 |
Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb. Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Kościół i antyklerykalizm
| Napisano | Autor | Tytuł | | 08-08-2015 12:48 | Olek Mularski (3178 punktów) | Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb.
16 na 18 | Z przykrością i żalem donoszę o powstawaniu w Kentucky, w USA ogromnego kreacjonistycznego centrum indoktrynacji i muzeum. Kosztująca setki milionów konstrukcja będzie miała kształt arki Noego, 155 metrów długości i 5 pięter. Podobno ma być budowana wg "oryginalnych" planów, jednak coś chyba nie wyszło, bo wymiary mitycznej arki były nieco mniejsze- 300 łokci długości, 50 łokci szerokości i 30 łokci wysokości, przyjmując, że łokieć miał 44,5 cm, to wymiary arki wynosiły 133,5 × 22,3 × 13,4 m. To nie jest jednak najważniejsze. Ta ogromna budowla powstaje w niesamowitym jak na konstrukcję drewnianą tempie i ma być gotowa już na początku 2016 roku. Świadczy to o nadal potężnym finansowaniu doktryny kreacjonistycznej z różnych źródeł i wciąż dużej jej popularności. Gdy ta ideologiczno-architektoniczna maszkara powstanie w jej wnętrzu znajdzie się interaktywne, bardzo nowoczesne muzeum kreacjonizmu pełne fałszywych dowodów na słuszność doktryny kreacjonizmu młodej ziemi. Będzie się można między innymi dowiedzieć, że ziemia ma 6000 lat, oraz że dinozaury wymarły stosunkowo niedawno i ostatnie z nich stąpały po naszej planecie około 150 lat temu. Część tego przybytku jest już czynna i funkcjonuje ku chwale głupoty. W ostatnim roku odwiedziło ją 250 tysięcy Amerykanów. Oczywiście całości tego przybytku przyklaskują różne kościoły chrześcijańskie i sowicie ślą wsparcie finansowe dla projektu. fakty.tvn2(*)erza-w-kreacjonizm,561484.htmlJeden tego typu wynalazek raczej nie jest groźny. Gdyby jednak miało powstać ich więcej mogłyby one stanowić poważne zagrożenie dla stosunkowo nisko wykształconego amerykańskiego społeczeństwa. Obecnie kreacjonizm popiera około 40% obywateli USA. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..#16 2 na 6 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra powraca. | > może znajdziesz również wzmiankę o nim w materiałach z wystawy> PAN w Warszawie.> Ubolewać można (..) z powodu braków naszego w Polsce komunistycznego> wykształcenia.(..)Gadu gadu o Arce, nawet w kwestii kreacjonizmu pouczasz, a z Twoim wykształceniem ws archeologii i znajomością nauki np. o Sumerach nadal posucha: www.racjonalista.pl/forum.php/s,660262#w672427Rozumiem, że Ten negatyw ma zastąpić odpowiedź Czytelnik 'ZbyszekzWarszawy' oddał na Ciebie głos negatywny głosując na Forum na wypowiedź 'Odp: Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb.' Adres wypowiedzi: www.racjonalista.pl/forum.php/s,673009#w676358
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#17 -3 na 5 | ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb. | > A wytłumaczysz się z tabliczek Sumerów, ponoć majacych aż 10 tys. lat?> Tzn kto je odkrył i kiedy? Bo co wg Ciebie na nich było - to wiemy.Nie zlecałem Sumerom pisania tabliczek, więc i tłumaczyć się z ich treści nie muszę. Skoro jesteśmy w temacie historii dziejów, ważne abyś wiedział że nie znaleziono starszych śladów cywilizacji ludzi jak 10-12 tyś lat. Ważnym jest również to że te sprzed 4-6 tyś lat znajdowały się na spodzie kilkumetrowej warstwy mułu, świadczącej o wielkiej powodzi. Wskazuje to na prawdziwość historii o Arce Noego. (15wrzesień2015-ZbyszekzWarszawy) |
#18 3 na 5 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb. | > Nie zlecałem Sumerom pisania tabliczek, więc i> tłumaczyć się z ich treści nie muszę.Nie o treść pytałem. O tym będzie później. Twierdzisz, że "Sumerowie wiedzieli o odkryciach Kopernika - oni na swoich tabliczkach glinianych sprzed 10 tyś lat rysowali nasz układ słoneczny z dodatkową planetą pomiędzy Jowiszem a Marsem".Kto te tabliczki odkrył i kiedy? Wiesz, czy nie?
