 |
Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-08-2015 12:48 | Olek Mularski (3178 punktów) | Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb.
16 na 18 | Z przykrością i żalem donoszę o powstawaniu w Kentucky, w USA ogromnego kreacjonistycznego centrum indoktrynacji i muzeum. Kosztująca setki milionów konstrukcja będzie miała kształt arki Noego, 155 metrów długości i 5 pięter. Podobno ma być budowana wg "oryginalnych" planów, jednak coś chyba nie wyszło, bo wymiary mitycznej arki były nieco mniejsze- 300 łokci długości, 50 łokci szerokości i 30 łokci wysokości, przyjmując, że łokieć miał 44,5 cm, to wymiary arki wynosiły 133,5 × 22,3 × 13,4 m. To nie jest jednak najważniejsze. Ta ogromna budowla powstaje w niesamowitym jak na konstrukcję drewnianą tempie i ma być gotowa już na początku 2016 roku. Świadczy to o nadal potężnym finansowaniu doktryny kreacjonistycznej z różnych źródeł i wciąż dużej jej popularności. Gdy ta ideologiczno-architektoniczna maszkara powstanie w jej wnętrzu znajdzie się interaktywne, bardzo nowoczesne muzeum kreacjonizmu pełne fałszywych dowodów na słuszność doktryny kreacjonizmu młodej ziemi. Będzie się można między innymi dowiedzieć, że ziemia ma 6000 lat, oraz że dinozaury wymarły stosunkowo niedawno i ostatnie z nich stąpały po naszej planecie około 150 lat temu. Część tego przybytku jest już czynna i funkcjonuje ku chwale głupoty. W ostatnim roku odwiedziło ją 250 tysięcy Amerykanów. Oczywiście całości tego przybytku przyklaskują różne kościoły chrześcijańskie i sowicie ślą wsparcie finansowe dla projektu. fakty.tvn2(*)erza-w-kreacjonizm,561484.htmlJeden tego typu wynalazek raczej nie jest groźny. Gdyby jednak miało powstać ich więcej mogłyby one stanowić poważne zagrożenie dla stosunkowo nisko wykształconego amerykańskiego społeczeństwa. Obecnie kreacjonizm popiera około 40% obywateli USA. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..#61 4 na 4 | piotr653 (108 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra, a czym był Potop ? | > Z tych przemyśleń wynika, że Potopu nie było. Tak więc o czym mówią starożytne eposy, sumeryjskie tabliczki oraz Biblia ?O kataklizmach naturalnych zwanych powodziami. Nie myslisz chyba powaznie ze biblijny potop to powodz ktora zalala cala planete? |
| ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - żyli po 30 tys. lat ? | > >Nie wspomniałem jeszcze o Egipcie> I lepiej zrobisz, jak nie wspomnisz.Lilly, ty chyba bierzesz udział w zmowie milczenia. Dlaczego nie chcesz aby ludzie poznali prawdę o strasznej wojnie, w czasie której zgładzono całą ludzkość ? Pozdrawiam (29wrzesień2015-ZbyszekzWarszawy) |
#63 3 na 3 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra, a czym był Potop ? | > Bardzo sprytne rozumowanie p. Lewandowskiego: Bóg tworzy lokalny potop kiedy uważa za stosowne, później obietnica że innych potopów nie będzie rozumiana może być tak, że nawet wielkie kolejne powodzie są dziełami tylko przyrody, a nie Boga.> Ode mnie ma plusa za umiejętność podtrzymywania swoich wierzeń, ale minusa za brak krytycyzmu w konstruowaniu coraz bardziej ekwilibrystycznych tłumaczeń działań boskich.Lewandowski1 strzela więcej 'baboli', niż Lewandowski2 strzela goli. No, ale ten pierwszy ma więcej czasu. Drobner, "tak-tak, nie-nie"
