 |
Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-08-2015 12:48 | Olek Mularski (3178 punktów) | Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb.
16 na 18 | Z przykrością i żalem donoszę o powstawaniu w Kentucky, w USA ogromnego kreacjonistycznego centrum indoktrynacji i muzeum. Kosztująca setki milionów konstrukcja będzie miała kształt arki Noego, 155 metrów długości i 5 pięter. Podobno ma być budowana wg "oryginalnych" planów, jednak coś chyba nie wyszło, bo wymiary mitycznej arki były nieco mniejsze- 300 łokci długości, 50 łokci szerokości i 30 łokci wysokości, przyjmując, że łokieć miał 44,5 cm, to wymiary arki wynosiły 133,5 × 22,3 × 13,4 m. To nie jest jednak najważniejsze. Ta ogromna budowla powstaje w niesamowitym jak na konstrukcję drewnianą tempie i ma być gotowa już na początku 2016 roku. Świadczy to o nadal potężnym finansowaniu doktryny kreacjonistycznej z różnych źródeł i wciąż dużej jej popularności. Gdy ta ideologiczno-architektoniczna maszkara powstanie w jej wnętrzu znajdzie się interaktywne, bardzo nowoczesne muzeum kreacjonizmu pełne fałszywych dowodów na słuszność doktryny kreacjonizmu młodej ziemi. Będzie się można między innymi dowiedzieć, że ziemia ma 6000 lat, oraz że dinozaury wymarły stosunkowo niedawno i ostatnie z nich stąpały po naszej planecie około 150 lat temu. Część tego przybytku jest już czynna i funkcjonuje ku chwale głupoty. W ostatnim roku odwiedziło ją 250 tysięcy Amerykanów. Oczywiście całości tego przybytku przyklaskują różne kościoły chrześcijańskie i sowicie ślą wsparcie finansowe dla projektu. fakty.tvn2(*)erza-w-kreacjonizm,561484.htmlJeden tego typu wynalazek raczej nie jest groźny. Gdyby jednak miało powstać ich więcej mogłyby one stanowić poważne zagrożenie dla stosunkowo nisko wykształconego amerykańskiego społeczeństwa. Obecnie kreacjonizm popiera około 40% obywateli USA. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..#46 3 na 5 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - klęska czy Stworzenie ? | > Od czasu Arki Noego panuje zmowa milczenia na temat Potopu, jego przyczyn i tego co było wcześniej.Upewniam Ciebie, że nie ma nic takiego o czym by można MÓWIĆ. Gadać to sobie można, ale mówić? PO PROSTU NIE BYŁO OGÓLNOZIEMSKIEGO POTOPU, bo nie ma żadnych śladów takiego ziemskiego kataklizmu. Dodam, że to jest jeden z największych, bezdennych idiotyzmów wiary. > A kto z kim się zmawiał, że będzie milczał na ten temat?No właśnie. Zapytaj księdza o szczegóły. Zobaczysz jak będzie uciekał od dyskusji na ten temat. > Skoro jednak o tej zmowie się mówi, to - na szczęście - muszą istnieć jakieś umysły "jasnowidzące", dla których żadna "zmowa milczenia" (nawet taka istniejąca od tysięcy lat)..Ilu tysięcy lat, skoro podobno człowiek powstał z przyczyn pstryknięcia palcami lub chuchnięcia z odorem niemytych zębów (bo wtedy nie było jeszcze pasty do zębów i szczoteczek) w figurkę z gliny ok 6,5 tys. lat temu, jakiegoś starca fruwającego, który jest niewidoczny, w dodatku kalecząc go później wyrywając mu pod znieczuleniem w czasie snu żebro żeby stworzyć nową płeć bo pewnie gliny mu nie chciało się