Racjonalista - Strona głównaDo treści
Co dalej w polskiej polityce ?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
29-11-2019 18:19Jan Rylew (3965 punktów)Co dalej w polskiej polityce ?
Ocena 1 na 3
Polacy w wyborach do Sejmu 2019 wybrali PIS dla kontynuacji polityki społecznej i gospodarczej, ale na scenie politycznej pojawili się nowi aktorzy.
Prawo i Sprawiedliwość - 235 mandatów;
Koalicja Obywatelska - 134 mandaty;
SLD - 49 mandatów;
PSL - 30 mandatów;
Konfederacja - 11 mandatów;
Mniejszość Niemiecka - 1 mandat.

Jest nowy (stary) rząd, premier Mateusz Morawiecki wygłosił swoje expose w Sejmie. Usłyszeliśmy także swego rodzaju kontrexpose autorstwa Adriana Zandberga ze zjednoczonej lewicy. Zandberg ograniczył się do krytyki premiera i rządu podobnie jak reszta opozycji.

Oceniając wyniki wyborów do Sejmu trzeba zauważyć dość ciekawą sytuację. PIS otrzymał rekordową liczbę głosów, ale zmniejszył się jego stan posiadania mandatów. Przybyło też jak widać po emitowanych programach TV przeciwników politycznych. Zarówno Zj.Lewica jak i Konfederacja pokazuje swoje opozycyjne wobec PIS nastawienie. Sytuacja stała się trudniejsza dla rządu, który będzie musiał intensywniej bronić się przed atakami medialnymi swoich politycznych przeciwików, zamiast ze zdwojoną energią przyłożyć się do realizacji swoich zadań społeczno gospodarczych.

PIS wydaje się nieco przestraszony taką sytuacją proponuje szerokie porozumienie w sprawach ważnych dla Polaków. Koniec wojny polsko polskiej, wojny PIS z antypisem, przyłączcie się do sprawy wzmacniania Polski, wzrostu dobrobytu i znaczenia Polski w Europie i w świecie, czyńmy wspólnie dobro dla Polski i Polaków, zdaje się mówić J. Kaczyński w niektórych z ostatnich wystąpień, bo tylko w jedności siła zdolna pokonać opór przeciwności wewnętrznych i zewnętrznych.
"Oj naiwny, naiwny, naiwny,
Jak dziecko we mgle,
Jak goliat na pchle,
Mól w otchłani wód,
Który liczy wciąż na cud.
Oj naiwny, naiwny, naiwny,
Dziecko w kwiecie sił.
Choć w intencjach
To w zasadzie pozytywny."
(Z piosenki Jana Kaczmarka - kabaret Elita)

I ta postawa Jarosława Kaczyńskiego wygląda także na naiwność, albo na pobożne życzenie, a w najlepszym wypadku na ruch wizerunkowy. Opozycja w Polsce widzi swoją szansę w atakowaniu PIS i ew. osiągnięciu większych łupów w nowych wyborach. I raczej zjednoczą się przeciw PIS by "wespół zespół" próbować obalić demokratycznie zbudowany układ sił, bez względu na na skutki polityczne, gospodarcze i kulturowe. Mroczny scenariusz dla Polski.

Czy Kaczyński ma antidotum na takie dictum acerbum, bo chyba verbum nobile nie wystarczy ?
A co dalej w piosence?
"Lubię co dzień troszeczkę podnieść sobie poprzeczkę
I oceniać swe dzieła krytycznie.
Bój o cele wysokie to najmilszy mój poker,
To ryzyko lecz zdrowe i śliczne.
A gdy w chwilach bojowych czuję kryzys niezdrowy,
Nie przerywam ataku z tych przyczyn,
Bo na takie momenty kiedy jestem podcięty
Mam kolegów i na nich mogę liczyć."

