Racjonalista - Strona głównaDo treści
Postęp, a ludzkość.

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » ABC Racjonalisty
NapisanoAutorTytuł
15-11-2014 20:27Masław Wielki (9 punktów)Postęp, a ludzkość.
Ocena 6 na 6
Witam drogich racjonalistów! Jest to mój pierwszy post na tym forum. Chciałbym poznać wasze zdanie na temat postępu i ogólnego poziomu naszej cywilizacji. W czasie ostatnich 100 lat poczyniliśmy ogromne postępy. Latamy w kosmos, badamy początki wszechświata, rozszczepiamy atomy, leczymy ciężkie choroby. Zabraliśmy się nawet za grzebanie w genach.
To wszystko ogromne osiągnięcia i tu właśnie pojawia się paradoks. Cała ludzkość (oprócz kilku pozostałych tradycyjnych plemnion w tropikalnych dżunglach) uznaje te zdobycze nauki i z nich korzysta na codzień. Mimo tego miliardy ludzi ciągle wyznaje tego samego boga, którego wyznawali żydowscy pastuchowie tysiące lat temu. Nauka dała nam niezbite dowody na to, że "prawdy objawione" z ich książek mają z prawdami tylke wspólnego co historia o wróżce zębuszce. Mimo tego religia ma się dobrze jak zawsze. Mówię tu o wszystkich religiach abrahamowych, ale skupię się teraz na chrześcijaństwie. Czy chrześcijaństwo samo doszczętnie sie nie zdyskredytowało w ciągu swojego panowania? Europa i Ameryki spłynęły przez chrześcijan krwią niewinnych. Dzisiaj o zbrodnie nazistowskie oskarżamy nie tylko samego Hitlera ale całą jego ideologie. To czemu nie oskarżamy chrześcijaństwa o zbrodnie popełniane na milionach pogan i ofiar świętej inkwizycji? Przecież to właśnie chrześcijaństwo było motywem tych niezliczonych zbrodni.
Sprawa ta dotyczy nie tylko religii. XIX i XX wiek nauczyły nas, że nacjonalizm to bezpodstawna i zła ideologia. Czy ludzkość wyciągnęła wnioski z wojen światowych? Nie! Dziś podróże są tanie i popularne, a dzięki internetowi możemy komunikować się z ludzimi z całego świata i przekonać się, że to tacy sami ludzie jak my. I co z tego wynika? Nic! Nadal w Europie gnieździ się nacjonalizm, faszyzm i rasizm.
Więc taki mamy świat.Nauka i technologia idą do przodu, a społeczeństwo od wieków stoi w miejscu. Czy macie jakieś przemyślenia na ten temat? Wiecie jak można to logicznie wyjaśnić?
Pozrawiam!
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..
#211
22-12-2014 11:24
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Postęp, a ludzkość.
W odpowiedzi Jacek Głodzik
Informacja dla użytkowników: ignoruję demagogię Pana Głodzika.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Postęp, a ludzkość.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>Informacja dla użytkowników: ignoruję demagogię Pana Głodzika.

To niestety typowe dla Panów Ignorantów

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#213
22-12-2014 15:27
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Postęp, a ludzkość.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>Informacja dla użytkowników:

Informacja dla Ducha:

Baw się póki możesz znaczy pisz ile "Ducha" pragnie. Bo czytanie tych rewelacji jest jak jedzenie tej samej sałatki w trzeci dzień świąt.

To padlina odgrzewana o nazwie ale to już było. Nie wiem na co liczysz. Że podkolorujesz trochę wiarę i wzbudzisz zachwyt?
Naprawdę. Pisz ignoruj rozgłaszaj.







#214
22-12-2014 15:33
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Postęp, a ludzkość.
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>>Informacja dla użytkowników: ignoruję demagogię Pana Głodzika.
>To niestety typowe dla Panów Ignorantów

Chyba się wypstrykał już. Zaczyna się bla bla wiara i tak nie zrozumiesz. Orbita jest zawsze ta sama.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Postęp, a ludzkość.
W odpowiedzi farmer
>Chyba się wypstrykał już. Zaczyna się bla bla wiara i tak nie zrozumiesz. Orbita jest zawsze ta sama.

Niestety tak. Co jakiś czas odskocznia do jakiegoś filozofa (Kirkegard), zjawisk fizycznych (woda, która ponoć ma się 'palić') czy nomen omen Bóg-wie-jeszcze-co, ale wszystko i tak kręci się wokół wiary i do niej powraca.
Monotematyczność jak u Anonimowych Alkoholików 2 lata po rozpoczęciu ścisłej abstynencji.
A zapytaj człowieka po dobremu o jakieś przykłady z życia (żeby był bardziej przekonujący) to zaraz naskoczy, że mu prywatność chcę odbierać.

Ja już tam wiem, co chcę - ale pewnikiem zbyt szybko by powietrze uszło i na to pozwolić niet wazmożono

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Postęp, a ludzkość.
W odpowiedzi Duch Prawdy
> Ludzie mogą coś robić ze złych (np. szydzić jak tu na forum niektórzy)
> lub dobrych pobudek, Bóg wszystko robi tylko z dobrych pobudek.

Robimy to tylko z dobrych pobudek, byś coś zrozumiał. A Ty nas równasz z Szatanem.
Trafiłeś tutaj do nas, by się czegoś nauczyć..
Serdecznie Cię Duchu pozdrawiam!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#217
22-12-2014 16:29
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Postęp, a ludzkość.
W odpowiedzi Jacek Głodzik
Informacja dla użytkowników: ignoruję demagogię Pana Głodzika.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Postęp, a ludzkość.
W odpowiedzi Jacek Głodzik

> Po co wierzyć?
Nie można tak pytać, bo wiara to określony stan świadomości, nie czynność.
.

