 |
Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-08-2015 12:48 | Olek Mularski (3178 punktów) | Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb.
16 na 18 | Z przykrością i żalem donoszę o powstawaniu w Kentucky, w USA ogromnego kreacjonistycznego centrum indoktrynacji i muzeum. Kosztująca setki milionów konstrukcja będzie miała kształt arki Noego, 155 metrów długości i 5 pięter. Podobno ma być budowana wg "oryginalnych" planów, jednak coś chyba nie wyszło, bo wymiary mitycznej arki były nieco mniejsze- 300 łokci długości, 50 łokci szerokości i 30 łokci wysokości, przyjmując, że łokieć miał 44,5 cm, to wymiary arki wynosiły 133,5 × 22,3 × 13,4 m. To nie jest jednak najważniejsze. Ta ogromna budowla powstaje w niesamowitym jak na konstrukcję drewnianą tempie i ma być gotowa już na początku 2016 roku. Świadczy to o nadal potężnym finansowaniu doktryny kreacjonistycznej z różnych źródeł i wciąż dużej jej popularności. Gdy ta ideologiczno-architektoniczna maszkara powstanie w jej wnętrzu znajdzie się interaktywne, bardzo nowoczesne muzeum kreacjonizmu pełne fałszywych dowodów na słuszność doktryny kreacjonizmu młodej ziemi. Będzie się można między innymi dowiedzieć, że ziemia ma 6000 lat, oraz że dinozaury wymarły stosunkowo niedawno i ostatnie z nich stąpały po naszej planecie około 150 lat temu. Część tego przybytku jest już czynna i funkcjonuje ku chwale głupoty. W ostatnim roku odwiedziło ją 250 tysięcy Amerykanów. Oczywiście całości tego przybytku przyklaskują różne kościoły chrześcijańskie i sowicie ślą wsparcie finansowe dla projektu. fakty.tvn2(*)erza-w-kreacjonizm,561484.htmlJeden tego typu wynalazek raczej nie jest groźny. Gdyby jednak miało powstać ich więcej mogłyby one stanowić poważne zagrożenie dla stosunkowo nisko wykształconego amerykańskiego społeczeństwa. Obecnie kreacjonizm popiera około 40% obywateli USA. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..#316 1 na 1 | Mano (1060 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - forma dżed ? |
> Zacytuj ten cytatEXODUS XXIX:  |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - tabliczki sumeryjskie ? | > Powiedz to Jackowi, on twierdzi że wieku tabliczek nie da się ustalić :> "a) nikt nie będzie w stanie sprawdzić, czy jest autentyczna> b) nie będzie z tego wynikał ani jej wiek, ani kto ją znalazł i kiedy.> ... moim zdaniem ma rację , a w dodatku zapisana na nich wiedza może być dwukrotnie starsza z pochodzenia.Po pierwsze jak zwykle nie czytasz ze zrozumieniem. Nie pisałem, że wieku tabliczek nie da się ustalić, a jedynie, że z Twoich fotek nie da się tego wywnioskować. Minus za wakacjowanie własnego rozumu podczas lektury forum Racjonalista. Dziękuję, że przyznajesz mi rację, ale w tym wypadku to niepotrzebne. Dobrze byłoby, gdybyś uporządkował swoje archiwum - wiem, kosztuje to troche wysiłku ale z pewnością uda Ci się znaleźć pożądaną informacje o źrodle Twojej wiedzy. Zachęcam. > w dodatku zapisana na nich wiedza może być dwukrotnie starsza z pochodzenia.Twoje religijne "może" mnie nie przekonuje, zdaje się nikogo tutaj. Uczciwym w rozmowie będzie podanie źrodła, chyba, że sam jesteś nieujawnionym dotąd archeologiem, to może pora się ujawnić?  Elementarz uczciwości w dyskusji: albo podajemy źródła, albo przyznajemy się do miałkości swojej wiedzy.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - tabliczki sumeryjskie ? |
