 |
Kilka niewyjaśnionych spraw Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-03-2015 15:20 | olson (9993 punktów) (zablokowany) | Kilka niewyjaśnionych spraw 0 na 2 | Dość sporo dyskutowałem z teistami wytykając im błędy. Jest jednak kilka spraw niewyjaśnionych i nimi chciałem się zająć w tym wątku po to żeby móc ostatecznie się z nimi rozprawić. Dla wygody zapiszę to w punktach: 1. W świecie obserwowanym przez nas każdy skutek ma swoją przyczynę (lub kilka przyczyn). Ale pierwsza przyczyna już nie może wpisywać się w ten schemat - musi być więc coś co istniało zawsze lub też wyłoniło się bez przyczyny. Zdaniem teistów tym czymś musi być Bóg istniejący poza czasem i przestrzenią (w innym wymiarze), nadrzędny nad materią. Ja nie chcę przyjmować takiego wyjaśnienia ale jakie są teoretycznie inne? To mieści się ponad granicą naszej percepcji, ponad logiką. 2. Świat sprawia wrażenie stworzonego celowo. Istnieją luki w teorii ewolucji. Kod DNA sprawia wrażenie, że jest napisany przez inteligentnego programistę (ale nie wszechmogącego ani dobrego). Organizmy to nie zlepek przypadkowo wyewoluowanych organów tylko spójna całość. Zakładając, że stworzył nas jakiś inny byt musielibyśmy przyjąć, że - jest on zły lub to my jesteśmy źli i nie mamy możliwości poznawczych żeby zrozumieć tego dobrego stwórcę - jest niedoskonały - nie ma empatii bądź nie ingeruje w swoje stworzenie bo nie może. - człowiek jest wtedy jakby jego własnością, niewolnikiem - stwórca nie chce się ujawniać. - świadomość musi mieć zawsze swój początek (nie może istnieć cały czas) więc musiała wyewoluować, wyłonić się z czegoś. Myślę, że pierwsza przyczyna nie mogła być świadoma. Teraz mniej ważne punkty: 3. Ludzie wierzący w Biblię mówią o proroctwach, które rzekomo miały się wypełnić. Ja jakoś tego nie widzę ale zastanawia mnie co sprawia, że oni w to wierzą. Jak wytłumaczyć komuś takiemu, że to bzdura tak żeby ten nie mógł nic już odpowiedzieć? 4. Astrologia w moim przypadku się dość dobrze sprawdza. Jak to możliwe? I nie chodzi tu o jakieś opisowe dyrdymały, które zawsze mogą podpasować do wszystkiego tylko o planety w odpowiednich domach i korelacje horoskopu w rodzinie i z osobami, z którymi mam bliższe więzi. grupovenus.com/personasi.asp Tu można sobie samemu sprawdzić czy faktycznie tak jest. Tu jest horoskop a na różnych stronach można znaleźć opisy co oznacza jakiś znak, planeta, dom. Ciekaw jestem czy u mnie to był tylko mega zbieg okoliczności. Jeśli to jest prawda to na jakiej zasadzie coś takiego działa? 5. Nie da rady wykluczyć spisku bo taki wynika z logiki. Tzn- wszędzie są ludzie, którzy oszukują, psychopaci a im wyżej tym jest ich więcej bo tacy ludzie dalej zachodzą i mają większe pragnienie władzy. A więc w polityce, zarządach wielkich korporacji musi być ich najwięcej co oznacza, że mogą nas oszukiwać dla swoich celów (pieniądze i władza). | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Dalej..#106 -4 na 6 | Miłujący prawdę (1541 punktów) | Odp: Kilka niewyjaśnionych spraw | > >>W Biblii znajdujesz wyjaśnienie początków wszechświata.> >Tylko tam je znajdziesz> LITOŚCI!!!!!!Niestety (dla Ciebie) tylko tam! Ale to chyba dobrze! Bardzo wiele jest dowodów poświadczających, że Biblia mówi prawdę i jest Słowem Boga. Choćby cała nauka na kolanach przysięgała, że mówi prawdę, to przy Biblii zbiorowisko kłamców. Czas to pojąć i zrozumieć. Pozdrawiam |
