 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » O wszystkim i o niczym
| Napisano | Autor | Tytuł | | 02-07-2016 12:32 | Max Golonko (1811 punktów) | Opłaty za CO2 | PIS starszy górników UE (grożą nam jakieś straszne opłaty za palnie węglem) a tymczasem ... Jak to jest z tymi słynnymi opłatami za CO2? Z pierwszej ręki od fachowca w tym względzie wiem, że Polska ma dobre limity (na bazie 1990 roku) i jeszcze na tym zarabia sprzedając nadwyżki. Japonia musi już płacić lub odkupywać limity. Instytucja, która zbiera te opłaty daje potem pieniądze różnym krajom na modernizacje proekologiczne lub monitoring środowiska. Te kraje zwykle wpuszczają te pieniądze w budżet czyli na wszystko, a potem, ze wstydu, około połowy tych środków wykorzystują zgodnie z przeznaczeniem. PIS jak zwykle straszy i szczuje Polaków na kolejnych wrogów. A ateiści to sodomici, gwałciciele i agenci Rosji - stąd komisja do sprawy przeciwdziałania ateizacji Polski.  Przypominam, że ateistą (co szkodzi innym) jest Jarek K. bo jest niemożliwe żeby homoseksualista, który miał w szkole teorię ewolucji, wierzył w boga. Ale to KrK nie przeszkadza. Ubijają swoje interesy. Jarek realizuje misję swego życia - zemsta na Wałęsie i jego sojusznikach - za wyrzucenie go z ekipy Wałęsy. KrK i Rydzyk po prostu biorą kasę, grunty i przywileje jakie Jarek K im daje w zamian za umożliwienie swojej misji. Jarek nigdy nie zaprzeczył i nie zwalczał przelicznych doniesień w mediach o jego homoseksualizmie (bo musiałaby skłamać). Ten homoseksualizm (odmienny niż u jego brata - jednojajowego bliźniaka) nie jest dziwnym bo nie u wszystkich mężczyzn orientacja seksualna jest wrodzona. Może ukształtować się później - pod wpływem pewnych zdarzeń w sferze "social". Ba, była społeczność, w której czynniki "social" doprowadziły do 20% udziału homoseksualnej orientacji wśród mężczyzn. Wszystko to wyszło w szerokim badaniu Szwedom w 2007,2008 roku. | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Dalej..| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Opłaty za CO2 | > Chłopie nie pipc, ja nie chcę żadnego Singapuru tylko pytam> skąd w tej izolowanej ekonomicznie strefie weźmiesz papier toaletowy> (i kilka innych rzeczy)Ta wioska wbrew pozorom już istnieje, w każdym razie istniała jeszcze parę lat temu. Bez papieru. www.cejrowski.com/ksiazki/index.php?p=anacondaMoim zdaniem to jedna z lepszych książek pana WC. Gdy ją czytałem, odezwała się we mnie jakaś pierwotna tęsknota za moimi prapraprapraprapraprapra.. Ale uszczęśliwiać tym dziś ludzkość na siłę.. cóż, pomysł godny niejednego dyktatora. "Chodzi o to, żeby (..) izolowana gospodarczo wioska powstała z ruin w dobrych stosunkach społecznych" - baardzo oryginalne 
Czy ambicja, której pożyteczności nikt na zewnątrz nie uznaje to już kapitał, czy jeszcze nie? |
krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Opłaty za CO2 | Ktoś tu martwi się o mnie? Kto? Ale jaja! Jedyne o co tu się martwiono to o to, żeby wciąż dobrze zarobić ale się nie narobić. Szkoda, że nie dociera, że to możliwe jest wtedy tylko, gdy ktoś inny narobi się i nic nie zarobi. |