Zjednoczona prawica w Polsce ma duże szanse by wejść w rolę CDU/CSU w Niemczech i rządzić jeszcze parę kadencji, musi jednak pokazać nie tylko dobrą wolę, ale i skuteczność w dziedzinach, które od dziesiątków lat ulegały marazmowi. Należą do nich:
Wymiar sprawiedliwości, prokuratura, służby specjalne
Inwestycje publiczne i o kapitale mieszanym
Ochrona zdrowia
Edukacja, szkolnictwo, badania naukowe, innowacyjność
Rolnictwo i rozwój terenów wiejskich
Inne - jakie ?

Poza tym PIS powinien zastanowić się nad zmianą formuły propagandowej w TVP, bo po zmianie w Sejmie, będzie obrywał teraz od czterech przeciwników, a nie od dwóch w dyskusjach politycznych. Warto pomyśleć nad uspokojeniem, przejściem na ciekawe, rzeczowe dialogi z dobrym przygotowaniem. Spotkania wrzeszczących, często kłamiących, przeszkadzających sobie polityków stały się już nie do zniesienia dla rozsądnych odbiorców.
A wybory prezydenckie za kilka miesięcy.
Jakie szanse wzrostu mają poszczególne formacje ?
Czym powinny zdobywać elektorat ?
Na kogo (na jaką partię) i dlaczego byś dzisiaj głosował(a) ?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 Dalej..
szarley (54913 punktów)Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi nic nie mówię
>Starzy ludzie mają żyć z sukcesywnej wyprzedaży zgromadzonego mienia oraz z dochodu podatkowego, kiedy już pozbędą się mienia.
Dochód będzie znikomy. ILE RAZY JESZCZE MA CI TO UDOWADNIAĆ?!?!??!

>Na koniec życia ma Ci zostać NIC - ZERO.
Biedne twoje dzieci

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi szarley
>>Starzy ludzie mają żyć z sukcesywnej wyprzedaży zgromadzonego mienia oraz z dochodu podatkowego, kiedy już pozbędą się mienia.
>Dochód będzie znikomy. ILE RAZY JESZCZE MA CI TO UDOWADNIAĆ?!?!??!

Przychód z wyprzedazy mienia będzie wystarczający a dochód podatkowy gwarancją przeżycia.

>>Na koniec życia ma Ci zostać NIC - ZERO.
>Biedne twoje dzieci

Nie będą biedne, bo to one nabeda własność dzięki pracy i automatycznemu debetowi.
Wszystkim będzie lepiej, bo stary człowiek nic już z posiadłosci nie wyprodukuje, będzie ją tylko trzymal je na swoje zabezpieczenie zupełnie bezproduktywnie.

szarley (54913 punktów)Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi nic nie mówię
>>>Starzy ludzie mają żyć z sukcesywnej wyprzedaży zgromadzonego mienia oraz z dochodu podatkowego, kiedy już pozbędą się mienia.
>>Dochód będzie znikomy. ILE RAZY JESZCZE MA CI TO UDOWADNIAĆ?!?!??!
>Przychód z wyprzedazy mienia będzie wystarczający

Chciałbyś na starość wyprzedawać tylko swoje mienie? Skąd wiesz jak długo pożyjesz? Skąd wiesz na jak długo starczy?
A skoro dzieci mają nic nie dostać to co z mieniem, które na starość zostawisz a wcześniej kopyrtniesz?

Znów pytania, znów ucieczki

>a dochód podatkowy gwarancją przeżycia.
Dochód podatkowy będzie groszowy. Już ci to wielekroć tłumaczyłem
Za każdym razem była tylko ucieczka

Co z tym twoim samochodem? Nie płacisz od niego podatku, mam prawo zakwestionować twoje prawo własności?

skończ już męczyć dupę tymi swoimi mantrami

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#289
16-12-2019 20:24
 Ocena 1 na 1
j23a (1186 punktów)Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi nic nie mówię
>>Model scentralizowany jest zdecydowanie lepszy ekonomicznie i środowiskowo i dlatego się buduje wspólne oczyszczalnie.
>Zapewne jest tak efektywny jak efektywny społecznie jest model władzy centralnej.
>Niestety nie wierzę Ci.

