Racjonalista - Strona głównaDo treści
Co dalej w polskiej polityce ?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
29-11-2019 18:19Jan Rylew (3965 punktów)Co dalej w polskiej polityce ?
Ocena 1 na 3
Polacy w wyborach do Sejmu 2019 wybrali PIS dla kontynuacji polityki społecznej i gospodarczej, ale na scenie politycznej pojawili się nowi aktorzy.
Prawo i Sprawiedliwość - 235 mandatów;
Koalicja Obywatelska - 134 mandaty;
SLD - 49 mandatów;
PSL - 30 mandatów;
Konfederacja - 11 mandatów;
Mniejszość Niemiecka - 1 mandat.

Jest nowy (stary) rząd, premier Mateusz Morawiecki wygłosił swoje expose w Sejmie. Usłyszeliśmy także swego rodzaju kontrexpose autorstwa Adriana Zandberga ze zjednoczonej lewicy. Zandberg ograniczył się do krytyki premiera i rządu podobnie jak reszta opozycji.

Oceniając wyniki wyborów do Sejmu trzeba zauważyć dość ciekawą sytuację. PIS otrzymał rekordową liczbę głosów, ale zmniejszył się jego stan posiadania mandatów. Przybyło też jak widać po emitowanych programach TV przeciwników politycznych. Zarówno Zj.Lewica jak i Konfederacja pokazuje swoje opozycyjne wobec PIS nastawienie. Sytuacja stała się trudniejsza dla rządu, który będzie musiał intensywniej bronić się przed atakami medialnymi swoich politycznych przeciwików, zamiast ze zdwojoną energią przyłożyć się do realizacji swoich zadań społeczno gospodarczych.

PIS wydaje się nieco przestraszony taką sytuacją proponuje szerokie porozumienie w sprawach ważnych dla Polaków. Koniec wojny polsko polskiej, wojny PIS z antypisem, przyłączcie się do sprawy wzmacniania Polski, wzrostu dobrobytu i znaczenia Polski w Europie i w świecie, czyńmy wspólnie dobro dla Polski i Polaków, zdaje się mówić J. Kaczyński w niektórych z ostatnich wystąpień, bo tylko w jedności siła zdolna pokonać opór przeciwności wewnętrznych i zewnętrznych.
"Oj naiwny, naiwny, naiwny,
Jak dziecko we mgle,
Jak goliat na pchle,
Mól w otchłani wód,
Który liczy wciąż na cud.
Oj naiwny, naiwny, naiwny,
Dziecko w kwiecie sił.
Choć w intencjach
To w zasadzie pozytywny."
(Z piosenki Jana Kaczmarka - kabaret Elita)

I ta postawa Jarosława Kaczyńskiego wygląda także na naiwność, albo na pobożne życzenie, a w najlepszym wypadku na ruch wizerunkowy. Opozycja w Polsce widzi swoją szansę w atakowaniu PIS i ew. osiągnięciu większych łupów w nowych wyborach. I raczej zjednoczą się przeciw PIS by "wespół zespół" próbować obalić demokratycznie zbudowany układ sił, bez względu na na skutki polityczne, gospodarcze i kulturowe. Mroczny scenariusz dla Polski.

Czy Kaczyński ma antidotum na takie dictum acerbum, bo chyba verbum nobile nie wystarczy ?
A co dalej w piosence?
"Lubię co dzień troszeczkę podnieść sobie poprzeczkę
I oceniać swe dzieła krytycznie.
Bój o cele wysokie to najmilszy mój poker,
To ryzyko lecz zdrowe i śliczne.
A gdy w chwilach bojowych czuję kryzys niezdrowy,
Nie przerywam ataku z tych przyczyn,
Bo na takie momenty kiedy jestem podcięty
Mam kolegów i na nich mogę liczyć."