wydłubywać dla drugiej płci? Mówię o pierwszym człowieku. Kiedy żył Noe? Nikt mi na to nie odpowiedział. Wtedy mógłbym ocenić możliwości zbudowania Arki tak potężnej by pomieściła wszystkie zwierzęta świata po parce (łącznie z tymi z Australii, czy puszczy brazylijskiej, bo tego jakoś nie mogę się doczytać), łącznie z wyżywieniem na 40 dni, siekierką (????), z gałęzi bo drzew/terenów intensywnie zalesionych nie było w tym rejonie (właśnie jakim terenie???). Przecież wobec faktycznych dowodów, opartych na nauce, bez uprzęży dogmatów dwa, a nawet pięć tysięcy lat jest dziś sprawdzalne, wykrywalne i niepodważalnie. > ..nie stanowi przeszkody nie do pokonania i które mimo takich przeciwności osiągają stan oświecenia w kwestii tego, co działo się w czasach mitycznych, i to w sposób cudowny, bez lektury specjalistycznych opracowań historycznych, archeologicznych czy kulturoznawczych itp., bo po co tracić czas na takie nudy.No właśnie! Po co? Ktoś zajmując się czymś takim ma chyba nadmiar czasu i niedobór rozsądkowego myślenia. > Tropiciele spisków dziejowych po prostu wszystko wiedzą sami z siebie i dlatego nie powołują się na żadne publikacje!  > No bo na co mają się powoływać? Zresztą są na tym forum są fachowcy na miarę Zbyszka z Warszawy (wiadomo tam mieszkają najmądrzejsi w Polsce-wiadomo stolica), człowieka ponoć technicznego, znającego się na wszystkim, nawet na duchach i mistycyzmie oraz telepatii i teletransportacji. Bo tego można się spodziewać od człowieka po studiach technicznych.
Ich bin besser als mein Ruf |
#47 3 na 3 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb. | > Jak wcisną tam wszystkie gatunki zwierząt po dwie sztuki i popłynie to uwierzę w boga.>  Nie potrzeba takich "dowodów", bo jest to nierealne. Zresztą ta techniczna bzdura podważyła ostatecznie moją wiarę w wiarygodność klepanych bzdur przez, zdałoby się, poważnych ludzi ubranych w sukienki (co ja gadam, gdzie gender!).
Ich bin besser als mein Ruf |
#48 4 na 4 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra, a może błędne pojmowanie ? | Ależ z Ciebie nieudolny polemista!!! Taki jakiś mało rozgarnięty!!! Czytaj w poprzednim poście ZbyszkazWarszawy: Cytat:> Widocznie coś nie tak zrozumiałeś z moich wypowiedzi skoro uważasz że przedstawiłem już jakąś teorią, zamierzam przedstawić ją później. Jak na razie skrytykowałem nieuzasadnione zarozumialstwo "wszystkowiedzących", a jeśli masz odmienny ode mnie pogląd to go przedstaw i uzasadnij zamiast mnie o swój pogląd dopytywać.www.racjonalista.pl/forum.php/s,673009#w676891Zastosuj się do wskazówek Zbyszka: #1 - Najpierw Ty, jeśli masz odmienny niż Zbyszek pogląd, to go przedstaw i uzasadnij, zamiast Zbyszka o jego pogląd dopytywać. #2 - Zbyszek zaś " swój pogląd zamierza przedstawić później". Proste? Proste!!! Popraw się, Jacku, dostosuj do tych nowych, genialnych metodologii. " Trzeba z Zbyszkami naprzód iść, po rzycie sięgać nowe", a nie uparcie trwać w skostniałych, przestarzałych, zdezaktualizowanych nawykach. Zawiodłem się na Tobie, Jacku  . Drobner, rzyciowy... [edit] PS. I przestań wreszcie Zbyszka >" o swój pogląd dopytywać". Nieładnie tak! [\edit]
