 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 02-07-2016 12:32 | Max Golonko (1811 punktów) | Opłaty za CO2 | PIS starszy górników UE (grożą nam jakieś straszne opłaty za palnie węglem) a tymczasem ... Jak to jest z tymi słynnymi opłatami za CO2? Z pierwszej ręki od fachowca w tym względzie wiem, że Polska ma dobre limity (na bazie 1990 roku) i jeszcze na tym zarabia sprzedając nadwyżki. Japonia musi już płacić lub odkupywać limity. Instytucja, która zbiera te opłaty daje potem pieniądze różnym krajom na modernizacje proekologiczne lub monitoring środowiska. Te kraje zwykle wpuszczają te pieniądze w budżet czyli na wszystko, a potem, ze wstydu, około połowy tych środków wykorzystują zgodnie z przeznaczeniem. PIS jak zwykle straszy i szczuje Polaków na kolejnych wrogów. A ateiści to sodomici, gwałciciele i agenci Rosji - stąd komisja do sprawy przeciwdziałania ateizacji Polski.  Przypominam, że ateistą (co szkodzi innym) jest Jarek K. bo jest niemożliwe żeby homoseksualista, który miał w szkole teorię ewolucji, wierzył w boga. Ale to KrK nie przeszkadza. Ubijają swoje interesy. Jarek realizuje misję swego życia - zemsta na Wałęsie i jego sojusznikach - za wyrzucenie go z ekipy Wałęsy. KrK i Rydzyk po prostu biorą kasę, grunty i przywileje jakie Jarek K im daje w zamian za umożliwienie swojej misji. Jarek nigdy nie zaprzeczył i nie zwalczał przelicznych doniesień w mediach o jego homoseksualizmie (bo musiałaby skłamać). Ten homoseksualizm (odmienny niż u jego brata - jednojajowego bliźniaka) nie jest dziwnym bo nie u wszystkich mężczyzn orientacja seksualna jest wrodzona. Może ukształtować się później - pod wpływem pewnych zdarzeń w sferze "social". Ba, była społeczność, w której czynniki "social" doprowadziły do 20% udziału homoseksualnej orientacji wśród mężczyzn. Wszystko to wyszło w szerokim badaniu Szwedom w 2007,2008 roku. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Dalej..#511 -2 na 2 olson (9993 punktów) (zablokowany) | Odp: Opłaty za CO2 | > Na każdy - choćby i najmocniejszy argument - on ma zawsze jedynosłuszną odpowiedź.I co tu więcej dodawać. Oczywiście gdy poproszę o przykład zacznie się festiwal usprawiedliwień, wymówek, ataków ad personam. Olson nigdy nie odpuści, ale pisze to Bogusławski. Czy widzieliście żeby on odpuścił? Celowo się go tak uczepiłem bo to wyjątkowa menda. Z innymi użytkownikami tak nie robię. On ma mnie za wroga, a ja jego za zwierzynę. Tu przejawia się w praktyce teoria Krystkona o dominacji  - gdy ktoś czuje się gorszy, to nienawidzi swojego "wroga". Ja bym tu dodał jeszcze, że często projektuje wtedy swoje cechy na drugą osobę. Dla mnie jest to dobry materiał żeby zdobyć informacje o charakterze drugiej osoby i na tej podstawie powstaje umiejętność trafnego uderzania w czułe punkty i obalania argumentów, które snują konfabulanci. Warto też obalać ich światopogląd poprzez wytykanie wewnętrznej sprzeczności różnych twierdzeń, albo sprzeczności lub niepewności twierdzeń w konfrontacji z intersubiektywnym dla ludzi światem, czyli tym co niedouczeni debile uważają za obiektywną prawdę absolutną, z którą nie ma dyskusji. Wtedy nie pozostaje nic innego jak ad personam i powtarzanie argumentów oponenta. "Mięso armatnie" pisze wtedy dużo postów bez treści, wkleja dużo linków bez sensu, powołuje się na opinię ogółu, korzysta z tanich marketingowych sztuczek jak odwoływanie się do siebie w superlatywach i do oponenta w negatywach, podkreślanie bycia kulturalnym, stosowanie form grzecznościowych, powoływanie się na jakieś wyższe dobro lub "wyższą prawdę", którą okazują się jakieś bzdurne teorie oparte na myśleniu indukcyjnym i "widzimisię" pacjenta. Gdy oponent podaje jakiekolwiek argumenty, najważniejszym punktem strategii jest nieodnoszenie się do nich, bo wtedy można przegrać. Zdarza się, że głupi troll zacytuje w końcu te wypowiedzi i skomentuje je jako głupie, lub rzuci w stronę publiczności jako tak głupie, że