Racjonalista - Strona głównaDo treści
Opłaty za CO2

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » O wszystkim i o niczym
NapisanoAutorTytuł
02-07-2016 12:32Max Golonko (1811 punktów)Opłaty za CO2
PIS starszy górników UE (grożą nam jakieś straszne opłaty za palnie węglem) a tymczasem ...
Jak to jest z tymi słynnymi opłatami za CO2?
Z pierwszej ręki od fachowca w tym względzie wiem, że Polska ma dobre limity (na bazie 1990 roku) i jeszcze na tym zarabia sprzedając nadwyżki.
Japonia musi już płacić lub odkupywać limity. Instytucja, która zbiera te opłaty daje potem pieniądze różnym krajom na modernizacje proekologiczne lub monitoring środowiska.
Te kraje zwykle wpuszczają te pieniądze w budżet czyli na wszystko, a potem, ze wstydu, około połowy tych środków wykorzystują zgodnie z przeznaczeniem.
PIS jak zwykle straszy i szczuje Polaków na kolejnych wrogów.
A ateiści to sodomici, gwałciciele i agenci Rosji - stąd komisja do sprawy przeciwdziałania ateizacji Polski.


Przypominam, że ateistą (co szkodzi innym) jest Jarek K. bo jest niemożliwe żeby homoseksualista, który miał w szkole teorię ewolucji, wierzył w boga.
Ale to KrK nie przeszkadza.
Ubijają swoje interesy.
Jarek realizuje misję swego życia - zemsta na Wałęsie i jego sojusznikach - za wyrzucenie go z ekipy Wałęsy.
KrK i Rydzyk po prostu biorą kasę, grunty i przywileje jakie Jarek K im daje w zamian za umożliwienie swojej misji.

Jarek nigdy nie zaprzeczył i nie zwalczał przelicznych doniesień w mediach o jego homoseksualizmie (bo musiałaby skłamać).
Ten homoseksualizm (odmienny niż u jego brata - jednojajowego bliźniaka) nie jest dziwnym bo nie u wszystkich mężczyzn orientacja seksualna jest wrodzona.
Może ukształtować się później - pod wpływem pewnych zdarzeń w sferze "social".
Ba, była społeczność, w której czynniki "social" doprowadziły do 20% udziału homoseksualnej orientacji wśród mężczyzn.
Wszystko to wyszło w szerokim badaniu Szwedom w 2007,2008 roku.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Dalej..
#436
30-07-2016 15:05
 Ocena 3 na 3
farmer (22440 punktów)Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi krystkon_1976
>To zawsze cieszy. PRAWDZIWY PIENIĄDZ.
>Tym jest pieniądz prawdziwszy ile stojąca za nim hierarchia lepsza.
>Taka hierarchia, że 1/4 buduje drapacze chmur, 1/4 to rachuje a 1/2 jest bezrobotna nie jest dobra i byle co może ją pokonać.
>

Przynajmniej cześć ma szanse pojechać do WIEDNIA bo twoja daleko idąca wizja właśnie wykarmiła 0 ludzi (popraw mnie proszę).

Jak wyglądają u ciebie statystyki.

0 buduje drapacze chmur, 0 to rachuje a 0% jest bezrobotna nie jest dobra i byle co może ją pokonać.

#437
30-07-2016 16:06
 Ocena 4 na 4
szarley (54913 punktów)Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi krystkon_1976
>Taka hierarchia, że 1/4 buduje drapacze chmur, 1/4 to rachuje a 1/2 jest bezrobotna nie jest dobra i byle co może ją pokonać.

.. a Krystian Hamerlik - Konopka śmierdzi gównem, że aż w Seelow czuć, bo go nie stać na papier toaletowy

...a big_żyd zbanowan....

#438
30-07-2016 17:38
 Ocena 6 na 6
Lilly Amina (4723 punktów)Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi krystkon_1976

>Jedyne o co tu się martwiono to o to, żeby wciąż dobrze zarobić ale się nie narobić.
Chłopie, nie sądź innych podług siebie...

krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi szarley
>>Taka hierarchia, że 1/4 buduje drapacze chmur, 1/4 to rachuje a 1/2 jest bezrobotna nie jest dobra i byle co może ją pokonać.
>.. a Krystian Hamerlik - Konopka śmierdzi gównem, że aż w Seelow czuć, bo go nie stać na papier toaletowy
>...a big_żyd zbanowan....
>
Czy naprawdę potrzebujesz do rozmowy o jawności kapitału i księdze kapitału, podatkach, sposobie kreacji i emisji pieniądza, zdolności do przymusowej egzekucji zobowiązań wprowadzać smród gowna?
Ludzie mają różne przekonania i musisz to zaakceptować.