Biblijny mit o potopie potwierdza H. Sienkiewicz w książce "Potop". www.racjonalista.pl/forum.php/s,673009#w676891 |
| Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb. | > Ponadto - zechciej mi, proszę, wytłumaczyć, co rozumiesz pod słowem "cywilizacja"? Bo definicji cywilizacji jest sporo.To prawda, ale wszystkie mniej lub więcej definicje są sobie zbieżne. A definicje są wytworem tylko i wyłącznie ludzkiej jaźni. > Z tym również mam problem i nie wiem jaką wybrać, bo do tej pory "nie rozumiem" dlaczego "małpy" nie stoją na wyższym od nas poziomie rozwoju ? Dlaczego one do dzisiaj nie ewoluują pomimo że pojawiły się na świecie znacznie wcześniej od "człowieka" ? Podobno również i Bóg (tak jak natura) stworzył najpierw zwierzęta a potem człowieka, dlaczego więc ten człowiek jakoś zorganizował się a małpy i inne zwierzęta nie ?Ta uwaga deklasuje tylko Ciebie. Idiotyzm tego pytania jest niestety nie do ogarnięcia. Jak sobie wyobrażasz i do czego zmierzasz wywołując takie idiotyczne tematy? Nie rozumiesz i nie szanujesz dowodów naukowych, że tak "poszło" w ewolucji? Czy wierzysz, jako człowiek techniki, racjonalny zdałoby się umysł, w mity i bzdury? Kim Ty w końcu, do cholery, jesteś? Chodzącym twardo po ziemi czy też niepewnym wiary w nauki jakimi Ciebie pasiono, pewnie na szacownej uczelni? > Nie wiem również dlaczego ewolucja zatrzymała się zamiast przyśpieszać.Bo jest namacalna nawet w krótkim czasie życia człowieczej jednostki jest i będzie i się nie zatrzymała, mimo Twoich "odkrywczych" spostrzeżeń. Bo to prawo NATURY (K. Darwin, prawo przypadku, się niestety kłania), którego jak widzę nie pojmujesz. Ewolucja to zmienność. Dobra, jakkolwiek to przyjąć, lub zła, jakkolwiek to przyjąć. Nie masz na to wpływu, ale nic boskiego w tym nie widzę, zapewniam. > Może jest tak że szczyt rozwoju już był w czasach Sumeru a teraz cofamy się i małpy wciąż są jako pierwsze a my za nimi na końcu ?No na takie spostrzeżenie należy się tylko czerwona kartka jak dla Ciebie (ode mnie). Jeszcze jedna osobista uwaga "kolego" inżynierze. Chodź po ziemi i bądź zawsze nieufny hurrra optymistycznym zapewnieniom. Myślę, że stać Ciebie na to i nie daj się ponosić niewyliczalnymi, nie skalkulowanymi, udowodnionymi pomysłami. Po to nas kształcono, "kolego" inżynierze, prawda? Mówi do Ciebie "kolego" inżynierze przyjacielski z gruntu rzeczy inny inżynier, być może nie taki głupi jak....(?) no nie wiem jak drzwi stodoły. Pozdrawiam. PS Nie osądzaj ludzi nie znając ich. W szermierkę w wiedzę branżową staję śmiało z Tobą i bawmy się w to, kto jest lepszy (ale czy o to chodzi?). Czy ten z Warszawy, czy też ten z powiatu nie wiadomo jakiego. To jest tylko wyraz pychy i zarozumialstwa, a to grzech wg. Twych zasad. Pozdrawiam. > Pozdrawiam> (21wrzesień2015-ZbyszekzWarszawy)
Ich bin besser als mein Ruf |
#50 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb. | |