#423 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: Opłaty za CO2 | > Szkoda, że nie dociera, że to możliwe jest wtedy tylko, gdy ktoś inny narobi się i nic nie zarobi.Nie konfabuluj. zarabiasz więcej niż premier polskiego rządu i wcale nie pracujesz więcej niż inni Co z tym papierem toaletowym w twojej strefie? będzie? co z mydłem? Dajesz ludziom wybór czy pracować na cwaniaków w W-Street i mieć mydło czy zachować godność w twojej "strefie" bez mydła Kiedy się nie myjesz, to śmierdzisz, a kiedy śmierdzisz to nie masz w sobie godności zapytam jeszcze raz: Co z tym papierem toaletowym w twojej strefie? będzie? co z mydłem? Znów buta uniemożliwia Panu Świata odpowiedzenie prostemu człowiekowi na pytanie? Aż tak bardzo pogarda dla pracujących ludzi cię zaślepia? |
krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Opłaty za CO2 | > co z tym papierem toaletowym?> Zaprosiłeś mnie do swojej strefy to chciałbym wiedziećA co mnie to obchodzi? Czy ja kiedykolwiek wypowiadałem się w tonie znajomości technologii produkcji papieru toaletowego poza amatorskimi porównaniami z produkcją współczesnego pieniądza? Masz taką wiedzę to uciesz się z niej. Ja tu zajmuję się kwestią stosunków społecznych - stosunków cywilnych i tym, żeby coś miało szansę powstać bez poniżającego poddaństwa jednego wobec drugiego człowieka, bez pozbawienia większości ludzkiej godności. Produkcja papieru toaletowego jest tu kwestią wtórną. |
#425 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Opłaty za CO2 | > >co z tym papierem toaletowym?> >Zaprosiłeś mnie do swojej strefy to chciałbym wiedzieć >A co mnie to obchodzi? I TO JEST ESENCJA TWOJEJ STREFY I CAŁEJ TWOJEJ IDEI NIE OBCHODZI CIE CZY LUDZIE BĘDĄ MIELI CO JEŚĆ, GDZIE SPAĆ, CZYM SIĘ UMYĆ, CZYM SIĘ ZASZCZEPIĆ I LECZYĆ WAŻNE ŻEBY CZYŚCILI BUTY YEBNIĘTEMU GURU KRYSTKONOWI > A co mnie to obchodzi? CO CIĘ OBCHODZĄ INNI LUDZIE, WAŻNE ŻEBY NIE BYŁO EGZEKUCJI DŁUGÓW, BO JEDEN KRETYN ZARABIAJĄC KILKANAŚCIE TYSIĘCY NIE PORADZI SPŁACIĆ KREDYTU NA 700 M 3 ZIEMI BO MUSI NAJMOWAĆ LUKSUSOWE MIESZKANIE. A SKOŃCZYŁ EKONOMIĘ!!!! > Czy ja kiedykolwiek wypowiadałem się w tonie znajomości technologii produkcji papieru toaletowegoale chcesz żebyśmy poparli twój pomysł "strefy" = strefy śmierdzących, głodnych, chorych. Mamy poprzeć nową Świątynię Ludu? Debilem jesteś jeśli liczysz na choć jednego zwolennika TY MASZ JAKĄKOLWIEK WIEDZĘ?? CZY OPRÓCZ PRANIA LUDZI PO TWARZACH JAKO WINDYKATOR PORADZISZ COŚ JESZCZE? > Ja tu zajmuję się kwestią stosunków społecznych - stosunków cywilnych i tym, żeby coś miało szansę powstać bez poniżającego poddaństwa jednego wobec drugiego człowieka, bez pozbawienia większości ludzkiej godności. Produkcja papieru toaletowego jest tu kwestią wtórną.To go nie używaj przez miesiąc, nie używaj mydła a potem się zastanawiaj nad społecznymi stosunkami Twierdzisz że ta strefa jest opłacalna dla "biednych" Tępaku! Każdy woli się umyć ... a big_żyd zbanowan |
krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Opłaty za CO2 | Nie byłoby obowiązku zamieszkania w strefie ani zakazu jej opuszczenia. Każdy robi co chce choć w wymiarze pewnej konstrukcji kapitału. Nie licz, że sam wszystko wytworzę albo choć spróbuję być za wszystko odpowiedzialny. W żadnym razie. Interesuje mnie wyłącznie konstrukcja kapitału reszta nie należy juz do mnie. Nie zapominaj, ze chcę tworzyć na ugorze i z ludźmi, którzy dla was są nikim, niepotrzebni nawet do pracy. Niby niczym nie ryzykujesz, choć możemy założyć, ze okaze sie, że postulowane przez ciebie zasady społeczne wyrażające rzekome dobro wspólne są do dupy i czym prędzej należy je skasować i zapomnieć o nich. |
#427 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Opłaty za CO2 | > Nie byłoby obowiązku zamieszkania w strefie ani zakazu jej opuszczenia. Każdy robi co chce choć w wymiarze pewnej konstrukcji kapitału.Jaki kapitał! W tej strefie potężnym kapitalistą będzie ten, który będzie posiadał worek kartofli. A jak będzie miał dwa worki to już twoja żona będzie robić mu dobrze > Nie licz, że sam wszystko wytworzę albo choć spróbuję być za wszystko odpowiedzialny.Za nic nie chcesz być odpowiedzialny ZA NIC NIE PORADZISZ BYĆ ODPOWIEDZIALNY Na tym polega twoja chora idea, ze inni mają być odpowiedzialni za ciebie > Nie zapominaj, ze chcę tworzyć na ugorze i z ludźmi, którzy dla was są nikim, niepotrzebni nawet do pracy.Nie ma takich ludzi, a nawet gdyby byli nie pójdą za tobą, bo wolą mieć w Berlinie mydło niż w twojej strefie korę do jedzenia, Nawet bezdomny w Belinie może iść do noclegowni i się wykąpać , w tej twojej "strefie" nawet tego nie ma. > Niby niczym nie ryzykujesz,Zdrowiem DEBILU! Godnością DEBILU jeśli się nie umyję będę chorował jeśli nie będę mył zębów to moją godność zeżre smród > że postulowane przez ciebie zasady społeczne wyrażające rzekome dobro wspólne są do dupy i czym prędzej należy je skasować i zapomnieć o nich.Wolę się myć niż żyć wg twoich zasad Dlaczego nie wyniesiesz się w Syberię, gdzie możesz żyć bez mydła i ciepłej wody BO W SYBERII RZESZA NIE ZAPŁACI CI KINDERGELDU I NIE DA PRAWA DO URLOPU W WIEDNIU! |
krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Opłaty za CO2 | Masz nie wyjątkowe lecz dość powszechne poczucie odpowiedzialności u innych. Być odpowiedzialnym oznacza podporządkować się twoim wartościom a zatem i robić to czego chcesz i nie robić czego nie chcesz. Znaczy można sobie robić co się tam chce byleby w granicach tego czego ty chcesz. Ale slepy czy głupi, ze nie dostrzegasz jak twoje wartości działają w świecie??? Może po prostu niezainteresowany? Przepisujesz swoim wartościom zachodni dobrobyt? Wybierasz sobie gościa z posiadłością na Bawarii, Porsche i sądzisz, że to to ty? Że to wynik twoich wartości? Że wszyscy żyliby tak gdyby tylko cię posłuchali? Ach Szarleyu nie żartuj. Kto weźmie odpowiedzialność za nędzę i nieszczęście biedoty? Kto weźmie odpowiedzialność za to, ze ludzie wzajemnie nie znoszą się i są wobec siebie jak pijawki gotowe wyssać całą krew? Ty nie czujesz się odpowiedzialnym więc kto jest odpowiedzialny? |
#429 2 na 2 | szarley (54913 punktów) | Odp: Opłaty za CO2 | > Ach Szarleyu nie żartuj. Kto weźmie odpowiedzialność za nędzę i nieszczęście biedoty?No na pewno nie ty Krystkon: Cytat: Nie licz, że sam wszystko wytworzę albo choć spróbuję być za wszystko odpowiedzialny. W żadnym razie.
