 |
Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-08-2015 12:48 | Olek Mularski (3178 punktów) | Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb.
16 na 18 | Z przykrością i żalem donoszę o powstawaniu w Kentucky, w USA ogromnego kreacjonistycznego centrum indoktrynacji i muzeum. Kosztująca setki milionów konstrukcja będzie miała kształt arki Noego, 155 metrów długości i 5 pięter. Podobno ma być budowana wg "oryginalnych" planów, jednak coś chyba nie wyszło, bo wymiary mitycznej arki były nieco mniejsze- 300 łokci długości, 50 łokci szerokości i 30 łokci wysokości, przyjmując, że łokieć miał 44,5 cm, to wymiary arki wynosiły 133,5 × 22,3 × 13,4 m. To nie jest jednak najważniejsze. Ta ogromna budowla powstaje w niesamowitym jak na konstrukcję drewnianą tempie i ma być gotowa już na początku 2016 roku. Świadczy to o nadal potężnym finansowaniu doktryny kreacjonistycznej z różnych źródeł i wciąż dużej jej popularności. Gdy ta ideologiczno-architektoniczna maszkara powstanie w jej wnętrzu znajdzie się interaktywne, bardzo nowoczesne muzeum kreacjonizmu pełne fałszywych dowodów na słuszność doktryny kreacjonizmu młodej ziemi. Będzie się można między innymi dowiedzieć, że ziemia ma 6000 lat, oraz że dinozaury wymarły stosunkowo niedawno i ostatnie z nich stąpały po naszej planecie około 150 lat temu. Część tego przybytku jest już czynna i funkcjonuje ku chwale głupoty. W ostatnim roku odwiedziło ją 250 tysięcy Amerykanów. Oczywiście całości tego przybytku przyklaskują różne kościoły chrześcijańskie i sowicie ślą wsparcie finansowe dla projektu. fakty.tvn2(*)erza-w-kreacjonizm,561484.htmlJeden tego typu wynalazek raczej nie jest groźny. Gdyby jednak miało powstać ich więcej mogłyby one stanowić poważne zagrożenie dla stosunkowo nisko wykształconego amerykańskiego społeczeństwa. Obecnie kreacjonizm popiera około 40% obywateli USA. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..#31 7 na 7 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - klęska czy Stworzenie ? | ( ) Drobner, jeszcze ciszej milczący... |
#32 3 na 3 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra, a może błędne pojmowanie ? | Ważne: Wątek o kreacjonizmie, w tym o mitycznym Potopie.ZbyszekzWarszawy napisał: Cytat:> Z tych przemyśleń wynika, że Potopu nie było.> Tak więc o czym mówią starożytne eposy, sumeryjskie tabliczki oraz Biblia ?> Pani Joanna Żak-Bucholc widocznie nie czytała "Potopu" H.Sienkiewicza , a może i ta książka kłamie tak samo jak wcześniej wspomniane źródła ?> A może jednak zawarta jest w nich historyczna prawda i można ją wykazać w oparciu o rzeczowe dowody ?www.racjonalista.pl/forum.php/s,673009#w676891   Najuprzejmiej jak umiem pytam Cię, ZbyszkuzWarszawy: O czym jest "Potop" H. Sienkiewicza?Drobner, trafiony i zatopiony (bul, bul, bul...) |
#33 4 na 4 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb. | Kreacjonizm jest wrogiem przypadkowości. Wydaje się, że z wzajemnością:  Drobner, przypadkiem zaskoczony... |
| Duch Prawdy (14787 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb. | > ... wszyscy dobrze wiemy co to za budowle, w jakim okresie i po co one powstały ... oczywistym też jest, kto i w jaki sposób je wykonał ...Ja nie wiem, a ciekaw jestem?
