 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » ABC Racjonalisty
| Napisano | Autor | Tytuł | | 15-11-2014 20:27 | Masław Wielki (9 punktów) | Postęp, a ludzkość.
6 na 6 | Witam drogich racjonalistów! Jest to mój pierwszy post na tym forum. Chciałbym poznać wasze zdanie na temat postępu i ogólnego poziomu naszej cywilizacji. W czasie ostatnich 100 lat poczyniliśmy ogromne postępy. Latamy w kosmos, badamy początki wszechświata, rozszczepiamy atomy, leczymy ciężkie choroby. Zabraliśmy się nawet za grzebanie w genach. To wszystko ogromne osiągnięcia i tu właśnie pojawia się paradoks. Cała ludzkość (oprócz kilku pozostałych tradycyjnych plemnion w tropikalnych dżunglach) uznaje te zdobycze nauki i z nich korzysta na codzień. Mimo tego miliardy ludzi ciągle wyznaje tego samego boga, którego wyznawali żydowscy pastuchowie tysiące lat temu. Nauka dała nam niezbite dowody na to, że "prawdy objawione" z ich książek mają z prawdami tylke wspólnego co historia o wróżce zębuszce. Mimo tego religia ma się dobrze jak zawsze. Mówię tu o wszystkich religiach abrahamowych, ale skupię się teraz na chrześcijaństwie. Czy chrześcijaństwo samo doszczętnie sie nie zdyskredytowało w ciągu swojego panowania? Europa i Ameryki spłynęły przez chrześcijan krwią niewinnych. Dzisiaj o zbrodnie nazistowskie oskarżamy nie tylko samego Hitlera ale całą jego ideologie. To czemu nie oskarżamy chrześcijaństwa o zbrodnie popełniane na milionach pogan i ofiar świętej inkwizycji? Przecież to właśnie chrześcijaństwo było motywem tych niezliczonych zbrodni. Sprawa ta dotyczy nie tylko religii. XIX i XX wiek nauczyły nas, że nacjonalizm to bezpodstawna i zła ideologia. Czy ludzkość wyciągnęła wnioski z wojen światowych? Nie! Dziś podróże są tanie i popularne, a dzięki internetowi możemy komunikować się z ludzimi z całego świata i przekonać się, że to tacy sami ludzie jak my. I co z tego wynika? Nic! Nadal w Europie gnieździ się nacjonalizm, faszyzm i rasizm. Więc taki mamy świat.Nauka i technologia idą do przodu, a społeczeństwo od wieków stoi w miejscu. Czy macie jakieś przemyślenia na ten temat? Wiecie jak można to logicznie wyjaśnić? Pozrawiam! | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..#211 1 na 1 | Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | Informacja dla użytkowników: ignoruję demagogię Pana Głodzika.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > Informacja dla użytkowników: ignoruję demagogię Pana Głodzika.To niestety typowe dla Panów Ignorantów
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#213 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > Informacja dla użytkowników:Informacja dla Ducha: Baw się póki możesz znaczy pisz ile "Ducha" pragnie. Bo czytanie tych rewelacji jest jak jedzenie tej samej sałatki w trzeci dzień świąt. To padlina odgrzewana o nazwie ale to już było. Nie wiem na co liczysz. Że podkolorujesz trochę wiarę i wzbudzisz zachwyt? Naprawdę. Pisz ignoruj rozgłaszaj. |
#214 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > >Informacja dla użytkowników: ignoruję demagogię Pana Głodzika.> To niestety typowe dla Panów IgnorantówChyba się wypstrykał już. Zaczyna się bla bla wiara i tak nie zrozumiesz. Orbita jest zawsze ta sama. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > Chyba się wypstrykał już. Zaczyna się bla bla wiara i tak nie zrozumiesz. Orbita jest zawsze ta sama.Niestety tak. Co jakiś czas odskocznia do jakiegoś filozofa (Kirkegard), zjawisk fizycznych (woda, która ponoć ma się 'palić') czy nomen omen Bóg-wie-jeszcze-co, ale wszystko i tak kręci się wokół wiary i do niej powraca. Monotematyczność jak u Anonimowych Alkoholików 2 lata po rozpoczęciu ścisłej abstynencji. A zapytaj człowieka po dobremu o jakieś przykłady z życia (żeby był bardziej przekonujący) to zaraz naskoczy, że mu prywatność chcę odbierać. Ja już tam wiem, co chcę - ale pewnikiem zbyt szybko by powietrze uszło i na to pozwolić niet wazmożono 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > Ludzie mogą coś robić ze złych (np. szydzić jak tu na forum niektórzy)> lub dobrych pobudek, Bóg wszystko robi tylko z dobrych pobudek.Robimy to tylko z dobrych pobudek, byś coś zrozumiał. A Ty nas równasz z Szatanem. Trafiłeś tutaj do nas, by się czegoś nauczyć.. Serdecznie Cię Duchu pozdrawiam!