Skończ prawić te swoje debilizmy o izolowanej strefie bez chleba, mydła, leków, ubrań i papieru toaletowego Skończ konfabulować że berlińczyków nie stać na ten papier Skończ konfabulować że nie opuszczasz miejsca pracy Skończ konfabulować że nie masz urlopu Skończ konfabulować że nie masz prawa do medycznej opieki Skończ konfabulować że nie wolno ci korzystać z dróg Skończ konfabulować że jesteś biedny Skończ konfabulować że ryvalizujesz z dzieckiem o bułkę Po prostu skończ p*****lić od rzeczy! a teraz rozpłacz się może się ktoś użali. jedyne szczęście świata, że nie przekazałeś swoich genów Ufffff |
#430 -2 na 2 krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Opłaty za CO2 | Tak, tak Zaakceptuj, podporządkuj się, poddaj się, posłuchaj a wszystko będzie git. Trochę juz poznałem ludzi i wiem jakie jest to git. Jest taki kawał o Mikołaju a tam słynna kwestia "taki duży a wierzy w Św. Mikołaja". |
#431 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: Opłaty za CO2 | > Tak, tak> Zaakceptuj, podporządkuj się, poddaj się, posłuchaj a wszystko będzie git.> Trochę juz poznałem ludzi i wiem jakie jest to git.> Jest taki kawał o Mikołaju a tam słynna kwestia "taki duży a wierzy w Św. Mikołaja".Jest też takie powiedzenie że jak się sr.ć chce to doradców nie trzeba. I jest też takie powiedzenie że szkłem du.y nie utrzesz. Może napisz od razu że Twój system jest totalitarny. Ty będziesz operował z polit biura w Berlinie a chętni niech zapierdal.ą w jakiejś komunie pod Olsztynem. Przyślij im kartkę że też ciężko pracujesz pozdrowienia z Wiednia. I 5 euro w środku. Tak jak kiedyś przysyłano dolce z USA. To zawsze cieszy. PRAWDZIWY PIENIĄDZ. |
#432 3 na 3 | szarley (54913 punktów) | Odp: Opłaty za CO2 | > Tak, tak> Zaakceptuj, podporządkuj się, poddaj się, posłuchaj a wszystko będzie git.Jakoś Kindergeld bez problemu akceptujesz Niczego nie musisz akceptować, wystarczy że przestaniesz łżeć jak bezgodna szmata, wystarczy że przestaniesz łżeć o tym, że nie masz urlopu, nie wolno ci jeździć drogami, nie wolno ci opuszczać miejsca pracy, rywalizujesz z dzieckiem o bułkę, nie stać cię na papier toaletowy, nie masz prawa do lekarskiej opieki a cały świat to twoi wrogowie wystarczy że przestaniesz łżeć Chcesz uwolnić się od producentów mydła z W-Street? Pojedź w Tajgę wolno ci. |
#433 -2 na 2 krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Opłaty za CO2 | > Może napisz od razu że Twój system jest totalitarny. Ty będziesz operował z polit biura w Berlinie a chętni niech zapierdal.ą w jakiejś komunie pod Olsztynem.> Przyślij im kartkę że też ciężko pracujesz pozdrowienia z Wiednia. I 5 euro w środku. Tak jak kiedyś przysyłano dolce z USA. To zawsze cieszy. PRAWDZIWY PIENIĄDZ.Skoro czynisz mi zarzut o dążenie do totalitaryzmu wskaż mi źródło mojej przyszłej władzy jako dyktatora w postulowanych przeze mnie zasadach społecznych. Z czego ta władza może wynikać ??? Z rozproszonej i jawnej księgi kapitału pod kontrolą większości kapitału zapisanego w księdze?? No chyba nie bo nie będę miał żadnego wpływu na zapisy tej księgi. Z dostępu do państwowego konta pieniężnego, na którym znajdą się środki z podatków od własności prywatnej?? 