Nie masz wierzyć tylko poczytać i testować praktycznie. Proste.

Oczyszczalnia przydomowa kosztuje ponad 10 tys.
Woda miesięcznie mnie około 40 zł. Czyli rocznie niech będzie za ścieki (bo to oczyszczalnia a nie studnia - nie pomyl się popisowo !!!) 400 zł - połowa z naddatkiem.
Za rury ściekowe zapłaciłem poniżej tysiąca, rów wykopała mi mała koparka z firmy (nie opłaca się samemu) reszta za friko. Powiedzmy dwa tysiaki (nie było nawet połowy ale niech się Knopke cieszy).

To po 20 latach opłat mam dopiero na oczyszczalnie a gdzie remonty w międzyczasie czy materiały eksploatacyjne i bieganie koło tego. I czy to działa w takich warunkach (niejednorodny przepływ). Przydomowe są na jednej wiosce bo za daleko do transportu ścieków, nieźle tam narzekają. Podobno kończyłeś ekonomie i proponujesz system społeczny w postaci Knokozone. To jakiś żart chyba.

>Wierzę, za to, że model centralny w doplywie wody i odprowadzeniu ścieki jak we wszystkich strukturach rodzi patologie.
>Ta patologogia może przejawiać się choćby w tym, że spuszcze sobie 1m3 wody choć potrzebuję tylko 1 litr,

To ta Twoja chata tak dupowata że wanna wleci do sąsiada na dół pełna wody jak myjesz garki czy co? Bo jak inaczej wyleje się ot tak tona wody ? Klozet przecieka ciurkiem czy jak?

> bo jak to odpisałeś rozumuje kategoriami, że woda leje się po odkreceniu kurka.

Tam chodziło przede wszystkim o to że woda jest bardzo cennym dobrem i cieszyć się należy że jest czysta, dostępna, tania i bardzo dbać o jej oczyszczanie później.
Tłumaczę Tobie od iluś tam wypowiedzi że to nie jest proste a ty jak pajac swoje.


Podaj przykład na świecie gdzie goście wypowiedzieli sobie wojnę bo jeden z drugim
postawił foto baterie na łące. I zestaw sobie z wodą. Poczytaj też o projektach
dostarczania ludziom na świecie wody bo jej brakuje. O suszy w ogóle.
Później bełkoc.

Żeby napisać na racjonalistę czy programować IOT z pomiarami czy liczyć konstrukcje czy pisać listy to trzeba sobie wynieść na ogródek foto baterie z żelowym aku przed wyjazdem do pracy i oprzeć o gruszkę. Same się naładują do przyjazdu, żadnych wysiłków (poza parę kg do przeniesienia) - nie wiem jak w blokowisku z tym jest. Później podłączasz laptopa, GPRS i hejka. Nikogo się o nic nie pytasz, nie zastanawiasz, nie prosisz, nie płacisz, nie jęczysz (zakładając że sobie to kupiłeś wcześniej a 20 zł przelewa się na konto z GPRS łączem). Czy będę tu czy gdzie mnie los zaniesie.
Jak coś nawali to nie napiszesz. Naprawisz przy okazji a w międzyczasie popatrzysz sobie na gwiazdy na spacerze z psem.

Bez wody się umiera. Szybko, nieprzyjemnie i bez żartów. Razem z zwierzakami które mam. DOTARŁO?

Podobnie jest z zimnem tylko tu więcej manewrów jest.

>Ty zdaje się tej dyskusji nie traktujesz poważnie na co wskazują twoje liczne pogardliwe wstawki.

Ty nie traktujesz bo nie rozumiesz hierarchizacji ważności dóbr i istotności wody.