Kiedy każdy mój argument zacznie ci się wydawać genialny, rzuć we mnie zgniłym pomidorem.

#219
22-12-2014 18:52
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Postęp, a ludzkość.
> Nie można tak pytać, bo wiara to określony
> stan świadomości, nie czynność.

Gdyby była tylko określonym stanem świadomości, Duch nie przychodziłby tutaj i nie nagabywał do rozmów o jego wierze, poza tym nie otrzymywałby gratyfikacji w postaci przyjemności z jej głoszenia (w celu rozszerzania). A to już jest wiara chorobliwa.

Do wiary jako stan świadomości (jedynie) i do osób tak wierzących nic nie mam.
Być może sam niekiedy żywię ten sam rodzaj wiary.

Popatrz, na pytanie "po co wierzyć" Duch w jakiś tam swój sposób nawet próbował odpowiedzieć.
A że mu się to koniec końców nie udało, stchórzył - trudno.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#220
22-12-2014 18:56
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Postęp, a ludzkość.
W odpowiedzi Duch Prawdy
>Informacja dla użytkowników: ignoruję demagogię Pana Głodzika.

Demagogia (Słownik Języka Polskiego SJP)
1. głoszenie chwytliwych, zgodnych z oczekiwaniami większości haseł politycznych lub ekonomicznych, wysuwanie w celu zdobycia poparcia społecznego prostych i zazwyczaj populistycznych propozycji rozwiązania skomplikowanych problemów; populizm, politykierstwo;
2. wszelka akcja obliczona na łatwy poklask i schlebianie najniższym gustom


Komu jak komu, ale Duchowi raczej od początku nie bardzo schlebiam.
Po prostu Prawda nieraz boli, a Ty nijak nie możesz do siebie dopuścić, że to również dotyczy Ciebie. Wlazłeś na to forum i uważasz, że wszyscy będą Ci bić brawo.
Nic z tego.
Jeśli coś jest ciemnogrodem - wkrótce ja, czy ktoś inny to tutaj obnaży. Nie ma przeproś.

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Postęp, a ludzkość.
W odpowiedzi farmer
> Nie wiem na co liczysz. Że podkolorujesz trochę
> wiarę i wzbudzisz zachwyt?

Myślę, ze Duch miał i ma nadal deficyt uwagi innych w życiu.
Swoją drogą, nie wiem czy zwróciłeś uwagę na ten kwiatek:
Duch Prawdy: Cytat:
zajmuję się badaniem symboliki liczb w Religiach

www.racjonalista.pl/forum.php/s,647586#w647694
Mamy zdaje się do czynienia z dociekaniami religijnymi rodem z głębokiego średniowiecza (od określenia zajmującego się nimi użytkownika fR się wstrzymam).

#222
22-12-2014 19:53
 Ocena 1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Postęp, a ludzkość.
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>>Informacja dla użytkowników: ignoruję demagogię Pana Głodzika.
>Demagogia (Słownik Języka Polskiego SJP)
>2. wszelka akcja obliczona na łatwy poklask i schlebianie najniższym gustom
>Komu jak komu, ale Duchowi raczej od początku nie bardzo schlebiam.
Dziękuję.
>Wlazłeś na to forum i uważasz, że wszyscy będą Ci bić brawo.
Nic z tego.
>Jeśli coś jest ciemnogrodem - wkrótce ja, czy ktoś inny to tutaj obnaży. Nie ma przeproś.
Na to liczę.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#223
22-12-2014 20:02
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Postęp, a ludzkość.
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>Swoją drogą, nie wiem czy zwróciłeś uwagę na ten kwiatek:
>Duch Prawdy: Cytat:
zajmuję się badaniem symboliki liczb w Religiach


"Badaniem".....taa Duch Prawdy i badania. Kolejny przykład racjonalizowania bredni.


Ktoś kto ostentacyjnie nazywa sam siebie Duchem Prawdy.....czekaj czekaj ( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

Duch Prawdy nie jest Prawdą bo jest nią Miłość....qrwa szach mat

Duchu Miłości przybywaj...ktoś tu się szarogeśi

Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Postęp, a ludzkość.
W odpowiedzi Duch Prawdy
> Na to liczę.

No i masz to na co dzień. Więc nie narzekaj na trolli, demagogię, rozmydlanie, brednie, erystykę
www.racjonalista.pl/forum.php/s,642667#w648054 etc. Należałoby raczej wszystkim forumowiczom za to podziękować, nie tylko za brak mojego schlebiania.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

chętnie racjonalistka (29094 punktów)Odp: Postęp, a ludzkość.
W odpowiedzi Jacek Głodzik

>> wiara to określony stan świadomości, nie czynność.
>Gdyby była tylko określonym stanem świadomości, Duch nie przychodziłby tutaj i nie nagabywał
Jak to nie, analogicznie jak człowiek ma świadomość strzykania w pięcie to idzie nagabywać doktorów od takich strzykań.

>nie otrzymywałby gratyfikacji w postaci przyjemności z jej głoszenia
Uznanie autorytetów jest tą gratyfikacją z głoszenia.

>Popatrz, na pytanie "po co wierzyć" Duch w jakiś tam swój sposób nawet próbował odpowiedzieć.
>A że mu się to koniec końców nie udało
Popatrz, popatrz jakie dziwo, komuś się nie udało dokonać niemożliwego.
.

Kiedy każdy mój argument zacznie ci się wydawać genialny, możesz rzucić we mnie zgniłym pomidorem.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 Dalej..

Wróć do listy wątków działu ABC Racjonalisty
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365