 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 26-03-2015 05:26 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Religia Prawdy
-7 na 15 | W związku z głupotami, które co poniektórzy wypisują na temat Religii, Wiary i Boga przedstawiam bardzo pokrótce genezę i założenia Religii Prawdy, której jestem twórcą. Ogólnie Religia to Wiara w Boga, o którego istnieniu nie wiemy, jedynie zakładamy, że istnieje Bóg=Duch (Duch, a więc coś abstrakcyjnego, niewyobrażeniowego), który jest stwórcą świata materialnego. Natomiast ślepe religie (pseudo religie) to wiary w różne wyobrażenia Boga, o którego istnieniu i działalności ich wyznawcy posiadają jakąś wiedzę zapisaną w tzw. "świętych" księgach, np: Bóg Jehowa wybrał sobie jeden naród, któremu pomagał mordować inne narody, albo Bóg Allah (który jest podobno tym samym bogiem co Jehowa) wybrał sobie inny naród, któremu każe: (9 sura: A kiedy miną święte miesiące, wtedy zabijajcie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie; chwytajcie ich, oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki!), albo Bóg Trójca Przenajświętsza (który jest podobno tym samym bogiem co Jehowa (Allah) tylko dodatkowo składa się jeszcze z Syna i Ducha). Myślę, że te 3 przykłady wystarczą, żeby zrozumieć, czym Bóg (Duch) różni się od bogów wyobrażeniowych i 300 milionów bogów hinduizmu i innych pseudo religii wyobrażonych jako słoń, krowa, szczur, ośmioramienny młodzieniec itd.... wymieniać już nie trzeba. 1. Religia Prawdy powstała 2 maja 2010 roku. Jej wyznawcy nie wiedzą, czy Bóg=Duch istnieje, jedni wierzą, że tak, inni nie wierzą, że istnieje. Skąd ten paradoks, że są wyznawcy, którzy nie wierzą w istnienie Boga, otóż Religia Prawdy nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących, ale jej wyznawcami są czyniący dobro, a więc ten sam człowiek, gdy czyni dobro jest wyznawcą Religii Prawdy, a gdy czyni zło, nie jest. Z powyższego wynika, że większość ludzi nawet nie wie, że są wyznawcami Religii Prawdy. 2. Religia Prawdy zakończyła duchowo ślepe religie, które nie dość, że wierzą w wyobrażenia, zamiast w Boga, to jeszcze dzielą ludzi na swoich wiernych, których grupują w kościołach, związkach wyznaniowych, sektach i resztę ludzi, którzy nie należą do tych instytucji. 3. Religia Prawdy nigdy nie była, nie jest i nigdy nie będzie żadną instytucją, ponieważ nie dzieli ludzi na swoich wiernych i resztę, lecz łączy ludzi dobrej woli we wspólnym budowaniu Miłości na Ziemi, bez względu na to, czy ktoś należy jeszcze do jakiegoś instytucjonalnego kościoła, jest wyznawcą jakiejś ślepej religii, czy jest niewierzącym. 4. Wiara w Boga to nie przymus, wszyscy ludzie są wolni, dlatego Religia Prawdy nikogo nie przekonuje do wiary, tylko do czynienia Miłości. 5. Kościół Boga to cała Ziemia, nie podział na miejsca święte i zwyczajne. Kościół Boga to wszyscy ludzie dobrej woli. 6. Religia Prawdy opiera się tylko na jednym dogmacie: Absolutną Prawdą jest Miłość. To by było pokrótce, więcej tutaj: boskaprawda.blogspot.com/ | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 Dalej..| Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Religia Prawdy | > Miałem na myśli tylko i wyłącznie Twój wniosek, że przekroczenie populacji 7 miliardów ludzi będzie prowadziło do zagłady.Co poeta miał na myśli......, a to Twój wniosek, że to mój wniosek, po raz kolejny mylisz objawy z przyczyną. > Zagłada nie nastąpi.Powiedział Jacek Głodzik, niekwestionowany autorytet w dziedzinie zagład.  > Wg mnie nastąpi po prostu przesilenie. Ludzkość nie może się rozmnażać w takim tempie.> Liczba ludzi się zmniejszy, ale żadna katastrofa nie nastąpi a Ty wówczas nie będziesz pamiętał o liczbie 696..etc.> Nikt nie będzie o niej pamiętał.Gdybyś potrafił czytać ze zrozumieniem, to wyciągnąłbyś właściwy wniosek, że liczba ludzi już nie ma znaczenia, proces uwalniania metanu jest nieodwracalny, a metan niszczy warstwę ozonową i przechwytuje ciepło 23 razy skuteczniej od CO2. > Ale na tą chwilę pamiętaj: 77 i Iryd.www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w663408> PozdrawiamWzajemnie 