#440
30-07-2016 21:30
 Ocena 3 na 3
szarley (54913 punktów)Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi krystkon_1976
>>>Taka hierarchia, że 1/4 buduje drapacze chmur, 1/4 to rachuje a 1/2 jest bezrobotna nie jest dobra i byle co może ją pokonać.
>>.. a Krystian Hamerlik - Konopka śmierdzi gównem, że aż w Seelow czuć, bo go nie stać na papier toaletowy
>>...a big_żyd zbanowan....
>>
>Czy naprawdę potrzebujesz do rozmowy o jawności kapitału i księdze kapitału,

czy naprawdę mam uwierzyć że :

Cytat:
Ja nie będę mógł pomóc wyrzuceniu Providentu z Polski, bo mi niemiecki właściciel fabryki w życiu urlopu nie da

skoro właśnie byłeś na urlopie we Wiedniu?

Sam nie rozumiesz jak debilne są twoje konfabulacje

czy naprawdę mam uwierzyć że :
Cytat:
Nie jeżdżę po drogach, bo niewolnicom nie wolno opuszczać miejsca pracy.

Sam nie rozumiesz jak debilne są twoje konfabulacje

czy naprawdę mam uwierzyć że :
Cytat:
Co z tego, że w marketach sieciowych znajdziesz czterowarstwowy papier toaletowy, ten jest daleko poza zasięgiem zwykłych ludzi.

Sam nie rozumiesz jak debilne są twoje konfabulacje

czy naprawdę mam uwierzyć że :
Cytat:

Taka hierarchia, że 1/4 buduje drapacze chmur, 1/4 to rachuje a 1/2 jest bezrobotna nie jest dobra i byle co może ją pokonać.

Sam nie rozumiesz jak debilne są twoje konfabulacje
sam nie rozumiesz jakim jesteś DEBILEM skoro rozpowszechniasz takie debilizmy?

Nie masz prawa do urlopu i jedziesz do Wiednia
nei wolno ci korzystać z dróg i jedziesz do Wiednia

CZY TY KRETYNIE ROZUMIESZ CO SAM PISZESZ?

>podatkach, sposobie kreacji i emisji pieniądza, zdolności do przymusowej egzekucji zobowiązań wprowadzać smród gowna?
No przykro mi, ale jeśli nie stać cię na papier toaletowy to raczej fiołkami nie woniasz

>Ludzie mają różne przekonania i musisz to zaakceptować.
ja to akceptuję! gorzej z tobą.
nie tylko nie akceptujesz poglądów innych ale nawet nie rozumiesz że w twojej "strefie" chcą się umyć
dlatego na polską milę cuchniesz

CUCHNIESZ NIE TYLKO HIPOKRYZJĄ I KŁAMSTWEM ALE TEŻ ZWYKŁYM SMRODEM NIEMYCIA
Czy ty masz w sobie choć resztki godności?


JarekS (695 punktów)Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi szarley

>Kiedy się nie myjesz, to śmierdzisz, a kiedy śmierdzisz to nie masz w sobie godności
>zapytam jeszcze raz:
>Co z tym papierem toaletowym w twojej strefie? będzie?
>co z mydłem?
>Znów buta uniemożliwia Panu Świata odpowiedzenie prostemu człowiekowi na pytanie?
>Aż tak bardzo pogarda dla pracujących ludzi cię zaślepia?

