 |
Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-08-2015 12:48 | Olek Mularski (3178 punktów) | Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb.
16 na 18 | Z przykrością i żalem donoszę o powstawaniu w Kentucky, w USA ogromnego kreacjonistycznego centrum indoktrynacji i muzeum. Kosztująca setki milionów konstrukcja będzie miała kształt arki Noego, 155 metrów długości i 5 pięter. Podobno ma być budowana wg "oryginalnych" planów, jednak coś chyba nie wyszło, bo wymiary mitycznej arki były nieco mniejsze- 300 łokci długości, 50 łokci szerokości i 30 łokci wysokości, przyjmując, że łokieć miał 44,5 cm, to wymiary arki wynosiły 133,5 × 22,3 × 13,4 m. To nie jest jednak najważniejsze. Ta ogromna budowla powstaje w niesamowitym jak na konstrukcję drewnianą tempie i ma być gotowa już na początku 2016 roku. Świadczy to o nadal potężnym finansowaniu doktryny kreacjonistycznej z różnych źródeł i wciąż dużej jej popularności. Gdy ta ideologiczno-architektoniczna maszkara powstanie w jej wnętrzu znajdzie się interaktywne, bardzo nowoczesne muzeum kreacjonizmu pełne fałszywych dowodów na słuszność doktryny kreacjonizmu młodej ziemi. Będzie się można między innymi dowiedzieć, że ziemia ma 6000 lat, oraz że dinozaury wymarły stosunkowo niedawno i ostatnie z nich stąpały po naszej planecie około 150 lat temu. Część tego przybytku jest już czynna i funkcjonuje ku chwale głupoty. W ostatnim roku odwiedziło ją 250 tysięcy Amerykanów. Oczywiście całości tego przybytku przyklaskują różne kościoły chrześcijańskie i sowicie ślą wsparcie finansowe dla projektu. fakty.tvn2(*)erza-w-kreacjonizm,561484.htmlJeden tego typu wynalazek raczej nie jest groźny. Gdyby jednak miało powstać ich więcej mogłyby one stanowić poważne zagrożenie dla stosunkowo nisko wykształconego amerykańskiego społeczeństwa. Obecnie kreacjonizm popiera około 40% obywateli USA. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..#331 5 na 5 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - tabliczki sumeryjskie ? | > pod taką nazwą ten relief został skatalogowany w sieci więc aby było wiadomo do czego nawiązuję przytaczam znaną nazwę.Ta nazwa z czyjegoś brudnego palucha wyssana jest mi nieznana, a "sieć" to nie jest naukowy katalog, w związku z czym proponuję pominąć to wątpliwe źródło pseudowiedzy. |
#332 1 na 3 | ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - hieroglify egipskie ? |
> Zbychu, czy to też jest o samolotach, latających talerzach?> Też są dziwne rysunki.> I mowa chyba o... lataniu. Są tu dwa całe ptaki i łepek trzeciego. Przecież nie pisaliby w świątyniach o "gęsiach".> Wytłumaczysz?Takie rebusy to my w przedszkolu rozwiązywaliśmy. W pierwszej kolejności trzeba wiedzieć, że początek czytania tekstu jest od tej strony w którą patrzą zwierzęta, w tym przypadku od prawej strony. Tak więc jest to fragment instrukcji lub informacji dla hodowców ptactwa, widać je na dole w pierwszym kwadracie... ... taka kreska pozioma z kropkami od dołu to nie UFO, to powierzchnia ziemi z tym co jest pod ziemią (groby) - tak więc jest to ostrzeżenie przed chorobami a nawet śmiercią. W drugim kwadracie od prawej strony widoczna jest pionowo łodyga rośliny oraz jej owoce przypominające kartofel co zaczyna kiełkować. Roślina taka mówi też o jej wąchaniu lub jedzeniu. Takie łapy nawet bez ptaka mówią o chodzeniu lub zmierzaniu do czegoś. W trzecim kwadracie od prawej masz wyjaśnienie zagrożenia : zjadanie kiełków z ziemniaka prowadzi do utraty przytomności / omdlenia a nawet śmierci. Czwarty kwadrat od prawej strony rozpoczyna następną informację dla hodowców drobiu albo instruuje o konieczności oddzielenia ptaków od dostępu do takich kiełków. Potwierdź albo zaprzecz. Pozdrawiam. (18październik2015-ZbyszekzWarszawy) |