to aż oczywiste i nie trzeba komentować. Gdy taka strategia odniesie sukces troll nazywa osoby plusujące jego wypowiedzi mądrymi i inteligentnymi, albo np dobrymi (to już bardziej śmierdzi, tak robią np wegeterianie, katolicy, Duch Prawdy, ezoterycy, psychoterapeuci). Gdy małpogłupole widzą, że ktoś odwraca ich własne sformułowania przeciwko nim, zaczynają się już kompletnie gubić. Z jednej strony projekcja na temat kogoś, a z drugiej strony ktoś odwraca stwierdzenia trolla i pokazuje ich dualizm. Gdy nie walczę i zmuszam trolla do używania miecza obusiecznego, troll przenosi się do wnętrza swojej opuszczonej psychiki i sam w nią uderza, myśląc że uderza rywala. Wyparte treści wracają jak bumerang. Szkoda, że to wcale nie naprawi psychiki większości, a ci idioci wtedy jeszcze bardziej się pogrążają, bo zamiast kontemplować ideę prawdy i obserwować samego siebie przez jej pryzmat, drążyć przyczyny i skutki, a także ocenę etyczną, oni wolą walczyć o obronę swojej samooceny. Zastaw się, a postaw się. Wolę zastawiać na nich sidła, w które sami wpadają, a na końcu zrobić podsumowanie takie jak to. Dyskusja z trollem stała się po prostu męcząca, podobnie jak każde wykonywanie rutynowych czynności. Zastanawiałem się czy faktycznie odpuści, ale okazało się, że nie. On odpowie pewnie i na ten post, choć instynkt samozachowawczy powinien nakazać mu się wycofać. W każdym razie niczego nowego już nie napiszę, a jego wpisy w dyskusji ze mną to ciągłe powtarzanie tego samego wpisu innymi słowami, bądź nawet ordynarne wklejanie tego samego, co było już obalone i pozostawione bez kontrargumentów. Moją jedyną słuszną odpowiedzią jest: uzasadnij swoje stanowisko. Jeśli to nie doczeka się odpowiedzi to wiadomo, że czegokolwiek Bogusławski nie napisze to będzie to tylko marne tłumaczenie się jak ostatnia ciota (czyli zniewieściały facet, nie obrażam homoseksualistów). Ja jestem gotów do normalnej dyskusji i przyznania racji komuś kto wytłumaczy swoje stanowisko i nie będzie na to kontrargumentów. Bogusławski z góry zdecydował się nie dyskutować, ale rozchwiane emocje nie pozwoliły mu na rezygnację z wymiany zdań. W efekcie wyszła z tego pyskówka, z której nie mógł wyjść zwycięsko. Sam uczynił się ofiarą. Teraz może sobie płakać i zwalać winę na mnie, ale nie wyjdzie, bo sam sobie odebrał linię obrony brnąc w dyskusję na moich zasadach. A postronni czytelnicy mogli sobie tu zobaczyć jak wyglądają spory np na linii PO i PiS, albo dwoma odmianami innego fideizmu - ateizmu i katolicyzmu. Są jakieś idee i emocje i ludzie lgną do którychś, a potem usprawiedliwiają swój wybór i stąd ich emocje podczas sporów. Albo śmieszne są dyskusje korwinistów z lewakami. Korwiniści mimo wiary w swoją głupią utopię wygrywają z lewakami tylko z tego względu, że lewacy stawiają więcej hipotez, wierzą w więcej dogmatów. Wasze idee i Wasza moralność to etyczna zgnilizna. Personalizm i obrona ego, jak zwierzęta, debile. Jesteście jak optymista z wiersza Jana Brzechwy "konik uciekł". Z gówna robicie sobie ideę i ją wyznajecie jak bożka. Próbujecie jak schizofrenicy uzasadnić swoje beznadziejne poglądy poprzez manipulacje i pokrętną logikę. Podajecie dogmaty a priori. Gdy proszę o uzasadnienie, albo wykazuję sprzeczności zaczyna się prawdziwa mimikra. Stajecie się przez to własnymi karykaturami. Pomyślcie czy warto było urodzić się żeby być czymś takim i czy nie lepiej zmienić swoje myślenie, pozbyć się negatywnych emocji na temat odmiennych przekonań. W samodzielnym myśleniu ludziom przeszkadza najbardziej stały obraz siebie i własnych poglądów i emocjonalne utożsamienie się z tym balastem. Z tego często wynika nieumiejętność spojrzenia na swoje ego z boku, z kamiennym chłodnym spokojem i logiczną oceną. I co Andrzeju, użytkownik W.R. słusznie mnie teraz minusuje, czy to wynika z histerii i braku argumentów, tak jak rzekomo było u mnie gdy klikałem na Twoje wypowiedzi, które były kopiami poprzednich, na które już odpowiadałem? |
