Racjonalista - Strona głównaDo treści
Religia Prawdy

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Religie
NapisanoAutorTytuł
26-03-2015 05:26Duch Prawdy (14790 punktów)Religia Prawdy
Ocena -7 na 15
W związku z głupotami, które co poniektórzy wypisują na temat Religii, Wiary i Boga przedstawiam bardzo pokrótce genezę i założenia Religii Prawdy, której jestem twórcą.
Ogólnie Religia to Wiara w Boga, o którego istnieniu nie wiemy, jedynie zakładamy, że istnieje Bóg=Duch (Duch, a więc coś abstrakcyjnego, niewyobrażeniowego), który jest stwórcą świata materialnego. Natomiast ślepe religie (pseudo religie) to wiary w różne wyobrażenia Boga, o którego istnieniu i działalności ich wyznawcy posiadają jakąś wiedzę zapisaną w tzw. "świętych" księgach, np: Bóg Jehowa wybrał sobie jeden naród, któremu pomagał mordować inne narody, albo Bóg Allah (który jest podobno tym samym bogiem co Jehowa) wybrał sobie inny naród, któremu każe: (9 sura: A kiedy miną święte miesiące, wtedy zabijajcie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie; chwytajcie ich, oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki!), albo Bóg Trójca Przenajświętsza (który jest podobno tym samym bogiem co Jehowa (Allah) tylko dodatkowo składa się jeszcze z Syna i Ducha). Myślę, że te 3 przykłady wystarczą, żeby zrozumieć, czym Bóg (Duch) różni się od bogów wyobrażeniowych i 300 milionów bogów hinduizmu i innych pseudo religii wyobrażonych jako słoń, krowa, szczur, ośmioramienny młodzieniec itd.... wymieniać już nie trzeba.
1. Religia Prawdy powstała 2 maja 2010 roku. Jej wyznawcy nie wiedzą, czy Bóg=Duch istnieje, jedni wierzą, że tak, inni nie wierzą, że istnieje. Skąd ten paradoks, że są wyznawcy, którzy nie wierzą w istnienie Boga, otóż Religia Prawdy nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących, ale jej wyznawcami są czyniący dobro, a więc ten sam człowiek, gdy czyni dobro jest wyznawcą Religii Prawdy, a gdy czyni zło, nie jest. Z powyższego wynika, że większość ludzi nawet nie wie, że są wyznawcami Religii Prawdy.
2. Religia Prawdy zakończyła duchowo ślepe religie, które nie dość, że wierzą w wyobrażenia, zamiast w Boga, to jeszcze dzielą ludzi na swoich wiernych, których grupują w kościołach, związkach wyznaniowych, sektach i resztę ludzi, którzy nie należą do tych instytucji.
3. Religia Prawdy nigdy nie była, nie jest i nigdy nie będzie żadną instytucją, ponieważ nie dzieli ludzi na swoich wiernych i resztę, lecz łączy ludzi dobrej woli we wspólnym budowaniu Miłości na Ziemi, bez względu na to, czy ktoś należy jeszcze do jakiegoś instytucjonalnego kościoła, jest wyznawcą jakiejś ślepej religii, czy jest niewierzącym.
4. Wiara w Boga to nie przymus, wszyscy ludzie są wolni, dlatego Religia Prawdy nikogo nie przekonuje do wiary, tylko do czynienia Miłości.
5. Kościół Boga to cała Ziemia, nie podział na miejsca święte i zwyczajne. Kościół Boga to wszyscy ludzie dobrej woli.
6. Religia Prawdy opiera się tylko na jednym dogmacie: Absolutną Prawdą jest Miłość.
To by było pokrótce, więcej tutaj:
boskaprawda.blogspot.com/
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 Dalej..
#31
26-03-2015 21:23
 Ocena 3 na 3
farmer (22440 punktów)Odp: Religia Prawdy
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>>Po co na forum jest dział: Religie?
>Hm. Ty naprawdę sądzisz, że po to aby propagować wiarę, religie tudzież religię której jesteś twórcą..
>Załamka

07.12.2009 (21) Obudziłem się o 6:36 (planetoida Erika 636)
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/24/epilog/

Ah jasne.....miał całą godzinę do wyboru...ale tylko jakiś leszcz się na to nabierze.

