Racjonalista - Strona głównaDo treści
Opłaty za CO2

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
02-07-2016 12:32Max Golonko (1811 punktów)Opłaty za CO2
PIS starszy górników UE (grożą nam jakieś straszne opłaty za palnie węglem) a tymczasem ...
Jak to jest z tymi słynnymi opłatami za CO2?
Z pierwszej ręki od fachowca w tym względzie wiem, że Polska ma dobre limity (na bazie 1990 roku) i jeszcze na tym zarabia sprzedając nadwyżki.
Japonia musi już płacić lub odkupywać limity. Instytucja, która zbiera te opłaty daje potem pieniądze różnym krajom na modernizacje proekologiczne lub monitoring środowiska.
Te kraje zwykle wpuszczają te pieniądze w budżet czyli na wszystko, a potem, ze wstydu, około połowy tych środków wykorzystują zgodnie z przeznaczeniem.
PIS jak zwykle straszy i szczuje Polaków na kolejnych wrogów.
A ateiści to sodomici, gwałciciele i agenci Rosji - stąd komisja do sprawy przeciwdziałania ateizacji Polski.


Przypominam, że ateistą (co szkodzi innym) jest Jarek K. bo jest niemożliwe żeby homoseksualista, który miał w szkole teorię ewolucji, wierzył w boga.
Ale to KrK nie przeszkadza.
Ubijają swoje interesy.
Jarek realizuje misję swego życia - zemsta na Wałęsie i jego sojusznikach - za wyrzucenie go z ekipy Wałęsy.
KrK i Rydzyk po prostu biorą kasę, grunty i przywileje jakie Jarek K im daje w zamian za umożliwienie swojej misji.

Jarek nigdy nie zaprzeczył i nie zwalczał przelicznych doniesień w mediach o jego homoseksualizmie (bo musiałaby skłamać).
Ten homoseksualizm (odmienny niż u jego brata - jednojajowego bliźniaka) nie jest dziwnym bo nie u wszystkich mężczyzn orientacja seksualna jest wrodzona.
Może ukształtować się później - pod wpływem pewnych zdarzeń w sferze "social".
Ba, była społeczność, w której czynniki "social" doprowadziły do 20% udziału homoseksualnej orientacji wśród mężczyzn.
Wszystko to wyszło w szerokim badaniu Szwedom w 2007,2008 roku.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Dalej..
krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi farmer
Farmerze kapitalizm polega jednocześnie na współdziałaniu i na żarciu się każdego z każdym o jak najwięcej dla siebie samego.
Chodzi o taki model, w którym współdziałania jest jak najwięcej a żarcia się jak najmniej.

Bitcoiny zostały skradzione, bo w BTC kapitał nadal jest anonimowy. W moim modelu GODZINKI są jawne.
Kradzież BTC pokazuje wyraźnie moralność ludzi nawet bardzo wykształconych. Domyślam się, ze wykraść BTC z giełdy nie jest łatwo i potrzeba się trochę programowania poduczyć.

krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi farmer
>>Giełda Cryptsy, została okradziona z 13000 Bitcoinów? Dobrze ja to liczę....26 milionów zł fiu fiu.
>A co tu się jeszcze odjeb.... na dniach
>Bitcoiny warte 280 mln złotych skradziono we wtorek wieczorem z Bitfinex, jednej z większych giełd wirtualnych walut. W ręce złodziei trafiło blisko 120 tys. bitcoinów.
>businessin(*)inow-z-gieldy-bitfinex/nxsf7e7
>Jadą z koksem.
>

Farmer zrozum. Niejawny kapitał ze wszystkimi tego konsekwencjami asymetrią wiedzy i możliwości, niedomówieniami, kłamstwami, mniejszymi czy większymi przekrętami prowadzi wprost do tego, ze ludzie nie mogą się wzajemnie znieść.
Właściciel myśli o pracowniku najemnym, ze to głupek, leń i złodziej, ze jak nie będziesz stał z batem nad nim to wszystko spierdoli
a pracownik najemny myśli o właścicielu, ze to złamas jakich malo, ze wyzyska cię, okłamie, okradnie tylko po to, żeby jeszcze bardziej wypasioną furą jeździć.

Wg mnie nie musi tak być. Ludzie nie muszą się wzajemnie nie lubić. Wystarczy tworzyć różnice społeczne w sposób jawny.

To byłaby kolosalna korzyść dla wszystkich gdyby wszyscy mogli sobie nawzajem zaufać. W tej chwili cała masa energii jest wydatkowana na wzajemne zwalczanie się.