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#217 1 na 1 | Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | Informacja dla użytkowników: ignoruję demagogię Pana Głodzika.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. |
> Po co wierzyć?Nie można tak pytać, bo wiara to określony stan świadomości, nie czynność. .
Kiedy każdy mój argument zacznie ci się wydawać genialny, rzuć we mnie zgniłym pomidorem. |
#219 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > Nie można tak pytać, bo wiara to określony> stan świadomości, nie czynność.Gdyby była tylko określonym stanem świadomości, Duch nie przychodziłby tutaj i nie nagabywał do rozmów o jego wierze, poza tym nie otrzymywałby gratyfikacji w postaci przyjemności z jej głoszenia (w celu rozszerzania). A to już jest wiara chorobliwa. Do wiary jako stan świadomości (jedynie) i do osób tak wierzących nic nie mam. Być może sam niekiedy żywię ten sam rodzaj wiary. Popatrz, na pytanie "po co wierzyć" Duch w jakiś tam swój sposób nawet próbował odpowiedzieć. A że mu się to koniec końców nie udało, stchórzył - trudno.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#220 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > Informacja dla użytkowników: ignoruję demagogię Pana Głodzika.Demagogia (Słownik Języka Polskiego SJP) 1. głoszenie chwytliwych, zgodnych z oczekiwaniami większości haseł politycznych lub ekonomicznych, wysuwanie w celu zdobycia poparcia społecznego prostych i zazwyczaj populistycznych propozycji rozwiązania skomplikowanych problemów; populizm, politykierstwo; 2. wszelka akcja obliczona na łatwy poklask i schlebianie najniższym gustomKomu jak komu, ale Duchowi raczej od początku nie bardzo schlebiam. Po prostu Prawda nieraz boli, a Ty nijak nie możesz do siebie dopuścić, że to również dotyczy Ciebie. Wlazłeś na to forum i uważasz, że wszyscy będą Ci bić brawo. Nic z tego. Jeśli coś jest ciemnogrodem - wkrótce ja, czy ktoś inny to tutaj obnaży. Nie ma przeproś. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > Nie wiem na co liczysz. Że podkolorujesz trochę> wiarę i wzbudzisz zachwyt?Myślę, ze Duch miał i ma nadal deficyt uwagi innych w życiu. Swoją drogą, nie wiem czy zwróciłeś uwagę na ten kwiatek: Duch Prawdy: Cytat: zajmuję się badaniem symboliki liczb w Religiach www.racjonalista.pl/forum.php/s,647586#w647694Mamy zdaje się do czynienia z dociekaniami religijnymi rodem z głębokiego średniowiecza (od określenia zajmującego się nimi użytkownika fR się wstrzymam). |
#222 1 na 1 | Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > >Informacja dla użytkowników: ignoruję demagogię Pana Głodzika.> Demagogia (Słownik Języka Polskiego SJP)> 2. wszelka akcja obliczona na łatwy poklask i schlebianie najniższym gustom> Komu jak komu, ale Duchowi raczej od początku nie bardzo schlebiam. Dziękuję.> Wlazłeś na to forum i uważasz, że wszyscy będą Ci bić brawo.Nic z tego. > Jeśli coś jest ciemnogrodem - wkrótce ja, czy ktoś inny to tutaj obnaży. Nie ma przeproś. Na to liczę.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#223 1 na 1 | farmer (22440 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. |
> Swoją drogą, nie wiem czy zwróciłeś uwagę na ten kwiatek:> Duch Prawdy: Cytat: zajmuję się badaniem symboliki liczb w Religiach "Badaniem".....taa Duch Prawdy i badania. Kolejny przykład racjonalizowania bredni. Ktoś kto ostentacyjnie nazywa sam siebie Duchem Prawdy.....czekaj czekaj ( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. Duch Prawdy nie jest Prawdą bo jest nią Miłość....qrwa szach mat Duchu Miłości przybywaj...ktoś tu się szarogeśi |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. | > Na to liczę.No i masz to na co dzień. Więc nie narzekaj na trolli, demagogię, rozmydlanie, brednie, erystykę www.racjonalista.pl/forum.php/s,642667#w648054 etc. Należałoby raczej wszystkim forumowiczom za to podziękować, nie tylko za brak mojego schlebiania.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: Postęp, a ludzkość. |
> > wiara to określony stan świadomości, nie czynność.> Gdyby była tylko określonym stanem świadomości, Duch nie przychodziłby tutaj i nie nagabywałJak to nie, analogicznie jak człowiek ma świadomość strzykania w pięcie to idzie nagabywać doktorów od takich strzykań. > nie otrzymywałby gratyfikacji w postaci przyjemności z jej głoszeniaUznanie autorytetów jest tą gratyfikacją z głoszenia. > Popatrz, na pytanie "po co wierzyć" Duch w jakiś tam swój sposób nawet próbował odpowiedzieć.> A że mu się to koniec końców nie udałoPopatrz, popatrz jakie dziwo, komuś się nie udało dokonać niemożliwego.  .
Kiedy każdy mój argument zacznie ci się wydawać genialny, możesz rzucić we mnie zgniłym pomidorem. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|