(601) Nerthus
(602) Marianna
(603) Timandra
(604) Tekmessa
(605) Juvisia
(606) Brangäne
(607) Jenny
(608) Adolfine
(609) Fulvia
(610) Valeska
(611) Valeria
(612) Veronika
(613) Ginevra
(614) Pia
(615) Roswitha
(616) Elly
(617) Patroclus
(618) Elfriede
(619) Triberga
(620) Drakonia
(621) Werdandi
(622) Esther
(623) Chimaera
(624) Hektor
(625) Xenia
(626) Notburga
(627) Charis
(628) Christine
(629) Bernardina
(630) Euphemia
(631) Philippina
(632) Pyrrha
(633) Zelima
(634) Ute
(635) Vundtia
(636) Erika
(637) Chrysothemis
(638) Moira
(639) Latona
(640) Brambilla
(641) Agnes
(642) Clara
(643) Scheherezade
(644) Cosima
(645) Agrippina
(646) Kastalia
(647) Adelgunde
(648) Pippa
(649) Josefa
(650) Amalasuntha
(651) Antikleia
(652) Jubilatrix
(653) Berenike
(654) Zelinda
(655) Briseïs
(656) Beagle
(657) Gunlöd
(658) Asteria
(659) Nestor


Było spać do 6.59 byłby NESTOR

Nie to jakieś przedszkole....
Ale w sumie fajna zabawa. Jutro zobaczę jaka planetoida mi się trafi. Co minutę coś wpada

#32
26-03-2015 21:25
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Religia Prawdy
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>cebulą którą tu prezentujesz.
>www.racjonalista.pl/forum.php/s,658588#w660324

Na który to post w linku odpowiedziałem.
Serdecznie pozdrawiam Wybrańca Cebulowych Krążków
Nie wiem czy oglądałeś Awatara, ale funkcja "krążków" którą sugerujesz została tam pokazana znacznie bardziej wyraziście, niż u Ciebie "live". Niestety


Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Religia Prawdy
W odpowiedzi farmer
>07.12.2009 (21) Obudziłem się o 6:36 (planetoida Erika 636)
>www.oczko.xtreemhost.com/oczko/24/epilog/
>Było spać do 6.59 byłby NESTOR
Moja Mama miała na imię Eryka, nie Nestor..., otrzymałem takich duchowych Znaków wiele... Nie rozumiesz tego, bo nie przeżyłeś Iluminacji, którą przeżyłem, to nie są wymyślone ZNAKI, ale fakty z mojego życia, których nie da się wytłumaczyć naukowo, zrozumieć, przynajmniej ja tego nie pojmuję, gdyby ktoś przedstawił mi takie doświadczenia duchowe i mówił, że otrzymał takie Znaki myślałbym, że zwariował, dlatego nie dziwię się Tobie i innym, że tak myślicie..., opisałem to w książce i na stronie, gdybym tego nie doświadczył myślałbym teraz tak jak Ty.
Ale wątek nie o mojej Iluminacji duchowej, która doprowadziła mnie do "wiedzy" duchowej, lecz o Religii Prawdy i proszę nie zaśmiecać wątku. Nie założę wątku o Iluminacji i Znakach z dwóch powodów, po pierwsze nie ma o czym rozmawiać, bo tylko ja wiem co przeżyłem i nic oprócz niedowierzania i szyderstwa z takiej rozmowy by nie wynikło, a po drugie opisałem to w książce i na stronie, więc każdy może sobie poczytać, poszydzić, pośmiać się, albo zastanowić, czy miałem rzeczywiście jakiś kontakt z Duchem. Wiem, że forumowi diagności mają już ugruntowaną wiedzę, że to paranoja, nie interesuje mnie to i nie będę już ustosunkowywał się do żadnej cebuli i innych g......
Proszę nie zaśmiecać wątku.


( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#34
27-03-2015 03:09
 Ocena 2 na 2
Bragiel (220 punktów)Odp: Religia Prawdy
>W związku z głupotami, które co poniektórzy wypisują na temat Religii, Wiary i Boga przedstawiam
>bardzo pokrótce genezę i założenia Religii Prawdy, której jestem twórcą.
>Ogólnie Religia to Wiara w Boga, o którego istnieniu nie wiemy, jedynie zakładamy, że istnieje
>Bóg=Duch (Duch, a więc coś abstrakcyjnego, niewyobrażeniowego), który jest stwórcą świata
>materialnego. Natomiast ślepe religie (pseudo religie) to wiary w różne wyobrażenia Boga, o którego
>istnieniu i działalności ich wyznawcy posiadają jakąś wiedzę zapisaną w tzw. "świętych" księgach,
>np: Bóg Jehowa wybrał sobie jeden naród, któremu pomagał mordować inne narody, albo Bóg Allah (który
>jest podobno tym samym bogiem co Jehowa) wybrał sobie inny naród, któremu każe: (9 sura: A kiedy
>miną święte miesiące, wtedy zabijajcie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie; chwytajcie ich,
>oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki!), albo Bóg Trójca Przenajświętsza (który
>jest podobno tym samym bogiem co Jehowa (Allah) tylko dodatkowo składa się jeszcze z Syna i Ducha).
>Myślę, że te 3 przykłady wystarczą, żeby zrozumieć, czym Bóg (Duch) różni się od bogów
>wyobrażeniowych i 300 milionów bogów hinduizmu i innych pseudo religii wyobrażonych jako słoń,
>krowa, szczur, ośmioramienny młodzieniec itd.... wymieniać już nie trzeba.
>1. Religia Prawdy powstała 2 maja 2010 roku. Jej wyznawcy nie wiedzą, czy Bóg=Duch istnieje, jedni
>wierzą, że tak, inni nie wierzą, że istnieje. Skąd ten paradoks, że są wyznawcy, którzy nie wierzą w
>istnienie Boga, otóż Religia Prawdy nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących, ale jej
>wyznawcami są czyniący dobro, a więc ten sam człowiek, gdy czyni dobro jest wyznawcą Religii Prawdy,
>a gdy czyni zło, nie jest. Z powyższego wynika, że większość ludzi nawet nie wie, że są wyznawcami
>Religii Prawdy.
>2. Religia Prawdy zakończyła duchowo ślepe religie, które nie dość, że wierzą w wyobrażenia, zamiast
>w Boga, to jeszcze dzielą ludzi na swoich wiernych, których grupują w kościołach, związkach
>wyznaniowych, sektach i resztę ludzi, którzy nie należą do tych instytucji.
>3. Religia Prawdy nigdy nie była, nie jest i nigdy nie będzie żadną instytucją, ponieważ nie dzieli
>ludzi na swoich wiernych i resztę, lecz łączy ludzi dobrej woli we wspólnym budowaniu Miłości na
>Ziemi, bez względu na to, czy ktoś należy jeszcze do jakiegoś instytucjonalnego kościoła, jest
>wyznawcą jakiejś ślepej religii, czy jest niewierzącym.
>4. Wiara w Boga to nie przymus, wszyscy ludzie są wolni, dlatego Religia Prawdy nikogo nie
>przekonuje do wiary, tylko do czynienia Miłości.
>5. Kościół Boga to cała Ziemia, nie podział na miejsca święte i zwyczajne. Kościół Boga to wszyscy
>ludzie dobrej woli.
>6. Religia Prawdy opiera się tylko na jednym dogmacie: Absolutną Prawdą jest Miłość.
>To by było pokrótce, więcej tutaj:
>boskaprawda.blogspot.com/

Ja jestem życzliwy ludziom.
Wymyśliłeś swoją religię no i fajnie.
Masz do tego prawo.
Żyjemy w społeczeństwie wolnych idei, mysli i religii.

Ja nie chcę Cię krytykowac czy mówić Ci złych rzeczy, tylko musisz wziąć pod uwagę jedno-Tobie ta religia wydaje się czymś wielkim, epokowym.
Ludzie będą się z tego śmiać a mi to jest zupełnie obojętne.

