Racjonalista - Strona głównaDo treści
Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
21-12-2014 09:34janek77 (172 punktów)Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
Ocena -1 na 3
Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej niż 200 000 lat?

Drodzy Racjonaliści udowodnijcie mi, że homo sapiens jako istota stadna żyje na planecie ziemia setki tysięcy lat, a nie poniżej 15 000 lat.

Jakie niepodważalne dowody macie na to, że człowiek rozumny żyje setki tysięcy lat?
Czy może jest to tylko wiara w teorie i jesteście w jakimś sensie osobami wierzącymi?

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..
#16
21-12-2014 11:40
 0 na 4
janek77 (172 punktów)Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi KORUND
Do DNA dojdziemy w miarę racjonalnej ewolucji . Tak będzie najlepiej. Dzieli nas od niej wiele wątków, bo do tej pory to na tym forum odnoszę wrażenie, że tylko jeden jedyny lingwistyczny link przebywa i full wątków pobocznych bez związku.


Odpowiadam chętnie na rzeczowe pytania pod warunkiem, że z kulturą są zadawane i nie obrażają mojej Wiary. Cierpliwie staram się odpowiadać, ale poświęcam tutaj ograniczoną ilość czasu więc przepraszam za spowolnienia.

#17
21-12-2014 11:42
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi janek77
Piszesz o stadności czy o myśleniu?
To nie są pojęcia tożsame

#18
21-12-2014 11:52
 Ocena 2 na 2
janek77 (172 punktów)Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi szarley
Pytania dotyczą stadności homo sapiens.


Odpowiadam chętnie na rzeczowe pytania pod warunkiem, że z kulturą są zadawane i nie obrażają mojej Wiary. Cierpliwie staram się odpowiadać, ale poświęcam tutaj ograniczoną ilość czasu więc przepraszam za spowolnienia.

#19
21-12-2014 11:59
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi janek77
>Pytania dotyczą stadności homo sapiens.

Tak więc odpowiedź dotyczyła stadności innych zwierząt.

Brak miast, cmentarzy, śladów walki, śwątyń nie są żadnym dowodem braku stadności

#20
21-12-2014 12:25
 Ocena 4 na 4
farmer (22440 punktów)Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
> może jest to tylko wiara w teorie i jesteście w jakimś sensie osobami wierzącymi?

Ja na pewno.

Mimo, że symulacje komputerowe nie wykazały istnienia tak wielkich obszarów kosmicznej pustki, co mogłoby stanowić kłopot dla teorii opisujących wczesny Wszechświat Rudnick nie widzi w tym problemu. Jego zdaniem powodem takiej sytuacji było to, że prowadzone do tej pory symulacje nie obejmowały tak ogromnych przestrzeni Wszechświata. Być może, kiedy prowadzący symulacje naukowcy wprowadzą stosowne poprawki w wielkoskalowej strukturze Wszechświata pojawią się pustki takie, jak ta odkryta w Erydanie.

Astronomowie z Uniwersytetu w Minnesocie odkryli olbrzymią, rozległą na miliard lat świetlnych pustkę we Wszechświecie całkowicie pozbawioną zarówno normalnej materii (gwiazdy, galaktyki, gromady galaktyk) jak i tajemniczej "ciemnej materii".

Miliard lat świetlnych....jak do qrwy nędzy oni to zmierzyli?
Gdyby mierzyli to światłem.....potrzebowali by miliarda lat? Olać to wierzę im.

#21
21-12-2014 12:52
 Ocena 6 na 6
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi janek77
.
A jakie ma Szanowny Pan niepodważalne dowody na to?
>Można wręcz dojść do wniosku, że homo sapiens głupieje w funkcji czasu.
Wręcz nie istnieją takie bzdury w jakie ludzie nie są zdolni uwierzyć, ale jakie może Pan przedstawić
racjonalne argumenty na poparcie tego wniosku?

>I dowodów tu nie brakuje.
To proszę je przedstawić?
Szczególnie tu oczekuję "niepodważalnych dowodów".

>Ale to już raczej w jakimś wątku filozoficznym.
Można i w teologicznym, ale nas w dziale "nauka" interesują naukowe dowody.

>Odpowiadam chętnie na rzeczowe pytania pod warunkiem, że z kulturą są zadawane i nie obrażają mojej Wiary.
Pańskie wypowiedzi na naszym forum wprost obrażają moją inteligencję, ale zadałem Panu w kulturalny sposób
szereg rzeczowych pytań - no i co?

@@@
.

#22
21-12-2014 13:01
 Ocena 3 na 3
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi janek77
.
>Pytania dotyczą stadności homo sapiens.
Homo sapiens - gatunek ssaka z rodziny człowiekowatych.

@@@
.

#23
21-12-2014 13:03
 Ocena 14 na 14
Fizyk (17637 punktów)Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
> Jakie niepodważalne dowody macie na to, że człowiek rozumny żyje setki tysięcy lat?

Z tymi dowodami jest pewien kłopot, bo człowiek nierozumny jeszcze nie wymarł.

#24
21-12-2014 13:30
 Ocena 10 na 10
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi janek77
.
>Do DNA dojdziemy w miarę racjonalnej ewolucji .
Nie można mówić o ewolucji życia bez DNA

>Tak będzie najlepiej.
A dlaczego? Może jakieś argumenty?

>Dzieli nas od niej wiele wątków,
Od czego od ewolucji, czy od DNA?

>bo do tej pory to na tym forum odnoszę wrażenie, że tylko jeden jedyny lingwistyczny link przebywa
Jaki lingwistyczny link tu przebywa?