#333 4 na 4 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - hieroglify egipskie ? | > Czwarty kwadrat od prawej strony rozpoczyna następną informację dla hodowców drobiu albo instruuje o konieczności oddzielenia ptaków od dostępu do takich kiełków.> Potwierdź albo zaprzecz. Pozdrawiam.Zaprzeczam! To nie może być o ptactwie. Jest to opis fresku świątynnego! Oto cały obraz:  A tu żadnego ptaka nie widać!!! Żadnego ptaka! Drobner, ornitolog amator
Duch nie zna odpowiedzi na więcej pytań: www.racjonalista.pl/forum.php/s,680868 |
#334 5 na 5 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - hieroglify egipskie ? | > Takie rebusy to my w przedszkolu rozwiązywaliśmy.Daję Ci plusa: nareszcie gadasz jak człowiek. Masz: + Gwoli uzupełnienia dodam, że wszystkie Twoje posty brzmią dla nas właśnie tak, jak ten. Tylko bardziej. Drobner, koneser dobrego humoru
Duch nie zna odpowiedzi na więcej pytań: www.racjonalista.pl/forum.php/s,680868 |
#335 -1 na 3 | ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - hieroglify egipskie ? |
> >Potwierdź albo zaprzecz.> Zaprzeczam! To nie może być o ptactwie.> Jest to opis fresku świątynnego! ... A tu żadnego ptaka nie widać!!!Z tego wycinka nie wynika kierunek czytania opisu, do góry czy do dołu ... wiadomo jedynie, że trzeba czytać od prawej do lewej w kierunku poziomym a nie pokazałeś tego co jest po prawej stronie od malowidła fresku. Nie zmienisz faktu że ptak to ptak , roślina to roślina, śmierć to śmierć (ziemia z ziarenkami u dołu) , omdlenie to omdlenie , chodzić to prowadzić do czegoś tam ... popatrz sobie tu : pl.wikipedia.org/wiki/Pismo_hieroglificzne . P.S.- dziękuję za plusa. Pozdrawiam (18październik2015-ZbyszekzWarszawy) |
#336 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - tabliczki sumeryjskie ? | > przywołaj tą treść to zastanowimy się ponownie.Wbrew pozorom mam sobie dużo cierpliwości, jednak coś mi mówi, że tym razem niczego sensownego się nie doczekam. > Chyba zgodzisz się z wnioskiem, że ceramika powinna> pojawić się trochę wcześniej ?Nie jestem specjalistą od ceramiki. Twoje kluczenie i rozpaczliwe posiłkowanie się forumowiczami jest tu widoczne jak na dłoni. A może przyznasz, że dowodów na 12 lub 10 tys. letnie tabliczki nigdy nie widziałeś i powtarzasz tylko cudze niesprawdzone rewelacje, co u Ciebie jest zresztą typowe? > proponuję dojść do ostatecznych wniosków stopniowo> w sposób logicznie uzasadniony. Wykaż się umiejętnością> rozumowania i wyciągania właściwych wniosków z tego co aktualnie> jest omawianeWłaściwych, czyli zinterpretowanych przez Ciebie ad hoc "muszą być dwa razy starsze". No tak..  Zbyszku, kończymy rozmowę.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#337 1 na 3 | ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - tabliczki sumeryjskie ? | "...przywołaj tą treść to zastanowimy się ponownie." > Nie jestem specjalistą od ceramiki. Twoje kluczenie i rozpaczliwe posiłkowanie się forumowiczami jest tu widoczne jak na dłoni. A może przyznasz, że dowodów na 12 lub 10 tys. letnie tabliczki nigdy nie widziałeś i powtarzasz tylko cudze niesprawdzone rewelacje ...Ależ Jacku, wystarczyło sięgnąć do Wikipedii, pod hasłem ceramika znajdziesz tam: "Historia ceramiki sięga paleolitu. Najstarsze znalezione wyroby datuje się na 13 tys. lat p.n.e., szklane 5-6 tys. lat p.n.e."- pl.wikipedia.org/wiki/Ceramika... tak więc wychodzi na to że 15 tys. lat dla ceramiki jest również uprawnione, ty jednak wolisz natarczywie zaśmiecać i blokować temat, a potem wszyscy dziwią się dlaczego nikt wcześniej zagadki nie rozwiązał ? ... a może lepiej usunąć niewygodne dowody aby nie podważać dorobku uznanych naukowców ? ... tak jednak nie postępują racjonaliści. > Właściwych, czyli zinterpretowanych przez Ciebie ad hoc "muszą być dwa razy starsze". No tak.. Zbyszku, kończymy rozmowę.Nie powiedziałem "muszą" lecz mogą być zawarte tam informacje znacznie starsze od samego ceramicznego znaleziska. Podobną sytuację masz w muzeach gdzie obok współczesnych wyrobów