#51 -1 na 3 | ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - a Stworzenie świata | Od czasu Arki Noego panuje zmowa milczenia na temat Potopu, jego przyczyn i tego co było wcześniej. > A kto z kim się zmawiał, że będzie milczał na ten temat?Z wyjaśnieniem tego kim byli wspomniani na tabliczkach sumeryjskich "bogowie", jest prawdziwy problem ... podobno oni żyli po 28000-43000 lat (odnośnik 6 www.linux.net.pl/~wkotwica/potop.html ). Ludziom odbiera rozum kiedy słyszą cokolwiek o "bogach" i przestają interesować się tym co autor ma do powiedzenia. > Skoro jednak o tej zmowie się mówi ...Kto o tym mówi ? O zmowie milczenia wiemy ze źródeł sumeryjskich a trwa to do dzisiaj i nikt tego tematu nie podnosił. Dla biblii Stworzenie Świata nastąpiło 4 tys.lat p.n.e. , z czego wynika że ludzi ani Ziemi wcześniej nie było. Przecież to nie jest prawda. Ktoś nas okłamuje i stara się przemilczeć prawdziwą historię człowieka ... czy ty uważasz inaczej ? Zauważ że przedstawiona przeze mnie propozycja rozwikłania zagadki "Potopu", bardzo odbiega od istniejących opracowań a jednocześnie oparta została na rzeczowych dowodach. Nie sugerowałem się pomysłami innych autorów opracowań, na tym polega racjonalizm myślenia. Tylko w ten sposób może zaistnieć postęp i rozwój, kiedy będziemy szukali lepszych rozwiązań. P.S. Drobnera i Jacka proszę o cierpliwość, wszystko wyjaśni się kiedy cofniemy się o kolejne kilka tysięcy lat od czasu rzekomego Potopu. Pozdrawiam (28wrzesień2015-ZbyszekzWarszawy) |
#52 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb. | > Ja nie wiem, a ciekaw jestem?Ciekawość to pierwszy stopień do piekła. Inni mówią, że do małżeństwa 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#53 3 na 3 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra, a może błędne pojmowanie ? | > PS "Potop szwedzki" hihi  Nie ma się co śmiać!  Analizując uważnie orędzie Zbyszka, można wyprowadzić z niego super-rewelacyjną, oryginalną i nowatorską metodę potwierdzania / dowodzenia różnych tez, czy to filozoficznych, czy naukowych! Zbyszek znalazł bezpośrednie potwierdzenie faktu naukowego, bo (pre)historycznego, w literaturze przedmiotu. Ja - oświecony tym nauczaniem - twórczo rozwijając głębię wielorakich znaczeń, bez problemu znalazłem mocne potwierdzenie, że jedynym możliwym stanowiskiem filozoficznym jest: panteizm. Proszę bardzo, oto ono: Cytat:Panteizm potwierdza A. Mickiewicz w książce pod spolszczonym grecko-łacińskim tytułem "PanTa deus(z)". Wyjaśniam: - gr. panta - 'wszystko' (np. heraklitejskie panta rhei - ' wszystko płynie'; - łac. deus - 'bóg'/'Bóg'; - fonetyczny sufiks (z) - efekt spolszczenia niepolskiej nazwy. Zapewne błąd zecerski spowodował zniekształcenie oryginalnego tytułu: "Panta Deus(z)". Tak więc: " Panta Deus(z)" oznacza literalnie: " wszystko Bóg". [Czy "wszystkim Bóg", czy "wszystko Bogiem" - to już kwestia bardziej wnikliwych badań.] Niniejszym, w fenomenalnie finezyjny sposób zakończyłem odwieczny filozoficzny spór. Wszystkie teizmy, deizmy, ateizmy i antyteizmy wyrzucamy na śmietnik filozofii, gdyż mamy niepodważalne potwierdzenie panteizmu. Czyż to nie jest piękne?---- Niesłychanie mocne i efektywne narzędzie ofiarował nam Zbyszek. Mój dowód to jeno nieudolna ilustracja tej mocy i efektywności. Mój wkład jest tu właściwie - żaden. Drobner, nędzny naśladowca Mistrza.
