 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Religie
| Napisano | Autor | Tytuł | | 26-03-2015 05:26 | Duch Prawdy (14788 punktów) | Religia Prawdy
-7 na 15 | W związku z głupotami, które co poniektórzy wypisują na temat Religii, Wiary i Boga przedstawiam bardzo pokrótce genezę i założenia Religii Prawdy, której jestem twórcą. Ogólnie Religia to Wiara w Boga, o którego istnieniu nie wiemy, jedynie zakładamy, że istnieje Bóg=Duch (Duch, a więc coś abstrakcyjnego, niewyobrażeniowego), który jest stwórcą świata materialnego. Natomiast ślepe religie (pseudo religie) to wiary w różne wyobrażenia Boga, o którego istnieniu i działalności ich wyznawcy posiadają jakąś wiedzę zapisaną w tzw. "świętych" księgach, np: Bóg Jehowa wybrał sobie jeden naród, któremu pomagał mordować inne narody, albo Bóg Allah (który jest podobno tym samym bogiem co Jehowa) wybrał sobie inny naród, któremu każe: (9 sura: A kiedy miną święte miesiące, wtedy zabijajcie bałwochwalców, tam gdzie ich znajdziecie; chwytajcie ich, oblegajcie i przygotowujcie dla nich wszelkie zasadzki!), albo Bóg Trójca Przenajświętsza (który jest podobno tym samym bogiem co Jehowa (Allah) tylko dodatkowo składa się jeszcze z Syna i Ducha). Myślę, że te 3 przykłady wystarczą, żeby zrozumieć, czym Bóg (Duch) różni się od bogów wyobrażeniowych i 300 milionów bogów hinduizmu i innych pseudo religii wyobrażonych jako słoń, krowa, szczur, ośmioramienny młodzieniec itd.... wymieniać już nie trzeba. 1. Religia Prawdy powstała 2 maja 2010 roku. Jej wyznawcy nie wiedzą, czy Bóg=Duch istnieje, jedni wierzą, że tak, inni nie wierzą, że istnieje. Skąd ten paradoks, że są wyznawcy, którzy nie wierzą w istnienie Boga, otóż Religia Prawdy nie dzieli ludzi na wierzących i niewierzących, ale jej wyznawcami są czyniący dobro, a więc ten sam człowiek, gdy czyni dobro jest wyznawcą Religii Prawdy, a gdy czyni zło, nie jest. Z powyższego wynika, że większość ludzi nawet nie wie, że są wyznawcami Religii Prawdy. 2. Religia Prawdy zakończyła duchowo ślepe religie, które nie dość, że wierzą w wyobrażenia, zamiast w Boga, to jeszcze dzielą ludzi na swoich wiernych, których grupują w kościołach, związkach wyznaniowych, sektach i resztę ludzi, którzy nie należą do tych instytucji. 3. Religia Prawdy nigdy nie była, nie jest i nigdy nie będzie żadną instytucją, ponieważ nie dzieli ludzi na swoich wiernych i resztę, lecz łączy ludzi dobrej woli we wspólnym budowaniu Miłości na Ziemi, bez względu na to, czy ktoś należy jeszcze do jakiegoś instytucjonalnego kościoła, jest wyznawcą jakiejś ślepej religii, czy jest niewierzącym. 4. Wiara w Boga to nie przymus, wszyscy ludzie są wolni, dlatego Religia Prawdy nikogo nie przekonuje do wiary, tylko do czynienia Miłości. 5. Kościół Boga to cała Ziemia, nie podział na miejsca święte i zwyczajne. Kościół Boga to wszyscy ludzie dobrej woli. 6. Religia Prawdy opiera się tylko na jednym dogmacie: Absolutną Prawdą jest Miłość. To by było pokrótce, więcej tutaj: boskaprawda.blogspot.com/ | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 Dalej..| ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Religia Prawdy - naukowa bezradność | > ... rozszczepienie jądra atomu przez O. Hahn'a i F. Stsassmana w 1938 roku to jakby igraszka dziecka ...odkrycie cech elektrycznych złącza krzemowego n-p-n ... laser, mający dość ciekawe zastosowania ... Może po prostu się doucz ... żyjesz chyba w jakimś informacyjnym zaścianku.A to już wiadomo jak wygląda atom ? ... Bohr miał rację ? ... masz taką fotkę atomu do obejrzenia ? Co to znaczy "chmura elektronów", kiedy występuje tylko jeden , skąd taki elektron się bierze, dlaczego one krążą wokoło jądra ? ... a prąd to podobno ruch ładunków, szkoda jedynie że nie wiadomo jakich, a dlaczego one nie zderzają się (neutralizują) ze sobą w przewodniku prądu przemiennego ? Najwyraźniej nie rozumiesz co czytasz bo o to nietrudno w naszym informacyjnym zaścianku ogłupiania naukowego, a może bywałeś w takim świecie gdzie już wszystko wiedzą ? Być może wiedzą już tam co to jest światło i grawitacja oraz skąd pochodzi bezwładność ? Dlaczego wybuchają wulkany i dlaczego niektóre planety są martwe a takie jak Ziemia mają gorące jądro co obraca się względem skorupy zewnętrznej . Kto kręci tym jądrem a dlaczego obracają się planety i krążą wokół Słońca? Podobno od tysięcy lat ludzie gapią się na to wszystko więc dlaczego nie wyjaśniono tego do tej pory ? Kto kradnie przeznaczone na to fundusze z naszych podatków ? > ... Niestety posiadasz tylko szczątkowe pojęcie o metodologii nauki i jej osiągnieciach. Dopóki ich nie uzupełnisz - z Twojej aktywności nic sensownego nie wyniknie, po prostu stracisz cały swój czas.Uważam przeciwnie ... im dalej będziesz od ludzi chorych, tym większa szansa że pozostaniesz zdrowy. Największym problemem współczesnej nauki jest pozbycie się balastu obecnej metodologii, co prowadzi naukę w ślepy zaułek. Właśnie takie cenzurowanie oraz ograniczanie dostępu do wolnego przepływy informacji w środkach masowego przekazu powoduje że tak jak w religii wszelkie środki finansowe popadają w niewłaściwe ręce i są wykorzystywane w niewłaściwy sposób. Rączka rączkę myje a brud pozostaje. Pozdrawiam (20lipiec2015-ZbyszekzWarszawy) |
#437 7 na 9 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Religia Prawdy - naukowa bezradność | Z Twojego wpisu ewidentnie wynika Zbyszku, że przebicie się przez sito opiniowania oparte na transparentnych zasadach jest dla niektórych osób z Tobą włącznie (oraz Twoimi "wyzwolonymi" autorytetami) balastem i tego chyba właśnie chcesz się pozbyć. Swoista droga na skróty. Czy aby słuszna? Druga sprawa: mylisz pytania jakie stawia nauka z tymi, jakie stawia religia i wiara. Myli Ci się to, zaważywszy chyba na Twoje zainteresowania bytami "niewidzialnymi" a jednak widzialnymi (swoją drogą dość ciekawe kuriozum warte chyba zastanowienia się, ale przez naukowców-medyków innej specjalizacji  ) Nauka nie pyta dlaczego porusza się elektron, dlaczego on w ogóle jest. Ciężar dociekań nauki jest gdzie indziej i tego łaskawie zdajesz się nie dostrzegać, uzurpując sobie prawo do punktowania jej niby słabych punktów. Nauka nie pyta dlaczego cos istnieje, ale pyta raczej (i odpowiada) na pytanie "jak to się dzieje, że". Odpowiada na to dość rzetelnie, co nie znaczy, że zawsze wyczerpująco vide słynne paradoksy fizyki kwantowej. Wcale nie jesteśmy u kresu odpowiedzi fizyki. Nie zapominaj magistrze. > A to już wiadomo jak wygląda atom ?To zależy jak ktoś przykładał się do fizyki w szkole średniej, lub wyższej. pl.wikipedia.org/wiki/AtomTobie, jak się domyślam nic nie wiadomo. > skąd taki elektron się bierzeZ wielkiego wybuchu?  > dlaczego one krążą wokoło jądra ?Siły wiązań międzycząsteczkowych, zapomniałeś z lekcji fizyki? > ... a prąd to podobno ruch ładunkówZgadza się. Konkretniej elektronów lub dziur. I raczej nie podobno. > szkoda jedynie że nie wiadomo jakichWiadomo: cielesno-duchowo-orbowych?  > a dlaczego one nie zderzają się (neutralizują)> ze sobą w przewodniku prądu przemiennego ?Może dlatego, że z elektrotechniki wiadomo że ładunki o podobnych znakach się odpychają? Siły elektromagnetyczne, kojarzysz. > Najwyraźniej nie rozumiesz co czytasz bo o to nietrudno> w naszym informacyjnym zaścianku ogłupiania naukowegoE nie, ja nic nie rozumiem, ale jak mniemam z tego zdanie mgr inż. Zbyszek Gliński mnie gorliwie oświeci, jak zresztą cały świat w przyszłości a obecne gremia naukowe z profesorami i doktorami habilitowanymi staną dęba z zachwytu a potem szybciutko schowają się w mysią dziurę. > a może bywałeś w takim świecie gdzie już wszystko wiedzą ?A gdzieś Ty nieboraku ów postulat w moich wpisach wyczytał? > Być może wiedzą już tam co to jest światło i grawitacja> oraz skąd pochodzi bezwładność ?Zapamiętaj Zbyszku, nie "skąd pochodzi", nie "co jest praprzyczyną" ale "jak to się dzieje, że". Po nitce do kłębka, choć do końca nie wiadomo czym ten kłębek w istocie rzeczy jest i czy w ogóle jest. Chyba, że Ty już wiesz. No to dawaj. > Dlaczego wybuchają wulkanyI Ty tego nie wiesz?? Gratuluję i nie mam pytań. > dlaczego niektóre planety są martweWybiegając poza planety - zatrzymaj się chwilę nad poszczególnymi generacjami gwiazd, może Ci to coś powie. A jak nie - trudno. Poza tym nie słyszałem, żeby poza Ziemią jakaś planeta żyła, ale może się mylę, Ty pewnie słyszałeś. Podziel się zatem swoją szeroką wiedzą, czekamy. Trzecia rzecz: w środku układu słonecznego nie gromadzi się dokładnie taka sama materia o tych samych cechach i temperaturze, jak na obrzeżach lub blisko słońca. Po pierwsze: ciepło od słońca jest inne. Po drugie: siła przyciągania też jest inna. Teraz chwilę pomyśl i już nie kalaj imienia swojej uczelni nadaremno. > a takie jak Ziemia mają gorące jądro co obraca się> względem skorupy zewnętrznejKwestia czasu, aż powstaną spójne teorie, które to wyjaśniają i odpowiedzą na pytanie "jak to się dzieje". Ja jestem o to spokojny, ale Ty możesz inaczej  Kiedyś też człowiek nie wiedział z jakiego powodu wir w wannie kręci się w przeciwną stronę na półkuli północnej, niż na południowej. > Kto kręci tym jądremDla kolegi Zbyszka z Warszawy z pewnością sam Pan Bóg, lub Wieki Orb to sprawił. > a dlaczego obracają się planety i krążą wokół Słońca?Grawitacja + energia kinetyczna wszelkich cząstek zapoczątkowana przez Wielki Wybuch? Mówi Ci to coś? > Podobno od tysięcy lat ludzie gapią się na to wszystko> więc dlaczego nie wyjaśniono tego do tej pory ?Jesteś bardzo niecierpliwy, wręcz w gorącej wodzie kąpany i palisz się do wszelkich odpowiedzi tu i teraz, NATYCHMIAST!!! A nauka ma zaledwie kilkaset lat, cóż to jest wobec historii życia na ziemi, wobec wieku ludzkości? Nieco ugaszę Twoje narwanie: cierpliwości Zbyszku, cierpliwości. C.D.N.