#512 5 na 5 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Opłaty za CO2 |
> Pan może odpuścić sobie i chyba należy tak właśnie zrobić, ale niech nikt tu nie liczy, iż Pan Olson mu odpuści.Jak rzekłem tak też uczyniłem. Nie mam ochoty na pyskówki z Olsonem. Nie warto. Raz napisałem, że to co zrobił to szczeniactwo i dla rozsądnego człowieka tyle wystarczy. Olson musi mieć ostatnie słowo. Niech ma, nie warto spierać się. Sam pisze, że to jest właśnie to na co liczy kłótnia/walka to go napędza. Niejako przyznał się mi, tym samym do świadomego trollowania. Skoro tak to po co mu dawać to czego chce. Stąd i moja decyzja o wycofaniu się. > Jak złapie za nogawkę, to będzie trzymał mocno i długo.A niech trzyma psy szczekają, a karawana jedzie dalej. No i wiadomo że zawsze najsłabsze psy najgłośniej szczekają. > Na każdy - choćby i najmocniejszy argument - on ma zawsze jedynosłuszną odpowiedź. Ba, żeby tylko jedną, on ma ich kilka i wszystkie są merytoryczne i jedynie prawdziwe, a ich podstawą jest święta niewzruszalna wiara we własną rację oraz debilizm wszystkich, którzy śmią w to wątpić. Torquemada przy nim wysiada.Jego odpowiedzi jego sprawa sam daje o sobie świadectwo. Inni niech osądzają. Czy to pierwszy z trolli który wrzeszczy o własnej nie omylności i wielkiej merytoryczności oraz głupocie jego oponentów. Nie pierwszy i niestety pewnie nie ostatni. Jak pisałem ja wtrąciłem się tylko na chwilę stwierdzić, że to już szczyt dziecinady i wycofuje się z dalszej rozmowy z jedynie mądrym Olsonem, człekiem który ma na swoim kącie tak ciekawe rozważania jak gdybanie o ezoterycznych krokodylach www.racjonalista.pl/forum.php/s,657494 > Pozdrawiam serdecznie.Również pozdrawiam |
#513 3 na 3 | farmer (22440 punktów) | Odp: Opłaty za CO2 |
> Zobacz np czym są dissy w rapie.Well.. Koniowi zamelduj te dissy. "Sraczki dostałeś od tych dissów". Nie czytam twoich wpisów ale pałętasz się po wątkach sraczkując więc ci powiem że chcąc nie chcąc przeczytałem tą gównoburzę z twoim udziałem. Odsiałem kiedyś twoje wpisy tutaj (na forum) a w moim prywatnym rankingu lokujesz się w okolicy objawień z tablicy rejestracyjnej( if you know what i mean). "Reprezentujesz" frakcję która wisi mi i powiewa. |
#514 5 na 5 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Opłaty za CO2 | . Pan może odpuścić sobie i chyba należy tak właśnie zrobić, ale niech nikt tu nie liczy, iż Pan Olson mu odpuści.> Jak rzekłem tak też uczyniłem. Nie mam ochoty na pyskówki z Olsonem.Na pewno osobiście Pan ma rację, ale gdy wszyscy ustępują to trolle tu królują. Takie czasy na forum przyszły, że teraz specjalna inteligencja (wybrana, czy z rozumu wyprana) nadaje mu ton. Jest jeszcze gorzej, gdyż wcale nie chodzi tu o jakiekolwiek - choćby i najbardziej ekstremalne poglądy, ale o to, iż z ogromną pewnością można podejrzewać u kilku osób stany chorobowe. Uważam, iż na poważnym forum racjonalistycznego portalu moderacja jest konieczną dla utrzymania poziomu intelektualnego i kulturalnego. Doskonale to kiedyś robiły panie moderatorki Liliac i Meretseger (inni moderatorzy też, ale już nie tak doskonale). Dzięki im za to.Wiem, iż to teraz marzenie ściętej głowy, ale jestem pewien, iż pierwszą rzeczą na racjonalistycznym forum powinno być redukcja ewidentnej głupoty. Ograniczenie publikacji płodnej twórczości ludzi z zaburzeniami. Różnorodnej maści nawiedzonych grafomanów, mających poczucie misji wciskania tu własnego kitu. Tak, mocno zadufanych we własną mądrość i głęboko wierzących we własne racje, jak niewiele merytorycznego do powiedzenia mających. > Nie warto.Oczywiście, głową muru się nie przebije, a gdy brak wsparcia, gdyż nie ma skąd go brać [Załącznik] to nie warto. > Raz napisałem, że to co zrobił to szczeniactwo i dla rozsądnego człowieka tyle wystarczy. Olson musi mieć ostatnie słowo. Niech ma, nie warto spierać się. Sam pisze, że to jest właśnie to na co liczy