> Po pierwsze jak zwykle nie czytasz ze zrozumieniem ...... a może ty wyciągasz błędne wnioski ze swojego rozumowania ? ... zobaczmy co "po drugie". > Nie pisałem, że wieku tabliczek nie da się ustalić, a jedynie, że z Twoich fotek nie da się tego wywnioskować. Minus za wakacjowanie własnego rozumu podczas lektury forum Racjonalista.Skąd u ciebie taki wniosek skoro nie wiesz o jakie tabliczki chodzi i jeszcze ich nie widziałeś ? O ile dane zawarte na tabliczkach nie wystarczą, to na podstawie fotografii można odszukać tabliczkę w katalogach a potem dokonać dodatkowych badań, jeśli takie będą potrzebne. "Minus za wakacjowanie własnego rozumu" podczas wyciągania wniosków. > Dziękuję, że przyznajesz mi rację, ale w tym wypadku to niepotrzebne. Dobrze byłoby, gdybyś uporządkował swoje archiwum - wiem, kosztuje to troche wysiłku ale z pewnością uda Ci się znaleźć pożądaną informacje o źrodle Twojej wiedzy. Zachęcam.Na szczęście dla ludzkości, własne archiwum prowadzisz również ty oraz wiele organizacji pod patronatem państwowym. Czego zabraknie u mnie znajdziemy gdzie indziej. > > w dodatku zapisana na nich wiedza może być dwukrotnie starsza z pochodzenia.> Twoje religijne "może" mnie nie przekonuje, zdaje się nikogo tutaj. Uczciwym w rozmowie będzie podanie źrodła, chyba, że sam jesteś nieujawnionym dotąd archeologiem, to może pora się ujawnić?  > Elementarz uczciwości w dyskusji: albo podajemy źródła, albo przyznajemy się do miałkości swojej wiedzy.To jest to twoje "po drugie" ? ... "twoje religijne "może"" ? ... skąd coś takiego wytrzasnąłeś ? Należy się tobie dodatkowy minus za tworzenie bezsensownych nowych pojęć w rodzaju "religijne może". Prócz wiedzy ze źródeł naukowych, dla właściwego pojmowania potrzebna jest jeszcze umiejętność wyciągania poprawnych wniosków. Jak już wykazałeś powyżej tej umiejętności nie posiadasz. Kiedy powstają nowe hipotezy w wyniku rozumnego połączenia znanych już faktów może okazać się, że posiadane dowody będą niewystarczające ... wówczas pojawia się zapotrzebowanie czego należy poszukiwać dodatkowo dla uwiarygodnienia danej tezy. W obszarze gdzie brakuje widocznych dowodów należy odmiennie spojrzeć na to co już mamy aby sprawdzić czy przypadkiem nie popełniliśmy jakiegoś błędu wcześniej. Tak to już jest Jacku, że mamy do rozwikłania jeszcze wiele zagadek a bez podejmowania nowej próby ich nie rozwiążemy. Jest to zadanie dla tych co tym interesują się. Pozdrawiam (16październik2015-ZbyszekzWarszawy) |
| ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - wąż z Dendery ? |
> No i masz. Mówię, tłumaczę, jak grochem o ścianę. Chyba jednak nie mam talentu pedagogicznego...> A to? To też jest "figura energetyczna"? .... Czego jeszcze nie rozumiesz? -  -  Tak więc to ty rzucałaś grochem, Lilly ? ... odbiło się od ściany i wpadło mi do oka ... teraz mam taki punkt widzenia. Popatrz jak ładnie uzupełniłem twoją Laskę Eskulapa (symbol medycyny) , obok masz House-Caduceus (niemal jak celtycki), a na końcu jest wąż co uciekł z Dendery. Teraz to prawie już komplet, brakuje jedynie prawdziwej energetycznej formy dżed ... zaraz poszukam a może ją stąd weźmiemy ? Będzie pasować jak wsadzimy do wnętrza figurki ?  - dżed dla Dendery Teraz powinna całość odpalić, a oni sądzili że to lampa ... jak tu wierzyć opracowaniom naukowym kiedy piszą, że tuba z Dendery to symbol stworzenia świata ? Węża wypuścili i dziwią się, że nie działa ... myślą że to dla picu Egipcjanie wydłubali w piaskowcu takie świadectwo swoich osiągnięć technicznych i ukryli w skarbcu świątyni. Nam jeszcze daleko do poziomu ich cywilizacji, nikt jeszcze nie odpalił tej tuby z Dendery, nikt nie wie co to i jak działa dżed ... Jak jutro walnie z nieba jakaś asteroida to nic po naszej kulturze nie pozostanie, a o ich cywilizacji wciąż będą świadczyły piramidy, reliefy z wizerunkiem helikopterów i samolotów oraz reliefy z Dendery. Pozdrawiam (17październik2015-ZbyszekzWarszawy) |