#107 -1 na 3 | e-duch (1053 punktów) | Odp: Kilka niewyjaśnionych spraw | ---Dla ludzi takich jak ty mam tylko pogardę i nic nagannego w tym nie widzę. Szczęśliwie nie wszystkich muszę szacunkiem darzyć.--- Czyli dla jakich ludzi ? Znasz mnie ? Wiesz kim jestem ? Jakim jestem człowiekiem według ciebie i skąd możesz mieć o tym pojęcie ? Z tych kilku wypowiedzi z którymi się po prostu nie zgadzasz i które ci się po prostu nie podobają ? To wystarcza ci do tego aby mną gardzić ? Mną jako człowiekiem ? Jesteś pewien , że wiesz wystarczająco dużo aby mieć pewność , że twoja pogarda jest dobrze obudowana silnymi argumentami ? "Gardze tobą" to bardzo mocne twierdzenie - jedno z mocniejszych - można to jeszcze przebić stwierdzeniem : nienawidze cię ! Bardzo łatwo przychodzi ci ta pogarda dla inaczej myślących ... A tyle piszesz o wolności ! Czy według ciebie mam prawo i wolność do tego aby wiązać ateizm z szerszym kontekstem humanistycznych wartości ? Czy nie mam takiego prawa i wolności ? Jeżeli mam prawo i wolność do tego aby ateizm wiązać z szerszym światopoglądem - dlaczego chcesz mi tą wolność odebrać - dlaczego odbierasz mi tę wolność gardząc mną , obrażając mnie , szydząc ze mnie ? Czymś innym jest brak szacunku dla takich czy innych poglądów a czym innym innym jest pogarda dla drugiego człowieka I jeszcze raz :---Dla ludzi takich jak ty mam tylko pogardę i nic nagannego w tym nie widzę--- W pogardzie dla inaczej myślących nie widzisz nic nagannego ? Pogarda jest tym uczuciem , emocją , którą się kierujesz ? Pogarda jest według ciebie czymś szlachetnym , dobrym , wartościowym ? Pogarda dla ludzi takich jak ja czyli dla : humanistów , ateistów , racjonalistów ? Dla takich ludzi masz tylko pogarde i nie widzisz w tym nic nagannego ? Piszesz dużo o wolności Jaką wolność masz na myśli ? Wolność do poszukiwania wspólnych wartości , do poszukiwania szacunku , respektu , kompromisu , porozumienia , refleksji , namysłu Czy wolność do gardzenia innymi według egocentrycznego widzimisie ! Wolność mordercy do mordowania czy wolność ofiary do samoobrony ? O jakiej wolności mówisz ? Piszesz , że ludzie tacy jak ja ( MY ) chcą ci odebrać wolność ( dlatego gardzisz takimi ludźmi ) - jaką wolność i w jaki sposób ludzie tacy jak MY chcemy ci odebrać ? Jak na razie to ty swoimi wypowiedziami odbierasz mnie ( NAM ) wolność do innych poglądów niż twoje . Ja nigdzie nie napisałem , że tobą gardze lub , że gardze twoimi poglądami - napisałem o tym co sądze czym może być lub powinien być ateizm . Napisałem , że sama negacja to za mało , sama negacja może skutkować wyborem innego zła . Rewolucja francuska czy komunistyczna miały bardzo poważne powody i argumenty a mimo to spłyneły krwią Ten fakt daje mi do myślenia ... Tobie nie ? Kto komu odbierał wolność ? Kim gardzisz ? Rewolucjonistami czy królem i carem ? Gardzisz bankierami czy niewolnikami ? Czy mną który zadaje ci te pytania ? --- Nie twój interes --- piszesz I to pozwala mi na uzasadnione spekulacje Wnioskując z twoich wypowiedzi ważny dla ciebie jest wyłącznie twój interes Mogę się mylić - ale takie mam wrażenie Wszyscy którzy w jakiś sposób naruszają dogmat o nienaruszalności twojego interesu zasługują wyłącznie na twoją pogarde ? Tak ? Czy bierzesz pod uwagę mój interes ? Jeżeli tak to będą musiał przewartościować swe wobec ciebie spekulacje ( natomiast nadal będą pytał dlaczego w taki razie mną gardzisz ) - Jeżeli nie bierzesz pod uwagę mojego interesu to oczywiście urealnisz moje spekulacje . e-duch
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku |
#108 1 na 1 Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | Odp: Kilka niewyjaśnionych spraw | > Czyli dla jakich ludzi ?Ignorantów zafiksowanych na swoich "wartościach". Wegetarian uważających się za lepszych od innych z powodu swoich preferencji żywnościowych. > Znasz mnie ? Wiesz kim jestem ?Za grosz mnie nie obchodzi kim jesteś. Oceniam cię po tym co piszesz. > Jakim jestem człowiekiem według ciebie i skąd możesz mieć o tym pojęcie ?> Z tych kilku wypowiedzi z którymi się po prostu nie zgadzasz i które ci się po prostu nie podobają ?A po czym innym miałbym ciebie oceniać? Alboż to cie znam aby sądzić po czynach? > To wystarcza ci do tego aby mną gardzić ?Owszem. > Mną jako człowiekiem ?Tak. Z samego faktu bycia człowiekiem wynika, iż zasługujesz na mój szacunek? Nie sądzę. > Jesteś pewien , że wiesz wystarczająco dużo aby mieć pewność , że twoja pogarda jest dobrze obudowana silnymi argumentami ?Gucio mnie obchodzisz tak w zasadzie, ale to co piszesz sprawia, że nijakiego szacunku dla ciebie nie mam. > "Gardze tobą" to bardzo mocne twierdzenie - jedno z mocniejszych - można to jeszcze przebić stwierdzeniem : nienawidze cię !Jakoś tak mam, że nieznajomych mi ludzi nie nienawidzę. Ale poznawać cię bliżej zamiaru nie mam. > Bardzo łatwo przychodzi ci ta pogarda dla inaczej myślących ...Łatwo? Jak dla mnie to solidnie sobie na nią zasłużyłeś, szczególnie jeśliś drugim forumowym wcieleniem makusia. > A tyle piszesz o wolności !I co w związku z tym? Zabraniam ci pisać? Postuluje o bana dla ciebie? > Czy według ciebie mam prawo i wolność do tego aby wiązać ateizm z szerszym kontekstem humanistycznych wartości ? Czy nie mam takiego prawa i wolności ?Co tym gadaniem chcesz osiągnąć? Bronię ci pisać? A może uważasz, że to ja nie mam prawa pisać, że wedle mnie bzdurzysz i bełkocesz? Chcesz mi odebrać wolność do krytyki? Czy może wolność jest tylko dla zgadzających się z tobą? To, że opowiadam się za poszanowaniem wolności nie znaczy, że zgadzam się z tym co głosisz, nie oznacza też, że uprzejmie się będę do ciebie odnosił. Znaczy to tyle, że nie będę próbował cię kneblować (abstrahując od braku możliwości). > Jeżeli mam prawo i wolność do tego aby ateizm wiązać z szerszym światopoglądem - dlaczego chcesz mi tą wolność odebrać - dlaczego odbierasz mi tę wolność gardząc mną , obrażając mnie , szydząc ze mnie ?Śmieszny jesteś. Względnie chcesz mnie kłamliwie przedstawić jako kogoś kto nie szanuje wolności innych. I jak ci chłopie wolność odbieram? Nie zgadzam się z tobą ani cię nie szanuje, ale gadaj sobie do woli. Brak szacunku i (uzasadnione) kpiny nie oznaczają, iż odbieram ci wolność. > Czymś innym jest brak szacunku dla takich czy innych poglądów a czym innym innym jest pogarda dla drugiego człowiekaOwszem. Tylko co z tego? > W pogardzie dla inaczej myślących nie widzisz nic nagannego ?Jeśli myślą tak jak ty to nie. > Pogarda dla ludzi takich jak ja czyli dla : humanistów , ateistów , racjonalistów ?Dla takich jak ty ignorantów i oszołomów łżących o tym jak odbieram ich wolność nie zgadzając się z tym co wypisują. > Piszesz dużo o wolnościTy też niemało, ale chyba niezbyt dobrze wiesz co to słowo znaczy patrząc po tym poście. > Jaką wolność masz na myśli ?> Wolność do poszukiwania wspólnych wartości , do poszukiwania szacunku , respektu , kompromisu , porozumienia , refleksji , namysłu> Czy wolność do gardzenia innymi według egocentrycznego widzimisie !> Wolność mordercy do mordowania czy wolność ofiary do samoobrony ?> O jakiej wolności mówisz ?Co ty człowieku bełkocesz? To, że uważam cię za głupca ma oznaczać, że daje mordercom prawo do mordowania? To próbujesz insynuować, czy ot tak błotkiem chcesz mnie obrzucić? > Jak na razie to ty swoimi wypowiedziami odbierasz mnie ( NAM ) wolność do innych poglądów niż twoje .Bełkocesz, jak to masz w zwyczaju. Jaką ci chłopie wolność odbieram? Krytykowanie twoich bzdurek to odbieranie wolności? Bardzo to totalniackie myślenie - nazywa moje wypowiedzi bzdurami więc chce odebrać mi wolność. > Ja nigdzie nie napisałem , że tobą gardze lub , że gardze twoimi poglądamiI