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#438 5 na 7 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Religia Prawdy - naukowa bezradność | Ciąg dalszy: > Kto kradnie przeznaczone na to fundusze z naszych podatków ?Domyślam się, że wg Ciebie żydowscy naukowcy, którzy zdominowali naukowe gremia ekspertów i teraz siedzą tam z założonymi rękami, śmiejąc się w twarz takim geniuszom jak doktor Pająk. I trzymając ludzkość w okowach średniowiecza. Bez komentarza. > Uważam przeciwnie ...Każdy ma prawo do swoich aberracji i mnie nic do Twojego prawa. Życzę powodzenia. > im dalej będziesz od ludzi chorych, tym większa> szansa że pozostaniesz zdrowyTo kolejna głupota którą tu wypisujesz. Choroby dzielą się na te zakaźne i te którymi zakazić się nie można. Ubzdurałeś sobie w imię własnych ambicji, że obecna metodologia nauki jest nie dość że chorobliwa, to jeszcze zakaźna. Pozostaje mi tylko współczuć. PS może oddałbyś swój podstawowy tytuł naukowy?  > Właśnie takie cenzurowanie oraz ograniczanie dostępu> do wolnego przepływy informacji w środkach masowego> przekazu powoduje że tak jak w religii wszelkie środki> finansowe popadają w niewłaściwe ręce i są wykorzystywane> w niewłaściwy sposóbNie ma co ronić krokodylich łez Zbyszku, to "cenzurowanie" jak to ładnie nazywasz jednak doprowadziło do całkiem niezłego rozkwitu nauki i efektów jej odkryć, do poszerzenia ludzkiej świadomości gdzie obecnie jesteśmy i jakie prawa nami rządzą, zestawianie tego z metodologią religii jest co najmniej śmieszne, o ile nie żałosne. Za każdym razem gdy czytam podobne wpisy jak Twoje uświadamiam sobie, ile goryczy jest w takich ludziach jak Ty, ile kompleksów i liczenia na docenienie przez innych. A może po prostu przydałoby się uzupełnić swoją wiedzę, by wreszcie ruszyć z miejsca? To nie świat i ci "inni" są źli, Zbyszku. Jeśli chcesz ruszyć z miejsca zacznij od siebie, a nie od innych, których jak się domyślam zdajesz się być w swojej wyobraźni ofiarą. Powodzenia, serdecznie pozdrawiam!
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#439 3 na 7 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Religia Prawdy - wygląd Ducha | |
#440 3 na 5 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Religia Prawdy - wygląd Ducha | |
#441 1 na 1 | ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Religia Prawdy - świadomość bezradności | |
#442 1 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Religia Prawdy - wygląd Ducha | > > Ej tam - chyba w cudy Pan wierzy.> Zbyszek zamilkł, więc może cud się zdarzył? Oj tam zaraz zamilkł - kolejny argument za tym by w cuda nie wierzyć www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w671271PS mgr inż. Zbyszek Gliński dziś się przerzucił i tylko daje negatywy
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#443 3 na 5 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Religia Prawdy - a dusza Andrzeja | > Moja "buława" prowadzi na inny poziom wiedzy o życiu a pan> Wiesław Nowiński pomimo że profesor, to w żaden sposób> nie dorósł do tego aby zrozumieć jak taka "buława" działa> aby zrobić jej atlas w 4D. On nawet nie wie że ona istnieje> i można ją zobaczyć na własne oczy.Masz rację - ani Wiesław Nowiński, ani Andrzej Bogusławski czy tym bardziej moja skromna osoba nie mogą buławy lub innych cudaśnych rzeczy 'o których się nie śniło' w oparach mgły i fusów dojrzeć. Teoretycznie można to zobaczyć na własne oczy.. jednak wyraźniej jest za pośrednictwem medium pokroju Oda Mae Brown (Whoopi Goldberg) lub ZbyszkazWarszawy   Serdecznie pozdrawiam!