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
| ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb. | > Gadu gadu o Arce, nawet w kwestii kreacjonizmu pouczasz ... Twierdzisz, że "Sumerowie wiedzieli o odkryciach Kopernika - oni na swoich tabliczkach glinianych sprzed 10 tyś lat rysowali nasz układ słoneczny z dodatkową planetą pomiędzy Jowiszem a Marsem".Kto te tabliczki odkrył i kiedy? Wiesz, czy nie?Tu nie o to chodzi kto i kiedy tabliczki odkrył lecz co one zawierają, podobnie przypisana im nazwa " tabliczki sumeryjskie" świadczy jedynie o miejscu ich znalezienia a nie o okresie ich powstania. Zdjęcie wspomnianej tabliczki sumeryjskiej z układem słonecznym, odszukam w swoich archiwach. Zastanów się Jacku, czego dowiedziałeś się z treści wątku o przyczynach powstania takiego muzeum w Kentucky, w USA. Olek Mularski zamierzał coś wydrwić lecz okazało się że ani on, ani pozostali uczestnicy dyskusji nie znają sedna zagadnienia. Teraz ty masz okazję wyjaśnić dlaczego Amerykanie popularyzują temat i co to za budowle przedstawiłem na zdjęciach ? www.racjonalista.pl/forum.php/s,673009/z,0#w674915 . Być może pomocnym będzie namiar do treści znaleziska, pochodzącego z wykopalisk prowadzonych przez archeologów z Uniwersytetu Pensylwanii : www.linux.net.pl/~wkotwica/potop.html(16wrzesień2015-ZbyszekzWarszawy) |
#20 4 na 6 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb. | > Tu nie o to chodzi kto i kiedy tabliczki odkryłMnie o to chodzi i to ja Tobie zadaję owo pytanie. Nalegam na odpowiedź: kto te tabliczki odkrył i kiedy? > lecz co one zawierają, podobnie przypisana im nazwa> " tabliczki sumeryjskie" świadczy jedynie o miejscu> ich znalezienia a nie o okresie ich powstania.Skąd zatem wiesz, że mają aż 10 tys. lat? > Zdjęcie wspomnianej tabliczki sumeryjskiej z układem> słonecznym, odszukam w swoich archiwach.Zdjęcie mnie nie interesuje. Interesuje mnie Twoje źródło wiedzy, z jakie powodu wierzysz iż mają 10 tys. lat i kto je wg Ciebie odkrył. Skoro nie napiszesz lub orzekniesz że nie wiesz, to też jest odpowiedź. > Zastanów się Jacku, czego dowiedziałeś się z treści wątku o przyczynach powstania takiego muzeum w Kentucky, w USA.Tak, już się zastanowiłem - dziękuję za obszerny opis, a wręcz dyrektywny przymus przyjęcia Twojej opcji, ale nie skorzystam. > Olek Mularski zamierzał coś wydrwić lecz okazało się> że ani on, ani pozostali uczestnicy dyskusji nie znają sedna zagadnieniaHm. A może po prostu uznali, że nie warto z Tobą rozmawiać? Brałeś to pod uwagę? > Teraz ty masz okazję wyjaśnić dlaczego Amerykanie popularyzują tematDla mnie to zupełnie jasne, po co mam i komu dodatkowo wyjaśniać? > i co to za budowle przedstawiłem na zdjęciach ? www.racjonalista.pl/forum.php/s,673009/z,0#w674915Twoje zdjecia - Twoje wyjaśnienie. www.linux.net.pl/~wkotwica/potop.htmlJeśli źródła są prawdziwe (swoją drogą warto rzucić okiem z jakich lat te tabliczki) jest to ciekawy zapis odmiany mitu o potopie i jego konsekwencjach. Teraz Twoja kolej. Doczytaj do końća, tak jak ja Twój materiał www.racjonalista.pl/kk.php/s,2356
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#21 1 na 3 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb. | > Ważnym jest również to że te sprzed 4-6 tyś lat znajdowały> się na spodzie kilkumetrowej warstwy mułu, świadczącej o wielkiej> powodzi. Wskazuje to na prawdziwość historii o Arce Noego.Cytat:O "biblijnym" potopie zresztą raz już było głośno, kiedy to w 1929 w Ur Leonard Woolley odkrył ślady powodzi w mieście Sumerów Ur. Warstwy wyglądały mniej więcej tak: ślady kultury Ubaid - warstwa powodziowego mułu - ślady sumeryjskie, groby królewskie. W świetle badań okazało