co z tego? Mam ci przyklasnąć? Podziękować? Myślisz ty sobie może, iż łzy ronię nad tym co o mnie uważasz? > - napisałem o tym co sądze czym może być lub powinien być ateizm . Napisałem , że sama negacja to za mało , sama negacja może skutkować wyborem innego zła .A ja się nie zgodziłem i uznałem to za bzdury. Nijak mnie nie przekonałeś do swojego punktu widzenia, w żadnym ze swoich postów. Szczególnie w tym gdzie kłamliwie zarzucasz mi nastawanie na twoją wolność. > Wnioskując z twoich wypowiedzi ważny dla ciebie jest wyłącznie twój interesJak zwykle się mylisz. Ale to żadna nowość. Interes innych a raczej ich wolność również jest dla mnie ważna. > Wszyscy którzy w jakiś sposób naruszają dogmat o nienaruszalności twojego interesu zasługują wyłącznie na twoją pogarde ? Tak ?Ci, którzy chcą odebrać mi wolność zasługują na moją pogardę. Podobnie gardzę ludźmi wypisującymi bzdury. > Czy bierzesz pod uwagę mój interes ?W poważaniu mam twój interes. Jedyne czego możesz ode mnie oczekiwać to to, że nie będę ograniczał twojej wolności. Poparcia, uprzejmości czy pomocy się nie spodziewaj. > Jeżeli tak to będą musiał przewartościować swe wobec ciebie spekulacje ( natomiast nadal będą pytał dlaczego w taki razie mną gardzisz ) - Jeżeli nie bierzesz pod uwagę mojego interesu to oczywiście urealnisz moje spekulacje .Spekulacje? Rojenia chyba chciałeś napisać, ale cóż mi w sumie do tego? Alboż jakąś szkodę poniosę jeśli źle o mnie będziesz myślał?
The only good is knowledge and the only evil is ignorance. |
#109 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Kilka niewyjaśnionych spraw | Cieszę się, że jestem kłamcą. (W Twoich oczach jeszcze gorzej, bo katolickim kłamcą) |
#110 -1 na 3 | e-duch (1053 punktów) | Odp: Kilka niewyjaśnionych spraw | Za grosz mnie nie obchodzi kim jesteś Gucio mnie obchodzisz tak w zasadzie, poznawać cię bliżej zamiaru nie mam. nijakiego szacunku dla ciebie nie mam. W poważaniu mam twój interes To są wypowiedzi aroganta , chama , prostaka i prymitywa Możesz się pławić w prostackim samouwielbieniu - zabronić ci tego nie mogę Taka jest twoja wolność ... Nie wiem czy ją chcę szanować ... mam tutaj poważne wątpliwości - ponieważ wypowiadane przez ciebie pełne pogardy wypowiedzi nie zasługują na szacunek ... Może nawet zasługują na pogarde ... Lecz bardziej jestem twymi prymitywnymi , aroganckimi , agresywnymi wypowiedziami zażenowany , zawstydzony ... Za grosz mnie nie obchodzi kim jesteś - to wypowiedź wręcz faszystowska , rasistowska ... Chodzi ci o wolność do wyrażania takich poglądów ? Tak chcesz korzystać z wolności ? Takie wykorzystywanie wolności uważam za odrażające i ohydne Kojarzy mi się z wieloma religijnymi tekstami ze świętych ksiąg Tak przemawiał Bóg ... Nie interesuje mnie co wy macie do powiedzenia Macie mnie uwielbiać i kochać i mnie wysławiać Ty przypominasz mi taką właśnie postać Twój ateizm przypomina mi proste zamienienia Boga na siebie samego Nie wierzsz w Boga ... Ale wierzysz w siebie ... Dla mnie to jakościowe bardzo do siebie podobne Acha ... ja odbieram ci wolność ? W jaki sposób ? Zabraniam ci pisać ? Gardze tobą ? Mam gdzieś twój interes ? Za grosz mnie nie obchodzi kim jesteś ? Nie chce cie poznawać ? Po co prowadzisz ze mną rozmowe jeśli nie chesz mnie poznać ? Po to aby mi powiedzieć , że mną gardzisz ? e-duch
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku |
| farmer (22440 punktów) | Odp: Kilka niewyjaśnionych spraw |
> Choćby cała nauka na kolanach przysięgała, że mówi prawdę, to przy Biblii zbiorowisko kłamców. Czas to pojąć i zrozumieć. Pozdrawiam> Ale liczy się tylko klęczenie na grochu z rękami w górze. Np. metr jako długość równą 1 650 763,73 długości fali promieniowania w próżni odpowiadającego przejściu między poziomami 2p10 a 5d5 atomu 86Kr (kryptonu 86). Przysięga pan? YHMY. |
| Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Kilka niewyjaśnionych spraw | > Bardzo wiele jest dowodów poświadczających, że Biblia mówi prawdę i jest Słowem Boga.Proszę przedstawić dowód, że jest Słowem Boga.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#113 1 na 1 Iwan Denisowicz (16705 punktów) (zablokowany) | Odp: Kilka niewyjaśnionych spraw | > To są wypowiedzi aroganta , chama , prostaka i prymitywaNapisał ignorant, oszołom i zwyczajny głupek niezdolny do niczego innego niż bełkotliwych wypowiedzi. > Możesz się pławić w prostackim samouwielbieniu - zabronić ci tego nie mogęSamouwielbieniem nazywasz niezgadzanie się z twoimi rojeniami? Co do pławienia to pławienia się w głupocie ci nie zabronię. Nawet tacy jak ty mają prawo do wolności. > Taka jest twoja wolność ...> Nie wiem czy ją chcę szanować ... mam tutaj poważne wątpliwości - ponieważ wypowiadane przez ciebie pełne pogardy wypowiedzi nie zasługują na szacunek ...Szczęśliwie nie możesz nic w tej kwestii zrobić. Nie wątpię, że bardzo byś pragnął mnie wolności pozbawić gdybyś tylko miał taką możliwość. > Lecz bardziej jestem twymi prymitywnymi , aroganckimi , agresywnymi wypowiedziami zażenowany , zawstydzony ...Dziwi mnie, że swojej durnoty się nie wstydzisz. Durnoty przejawiającej się takim i podobnym bełkotem. > Za grosz mnie nie obchodzi kim jesteś - to wypowiedź wręcz faszystowska , rasistowska ...Myślałem, że większych głupot niż wcześniej nie jesteś w stanie napisać a tu przeszedłeś samego siebie. Zaiste w szczekaniu na innych mistrzem jesteś nad mistrze. Takiś myślisz ważny jesteś chłopie, że aż muszę się interesować kim jesteś? Gratuluje dobrego mniemania o sobie, choć niczego innego pogratulować nie mogę. Jeśli taką wypowiedź uznajesz za faszystowską czy rasistowską to jesteś tak daleko w krainie urojeń, że jakakolwiek "rozmowa" nie ma sensu. Ale niczego innego się po kimś twojego pokroju nie spodziewam. Nie wie taki co powiedzieć to krzyczy o faszyzmie. > Tak chcesz korzystać z wolności ?Masz z tym problem? Cóż, bywa. > Takie wykorzystywanie wolności uważam za odrażające i ohydneA uważaj sobie. Szczęśliwe poza uważaniem i szczekaniem nic zrobić nie możesz. > Kojarzy mi się z wieloma religijnymi tekstami ze świętych ksiągPowiedział człowiek od ateistycznych wartości mających być kontrofertą dla jakichś tam bliżej niesprecyzowanych religijnych "wartości". > Macie mnie uwielbiać i kochać i mnie wysławiaćWidzę masz stanowczy ze sobą problem chłopie. To, że za grosz mnie nie obchodzisz uznajesz za faszyzm ale to mi zarzucasz samouwielbienie. Dobrze się czujesz? > Twój ateizm przypomina mi proste zamienienia Boga na siebie samegoTwój (deklarowany) ateizm przypomina mi zmianę klatki religijnej na inną gdzie biednemu, ciemnemu chłopczykowi trzeba palcem wskazywać co jest złe a co dobre. > Nie wierzsz w Boga ...Istotnie. > Ale wierzysz w siebie ...Toż ja istnieje, żadna wiara nie jest konieczna  . > Acha ... ja odbieram ci wolność ?Łżesz o tym jak ja próbuje ci odbierać wolność, nie zgadzając się z twoim bzdurzeniem. A te słowa jasno wskazują jak byś moją wolność potraktował gdybyś miał możliwość: Cytat:Taka jest twoja wolność ... >Nie wiem czy ją chcę szanować ... mam tutaj poważne wątpliwości - ponieważ wypowiadane przez ciebie pełne pogardy wypowiedzi nie zasługują na szacunek ... > Po co prowadzisz ze mną rozmowe jeśli nie chesz mnie poznać ?Żeby pośmiać się z bzdur które wypisujesz i zobaczyć do jakich głupot ludzie są zdolni. > Po to aby mi powiedzieć , że mną gardzisz ?To też. Ale patrz wyżej.