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Religia Prawdy - świadomość bezradności | > Nauka nie pyta dlaczego porusza się elektron, dlaczego on w ogóle jest ... Nauka nie pyta dlaczego cos istnieje, ale pyta raczej (i odpowiada) na pytanie "jak to się dzieje, że"...To wielka szkoda, że nauka nie zna odpowiedzi do takich pytań bo przecież pojawienie się elektronu i jego uporządkowany ruch to podobno prąd. > Zgadza się. Konkretniej elektronów lub dziur.Powiedz mi proszę jak wyglądają takie dziury, czy to już nauce wiadomo ? No i w czym one są zrobione kiedy mówimy o prądzie jako ruchu wolnych elektronów ? ... czy są to jakieś pełzające dziury w materii, kto je robi i dlaczego ? > ... z elektrotechniki wiadomo że ładunki o podobnych znakach się odpychają ? Siły elektromagnetyczne, kojarzysz.Ale ja nie pytałem kiedy ładunki odpychają się ... ja pytałem dlaczego nie neutralizują się plus i minus w przewodniku prądu przemiennego ? A tak przy okazji zapytam czy wiadomo już nauce którędy przemieszcza się ten prąd : wewnątrz przekroju, po obwodzie , czy też na zewnątrz przewodnika prądu ? Być może właśnie tu jest wyjaśnienie sprawy, że elektrony jako chmura biegną na zewnątrz a dziury przemieszczają się wewnątrz przewodu ? > > Być może naukowcy wiedzą już co to jest światło i grawitacja oraz skąd pochodzi bezwładność ?> Po nitce do kłębka, choć do końca nie wiadomo czym ten kłębek w istocie rzeczy jest i czy w ogóle jest.> > dlaczego niektóre planety są martwe a takie jak Ziemia mają gorące jądro co obraca się względem skorupy zewnętrznej. Kto kręci tym jądrem ? ... a dlaczego obracają się planety i krążą wokół Słońca?> Grawitacja + energia kinetyczna wszelkich cząstek zapoczątkowana przez Wielki Wybuch? Mówi Ci to coś?... nauka ma zaledwie kilkaset lat, cóż to jest wobec historii życia na ziemi, wobec wieku ludzkości?Jeśli grawitacja odpowiada jedynie za przyciąganie to nie ona powoduje obracanie się planet i jądra wewnątrz Ziemi, aby obrócić jądrem względem skorupy potrzebny jest stały dopływ olbrzymiej energii ... na to nie wystarczy pozyskana podczas WW energia kinetyczna bo od tego czasu minęło wiele mld lat a jądro wewnątrz Ziemi wciąż się kręci. Ależ Jacku, ja nie jestem zniecierpliwiony brakiem odpowiedzi ze strony nauki, chcę jedynie podkreślić że jako ludzkość oszukujemy siebie samych i własne dzieci wpajając im do głowy że wszystko już wiemy i nic nie zostało do odkrycia dla współczesnych i następnych pokoleń. Gdybyś o tym wiedział i pamiętał, nasza rozmowa wyglądałaby zupełnie inaczej ... okazałbyś więcej zainteresowania i powagi zamiast kpiny z problemu. > Ubzdurałeś sobie w imię własnych ambicji, że obecna metodologia nauki jest nie dość że chorobliwa, to jeszcze zakaźna. Pozostaje mi tylko współczuć.PS może oddałbyś swój podstawowy tytuł naukowy?Owszem , oficjalny sposób przedstawiania wiedzy jest dla nas bardzo szkodliwy i trzeba koniecznie zmienić to podejście do nauki. Największe osiągnięcia mają ci co zrezygnowali z programu edukacji i stali się samoukami. Ta choroba zakaźna działa na ludzi podobnie jak religia na wierzącego, czym za młodu nasiąkniesz tym na starość trącisz. Mój tytuł naukowy mogę tobie odstąpić darmo lecz wraz z nim automatycznie nie nabędziesz wiedzy jaką ja posiadam. > Nie ma co ronić krokodylich łez Zbyszku, to "cenzurowanie" ... doprowadziło do całkiem niezłego rozkwitu nauki i efektów jej odkryć, do poszerzenia ludzkiej świadomości gdzie obecnie jesteśmy i jakie prawa nami rządzą ...Ależ Jacku, ja nie mam żadnych pretensji ani żalu o to że tobie niczego nie udało się wyjaśnić ani nauce ustalić - przecież ty ze swoją wiedzą nie odpowiedziałeś na żadne pytanie jakie tu postawiłem. Ja mam tą satysfakcję że przynajmniej wiem w którym miejscu znajduje się nasza nauka, gdy tobie wydaje się, że ludzie już ujarzmili przyrodę i teraz to oni będą dyktowali jej warunki. Pozdrawiam (21lipiec2015_ZbyszekzWarszawy) |