#453
03-08-2016 16:16
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi farmer
>>Giełda Cryptsy, została okradziona z 13000 Bitcoinów? Dobrze ja to liczę....26 milionów zł fiu fiu.
>A co tu się jeszcze odjeb.... na dniach
>Bitcoiny warte 280 mln złotych skradziono we wtorek wieczorem z Bitfinex, jednej z większych giełd wirtualnych walut. W ręce złodziei trafiło blisko 120 tys. bitcoinów.

No i na to pomysł Krystka jest wprost znakomity! Przy jawnym kapitale, będziesz wiedział kto buchnął kasę i nawet możesz mu zrobić kiś-kiś paluszkiem. A może nawet powiesz przy tym ty-ty!!

Pozdrawiam

#454
03-08-2016 16:26
 Ocena 4 na 4
szarley (54913 punktów)Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi krystkon_1976
>Farmer zrozum. Niejawny kapitał ze wszystkimi tego konsekwencjami asymetrią wiedzy i możliwości, niedomówieniami, kłamstwami, mniejszymi czy większymi przekrętami prowadzi wprost do tego, ze ludzie nie mogą się wzajemnie znieść.

Współczuję twojej żonie

>Właściciel myśli o pracowniku najemnym, ze to głupek, leń i złodziej, ze jak nie będziesz stał z batem nad nim to wszystko spierdoli

yyyy? Serio w Berlinie tak jest?
Znów konfabulujesz...

>a pracownik najemny myśli o właścicielu, ze to złamas jakich malo, ze wyzyska cię, okłamie, okradnie tylko po to, żeby jeszcze bardziej wypasioną furą jeździć.

yyyy? Serio w Berlinie tak jest?
Znów konfabulujesz...

Prawda jest bolesna krystkonie. Trzeba pracować! ale dla ciebie praca to niewola
Ty po prostu chcesz niepracować

>Wg mnie nie musi tak być. Ludzie nie muszą się wzajemnie nie lubić. Wystarczy tworzyć różnice społeczne w sposób jawny.
Czyli szklane domy są dobre? byle w nich mieszkał krystkon.
Akceptujesz niewolnictwo (!) bylebyś wiedział kto jest panem?

>To byłaby kolosalna korzyść dla wszystkich gdyby wszyscy mogli sobie nawzajem zaufać. W tej chwili cała masa energii jest wydatkowana na wzajemne zwalczanie się.
Achhhhh w twoim systemie gość z rudery nie będzie podgryzał tego w szklanej wieży bo będzie znał jego nazwisko i stan konta.
w twoim systemie robotnik będzie chętnie pracował na nową furę właściciela bo będzie wiedział czyja to fura...

a wszyscy chętnie przeprowadza się do strefy bez mydła

rychtyk guuuupi jesteś

#455
03-08-2016 16:42
 Ocena-1 na 1
krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi szarley
>>>Giełda Cryptsy, została okradziona z 13000 Bitcoinów? Dobrze ja to liczę....26 milionów zł fiu fiu.
>>A co tu się jeszcze odjeb.... na dniach
>>Bitcoiny warte 280 mln złotych skradziono we wtorek wieczorem z Bitfinex, jednej z większych giełd wirtualnych walut. W ręce złodziei trafiło blisko 120 tys. bitcoinów.
>No i na to pomysł Krystka jest wprost znakomity! Przy jawnym kapitale, będziesz wiedział kto buchnął kasę i nawet możesz mu zrobić kiś-kiś paluszkiem. A może nawet powiesz przy tym ty-ty!!
>Pozdrawiam

Oczywiście, że kis-kis, bo system pieniężny, który ktokolwiek kontroluje jest nic nie wart.

krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi szarley
Komu pracować się nie chce? Świrujesz na stare lata? Z domu wyszedłbyś kiedyś głowę przewietrzył. Mieszkam w najzwyklejszym mieszkaniu a cała jego luksusowość zawiera się w 11km odległości od fabryki i ten luksus kosztuje ponad 2/3 mojego dochodu, oczywiście tylko pomieszkiwanie, że nogę przypadkiem w pracy złamiesz i wypad.

Powinienem mieszkać 200km od fabryki, żeby fundusz starych dziadów posiadający wszystko w odległości 50km od fabryki, włącznie z fabryką, mógł to wszystko wynająć klasie społecznej wyższej ode mnie, która nie będzie marudzić, ze drogo a kali ma tylko zrobić swoje i kali ma odejść?

Ja mam taki pomysł.
Weź ty w....j ze swoim dobrodziejstwem. Idź i dzieciom Kulczyka zrób dobrze, żeby im fundusz po tatusiu procentował.
Jezu jak biedota jest niemądra, że przyjmuje takie wartości a potem bryluje po samym dnie. No ale gdybyśmy byli mądrzejsi to nie bylibyśmy biedotą.

Ja w szklanym domu? Bo kapitał jawny a podatek od własności prywatnej?
Eh ty chciwy dziadu, wszystko tylko do siebie, żebyś nie pękł jak smok wawelski.