1. Proponuję aby państwowe konto pieniężne o ile w ogóle ma takie istnieć, było w jak najniższym stopniu zasilane podatkiem, żeby podatek był płacony w jak największym udziale bezpośrednio do portfeli niewłaścicieli. Postuluję aby państwowe konto pieniężne było ściśle związane z budżetem określonym wg mojego postulatu w demokracji bezpośredniej. Jeśli w budżecie nie ma celów: - pałac dla dyktatora, - armia dla dyktatora, - uzbrojenie dla dyktatora to nie ma jak tego zrealizować. Ponadto proponuję, żeby podział wpływów z podatku od własności prywatnej na państwowe konto pieniężne i do portfeli niewłaścicieli był płynny tak, żeby społeczeństwo w 5 minut potrafiło skierować cały strumień podatku wyłącznie do portfeli niewłaścicieli zakręcając zupełnie dopływ do państwowego konta pieniężnego jeśli tylko uzna, że urzędnicy mający dostęp do konta państwowego nie robią tego czego chce społeczeństwo. 2. Wg moich postulatów urząd pełni się tylko do chwili, do której utrzymuje się kwalifikowaną większość poparcia. Nie ma kadencji a konkretny urzędnik może utracić swoją funkcję w jeden dzień. 3. Wg moich postulatów państwo nie ma posiadać żadnego majątku poza kontem pieniężnym i podatkiem do wydania zgodnie z określonym budżetem, wszystko ma być prywatne. Jeśli jednak miałoby posiadać mienie to nie może z niego czerpać innych pożytków jak tylko sprzedać w ręce prywatne. 4. Postuluję zniesienie wszelkich kar w wymiarze działalności gospodarczej, które mogłyby być źródłem nakazów czy zakazów państwowych. Gospodarka powinna opierać się wyłącznie o kapitalizm. Gdzie jest więc źródło mojej władzy i jak zorganizować w tych warunkach system totalitarny?? -------------- Nie słyszałem jeszcze o takim, który po 10h harówy, zryty jak święty pański, że przewraca się ze zmęczenia, żeby nauczył się na fortepianie grać Chopina a ty? |
krystkon_1976 (4491 punktów) (zablokowany) | Odp: Opłaty za CO2 | To zawsze cieszy. PRAWDZIWY PIENIĄDZ. Tym jest pieniądz prawdziwszy ile stojąca za nim hierarchia lepsza. Taka hierarchia, że 1/4 buduje drapacze chmur, 1/4 to rachuje a 1/2 jest bezrobotna nie jest dobra i byle co może ją pokonać. |
#435 2 na 2 | farmer (22440 punktów) | Odp: Opłaty za CO2 |
> Z czego ta władza może wynikać ???Weź ty się poczytaj może co? W "pięć" minut po przystąpieniu do twojego systemu nie zostałoby z niego nic. Przynajmniej tak wynika z kilkuletniej rozmowy tutaj. 0 słownie zero poparcia dla tego systemu. Więc albo jest po twojemu albo wcale. Qrwa tych biednych to jednak trochę jest Krystkon. Może idź do nich i pogadaj z nimi. Zacznij od tego. Ja niewolnik który wróciłem z Wiednia po urlopie.....proponuje wam bardzo "przejrzysty" system....w którym to będziemy posługiwać się godzinkami w systemie którego jeszcze niema....no ale to może ktoś się tym zajmie itd itd. > --------------> Nie słyszałem jeszcze o takim, który po 10h harówy, zryty jak święty pański, że przewraca się ze zmęczenia, żeby nauczył się na fortepianie grać Chopina a ty?Weź.... |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|