#320 4 na 4 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - tabliczki sumeryjskie ? | A>>Po pierwsze jak zwykle nie czytasz ze zrozumieniem ... > ... a może ty wyciągasz błędne wnioski ze swojego rozumowania ?Ogólnie wszystko możliwe. Tyle, że Ty w czytelny sposób zniekształciłeś moją intencję. > Skąd u ciebie taki wniosek skoro nie wiesz o jakie tabliczki> chodzi i jeszcze ich nie widziałeś ? O ile dane zawarte na> tabliczkach nie wystarczą, to na podstawie fotografii można> odszukać tabliczkę w katalogach a potem dokonać dodatkowych> badań, jeśli takie będą potrzebne.Dlaczego więc sam tego wcześniej nie zrobisz? Czy Twój dowód ma być samoobsługiwalny, a Ciebie zwalniać z wysiłku? Pierwsze słyszę, żeby akurat Zbyszek z Warszawy miał w ręku atut i był z czegoś zwolniony. Rozumiem Twoją wiarę i pewność siebie, ale tutaj sami przedstawiamy dowody na przedstawiona przez siebie tezę, a nie siebie samego jako koronny dowód. I przede wszystkim nie obarczamy tym innych.> "Minus za wakacjowanie własnego rozumu" podczas wyciągania wniosków.Żadnego mojego wniosku dotąd nie zakwestionowałeś. > >Dziękuję, że przyznajesz mi rację, ale w tym wypadku to niepotrzebne.> > Dobrze byłoby, gdybyś uporządkował swoje archiwum - wiem, kosztuje> > to troche wysiłku ale z pewnością uda Ci się znaleźć pożądaną> > informacje o źrodle Twojej wiedzy. Zachęcam.> Na szczęście dla ludzkości, własne archiwum prowadzisz również ty> oraz wiele organizacji pod patronatem państwowym.Zgadza się. Z uwagą czytam dalej, by dowiedzieć się do czego zmierzasz. > Czego zabraknie u mnie znajdziemy gdzie indziej.Czyli Twój dowód jednak ma być z definicji samoobsługiwalny.  Daruj. A wiec próbujesz przerzucić ciężar dowodu absurdu, który głosisz na interlokutora. Wiesz, ilu irracjonalnych, czy religijnych forumowiczów próbowało to tutaj robić przed Tobą? > To jest to twoje "po drugie" ? ... "twoje religijne "może"> " ? ... skąd coś takiego wytrzasnąłeś ? Należy się tobie dodatkowy> minus za tworzenie bezsensownych nowych pojęć w rodzaju "religijne może".Jesteś nie dość, że nie uważny to jeszcze nad wyraz nieufny. Napisałem o "religijnym może" nie przypadkiem. Twoja strategia jest typowo religijna: "jeśli czegoś w sposób jawny i klarowny nie zakwestionowano, to jest prawdopodobne, można nawet powiedzieć, że czasem pewne."My tutaj jednak nie dajemy się naciągać na takie bajery. Dajesz dowody lub zamykamy temat i ja uznaję Cię za hochsztaplera. > Prócz wiedzy ze źródeł naukowych, dla właściwego pojmowania> potrzebna jest jeszcze umiejętność wyciągania poprawnych wnioskówZgadzam się w pełni. W kwestii sumeryjskich tabliczek, owe wnioski jednak już wyciągnąłeś bez naukowych dowodów. Brawo dla religinie myślącego ZbyszkazWarszawy.  > Jak już wykazałeś powyżej tej umiejętności nie posiadasz.Ty oczywiście posiadasz w nadmiarze. No comments  > Kiedy powstają nowe hipotezy w wyniku rozumnego połączenia znanych> już faktów może okazać się, że posiadane dowody będą niewystarczająceStanowczo zbyt dużo tych "może". Pytałem tylko o dowody na postulowane przez Cibie 10 tys. letnie tabliczki. Do nich się ograniczmy. > ... wówczas pojawia się zapotrzebowanie czego należy poszukiwać> dodatkowo dla uwiarygodnienia danej tezyNie mnie uczyć filozofii nauki Zbyszku nie trzeba. Czekam na info kiedy Duch pomoże Ci odszukać rzeczone dowody (sam widać masz od pewnego czasu kłopoty). Swoją drogą, zapotrzebowanie na dowód dla uwiarygodnienia Twojej tezy właśnie się pojawiło. Zatem do dzieła, życzę powodzenia. > W obszarze gdzie brakuje widocznych dowodówJak mam to odczytywać? Czyżby dowody na wiek tabliczek w Twoim archiwum nie tyle się gdzieś zapodziały, co nigdy ich nie było? Hm.. > należy odmiennie spojrzeć na to co już mamy aby sprawdzić czy> przypadkiem nie popełniliśmy jakiegoś błędu wcześniejKopiujesz moje słowa. Do tego właśnie Cię nakłaniam. Ponad tydzień temu napisałem, że Twoje rozumownie częściowo się wali, jeśli cegiełka w postaci "10 tys. letnich" tabliczek sumeryjskich okaże się fałszywa. Dla mnie to poda pod wątpliwość jakość Twoich dociekań w całej swojej swej rozciągłości. Myślę zresztą, że nie tylko dla mnie. > mamy do rozwikłania jeszcze wiele zagadek a bez podejmowania nowej> próby ich nie rozwiążemyPewnie, próbujmy. Byle racjonalnie, stosując uczciwe względem adwersarzy i siebie samego metody. Łączac pozdrowienia
