Racjonalista - Strona głównaDo treści
Pytanie do agnostyków.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
04-11-2014 21:20Episode_2 (3284 punktów)Pytanie do agnostyków.
Ocena 3 na 3
Nie, nie pytam, co by Was przekonało i do czego.
Zastanawiam się nad czymś innym.

Czy agnostycy się modlą, chodzą do kościoła?
Bo jeśli ktoś uważa, że istnienie Boga jest możliwe mniej więcej na 50% to chyba nie olewa Boga i na wszelki wypadek się modli? Za duże ryzyko byłoby.

Jeśli jednak jakiś agnostyk żyje, jakby Boga nie było, to na co liczy, gdyby po śmierci okazało się, że jednak Bóg jest?
W każdym razie gdybym ja był agnostykiem to modliłbym się co drugi dzień. Na wszelki wypadek.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi farmer
>>> Nie rozumiesz ISTOTY Matki Boskiej.
>>>

>>To mi wyjaśnij ISTOTĘ Matki Boskiej.
>Najpierw Ty. Same suche fakty poproszę.
Ja pierwszy poprosiłem.

#302
03-12-2014 10:03
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>W gruncie rzeczy bardzo podobne to do Elaspa, tyle, że Elasp choć trochę oczytany jest.

Trzeba przyznać że "wzory" rozdaje na prawo i lewo. Ale w Matkę Boską też chyba nie wierzy. Ale tu mało kto wierzy w Matkę Boską. Dziwne jakieś.No nic.

>Ach, gdyby łatwo było porzucić te wszystkie emocjonalne koncepcje, którymi sączeni jesteśmy od pokoleń i zająć się bardziej sobą..pliki/forum/48521

mam wersję obrazkową do tego


#303
03-12-2014 10:08
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>>> Nie rozumiesz ISTOTY Matki Boskiej.
>>>>

>>>To mi wyjaśnij ISTOTĘ Matki Boskiej.
>>Najpierw Ty. Same suche fakty poproszę.
>Ja pierwszy poprosiłem.

Dawaj, nie krępuj się. Podpowiem Ci że będę odpowiadał wyłącznie Twoimi odpowiedziami. Jest duża szansa że się uda. Także zastanów się co chcesz napisać.

A jeszcze dziś możesz wierzyć i w Boga i w jego Matkę.

Kurde...brzmi jak słowa z przed 2000 lat.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi farmer
> Trzeba przyznać że "wzory" rozdaje na prawo i lewo. Ale w Matkę Boską
> też chyba nie wierzy. Ale tu mało kto wierzy w Matkę Boską. Dziwne jakieś

Po prostu inny model. W innym wątku napisał, ze wszystkie inne wiary są od kant d** rozbić. Tylko jego jest cacy.
Normalnie nową religię zakłada, tylko inteligencji, czy determinacji jakby nie staje. Do św. Pawła daleko.
Jednak cóż, inteligencj nie wymagajmy.
Oczywiscie ta jego wiara wreszcie odsłoni ludziom tą jednyną, słuszą i zbawienną perspektywę. Otworzy oczy, da Miłość, Prawdę i w ogóle ach, och!
*
Kotek spuper, bardzo to wszystko plastycznie pokazuje
Pozdrawiam

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#305
03-12-2014 10:22
 Ocena-1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi farmer
>Dawaj, nie krępuj się. Podpowiem Ci że będę odpowiadał wyłącznie Twoimi odpowiedziami. Jest duża szansa że się uda. Także zastanów się co chcesz napisać.
>A jeszcze dziś możesz wierzyć i w Boga i w jego Matkę.
>Kurde...brzmi jak słowa z przed 2000 lat.
Jakkolwiek byś się nie wił, nic to nie da, ja pierwszy poprosiłem.

#306
03-12-2014 10:33
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>Dawaj, nie krępuj się. Podpowiem Ci że będę odpowiadał wyłącznie Twoimi odpowiedziami. Jest duża szansa że się uda. Także zastanów się co chcesz napisać.
>>A jeszcze dziś możesz wierzyć i w Boga i w jego Matkę.
>>Kurde...brzmi jak słowa z przed 2000 lat.
>Jakkolwiek byś się nie wił, nic to nie da, ja pierwszy poprosiłem.

Absolutnie, wątek MB ciągnę od początku.
Trochę jednak rozczarowujesz bo liczyłem na jakiś "mały dialog" niemniej cieszę się że zaczynasz rozumieć.

Gdybym był wierzący poszłoby dużo sprawniej.

#307
03-12-2014 11:07
 Ocena-1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi farmer
>>Jakkolwiek byś się nie wił, nic to nie da, ja pierwszy poprosiłem.
>Absolutnie, wątek MB ciągnę od początku.
>Trochę jednak rozczarowujesz bo liczyłem na jakiś "mały dialog" niemniej cieszę się że zaczynasz rozumieć.
>Gdybym był wierzący poszłoby dużo sprawniej.
Jak wyżej.