The only good is knowledge and the only evil is ignorance. |
#114 -1 na 3 | e-duch (1053 punktów) | Odp: Kilka niewyjaśnionych spraw | ---Samouwielbieniem nazywasz niezgadzanie się z twoimi rojeniami?--- Nie , oczywiście , że nie - Ale ty masz problem z niezgadzaniem się z innymi - Tobie nie wystarcza się nie zgodzić , podać argumenty , wyjaśnić , wytłumaczyć ( zresztą ty podobnie jak Bóg NIC NIE MUSISZ , nie masz zamiaru też ani tłumaczyć ani wyjaśniać - Ty musisz poniżyć , opluć , znieważyć i .... musisz pogardzać . To nie przypadek , że tak często ( moim zdaniem bierze się to z twojej bezradności intelektualnej i emocjonalnej ) gardzisz innymi - gardząc innymi odbierasz im sporą część ich godności i wolności ( która podobno jest dla ciebie ważna ) Tak - jest ważna - ale wyłącznie twoja - wolność innych masz w głębokim poszanowaniu - czego wielokrotnie dawałeś dowody . Dlaczego skojarzenie z faszyzmem i rasizmem ? To bardzo proste ; Pogarda to uczucie , które faszyści i rasiści bardzo sobie cenili - obdarzali nim gorszych od siebie - bo gardzi się gorszymi i wtedy czujemy się lepsi - prawda ? Pewnie ty też się lepiej czujesz jak już się tak "nagardzisz" innymi . Druga kwestia to szczekanie . To bardzo typowe pozbawianie drugiego człowieka jego człowieczeństwa . Dlatego żydzi byli robactwem A ja według ciebie nie mówię tylko szczekam . To bardzo typowe i bardzo charakterystyczne dla pewnego typu psychologicznego . Ten typ charakteryzuje się wysokim poziomem agresji i dysfunkcją w samoocenie i autokrytyce . Analizując twoje wypowiedzi nie da się przeoczyć niezwykle dużej ilości epitetów - ponieważ jesteś w tym konsekwentny uprawdopodobnione jest założenie , że masz problem z ograniczaniem agresywnych emocji co może świadczyć również o trudności we współżyciu z innymi . ---Łżesz o tym jak ja próbuje ci odbierać wolność, nie zgadzając się z twoim bzdurzeniem. A te słowa jasno wskazują jak byś moją wolność potraktował gdybyś miał możliwość: Cytat: Taka jest twoja wolność ... > Nie wiem czy ją chcę szanować ... mam tutaj poważne wątpliwości - ponieważ wypowiadane przez ciebie pełne pogardy wypowiedzi nie zasługują na szacunek ...---Tutaj mamy również jednoznaczny przykład zaburzeń intelektualno-emocjonalnych . Ty piszesz : Gardze tobą Ja pisze : Wypowiadane przez ciebie słowa nie zasługują na szacunek Jeżeli nie potrafisz dostrzec różnicy to moje spekulacje okażą się o wiele za ostrożne . ---Twój (deklarowany) ateizm przypomina mi zmianę klatki religijnej na inną gdzie biednemu, ciemnemu chłopczykowi trzeba palcem wskazywać co jest złe a co dobre.--- A ty przecież nie jesteś już dzieckiem , prawda ? Nikt nie ma prawa zwracać ci na nic uwagi , prawda ? A jak ci uwage zwróci to będziesz nim gardził , prawda ? Bo nasisz już długie a nie krótkie spodnie  Tutaj mamy kolejny problem . Podejrzewam strach , kompleks - coś lękowego w każdym razie . Tobie rzecz jasna nie trzeba nic wskazywać bo ty wiesz wszystko i najlepiej - to postawa ludzi , którzy przeraźliwie boją się konfrontacji - w tym kontekście też bardziej zrozumiała jest twoja pogarda dla innych - ludzi , którymi gardzisz nie musisz traktować poważnie - wszystko pięknie się zamyka - nie sądzisz ? Tych którymi gardzisz można obrażać i nie mieć najmniejszych wątpliwości , że postępuje się szlachetnie , co ? Twoje poglądy , przekonania muszą być niesłychanie wątłe skoro reagujesz tak intesywną agresją na zwrócenie ci uwagi , na zadanie pytań . Wegetarianizm to piękna i szlachetna idea . Idea współczucia , szacunku , solidarności . Ty wybierasz pogarde dla ludzi , którzy wybierają szacunek - twoje prawo i twoja wolność i jak często pisze pan Bogusławski : Nikt nie skompromituje nas bardziej niż my sami e-duch
szacunek i współczucie zawsze w granicach rozsądku |