kłótnia/walka to go napędza. Niejako przyznał się mi, tym samym do świadomego trollowania. Skoro tak to po co mu dawać to czego chce. Stąd i moja decyzja o wycofaniu się.Ja też zrobiłem co mogłem, ale też już wysiadam. Nie daję zupełnie rady, gdyż już tu brak czegokolwiek poza powtórzeniami się. Pan Olson zbiera wszystko co zdoła zebrać, miesza w swoim kociołku i chlusta swoim szambem na wszystkich, którzy mu się sprzeciwiają. Ale jak widać mamy teraz takie czasy, iż zbyt małej ilości forumowiczów takie postępowanie się nie podoba. Części odwrotnie nie podoba się to, iż to ja nie ustępowałem, gdyż mądry winien ustępować głupiemu, a większość ma to już w wielkim poważaniu. Nadal samodzielnie myśląca inteligencja stanowi tu większość, ale ta większość stale topnieje. Jak złapie za nogawkę, to będzie trzymał mocno i długo.> A niech trzyma psy szczekają, a karawana jedzie dalej. No i wiadomo że zawsze najsłabsze psy najgłośniej szczekają.Słabym psem jest pies samotny, ale wraz ze wzrostem stada jego siła rośnie, a tu teraz proporcjonalnie trolli jest coraz więcej. Na każdy - choćby i najmocniejszy argument - on ma zawsze jedynosłuszną odpowiedź. Ba, żeby tylko jedną, on ma ich kilka i wszystkie są merytoryczne i jedynie prawdziwe, a ich podstawą jest święta niewzruszalna wiara we własną rację oraz debilizm wszystkich, którzy śmią w to wątpić. Torquemada przy nim wysiada.> Jego odpowiedzi jego sprawa sam daje o sobie świadectwo.Moim zdaniem, dają. > Inni niech osądzają.Myślę, iż tak czynią, gdyż pomimo obrońców ze swojej mentalnej parafii, to plusów ma mało, a merytorycznego wsparcia jeszcze mniej. > Czy to pierwszy z trolli który wrzeszczy o własnej nie omylności i wielkiej merytoryczności oraz głupocie jego oponentów.Zdecydowanie nie pierwszy, ale moim zdaniem najbardziej ograniczony intelektualnie i kulturalnie i najbardziej upierdliwy. Całkowicie teflonowy na to co inni piszą i pogardzający wszystkimi ludźmi, choć najbardziej swoimi oponentami. Podejmujący bezpardonowe, tak prymitywne jak złośliwie próby dyskredytacji nie zgadzających się z nim interlokutorów i ubliżający wszystkim w około. > Nie pierwszy i niestety pewnie nie ostatni.Zdecydowanie ani pierwszy, ani ostatni, ale pasione trolle taki przyjemny i zgodny z tym co w środku mają wygląd przybierają.  > Jak pisałem ja wtrąciłem się tylko na chwilę stwierdzić, że to już szczyt dziecinady i wycofuje się z dalszej rozmowy z jedynie mądrym Olsonem, człekiem który ma na swoim kącie tak ciekawe rozważania jak gdybanie o ezoterycznych krokodylach www.racjonalista.pl/forum.php/s,657494On tu ma cały ogrom swoich bełkotliwych gdybań, na które część forumowiczów dała się złapać, a ja skutecznie podważyłem ich jakość i ewidentnie wykazałem stojącą za nimi pustkę intelektualną (gdyż wcale nie o jakieś różnicę poglądów tu chodzi) i stąd ta zacietrzewiona nienawiść do mnie. Choć gdyby tylko do mnie, to byłoby tak zwane małe piwo. Pan Olson, tak jak każdy niesłuchany prorok, nienawidzi wszystkich go niesłuchających, gardzi antagonistami i daje temu jawny wyraz. Wystarczy poczytać to co tu wypisuje i jak się nam prezentuje. Pozdrawiam serdecznie. @@@ . |
#515 -2 na 2 olson (9993 punktów) (zablokowany) | Odp: Opłaty za CO2 | Miałeś kończyć, ale widzę, że plusiki nie zatuszowały poczucia porażki merytorycznej. Napisz jeszcze, że troll musi mieć ostatnie zdanie i wściekle atakuje - każdy powinien zobaczyć, że to dotyczy Ciebie. "Cóż znaczy w ogóle "obrazić kogoś"? - Znaczy to poddać w wątpliwość wysokie mniemanie, jakie ma on o sobie." Arthur Schopenhauer Piękny był ten huk przebitego ego Andrzeja Bogusławskiego. Jednak bywa tak, że z różnych powodów niektórzy chcą zaatakować wszystko co wychodzi od danego użytkownika, bo czują dysonans poznawczy. Wtedy właśnie powstają takie bełkoty bez argumentów. I takimi ludźmi się gardzi. Negatywna opinia planktonu to potwierdzenie moich słów na temat emocjonalnych automatyzmów, które kierują nieświadomym plebsem. |