Biblijny mit o potopie potwierdza H. Sienkiewicz w książce "Potop". www.racjonalista.pl/forum.php/s,673009#w676891 |
#54 7 na 9 Quetzalcoatl (2779 punktów) (zablokowany) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - a Stworzenie świata | > >A kto z kim się zmawiał, że będzie milczał na ten temat?> Z wyjaśnieniem tego kim byli wspomniani na tabliczkach sumeryjskich "bogowie", jest prawdziwy problem ... podobno oni żyli po 28000-43000 lat (odnośnik 6 www.linux.net.pl/~wkotwica/potop.html ).Domyślam się, że masz tu na myśli sumeryjską "Listę królów". Podane w niej nieprawdopodobnie długie okresy panowania odnoszą się do najstarszych władców (żyjących w zamierzchłej przeszłości z punktu widzenia skryby zapisującego tabliczkę) i nie jest wykluczone, że zabieg ten miał służyć podkreśleniu szczególnego związku łączącego tych bardzo dawnych władców z bogami (zresztą wielu z tych władców traktowano jak półbogów). Można przypuszczać, że pisarze "Listy królów" wymieniali mechanicznie dawne dynastie, których przedstawicielom przypisywali fantastyczną długość życia. Nie jest też wykluczone, że popełniali błędy, przepisując tekst z dawnych tabliczek (może często zniszczonych, może zapisanych w taki sposób, że nie umieli już go prawidłowo odczytać). Widać jednak, że postępowali inaczej w odniesieniu do władców bliższych im w czasie (dziś powiedzielibyśmy: historycznych), gdyż tu podawany czas trwania ludzkiego życia nie odbiegał od tego, co jest realnie możliwe. Na koniec pozwolę sobie zauważyć, że to, co napisałeś, wciąż nie jest odpowiedzią na pytanie, kto się z kim zmawiał. > Ludziom odbiera rozum kiedy słyszą cokolwiek o "bogach" i przestają interesować się tym co autor ma do powiedzenia.Mów za siebie, nie za innych (ludzi). > >Skoro jednak o tej zmowie się mówi ...> Kto o tym mówi ?Ty mówisz, a przynajmniej piszesz. Teraz Twoje wypowiedzi i moje pytanie zatoczyły jakiś szaleńczy krąg i wracamy do punktu wyjścia. Oto Twoje słowa: "Od czasu Arki Noego panuje zmowa milczenia na temat Potopu, jego przyczyn i tego co było wcześniej." > O zmowie milczenia wiemy ze źródeł sumeryjskich a trwa to do dzisiaj i nikt tego tematu nie podnosił.Wszechpotężny to spisek, jeśli przetrwał tysiąclecia. Niestety, zdrowy rozsądek podpowiada, że takie zmowy istnieją jedynie w głowach dzieci i skrajnych naiwniaków. > Dla biblii Stworzenie Świata nastąpiło 4 tys.lat p.n.e. , z czego wynika że ludzi ani Ziemi wcześniej nie było. Przecież to nie jest prawda. Ktoś nas okłamuje i stara się przemilczeć prawdziwą historię człowieka ... czy ty uważasz inaczej ?Tak, uważam inaczej. Biblia jest zapisem pewnej tradycji, jednak my dziś żyjemy w świecie, w którym dorobek nauki niezależnej od pism świętych tej czy innej religii jest dostępny właściwie dla każdego, kto tylko chce po niego sięgnąć, tak więc zasłanianie się tradycją biblijną jako przeszkodą w poznaniu przeszłości jest mało przekonujące. > Zauważ że przedstawiona przeze mnie propozycja rozwikłania zagadki "Potopu", bardzo odbiega od istniejących opracowań...To samo w sobie nie jest jeszcze zaletą. > ... a jednocześnie oparta została na rzeczowych dowodach.A gdzież one? > Nie sugerowałem się pomysłami innych autorów opracowań, na tym polega racjonalizm myślenia.Na pomijaniu dorobku specjalistów z danej dziedziny nie polega racjonalizm myślenia, lecz co najwyżej ignorancja. Nie słyszałem o żadnym osiągnięciu w dziejach nauki czy w ogóle kultury, które nie opierałoby się na tym, co powstało wcześniej. Rozumiem jednak, że czytanie to czynność męcząca (przynajmniej dla niektórych). > ... Tylko w ten sposób może zaistnieć postęp i rozwój, kiedy będziemy szukali lepszych rozwiązań.Rozwiązanie czerpiące z niewiedzy zwykle nie jest lepsze, nie prowadzi też do postępu i rozwoju, a co najwyżej do szarlatanerii. |