| Miłujący prawdę (1541 punktów) | Odp: Kilka niewyjaśnionych spraw | > >Bardzo wiele jest dowodów poświadczających, że Biblia mówi prawdę i jest Słowem Boga.> Proszę przedstawić dowód, że jest Słowem Boga.> ( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.Może inaczej: Czy jest cos takiego, co przekonałoby Ciebie o tym? Bo przecież musi być jakiś argument, jakiś fakt, który byś przyjął, że Biblia jest Słowem Boga. Spróbujmy. Pozdrawiam |
#116 -1 na 3 | Miłujący prawdę (1541 punktów) | Odp: Kilka niewyjaśnionych spraw | > A skąd!Mam dla Pana trudniejsze pytanie: dlaczego czytanie jest trudniejsze niż pisanie. >"Pisaniu wielu ksiąg nie ma końca, a nadmierne rozmyślanie męczy ciało" (Kaznodziei 12:12). Dzisiaj znajdziesz bzdurne zapisy - czytaj książki - na każdy temat. Ktoś wymyśla niestworzone rzeczy, pomysły nie z tej ziemi - pisze. Dlaczego pisze? Bo wielu kupuje i czyta, albo nie czyta i już przestaje kupować i .. To piszący na książce zarabia. Trzeba raczej zachęcać by jeśli już ktoś kupuje książkę, to niech określi kryterium jej oceny i akceptacji - dlaczego chce ja kupić i przeczytać. Dla mnie przykładem takiego pismaka jest Richard Dawkins. Ten puszcza wodze swej wyobraźni i pisze, i pisze, i .... . Ludzie bez naukowych podstaw przyjmują i kupują. On się cieszy, bo znalazł żyłę złota - błądzących, szukających odpowiedzi, ale takiej gotowej bez wysiłku i angażowania intelektu. Ktoś im powiedział, że skoro jest to zapisane w jakiejś książce - to jest to godne zaufania i należy to przyjąć. Czy tak nie jest?! |
#117 2 na 2 | Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Kilka niewyjaśnionych spraw | > Może inaczej: Czy jest cos takiego, co przekonałoby Ciebie o tym? Bo przecież musi być jakiś argument, jakiś fakt, który byś przyjął, że Biblia jest Słowem Boga. Spróbujmy. PozdrawiamNie wiem, czy jest jakiś argument, jakiś fakt..., piszesz, że jest wiele dowodów, więc ponawiam prośbę, przedstaw jakiś dowód (1, 3 dowody, 5, 10... ile uznasz) jeśli nie chcesz być gołosłowny. Pozdrawiam.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
| Miłujący prawdę (1541 punktów) | Odp: Kilka niewyjaśnionych spraw | > >2. Świat sprawia wrażenie stworzonego celowo. Kod DNA sprawia wrażenie, że jest napisany przez inteligentnego programistę. Organizmy to nie zlepek przypadkowo wyewoluowanych organów tylko spójna całość.> Świat i organizmy żywe to spójna całość:> www.youtube.com/watch?v=wb7kPaM8cfg> ( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.Dowodów na to jest nieograniczona ilość, jak ziarenek piasku na plażach, jest tak jak mówisz. Czy uda Ci się kiedyś przekonać wielu, by porzucili ewolucyjne mrzonki. Ciąg Fibonacciego to jeden z wielu dowodów że wszechświat i wszystko co w nim jest to dzieło Boga. Mamy także wrodzoną zdolność podziwiania natury, to dzięki niej dostrzegamy rękę Stwórcy, który chce, byśmy z życia czerpali radość. W Biblii czytamy: "Każdą rzecz pięknie uczynił w jej czasie" (Kaznodziei 3:11). Miłość - jej źródłem Bóg, jesteśmy wszak stworzeni na Jego(Jehowa) i Jego Syna(Jezusa) obraz i podobieństwo. Pozdrawiam |
| Duch Prawdy (14790 punktów) | Odp: Kilka niewyjaśnionych spraw | > Czy uda Ci się kiedyś przekonać wielu, by porzucili ewolucyjne mrzonki.Udowodnij, że ewolucja jest mrzonką? > Ciąg Fibonacciego to jeden z wielu dowodów że wszechświat i wszystko co w nim jest to dzieło Boga.W jaki sposób to udowadnia? > Mamy także wrodzoną zdolność podziwiania natury, to dzięki niej dostrzegamy rękę Stwórcy, który chce, byśmy z życia czerpali radość. W Biblii czytamy: "Każdą rzecz pięknie uczynił w jej czasie" (Kaznodziei 3:11).To wiara, nic więcej. > Miłość - jej źródłem Bóg, jesteśmy wszak stworzeni na Jego(Jehowa) i Jego Syna(Jezusa) obraz i podobieństwo.Co Jehowa i Jezus mają wspólnego z Bogiem?