#516 5 na 5 W.R. (3003 punktów) (zablokowany) | Odp: Opłaty za CO2 | > .> Pan może odpuścić sobie i chyba należy tak właśnie zrobić, ale niech nikt tu nie liczy, iż Pan Olson mu odpuści.> >Jak rzekłem tak też uczyniłem. Nie mam ochoty na pyskówki z Olsonem.> Na pewno osobiście Pan ma rację, ale gdy wszyscy ustępują to trolle tu królują.Któż pisze o ustępowaniu. Widać, ze dyskusja nic nie da, kłamstwa trolla obnażono już nie raz. Każdy czytelnik już wie z kim ma do czynienia. Więc po co paść go dalej. Sam pisze, że tego pragnie chce się kłócić walczyć a przeciwników ma za intelektualny plankton. Po co więc mu dawać to czego chce. > [/color][/url] Jest jeszcze gorzej, gdyż wcale nie chodzi tu o jakiekolwiek - choćby i najbardziej ekstremalne poglądy, ale o to, iż z ogromną pewnością można podejrzewać u kilku osób stany chorobowe. Uważam, iż na poważnym forum racjonalistycznego portalu moderacja jest konieczną dla utrzymania poziomu intelektualnego i kulturalnego. Doskonale to kiedyś robiły panie moderatorki Liliac i Meretseger (inni moderatorzy też, ale już nie tak doskonale). Dzięki im za to.Wielokrotnie pisałem o potrzebie moderacji. Obecna formuła dopuszczania każdego się nie sprawdziła. Mamy zalew sfrustrowanych proroków, głosicieli prawd objawionych, którzy zalewają nas swoim pustosłowiem. To właśnie wynik braku moderacji, każdy troll poszukuje miejsca gdzie może tworzyć. Gdy dostrzeże, że na danym forum jemu podobni mogą pisać bez żadnych problemów też się pojawi. Im bardziej pobłażliwa moderacja tym ich liczba większa. > Wiem, iż to teraz marzenie ściętej głowy, ale jestem pewien, iż pierwszą rzeczą na racjonalistycznym forum powinno być redukcja ewidentnej głupoty. Ograniczenie publikacji płodnej twórczości ludzi z zaburzeniami. Różnorodnej maści nawiedzonych grafomanów, mających poczucie misji wciskania tu własnego kitu. Tak, mocno zadufanych we własną mądrość i głęboko wierzących we własne racje, jak niewiele merytorycznego do powiedzenia mających.W pełni się zgadzam stąd np moja prośba o usunięcie Ducha Prawdy. Część osób się zgodziła część ze względu na niechęć do cenzury wstrzymała się lub dała głos negatywny. Każdy jednak przyznał, że duch to szkodnik. Oczywiście moderacja zignorowała to a Duch Prawdy jak tworzył tak tworzy. Taki tu właśnie mamy klimat, dogodny dla samozwańczych mesjaszów. > >A niech trzyma psy szczekają, a karawana jedzie dalej. No i wiadomo że zawsze najsłabsze psy najgłośniej szczekają.> Słabym psem jest pies samotny, ale wraz ze wzrostem stada jego siła rośnie, a tu teraz proporcjonalnie trolli jest coraz więcej.Tu bym się nie martwił. Zaletą trolli jest ich wzajemna niechęć względem siebie, ich sojusze często się bardzo szybko kończą. Troll musi z kimś walczyć z braku innych chętnych i na byłego kolegę się rzuci. Sami siebie często wykańczają. > > Czy to pierwszy z trolli który wrzeszczy o własnej nie omylności i wielkiej merytoryczności oraz głupocie jego oponentów.> Zdecydowanie nie pierwszy, ale moim zdaniem najbardziej ograniczony intelektualnie i kulturalnie i najbardziej upierdliwy. Całkowicie teflonowy na to co inni piszą i pogardzający wszystkimi ludźmi, choć najbardziej swoimi oponentami. Podejmujący bezpardonowe, tak prymitywne jak złośliwie próby dyskredytacji nie zgadzających się z nim interlokutorów i ubliżający wszystkim w około.Oj olson na tle takich Zbyszkówzwarszawy, Duchów Prawdy, Hamerlików czy Krystykonów których to nasze forum już gościło wypada naprawdę blado. Od takie nieco mniej wulgarne wcielenie Atto. > Zdecydowanie ani pierwszy, ani ostatni, ale pasione trolle taki przyjemny i zgodny z tym co w środku mają wygląd przybierają.