#55 8 na 10 Quetzalcoatl (2779 punktów) (zablokowany) | Odp: Kreacjonistyczna hydra, a czym był Potop ? | Widzę, Zbyszku, że koncept masz słabiutki, skoro na krytykę swoich poglądów nie odpowiadasz argumentami, lecz minusami: "Czytelnik 'ZbyszekzWarszawy' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Kreacjonistyczna hydra - a Stworzenie świata' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,673009#w677947" Niestety, minusami możesz jedynie nieco zaśmiecić konto rozmówcy, ale nie przykryjesz nimi swojej niewiedzy, nad którą teraz razem się pochylimy. > Z tych przemyśleń wynika, że Potopu nie było. Tak więc o czym mówią starożytne eposy, sumeryjskie tabliczki oraz Biblia ?Brak do dziś przekonujących danych na potwierdzenie potopu powszechnego, jest jednak oczywiste, że w dziejach ludzkości były liczne mniejsze i większe kataklizmy lokalne. Uwaga ta dotyczy nie tylko Mezopotamii, ale w ogóle potopów zachowanych w tradycjach kultur rozsianych po całym świecie. Ta powszechność występowania podań o powodzi nie świadczy bynajmniej o globalnym zasięgu tego zjawiska, lecz wynika z prostego faktu, że społeczności ludzkie zwykle osiedlały się w pobliżu cieków (najczęściej rzek, strumieni, potoków itp.), z których czerpały słodką wodę, niezbędną do przeżycia. Rzeki jednak mają to do siebie, że stan przepływającej przez nie wody jest często zmienny, a jedną z możliwych zmian jest wezbranie tejże wody i jej wystąpienie z koryta, czyli powódź. W zamierzchłych czasach takie powodzie wyrządzały potężne szkody, bo nie umiano ich przewidzieć ani się przed nimi skutecznie uchronić, nie powinno więc nikogo dziwić, że wieść o takich kataklizmach, przechodząc z pokolenia na pokolenie, potężniała z czasem i urastała do miary potopu, oczywiście zsyłanego przez bogów, którzy wszak w wyobrażeniach ówczesnych wpływali na wszystkie aspekty ludzkiego życia. Takie kataklizmy, istniejące w wyobraźni zbiorowej tych dawnych społeczności, łatwo przybierały rozmiar potopu powszechnego, czyli światowego, co jest zupełnie zrozumiałe, gdyż horyzont geograficzny ówczesnych społeczeństw był - choćby z uwagi na poważne ograniczenia komunikacyjne - niezbyt rozległy. Nie łudzę się, że powyższe wyjaśnienie spowoduje, iż zrozumiesz absurdalność swoich poglądów, ale może będzie ono pomocne innym w ocenie głoszonych przez Ciebie niedorzeczności. > Zamieszczone wcześniej zdjęcia były wskazówką do odmiennego spojrzenia na okres historii z czasów Arki Noego, one pochodziły prawdopodobnie z okolic Bliskiego Wschodu.Co tu znaczy "pochodziły prawdopodobnie"? Nie wiesz, skąd pochodziły czy co przedstawiają zdjęcia, które sam zamieściłeś? > ... chodzi tu prawdopodobnie o wielką światową wojnę, co do której tzw. bogowie zawarli zmowę milczenia. Miał to być temat tabu..."Wielka światowa wojna" w czasach biblijnych?! Czy chcesz przez to powiedzieć, że ludzkość niewłaściwie numeruje dwa największe konflikty zbrojne XX wieku? Jeśli w czasach biblijnych była tylko jedna "wielka światowa wojna", wówczas powstaje następująca historia alternatywna autorstwa ZbyszkazWarszawy: I wojna światowa - czasy biblijnego potopu II wojna światowa - 1914-1918 III wojna światowa - 1939-1945 No, i jeszcze ta "zmowa milczenia" "tzw. bogów" w tle - przezabawne. Zaiste, takiego wkładu w rozwój wiedzy historycznej nie powstydziłby się Gibbon, Mommsen czy Braudel. > Czy można z tego wnioskować, że ten biblijny Potop z Akrą Noego to nic innego jak Wojna ?Nie, nie można, bo nic na to nie wskazuje. Są to tylko urojenia zdeklarowanego miłośnika "jasnowidzenia i telepatii" ( www.racjonalista.pl/index.php/s,47/k,59677), który o historii nie ma bladego pojęcia. Twoje "mądrości", Zbyszku, można między bajki włożyć. I nic tu nie pomoże żonglowanie tłumaczeniami tekstów z glinianych tabliczek; takich przekazów nie odczytuje się łopatologicznie jak broszurki o radiestezji, a o czymś takim jak krytyka tekstu zapewne nigdy nie słyszałeś. |
