 |
Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-08-2015 12:48 | Olek Mularski (3178 punktów) | Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb.
16 na 18 | Z przykrością i żalem donoszę o powstawaniu w Kentucky, w USA ogromnego kreacjonistycznego centrum indoktrynacji i muzeum. Kosztująca setki milionów konstrukcja będzie miała kształt arki Noego, 155 metrów długości i 5 pięter. Podobno ma być budowana wg "oryginalnych" planów, jednak coś chyba nie wyszło, bo wymiary mitycznej arki były nieco mniejsze- 300 łokci długości, 50 łokci szerokości i 30 łokci wysokości, przyjmując, że łokieć miał 44,5 cm, to wymiary arki wynosiły 133,5 × 22,3 × 13,4 m. To nie jest jednak najważniejsze. Ta ogromna budowla powstaje w niesamowitym jak na konstrukcję drewnianą tempie i ma być gotowa już na początku 2016 roku. Świadczy to o nadal potężnym finansowaniu doktryny kreacjonistycznej z różnych źródeł i wciąż dużej jej popularności. Gdy ta ideologiczno-architektoniczna maszkara powstanie w jej wnętrzu znajdzie się interaktywne, bardzo nowoczesne muzeum kreacjonizmu pełne fałszywych dowodów na słuszność doktryny kreacjonizmu młodej ziemi. Będzie się można między innymi dowiedzieć, że ziemia ma 6000 lat, oraz że dinozaury wymarły stosunkowo niedawno i ostatnie z nich stąpały po naszej planecie około 150 lat temu. Część tego przybytku jest już czynna i funkcjonuje ku chwale głupoty. W ostatnim roku odwiedziło ją 250 tysięcy Amerykanów. Oczywiście całości tego przybytku przyklaskują różne kościoły chrześcijańskie i sowicie ślą wsparcie finansowe dla projektu. fakty.tvn2(*)erza-w-kreacjonizm,561484.htmlJeden tego typu wynalazek raczej nie jest groźny. Gdyby jednak miało powstać ich więcej mogłyby one stanowić poważne zagrożenie dla stosunkowo nisko wykształconego amerykańskiego społeczeństwa. Obecnie kreacjonizm popiera około 40% obywateli USA. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..#481 3 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - smok z Warszawy | > w zamian postawię Jackowi piwoMniam! > wódkęO tak, lubię co jakiś czas lekki rausz w doborowym towarzystwie  > szampanaAno będzie co świętować, wszak dobra i czerwona głowa, gdy numer okazuje się zbyt cenny a my z naszymi racjonalnościami (fe!) zbyt biedni. > kawęNajbardziej lubię capucino i late. > czy co tam tylko zechce .. mam nadzieję, że dobrze się nad tym ostatnim zastanowiłaś 
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - toćka w toćke w Hamburgu |
..>>Tak wygląda współcześnie vimana "ognisty wąż", znana ze starożytności. > Toćka w toćke. Jak dwie krople ... Dziś gołym okiem widać Heliosa też toćka w toćke. A wieczorem ładnie można popatrzeć na Selene też... - Hamburg  orb Takie dwie "krople" toćka w toćke zjawiły się swego czasu również w Hamburgu, a może to ten Helios i Selena o jakich wspominasz ... lecz który jest którym, no i dlaczego wyglądają na tym szkicu sprzed lat całkiem jak Orb królewski ? Z obrazka wynika że były ogromne, znacznie przewyższały średnice Heliosa i Seleny widzianych z Ziemi... no i świeciły mocnym światłem, lecz światło to nie oślepiało (tak wynika z relacji świadków). Czy mogły to być poszukiewane przez nas vimany, o jakich wspominają indyjskie wedy ? Od tamtego czasu mogły one zostać mocno udoskonalone, było nie było minęło 6 tysięcy lat. Czy takie nawiązanie do symboliki religijnej może być sugestią, że to znak od Boga a może i On sam w "osobach Ojca i Syna" przybył na Ziemię ? (11grudzień2015-ZbyszekzWarszawy) |
#483 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - toćka w toćke w Hamburgu |