#457
04-08-2016 11:04
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi krystkon_1976
> Komu pracować się nie chce? Świrujesz na stare lata?

Myślisz, że swoją niezgodnością na wszystkich wokół, w tym przede wszystkim na szefa udowodniłeś, że ci się chce?
A dupa Jasiu.
Fakt, że musisz utrzymać gęby do wyżywienia bo sumienie gryzie nie oznacza jeszcze, że chce ci się pracować.
Chciało ci się pracować, ale nad pewnym biznesmenem żeby przejąć jego firmę za grosze (nie udało się, bo to był sprytniejszy cwaniak od ciebie)
Więcej nie pyerdol z tym 'chceniem'. NA TO NIE MA TU PRZYZWOLENIA.

> nogę przypadkiem w pracy złamiesz i wypad.

To może dokształć się i zmień pracę na lepszą z ubezpieczeniem, prywatną służbą zdrowia i nie na czarno. Czyli zacznij w końcu chcieć pracować m.in. głową, a nie tylko ruszać rękami w takt maszyny.

Jak tego nie zrobisz - utkniesz w perspektywie praczki na przedmieściach na amen, ale ty przecież tego właśnie chcesz: uczenie się to działalność na korzyść tego systemu, a pranie brudnych portek innym ludziom to szlachetne liberum veto pana K H-K.

Ostatnie pytanie: w twoim systemie jesteś pracownikiem najemnym.
Twoim szefem jest facet znany ci z imienia i nazwiska oraz stanu konta.
Wynajmujesz pokół od faceta znanego ci z imienia i nazwiska oraz stanu konta.
Gaz dostarcza ci facet znany ci z imienia i nazwiska oraz stanu konta.
Prąd tak samo. Pożywienie, ubrania etc.

Naprawdę jesteś szczęśliwszy służąc tym ludziom, jak dotąd?
To ma być ten raj?

Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie?

#458
04-08-2016 11:09
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi krystkon_1976
>> No i na to pomysł Krystka jest wprost znakomity! Przy jawnym
>> kapitale, będziesz wiedział kto buchnął kasę i nawet możesz
>> mu zrobić kiś-kiś paluszkiem. A może nawet powiesz przy tym ty-ty!!
>Oczywiście, że kis-kis, bo system pieniężny, który ktokolwiek kontroluje jest nic nie wart.

Twój system jak sam tu przyznałeś jest za bardzo narażony na bezkarnych cwaniaków. Rezygnuję z niego. Myślę, że to przyświeca również innym i nie sądzę, że zaklinanie rzeczywostości coś pomoże.

PS 'rozproszona administracja', 'rozproszona konserwacja' - hihihi

Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie?

#459
04-08-2016 11:19
 Ocena-1 na 1
krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi Jacek Głodzik
Szczęśliwszy będę wówczas kiedy zaakceptuję swoją rolę społeczną i pozycję a w tej chwili jestem dokładnie na przeciwnym biegunie akceptacji i poczucia szczęścia. Społeczeństwo jawi mi się wrogo.

krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>>> No i na to pomysł Krystka jest wprost znakomity! Przy jawnym
>>> kapitale, będziesz wiedział kto buchnął kasę i nawet możesz
>>> mu zrobić kiś-kiś paluszkiem. A może nawet powiesz przy tym ty-ty!!
>>Oczywiście, że kis-kis, bo system pieniężny, który ktokolwiek kontroluje jest nic nie wart.
>Twój system jak sam tu przyznałeś jest za bardzo narażony na bezkarnych cwaniaków. Rezygnuję z niego. Myślę, że to przyświeca również innym i nie sądzę, że zaklinanie rzeczywostości coś pomoże.
>PS 'rozproszona administracja', 'rozproszona konserwacja' - hihihi
>
Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie?


Czyli, ze wodą na młyn cwaniaków mają być - jawność, - brak kar za zdradę tajemnic, - wspólna księga kapitału, - brak osobowości prawnej, - niemożliwość przymusowej egzekucji zobowiązań, itd. ???

Jacku nie rób sobie jaj, ja próbuję rozmawiać poważnie.

#461
04-08-2016 11:45
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi krystkon_1976
> Szczęśliwszy będę wówczas kiedy zaakceptuję swoją
> rolę społeczną i pozycję

Przed 2008r. ją akceptowałeś a społeczeństwo jako dojna krowa było cacy, zatem inny system ci do szczęścia potrzebny nie był. Czy może się mylę? Jednak chyba nie. Z tego wnioskuję, że do szczęścia nie trzeba wcale zmieniania systemu.
Chcesz raczej magicznego resetu od pętli, którą sobie zaciągnąłeś - tu ponownie otwarłaby się droga do szczęścia.