zdobiących wystawę znajdziesz wykopaliska sprzed 15 tysięcy lat. Gdyby to zostało zasypane w wyniku kataklizmu, to za 5 tysięcy lat archeolodzy dojdą do wniosku że przez 20 tysięcy lat nie zrobiliśmy żadnego postępu. Twoje zainteresowanie celowo skierowało się w niewłaściwym kierunku bo chciałeś ośmieszyć temat tak jak to było na początku wątku, tymczasem założyciele muzeum w USA mieli poważne podstawy aby wrócić w naukowy sposób do początków omawianych w Biblii. Jest wiele zagadnień niewyjaśnionych które kłócą się z przyjętym przez naukę założeniem. Znacznie ciekawszym jest wyjaśnienie, skąd Sumerowie mieli wiedzę o naszym układzie planetarnym ? ... oraz to co Sumerowie mieli na myśli zapisując na glinianej tabliczce z Nippur : "Po tym, jak potop przeszedł przez ziemię, kiedy królestwo zstąpiło z nieba, królestwo było w Kisz. " ... jak rozumieć zapisany tam fragment określający długość życia ich króli na 18-30 tysięcy lat ? www.linux.net.pl/~wkotwica/potop.htmlPozdrawiam (19październik2015-ZbyszekzWarszawy) |
#338 6 na 6 Zielony Tygrys (4780 punktów) (zablokowany) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - hieroglify egipskie ? | > A tu żadnego ptaka nie widać!!!> Żadnego ptaka!> Drobner, ornitolog amator 
Niektórzy ludzie mogliby się zabić skacząc z poziomu swojego ego na poziom swojego IQ. |
#339 5 na 5 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - tabliczki sumeryjskie ? | Ceramika to zupełnie nie to samo co gliniana tabliczka z pismem klinowym. > Znacznie ciekawszym jest wyjaśnienie, skąd Sumerowie mieli wiedzę o naszym układzie planetarnym ?Wiadomości o niezwykłej wiedzy Sumerów są mocno przesadzone. > co Sumerowie mieli na myśli zapisując na glinianej tabliczce z NippurNic szczególnego. Co bracia Grimm mieli na myśli, opisując królewnę Śnieżkę i siedmiu krasnoludków? |
#340 6 na 6 | Christos (2696 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - hieroglify egipskie ? | Może choć koliberek? 
No gods, no masters...I am who I am. |
#341 1 na 3 | ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - relief z Dendery ? | "...pod taką nazwą ten relief został skatalogowany w sieci więc aby było wiadomo do czego nawiązuję przytaczam znaną nazwę." > Ta nazwa z czyjegoś brudnego palucha wyssana jest mi nieznana, a "sieć" to nie jest naukowy katalog, w związku z czym proponuję pominąć to wątpliwe źródło pseudowiedzy.W takim razie podaj właściwą nazwę wskazującą na ten relief z Dendery oraz źródło twojej naukowej wiedzy, że tak to się nazywa a nie inaczej ... zawsze to podawaj kiedy zaprzeczasz, aby rozmowa był merytoryczna. Kiedy piszesz "wyssane z czyjegoś brudnego palucha" - to podaj z czyjego i wskaż odpowiedni namiar aby nikt nie miał żadnej wątpliwości, że mówisz prawdę bo może to sam sobie sprawdzić. Pozdrawiam (19październik2015-ZbyszekzWarszawy) |
#342 -1 na 3 | ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - hieroglify egipskie ? | > Może choć koliberek?  Pytanie Drobnera było następujące : > >... czy to też jest o samolotach, latających talerzach?> > Też są dziwne rysunki.> >I mowa chyba o... lataniu. Są tu dwa całe ptaki i łepek trzeciego. Przecież nie pisaliby w świątyniach o "gęsiach". Wytłumaczysz?Nie wiem czy jest to koliberek ale Drobner pytał co oznaczają te "dwa całe ptaki i łepek trzeciego". Z tego co mi wiadomo bardziej popularne u Egipcjan były przepiórki. Moja odpowiedź na pytanie Drobnera jest tutaj : www.racjon(*).php/z,0/d,22/s,673009#w681522W jaki sposób ta instrukcja jest powiązana tematycznie ze wskazanym później niekompletnym freskiem , to osobne pytanie bo nie wiadomo czy ma powiązanie Pozdrawiam (19październik2015-ZbyszekzWarszawy) |
| ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - królowie sumeryjscy a bogowie ? | ...>>"królestwo na ziemi" oraz osobno "królestwo w niebie" i to chyba takie z krwi i kości, > No to jednak kosmici... A tak się zarzekała żaba błota Ależ Lilly, skąd u ciebie takie pomysły o kosmitach ? Co to za książki ty czytasz ?   Na zdjęciach od góry: Argonauci w/g Lorenzo Costa. ( pl.wikipedia.org/wiki/Argonauci) oraz vimany z Abydos w Egipcie. Napisałem z krwi i kości bo wspomniani przez Sumerów królowie "królestwa z nieba" mają imiona , a znany z religii Bóg imienia nie ma. Oni wówczas spotykali się z przedstawicielami "królestwa z nieba" na ziemi a być może korzystali również z ich wiedzy. www.linux.net.pl/~wkotwica/potop.htmlSumerowie mogli mieć na myśli tych co w mitologii greckiej nazywani byli Argonautami. Nie mam wątpliwości, że znane im były balony i nimi podróżowali ... nie można też wykluczyć, że widzieli na niebie te same samoloty i helikoptery co utrwalili na swoich reliefach Egipcjanie w Abydos. Przybywające do Sumerów "królestwo z nieba" znajdowało się prawdopodobnie daleko od nich i stali oni na wyższym poziomie rozwoju technicznego, przypuszczam że przybywali oni ze wschodu... z Indii i Pakistanu. Pozdrawiam (19październik2015-ZbyszekzWarszawy) |
#344 3 na 3 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - hieroglify egipskie ? | >  Nie widać nawet 'żadnych ptaków w fazie embrionalnej'... Drobner, OO
Wszystkie duchy milczą. |
#345 1 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - tabliczki sumeryjskie ? | > Ależ Jacku, wystarczyło sięgnąć do Wikipedii, pod hasłem> ceramika Najstarsze znalezione wyroby datuje się na 13 tys. lat p.n.e., >... tak więc wychodzi na to że 15 tys. lat dla ceramiki jest> również uprawnioneBardzo Cię proszę, byś nie manipulował i nie zbaczał z tematu, obwinianie mnie za Twój brak determinacji (a może za nieporządek w Twoim archiwum?) to jawne nadużycie. Ogólnie ceramika to bardzo szeroki zbiór, a sumeryjskie gliniane tabliczki z pismem klinowym to coś konkretnego. To jak będzie z tym archeologiem, który podobno znalazł te tabliczki, jak napisałeś do tego mające 10 tys. lat? Podasz jego nazwisko? Napiszesz, kiedy dokonał swojego odkrycia czy mam już zamknąć temat? > ty jednak wolisz natarczywie zaśmiecać i blokować tematOcena moich postów w zestawieniu z Twoją mówi sama za siebie kto tu zaśmieca forum i czym. Do tego zablokowanie Twojego konta było tu dyskutowane, nie mojego. Ja na naszym portalu fR czuję się rozumiany, a nawet doceniany. > może lepiej usunąć niewygodne dowody aby nie podważać dorobku uznanych naukowców ?Właśnie dopytuję Cię od 3 tygodni o tego naukowca, ale nie chcesz zdradzić.  > ... tak jednak nie postępują racjonaliści.Tak, absolutnie w ten sposób nie podstępują Zbyszku. > Nie powiedziałem "muszą" lecz mogą być zawarte tam informacje> znacznie starsze od samego ceramicznego znaleziska.Pewien Czajniczek również może krążyć wokół Słońca: pl.wikipedia.org/wiki/Czajniczek_Russella> Podobną sytuację masz w muzeach gdzie obok współczesnych> wyrobów zdobiących wystawę znajdziesz wykopaliska sprzed 15 tysięcy latOczywiście, temu nie przeczę. Niektóre przedmioty bywają nawet starsze: www.archeologia-sandomierz.pl/?artykul=a52Ale ale, pytam Cię o coś konkretnego: sumeryjską tabliczkę z pismem klinowym i planetami z przed 10 tys. lat. > Twoje zainteresowanie celowo skierowało się w niewłaściwym> kierunku bo chciałeś ośmieszyć temat tak jak to było na początku wątkuZupełnie nie miałem tego na myśli. Chcę sprawdzić, czy nie zmyślasz. Teraz powoli mój pogląd się klaruje. > Znacznie ciekawszym jest wyjaśnienie, skąd Sumerowie mieli> wiedzę o naszym układzie planetarnym ?Zbyszku, chyba masz jakieś złudzenia - rozwieję je ostatni raz: nie przejdę z Tobą do omawiania kolejnych spektakularnych rewelacji, zanim nie podasz mi badacza-odkrywcy wymienionych tabliczek, oraz historii jego odkrycia. Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia! PS książka M. Bieleckiego "Zapomniany Świat Sumerów", pamiętaj
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|