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
| Miłujący prawdę (1541 punktów) | Odp: Kilka niewyjaśnionych spraw | > >Może inaczej: Czy jest cos takiego, co przekonałoby Ciebie o tym? Bo przecież musi być jakiś argument, jakiś fakt, który byś przyjął, że Biblia jest Słowem Boga. Spróbujmy. Pozdrawiam> Nie wiem, czy jest jakiś argument, jakiś fakt..., piszesz, że jest wiele dowodów, więc ponawiam prośbę, przedstaw jakiś dowód (1, 3 dowody, 5, 10... ile uznasz) jeśli nie chcesz być gołosłowny. Pozdrawiam.> ( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.Życie na Ziemi nie byłoby możliwe, gdyby nie seria nadzwyczaj szczęśliwych "zbiegów okoliczności" - jak to określa wielu. Wiele czynników warunkujących życie udało się odkryć lub lepiej poznać dopiero w XX wieku. Oto kilka z nich: - umiejscowienie Ziemi w naszej Galaktyce i w Układzie Słonecznym, jej orbita, nachylenie, prędkość ruchu obrotowego oraz niezwykły satelita - Księżyc; - pole magnetyczne i atmosfera, działajce niczym tarcze ochronne; - naturalne cykle regulujce funkcjonowanie biosfery. i wiele, wiele, innych cech, każdy parametr i część składowa wszechświata! Wszystko warte jest zastanowienia: Czy wszystko to można uznać za efekt ślepego przypadku? Czy nie jest to raczej dowód celowego zaprojektowania? Biblia podaje: Masz pytanie: A kto stworzył ptaki i nauczył je śpiewać? "Bóg stworzył wszystko" (Efezjan 3:9). (Psalm 139:14) "Będę cię sławił, gdyż uczyniony jestem w sposób napawający lękiem, zdumiewający. Dzieła twoje są zdumiewające, o czym dusza moja wie bardzo dobrze". (Objawienie 4:11) "Godzien jesteś, Jehowo, Boże nasz, przyjąć chwałę i szacunek, i moc, ponieważ tyś stworzył wszystko i z twojej woli wszystko zaistniało i zostało stworzone". "A Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre. I tak upłynął wieczór i poranek - dzień szósty"(Rodzaju 1:31). Co do ziemi: (Izajasza 45:18) "Bo tak powiedział Jehowa, Stwórca niebios, On, prawdziwy Bóg, Ten, który ukształtował ziemię i który ją uczynił, który ją mocno ugruntował, który nie stworzył jej po prostu na nic, który ukształtował ją po to, żeby była zamieszkana: "Jam jest Jehowa i nie ma nikogo innego". Biblia jednoznacznie trzyma się tego a nie innego punktu widzenia = Bóg stworzył wszystko. Gdyby była spisywana przez ludzi przez czas 16 wieków, to znalazło tam by się wiele sprzecznych zapisów przeczących sobie nawzajem. W Biblii tych rzeczy brak. Daje jasne i jednoznaczne informacje. Biblia jako Słowo Boga jest prawdą, zawiera prawdę. Pozdrawiam |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|