> Takie dwie "krople" toćka w toćke zjawiły się swego czasu również w HamburguHelios się zjawił w Hamburgu? Dziś był w Rzeszowie i Kłodzku i gdzie indziej też...chyba że chmury.. > a może to ten Helios i Selena o jakich wspominasz. Helios to Helios. Spokojnie jutro znów wzbije swój rydwan i będziesz mógł zrobić zdjęcie z podpisem. HELIOS nad Warszawą 12grudzień2015-ZbyszekzWarszawy. Wskazane jest podpiąć jakieś rysunki sprzed paru tysięcy lat porównawcze. A to że rydwanu nie widać. Zapewne jak napisałeś" > Od tamtego czasu mogły one zostać mocno udoskonalone, było nie było minęło 6 tysięcy >latRydwan też został udoskonalony. Życie. A Helios sobie mknie.... |
| ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - Rydwan z Egiptu |
...>>a może to ten Helios i Selena o jakich wspominasz. > Helios to Helios. Spokojnie jutro znów wzbije swój rydwan i będziesz mógł zrobić zdjęcie ... Wskazane jest podpiąć jakieś rysunki sprzed paru tysięcy lat porównawcze. A to że rydwanu nie widać. Zapewne jak napisałeś" Rydwan też został udoskonalony... - Rydwan z Egiptu Widzę, że wiesz co mówisz. Znalazłem taki Rydwan w Egipcie jako porównawczy rysunek sprzed paru tysięcy lat, lecz coś jemu brakuje - zgadnij co zapomnieli dorysować na tym rysunku ? No i dlaczego te promienie "słoneczne" dziwnie kończą się takim chwytakiem ? Co niby mają one chwytać ? Lilly Amina to zapewne wie, ale chyba nam nie powie. Może to taka smycz dla uwięzienia smoka ?...a może chwytał nimi i porywał księżniczki ? ... a może to takie łapy do przemieszczania się po niebie ? (11grudzień2015-ZbyszekzWarszawy) |
#485 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - Rydwan z Egiptu | > . No i dlaczego te promienie "słoneczne" dziwnie kończą się takim chwytakiem ? Co niby mają one chwytać ?> Może to taka smycz dla uwięzienia smoka ?...a może chwytał nimi i porywał księżniczki ?Zrób sobie jutro zdjęcie Heliosa i porównaj sobie. Dzień w dzień masz "obiekt" (o wybacz Heliosie) badawczy. I pamiętaj HELIOS MA Złoty rydwan zaprzężonym w cztery białe konie.
|
#486 2 na 2 | Sierota (349 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - Rydwan z Egiptu |
> - Rydwan z Egiptu> Znalazłem taki Rydwan w Egipcie jako porównawczy rysunek sprzed paru tysięcy lat,Często bywasz w Egipcie? A tabliczek tam nie mieli? > lecz coś jemu brakuje - zgadnij co zapomnieli dorysować na tym rysunku ?Wiadomo ogólnie, co jemu brakuje. Popatrz na rysunek pod tym zdaniem, a błyskawicznie odkryjesz, że brakuje mu artefaktów wypełniających żółty krąg.  > No i dlaczego te promienie "słoneczne" dziwnie kończą się takim chwytakiem ? Co niby mają one chwytać ?Jak to co? Przecież odpowiadasz na własne pytanie w następnych linijkach. > Lilly Amina to zapewne wie, ale chyba nam nie powie.Dobrze, że wiesz, co Lilly Amina ma tu do niepowiedzenia, nie będzie się musiała trudzić. > Może to taka smycz dla uwięzienia smoka ?Wszystko na to wskazuje. > ...a może chwytał nimi i porywał księżniczki ? ... a może to takie łapy do przemieszczania się po niebie ?Właśnie, właśnie...  |
#487 3 na 3 | Sierota (349 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - Rydwan z Egiptu |
> I pamiętaj HELIOS MA Złoty rydwan zaprzężonym w cztery białe konie.Przepraszam, że wypowiem się tu tak dosadnie, ale bzdury Pan tu wypisuje: - Nie cztery, a sześć! - Nie białe, a jedwabne! - I nie konie, a rumaki! Jasne?  |
#488 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - Rydwan z Egiptu | > >I pamiętaj HELIOS MA Złoty rydwan zaprzężonym w cztery białe konie.> Przepraszam, że wypowiem się tu tak dosadnie, ale bzdury Pan tu wypisuje:> - Nie cztery, a sześć!> - Nie białe, a jedwabne!> - I nie Konie, a rumaki!> Jasne?>  Ajtona, Eoosa, Flegona i Pyroeisa ....w sumie to TE JEGO chabety ( o wybacz Heliosie) mnie nie interesują ale jak się reszta nazywała? |
#489 3 na 3 | Sierota (349 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - Rydwan z Egiptu |