Ja rozumiem że w jakimś super blokowisku to przez brak prądu też można mieć kaszę na serio rodem z czarnej komedii bo to nie chatka na wsi, zamki może ma RFID, wjazd wyłącznie windą i podobnie ale to jest Twoja wina że tam mieszkasz a nie moja i tyle. Masz co chciałeś sam to nie jęcz.

>Zacznij używać Windowsa ekonomisto od rozwiązań centralnych a nie rzezbisz tam w jakiejś odmianie Linuxa.
>Po co Ci drugi system skoro masz już działający JEDEN?

Mam jeden (a w zasadzie grupę systemów unixowych) od 1993 r.
Teraz to na pewno EOT, żadne argumenty nie trafiają i nie trafią.

#290
16-12-2019 20:28
 Ocena 1 na 1
j23a (1186 punktów)Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi nic nie mówię
>>System pokoleniowy wg ciebie jest zły, system kapitałowy jest wg ciebie zły, to z czego mają żyć starzy ludzie, którzy nie mogą pracować?
>No raczej skoro od lat z tym walczę.
>Z dobrem raczej nie walczę a jedynie ze złem.
>Starzy ludzie mają żyć z sukcesywnej wyprzedaży zgromadzonego mienia oraz z dochodu podatkowego, kiedy już pozbędą się mienia.

Starzy ludzie BARANIE SKOŃCZONY to sobie odłożyli na emerytury więc odwal się od tego pasożycie co nie płaci alimentów jak tu twierdzą.

nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi j23a
>>Po co Ci drugi system skoro masz już działający JEDEN?
>Mam jeden (a w zasadzie grupę systemów unixowych) od 1993 r.
>Teraz to na pewno EOT, żadne argumenty nie trafiają i nie trafią.

Tylko jakie argumenty?
Ja propaguje ujawnienie i opodatkowanie własności na rzecz pracowników najemnych bez własności, propaguje zmianę sposobu kreacji i emisji pieniądza, propaguje zniesienie wszelkich kat za wyjawienie tajemnic itd. a twoje argumenty są w kontekście czego?

Przeczysz moim ideom, bo sciek opłaca się zlac do jednej kadzi?

Przeczysz miom ideom, bo wodę opłaca się dostarczać jedną rurą?

Gdzie tu zaprzeczenie?

W tym, że gdy rura jest jedna to nie sposób jej wycenić?

Nikt mnie nie przekona, że uzależnienie wszytkich od jednego źródła i oddanie źródła w prywatne ręce jest dla wszytkich dobre.

Zaraz usłyszę od Szarleya, że właśnie do tego zmierzam ale jakim cudem skoro to już jest. Jak mogę zmierzać do tego co już nastąpiło między innymi dzięki Szarleyowi fundamentalicie podlego kapitalizmu.

Zatem co właściwie wyrażają twoje argumenty? Jaki jest wniosek?

#292
16-12-2019 21:18
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi nic nie mówię
>Ja propaguje ujawnienie i opodatkowanie własności na rzecz pracowników najemnych bez własności,
Propagujesz ucieczkę od pytań

>propaguje zniesienie wszelkich kat za wyjawienie tajemnic itd.
To ile zalegasz z alimentami?
OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO Tajemnica!!!!!!!!!!!!!!!!

>Zaraz usłyszę od Szarleya, że właśnie do tego zmierzam
Tak, do tego zmierzasz a przed argmentami UCIECZKA UCIECZKA UCIECZKA
www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371
KURWA odpowiedz wreszcie na ten matematyczny dowód kanalio bez honoru


Chcesz eksperymentu a spierdalasz przed dyskursem

>ale jakim cudem skoro to już jest.
Skończ jarać to gówno

Kwestionujesz własność mojego sadu, bo nie płacę od własności podatku, ile ty kanalio o honorze psiego chuja płacisz podatku id swojego tajnego i nieopodatkowanego samochodu?

