Mikke jest popularny wśród młodzieży, to jest dobre pytanie. Może dlatego, że coraz więcej młodych ludzi w tym kraju przestaje się przejmować ładnymi, wzniosłymi hasłami i zaczyna patrzeć na życie w sposób bardziej pragmatyczny?A tak,tak... nic tak nie imponuje młodzieży jak koleś rzucający wokoło debilami ,downami ,wypisujący o wieszaniu na latarniach jednych na kiszkach drugich  Świat się w okresie młodzieńczym dosyć komplikuje ,jego złożoność potrafi zachwycać wielu, jednak wielu też po prostu męczy , pan pohukujący -o debilach ,downach to swojak pomagający zredukować lęki i wątpliwości jak pierwsze piwka pite ukradkiem.  |
#162 1 na 1 | Selanos (12869 punktów) | Odp: Religia Korwina | > Oto cała mądrość i logika "współbarci w korwińskiej religii"  Hmm, mam wrażenie, że żadem z nas nie popiera JKM. |
#163 5 na 5 | Fafciu (953 punktów) | Odp: Religia Korwina | > Jak to nie ma co się zrobić ze swoim położeniem. Nie ma odgórnie narzucanych przez państwo ograniczeń zmiany własnego położenia.Tak to jest, jak się myśli, że tylko państwo może człowieka zniewolić. |
#164 1 na 1 | Selanos (12869 punktów) | Odp: Religia Korwina | To niech się Pan rozejrzy dookoła siebie, w Polsce, w kraju socjaldemokratycznym są gorsze miejsca. A mówimy o podobno bogatej Europie a nie Indiach, w których wciąż wiele miejsc wygląda jakby człowiek cofnął się w czasie o kilka wieków. |
#165 1 na 1 | Selanos (12869 punktów) | Odp: Religia Korwina | > Co robi anarchokapitalista, jeśli bandyta przekupi jego prywatnego ochroniarza? Łatwo można sobie wyobrazić taką sytuację - nie ma państwa, nie ma prawa, a bandyta mówi do ochroniarza: "podzielmy się, wiesz gdzie mieszka, weźmiemy więcej..."  A co zrobisz w socjaldemokracji, jak bandyta przekupi ochroniarza? Ale co tam ochroniarz, pół biedy z życiem, co jak bandyta przekupi polityka? |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|