Biblijny mit o potopie potwierdza H. Sienkiewicz w książce "Potop". www.racjonalista.pl/forum.php/s,673009#w676891 |
#64 5 na 5 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - żyli po 30 tys. lat ? | > Lilly, ty chyba bierzesz udział w zmowie milczenia. Dlaczego nie chcesz aby ludzie poznali prawdę o strasznej wojnie, w czasie której zgładzono całą ludzkość ?Drobner, małpa z Plutona
Biblijny mit o potopie potwierdza H. Sienkiewicz w książce "Potop". www.racjonalista.pl/forum.php/s,673009#w676891 |
#65 7 na 9 Quetzalcoatl (2779 punktów) (zablokowany) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - żyli po 30 tys. lat ? | "Czytelnik 'ZbyszekzWarszawy' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Kreacjonistyczna hydra - żyli po 30 tys. lat ?' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,673009#w678022" > Lilly, ty chyba bierzesz udział w zmowie milczenia. Dlaczego nie chcesz aby ludzie poznali prawdę o strasznej wojnie, w czasie której zgładzono całą ludzkość ?Oto, minusowładny ZbysZeusie z Warszawy, wytropiłeś współczesne macki spisku zadzierzgniętego jeszcze przed potopem powszechnym. Ja, nędzny użytkownik tutejszego forum, niegodny obcowania z Twoim przeświatłym umysłem, właśnie pojąłem w swej nicości, że Lilly musi być jednym z > Takich dzieci co mają po ile tysięcy latO, nędznicy, schylcie karki przed minusowładnym ZbysZeusem z Warszawy, bo inaczej porazi was minusem!  |
#66 6 na 6 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra, a czym był Potop ? | |
#67 5 na 5 Zielony Tygrys (4780 punktów) (zablokowany) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - żyli po 30 tys. lat ? | > Lilly, ty chyba bierzesz udział w zmowie milczenia. Dlaczego nie chcesz aby ludzie poznali prawdę o strasznej wojnie, w czasie której zgładzono całą ludzkość ?<Jestem bardzo ciekawa. |
#68 9 na 9 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - żyli po 30 tys. lat ? | > >Nie wspomniałem jeszcze o Egipcie> I lepiej zrobisz, jak nie wspomnisz.... bośmy wszyscy przecież czytali "Faraona" Zygmunta Słowackiego. Drobner, alfabeta...
Biblijny mit o potopie potwierdza H. Sienkiewicz w książce "Potop". www.racjonalista.pl/forum.php/s,673009#w676891 |
#69 4 na 4 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra, a czym był Potop ? | > Polecam więcej z dorobku p. LewandowskiegoJa polecam moją przygodę z p. Lewandowskim - trochę podyskutowaliśmy o moim artykuliku na Racjonaliście: www.racjonalista.pl/index.php/s,35/d,3859.Nie umiem podawać linku do konkretnego komentarza: - przeczytajcie pierwsze wpisy L. (Jan Lewandowski - Trochę pytań i polemiki); - potem moje (daleko w dół): (Piotr Drobner - []) i następny; - oraz resztę komentarzy L. Gdzie L. nauczył się metody: Cytat:"To nie moja ręka..." domyślcie się sami. (Moje nędzne wypociny ( www.racjonalista.pl/kk.php/s,3859 i reszta) nie warte są Waszej uwagi. Chyba, że ktoś się potężnie nudzi. Albo mu mnie brak....??? === > Polecam więcej z dorobku p. Lewandowskiego, lewandowski.apologetyka.info/> choć w zestawieniu z aktualnymi publicznymi wypowiedziami innych podziwiam wiedzę i racjonalizm onego.> www.racjonalista.pl/forum.php/s,29023/z,0> www.racjonalista.pl/forum.php/s,29529> www.racjon(*)rum.php/z,0/d,1/s,29670#w29925Cóż, KLASYKA... Drobner z pozrywanymi bokami...