( Jedyną i ) Absolutną Prawdą jest ( Bezinteresowna ) Miłość. |
#35 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra, a może błędne pojmowanie ? | Witam. Mam nadzieję, że okres zwłoki nie jest symptomem kłopotów z szukaniem odpowiedzi na moje pytanie. I że nie jest to jakaś ucieczka. Nalegam na odpowiedź. Twierdzisz, że Sumerowie wiedzieli o odkryciach Kopernika. Mówisz, że na swoich tabliczkach glinianych sprzed 10 tys. lat rysowali nasz układ słoneczny z dodatkową planetą pomiędzy Jowiszem a Marsem. Czy możesz napisać jaki naukowiec te tabliczki odkrył, gdzie i kiedy? PS "Potop szwedzki" hihi 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#36 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra, a może błędne pojmowanie ? | |
#37 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - klęska czy Stworzenie ? | > Wszyscy ten skrót piszą z litery małej i nigdy na początku zdania.Kontekst pytania Lily jak najbardziej pozwala cytować rzeczone słowo na początku zdania. Swoją drogą, pierwszy raz zobaczyłem, iż ktoś napisał "tyś" jak Ty. Tyś powodem dla takiego stanu rzeczy, sprowokowałeś Lily do bycia inną niż wszyscy, chyba możesz być z siebie dumny  > Od czasu Arki Noego panuje zmowa milczenia na temat Potopu,> jego przyczyn i tego co było wcześniejZależy o jakim potopie mówimy. Wyżej zasugerowałeś, iż również szwedzki może grać tu poczesną rolę 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#38 -1 na 3 | ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra, a czym był Potop ? | Z tych przemyśleń wynika, że Potopu nie było. Tak więc o czym mówią starożytne eposy, sumeryjskie tabliczki oraz Biblia ? > Najuprzejmiej jak umiem pytam Cię, ZbyszkuzWarszawy: O czym jest "Potop" H. Sienkiewicza?  Uprzednio sugerowałeś aby nie przedstawiać swoich poglądów jako pewnik, tak też i robię od pewnego czasu, wskazuję ciekawy temat i pozostawiam go wam do przemyślenia, obserwując z zaciekawieniem co z tym fantem zrobicie. Podobnie jest tu oraz w Eksperymentach z duszą. Zamieszczone wcześniej zdjęcia były wskazówką do odmiennego spojrzenia na okres historii z czasów Arki Noego, one pochodziły prawdopodobnie z okolic Bliskiego Wschodu. Tymczasem te zdjęcia z rejonu Chin a mury obronne z Ameryki Środkowej, z opisu wiadomo że widoczne tam czarne kamienie zostały zeszklone. Jacek słusznie domyśla się, że chodzi tu prawdopodobnie o wielką światową wojnę, co do której tzw. bogowie zawarli zmowę milczenia. Miał to być temat tabu, wspomina o tym również jedna z tabliczek sumeryjskich w następujący sposób : "W Kiur[9] bogowie [...] mur [...]. Ziusudra, stojąc po jednej jego stronie, słuchał [10]"Ściano po mej lewej ręce [...] ściano, rzeknę ci słowo, zachowaj me słowa,[11] nakłoń ucha na me wskazówki Z naszej ręki potop przetoczy się ponad [...] w całym [...] Nasienie ludzkości zostanie zniszczone, postanowiono. Wyroku, słowa zgromadzenia, nie można cofnąć. Rozkazu wydanego przez Ana i Enlila nie można odwołać. Królestwo, panowanie zostanie unicestwione [...]" www.linux.net.pl/~wkotwica/potop.htmlZ odnośnika 11 wynika : "Enki, jak inni bogowie, przysięgał zachować w tajemnicy przed ludźmi podjętą na zgromadzeniu decyzję o potopie, więc żeby nie złamać słowa ucieka się do wybiegu formalnego: przemawia do ściany, a nie do stojącego za nią człowieka."  Czy można z tego wnioskować, że ten biblijny Potop z Akrą Noego to nic innego jak Wojna ? Teraz popatrzmy ponownie na niezrozumiałe dla nas budowle z zamieszczonych fotografii i zastanówmy się jaki ma sens taka budowla w okresie wojny ? Przed czym miała ona chronić ? Pozdrawiam (27wrzesień2015-ZbyszekzWarszawy) |
#39 2 na 4 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra, a czym był Potop ? | > >>Najuprzejmiej jak umiem pytam Cię, ZbyszkuzWarszawy:> >>O czym jest "Potop" H. Sienkiewicza?> Z tych przemyśleń wynika...> ...> ...> Pozdrawiam> (27wrzesień2015-ZbyszekzWarszawy)Wybacz: TO nie jest odpowiedź na moje pytanie. Ponowię to pytanie:  Drobner, czytelny |
#40 5 na 5 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra, a czym był Potop ? | > Jacek słusznie domyśla się, że chodzi tu prawdopodobnie> o wielką światową wojnę, co do której tzw.Gadu gadu o swoich fantazjach nt. wpisów Jacka, ale wciąż nie odpowiadasz na pytanie, gdzie i kto znalazł sumeryjskie tabliczki z przed - jak napisałeś - 10 tys. lat. ZbyszekzWarszawy "Oni na swoich tabliczkach glinianych sprzed 10 tyś lat rysowali nasz układ słoneczny z dodatkową planetą pomiędzy Jowiszem a Marsem o czym nie wspomina nasz astronom".W kwestii owych planet, Sitchina i Sumerów warto co-nieco poczytać na stronach naszego Portalu: www.racjonalista.pl/kk.php/s,432Serdecznie pozdrawiam!