>i full wątków pobocznych bez związku.
Związku z czym? Czy w związku z tym Pańskim pytaniem: "Drodzy Racjonaliści udowodnijcie mi, że homo sapiens
jako istota stadna żyje na planecie ziemia setki tysięcy lat, a nie poniżej 15 000 lat?"
To nauka już dawno udowodniła
i informacje na ten temat zostały tu Panu zalinkowane.
Ale z wiarą nie ma dyskusji, gdyż nikt wierzącego nie przekona, że białe jest białe, a czarne jest czarne, gdy on wierzy inaczej.

@@@
.

#25
21-12-2014 13:19
 Ocena 7 na 7
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi janek77
.
>Gwoli przypomnienia temat dotyczy homo sapiens, a nie zwierząt ewolucyjnie na wyższym poziomie potrafiącym fruwać wykorzystując własną anatomię ciała.
>No chyba, że homo sapiens spadnie po linii grawitacji i zatrzepie kończynami stwarzając opory powietrza.
No i odleciał Pan nawet bez dopalaczy.

@@@
.

#26
21-12-2014 13:49
 Ocena 9 na 9
DyktaFon (9281 punktów)Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi janek77

>Także przekaz ustny tu jest ważny czyli tradycja, gdyż homo sapiens mniej więcej zachowuje constans (stała niezmienna) jeśli chodzi o rozwój umysłowy na przestrzeni wielu wieków - jakby ewolucja tu stanęła w miejscu .

A tu się wyjątkowo zgadzam, gdyż część obecnej populacji jeszcze żyje w wiekach średniowiecza... Choć średniowieczny mnich korzystający z komórki i internetu - to brzmi jak powieść sf... a jest rzeczywistością

#27
21-12-2014 18:33
 Ocena 9 na 9
rafal73 (9720 punktów)
(zablokowany)
Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi janek77

>Można wręcz dojść do wniosku, że homo sapiens głupieje w funkcji czasu. I dowodów tu nie brakuje. Ale to już raczej w jakimś wątku filozoficznym.

Jak najbardziej
Homo sapiens to bardzo idiotyczne stworzenie. Paru z nich naprawde wierzy, ze w jakiejs stajence bog urodzil siebie samego aby po 33 latach samego siebie zabic aby samego siebie przeblagac za grzech, ktory sam sobie wymyslil i dobrze o tym wiedzial, ze sie stanie tak a nie inaczej

Natomiast innych paru bawi sie w idiote i udaje, ze wierzy w ten idiotyzm i plodzi infantylne watki na internetowych forach

#28
21-12-2014 19:16
 Ocena 2 na 2
starog (359 punktów)Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
>.
>>Co wyróżnia osoby stadne?>Życie w grupie,
>Tak.
>>wspólne cmentarze, wioski, osady, miasta, potyczki zbrojne, budowle kultu.
>Bzdura, to się stadom zdarza, ale wcale być nie musi i nie to jest dowodem stadności.
Niekoniecznie bzdura. Pytanie dotyczyło osób stadnych, a trudno wczesnego homo sapiens postrzegać jako ... osobę.

>Jakie znamy najstarsze miasto, czy osadę na ziemi?
>Jaki znamy najstarszy cmentarz wieloosobowy homo sapiens?
>Jakie znamy najstarsze miejsce po potyczce zbrojnej homo sapiens na ziemi?
>Jaką znamy najstarszą Świątynię zbudowaną przez homo sapiens na planecie ziemia.


>No ciekawe pytania - bardzo proszę o odpowiedzi?
Wcale nie są ciekawe, raczej dziwaczne i bez większego sensu. Do udzielenia odpowiedzi wystarczy Wikipedia. (może też być "licytacja" - Kraków, Rzym, Ateny, Jerycho, Qaramel etc.)
.

#29
21-12-2014 19:30
 Ocena 3 na 3
starog (359 punktów)Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi janek77
>Można wręcz dojść do wniosku, że homo sapiens głupieje w funkcji czasu. I dowodów tu nie brakuje.
Słuszny wniosek. A najlepszym dowodem pierwsze zdanie Twojej stopki.
Głupotą jest stawianie warunku braku obrażania "Wiary" bez określenia przedmiotu i zakresu tej "Wiary".
To mniej więcej tak jak oskarżanie funkcjonariusza publicznego o przekroczenie uprawnień, bez wcześniejszego ustalenia zakresu tych uprawnień.

>Ale to już raczej w jakimś wątku filozoficznym.
Niekoniecznie, Twoje zainteresowania to m.in. polityka ... art. 231 kk powinien być w małym palcu.
.

#30
21-12-2014 19:34
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Czy są dowody na to, że homo sapiens żyje na ziemi dłużej
W odpowiedzi janek77
>Przeanalizujmy zatem te znaleziska.

Chcesz jeszcze widzę analizować, coś tu dla Ciebie chyba jest niejasne.
Czekamy zatem na Twoją analizę. Jak na razie, to zadajesz tylko naiwne pytania.
Miałeś coś chyba powiedzieć w moim wątku od DNA.
www.racjonalista.pl/forum.php/s,646001#w646761
A na razie piszesz tylko pyszałkowate ogólniki "Udowodnione jest naukowo na bazie kodu DNA, że pochodzimy od jednych Rodziców" i obiecanki-cacanki pokroju "założę temat, powałkujemy, dojdziemy" itp.
Zacznij w końcu Janku. Długo na Twoje argumenty czekać nie będziemy.
Twój Czas się właściwie już kończy (i nasza cierpliwość).

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365