 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 26-03-2015 05:26 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Religia Prawdy
-7 na 15 | W związku z głupotami, które co poniektórzy wypisują na temat Religii, Wiary i Boga przedstawiam bardzo pokrótce genezę i założenia Religii Prawdy, której jestem twórcą. Ogólnie Religia to Wiara w Boga, o którego istnieniu nie wiemy, jedynie zakładamy, że istnieje Bóg=Duch (Duch, a więc coś abstrakcyjnego, niewyobrażeniowego), który jest stwórcą świata materialnego. Natomiast ślepe religie (pseudo religie) to wiary w różne wyobrażenia Boga, o którego istnieniu i działalności ich wyznawcy posiadają jakąś wiedzę zapisaną w tzw. "świętych" księgach, np: Bóg Jehowa wybrał sobie jeden naród, któremu pomagał mordować inne narody, albo Bóg Allah (który jest podobno tym samym bogiem co Jehowa) wybrał sobie inny naród, któremu każe: (9 sura: A kiedy miną święte miesiące, wtedy zabijajcie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie; chwytajcie ich, oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki!), albo Bóg Trójca Przenajświętsza (który jest podobno tym samym bogiem co Jehowa (Allah) tylko dodatkowo składa się jeszcze z Syna i Ducha). Myślę, że te 3 przykłady wystarczą, żeby zrozumieć, czym Bóg (Duch) różni się od bogów wyobrażeniowych i 300 milionów bogów hinduizmu i innych pseudo religii wyobrażonych jako słoń, krowa, szczur, ośmioramienny młodzieniec itd.... wymieniać już nie trzeba. 1. Religia Prawdy powstała 2 maja 2010 roku. Jej wyznawcy nie wiedzą, czy Bóg=Duch istnieje, jedni wierzą, że tak, inni nie wierzą, że istnieje. Skąd ten paradoks, że są wyznawcy, którzy nie wierzą w istnienie Boga, otóż Religia Prawdy nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących, ale jej wyznawcami są czyniący dobro, a więc ten sam człowiek, gdy czyni dobro jest wyznawcą Religii Prawdy, a gdy czyni zło, nie jest. Z powyższego wynika, że większość ludzi nawet nie wie, że są wyznawcami Religii Prawdy. 2. Religia Prawdy zakończyła duchowo ślepe religie, które nie dość, że wierzą w wyobrażenia, zamiast w Boga, to jeszcze dzielą ludzi na swoich wiernych, których grupują w kościołach, związkach wyznaniowych, sektach i resztę ludzi, którzy nie należą do tych instytucji. 3. Religia Prawdy nigdy nie była, nie jest i nigdy nie będzie żadną instytucją, ponieważ nie dzieli ludzi na swoich wiernych i resztę, lecz łączy ludzi dobrej woli we wspólnym budowaniu Miłości na Ziemi, bez względu na to, czy ktoś należy jeszcze do jakiegoś instytucjonalnego kościoła, jest wyznawcą jakiejś ślepej religii, czy jest niewierzącym. 4. Wiara w Boga to nie przymus, wszyscy ludzie są wolni, dlatego Religia Prawdy nikogo nie przekonuje do wiary, tylko do czynienia Miłości. 5. Kościół Boga to cała Ziemia, nie podział na miejsca święte i zwyczajne. Kościół Boga to wszyscy ludzie dobrej woli. 6. Religia Prawdy opiera się tylko na jednym dogmacie: Absolutną Prawdą jest Miłość. To by było pokrótce, więcej tutaj: boskaprawda.blogspot.com/ | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 Dalej..#16 -2 na 2 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Religia Prawdy | |
#17 3 na 5 | farmer (22440 punktów) | Odp: Religia Prawdy | Cebula przed pokrojeniem i przeniknięciem.  |
#18 -3 na 3 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Religia Prawdy | To jest właśnie poziom kilku trolli, którzy niszczą forum. (Edytowane): -122 od farmera już nieaktualne, farmer nabiera tempa, już -125 dzisiaj 19:33 -1 Ocena od innego uczestnika Forum 39037 dzisiaj 19:00 -1 Ocena od innego uczestnika Forum 39037 dzisiaj 18:41 -1 Ocena od innego uczestnika Forum 39037
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
| betonowy (31 punktów) | Odp: Religia Prawdy | > Zostały minusy dla głupoty i uwstecznianie tego portalu cebulą którą tu prezentujesz.> A czy jesteś pewny, że tzw. postęp idzie w kierunku dla dobra wspólnego czy może dla kilku "wyjadaczy", którym się wydaje, że pozjadali wszystkie rozumy !? Po przeczytaniu sporo postów na onecie, youtubie, tu i innych, widzę na jakim poziomie ludzie odbierają religię. Kłócą się o takie szczegóły, że nie wiadomo czy się śmiać czy płakać. Moim zdaniem dopóki religia nie połączy się z naukami ścisłymi chociaż na podłożu podstawowym czyli filozoficznym, ludzie dalej po omacku będą wierzyli, że Bóg to taki sobie byt wyimaginowany z ludzkich słabości, który ma postać dziadka z brodą, a karze za każde przewinienie nie pozwalając wolnemu człowiekowi ewoluować metodą prób i błędów, by poznać to co naprawdę jest dobre, piękne i w harmonii z "Nim"  |
#20 1 na 3 | farmer (22440 punktów) | Odp: Religia Prawdy |
> Moim zdaniem dopóki religia nie połączy się z naukami ścisłymi chociaż na podłożu podstawowym czyli filozoficznymTo co? > ludzie dalej po omacku będą wierzyli, że Bóg to taki sobie byt wyimaginowany z >ludzkich słabości, który ma postać dziadka z brodą, a karze za każde przewinienie nie >pozwalając wolnemu człowiekowi ewoluować metodą prób i błędów, by poznać to co naprawdę >jest dobre, piękne i w harmonii z "Nim"Nie jest to warunkiem koniecznym do niczego. I nie było. I nie będzie. Potrzebujesz NIM'a? Okej twój problem nie mój. Potrzebujesz cebuli? Okej twój problem. Chcesz wierzyć w NIM'a? Okej to nie mój problem. Rób to gdzie indziej. NIE NA PORTALU RACJONALISTA. Bo cebularze tego nie rozumieją. Oni muszą rozwalić każde miejsce. |
#21 -1 na 1 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Religia Prawdy | > by poznać to co naprawdę jest dobre, piękne i w harmonii z "Nim"  Szydercy nie wiedzą, co to jest piękno i harmonia...