#56 -3 na 5 | ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - żyli po 30 tys. lat ? | > >... podobno oni żyli po 28000-43000 lat (odnośnik 6 www.linux.net.pl/~wkotwica/potop.html ).> Domyślam się, że masz tu na myśli sumeryjską "Listę królów".Genialne ... jak na to wpadłeś ? > Można przypuszczać, że pisarze "Listy królów" wymieniali mechanicznie dawne dynastie ... Nie jest też wykluczone, że popełniali błędy, przepisując tekst z dawnych tabliczek ...Podaj jakieś dowody, dlaczego uważasz że skrybowie popełniali błędy ? Masz jakieś inne dane o długości życia sumeryjskich królów ? Zafałszowali całą listę ? > Widać jednak, że postępowali inaczej w odniesieniu do władców bliższych im w czasie ... tu podawany czas trwania ludzkiego życia nie odbiegał od tego, co jest realnie możliwe.Realnie możliwe u nich czy u nas ? Jeśli "w 5 miastach 8 królów: rządzili 241200 lat. Potem przeszedł potop." - to po ile lat twoim zdaniem żyli ci królowie ? > Na koniec pozwolę sobie zauważyć, że to, co napisałeś, wciąż nie jest odpowiedzią na pytanie, kto się z kim zmawiał.A ci z 5 miast przed Potopem dlaczego nie pasują tobie ? Skąd wiesz że musiało ich być w zmowie znacznie więcej ? > >Ludziom odbiera rozum kiedy słyszą cokolwiek o "bogach" i przestają interesować się tym co autor ma do powiedzenia.> Mów za siebie, nie za innych (ludzi).To przecież widać co wypisujesz. > Biblia jest zapisem pewnej tradycji, jednak my dziś żyjemy w świecie, w którym dorobek nauki niezależnej od pism świętych tej czy innej religii jest dostępny właściwie dla każdego, kto tylko chce po niego sięgnąć, tak więc zasłanianie się tradycją biblijną jako przeszkodą w poznaniu przeszłości jest mało przekonujące.Dlaczego więc nie potrafisz odpowiedzieć na postawione pytania ? Wyłączyli tobie internet ? Przecież pytałem co to za budowle i od czego miały one chronić w czasie wojny ? A może miały one chronić przed wodą potopu, chyba nie powiesz że przed słońcem ? Proponuję odmienne spojrzenie na historię oraz zastanowienie się nad tym tematem, zamiast bezmyślnej krytyki i powtarzania tego co kiedyś ktoś powiedział ... Tylko w ten sposób może zaistnieć postęp i rozwój, kiedy będziemy szukali lepszych rozwiązań. Nie wspomniałem jeszcze o Egipcie, zastanów się i poszukaj w internecie czy Sumerowie wiedzieli cokolwiek o panujących tam dynastiach Faraonów ? Może chcesz sprawdzić po ile lat oni żyli w tamtych czasach, a może Egiptu jeszcze nie było ? Czy Egipt brał udział w tej wojnie zwanej "Potopem" ? Pozdrawiam (29wrzesień2015-ZbyszekzWarszawy) |
#57 5 na 7 Quetzalcoatl (2779 punktów) (zablokowany) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - żyli po 30 tys. lat ? | "Czytelnik 'ZbyszekzWarszawy' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Kreacjonistyczna hydra, a czym był Potop ?' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,673009#w678012" Posługujesz się minusami niczym gromowładny Zeus złotymi piorunami. > >Można przypuszczać, że pisarze "Listy królów" wymieniali mechanicznie dawne dynastie, których przedstawicielom przypisywali fantastyczną długość życia. Nie jest też wykluczone, że popełniali błędy, przepisując tekst z dawnych tabliczek (może często zniszczonych, może zapisanych w taki sposób, że nie umieli już go prawidłowo odczytać).