Ja bym się bardziej martwił o wodę pitną, żarcie, łączność awaryjną i ubezpieczenie. W końcu głupio paść na ślepą kiszkę (bo czy warto się np. leczyć na nowotwór jakiś konkretny to kwestia dyskusji ale takie podstawowe rzeczy plus vetserwis dla moich zwierzaków typu odrobaczanie czy kleszcze czy co tam szkodliwego jest). Zakładam że to strefa około równikowa ten raj więc temperatura przez okrągły rok odpowiednia, wykąpiesz się i wypierzesz w jakimś atolu (coby jakieś świństwa łatwo nie przelazły do wody z oceanu, tu może być lekko problem z jakimiś wężami), skrzynka gaci starczy do końca, złowisz coś tam dla sieibie i psiaków a nocą się prześpisz z nimi pod palmą i już. Radiostacje władować do ziemianki razem z akumulatorami i zapasową fotobaterią, sa zresztą wyspy omijane przez cyklony.

Jest coś podobnego na jakiejś wyspie Polinezji, 42 pacjentów, największy problem to medycyna "średniopoważna" (termin mój oznacza choroby które muszą być leczone a jednocześnie sa bardzo dobrze opanowane i warto się leczyć bez dyskusji: zapalenie wyrostka, poważniejsze urazy z interencją chirurgiczna, epidemiologia po całości).
No i oni są walnięci religijnie i są jazdy na poważnie ale to nie musi wystąpić zawsze, w końcu tu chyba ateiści są.

A przy okazji poczytajcie sobie to:
lubimyczytac.pl/ksiazka/73520/kosmolot-i-czolno

Można zrobić poprawki w tym modelu i to wyjdzie.
A coś pomiędzy to jest tutaj:
www.youtube.com/watch?v=SPNltn7QgoE
Hodowla bernardynów na wyspie. Tylko patrzcie szerzej nie tylko na zwierzaki - czymś je trzeba karmić, a tego tam trochę jest, wetopieka, szczepienia, luz na terenie, zwierzaki są socjalizowane i to jakoś rozwiązali (np. dlatego że nie atakują przyjezdnych ludzi, biorą udział w wystawach), jest też opis hodowli gdzieś tam, mają radia, fotobaterie i internet zimno w zimie itp.To nie jest nierealne (ja to śledzę bo mnie interesuje czy przetrwa w czasie, jak na razie mają się dobrze a to już idą lata!

#442
31-07-2016 21:05
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi krystkon_1976
>Ktoś tu martwi się o mnie? Kto?

Czy ty zaczniesz w końcu czytać to forum, zamiast fantazjować?
Szarley: Cytat:
Moje obawy są poważniejsze. Kiedyś ta nieleczona frustracja na granicy ( a może już poza) psychicznej choroby zapnie mu na brzuchu pas TNT.


>Jedyne o co tu się martwiono to o to, żeby wciąż dobrze zarobić ale się nie narobić.

Niestety, samymi swoimi fantazjami się nie najesz.

> Szkoda, że nie dociera, że to możliwe jest wtedy tylko, gdy
> ktoś inny narobi się i nic nie zarobi.

Widzisz w każdym bliźnim Wilka z Wall Street.
www.filmweb.pl/film/Wilk+z+Wall+Street-2013-426597
Bardzo odkrywcze.
Bez odbioru.

Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie?

#443
31-07-2016 21:25
 Ocena 1 na 1
krystkon_1976 (4491 punktów)
(zablokowany)
Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi Jacek Głodzik
Masz rację widzę w innych niewyobrażalny egoizm ale mam wrażenie, ze dostrzegam ten egoizm także w sobie.

Nie upieram się przy stwierdzeniu, że ten egoizm to zło.
Uważam, że to wada, która uniemożliwia dalszy rozwój.

#444
01-08-2016 08:06
 Ocena 2 na 2
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi krystkon_1976
> Masz rację widzę w innych niewyobrażalny egoizm ale mam wrażenie,
> ze dostrzegam ten egoizm także w sobie

To dobrze. Teraz może pora złapać odpowiednie proporcje a przede wszystkim zastanowić się, czy można i trzeba coś z nim zrobić w sobie. Egoizm to przecież również trwanie w swoich przekonaniach, pomimo czasów i przeczącej im rzeczywistości.

> Nie upieram się przy stwierdzeniu, że ten egoizm to zło.
> Uważam, że to wada, która uniemożliwia dalszy rozwój.

Zgadzam się, choć też pewna doza egoizmu jest moim zdaniem nieodzowna.

Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie?