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#227 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Religia Prawdy | > Co poeta miał na myśli......, a to Twój wniosek, że to mój wniosek,> po raz kolejny mylisz objawy z przyczyną.  "(..) pan zdał, a pani się zdawało". Alleluja i do przodu Sławku! > >Zagłada nie nastąpi.> Powiedział Jacek Głodzik, niekwestionowany autorytet w dziedzinie zagład.  Ja nie mam ambicji być autorytetem dla nikogo innego prócz siebie samego. I nic nie chcę Ci udowadniać. Ty masz inaczej - jesteśmy inni. > Gdybyś potrafił czytać ze zrozumieniem, to wyciągnąłbyś właściwy> wniosek, że liczba ludzi już nie ma znaczenia, proces uwalniania metanu jest nieodwracalnyUff, człek naczytał się artykułów 'naukowych' ze zdjęciami na poczytnych portalach + ciągle racjonalizuje swoje lęki, zamiast wziąć się za podstawowy kurs fizyki, j. polskiego, czy też po prostu za swoją żonę. Pozostaje tylko współczuć. Skompromitowałeś się tu dostateczną ilość razy, nie ma potrzeby tego dalej ciągnąć. Alleluja Sławku!
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Religia Prawdy | > Skompromitowałeś się tu dostateczną ilość razy, nie ma potrzeby tego dalej ciągnąć.No, nie kompromituj się już. 
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#229 2 na 2 | Willmaster (423 punktów) | Odp: Religia Prawdy | Zbawić przed czym?
Po śmierci jest to co ma być. |
#230 1 na 1 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Religia Prawdy | > Gru ghm. Miałem coś napisać, ale ugryzłem sie w język  Dobrze, że nie w palec. > Ciekawym, jak ta prawda Absolutna i Miłość (której zapewne jesteś nosicielem) działa na Twoją żonę, dzieci czy wnuki.Zapytaj, na stronie Galerii Oczko jest adres e-mail, Joanna chętnie odpowie na Twoje pytania. > W kwestii działania na Ciebie pytać nie muszę, całą rzecz widać bardzo wyraźnie.Jeśli nie masz uszkodzonego mózgu w lewej półkuli jest interpretator widzenia. > Poza tym zastosowanie ma również> www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w663171To kłamstwo już pisałeś, że kłamstwo pomaga, a prawda szkodzi, jak również to, że jestem prorokiem..., rozpowszechnianie kłamstwa na forum jest Twoim sposobem, który Ci pomaga, bo jest dla Ciebie dobry.: www.racjonalista.pl/forum.php/s,645485#w650120
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
| Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Religia Prawdy | > >Błędnie odbierasz, nikt nigdy nie był prorokiem, ani zbawicielem> To nie jest kluczowy element mojej wypowiedzi.> Napisałem, że z tego co widzę przyszedłeś na Racjonalistę leczyć swoje egzystencjalne lęki.Interpretator widzenia: www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w663518
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
| Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Religia Prawdy | > Chcesz rozmawiać? używaj języka, który jest zrozumiały i encyklopedycznych definicji.Definicje piszą ludzie. > Jeśli stworzysz własny język nie wymagaj zrozumienia> QoxroQ oodyoroo lsyowoc> QoxroQ Pawła dyrllrra> QoxroQ Prawa o Prawnolów Poldloco> QoxroQ - CrnyroQ dcrnografoo Poldlorj> QoxroQ Organów Ślądloco prxy AQ> QoxroQ NajQnorjdxyco ldoążrl Śwoaya xygQonya dxlocnrgo> oarcrrdlor QoxroQ rynografocxnr w Brynowor> To wykaz muzeów w Katowicach> Odwiedź, wartoDokładnie, chcesz rozmawiać używaj zrozumiałego języka, nie chcesz pisz co piszesz.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#233 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Religia Prawdy | > Dokładnie, chcesz rozmawiać używaj zrozumiałego języka, nie chcesz pisz co piszesz.Ja , pisząc : "QoxroQ oodyoroo" wiem, że mnie nikt nie zrozumie bo sam ten język wymyśliłem, Ty wymyślasz język i na siłę wszystkim wokół wciskasz sens słów wg swoich definicyj Prawda to jedno słowo Miłość to inne słowo Łączenie ich znakiem = czyni slogan, lub zdanie, które rozumiesz tylko Ty. Wierz w co chcesz, ale przestań zaśmiecać forum |
| Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Religia Prawdy | > Ja , pisząc : "QoxroQ oodyoroo" wiem, że mnie nikt nie zrozumie bo sam ten język wymyśliłem,Więc nie pisz takich głupot bo zaśmiecasz Forum. > Ty wymyślasz język i na siłę wszystkim wokół wciskasz sens słów wg swoich definicyjJa nie wymyślam języka, piszę językiem zrozumiałym dla ludzi, takie słowa jak Prawda, Miłość, ślepa religia, wiedza, wiara itd. to są słowa zrozumiałe dla ludzi, a Twoje to bełkot. Niczego nie robię na siłę, to Ty chcesz ludziom wcisnąć swoje kłamstwo jako prawdę, ja jestem twórcą definicji i mam do tego prawo, jak każdy inny człowiek, który jest twórcą jakiejś definicji, Ty możesz się nie zgadzać z moją definicją, masz do tego prawo, ale nie masz prawa pisać kłamstw, że na siłę coś komuś wciskam, zwyczajnie głoszę swój światopogląd, niczego nie robię na siłę, a Ty zwyczajnie powinieneś przestać się interesować moimi komentarzami, skoro już kilkakrotnie powiedzieliśmy sobie, że inaczej postrzegamy istotę sprawy, dla mnie fundamentem Życia jest Miłość i ona jest Prawdą Absolutną, wg której ludzie mają żyć, skoro tak prostego przesłania nie potrafisz zrozumieć to daj sobie spokój z rozmową ze mną, bo Twoje "wymioty" itp. są trollowaniem i zaśmiecają Forum. > Prawda to jedno słowoKtóre ma tyle definicji ilu filozofów: pl.wikiquote.org/wiki/Prawda> Miłość to inne słowoKtóre również nie jest jednoznacznie zdefiniowane: pl.wikiquote.org/wiki/Miłość> Łączenie ich znakiem = czyni slogan, lub zdanie, które rozumiesz tylko Ty.Dla Ciebie slogan, dla mnie dewiza życiowa, istota, podstawa, sens Życia, najwyższa wartość, złota myśl, której Ty nie rozumiesz i ją depczesz. Piszesz kolejne kłamstwo, że rozumiem tylko ja, jest wielu ludzi, którzy rozumieją wartość mojej definicji, że jest to najlepsze zdefiniowanie w historii, gdyż nie odnosi się do materii, czyli wiedzy o świecie, lecz do sfery duchowej człowieka, czyli Wiary, że Miłość jest Absolutną Prawdą, wg której Ludzkość ma Żyć, a życie tylko wg praw natury nie przystoi człowiekowi, który w swoim rozwoju umysłowym wzniósł się ponad świat zwierząt, który potrafi rozpoznać i oddzielić dobro od zła. Klasyczne definiowanie prawdy jako właściwość sądów polegająca na ich zgodności z faktycznym stanem rzeczy, których dotyczą to w rzeczywistości zdefiniowanie wiedzy, którą uważamy za prawdziwą o omawianych rzeczach i potocznie nazywamy prawdą, a ja moją wiedzę, że Prawdą Absolutną jest Miłość uważam za prawdziwą, więc mieści się moja definicja w tym ogólnym klasycznym ujęciu, które żadną definicją nie jest i każdy dobry filozof i logik to rozumie. > Wierz w co chcesz, ale przestań zaśmiecać forumDziękuję, wierzę w Miłość, wierzę w Boga i wiem, że nie zaśmiecam Forum i to jest moja wiedza, którą potocznie możemy nazwać moją prawdą..., Ty masz swoją, że slogan, ja swoją, że złota myśl. Wiem również, że są na Forum tacy, którzy je zaśmiecają, wklejają różne g...a, szydzą, trollują itd., ja tego nie robię, głoszę swój światopogląd, nikogo nie zmuszam do czytania moich wypowiedzi, na narzucam światopoglądu, natomiast głosicielami jedynie słusznego światopoglądu są ci, którzy piszą np. wierzącym, że są religiantami, ewangelizatorami/inkwizytorami itp., jest to ewidentne obrażanie, narzucanie, ośmieszanie, szydercze ocenianie, poniżanie..., bo oni myślą inaczej, że Bóg to bajka itd., mają prawo tak myśleć, ale nie mają prawa narzucać, bo każdy, kto Wierzy ma do tego prawo, a niewierzący jeśli nie posiada argumentu tylko slogany o Kubusiu Puchatku i Boga między bajki chce włożyć, to się tylko ośmiesza, bo Bóg nie jest postacią z bajki tylko Absolutem, Istotą, Esencją, Fundamentem Świata, Życia, w Boga się wierzy. Możliwe, że wierzący są ślepcami, a możliwe, że niewierzący są ślepcami, udowodnienie swojej "prawdy" na temat Boga jest niemożliwe, więc ośmieszanie adwersarza i narzucanie swojego "jedynie słusznego" światopoglądu nie ma sensu, w Rozmowie powinien być przede wszystkim Szacunek dla polemisty, niestety mógłbym wkleić sto komentarzy skierowanych tylko we mnie, które pokazują, że wielu forumowiczów nie wie, co to Dialog i Szacunek.