> Podaj jakieś dowody, dlaczego uważasz że skrybowie popełniali błędy ?Każdy, kto kiedykolwiek zetknął się z oryginalnym tekstem powstałym w odległych epokach, wie, że ówczesnym skrybom błędy przydarzały się nierzadko. Jaki mógł być mechanizm ich powstania w tym wypadku, wskazałem wyżej w nawiasach, które Ty w odpowiedzi wyciąłeś, najwyraźniej nie rozumiejąc, że wycinasz fragment odpowiedzi na swoje pytanie. > Masz jakieś inne dane o długości życia sumeryjskich królów ?Długość życia sumeryjskich królów była taka sama jak wszystkich innych przedstawicieli homo sapiens, więc tu dodatkowe dane nie są do niczego potrzebne. Potrzebny jest jedynie zdrowy rozsądek i potrzebna jest wiedza, jak postąpić z fantastycznymi liczbami, ale to - jak widać - wyższa szkoła jazdy, dla Ciebie nieosiągalna. > Zafałszowali całą listę ?Możliwą odpowiedź na to pytanie otrzymałeś w moim poprzednim wpisie: "zabieg ten miał służyć podkreśleniu szczególnego związku łączącego tych bardzo dawnych władców z bogami". Czytaj ze zrozumieniem i nie powtarzaj pytania o rzeczy, na które otrzymałeś odpowiedź już wcześniej. Jeśli ją kwestionujesz, to zrób to merytorycznie, a nie udawaj, że jej nie było. > >Widać jednak, że postępowali inaczej w odniesieniu do władców bliższych im w czasie ... tu podawany czas trwania ludzkiego życia nie odbiegał od tego, co jest realnie możliwe.> Realnie możliwe u nich czy u nas ? Jeśli "w 5 miastach 8 królów: rządzili 241200 lat. Potem przeszedł potop." - to po ile lat twoim zdaniem żyli ci królowie ?Odpowiedź na to pytanie znajdziesz powyżej we fragmencie traktującym o długości życia homo sapiens. > >Na koniec pozwolę sobie zauważyć, że to, co napisałeś, wciąż nie jest odpowiedzią na pytanie, kto się z kim zmawiał.> A ci z 5 miast przed Potopem dlaczego nie pasują tobie ? Skąd wiesz że musiało ich być w zmowie znacznie więcej ?Czyżbyś twierdził, że "ci z 5 miast przed Potopem" tak skutecznie się zmówili, że ta zmowa trwa od tysięcy lat? > >... Wszechpotężny to spisek, jeśli przetrwał tysiąclecia. Niestety, zdrowy rozsądek podpowiada, że takie zmowy istnieją jedynie w głowach dzieci i skrajnych naiwniaków.> Takich dzieci co mają po ile tysięcy lat ?   > Przecież pytałem co to za budowle i od czego miały one chronić w czasie wojny ? A może miały one chronić przed wodą potopu, chyba nie powiesz że przed słońcem ?A skąd to niewzruszone przeświadczenie, że te budowle miały przed czymś chronić? > Nie wspomniałem jeszcze o Egipcie, zastanów się i poszukaj w internecie czy Sumerowie wiedzieli cokolwiek o panujących tam dynastiach Faraonów ? Może chcesz sprawdzić po ile lat oni żyli w tamtych czasach, a może Egiptu jeszcze nie było ?A co ma Egipt do bzdur, które głosisz? Chcesz się podzielić jakimiś rewelacjami, to zrób to, ale nie kreuj się na mędrca odpytującego rozmówców o to, co sobie ubrdałeś. Chciałeś się powymądrzać, a wyszła... jak zwykle u Ciebie - intelektualna kicha. |
#58 11 na 11 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - żyli po 30 tys. lat ? |
> Nie wspomniałem jeszcze o EgipcieI lepiej zrobisz, jak nie wspomnisz. |
#59 5 na 5 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra, a czym był Potop ? | |
#60 6 na 6 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra, a czym był Potop ? | Bardzo sprytne rozumowanie p. Lewandowskiego: Bóg tworzy lokalny potop kiedy uważa za stosowne, później obietnica że innych potopów nie będzie rozumiana może być tak, że nawet wielkie kolejne powodzie są dziełami tylko przyrody, a nie Boga. Ode mnie ma plusa za umiejętność podtrzymywania swoich wierzeń, ale minusa za brak krytycyzmu w konstruowaniu coraz bardziej ekwilibrystycznych tłumaczeń działań boskich.
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|