Racjonalista - Strona głównaDo treści
ateisci

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Bazgroły
NapisanoAutorTytuł
02-01-2015 10:05artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
ateisci
Ocena -16 na 20
Dlaczego ateisci neguja istnienie Boga a nie neguja istnienia powietrza ktorego tez nie widza?pozatym mozxg ludzki jest wykorzystywany tylko w 10% twierdzenie ze Boga niema jest najglupszym stwierdzeniem .pewnosc jest znamieniem glupoty.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Dalej..
#271
03-01-2015 23:08
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: ateisci
W odpowiedzi Jacek Głodzik

Czekałem na typowy pakiet:

że chyba najbardziej naiwną religią jest religia "racjonalistów" czyli wiara (wręcz pewność, łączona z pogardą dla wierzących), że Boga nie ma

i

wierzących, że Go nie ma

www.racjon(*)m.php/z,0/d,6/s,645485#w649455
niejaki/a( gubię się w tych nowych nikach) marcel007

#272
04-01-2015 00:40
 Ocena 3 na 3
niestadny (2492 punktów)Odp: ateisci
W odpowiedzi Selanos

>>najbardziej rozwiniete kraje to te gdzie gdzie panstwo liczy sie z religia.
>Bzdura.
Ejże! Warto czytać ze zrozumieniem i odpowiadać na temat. Mowa była nie o państwach, w których znaczący procent stanowią niewierzący, ale o takich, które "liczą się z religią" - a więc istnieje w nich wolność religijna/swoboda wyznawania religii.
I tu Duch -stety, czy nie- ma rację, co słusznie zauważył Jacek.

stado czyni myślących bezmyślnymi
/Zbyszek Bryłowski/

#273
04-01-2015 00:42
 Ocena 1 na 1
Selanos (12869 punktów)Odp: ateisci
W odpowiedzi niestadny
>Ejże! Warto czytać ze zrozumieniem i odpowiadać na temat. Mowa była nie o państwach, w których znaczący procent stanowią niewierzący, ale o takich, które "liczą się z religią" - a więc istnieje w nich wolność religijna/swoboda wyznawania religii.

Nie byłbym tego taki pewny. Polska definicja liczenia się z religią może być bardzo ciekawa

#274
04-01-2015 00:56
 Ocena 3 na 3
Jacek Przypadek (1069 punktów)Odp: ateisci
W odpowiedzi Ojciec Lesiotr
Budda nie był Bogiem. Jest kimś więcej. Wg. buddyzmu bogowie są nieoświeceni, są niżej niż Budda w hierarchii bytów.

#275
04-01-2015 00:58
 Ocena 2 na 2
niestadny (2492 punktów)Odp: ateisci
W odpowiedzi artem2035

>z racjo mlodego wieku pewnie cie fascynuje ten czlowiek. nietsche chcial stworzyc nadczlowieka byl schizofrenikiem chorym zmeczonym opuszczonym przez ludzi czlowiekiem zycie to paradox
Początkowo(przy pobieżnym zapoznaniu się z jego filozofią) dałem się zwieść pozorom, ale "im dalej w las, tym więcej drzew".
Nietzsche był mądrzejszy niż się niektórym wydaje. Nie był przeciwnikiem religii jako takiej, ale przeciwnikiem ideologii mających na celu "uszczęśliwienie" ludzkości/odebranie ludziom wolności(co dzieje się na naszych oczach pod przykrywką humanizmu). Nie na darmo mówi się o "Eurokołchozie". Zakazy, nakazy, normy, inwigilacja pod różnymi postaciami itp... Istny Raj na Ziemi.
Według mnie jest drugie dno - co zresztą słusznie przewidział Nietzsche.

stado czyni myślących bezmyślnymi
/Zbyszek Bryłowski/

#276
04-01-2015 01:05
 Ocena 1 na 1
niestadny (2492 punktów)Odp: ateisci
W odpowiedzi kulka_na_mole

Widać, niektórzy lubią se z trollem podyskutować. Żyj i daj żyć innym(ich sprawa). O gustach podobno się nie dyskutuje.

Osobiście wolę nad zgrabnym tyłeczkiem się zadumać. Ech.

stado czyni myślących bezmyślnymi
/Zbyszek Bryłowski/

Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: ateisci
W odpowiedzi artem2035
>a jak ta religia sie fachowo nazywa?
( się )
Religia Prawdy.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: ateisci
W odpowiedzi farmer
>>Wyznaję Religię Prawdy.
>Gratuluję. Nie ma to jak być oryginalny w życiu.
Dziękuję.
>Według różnych szacunków istnieje od 4200 do 10 000 religii.
Wszystkie są zakończone, były drogą prowadzącą do Religii Prawdy.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#279
04-01-2015 01:17
 Ocena 4 na 4
niestadny (2492 punktów)Odp: ateisci
W odpowiedzi Selanos

>Nie byłbym tego taki pewny. Polska definicja liczenia się z religią może być bardzo ciekawa
Też prawda. Z drugiej strony - kto wie? - może świetlana przyszłość przed nami?


stado czyni myślących bezmyślnymi
/Zbyszek Bryłowski/

Duch Prawdy (14788 punktów)Odp: ateisci
W odpowiedzi artem2035
> czyli sam sobie stworzyles religie tak ?
( stworzyles stworzyłeś ) chodzi o religie? czy o religię?
Pytasz mnie?


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
Odp: ateisci
W odpowiedzi Jacek Głodzik
baruch spinoza dziecko a 2 nie rozumiesz o czym pisalam wczesniej
>

#282
04-01-2015 08:31
 Ocena 2 na 2
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
Odp: ateisci
W odpowiedzi Jacek Głodzik

tak olewacie ze ciagle piszecie o mnie mysle ze to jakis rodzaj obsesji

#283
04-01-2015 08:35
 0 na 2
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
Odp: ateisci
W odpowiedzi Jacek Przypadek

budda byl zwyklym czlowiekiem ktory zamiast zyc myslal o zyciu. czlowiek wyzbyty z emocji nie jest czlowiekiem

#284
04-01-2015 08:37
 0 na 2
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
Odp: ateisci
W odpowiedzi niestadny
nietsche zrzynal z seneki jak sie dalo oczywiscie sie tego wypieral wystarczy poczytac seneke hehe

#285
04-01-2015 08:39
 Ocena 1 na 1
artem2035 (141 punktów)
(zablokowany)
Odp: ateisci
W odpowiedzi niestadny
wczesniej pascal napisal opinia ogolu to opinia mniej zdolnych

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Bazgroły
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365