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#235 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Religia Prawdy | > >Ty wymyślasz język i na siłę wszystkim wokół wciskasz sens słów wg swoich definicyj> Ja nie wymyślam języka, (....)ja jestem twórcą definicji i mam do tego prawo,yyyyy? > dla mnie fundamentem Życia jest MiłośćTo rozumiem. To jest jasny i precyzyjny przekaz > i ona jest Prawdą Absolutną,A to już jest Twój bełkot |
#236 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Religia Prawdy | > >Gru ghm. Miałem coś napisać, ale ugryzłem sie w język  > Dobrze, że nie w palec.Dobre skojarzenie - nie przypadkiem piszesz o palcu, większość swoich teorii (m.in. o bezintrersownej miłości) przecież wyssałeś z palca. > To kłamstwo już pisałeś, że kłamstwo pomaga, a prawda szkodziTo żadne kłamstwo. Tak po prostu bywa (wielkrotnie widziałem na to przykłady), a Ty nie znasz życia. Kolejny nieskalany prorok z Ciebie. > jak również to, że jestem prorokiem...A kto prorokuje że "to juz koniec"? Że już jest po nas, najpierw 'odgadując' znaczenie liczbyt 6969*** a potem szukając na gwałt potwierdzenia tych proroctw u naukowców? Czy Ty jeszcze umiesz nazywać dane działania zgodnie z tym, jak się je powszechnie rozumie? Kto napisał, że wybrał Cię Bóg byś głosił to co głosisz? Jak to inaczej można nazwać, niż prorokowanie? Po co ściemniać? > rozpowszechnianie kłamstwa na forum jest Twoim sposobem, który Ci pomaga, bo jest dla Ciebie dobryPo prostu obnażam Twój dewocyjny i nawiedzony charakter, nic więcej. Dochodzi czasem ignoranacja w kwestiach nauki czy j.polskiego (a do niej arogancja). Prawda boli, ma boleć - nie inaczej jest w Twoim przypadku. Miłego dnia
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Religia Prawdy | |
#238 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Religia Prawdy | > na stronie Galerii Oczko jest adres e-mail,> Joanna chętnie odpowie na Twoje pytania.Znałem kiedyś dziewczynę, która poznawszy mężczyznę swojego życia dopiero wtedy poczuła miałkość dotychczasowej egzystencji. To oczywiscie nie jest na nic dowód, tylko stwierdzenie, że pozory czasem mylą. Napisałem, że jestem ciekaw, co nie oznacza że w wymianie e-mailowej byłyby szanse to poznać. Musiałbym być 'z nadania' wieloteltnim przyjacielem domu, na co prozaicznie ani nie mam ochoty, ani czasu, ani nie spodziewam się z tego niczego dobrego (a raczej spodziewam się złego). Po prostu wątpię, czy w Twojej relacji z żoną, dziećmi czy wnukami jest tyle lurku, ile tu nieustannie sączysz. Dla mnie jesteś bardzo fałszywy i absolutnie nie wzbudzasz zaufania.Mam w tej materii bardzo podobne zdanie do kol. darkside (wyraził Ci je dobitnie bodjaże w grudniu). Zresztą nie tylko on. Ale dla Ciebie przecież sądy ludzkie, ludzie czy też ich opinie nie mają absolutnie żadnego znaczenia. Ty nadajesz w jedną stronę, głosisz bez zainteresowania, gdzie pada ziarno. Zatem alleluja i do przodu, miłego dnia!
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| Duch Prawdy (14788 punktów) | Odp: Religia Prawdy | > Zbawić przed czym?Przed śmiercią.
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#240 3 na 3 | Willmaster (423 punktów) | Odp: Religia Prawdy | Po co?
Po śmierci jest to co ma być. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|