się, że był to lokalny wylew Eufratu, a nie potop powszechny, ale przecież w skali lokalnych społeczności musiał i tak zmienić oblicze Mezopotamii, także w kulturowym sensie. Datowanie tego wylewu to rok. ok. 3500 p.n.e. (zresztą warstw powodziowych na terenie Mezopotamii jest więcej - np. z Ur jeszcze warstwa z roku 2700 p.n.e., kilka z miasta Kisz i Uruk itd.). Wtedy wedle tradycyjnego datowania przybyli Sumerowie, a Ubaidzi znikają. A że katastrofy zmieniały bieg historii, los ludzi i kształt ziemi, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Mity także i o tym mówią wprost: "Wówczas ziemia nie mogła wyżywić swych mieszkańców i pociągnęli oni w dół ku nizinom południa" opowiada Zend-Awesta, pismo dawnych Persów. Czy to może dotyczyć migracji np. ludów Ubaid, albo Sammaryjczyków? Joanna Żak-Bucholc Zajmuje się etnologią i religioznawstem. Publikowała m.in. w: 'ALBO albo Inspiracje Jungowskie'; 'Nie z tej ziemi'; 'Czwarty Wymiar'; 'Tytuł'. Całość tu: www.racjonalista.pl/kk.php/s,2356/k,2
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#22 3 na 5 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb. | Zbyszku, zamiast czytać moje posty niezwiązane z tematem, o którym razem rozmawiamy, mógłbyś zrobić coś bardziej pożytecznego. Nalegam na Twoją odpowiedź, kto wymienione przez Ciebie tabliczki odkrył i gdzie? To ważne pytanie, brak cegiełki w Twojej teorii wali całkowicie w gruzy to, co napisałeś później + stawia rzetelność Twojego podejścia pod znakiem zapytania. Dlatego nalegam na odpowiedź, którą z pewnością znasz. To forum jest otwarte: z pewnością nie chciałbyś, aby wątpliwości, co do Twoich źródeł i rzetelności Twojej osoby podjęli również inni forumowicze..
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#23 -2 na 4 | ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra, a może błędne pojmowanie ? | > Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać ... zamiast czytać moje posty niezwiązane z tematem ... mógłbyś zrobić coś bardziej pożytecznego.Właśnie mam zamiar zrobić coś pożytecznego dla ciebie. Życzę tobie Jacku abyś nie musiał pić i abyś nie namawiał do tego nikogo na tym forum, twoje pomysły wcale nie są takie genialne jak tobie wydaje się. Nadszedł czas aby sprowadzić ciebie na ziemię bo nie ma tu czym upajać się w twoim sposobie rozumowania. > Mnie o to chodzi i to ja Tobie zadaję owo pytanie. Nalegam na odpowiedź: kto te tabliczki odkrył i kiedy ? ... To ważne pytanie, brak cegiełki w Twojej teorii wali całkowicie w gruzy to, co napisałeś później ...To nie jest ani ten kraj, a to forum to nie twoje miejsce pracy Jacku, aby w ten sposób wymuszać odpowiedzi na swoje pytania. Widocznie coś nie tak zrozumiałeś z moich wypowiedzi skoro uważasz że przedstawiłem już jakąś teorią, zamierzam przedstawić ją później. Jak na razie skrytykowałem nieuzasadnione zarozumialstwo "wszystkowiedzących", a jeśli masz odmienny ode mnie pogląd to go przedstaw i uzasadnij zamiast mnie o swój pogląd dopytywać. > Zdjęcie mnie nie interesuje. Interesuje mnie Twoje źródło wiedzy, z jakie powodu wierzysz iż mają 10 tys. lat i kto je wg Ciebie odkrył. Skoro nie napiszesz lub orzekniesz że nie wiesz, to też jest odpowiedź.Już tobie odpowiedziałem kilka razy, wiedza Sumerów o naszym układzie słonecznym pochodzi sprzed 10 tyś lat. Wskazałem tobie jedno ze źródeł na jakich opieram się. To źródło co ty wskazałeś, jedynie potwierdza moje przypuszczenia : "... A niewiarygodnie stara ceramika, najstarsza na świecie - sprzed 10 000 r. p.n.e.? " ( www.racjonalista.pl/kk.php/s,2356 ) Zauważyłeś to datowanie ceramiki ? ... 