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - tabliczki sumeryjskie ? |
> Pytałem tylko o dowody na postulowane przez Cibie 10 tys. letnie tabliczki. Do nich się ograniczmy.Świetnie ciebie rozumiem, wykaż się jednak cierpliwością i potraktuj sprawę spokojnie. Być może powinno być 12 tys lat zgodnie z sugerowanym przez ciebie wyliczeniem we wskazanym wcześniej linku, przywołaj tą treść to zastanowimy się ponownie. Jak na razie Drobner wskazał na wyroby z miedzi z okresu 7 tys lat wstecz (V wiek p.n.e.) więc jesteśmy już bardzo blisko. Chyba zgodzisz się z wnioskiem, że ceramika powinna pojawić się trochę wcześniej ? Jak na razie nie wyciągajmy pochopnie wniosków aby nie szokować czytających, proponuję dojść do ostatecznych wniosków stopniowo w sposób logicznie uzasadniony. Wykaż się umiejętnością rozumowania i wyciągania właściwych wniosków z tego co aktualnie jest omawiane, teraz omawiamy "Lampę z Dendery". Pozdrawiam (17październik-ZbyszekzWarszawy) |
#322 3 na 3 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - tabliczki sumeryjskie ? |
> Jak na razie Drobner wskazał na wyroby z miedzi z okresu 7 tys lat wstecz (V wiek p.n.e.) więc jesteśmy już bardzo blisko. Chyba zgodzisz się z wnioskiem, że ceramika powinna pojawić się trochę wcześniej ?Istotnie, ceramika pojawia się wcześniej, ale nie pismo. > teraz omawiamy "Lampę z Dendery".Nie, teraz omawiamy wszystkie Twoje pomysły. I to nie jest "lampa". |
#323 4 na 4 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - kwiat lotosu ? | Zbychu, czy to też jest o samolotach, latających talerzach?  Też są dziwne rysunki. I mowa chyba o... lataniu Są tu dwa całe ptaki i łepek trzeciego. Przecież nie pisaliby w świątyniach o "gęsiach". Wytłumaczysz? Drobner, niecytaty
Duch nie zna odpowiedzi na więcej pytań: www.racjonalista.pl/forum.php/s,680868 |
#324 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - tabliczki sumeryjskie ? | > Jak na razie Drobner wskazał na wyroby z miedzi z okresu 7 tys lat wstecz (V wiek p.n.e.) więc jesteśmy już bardzo blisko.No i tajemnica tabliczek sumeryjskich "sprzed 10 tyś. lat" wyjaśniła się! "10 tyś. lat" wstecz (VIII wiek p.n.e.). Ha! (Ale zaraz? Przecież wtedy Sumerów już nie było. Umarli co do jednego...) Drobner, kalkulator - amator
Duch nie zna odpowiedzi na więcej pytań: www.racjonalista.pl/forum.php/s,680868 |
| ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - tabliczki sumeryjskie ? |
> Istotnie, ceramika pojawia się wcześniej, ale nie pismo.A kto wspominał o piśmie ? > >teraz omawiamy "Lampę z Dendery".> Nie, teraz omawiamy wszystkie Twoje pomysły. I to nie jest "lampa".To nie są moje pomysły, Lilly ... ja przedstawiam fakty z którymi trudno jest wam zgodzić się. Aby zaprzeczać również proszę o fakty na poparcie waszej tezy. Ta "lampa" nie służyła do oświetlenie, takie jest i moje zdanie ... pod taką nazwą ten relief został skatalogowany w sieci więc aby było wiadomo do czego nawiązuję przytaczam znaną nazwę. Pozdrawiam (17październik2015-ZbyszekzWarszawy) |
#326 5 na 5 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - tabliczki sumeryjskie ? | > To nie są moje pomysły, Lilly ... ja przedstawiam fakty z którymi trudno jest wam zgodzić się. Aby zaprzeczać również proszę o fakty na poparcie waszej tezy.#1 Fakty? - to w co uwierzysz od razu staje się faktem? Urojenia i bezpodstawne domysły to fakty? (lampa 'telepacyjna', wojna światów i nadliczbowa planeta to 'fakty'? Toż to 'faki' kryształowe.) #2 Nie mam żadnej tezy, więc nie dysponuję faktami. Beztezowcy nie muszą niczego 'popierać' faktami. #3 Mało kto Ci tu zaprzecza. Raczej jest tak, że to Ty nikogo nie przekonałeś do swojej tezy. I nie przekonasz bez argumentów, 'dowodów' (nie interpretacji i hipotez). Drobner, bez f_u_c_k tów