Zjednoczona prawica w Polsce ma duże szanse by wejść w rolę CDU/CSU w Niemczech i rządzić jeszcze parę kadencji, musi jednak pokazać nie tylko dobrą wolę, ale i skuteczność w dziedzinach, które od dziesiątków lat ulegały marazmowi. Należą do nich:
Wymiar sprawiedliwości, prokuratura, służby specjalne
Inwestycje publiczne i o kapitale mieszanym
Ochrona zdrowia
Edukacja, szkolnictwo, badania naukowe, innowacyjność
Rolnictwo i rozwój terenów wiejskich
Inne - jakie ?

Poza tym PIS powinien zastanowić się nad zmianą formuły propagandowej w TVP, bo po zmianie w Sejmie, będzie obrywał teraz od czterech przeciwników, a nie od dwóch w dyskusjach politycznych. Warto pomyśleć nad uspokojeniem, przejściem na ciekawe, rzeczowe dialogi z dobrym przygotowaniem. Spotkania wrzeszczących, często kłamiących, przeszkadzających sobie polityków stały się już nie do zniesienia dla rozsądnych odbiorców.
A wybory prezydenckie za kilka miesięcy.
Jakie szanse wzrostu mają poszczególne formacje ?
Czym powinny zdobywać elektorat ?
Na kogo (na jaką partię) i dlaczego byś dzisiaj głosował(a) ?
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 Dalej..
#316
17-12-2019 15:13
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi nic nie mówię

>Z przymusowej egzekucji niejawnej i nieopodatkowanej własności oraz z egzekucji długów zrobiliście sobie dojarke biedoty.

Czy to znaczy że to dziś bandytą jest ten kto zadzwoni na policję że jakiś człowiek mu się kręci po posesji?
>To znaczy, że ktokolwiek, kto podejmuje się przymusowej egzekucji tajnej i nieopodatkowanej własności, ten czyni zło.

Napisałeś tak:

>Tylko wg twojej wiary, bo wg mojej wiary, jeżeli podejmiesz się przymusowej egzekucji >niejawnej i i nieopodatkowanej własności, to staniesz się bandytą.

Stanę się JA i każdy Polak bandytą dzwoniąc na policję bo ktoś obcy chodzi mi po posesji i chce go usunąc?

Nazywasz Polaków bandytami?

szarley (54913 punktów)Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi nic nie mówię
>>www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371
>>znów uciekłeś
znów uciekłeś

Przykład oponiarza znów uciekłeś

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#318
17-12-2019 15:59
 Ocena-1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi farmer
> Nazywasz Polaków bandytami?

Znowu Polaków, to chyba wasza ulubiona forma manipulacji.

Napisałem, że w przyszłości bandyta będzie każdy, kto podejmie się przymusowej egzekucji niejawnej i nieopodatkowanej własności tak jak współcześnie bandyta jest każdy kto podejmuje się egzekucji posiadania innego człowieka na własność.

Gdzie tu widzisz polskość?
Sądzisz, że polskość oznacza wasz zgnily kapitalizm?
W życiu!
Polaków stać na dużo więcej niż tylko taki podły, prymitywny ustrój społeczny.

Paru cwaniakow zamacilo Polakom i innym narodom w głowach, że naiwnie uwierzyli, iż zło jest dobrem.

#319
17-12-2019 16:17
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi nic nie mówię
>> Nazywasz Polaków bandytami?Znowu Polaków, to chyba wasza ulubiona forma manipulacji.
>Napisałem, że w przyszłości bandyta będzie każdy, kto podejmie się przymusowej egzekucji niejawnej i nieopodatkowanej własności tak jak współcześnie bandyta jest każdy kto podejmuje się egzekucji posiadania innego człowieka na własność.

Masz mnie za debila? Jakiego k***a posiadania innego człowieka na włsanośc?

Napisałeś tak:

>Tylko wg twojej wiary, bo wg mojej wiary, jeżeli podejmiesz się przymusowej egzekucji >niejawnej i i nieopodatkowanej własności, to staniesz się bandytą.