Hipokryto o honorze psiego chuja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#293
16-12-2019 22:02
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi nic nie mówię
>>- Bo w Twoim systemie operuje się kryptowalutą, której wartości nie można określić bo to wirtualny środek płatniczy.
>Na czym polega niewirtualnosc zapisu 100zl na serwerze bankowym, który wyświetla Ci się na ekranie monitora?

Widzisz, że nie umiesz czytać? Piszesz więc nie na temat. To jest tylko informacja, o kwocie jaką sobie wybrałem drogą mailową. Wiem, że ją mam i ma jakąś wartość. Miałem na myśli BTC, której żadnej wartości nie można przypisać. Może giełdową , spekulacyjną. Ale to twór bez oparcia i jego wartość giełdowa może spaść w ciągu godziny np. 10000x.
Za kwotą 100 zł stoi stróż pilnujący jej wartości w postaci złota w skarbcu państwa. A za BTC co stoi? Czy mam Tobie znów przypominać jak powstaje wartość pieniądza i co to jest za specyficzny towar na rynku walutowym "ekonomisto"?


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi Wenancjusz
>Za kwotą 100 zł stoi stróż pilnujący jej wartości w postaci złota w skarbcu państwa. A za BTC co stoi? Czy mam Tobie znów przypominać jak powstaje wartość pieniądza i co to jest za specyficzny towar na rynku walutowym "ekonomisto"?

Za zapisem "100 zł" obojętnie czy na papierze czy na monitorze czy na wyświetlaczu smartfonu stoi wyłącznie wiara w państwo ustanowione wg określonych zasad.

Za zapisem "100 zł" nie ma nic prócz wiary.

Ta wiara ma swoje uzasadnienie w hierarchii jaką pieniądz tworzy i takie samo uzasadnienie w hierarchii znajduje Bitcoin, który takze ją buduje.

Kryptowaluta wkrótce wyprze zadrukowany papier i nabite monety choć bitcoin nie zyska wg mnie dominacji.
Bitcoin zostanie zagospodarowany i pod kontrolą obawi się pod nową nazwa np Libry tak jak zagospodarowany został Linux.

Już wkrótce rządy zaczną emitować kryptowaluty.

#295
16-12-2019 22:38
 Ocena-1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi szarley
> KURWA odpowiedz wreszcie na ten matematyczny dowód kanalio bez honoru
>
Chcesz eksperymentu a spierdalasz przed dyskursem

Czyz to nie twoje fundamentalne zasady społeczne stworzyły superkapotalistow rządzących światem tuż obok roboli bez żadnego wpływu na cokolwiek w tym na własne życie?

Zjebaliscie świat i jeszcze nie pouczasz?
Arogancki, chciwy dziadu?

Czego Ty mnie możesz nauczyć?
Jak spierdolic świat jeszcze bardziej?
Że już nie będzie mi grozić tylko regres emocjonalny i choroba ale realnie śmierć?

Przecież Wy nie macie pojęcia co czynicie tylko rozumujecie poprzez - moje, dla mnie, tylko moje, tylko dla mnie.

Nawet nie potrafisz zrozumieć, że od sytuacji innych ludzi zależy twoja sytuacja, że kiedy wszystkich zrobisz w konia, to żyjąc wśród koni sam się koniem staniesz.

Chcecie być małpami to sobie bądźcie ale mnie do waszej malpiej kultury nie zmuszajcie. Nie podoba mi się życie ludzi pierwotnych.