Biblijny mit o potopie potwierdza H. Sienkiewicz w książce "Potop". www.racjonalista.pl/forum.php/s,673009#w676891 |
#70 -1 na 3 | ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - a jednak wojna ? | > >Lilly, ty chyba bierzesz udział w zmowie milczenia. Dlaczego nie chcesz aby ludzie poznali prawdę o strasznej wojnie, w czasie której zgładzono całą ludzkość ?> Jestem bardzo ciekawa. - obraz Pinturicchio_Spello  Na początek wyjaśnijmy sobie przeznaczenie budowli, niech zdjęcia mówią same za siebie. Teraz to jest nas już trzech, co twierdzą że biblijny Potop to nic innego jak wojna. Jak na razie, wiadomo mi że pierwszym był Pinturicchio_Spello , drugim był Henryk Sienkiewicz co nazwał wojnę Potopem, a ja chyba jestem jednym z ostatnich co o tym wspomina ku pamięci. O globalnej wojnie w przeszłości mówiło i mówi wielu ludzi, jest wiele dowodów i wiele z nich zostanie tu przytoczone aby zebrać temat w całość. Nikt prócz nielicznych tu wymienionych nie kojarzył tej wojny z Potopem. Sumeryjscy skrybowie ujęli temat tak jak było to możliwe w tamtych czasach, ze względu na cenzurę. Biblia nazwała wojnę potopem bo mówi ona o Bogu co ukarał grzesznych, ku przestrodze dla niewiernych. Wciąż jednak nie wiemy przed czym miały chronić widoczne na zdjęciach budowle, dlaczego strop jest tak gruby ? ... Czy znacie jakieś uzasadnienie ? ... a może trzeba udać się do Egiptu lub do Indii po wyjaśnienie ? W Egipcie budowano masywne piramidy z komnatą królewską wewnątrz ... czy aby po to żeby umieścić tam nieboszczyka ? A może Faraon miał tam przeżyć w czasie wojny ? Pozdrawiam (29wrzesień2015-ZbyszekzWarszawy) |
#71 2 na 4 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - żyli po 30 tys. lat ? | > O, nędznicy, schylcie karki przed minusowładnym ZbysZeusem z Warszawy, bo inaczej porazi was minusem!  Chylę razem z Tobą już od tygodni 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#72 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - żyli po 30 tys. lat ? | > Dlaczego nie chcesz aby ludzie poznali prawdę o strasznej> wojnie, w czasie której zgładzono całą ludzkość ?Najpierw chciałbym się od Ciebie dowiedzieć, kto Twoim zdaniem odnalazł tabliczki sumeryjskie mające aż 10 tys. lat i kiedy to się stało. ZbyszekzWarszawy: "Oni na swoich tabliczkach glinianych sprzed 10 tyś lat rysowali nasz układ słoneczny z dodatkową planetą pomiędzy Jowiszem a Marsem o czym nie wspomina nasz astronom".Prawdą o "strasznej wojnie, w czasie której zgładzono całą ludzkość" zajmę się z Tobą później, inaczej dostanę zadyszki od niedokończonych tematów.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#73 5 na 5 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - a jednak wojna ? | > W Egipcie budowano masywne piramidy z komnatą królewską wewnątrz ... czy aby po to żeby umieścić tam nieboszczyka ? A może Faraon miał tam przeżyć w czasie wojny ?Prosiłam...  |
#74 8 na 10 Quetzalcoatl (2779 punktów) (zablokowany) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - a jednak wojna ? | "Czytelnik 'ZbyszekzWarszawy' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Kreacjonistyczna hydra - żyli po 30 tys. lat ?' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,673009#w678072" Ano, przyjrzyjmy się, co minusowładny ZbysZeus z Warszawy ma nam do zakomunikowania: > Na początek wyjaśnijmy sobie przeznaczenie budowli, niech zdjęcia mówią same za siebie.Niech zdjęcia mówią za siebie, a autorzy słów za siebie. Niestety, to drugie u niektórych zwykle bywa mocno kompromitujące. > Teraz to jest nas już trzech, co twierdzą że biblijny Potop to nic innego jak wojna.Trójca potopowa. > Jak na razie, wiadomo mi że pierwszym był Pinturicchio_Spello...I jak tu wierzyć komuś, kto nawet nie potrafi bezbłędnie przepisać nazwy własnej z Wikipedii czy jakiegoś innego miejsca w sieci. Domyślam się, że znakiem podkreślenia "_" chciałeś wyrazić związek tego renesansowego malarza z potopem (już słyszę ten szum wody płynącej po ziemi - szu, szu, szu).  Dla niewtajemniczonych: Pinturicchio to właściwie Bernardino di Betto, a Spello to po prostu miejscowość, w której znajduje się przedstawiony wyżej obraz. > ...drugim był Henryk Sienkiewicz co nazwał wojnę Potopem...Tu pozostaje mi się jedynie przyłączyć do apelu Drobnera, choć ja go nieco zmodyfikuję. Nie oczekuję, że odpowiesz na pytanie: "O czym jest "Potop" H. Sienkiewicza?", lecz błagam Cię, żebyś tę książkę kiedyś przeczytał (wiem, że długa, a Ty z czytaniem raczej jesteś na bakier, ale please, please, please). > ...a ja chyba jestem jednym z ostatnich co o tym wspomina ku pamięci.Nie ma to jak wrodzona skromność. Nieważne, że plecie się bzdury, ważne, pod jaką sławę można się z nimi podszyć (choćny tylko we własnym naiwnym mniemaniu). > O globalnej wojnie w przeszłości mówiło i mówi wielu ludzi, jest wiele dowodów i wiele z nich zostanie tu przytoczone aby zebrać temat w całość.Aż zagryzam wargi z ciekawości, żeby się dowiedzieć, co będzie dalej. > Nikt prócz nielicznych tu wymienionych nie kojarzył tej wojny z Potopem...Wyłączyłbym pierwszych dwóch panów z tego grona, bo nic nie wskazuje na to, że chcieli należeć do klubu minusowładnego ZbysZeusa z Warszawy, zostaje zatem tylko nr 3. > Sumeryjscy skrybowie ujęli temat tak jak było to możliwe w tamtych czasach, ze względu na cenzurę.W końcu wie o tym każde dziecko, że w starożytnym Sumerze, podobnie jak w PRL-u, działał Główny Urząd Kontroli Prasy, Publikacji i Widowisk. Skrybowie nie mieli lekko. > Biblia nazwała wojnę potopem bo mówi ona o Bogu co ukarał grzesznych, ku przestrodze dla niewiernych.Trudno wychwycić wzajemne zależności między poszczególnymi elementami tego zdania, pozostaje tylko mieć nadzieję, że minusowładny ZbysZeus z Warszawy wie, co chciał wyrazić (a że mu nie wyszło, to trudno). > Wciąż jednak nie wiemy przed czym miały chronić widoczne na zdjęciach budowle, dlaczego strop jest tak gruby ?Wyjaśnienie jest dziecinnie proste. Strop był tak gruby, żeby mogły na nim lądować statki kosmitów; w końcu każdy wie, że taki statek kosmiczny to kupa żelastwa i cienki strop mógłby się pod nim zawalić. > Czy znacie jakieś uzasadnienie ? ... a może trzeba udać się do Egiptu lub do Indii po wyjaśnienie ?Szerokiej drogi i owocnych poszukiwań! > W Egipcie budowano masywne piramidy z komnatą królewską wewnątrz ... czy aby po to żeby umieścić tam nieboszczyka ? A może Faraon miał tam przeżyć w czasie wojny ?Oczywiście. Przecież to były schrony przeciwatomowe, bardzo przydatne podczas globalnej wojny z kosmitami. > Pozdrawiam> (29wrzesień2015-ZbyszekzWarszawy)Ależ ten rok 2015 obfituje we wrześnie; kto by pomyślał, niebawem minie 29.  |
#75 1 na 1 | Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - a jednak wojna ? | > ... a może trzeba udać się do Egiptu lub do Indii po wyjaśnienie ?Albo do Japonii... www.youtube.com/watch?v=RB1ekNZuftg
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|