Czy to znaczy że to dziś bandytą jest ten kto zadzwoni na policję że jakiś człowiek mu się kręci po posesji?

Stanę się JA i każdy Polak bandytą dzwoniąc na policję bo ktoś obcy chodzi mi po posesji i chce go usunąc?

Nazywasz Polaków bandytami?

#320
17-12-2019 17:02
 Ocena-1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi farmer
> Masz mnie za debila? Jakiego k***a posiadania innego człowieka na włsanośc?
>Napisałeś tak:

Kiedys niewolnictwo i panszczyzna były zgodne z prawem.

Teraz niejawna i nieopodatkowana własność, kreacja i emisja pieniądza poprzez lichwe, podatek od biedy VAT są zgodne z prawem.

Jaki poziom rozwoju takie instytucje.

Kiwdys nikt nie reagował gdy Pan zabijał swojego niewolnika, teraz już nie ma takiego panowania.

Wasze prymitywne instytucje też wkrótce upadna.

Rozwinięci ludzie nie będą przecież żyć jak małpy.

#321
17-12-2019 17:06
 Ocena 1 na 1
farmer (22440 punktów)Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi nic nie mówię
>> Masz mnie za debila? Jakiego k***a posiadania innego człowieka na włsanośc?
>>Napisałeś tak:
>Kiedys niewolnictwo i panszczyzna były zgodne z prawem.
>Teraz niejawna i nieopodatkowana własność, kreacja i emisja pieniądza poprzez lichwe, podatek od biedy VAT są zgodne z prawem.

Masz mnie za debila? Jakiego k***a posiadania innego człowieka na włsanośc?

Napisałeś tak:

>Tylko wg twojej wiary, bo wg mojej wiary, jeżeli podejmiesz się przymusowej egzekucji >niejawnej i i nieopodatkowanej własności, to staniesz się bandytą.

Czy to znaczy że to dziś bandytą jest ten kto zadzwoni na policję że jakiś człowiek mu się kręci po posesji?

Stanę się JA i każdy Polak bandytą dzwoniąc na policję bo ktoś obcy chodzi mi po posesji i chce go usunąc?

Nazywasz Polaków bandytami?


nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi farmer
>>> Masz mnie za debila? Jakiego k***a posiadania innego człowieka na włsanośc?
>>>Napisałeś tak:
>>Kiedys niewolnictwo i panszczyzna były zgodne z prawem.
>>Teraz niejawna i nieopodatkowana własność, kreacja i emisja pieniądza poprzez lichwe, podatek od biedy VAT są zgodne z prawem.
> Masz mnie za debila? Jakiego k***a posiadania innego człowieka na włsanośc?
>Napisałeś tak:
>>Tylko wg twojej wiary, bo wg mojej wiary, jeżeli podejmiesz się przymusowej egzekucji >niejawnej i i nieopodatkowanej własności, to staniesz się bandytą.
> Czy to znaczy że to dziś bandytą jest ten kto zadzwoni na policję że jakiś człowiek mu się kręci po posesji?
>

>Stanę się JA i każdy Polak bandytą dzwoniąc na policję bo ktoś obcy chodzi mi po posesji i chce go usunąc?
>Nazywasz Polaków bandytami?
>

Bandyta staje się ten, który podejmuje się przymusowej egzekucji, niejawnej i nieopodatkowanej własności.

Może mieć korzenie niemieckie, francuskie, indyjskie a nawet polskie.
Narodowość jest bez znaczenia.
Znaczenie ma moralnosc, o której możemy powiedzieć, że jest stadnym instynktem przetrwania.

farmer (22440 punktów)Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi nic nie mówię

>Bandyta staje się ten, który podejmuje się przymusowej egzekucji, niejawnej i nieopodatkowanej własności.

qrwa człowieku

Napisałeś tak:

>Tylko wg twojej wiary, bo wg mojej wiary, jeżeli podejmiesz się przymusowej egzekucji >niejawnej i i nieopodatkowanej własności, to staniesz się bandytą.