10 tyś lat p.n.e + 2 tyś n.e. daje razem 12 tyś lat. > > ... ani on, ani pozostali uczestnicy dyskusji nie znają sedna zagadnienia. Teraz ty masz okazję wyjaśnić dlaczego Amerykanie popularyzują temat> Hm. A może po prostu uznali, że nie warto z Tobą rozmawiać? Brałeś to pod uwagę? Dla mnie to zupełnie jasne, po co mam i komu dodatkowo wyjaśniać?"... co to za budowle przedstawiłem na zdjęciach ?" > Twoje zdjecia - Twoje wyjaśnienie.To nie całkiem tak, bo nie o to chodzi kto z kim chce lub nie chce rozmawiać - przedstawioną w wątku treść należy sprostować. Temat zasługuje na dyskusję choćby dlatego co zapodałeś w następnej wypowiedzi, jak niżej. > Leonard Woolley odkrył ślady powodzi w mieście Sumerów Ur. Warstwy wyglądały mniej więcej tak: ślady kultury Ubaid - warstwa powodziowego mułu - ślady sumeryjskie, groby królewskie. W świetle badań okazało się, że był to lokalny wylew Eufratu, a nie potop powszechny ... Datowanie tego wylewu to rok. ok. 3500 p.n.e. (Joanna Żak-Bucholc)Z tych przemyśleń wynika, że Potopu nie było. Tak więc o czym mówią starożytne eposy, sumeryjskie tabliczki oraz Biblia ? Pani Joanna Żak-Bucholc widocznie nie czytała "Potopu" H.Sienkiewicza , a może i ta książka kłamie tak samo jak wcześniej wspomniane źródła ? A może jednak zawarta jest w nich historyczna prawda i można ją wykazać w oparciu o rzeczowe dowody ? Jednym z takich dowodów mogą być przedstawione na fotografiach budowle, o jakich nie chcesz rozmawiać. Czym jednak one są i do czego miały służyć ? www.racjonalista.pl/forum.php/s,673009/z,0#w674915Pozdrawiam (19wrzesień2015-ZbyszekzWarszawy) |
#24 2 na 4 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra, a może błędne pojmowanie ? | > Już tobie odpowiedziałem kilka razy, wiedza Sumerów o naszym> układzie słonecznym pochodzi sprzed 10 tyś lat.Widzę, że nadal nie do końca rozumiesz intencję mojego pytania. Aż dziwne. Jak wiemy, 10 tys lat ceramiki Sumerów to jest Twój pogląd, zapewne wyniesiony z jakiegoś konkretnego, naukowego źródła. Przypuszczam, że sam tych tabliczek nie znalazłeś, ani nie datowałeś. > Wskazałem tobie jedno ze źródeł na jakich opieram się. To źródło> co ty wskazałeś, jedynie potwierdza moje przypuszczenia : "...> A niewiarygodnie stara ceramika, najstarsza na świecie - sprzed 10 000 r. p.n.e.? "> ( www.racjonalista.pl/kk.php/s,2356 )Po pierwsze z kontekstu rozmowy wynika, że Twoje przypuszczenia mają inną bazę, niż pani Joanna Żak-Bucholc. Po drugie, gdybym rozmawiał z panią Joanną - z pewnością zadałbym jej podobne pytanie. Zbyszku, twierdzisz że Sumerowie wiedzieli o odkryciach Kopernika. Mówisz, że na swoich tabliczkach glinianych sprzed 10 tys. lat rysowali nasz układ słoneczny z dodatkową planetą pomiędzy Jowiszem a Marsem. Konsekwentnie nalegam na odpowiedź której mi od tygodnia skąpisz: jaki naukowiec te tabliczki odkrył, gdzie i kiedy? > Z tych przemyśleń wynika, że Potopu nie było. Tak więc o czym mówią> starożytne eposy, sumeryjskie tabliczki oraz Biblia ?Ja uważam, że o mitach, lub o lokalnych wylewach rzek. Ty uważasz inaczej. > Pani Joanna Żak-Bucholc widocznie nie czytała "Potopu" H.Sienkiewicza,> a może i ta książka kłamie tak samo jak wcześniej wspomniane źródła ?> A może jednak zawarta jest w nich historyczna prawda i można ją wykazać> w oparciu o rzeczowe dowody ? Jednym z takich dowodów mogą być> przedstawione na fotografiach budowle, o jakich nie chcesz rozmawiać.Zbyt dużo tych "może". Zbyszku, w moim poprzednim poście zawarłem niedwuznaczną sugestię, byś zdradził swoją wiedzę o tych budowlach, jeśli już musisz, lub chcesz. Nie ja jestem ich autorem, nie ja je tu wkleiłem i nie zwykłem rozmawiać z ludźmi, którzy zdają się trzymać w rękawie jakiegoś "asa" sugerując jak w filmie Kiler szef więzienia: "wiem, ale nie powiem". Trochę to słabe. Pozdrowienia