#445
01-08-2016 08:21
 Ocena 1 na 1
Jacek Głodzik (35558 punktów)Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi krystkon_1976
> zabicie przypadkowych ludzi uwikłanych w system, np. kasjerki
> z Biedronki i jej małego dziecka na rękach wymaga odwagi i jaj?

Moim zdaniem wymaga przede wszystkim wyzbycia się więszości ludzkich uczuć, wyzbycia się człowieczestwa. I oddania się pod rządy fermentowi ślepej nienawiści. Obydwie te rzeczy już osiągnąłeś.
Z drugiej jednak strony, jeśli ktoś nie chce lub nie umie niszczyć innych - niszczy sam siebie, nie pozwala by jego rodzinie i jemu samemu w pożyteczny sposób było lepiej.

Który schemat wybrałeś - widać nawet bez zbytniego przyglądania się.

Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie?

JarekS (695 punktów)Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> Chłopie nie pipc, ja nie chcę żadnego Singapuru tylko pytam
>> skąd w tej izolowanej ekonomicznie strefie weźmiesz papier toaletowy
>> (i kilka innych rzeczy)
>Ta wioska wbrew pozorom już istnieje, w każdym razie istniała jeszcze parę lat temu. Bez papieru.
>www.cejrowski.com/ksiazki/index.php?p=anaconda
>Moim zdaniem to jedna z lepszych książek pana WC.

Muszę łyknąć przy okazji.

To znasz:
lubimyczytac.pl/ksiazka/73520/kosmolot-i-czolno

>Gdy ją czytałem, odezwała się we mnie jakaś pierwotna tęsknota za moimi prapraprapraprapraprapra..

Oni mają obywatelstwo brazylijskie, to jest klucz do sukcesu.
Są też możliwe stany pośrednie.
Tam się też chyba nie czepiają za bardzo jak ze 2 kundle wypuścisz żeby śniadnie przyniosły z buszu i same się podpasły Widziałem coś takiego na youtube. Załapać się na obsługe sieci i łaczności do Instytutu Wężowego czy jak się toto nazywa fachowo na pół etatu, chata w dzungli i już Minus jaki widzę to niektóre nieprzyjemne zwierzaki w stylu jadowitych węży, piranii czy podobnych.

Zgadnij skąd odkryli sposób na wykorzystanie transmisji porzuconych satelitów wojskowych i sobie ala CB gadają Plus dane cyfrowe. To wcale aż tak trywialne (częstotliwość, kolimacja wiążki, rozpowszechnienie danych i systemu, zasilanie, połaczenie całości) nie jest. Chociaż ja osobiście miałbym troche stracha akurat po takim systemie piracić chyba ze na spacerze z kundlami (nadajnik nieco trudno załadować w plecak, prędzej na jakąś łodkę po rzece w wekeend).

#447
01-08-2016 11:00
 Ocena 3 na 3
Andrzej Bogusławski (52265 punktów)Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi dajmonion
>Sranie w banię.
Brak nienawiści, czy choćby odzywek godnych ordynusa to dużo..
>Powiedziała ciotka klotka. Chamstwo Bogusławskiego to Ty potrafisz tolerować. Ale dobra. Nie będę tego ciągnął. Zdaje się, że masz już zdanie na mój temat. Zajmuj się lepiej wychowywaniem krystkona. Może trzeba mu już zmienić pieluchę?
Każda wiara - niezależnie od jej przedmiotu - ogranicza nas intelektualnie, a także moralnie usprawiedliwiając zło czynione w jej imieniu. Wiara głęboka, fundamentalistyczna prowadzi nas także do psychoz skłaniających nawet do podłości i zbrodni. Do zacietrzewionej wrogości wobec innych ludzi wystarcza, iż nie podzielają, z głęboko wierzącym ich wiary, a już do wściekłości doprowadza ich brak argumentów do dyskusji. Mamy tego teraz przykłady na naszym forum, gdy zapluci jadem nienawiści forumowicze, kiedy brakuje im już jakichkolwiek argumentów to wprost usuwają racjonalne wypowiedzi z racjonalistycznego forum. Widocznie to właśnie na tym, niektórych racjonalizm polega.