#296
16-12-2019 22:45
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi nic nie mówię
>>- Twój rzekomy system jest już w podstawach korupcjogenny.
>W moim modelu rządzą właściciele, urzędnicy nie mają nic do gadania bo też nie mają żadnej własności.
No coś takiego? To jesteś pewien, że urzędnicy nie mają swojej własności? Im nie wolno?
>Jak chciałbyś skorumpowac właściciela, który ze swoim robi co chce i dla własnej korzyści wyłącznie?
A Ty? Po co mi korumpować właściciela? Pytanie znamionujące już, że wysiłek umysłowy jest zbyt duży dla Ciebie.
>>- Twój system jest zwykłym efektem anarchizującego bolszewizmu.
>Moj model opiera się na jawnej księdze kapitału i zapisanej w niej własności.
Twoja księga kapitału, jawna, dostępna dla każdego chcącego, łamie przepisy o ochronie danych osobowych, więc zdechł ten pomysł zanim się narodził. Księga będzie tylko materiałem by szukać haków domniemanych, przez "demokrację" takich jak ty frustratów (podałem przykład wygranej w totolotka).
>Wasz współczesny model, w którym nikt nie zna rozkładu własności przy mojej księdze kapitału zwykła anarchia.
Po co Tobie wiedza o rozkładzie kapitału nie swojego? Ty zarządzasz nim? A poza tym ukrywanie w ten sposób kapitału czyli dywersyfikację, jest dowodem na możliwość korupcjogennego działania
>Bolszewicy pozbawiali ludzi własności, ja postuluje rozproszenie zapisu własności i jego kryptograficzne zabezpieczenie aby twojego aktu własności nie mogła odebrać Ci nawet większość demokratyczna.
>Znajdź i wyróżnij choć jedno podobieństwo do bolszewizmu prócz przekonania ideologicznego,..
Znasz Ty co oznacza urowniłowka (z ros. уравнивание? Postulujesz obciążanie zwiększonymi/dodatkowymi podatkami najbogatszych na rzecz mniej zarabiających, choć oni nawet i nie pracują i robić im się nie chce. To jest ten bolszewicki system wyrównywania biedy. Bo bogaty staje się biedniejszy na mocy Twojego "prawa" a biedny i tak się nie wzbogaci. Demoralizujący system. System rozdawnictwa nieuzasadnionego nad którym ma czuwać Twoja "demokracja". Właściciel upada, bo nie wyrabia podatków, więc i upada pracodawca, co powoduje zwiększoną kolejkę w urzędach pracy. A ludzie zaczną się buntować, bo byli już się przyzwyczaili do darmowych pieniędzy (poczekaj a zobaczysz co się stanie z 500+ w Polsce). Masz czysty ZSRR.
>...że wasz kapitalizm został tak ukształtowany aby właściciel najemnych roboli zrobił w konia. Na takie podobieństwo mogę się zgodzić.
Co potwierdza spostrzeżenie, że nie masz absolutnie wyobraźni. Jak się dajesz robić w konia to znaczy tylko, że mało umiesz i mało wiesz.
>>- Bo w Twoim systemie operuje się kryptowalutą, której wartości nie można określić bo to wirtualny środek płatniczy.
>Nadrukowanie na papierze 100 nie jest wirtualne?
W tej postaci nadrukowane jest rzeczywiste, bez żadnej wartości, bo to tylko liczba.
>>- Twoja polityka podatkowa będzie rodziła apatię społeczną, innowacyjnie będzie tłumiła naturalny ludzkości pęd za postępem cywilizacyjnym i nowoczesnością.
>Bzdura! Tacy jak Ty sądzicie, że ludzkość rozwija się wtedy, kiedy paru japoszonow w apartamencie na 50 piętrze może sobie popipcyc o czarnych energiach, których nie ma a są.
Już zaczynasz bredzić? No to jak? Są czy ich nie ma? Te czarne energie? A apatia w wykazywaniu własnej inicjatywy bierze się z powiedzenia: "Po co mam się wysilać, skoro i tak dostaję bez wysiłku to co mi potrzeba".
Ja sądzę, że ludzkość się rozwija kiedy robol się rozwija. Rozwój paru japiszonow wobec rozwoju większości roboli jest niczym dla rozwoju ludzkości.
Rozdawnictwem nie podniesiesz stopy życiowej "ekonomisto" porąbany.
Każdy ma prawo do swojego zdania. Ja uważam, że to nie robol wymyślił i zbudował autobus, by jeździć nim do pracy. On tylko użytkuje to, co wymyślił i dał dokumentację, inżynier. Robol może tylko go prowadzić. Sam więc likwidujesz jednostki twórcze a tym samym postęp cywilizacyjny.
>>- Bo Twoje decyzje zarządcy będą tak niezrozumiałe jak Twoje wypowiedzi na tym forum.
>W moim modelu nie ma miejsca dla mnie jako zarządcy, chyba że stałbym się właścicielem większości mienia na co inni kapitalisci nigdy mi nie pozwolą. Dążenie innych ludzi do posiadania jest ogromne i nigdy go nie pokonam, tym bardziej, że nie potrafię koncentrować się na posiadaniu, moje myśli i motywacje są różnorodne i robiegane. Nie mam umysłu kapitalisty.
To widać i czuć. Nawet nie wiesz co to w istocie kapitalizm, mimo, że żyjesz na jego garnuszku.


Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

#297
16-12-2019 22:52
 Ocena-1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi szarley
>To ile zalegasz z alimentami?
>OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO Tajemnica!!!!!!!!!!!!!!!!

Ile książek przełożyłes, że Ci starcza na bogato?

Mam zgadywac?

Może tu chodzi też o to, że Ty płacisz ZERO czynszu kiedy ja płacę blisko 1050 EUR.

Tak jest słusznie, bo się przejechales na Syberię o kopalniana windą?

O nieeee!
To zdecydowanie nie jest ani słuszne, ani sprawiedliwe ani dobre.
To jest po prostu dziadowskie.

Jeszcze trochę porzadzicie, do kolejnego poważnego kryzysu ale kiedyś to się skończy.

nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi Wenancjusz
>Po co mi korumpować właściciela?

Właściciel sam decyduje o swoim, korupcja jest tam gdzie decyduje się o cudzym jak np. publicznym.

>Twoja księga kapitału, jawna, dostępna dla każdego chcącego, łamie przepisy o ochronie danych osobowych, więc zdechł ten pomysł zanim się narodził.

Ja niniejszym olewam wasze prawo własności więc co przy tym jakieś tam nieznaczace wasze prawa o ochronie danych, które są niczym innym jak prawem do tajemnic.
Olewam waszą tajną demokrację a Ty z czymś takim wyjeżdżasz.

>Księga będzie tylko materiałem by szukać haków domniemanych, przez "demokrację" takich jak ty frustratów (podałem przykład wygranej w totolotka).

Koelkny już raz okazujesz pogardę demokracji stawiając kapitał ponad nią. A jak ktoś zapyta na ulicy to oczywiście demokrata gotowy spalić państwo islamskie za brak demokracji.
Typowe.

>Po co Tobie wiedza o rozkładzie kapitału nie swojego?

Żeby wyjść z roli konia pociagowego.

>Ty zarządzasz nim?

I nie zacznę nawet kiedy poznam właściciela ale zmienię swoje decyzje w umowach z właścicielami.

>A poza tym ukrywanie w ten sposób kapitału czyli dywersyfikację, jest dowodem na możliwość korupcjogennego działania

Ten wywód jest bez sensu ale jeśli chciałeś wyrazić, że ukrywa się rozproszenie własności, to ciśnie mi się uśmiech na twarz.