Ciężko Ci będzie zebrać jakiś wyznawców, jak zbierzesz 10 osósb chętnych to wyznawać to będzie dużo.
Wiem-Ty będzies twierdził, że odkryłeś jakieś odwieczne prawa przyrody ale dla kazdego innego to jest trochę śmieszne, jeżli człowiek jest kulturalny to nie powie Ci tego bezpośrednio.

Dla mnie wszystko jest przypadkiem, do niczego nie zmierza, ku niczemu nie prowadzi.
Ale nie zamierzam zakładać religii. No chyba, ze znależliby się donatorzy.

I nie jest to krytyka Twojej osoby, uważam, ze każdy sobie może zakładać religię jaka chce, w końcu Jezus czy Mahomet też kiedyś zakładali religie i też ktoś sie pewnie z nich śmiał i mówił, a to panie kolejna religia a przeciez tyle ich już jest.

Pozdrawiam.

www.bragiel.blox.pl Świat według Brągiela

#35
27-03-2015 07:38
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Religia Prawdy
W odpowiedzi Duch Prawdy
> Szydercy nie wiedzą, co to jest piękno i harmonia...

Piękno zaspanej kobiety, która posyła nam pierwszy poranny uśmiech.
Piękno dziecka, które robi coś za sprawą dorosłego pierwszy raz, bardzo się boi, ale doświadczywszy nowego jest całe rozpromienione.
Piękno w przyjacielu, co dziękuje za rade, którą wykorzystał w życiu
Piękno w poezji śpiewanej np. przez Janusza Radka:

Tylko echa grzmią:
Avignon, Avignon, Avignon.

Mur, milcząca straż
przed obcym światem chronią.
Może przed czymś więcej, kto wie?
My na pewno nie.
Nocami reflektorów flesz
rysuje ostre szczyty wież.
Pytanie rodzi się:
czy zachowało tamten blask
Prowansji niebo pełne łask
czy może dawno puste jest?

.. lub w wierszach Tadeusza Boy-Żeleńskiego, Witkacego tudzież Rainera Maria Rilke.
Harmonia rozgwieżdżonego nieba nocą, które obserwuje się przy ognisku.
Harmonia przyrody Amazonii, o której pisało wielu polskich przyrodników (i nie tylko).
Harmonia doswiadczana wiele razy w Tatrach, lub chińskich ogrodach.

Masz rację, ludzie mający w swoim repertuarze retoryki ironię i sarkazm nie wiedzą, co to jest piękno i harmonia
Alleluja i do przodu, o Sławku-Widzący-Piękno-W-Cebulowych-Krążkach na zdjęciu wewnątrz swojej zagrody!

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#36
27-03-2015 07:48
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Religia Prawdy
W odpowiedzi Duch Prawdy
> Wiem, że forumowi diagności mają już ugruntowaną wiedzę, że to paranoja,
> nie interesuje mnie to i nie będę już ustosunkowywał się do żadnej cebuli i innych g......

Oj tam, dlaczego zaraz pranoja? Skoro potrafisz odróżnić rzeczywistosć od swojej fantazji (a jak widzę z Twoich postów - jednak potrafisz) to jesteś normalnym zdrowym człowiekiem, ale po prostu o bogatej fantazji, która może kreować fikcyjne związki i opisy właściwie w nieskończoność.

Też jej czasem używam np. opowiadajac dzieciom niestworzone historie lub wpuszczając je w maliny (zawsze potem mówię że żartowałem, ale często również one same to wychwytują).
Uważam, że nie ma w Twoich fantazjach nic dziwnego, nadprzyrodzonego tudzież chorego.
Dopóki potrafisz odróżnić.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#37
27-03-2015 07:50
 Ocena 2 na 2
betonowy (31 punktów)Odp: Religia Prawdy
Doktryna Trójcy Świętej jest oparta na tym, że każda z hipostaz Boga, obdarowuje pozostałe nieskończoną miłością i darami, w zamian otrzymując więcej itd. Panuje tam nieskończone szczęście, które tylko się powiększa itp.
Są takie rzeczy, które filozofom się nie śniły!