#308
03-12-2014 11:15
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>>Jakkolwiek byś się nie wił, nic to nie da, ja pierwszy poprosiłem.
>>Absolutnie, wątek MB ciągnę od początku.
>>Trochę jednak rozczarowujesz bo liczyłem na jakiś "mały dialog" niemniej cieszę się że zaczynasz rozumieć.
>>Gdybym był wierzący poszłoby dużo sprawniej.
>Jak wyżej.

Szach mat.
No przecież pisałem że jesteś ateistą. Ale teraz przynajmniej wiesz co chcą przekazać kaznodzieje.

#309
03-12-2014 11:34
 Ocena-3 na 3
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi farmer
>>>>Jakkolwiek byś się nie wił, nic to nie da, ja pierwszy poprosiłem.
>>>Absolutnie, wątek MB ciągnę od początku.
>>>Trochę jednak rozczarowujesz bo liczyłem na jakiś "mały dialog" niemniej cieszę się że zaczynasz rozumieć.
>>>Gdybym był wierzący poszłoby dużo sprawniej.
>>Jak wyżej.
>Szach mat.
>No przecież pisałem że jesteś ateistą. Ale teraz przynajmniej wiesz co chcą przekazać kaznodzieje.
Nic nowego, jw. Jestem już jakiś czas w internecie, potrafię rozpoznać trolla.

#310
03-12-2014 12:04
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>>>>Jakkolwiek byś się nie wił, nic to nie da, ja pierwszy poprosiłem.
>>>>Absolutnie, wątek MB ciągnę od początku.
>>>>Trochę jednak rozczarowujesz bo liczyłem na jakiś "mały dialog" niemniej cieszę się że zaczynasz rozumieć.
>>>>Gdybym był wierzący poszłoby dużo sprawniej.
>>>Jak wyżej.
>>Szach mat.
>>No przecież pisałem że jesteś ateistą. Ale teraz przynajmniej wiesz co chcą przekazać kaznodzieje.
>Nic nowego, jw. Jestem już jakiś czas w internecie, potrafię rozpoznać trolla.

No i tyle warta ta ISTOTA. Zdławiło Cię jak dziecko.

Nauka była darmowa. PA

#311
03-12-2014 12:44
 Ocena 4 na 4
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Duch Prawdy
> ja pierwszy poprosiłem )..) Jestem już jakiś czas w internecie,
> potrafię rozpoznać trolla.

Ok, skoro od istoty Matki Boskiej się wywinąłeś, to teraz już na spokojnie proszę Cię o pouczenie, o co chodzi tą ISTOTĄ BOGA. Tzn co to jest konkretnie. Też trochę już na Internecie piszę, czytam i powiem Ci, że wiele osób - również na tym forum - chciałoby, by im ktoś tą istotę Boga prosto, w żołnierskich słowach wyłuszczył.
My po prostu nie możemy się tego doczekać..

Serdecznie pozdrawiam!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi farmer
> Z dużym prawdopodobieństwem postawił diagnozę cyklofrenii.
> Dzienniczek s. Faustyny został spisany w latach trzydziestych XX wieku,
> kiedy psychoterapeuci nie dopracowali się jeszcze metod leczenia takich zaburzeń osobowości.

Czytałem coś podobnego kiedyś w Charakterach. Wywiązała się tam nawet szersza dyskusja.
Ktoś inny kiedyś powiedział, że doswiadczenia mistyczne biorą się z długiego i nieuśmierzanego niczym cierpienia.
Zlikwiduj przyczynę bólu, wylecz chorobę - doświadczenia mistyczne miną.
Człowiek zdrowy po prostu funkcjonuje wg założeń natury: ma przyjaciół, dzieci, wychowuje je w miłosci, dobrze śpi, spełnia się w swoim hobby itp.

> Ciekawe na ile obecne czasy wyhamują różne cuda wizje itp.

Służba zdrowia u więszości dzisiejszych krajów jest na poziomie zdecydowanie z przed II wojny u nas. Jeszcze długo będziemy swiadkami różnych "cudów widzących" , "objawień" itp.
Pozdrowienia

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>Duchu, Ty sam jaja sobie robisz z tego co mówisz, dobrze Cię rozumiem??
Na końcu zdania stawia się jeden znak zapytania.

#314
10-12-2014 14:43
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>Duchu, Ty sam jaja sobie robisz z tego co mówisz, dobrze Cię rozumiem??
>Na końcu zdania stawia się jeden znak zapytania.

Czepiasz się pytajników * a o meritum akapitu - istnieniu czy nieistnieniu Jezusa, tudzież nieautoryzowanym kopiowaniu od niego złotych myśli - jak zwykle ani słowa. I kto tu jest ordynarnym trolem?
Pora kończyć ten ping-pong. Dziękuję Ci za brak rozmowy.

* Podwójne pytajniki wyrażają nacisk intrlokutora na udzielenie odpowiedzi.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#315
10-12-2014 14:51
 Ocena-2 na 2
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Pytanie do agnostyków.
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>ordynarnym trolem?
Dużo błędów popełniasz, pisze się "trollem".

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365