#299
16-12-2019 23:14
 Ocena 2 na 2
Wenancjusz (16441 punktów)Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi nic nie mówię
>Piszesz
>>Zacznij uczciwie rozmawiać z tym z kim rozmawiasz
>a także
>>Ty chcesz, żebym płacił podatek na ciebie
>>Ty chcesz mieć prawo wchodzenia do mojego sadu
>sam zacznij uczciwe rozmawiać a karma może do Ciebie wróci
>1. Chcę, żeby właściciele płacili demokratycznie określony podatek na rzecz wszystkich pozostałych liczonych wg prostego schematu 1 głowa, 1 cząstka dochodu podatkowego od właścicieli.
>Przyjąłeś sobie założenie, że Ty jesteś i zostaniesz właścicielem a ja, mimo że jestem właścicielem, przestanę nim być, przez co Ty jako właściciel będziesz musiał dzielić się ze mną, jako najemnikiem, własnym dobrem w podatku. Takie założenie jest Ci potrzebne do przestawienia mojej postawy jako roszczeniowej i jest to z twojej strony perfidna manipulacja. Kłamstwo! Oszustwo! W obronie własnych interesów i interesów twoich kolesi.
>2. Napisałem ze 100x, że ujawniona w księdze kapitału i opodatkowana własność pozostaje własnością i że twoje jest twoje.
>Na wiki czytamy:
>"pozwalające właścicielowi korzystać z rzeczy i rozporządzać nią z wyłączeniem innych osób"
>pl.wikipedia.org/wiki/Własność
>Zatem zapytam retorycznie.
>Dlaczego szachraju kłamiesz i próbujesz wszystkich oszukać?

Szarleyu! Tu go bronię. On nie kłamie i nie szachruje. On po prostu się nie zna. Przez swoją kompromitującą go niewiedzę, po prostu plecie trzy po trzy z pomysłów narodzonych siedząc na sedesie, nawet nie wiedząc o czym plecie. Udowadnia to każdym swoim zdaniem, w każdym temacie jaki by nie poruszał. Człowiek-orkiestra znający się na wszystkim, czyli tak naprawdę na niczym. Dla niego nie ma problemu, by wejść Tobie do sadu i narwać gruszek (to nie jest kradzież), bo Ty masz a on nie ma. Nawet jak ten sad ogrodzisz symbolicznym płotkiem, to uzna, że może bo to jego sprawiedliwość. To jest jego bolszewizm. To jest jego pojęcie ekonomii zrozumiałe "robolom". Nie ma że sadził drzewka (koszty ponoszone na antypki), że nie pielęgnował ich (opryski), nie szczepił, nie pilnował przed złodziejami. Woli być sam złodziejem i ukraść beż żadnego wkładu pracy. To czysty bolszewik w dodatku anarchizujący.
A jak się zbuntujesz i przyłożysz mu śrutówkę do d..py, to jego "demokracja" frustratów spowoduje zajęcie Tobie tego sadu. Taki nowoczesny tow. W. I. Lenin. No geniusz.
A ucieka od odpowiedzi, albo je omija, bo nie wstydzi się swojej niewiedzy. Taki widzisz z niego bolszewik.

Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność.

nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi Wenancjusz
>Nie ma że sadził drzewka (koszty ponoszone na antypki), że nie pielęgnował ich (opryski), nie szczepił, nie pilnował przed złodziejami. Woli być sam złodziejem i ukraść beż żadnego wkładu pracy. To czysty bolszewik w dodatku anarchizujący.
>A jak się zbuntujesz i przyłożysz mu śrutówkę do d..py, to jego "demokracja" frustratów spowoduje zajęcie Tobie tego sadu. Taki nowoczesny tow. W. I. Lenin. No geniusz.
>A ucieka od odpowiedzi, albo je omija, bo nie wstydzi się swojej niewiedzy. Taki widzisz z niego bolszewik.

Kto zbudował swój kapitał sądząc i pielęgnując drzewka nie potrzebuje tego taic.

W waszym świecie trochę inaczej buduje się kapitały dlatego potrzebne są Wam niezbędne "spółki" rejestrowane na egzotycznych wyspach, o których właścicielach nigdy niczego się nie dowiesz.

Kolejny raz przyznajesz, że demokracja nadaje się tylko do głosowań nad krzywizna ogórka - stąd demokracja pośrednia a także tajna.
Nigdy nie poddałbys się wynikom głosowania nad nad kwestiami egzystencjalnymi a zwłaszcza w demokracji bezpośredniej.

Demokraci

Raczej dziadostwo wzychajace za królem.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365