Ja jestem katolikiem niepraktykującym, kiedyś byłem praktykujący jednak zacząłem myśleć, czytać książki filozoficzne i naukowe, poszedłem na studia i co? Wpadłem w konfrontację z tym co myślę, czytam i co widzę (i słyszę) w (o) kościele (tak pewnie ma wielu ludzi ale nie wszyscy chcą się do tego przyznać, ponieważ lokalny VIP (czyt. ksiądz) by ich pogonił z tym ich swoim zdaniem, hehehe).
U mnie te przemyślenia po lekkim impulsie, zmieniły się w schizofrenię... Kościół to duża instytucja, która ludziom od małego dziecka, robi pranie mózgu podobne do środków masowego przekazu (i tym trzyma prawie wszystko w ryzach), z którego jest się później trudno uwolnić.
Moim zdaniem Bóg (prawdziwy) stworzył ten świat aby ludzie się uczyli, myśleli i podejmowali decyzje, które w końcu staną się trafne... ponieważ będą podążały ku prawdzie i harmonii z nim /co w tym przypadku znaczy grzech dla tego kto chce stać się lepszym dla innych = potknięcie się na drodze rozwoju duchowego/.

Z każdej religii trzeba brać to co najlepsze, czyli wyciągać średnią

Dodam, że np. zatwardziały katolik pozostanie katolikiem... Z tego co stwierdziłem ludzie "prości" muszą mieć do czego się odnosić w kościele (czyli do obrazów, krzyża, obrządków itd.)już nie mówię o księżach jako VIP-ach całej "imprezy". Mniemam, że nie chcesz być guru całej imprezy, ponieważ moim zdaniem, każdego kto będzie konkurencją dla jakiegokolwiek liczącego się kościoła, nazwą sekciarzem czy pomyleńcem (ponieważ wszystko już było itp.) i przy nadarzającej się okazji zniszczą Cię (ponieważ jak zauważyłeś każda religia, z biegiem czasu obrosła w materialny tłuszczyk czyt. mamonę, którą zdobyła sobie swoje miejsce w świecie czyt. wpływy, z tego dalej wynika, że albo nauczyciel znowu nie ten lub sprawa została ponownie źle zinterpretowana) /najlepiej być jak Chrystus, pokornym i ubogim nauczycielem dokształcającym ludzi w prawdzie/ Na pewno każdy człowiek ma w sobie cząstkę Boga tylko nie przyznawaj się do tego, że nim jesteś czy jego posłańcem, ponieważ nawet jeżeli uda Ci się zgromadzić tłumy w swoim przekonaniu, ludzie będą próbowali Ci służyć (zrobić z ciebie guru), a potem zabić! Ponieważ to co powinno się wyplenić z ludzi na początku to zazdrość, no i kolejno resztę złych nawyków... tylko wiec, że są ludzie, którzy ani myślą się zmieniać, będą na Ciebie pluć podrzucać kłody pod nogi... ponieważ nie rozumieją esencji swojego istnienia, zadają pytania tudzież szukają Boga i ciągle błądzą, ponieważ idą złą drogą, a jeżeli ktoś chce im wytłumaczyć to się burzą, bo wiedzą lepiej, może to i na tym polega, że każdy ma wolną wolę ale zawsze pozostaną zadufani w sobie materialiści, których los skrzywdził i muszą to wylewać na zewnątrz...

#38
27-03-2015 09:28
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Religia Prawdy
W odpowiedzi Duch Prawdy
>> 07.12.2009 (21) Obudziłem się o 6:36 (planetoida Erika 636)
>> www.oczko.xtreemhost.com/oczko/24/epilog/
>> Było spać do 6.59 byłby NESTOR
> Moja Mama miała na imię Eryka, nie Nestor

O której się zwykle Sławek budzisz?

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#39
27-03-2015 09:30
 Ocena 3 na 3
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Religia Prawdy
W odpowiedzi farmer
>Jutro zobaczę jaka planetoida mi się trafi. Co minutę coś wpada

I jak, o której się dziś obudziłeś? Zostałeś może.. wybrany?

