 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 02-07-2016 12:32 | Max Golonko (1811 punktów) | Opłaty za CO2 | PIS starszy górników UE (grożą nam jakieś straszne opłaty za palnie węglem) a tymczasem ... Jak to jest z tymi słynnymi opłatami za CO2? Z pierwszej ręki od fachowca w tym względzie wiem, że Polska ma dobre limity (na bazie 1990 roku) i jeszcze na tym zarabia sprzedając nadwyżki. Japonia musi już płacić lub odkupywać limity. Instytucja, która zbiera te opłaty daje potem pieniądze różnym krajom na modernizacje proekologiczne lub monitoring środowiska. Te kraje zwykle wpuszczają te pieniądze w budżet czyli na wszystko, a potem, ze wstydu, około połowy tych środków wykorzystują zgodnie z przeznaczeniem. PIS jak zwykle straszy i szczuje Polaków na kolejnych wrogów. A ateiści to sodomici, gwałciciele i agenci Rosji - stąd komisja do sprawy przeciwdziałania ateizacji Polski.  Przypominam, że ateistą (co szkodzi innym) jest Jarek K. bo jest niemożliwe żeby homoseksualista, który miał w szkole teorię ewolucji, wierzył w boga. Ale to KrK nie przeszkadza. Ubijają swoje interesy. Jarek realizuje misję swego życia - zemsta na Wałęsie i jego sojusznikach - za wyrzucenie go z ekipy Wałęsy. KrK i Rydzyk po prostu biorą kasę, grunty i przywileje jakie Jarek K im daje w zamian za umożliwienie swojej misji. Jarek nigdy nie zaprzeczył i nie zwalczał przelicznych doniesień w mediach o jego homoseksualizmie (bo musiałaby skłamać). Ten homoseksualizm (odmienny niż u jego brata - jednojajowego bliźniaka) nie jest dziwnym bo nie u wszystkich mężczyzn orientacja seksualna jest wrodzona. Może ukształtować się później - pod wpływem pewnych zdarzeń w sferze "social". Ba, była społeczność, w której czynniki "social" doprowadziły do 20% udziału homoseksualnej orientacji wśród mężczyzn. Wszystko to wyszło w szerokim badaniu Szwedom w 2007,2008 roku. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Dalej..| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Opłaty za CO2 | > Sądzę, ze pogarda, to taki mechanizm psychiczny, który pomaga> ignorować potrzeby innych ludziFaktycznie, nie szanuję ludzi którzy załatwiają sobie własne potrzeby kosztem dzieci. > Czyli myślenie, że nie powinniśmy być w podobnym położeniu,> bo on jest gorszy a ja jestem lepszyNie wiem, czy gorszy. Raczej bardziej pracowity i potrafiący sprawnie wykorzystywać swoje przyrodzone dary. Oczywiście, że nie powinniśmy być w podobnym położeniu - chyba że coś zrobisz ze swoim życiem, naprawisz co popsułeś. Jaką człowiek maiłby motywację do funkcjonowania, gdyby niezależnie od tego co zrobi / jaką perfidię drugiemu wyrządzi np. w postaci władania jego losem pod kątem własnych windykacyjnych zysków "dwieście złotych się należało"? Nie przypomina Ci to przypadkiem czegoś? Naprawdę mam co chwilę przywracać ci pamięć? Chcesz tego? Wiesz, mnie to już nudzi. Ja to sobie myślę Krystian, że dalej nie rozumiesz prostej zasady która mówi, że to co robiliśmy wczoraj ma czasem dalekie konsekwencje na dzisiaj i jutro. Inni, ja, szarley wcale nie jesteśmy od tej reguły wyjątkimi.
Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie? |
krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Opłaty za CO2 | > > życzyłbym sobie, żebyśmy obaj zmienili się i zaczęli> > inaczej zachowywać względem siebie> Powiedz z jakiego powodu życzysz sobie zmiany we mnie?> Oczywiście wszyscy inni to pasożyty, Krystkon cacy. No comments.Nie wszyscy, bez gospodarza pasożyt długo nie pociągnie. Pasożytem jest ten, który wkłada własnej energii tyle co nic a wyciąga jej krocie. Dlaczego, życzę zmiany w tobie? Abyśmy mogli koegzystować nie chcąc się wzajemnie rozszarpać. Ty powiesz oczywiście, że ty nie masz najmniejszej ochoty mnie rozszarpywać, bo niby w jakim celu albo z jakiego powodu ale nieustannie robisz to na tym forum, poniżasz, ośmieszasz i zatruwasz mój i innych umysły. Ja chętnie rozszarpałbym cię za to, ze jesteś źródłem zniewolenia wielu ludzi na tym świecie ale na razie dam ci szansę zmienić się i stać się kimś innym, kimś kogo nie nazwałbym pasożytem. |
#33 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Opłaty za CO2 | > Dlaczego, życzę zmiany w tobie? Abyśmy mogli koegzystować> nie chcąc się wzajemnie rozszarpaćJa cię chcę niby rozszarpać?  > Ty powiesz oczywiście, że ty nie masz najmniejszej ochoty mnie rozszarpywaćTak, bo tak jest. > bo niby w jakim celu albo z jakiego powodu ale nieustannie> robisz to na tym forum, poniżasz, ośmieszasz i zatruwasz> mój i innych umysłyObnażam miałkość twoich pobudek, oraz przede wszystkim hipokryzję. Nie zamierzam zostawać bierny, kiedy sączysz tu tyle obłudy. Gdy piszesz np. "odpowiadam na wszystkie pytania" właściwie wcale tego nie robią. Gdy proszę np. o podanie detali "rozproszonej administracji systemem" i wtedy akurat 'taktownie milkniesz'. Tych przykładów uzbierało się przez lata cały ocean. Tadeusz Żeleński-Boy pisał "Igrać z najbardziej uświęconymi pojęciami, z najbardziej czcigodnymi uczuciami, próbować ich siły i szczerości, rozkładać je odczynnikiem śmiechu, prowokować obłudne oburzenia, demaskujące dyskusje, wpuszczać powietrze, ośmielać do myślenia, iżby pośród walących się bałwanów zostało to, co naprawdę jest szanowane - oto zadanie, które chciałbym spełniać wedle sił moich". Może warto się czasem zastanowić nad wprowadzeniem do Portalu, którego forum gościnnie udziela ci miejsca www.racjonalista.pl/kk.php/d,67> Ja chętnie rozszarpałbym cię za toNo właśnie. Zatem kto tu kogo chce rozszarpać i za co? Ja Ciebie?  > ze jesteś źródłem zniewolenia wielu ludzi na tym świecie> ale na razie dam ci szansę zmienić się i stać się kimś> innym, kimś kogo nie nazwałbym pasożytem.Myślę, że nie warto szerzej komentować każej ludzkiej głupoty, zwłaszcza tak jawnie prymitywnej. Kompromitujesz się do reszty, ale widać tak już chcesz i nie mnie to zmieniać.
Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie? |
olson (9993 punktów) (zablokowany) | Odp: Opłaty za CO2 | > Sądzę, ze pogarda, to taki mechanizm psychiczny, który pomaga ignorować potrzeby innych ludzi. Czyli myślenie, że nie powinniśmy być w podobnym położeniu, bo on jest gorszy a ja jestem lepszy.A ja sądzę, że pogarda to stosunek do ludzi, którzy są czyimś zdaniem niekorzystni dla całej grupy. Jednocześnie uczuciu pogardy towarzyszy świadomość, że inni ludzie dokonują wyborów na podobnej zasadzie co my. Wiem, że nie podjąłbym danej decyzji niezależnie od wszystkich czynników, które mogłyby na mnie działać, więc gardzę tym kto tak zrobił np kłamcą i mitomanem, mordercą, gwałcicielem, pedofilem, przeciętnym januszem tępym i wierzącym w jakieś bzdury, niezdolnym do logicznego myślenia i analizy. |
#35 2 na 2 olson (9993 punktów) (zablokowany) | Odp: Opłaty za CO2 | Krystkon nie przyzna się do błędu, nie ma takiej opcji. On tyle czasu klepie swoje, że dla ochrony ego nie zmieni zdania, bo wyszłoby na to, że się mylił, że był wg siebie samego głupi. I tu się uruchamia moja pogarda, bo ja cenię ludzi zdolnych do zmiany zdania pod wpływem argumentów, a gardzę tymi, którzy muszą postawić na swoim choćby już nawet nie mieli na czym oprzeć swojej argumentacji. Gdy w grę wchodzą emocje i wiara, budzą się nie tylko upiory, ale też reakcja na nie, więc jak egzorcysta biję te upiory, a Krystkon, Brzostowski, czy Bogusławski myślą, że te upiory w ich głowach to oni sami. Tutaj nie trzeba szukać wyrafinowanych cytatów, bo wystarczyłby cytat Peji "tak kończą frajerzy"  I sami są sobie winni, więc niech się użalają zamiast coś zmienić. Plankton też jest potrzebny. |
#36 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Opłaty za CO2 | > ochrony ego nie zmieni zdania, bo wyszłoby na to, że się mylił,> że był wg siebie samego głupi. I tu się uruchamia moja pogardaZgadzam się. Z pogardą wolę się wstrzymać, ale uważam że że sprawiedliwie odbiera baty od życia. Jeśli nie zrozumie że się mylił - baty i cierpienie będą do sromotnej śmierci. Czyli rachunek i tak wyjdzie na zero, po co tu moja pogarda? Po prostu nie szanuję takich ludzi i nie cenię postaw. Cóż, świat nawet nie mrugnie okiem jeśli jedno żyjątko w planktonie w geście protestu i wiecznej niezgodnośni popełni sepuku i na sepuku wychowa gromadkę swoich dzieci. Takie życie.
Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie? |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Opłaty za CO2 | Czy to co piszesz nie jest bliskie poczuciu wyższości?
Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie? |
krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Opłaty za CO2 | Jacku, żeby zgodzić się z tobą, ze cokolwiek popsułem, wpierw musiałbym uznać twój system wartości a nie uznaję. Twój system wartości jest dominujący we współczesnym świecie i jak ten świat wygląda? Dla ciebie dobrze dla mnie źle. Ja nie chcę takiego świata a zatem i odrzucam twoje wartości i twoje prawdy. |
#39 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Opłaty za CO2 | > Jacku, żeby zgodzić się z tobą, ze cokolwiek popsułem, wpierw> musiałbym uznać twój system wartości a nie uznaję.Wpierw musiałbyś uznać to za błąd, ale twoje ego nigdy ci nie pozwoli - patrz wpis Olsona. Co do mojego uczciwego systemu wartości * oczywiście że nie uznasz i będziesz nienawidził swoje projekcje o nim. Naprawdę nie widzę problemu. > Twój system wartości jest dominujący we współczesnym świecie> i jak ten świat wygląda? Dla ciebie dobrze dla mnie źle.Bynajmniej obecny system nie wygląda perfect ani nawet dostatecznie, dlatego wciąż jest pole do naprawiania / zmieniania. Problem w tym, że twój zlepek reguł (często niemożliwych do wprowadzenia z przyczyn technicznych) jest znacznie groszy, prowokuje znacznie więcej cierpienia i cwaniactwa niż system obecny. Wiele razy o tym mówiliśmy. Dalej nie warto. > Ja nie chcę takiego świata a zatem i odrzucam twoje wartości i twoje prawdyW porządku, nie mnie przychodzi ponosić konsekwencje twojego nieustannego odrzucania i stania z edukacją w lepszym fachu w miejscu. Rób tak dalej.
Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie? * mojego systemu wartości nigdy nie znałeś, nigdy o niego nawet nie zapytałeś. Po prostu swoje o nim 'wiesz' i kropka. |
krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Opłaty za CO2 | > Czy to co piszesz nie jest bliskie poczuciu wyższości?> Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie?Bije jak latarnia na otwartym morzu. Najgorsze, ze takie poczucie wyższości nie pozwala.dojrzeć bardziej złożonych korzyści a jedynie proste można by rzec prymitywne jak rzeźnik w obejściu ze świnią. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Opłaty za CO2 | > Twój system wartości jest dominujący we współczesnym świecie i jak ten świat wygląda?Mógłbyś napisać coś o systemie wartości twojego ojca?
Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie? |
#42 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Opłaty za CO2 | > Bije jak latarnia na otwartym morzu.I to cię boli??  Hm.. > Najgorsze, ze takie poczucie wyższości nie pozwala> dojrzeć bardziej złożonych korzyści a jedynie proste można by> rzec prymitywne jak rzeźnik w obejściu ze świniąUzależniasz swoje życie od innych (i zwalasz na nich winę / odpowiedzialnosć), gdy ty sam i twoje sposoby zawiodły. Błąd. 40letniego chłopca mama niańczyć już nie będzie.
Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie? |
#43 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Opłaty za CO2 | > nie pozwala.dojrzeć bardziej złożonych korzyściA ty oczywiście dojrzałeś korzysci - wiecznie protestujący przeciw wszystkim niezgodniak. Np. ze współpracy 
Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie? |
#44 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Opłaty za CO2 | > Jacku, żeby zgodzić się z tobą, ze cokolwiek popsułem,> wpierw musiałbym uznać twój system wartości a nie uznaję.> Dla ciebie dobrze dla mnie źle.Jeden uznaje swój błąd, pokornieje, wyciąga szybko wnioski i podnosi się z klęczek, drugi do końca życia protestuje przeciw całemu światu błędów żadnych u siebie nie widząc. I na klęczkach pozostaje. Takie życie.
Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie? |
#45 1 na 1 olson (9993 punktów) (zablokowany) | Odp: Opłaty za CO2 | > Czy to co piszesz nie jest bliskie poczuciu wyższości?Bliskie chyba jest, ale nie jest nim do końca, bo pogarda i poczucie wyższości są zależne od sytuacji. Są sytuacje, w których muszę gardzić "sobą" za różne cechy, szczególnie gdy nie mogę ich zmienić, bo jeśli mogę to zmieniam. Uważam, że pocisk na rajtki jest dla niektórych mężczyzn motywacją, pod warunkiem, że jest to pocisk od obcej osoby. Jak nazwać jęki człowieka, który przez swoje błędne decyzje zadziałał na niekorzyść swoją i swojej rodziny i teraz zamiast przyznać się do błędu, brnie w usprawiedliwienia i zwala winę na otoczenie? W końcu każdy ma prawo je popełniać, a poza tym nie istnieje realnie osoba, która jest temu winna, bo tamtego Krystkona już dziś nie ma. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|