#445 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Religia Prawdy - świadomość bezradności | > Powiedz mi proszę jak wyglądają takie dziury, czy to już nauce wiadomo ? No i w czym one są zrobione kiedy mówimy o prądzie jako ruchu wolnych elektronów ? ... czy są to jakieś pełzające dziury w materii, kto je robi i dlaczego ?B.M Jaworski, A.A. Dietłaf, L.B Miłkowskaja Kurs wykładów fizyki Tom 2 Elektryczność i magnetyzm Państwowe Wydawnictwo "Wyższa szkoła" Moskwa 1960 Powinno być też polskie wydanie |
#446 2 na 4 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Religia Prawdy - świadomość bezradności | . Powiedz mi proszę jak wyglądają takie dziury, czy to już nauce wiadomo ? No i w czym one są zrobione kiedy mówimy o prądzie jako ruchu wolnych elektronów ? ... czy są to jakieś pełzające dziury w materii, kto je robi i dlaczego ?> B.M Jaworski, A.A. Dietłaf, L.B Miłkowskaja> Kurs wykładów fizyki> Tom 2> Elektryczność i magnetyzm> Państwowe Wydawnictwo "Wyższa szkoła" Moskwa 1960Jest cała biblioteka znakomitych pozycji popularyzujących fizykę na różnym poziomie intelektualnym, ale czasem to chyba już za późno, www.racjon(*)m.php/z,0/d,7/s,511985#w513249gdy człowiek ma już całkowicie światopogląd ukształtowany i zabetonowany. www.racjon(*)m.php/z,0/d,5/s,658588#w660664Ja zdecydowanie jestem humanistą, ale coś tam trzeba wiedzieć o istniejącej obiektywnie rzeczywistości aby tu głupot nie opowiadać. www.racjon(*).php/z,0/d,20/s,602634#w608171 Czytelnik 'Duch Prawdy' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Religia Prawdy - świadomość bezradności' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w671351@@@ . |
#447 3 na 3 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Religia Prawdy - naukowa bezradność | > Poza tym nie słyszałem, żeby poza Ziemią jakaś planeta żyłaUściślając, w ogóle nie słyszałam, żeby jakakolwiek planeta jako taka żyła, z Ziemią włącznie. One się na ogół składają z materii nieożywionej, za to na planecie może to i owo żyć (konkretnie na Ziemi żyje tego sporo). Nie piszę tego po to, żeby się czepiać, absolutnie nie, bo tak w ogóle się całkowicie z Tobą zgadzam  |
| ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Religia Prawdy - nośniki prądu | > >... jak wyglądają takie dziury (nośniki prądu), czy to już nauce wiadomo ? No i w czym one są zrobione kiedy mówimy o prądzie jako ruchu wolnych elektronów ? ... czy są to jakieś pełzające dziury w materii, kto je robi i dlaczego ?> B.M Jaworski, A.A. Dietłaf, L.B Miłkowskaja Kurs wykładów fizyki Tom 2 Elektryczność i magnetyzm Państwowe Wydawnictwo "Wyższa szkoła" Moskwa 1960 ... Powinno być też polskie wydanieNo proszę, a do Polski to odkrycie po 55 latach jeszcze nie dotarło i chyba nic w tym dziwnego skoro i ty tego nie potrafisz wyjaśnić jednym zdaniem. A może wiesz jaka będzie różnica ciężaru, kiedy wszystkie elektrony z jednego końca przewodnika przejdą na drugi no i czy wówczas przestanie płynąć prąd ? Co stanie się z tym końcem, co będzie z samymi dziurami ... czy on aby nie rozpadnie się ? Pozdrawiam (21lipiec-ZbyszekzWarszawy) |
#449 4 na 4 | szarley (54913 punktów) | Odp: Religia Prawdy - nośniki prądu | > No proszę, a do Polski to odkrycie po 55 latach jeszcze nie dotarłoDotarło PWN Warszawa 1984 > i chyba nic w tym dziwnego skoro i ty tego nie potrafisz wyjaśnić jednym zdaniem.Jednym zdaniem nie , ale kilkoma już tak. Tylko że do Warszawy mam daleko i musiałbym koszta dojazdu dodać do ceny korepetycji > A może wiesz jaka będzie różnica ciężaru, kiedy wszystkie elektrony z jednego końca przewodnika przejdą na drugi?500 koron za godzinę (+ koszt dojazdy do Warszawy.) Odpowiada? |
#450 -1 na 3 | ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Religia Prawdy - świadomość bezradności | > Jest cała biblioteka znakomitych pozycji popularyzujących fizykę na różnym poziomie intelektualnym, ale czasem to chyba już za późno ... Ja zdecydowanie jestem humanistą, ale coś tam trzeba wiedzieć o istniejącej obiektywnie rzeczywistości aby tu głupot nie opowiadać.Czy tam w tych mądrych książkach zacytowane zostały moje pytania ? ... to może przywołaj odpowiedź choćby na jedno z nich. Pozdrawiam Andrzeju z Warszawy. (21lipiec2015-ZbyszekzWarszawy) |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|