> z racjo mlodego wieku pewnie cie fascynuje ten czlowiek. nietsche chcial stworzyc nadczlowieka byl schizofrenikiem chorym zmeczonym opuszczonym przez ludzi czlowiekiem zycie to paradoxPoczątkowo(przy pobieżnym zapoznaniu się z jego filozofią) dałem się zwieść pozorom, ale "im dalej w las, tym więcej drzew". Nietzsche był mądrzejszy niż się niektórym wydaje. Nie był przeciwnikiem religii jako takiej, ale przeciwnikiem ideologii mających na celu "uszczęśliwienie" ludzkości/odebranie ludziom wolności(co dzieje się na naszych oczach pod przykrywką humanizmu). Nie na darmo mówi się o "Eurokołchozie". Zakazy, nakazy, normy, inwigilacja pod różnymi postaciami itp... Istny Raj na Ziemi. Według mnie jest drugie dno - co zresztą słusznie przewidział Nietzsche.
stado czyni myślących bezmyślnymi /Zbyszek Bryłowski/ |