Duch nie zna odpowiedzi na więcej pytań: www.racjonalista.pl/forum.php/s,680868 |
| ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - królowie sumeryjscy a bogowie ? |
> "10 tyś. lat" wstecz (VIII wiek p.n.e.).> Ha!> (Ale zaraz? Przecież wtedy Sumerów już nie było. Umarli co do jednego...)Sumerowie żyli znacznie dłużej, zobacz co pisze ( www.linux.net.pl/~wkotwica/potop.html) w sumeryjskiej liście królów : " Kiedy królestwo zstąpiło z nieba, królestwo było w Eridug. W Eridug Alulim stał się królem, rządził 28800 lat. Alalgar rządził 36000 lat. 2 królów: rządzili 64800 lat. Eridug upadło, królestwo do Badtibiry zostało przeniesione. W Badtibirze, Enmenluanna rządził 43200 lat ... 1 król rządził 18600 lat. W 5 miastach 8 królów: rządzili 241200 lat. Potem przeszedł potop ..." Zastanówmy się przy okazji co oznacza zwrot "Kiedy królestwo zstąpiło z nieba, królestwo było w Eridug...", a na końcu "Po tym, jak potop przeszedł przez ziemię, kiedy królestwo zstąpiło z nieba, królestwo było w Kisz." Wygląda to na to jakby w tych czasach było "królestwo na ziemi" oraz osobno "królestwo w niebie" i to chyba takie z krwi i kości, bogowie mieli swoje imiona (w dzisiejszych religiach Bóg nie ma imienia). "An, Enlil, Enki i Ninhursanga to czwórka największych bogów sumeryjskich. Inne bóstwa wymienione w tekście: An król bogów ..." itd. (patrz pkt 4). Jak rozumiecie ten zwrot na końcu : "...jak potop przeszedł przez ziemię, kiedy królestwo zstąpiło z nieba, ... " . Czy można powiązać ten potop z zejściem królestwa z nieba ? To taka uwaga ku pamięci. Pozdrawiam (17październik2015-ZbyszekzWarszawy) |
#328 6 na 6 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - tabliczki sumeryjskie ? |
> A kto wspominał o piśmie ?A Ty. Coś tam o zawartych na nich informacjach o Układzie Słonecznym, o których nie wiedział Kopernik. |
#329 3 na 3 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - królowie sumeryjscy a bogowie ? | > >"10 tyś. lat" wstecz (VIII wiek p.n.e.).> >(Ale zaraz? Przecież wtedy Sumerów już nie było. Umarli co do jednego...)> Sumerowie żyli znacznie dłużej, zobacz co pisze ( www.linux.net.pl/~wkotwica/potop.html) w sumeryjskiej liście królów :> " Kiedy królestwo zstąpiło z nieba, królestwo było w Eridug. W Eridug Alulim stał się królem, rządził 28800 lat...Bogi Sumerów mogli sobie rządzić i pińć milionów lat. Ale w VIII w. p.n.e. nie było już żadnego Sumera. Pińć milionów lat WSTECZ, drogi TachioniezWarszawy. > Jak rozumiecie ten zwrot na końcu :> "...jak potop przeszedł przez ziemię, kiedy królestwo zstąpiło z nieba, ... " .> Czy można powiązać ten potop z zejściem królestwa z nieba ?Rozumiem normalnie: manipulanty religijno-polityczne wmawiają motłochowi w Świętych Pismach, że ich król jest bogiem i władza królewska jest święta. I trzeba składać ofiary i opłaty kapłanom i odwalać pańszczyznę. I nie sprzeciwiać się bogu, broń Boże. Trochę teraz zmienili: klecha jest święty z nadania 'króla, który zstąpił z nieba' 2 tyś lat temu. I dlatego Prawo Kościelne jest Prawem Boskim i wszyscy mają się słuchać i płacić. I płacić! I płacić! I płacić! I płacić!... Drobner, zgodny z upływem czasu.
Duch nie zna odpowiedzi na więcej pytań: www.racjonalista.pl/forum.php/s,680868 |
#330 5 na 5 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - królowie sumeryjscy a bogowie ? | > "królestwo na ziemi" oraz osobno "królestwo w niebie" i to chyba takie z krwi i kości,No to jednak kosmici... A tak się zarzekała żaba błota  |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|