> >Stąd i moja niechęć do dożywiania go. Niech szuka kłótni sporu niech się miota i niech z głodu padnie. > On tu ma cały ogrom swoich bełkotliwych gdybań, na które część forumowiczów dała się złapać, a ja skutecznie podważyłem ich jakość i ewidentnie wykazałem stojącą za nimi pustkę intelektualną (gdyż wcale nie o jakieś różnicę poglądów tu chodzi) i stąd ta zacietrzewiona nienawiść do mnie. Choć gdyby tylko do mnie, to byłoby tak zwane małe piwo. Pan Olson, tak jak każdy niesłuchany prorok, nienawidzi wszystkich go niesłuchających, gardzi antagonistami i daje temu jawny wyraz. Wystarczy poczytać to co tu wypisuje i jak się nam prezentuje.Oczywiście, że ma tego multum. Wszystkie na jedno kopyto, ja wybrałem pierwsze z brzegu które jak myślę najlepiej pokazało, jakie niedorzeczności ten Pan tu prezentował. > Pozdrawiam serdecznie.Również pozdrawiam i polecam odpuścić. Poniżej widzę, że Olson i w naszą dyskusje się włączył. Naprawdę radze sobie odpuścić. Olson spłodziwszy tu ponad 2000 postów skompromitował się dostatecznie. Nie warto już mu więcej pomagać. |
#517 5 na 5 | szarley (54913 punktów) | Odp: Opłaty za CO2 | ...a big_żyd zbanowan.... |
#518 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Opłaty za CO2 | |
#519 -2 na 2 krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Opłaty za CO2 | Nie wyrażasz nic nowego, tyle, ze chcesz, znowu chcesz, coraz więcej chcesz. Tym razem chcesz mieć rację, chcesz, żeby twój głos górował nad innymi głosami, żeby twoje zdanie było ważniejsze od zdań pozostałych. Sądzisz, ze kolejne wyzwiska podniosą twoją wartość? Chciwy z ciebie gość! Rozumiem, że w kilku zgodnych tutaj chcielibyście zmumifikować dawny świat i jego obyczaje, że trwały aż do wygaśnięcia Słońca ale czy to się wam uda? Zobaczymy. |
#520 3 na 3 | Andrzej Bogusławski (52265 punktów) | Odp: Opłaty za CO2 | . Na pewno osobiście Pan ma rację, ale gdy wszyscy ustępują to trolle tu królują.> Któż pisze o ustępowaniu. Widać, ze dyskusja nic nie da, kłamstwa trolla obnażono już nie raz. Każdy czytelnik już wie z kim ma do czynienia. Więc po co paść go dalej. Sam pisze, że tego pragnie chce się kłócić walczyć a przeciwników ma za intelektualny plankton. Po co więc mu dawać to czego chce.Całkowicie słusznie Pan tu pisze. Troll jest zawsze głodny i nigdy nie spocznie. Przy czym troll już z założenia musi zawsze mieć rację oraz ostatnie słowo.> Wielokrotnie pisałem o potrzebie moderacji. Obecna formuła dopuszczania każdego się nie sprawdziła. Mamy zalew sfrustrowanych proroków, głosicieli prawd objawionych, którzy zalewają nas swoim pustosłowiem. To właśnie wynik braku moderacji, każdy troll poszukuje miejsca gdzie może tworzyć. Gdy dostrzeże, że na danym forum jemu podobni mogą pisać bez żadnych problemów też się pojawi. Im bardziej pobłażliwa moderacja tym ich liczba większa.Dokładnie Pan ma rację, gdyż wcale nie jest tak, iż wszyscy mają tytuł, a jeżeli nawet to niejednakowy, do głoszenia niedyskutowalnych objawionych prawd, albo iż zatwierdzamy je przez demokratyczne głosowanie. Nauka i kultura zawsze były elitarne i o ile elitarnymi nie pozostaną to grozi im intelektualny uwiąd. Wiem, iż to teraz marzenie ściętej głowy, ale jestem pewien, iż pierwszą rzeczą na racjonalistycznym forum powinno być redukcja ewidentnej głupoty. Ograniczenie publikacji płodnej twórczości ludzi z zaburzeniami. Różnorodnej maści nawiedzonych grafomanów, mających poczucie misji wciskania tu własnego kitu. Tak, mocno zadufanych we własną mądrość i głęboko wierzących we własne racje, jak niewiele merytorycznego do powiedzenia mających.> W pełni się zgadzam stąd np moja prośba o usunięcie Ducha Prawdy. Część osób się zgodziła część ze względu na niechęć do cenzury wstrzymała się lub dała głos negatywny. Każdy jednak przyznał, że duch to szkodnik. Oczywiście moderacja zignorowała to a Duch Prawdy jak tworzył tak tworzy. Taki tu właśnie mamy klimat, dogodny dla samozwańczych mesjaszów.Luty 2013 roku: Natomiast forum jest nasze - wszystkich jego użytkowników i moderatorzy mają ogromnie trudne dzieło utrzymywania właściwego dla nas poziomu merytoryczności i kultury, poniżej którego użytkownicy nie powinni schodzić.