Kiedy każdy pomysł zaczyna ci się wydawać genialny - dopij wódkę i idź spać |
#25 9 na 11 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb. |
> Skoro jesteśmy w temacie historii dziejów, ważne abyś wiedział że nie znaleziono starszych śladów cywilizacji ludzi jak 10-12 tyś lat."Tys.", nie "tyś". Ponadto - zechciej mi, proszę, wytłumaczyć, co rozumiesz pod słowem "cywilizacja"? Bo definicji cywilizacji jest sporo. |
#26 1 na 1 | ateate (82 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb. | Jak wcisną tam wszystkie gatunki zwierząt po dwie sztuki i popłynie to uwierzę w boga.  |
#27 -4 na 6 | ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb. | > "Tys.", nie "tyś"...To jakieś nowe słowo "Tys." ? Czy siama wymyśliłaś taką pisownię z dużej litery ? > Ponadto - zechciej mi, proszę, wytłumaczyć, co rozumiesz pod słowem "cywilizacja"? Bo definicji cywilizacji jest sporo.Z tym również mam problem i nie wiem jaką wybrać, bo do tej pory "nie rozumiem" dlaczego "małpy" nie stoją na wyższym od nas poziomie rozwoju ? Dlaczego one do dzisiaj nie ewoluują pomimo że pojawiły się na świecie znacznie wcześniej od "człowieka" ? Podobno również i Bóg (tak jak natura) stworzył najpierw zwierzęta a potem człowieka, dlaczego więc ten człowiek jakoś zorganizował się a małpy i inne zwierzęta nie ? Nie wiem również dlaczego ewolucja zatrzymała się zamiast przyśpieszać. Może jest tak że szczyt rozwoju już był w czasach Sumeru a teraz cofamy się i małpy wciąż są jako pierwsze a my za nimi na końcu ? Pozdrawiam (21wrzesień2015-ZbyszekzWarszawy) |
#28 10 na 12 | Lilly Amina (4723 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb. |
> To jakieś nowe słowo "Tys." ? Czy siama wymyśliłaś taką pisownię z dużej litery ?Na początku zdania zawsze występuje wielka litera, panie uczony. Skrót "tys." jest poprawny, "tyś" - nie. I taka właśnie jest między nami różnica - ja piszę po polsku, Ty...? Resztę wywodu, pozwolisz, pominę milczeniem. |
#29 8 na 10 | Drobner (19539 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra znów podnosi łeb. | > >To jakieś nowe słowo "Tys." ? Czy siama wymyśliłaś taką pisownię z dużej litery ?> Na początku zdania zawsze występuje wielka litera, panie uczony. Skrót "tys." jest poprawny, "tyś" - nie.Tyś cierpliwa niesłychanie... Nie chciałoby mi się cytować Elementarza. Ale, jak siama doświadczasz, czasem trzeba. Eeeech... > I taka właśnie jest między nami różnica - ja piszę po polsku, Ty...?On jeszcze nawet nie wie, że pisze... prozą. Ciekawym, co zrobi z tą informacją... > Resztę wywodu, pozwolisz, pominę milczeniem.Tu trzeba bardzo głośno milczeć! Drobner, cichutki krzykacz |
#30 -3 na 5 | ZbyszekzWarszawy (299 punktów) | Odp: Kreacjonistyczna hydra - klęska czy Stworzenie ? | > >To jakieś nowe słowo "Tys." ? Czy siama wymyśliłaś taką pisownię z dużej litery ?> Na początku zdania zawsze występuje wielka litera, panie uczony. Skrót "tys." jest poprawny, "tyś" - nie. I taka właśnie jest między nami różnica - ja piszę po polsku, Ty...?Chyba pismem klinowym czyli prozą. Nie bądź taka skromna, "Tys." wymyśliłaś siama - brawo. Wszyscy ten skrót piszą z litery małej i nigdy na początku zdania. > Resztę wywodu, pozwolisz, pominę milczeniem.Podobnie jak Drobner, uważam że "Tu trzeba bardzo głośno milczeć!". Od czasu Arki Noego panuje zmowa milczenia na temat Potopu, jego przyczyn i tego co było wcześniej. Natchniona przez Jahwe, Biblia zakłamała historię dziejów ludzkości i to co było jej klęską nazywa Stworzeniem Świata. Pozdrawiam (21wrzesień2015-ZbyszekzWarszawy) |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|