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#22 3 na 5 | farmer (22440 punktów) | Odp: Religia Prawdy | > >by poznać to co naprawdę jest dobre, piękne i w harmonii z "Nim"  > Szydercy nie wiedzą, co to jest piękno i harmonia...Ile musisz mi i innym dać minusów do uzyskania harmonii? Bo na razie w minusach na forum dobrze ci idzie.  HE HE zaraz ci skończą minusy....pamiętaj o tym....ha ha ha ha cebula ever |
#23 3 na 3 | farmer (22440 punktów) | Odp: Religia Prawdy | > >by poznać to co naprawdę jest dobre, piękne i w harmonii z "Nim"  > Szydercy nie wiedzą, co to jest piękno i harmonia...Czekaj. Co ja to dziś ... Nie wiem czy latarka istnieje cz nie Potwierdzam że zostałem oślepiony światłem z latarki Jak to było.... Nie wiem czy bóg istnieje czy nie..... Mam 63 znaki potwierdzające objawienia boga |
#24 -3 na 3 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Religia Prawdy | Trollujesz nie na temat w moim wątku, więc otrzymujesz zasłużone minusy, jesteś szydercą i brak Ci kultury, potrafisz tylko kpić, nic nie wniosłeś do wątku, jesteś tu tylko po to, żeby szydzić i minusować cokolwiek napiszę, bo Ty nie oceniasz wypowiedzi, tylko mnie. Ty i Tobie podobni szydercy jesteście żałosnymi trollami, którzy myślicie o sobie, że jesteście racjonalistami... Daleko wam do kultury, logiki i racjonalizmu.........
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#25 1 na 1 | betonowy (31 punktów) | Odp: Religia Prawdy |
> Teorii Wszystkiego którą wcześniej czy później ogarnie ludzki umysł osiągając stan >nirwany Tego nie da się ogarnąć ani obliczyć. Poza tym z czym wam się kojarzy nirwana - z nicością czy jakimś wyższym poziomem istnienia ? |
#26 5 na 5 | farmer (22440 punktów) | Odp: Religia Prawdy | > Daleko wam do kultury, logiki i racjonalizmu.........Daleko do cebuli chyba. Fizyk podstawił ci MIT'a to mu forum ezoteryczne dałeś do poczytania. Kpisz sobie z rozumu i nazywasz bezczelnie ludzi trollami. Chamstwo i tyle. Człowieku...ocknij się. Widzisz jakieś poruszenie w tym wątku? Przerwałem jakąś dyskusję. > Ty i Tobie podobni szydercy jesteście żałosnymi trollami, którzy myślicie o sobie, że >jesteście racjonalistami..Oki, może inaczej. Wskaż mi jednego racjonalistę z tego forum który przyznał ci rację. Ja może w d byłem g widziałem ale może któryś z szanownych racjonalistów stwierdził że masz rację. |
#27 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Religia Prawdy | > Bardziej skompromitować się już nie mogłeś, punktujesz szybciej niż czytasz... -122 od farmera, samotnego lidera punktacji...Farmer ocenia to, co widzi. Chyba że dostałeś od samego Boga informację że to kompromitacja.. w takim razie to co innego - chwała Panu i jego bezpośredniemu namiestnikowi Sławkowi!  > Twoje i innych szyderców kpiny i bęcki utwierdzają> mnie tylko w słuszności sprawy.Acha, chciałeś powiedzieć że im gorzej - tym lepiej  . Gratuluję Duchu, mimo wszystko będziemy konsekwentni w obnażaniu Twoich narcystycznych kompleksów zbawczych. A, że to boli.. widać musisz jeszcze troszki pocierpieć. Pozdrawiam
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#28 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Religia Prawdy | > Ile musisz mi i innym dać minusów do uzyskania harmonii?> Bo na razie w minusach na forum dobrze ci idzie.Chyba do wyczerpania dzisiejszej puli 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#29 4 na 4 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Religia Prawdy | > -122 od farmera już nieaktualne, farmer nabiera> tempa, już -125Trzeba przyznać, że w pocie czoła sobie na to pracujesz i.. chyba dowiesz się o tym jako jeden z ostatnich. Jednak ode mnie na dziś koniec minusów. Figa z makiem 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#30 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Religia Prawdy | > Po co na forum jest dział: Religie?Hm. Ty naprawdę sądzisz, że po to aby propagować wiarę, religie tudzież religię której jesteś twórcą..  Załamka  Ale co tam. Alleluja i do przodu! 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|