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

#40
27-03-2015 09:36
 Ocena-1 na 1
Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Religia Prawdy
W odpowiedzi Bragiel
Na początek prośba. Nie przenoś całego wątku, żeby odpowiedzieć, jest funkcja kasuj. Podobnie z odpowiedziami na komentarze, kasuje się fragmenty, na które nie odpowiadamy.
>Ja jestem życzliwy ludziom.
To fajnie, ja też.
>Wymyśliłeś swoją religię no i fajnie.
Dzięki.
>Masz do tego prawo.
Wiem.
>Żyjemy w społeczeństwie wolnych idei, mysli i religii.
Jak widać chociażby na tym forum, nie wszyscy to rozumieją.
>Ja nie chcę Cię krytykowac czy mówić Ci złych rzeczy, tylko musisz wziąć pod uwagę jedno-Tobie ta religia wydaje się czymś wielkim, epokowym.
Tak.
>Ludzie będą się z tego śmiać a mi to jest zupełnie obojętne.
Więc nie wszyscy będą się śmiać, niektórym to będzie obojętne, a będą i tacy, których to zainteresuje.
>Ciężko Ci będzie zebrać jakiś wyznawców, jak zbierzesz 10 osósb chętnych to wyznawać to będzie dużo.
Nieuważnie przeczytałeś mój wątek, Religia Prawdy nigdy nie będzie zbierała żadnych wyznawców, ludzie czyniący bezinteresowną Miłość są jej wyznawcami i nie muszą nawet wiedzieć o jej istnieniu.
>Wiem-Ty będzies twierdził, że odkryłeś jakieś odwieczne prawa przyrody
Żadnych odwiecznych praw przyrody nie odkryłem, przeciwnie, uważam, że człowiek jest istotą duchową i powinien wznieść się ponad życie tylko wg praw natury jakimi kierują się zwierzęta, powinien humanizm, etykę, duchowość postawić ponad materią. Religie mówią o tym od wieków, Duch ponad materią, z prochu powstałeś i w proch się obrócisz, prawdziwym bogactwem człowieka jest Duch - genealogia słowa BOGActwo pochodzi od BOGA, nie od mamony.
> ale dla kazdego innego to jest trochę śmieszne, jeżli człowiek jest kulturalny to nie powie Ci tego bezpośrednio.
Dla każdego innego powiadasz, no nie jesteś tutaj pierwszym "Racjonalistą", który wie, co każdy inny myśli. Człowiek kulturalny może mi powiedzieć wszystko, bo zrobi to w sposób kulturalny, a ja na wszystko odpowiem, a cham szydzi, kpi, ocenia zamiast zapytać o kontekst, stawia diagnozy, wymyśla pejoratywne nazwy (np. he, he impresjoniści - wschodzące słońca, fowiści - dzikie zwierzęta, cebulowe krążki itp.), a ja chcę właśnie, żeby w bezpośredni sposób ludzie mówili, a nie w bezpośredni sposób ośmieszali się, bo historia przyznała rację impresjonistom, fowistom i wielu innym ludziom kiedyś wyśmiewanym i być może kiedyś przyzna mi, a po wszystkowiedzących szydercach zostanie tylko pusty śmiech.
>Dla mnie wszystko jest przypadkiem, do niczego nie zmierza, ku niczemu nie prowadzi.
Dla mnie świat nie powstał z przypadku i ewoluuje, a ewolucja mentalności człowieka jest tu najważniejsza.
>Ale nie zamierzam zakładać religii. No chyba, ze znależliby się donatorzy.
Lepiej tego nie rób, bo jak słyszę, że donatorzy są do tego potrzebni, to już wiem, że powstała by kolejna ślepa, fałszywa religia (pseudoreligia).
>I nie jest to krytyka Twojej osoby, uważam, ze każdy sobie może zakładać religię jaka chce, w końcu Jezus czy Mahomet też kiedyś zakładali religie
Jezus ewangeliczny jest postacią mityczną, fikcyjną, nie zakładał żadnej religii bo nie istniał, religię założył Szaweł- Paweł, bo się naczytał ewangelii, źle zrozumiał, a do tego słoneczko mu przygrzało.
>a to panie kolejna religia a przeciez tyle ich już jest.
Wszystkie duchowo są już zakończone, cała duchowa, religijna sfera ludzkości prowadziła do Religii Prawdy.
>Pozdrawiam.
Ja również.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#41
27-03-2015 09:54
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Religia Prawdy
>2. Religia Prawdy zakończyła duchowo ślepe religie, które nie dość, że wierzą w wyobrażenia, zamiast
>w Boga, to jeszcze dzielą ludzi na swoich wiernych, których grupują w kościołach, związkach
>wyznaniowych, sektach i resztę ludzi, którzy nie należą do tych instytucji.