> >- I nie konie, a rumaki!> >Jasne?> > > Ajtona, Eoosa, Flegona i Pyroeisa ....w sumie to TE JEGO chabety ( o wybacz Heliosie) mnie nie interesują ale jak się reszta nazywała?Helios był bogiem i uosobieniem Słońca w mitologii greckiej. Z promienistą aureolą wokół głowy lub promienistą koroną na głowie, przemierzał w dzień bezkres niebios na rydwanie zaprzężonym w cztery białe rumaki - Ksanda, Podarga, Ajtona i Lamposa (a może Ajtona, Eoosa, Flegona i Pyroeisa - również bym się zgodził). Na egipskim rysunku Zbigniewa przedstawiony jest rydwan egipskiego boga Ra z czternastoma promieniami - " smyczami" zakończonymi " chwytakami". Zakładając, że uprząż każdego rumaka ciągnącego rydwan składała się z dwóch " smyczy", rumaków było siedem. Jeżeli każdemu wystarczała jedna " smycz", to było ich czternaście. Wiedzy o ich imionach nie posiadam.  |
#490 3 na 3 | farmer (22440 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - Rydwan z Egiptu |
> Na egipskim rysunku ZbigniewaHELIOS. MA 4 konie. Jutro Zbigniew ma zrobić zdjęcie HELIOSA i porównać do....HELIOSA. Będziemy doszukiwać się podobieństw i zastanawiać się czemu dziś nie dostrzegamy rydwanu. Jak przemieszcza się obecnie HELIOS i od kiedy nastąpiły zmiany. Poszukamy odpowiedzi też na pytania. Czy NAUKA/Naukowcy kiedykolwiek będą wstanie uchwycić HELIOSA w jego nowym rydwanie. Można się posiłkować nieudolnymi zdjęciami z NASA. Które jak wiadomo przedstawiają co przedstawiają choć można dostrzec wprawnym okiem że to HELIOS. |
#491 5 na 5 Zielony Tygrys (4780 punktów) (zablokowany) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - Rydwan z Egiptu | Guzik wiecie obydwaj. Helios to moze i miał cztery konie i dwanaście smoków, ale to było dawno i nieprawda. Nie po to co dzień niebo przemierza, żeby się przez te wieki niczego nie dorobić. Teraz ma wypasiony kabriolet 300KM z panienkami ze wszystkich stron świata a sto czterdzieści smokow usługuje im cały czas. Wiem, bo mam zdjecia z autografami Heliosa i smoków, ale nie pokażę. I spróbujcie tylko udowodnić, że tak nie jest. |
#492 6 na 6 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - Rydwan z Egiptu | > Lilly Amina to zapewne wie, ale chyba nam nie powie.Imię zobowiązuje, więc powiem. To jest Aton, a to, co nazywasz "chwytakami", to są dłonie. Nie udawaj, że nie wiesz o tym, chyba umiesz posługiwać się internetem? To jest Achenaton (Echnaton, Amenhotep IV), jego małżonka Neferet-iti i ich córki pod tarczą słoneczną - Atonem, który otacza ich opieką:  |
#493 4 na 4 | Sierota (349 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - Rydwan z Egiptu | >HELIOS. MA 4 konie. Jutro Zbigniew ma zrobić zdjęcie HELIOSA i porównać do....HELIOSA.
USPRAWIEDLIWIENIE
Cytat:Sobota, 12.12.2015 5°C Duże zachmurzenie, deszczowo
Zbigniew jest usprawiedliwiony.  |
#494 5 na 5 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - Rydwan z Egiptu |
> Ajtona, Eoosa, Flegona i Pyroeisa ....w sumie to TE JEGO chabety ( o wybacz Heliosie) mnie nie interesują ale jak się reszta nazywała?Kacper, Melchior i Baltazar  A, nie, to by było siedem, za dużo... To w takim razie Cyryl i Metody  |
#495 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - Rydwan z Egiptu | > Guzik wiecie obydwaj.> Helios to moze i miał cztery konie i dwanaście smoków, ale to było dawno i nieprawda. Nie po to co dzień niebo przemierza, żeby się przez te wieki niczego nie dorobić.> Teraz ma wypasiony kabriolet 300KM z panienkami ze wszystkich stron świata a sto czterdzieści smokow usługuje im cały czas.> Wiem, bo mam zdjecia z autografami Heliosa i smoków, ale nie pokażę.> I spróbujcie tylko udowodnić, że tak nie jest.Bes sęsu. 4 konie 7 koni 300KM. Boszsz...HELIOS "orginal" ma 4. WIDZIAŁEM zdjęcie znaczy rysunek. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|