Nie, nie zgadzam się z wszystkimi decyzjami moderatorów - choć z odwrotnych niż Pan powodów, ale ogromnie cenię ich trudną pracę. Nie chciałbym być moderatorem, gdyż nie potrafiłbym być moderatorem. Na przykład głupie oraz niemerytoryczne wypowiedzi byłyby znacznie szybciej i bardziej bezwzględnie usuwane, a ich autorzy, gdyby nie potrafili lub nie chcieli, dorównać do pożądanego (średniego) poziomu byliby blokowani i banowani. Mam ogromną niechęć do cenzury, ale jeszcze większą do ewidentnej zacietrzewionej głupoty, a prawda jest taka, iż o ile trudno głupcowi rozpoznać rozmówcę mądrzejszego od siebie, to człowiek inteligentny szybko głupca rozpoznaje. Tym bardziej, gdy jest to głupiec zacietrzewiony. Słabym psem jest pies samotny, ale wraz ze wzrostem stada jego siła rośnie, a tu teraz proporcjonalnie trolli jest coraz więcej.> Oj olson na tle takich Zbyszkówzwarszawy, Duchów Prawdy, Hamerlików czy Krystykonów których to nasze forum już gościło wypada naprawdę blado. Od takie nieco mniej wulgarne wcielenie Atto.Tak, było i jest tego sporo. Dlatego tak bardzo jest tu odczuwalny brak mądrej, tolerancyjnej i sprawiedliwej moderacji, która potrafiłaby nasz dyskurs tu moderować oraz ukrócać głupotę i brak kultury. > Stąd i moja niechęć do dożywiania go. Niech szuka kłótni sporu niech się miota i niech z głodu padnie. On tu ma cały ogrom swoich bełkotliwych gdybań, na które część forumowiczów dała się złapać, a ja skutecznie podważyłem ich jakość i ewidentnie wykazałem stojącą za nimi pustkę intelektualną (gdyż wcale nie o jakieś różnicę poglądów tu chodzi) i stąd ta zacietrzewiona nienawiść do mnie. Choć gdyby tylko do mnie, to byłoby tak zwane małe piwo. Pan Olson, tak jak każdy niesłuchany prorok, nienawidzi wszystkich go niesłuchających, gardzi antagonistami i daje temu jawny wyraz. Wystarczy poczytać to co tu wypisuje i jak się nam prezentuje.> Oczywiście, że ma tego multum. Wszystkie na jedno kopyto, ja wybrałem pierwsze z brzegu, które jak myślę najlepiej pokazało, jakie niedorzeczności ten Pan tu prezentował. Poniżej widzę, że Olson i w naszą dyskusje się włączył.Ani po raz pierwszy, ani po raz ostatni. On inaczej nie może. To taki typ, a ten typ już tak ma. > Naprawdę radze sobie odpuścić. Olson spłodziwszy tu ponad 2000 postów skompromitował się dostatecznie. Nie warto już mu więcej pomagać.Z rady skorzystam, tym bardziej, iż jakikolwiek sens pyskówek z tym panem już dawno się skończył. On już tylko się powtarza, podbijając sobie samemu bębenek. Pozdrawiam serdecznie. @@@ . |
#521 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Opłaty za CO2 | > Nie wyrażasz nic nowego, tyle, ze chcesz, znowu chcesz, coraz więcej chcesz.Mam tyle ile chcę i tyle na ile zarobiłem > Tym razem chcesz mieć rację, chcesz, żeby twój głos górował nad innymi głosami,Nie, wystarczy mi że twój głos wyrażający konfabulacje nie góruje nad innymi bo nikt się z tobą nie zgadza > Chciwy z ciebie gość!Jakiś dowód? > Rozumiem, że w kilku zgodnych tutaj chcielibyście zmumifikować dawny świat i jego obyczaje,Nie, jak zwykle nie poradzisz czytać. Nie chcę tylko, żeby świat przyjął twoją wizję wilczego "kapitalizmu" w którym silny może zabrać słabemu wszystko Jawność kapitału? Jak złodziej ukradnie to jego kapitał jest jawny a możesz mu zrobić kiś-kiś. Chcesz zmienić świat? Twoje prawo , ale najpierw go poznaj. skończ konfabulować że płacisz 2/3 dochodu jako płat za mieszkanie skoro to KŁAMSTWO skończ konfabulować że nie masz prawa do urlopu skoro byłeś w Wiedniu skończ konfabulować że nie masz prawa do poruszania się drogami skoro odwiedzasz swoje dziecko w Lądku Zdroju skończ konfabulować że jesteś niewolnikiem nieopuszczającym miejsca pracy bo to KŁAMSTWO Po prostu przestać się dziwić że inni ludzie znają matematykę na poziomie podstawowym i poradzą policzyć ile dla ciebie jest 1100 euro za luksusowe mieszkanie |
krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Opłaty za CO2 | Ok, zwyciężyłeś, poddaję się. Z tobą juz niczego nie zmienię. Udław się swoją święta racją. Nie chcę z wami dłużej rozmawiać. Mam nadzieję, ze to ostatnie zdania jakie wymieniamy w naszym życiu. Nie chcę cię juz dłużej znać. Obcowanie z tobą szkodzi mi. |
#523 1 na 1 krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Opłaty za CO2 | > Oj olson na tle takich Zbyszkówzwarszawy, Duchów Prawdy, Hamerlików czy Krystykonów których to nasze forum już gościło wypada naprawdę blado. Od takie nieco mniej wulgarne wcielenie Atto.W.R. wchodzisz w najbardziej zatrollowany wątek, gdzie cię nikt nie prosi i nie tylko nie używasz filtra ukrywającego trolling i hejt lecz najwyraźniej cały trolling i hejt czytasz. Dlaczego? Dlaczego nie zbudujesz sobie z przyjaciółmi własnej rozmówki na wysokim poziomie z odpalonym przez wszystkich przyjaciół filtrem na trolle??? Przecież masz komendę "ignoruj" a aplikacja serwera nie potrafi wybrać inaczej niż ty i dla niej ignoruj to ignoruj. Głupie pytanie bo twoje intencje są jasne jak Słońce, tobie nie wystarczy, że sam zignorujesz wybranego przez siebie użytkownika, ty potrzebujesz, żeby wszyscy zignorowali. Dobra, i tak już trucizna jaką tu we mnie wpojono ulewa mi się, mam jadu po dziurki w nosie, ja stąd spadam, kiście się dalej sami we własnym sosie, tu można przegrać życie. |
olson (9993 punktów) (zablokowany) | Odp: Opłaty za CO2 | >Dowiaduję się dzięki tobie kolejnej ważnej rzeczy. Kiedy ludzie są za bardzo niezgodni emocjonalnie, wartościami, wnioskami to nie powinni próbować zrozumieć wzajemnie swoich emocji i myśli lecz powinni się zwyczajnie wzajemnie nie lubić i przypisywać sobie nawzajem niską wartość czy brak wartości. W przeciwnym razie można wpakować się w problemy psychiczne.
Powinni próbować zrozumieć, a gdy ktoś nie chce rozumieć i bez argumentu zostaje przy swoim zdaniu, buduje racjonalizacje, emocjonuje się, obraża ad personam z powodu braku merytorycznej treści, wtedy można kimś gardzić.
>Powinienem i zamierzam gardzić tobą tak jak ty mną pogardzasz. Powinienem przypisać ci zerową wartość taką jaką ty mi przypisujesz.
Ta, prymitywne emocje "bo on mnie obraził, to ja jego też muszę i w takim razie mam rację". Powinieneś mu przypisać taką wartość jaka Ci wyjdzie z oceny i powinna to być tylko subiektywna ocena, a nie wiara w prawdę absolutną. To co on myśli na Twój temat jest bez znaczenia. Ważne jest to co myśli tak ogólnie, jakich argumentów używa, jak odnosi się do Twoich.
>Niech cię Jacku piekło pochłonie, życzę ci wszystkiego najgorszego i jest to szczere i z głębi mojego serca. Obym w swoim życiu spotykał jedynie twoje przeciwieństwa. >
Większość jest jeszcze gorsza. Będziesz spotykał głównie plebs, który będzie chciał Ci wmówić swoją wersję rzeczywistości, a Ty im będziesz wciskał swoją i gdy skończą się argumenty będą nieskończone dyskusje personalne, szczególnie gdy ktoś dostarczy jakichś informacji o sobie. Jesteś jednak bardzo naiwny i nie uczysz się na błędach.
Mój post potraktuj tylko jako moją opinię. Pewnie będziesz miał go w dupie i uznasz to za próbę dominacji albo obrazy. Nie pomyślisz czy może nie miałem czegoś fajnego do przekazania co by pomogło. No bo wyszłoby, że nie masz racji. Jak mówisz o dominacji to najpierw zapanuj nad emocjami. Zobaczysz jaki efekt jest fajny i jak nie będziesz miał jakiegoś dużego problemu nie do przeskoczenia to możesz mieć dobrze.
|
#525 4 na 4 | szarley (54913 punktów) | Odp: Opłaty za CO2 | > Ok, zwyciężyłeś, poddaję się.> Z tobą juz niczego nie zmienię. Udław się swoją święta racją. Nie chcę z wami dłużej rozmawiać.Biedne dziecko, udowodniono mu że łże jak szmata i się obraził  |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|