Autor wątku "Prawdopodobieństwo tez naukowych - polemika z Lewandowskim" (www.racjonalista.pl/forum.php/s,716675) usunął Twoją wypowiedź "Odp: prawdopodobieństwo tez naukowych - polemika z Lewandowskim" (717460)

Autor wątku "Prawdopodobieństwo tez naukowych - polemika z Lewandowskim" (www.racjonalista.pl/forum.php/s,716675) usunął Twoją wypowiedź "Odp: Prawdopodobieństwo tez naukowych - polemika z Lewandowskim" (717464)

Autor wątku "Prawdopodobieństwo tez naukowych - polemika z Lewandowskim" (www.racjonalista.pl/forum.php/s,716675) usunął Twoją wypowiedź "Odp: Prawdopodobieństwo tez naukowych - polemika z Lewandowskim" (717351)


A tu przyczyna ich usunięcia:
www.racjonalista.pl/forum.php/s,715560#w716697
www.racjon(*)m.php/z,0/d,4/s,715890#w716502

Tak, powstała tu teraz trolli klika, która się wzajemnie wspiera. Wypowiedzi wykazujące ich ewidentną głupotę - gdyż przedmiotem wiary mogą się różnić - masowo wyrzuca i sobie plusy, a wrogom minusy klika.

Ot np. tu mamy poziom intelektualny i kulturalny Wielce Szanownego Pana Dajmoniona:
Powiedziała ciotka klotka. Chamstwo Bogusławskiego to Ty potrafisz tolerować. Ale dobra. Nie będę tego ciągnął. Zdaje się, że masz już zdanie na mój temat. Zajmuj się lepiej wychowywaniem krystkona. Może trzeba mu już zmienić pieluchę?
Szanowni Państwo tu trollujący, to nie racjonaliści i nie Bogusławski Was kompromituje, to każdy musi uczynić to sam.
www.racjon(*)m.php/z,0/d,1/s,716930#w717671

@@@
.

#448
01-08-2016 17:34
 Ocena 3 na 3
Lilly Amina (4723 punktów)Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi krystkon_1976
>Masz rację widzę w innych niewyobrażalny egoizm ale mam wrażenie, ze dostrzegam ten egoizm także w sobie.
No, nareszcie jakieś światełko w tunelu. Oby się tylko nie okazało, że to pociąg...
>Nie upieram się przy stwierdzeniu, że ten egoizm to zło.
>Uważam, że to wada, która uniemożliwia dalszy rozwój.
Odrobina zdrowego egoizmu jeszcze nikomu nie zaszkodziła, a czasem nawet pomaga.

#449
03-08-2016 11:09
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi krystkon_1976

>..... bitcoin funkcjonuje od 2009r. Jego bieżąca wartość to 2600zł

Już nie. 2088zł... a gdzieś nawet domykali lukę na 1800 . Kilka dni?

Giełda Cryptsy, została okradziona z 13000 Bitcoinów? Dobrze ja to liczę....26 milionów zł fiu fiu.

Co tam jeszcze..
Mike Hearn na swoim blogu stwierdził, że sprzedaje wszystkie swoje Bitcoiny i porzuca projekt który jego zdaniem nie wypalił. Główną przyczynę porażki Bitcoina upatruje w tym, że mała grupa ludzi (deweloperzy) kontrolują cały projekt. Kolejnym zarzutem jest, że deweloperzy Bitcoin Core nie robią nic w sprawie zwiększenia wielkości bloków. Następnym zarzutem jest to, że społeczność bitcoinowa staje się toksyczna i skłonna do konfliktów, ataków hackerskich i cenzury.

bitcoin.pl(*)zale-bylego-dewelopera-bitcoin

Żrą się? No patrz.

#450
03-08-2016 11:55
 Ocena 2 na 2
farmer (22440 punktów)Odp: Opłaty za CO2
W odpowiedzi farmer

>Giełda Cryptsy, została okradziona z 13000 Bitcoinów? Dobrze ja to liczę....26 milionów zł fiu fiu.

A co tu się jeszcze odjeb.... na dniach

Bitcoiny warte 280 mln złotych skradziono we wtorek wieczorem z Bitfinex, jednej z większych giełd wirtualnych walut. W ręce złodziei trafiło blisko 120 tys. bitcoinów.
businessin(*)inow-z-gieldy-bitfinex/nxsf7e7

Jadą z koksem.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Dalej..

Wróć do listy wątków działu O wszystkim i o niczym
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365