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#41 3 na 5 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb. | > świadczącej o wielkiej powodzi. Wskazuje to> na prawdziwość historii o Arce Noego.Pstryk i jakiś muł szybciutko 'udowadnia' budowę Arki  Zbyszku, podziwiam Twój klucz dobierania sobie lektur. Naprawdę. Sensacja w nich goni sensację www.racjonalista.pl/kk.php/s,7372
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#42 3 na 5 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra, a czym był Potop ? | Cytat:ZbyszkuzWarszawy: Co wolno, jeśli pytać nie wolno?Drobner, konsekwentnie pytajny... |
#43 4 na 6 rafal73 (9720 punktów) (zablokowany) | Odp: Kreacjonistyczna hydra, a czym był Potop ? |
> Co wolno, jeśli pytać nie wolno?Drobner, konsekwentnie pytajny...Wolno dyskutowac z religiantami. Wolno akceptowac ich belkot. Wolno nie obrazac ich bajek. Wolno siedziec cicho i nie zadawac niewygodnych pytan. Wolnie nie smiac sie z p*****lenia o szopenie.  |
#44 3 na 3 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra, a czym był Potop ? | > > Co wolno, jeśli pytać nie wolno? Drobner, konsekwentnie pytajny...> Wolno dyskutowac z religiantami. Wolno akceptowac ich belkot. Wolno nie obrazac ich bajek. Wolno siedziec cicho i nie zadawac niewygodnych pytan. Wol[no] nie nie smiac sie z p*****lenia o szopenie.  Pozostaje więc sparafrazować pieśń bolszewicko-stalinowską z lat 30. p.t. "Sziroka strana maja rodnaja" ("Wielki jest mój kraj rodzinny") "Ja takoj drugoj strany nie znaju, gdie tak wolno dyszyt czelowiek..." ("Ja takiej drugiej STRONY nie znam, gdzie tak swobodnie oddycha człowiek...") Drobner, uwiadomiony PS. Nie wspomniałeś o oddychaniu. Wolno mi? |
#45 8 na 8 Quetzalcoatl (2779 punktów) (zablokowany) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - klęska czy Stworzenie ? | > Od czasu Arki Noego panuje zmowa milczenia na temat Potopu, jego przyczyn i tego co było wcześniej.A kto z kim się zmawiał, że będzie milczał na ten temat? Skoro jednak o tej zmowie się mówi, to - na szczęście - muszą istnieć jakieś umysły "jasnowidzące", dla których żadna "zmowa milczenia" (nawet taka istniejąca od tysięcy lat) nie stanowi przeszkody nie do pokonania i które mimo takich przeciwności osiągają stan oświecenia w kwestii tego, co działo się w czasach mitycznych, i to w sposób cudowny, bez lektury specjalistycznych opracowań historycznych, archeologicznych czy kulturoznawczych itp., bo po co tracić czas na takie nudy. Tropiciele spisków dziejowych po prostu wszystko wiedzą sami z siebie i dlatego nie powołują się na żadne publikacje!  |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|