No nie wiem, czy ślepe całkowicie. Czy Ty potrafisz zrobić dla ludzi tyle, co niektórzy księża?
www.styl.p(*)ik-i-ks-kaczkowski,nId,1677175
Z tego, co być może przeczytasz, niekiedy starają sie nie dzielić. Niespodzianka, prawda?

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Religia Prawdy
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>No nie wiem, czy ślepe całkowicie.
Tak, duchowo ślepe całkowicie.
>Czy Ty potrafisz zrobić dla ludzi tyle, co niektórzy księża?
Robię tyle ile mogę, każdy ma inne możliwości, zaplecze..., ale nie rozumiem dlaczego kolejny raz wyróżniasz księży..., wiele świeckich osób robi więcej niż ks. Kaczkowski, a niektórzy księża lepiej żeby dla ludzi nie robili tego co robią - ks. Gil i setki innych księży na świecie...
>Z tego, co być może przeczytasz, niekiedy starają sie nie dzielić. Niespodzianka, prawda?
Nieprawda.
Działalność poszczególnych członków kościoła ( Kaczkowski, Gil ) nie rekompensuje jego zakłamanej ideologii.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#43
27-03-2015 13:09
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Religia Prawdy
W odpowiedzi Duch Prawdy
Sławku, zestawianie Kaczkowskiego z Gilem dużo o Tobie mówi.

>>No nie wiem, czy ślepe całkowicie.
>Tak, duchowo ślepe całkowicie.

Kreujesz się na wyrocznię w sprawach ducha, ciekawe.

> ale nie rozumiem dlaczego kolejny raz wyróżniasz księży...

Bo są wśród nich ludzie życiowo wartościowi.
Zresztą "wiele" sugeruje dużo. To nieprawda, mylisz się. Wyróżniam ich raczej rzadko. Poczytaj uważniej moje wpisy.

>> Z tego, co być może przeczytasz, niekiedy starają sie nie dzielić.
>> Niespodzianka, prawda?
> Nieprawda.



> Działalność poszczególnych członków kościoła ( Kaczkowski, Gil ) nie rekompensuje jego zakłamanej ideologii.

Ja o zielonym, Ty o kwadratowym. Oczywiście, że nie. Nie mniej są w jego szeregach ludzie uczciwi. Ludzie są w ogóle na różnych etapach rozwoju w życiu. Poza tym Wyraźnie napisałem niekiedy (wytłuszczenie dla Ciebie wyżej).

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

Duch Prawdy (14790 punktów)Odp: Religia Prawdy
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Sławku, zestawianie Kaczkowskiego z Gilem dużo o Tobie mówi.
Zauważyłem, że dziwną logiką się kierujesz.
>Nie mniej są w jego szeregach ludzie uczciwi.
Jak w każdej wielkiej instytucji.

( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość.

#45
27-03-2015 13:24
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Religia Prawdy
W odpowiedzi Duch Prawdy
>>Sławku, zestawianie Kaczkowskiego z Gilem dużo o Tobie mówi.
>Zauważyłem, że dziwną logiką się kierujesz.

Pewnie, dla Ciebie obcą więc dziwną.

>>Nie mniej są w jego szeregach ludzie uczciwi.
>Jak w każdej wielkiej instytucji.

W ogóle jak w każdej instytucji, kraju, grupie ludzi czy poza nimi wszystkimi.
Nawet wśród wyznawców Religii Prawdy tacy z pewnością są.

Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Religie
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365