Jak już tu wielokrotnie napisałem, nie wierzę w żadne magiczne zmiany moralności i na to nie licz.
Nie wierzę w twoje przedstawiane tu obszernie intencje.

> a w tej chwili jestem dokładnie na przeciwnym biegunie
> akceptacji i poczucia szczęścia

Niż przed 2008r.? To oczywiste.

> Społeczeństwo jawi mi się wrogo.

Gdyż wystawiło rachunek za wieloletnie naciąganie skarbu państwa na straty, związane m.in. z twoją edukacją?
Gdyż bank wystawił rachunek powiększony o koszty komornicze i komplikacje związane ze spieniężeniem działki?
Też byłbym na przeciwnym biegunie akceptacji i poczucia szczęścia, tylko że między tobą a mną jest pewna różnica: ja zamiast klepać w klawisze po forach i gnuśnieć w pralni szukałbym rozwiązania.

Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie?

#462
04-08-2016 11:53
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi krystkon_1976
> Czyli, ze wodą na młyn cwaniaków mają być - jawność, - brak
> kar za zdradę tajemnic

Wreszcie zdajesz się to pojmować, a przecież już wielokrotnie ci pisano: cwaniak wie, kto chce podnieść mu podatek więc wie kogo szantażować odcięciem kurka. Naprawdę tak trudno to pojąć?

> niemożliwość przymusowej egzekucji zobowiązań, itd. ???

Dokładnie. Nie ma panów w niebieskich mundurach, nie ma sędziów, nie ma prawa karnego, nie ma ustawodawcy - są za to panowie w szarych prochowach na garnuszu cwaniaka z uśmiechami od ucha do ucha na twój widok. Tak trudno to zrozumieć?

>ja próbuję rozmawiać poważnie

Gdzie? Jakoś od 1.5 roku nie zauwazyłem.

Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie?

#463
04-08-2016 12:03
 Ocena 4 na 4
szarley (54913 punktów)Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi krystkon_1976
>Czyli, ze wodą na młyn cwaniaków mają być - jawność, - brak kar za zdradę tajemnic, - wspólna księga kapitału, - brak osobowości prawnej, - niemożliwość przymusowej egzekucji zobowiązań, itd. ???

Serio sądzisz, że niemożność egzekucji zobowiązań nie jest wodą na młyn cwaniaków?
Pisałem ci już, firemka budowlana próbowała mnie oszukać na jakości wykonanej roboty, właśnie dlatego, że sądzili, że jako cudzoziemiec, nie mam prawa pozwać ich do sądu, a co za tym idzie nie mam możliwości egzekwowania reklamacji
Próbowali cwaniaczyć, ale dzięki państwowym sądom i państwowej przymusowej egzekucji musieli uczciwemu człowiekowi oddać pieniądze.

>Jacku nie rób sobie jaj, ja próbuję rozmawiać poważnie.

ty i poważnie

A kto napisał że w życiu urlopu nie dostanie poczem pojechał do Wiednia?
A kto konfabuluje, że 2/3 dochodu wydaje na mieszkanie
A kto wymyśla, że nie wolno mu korzystać z dróg?

#464
04-08-2016 12:31
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi szarley
>A kto napisał że w życiu urlopu nie dostanie poczem pojechał do Wiednia?
>A kto konfabuluje, że 2/3 dochodu wydaje na mieszkanie
>A kto wymyśla, że nie wolno mu korzystać z dróg?

Chyba go znam. To Kali



Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie?

krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> Czyli, ze wodą na młyn cwaniaków mają być - jawność, - brak
>> kar za zdradę tajemnic
>Wreszcie zdajesz się to pojmować, a przecież już wielokrotnie ci pisano: cwaniak wie, kto chce podnieść mu podatek więc wie kogo szantażować odcięciem kurka. Naprawdę tak trudno to pojąć?
>> niemożliwość przymusowej egzekucji zobowiązań, itd. ???
>Dokładnie. Nie ma panów w niebieskich mundurach, nie ma sędziów, nie ma prawa karnego, nie ma ustawodawcy - są za to panowie w szarych prochowach na garnuszu cwaniaka z uśmiechami od ucha do ucha na twój widok. Tak trudno to zrozumieć?
>>ja próbuję rozmawiać poważnie
>Gdzie? Jakoś od 1.5 roku nie zauwazyłem.
>
Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie?


Jacku nie wyrażasz nic nowego ponadto, że pod groźbą kary muszę trzymać się współczesnych zasad i że masz mnie gdzieś. Z tym, że to iż człowiek drugiego człowieka ma gdzieś jest powszechne więc nie powinno mnie dziwić.
Dla mnie Panowie w niebieskich mundurkach są źródłem strukturalnego bezrobocia, ogromnej trudności zmiany roli społecznej i braku perspektyw.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Dalej..

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365