Chce wiedzieć czy


Czy to znaczy że to dziś bandytą jest ten kto zadzwoni na policję że jakiś człowiek mu się kręci po posesji?

Stanę się JA i każdy Polak bandytą dzwoniąc na policję bo ktoś obcy chodzi mi po posesji i chce go usunąc?

Nazywasz Polaków bandytami?

nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi farmer
> Chce wiedzieć czy [color=blue]

Jesli użyjesz przemocy lub kogokolwiek do niej uprawnisz na drodze do egzekucji własności utajnionej i nieopodatkowanej to będziesz bandyta.

farmer (22440 punktów)Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi nic nie mówię
>> Chce wiedzieć czy
>Jesli użyjesz przemocy lub kogokolwiek do niej uprawnisz na drodze do egzekucji własności utajnionej i nieopodatkowanej to będziesz bandyta.

Napisałeś tak:

>Tylko wg twojej wiary, bo wg mojej wiary, jeżeli podejmiesz się przymusowej egzekucji >niejawnej i i nieopodatkowanej własności, to staniesz się [color=blue] bandytą.


Czy to znaczy że to dziś bandytą jest ten kto zadzwoni na policję że jakiś człowiek mu się kręci po posesji?

Stanę się JA i każdy Polak bandytą dzwoniąc na policję bo ktoś obcy chodzi mi po posesji i chce go usunąc?

Nazywasz Polaków bandytami?


#326
17-12-2019 18:19
 Ocena-2 na 2
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi farmer
>>> Chce wiedzieć czy
>>Jesli użyjesz przemocy lub kogokolwiek do niej uprawnisz na drodze do egzekucji własności utajnionej i nieopodatkowanej to będziesz bandyta.
>Napisałeś tak:
>>Tylko wg twojej wiary, bo wg mojej wiary, jeżeli podejmiesz się przymusowej egzekucji >niejawnej i i nieopodatkowanej własności, to staniesz się [color=blue] bandytą.

>Czy to znaczy że to dziś bandytą jest ten kto zadzwoni na policję że jakiś człowiek mu się kręci po posesji?
> Stanę się JA i każdy Polak bandytą dzwoniąc na policję bo ktoś obcy chodzi mi po posesji i chce go usunąc?
>

>Nazywasz Polaków bandytami?
>

Mam propozycję.

Może wyluzujmy w tej dyskusji, bo moje idee przypuszczalnie i tak nie znajdą zastosowania przez następne dziesięciolecia, patrząc na tempo zmiany wierzeń u ludzi, a wkładamy w to tyle emocji jakby to miało być już jutro.

Nikt kto egzekwuje prawo nie jest winny chyba, że prawo zgnilo a ktoś tego nie chce zauważyć i próbuje zmusić innych do zgnilizny, wtedy jest winny.

#327
17-12-2019 18:27
 Ocena-1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi farmer
>>> Chce wiedzieć czy
>>Jesli użyjesz przemocy lub kogokolwiek do niej uprawnisz na drodze do egzekucji własności utajnionej i nieopodatkowanej to będziesz bandyta.
>Napisałeś tak:
>>Tylko wg twojej wiary, bo wg mojej wiary, jeżeli podejmiesz się przymusowej egzekucji >niejawnej i i nieopodatkowanej własności, to staniesz się [color=blue] bandytą.

>Czy to znaczy że to dziś bandytą jest ten kto zadzwoni na policję że jakiś człowiek mu się kręci po posesji?
> Stanę się JA i każdy Polak bandytą dzwoniąc na policję bo ktoś obcy chodzi mi po posesji i chce go usunąc?
>

>Nazywasz Polaków bandytami?
>

A gsybys jeszcze zechciał podejrzeć się demokracja to przypomnę, że wasza demokracja, tajna i pośrednia, jest zgnila tak samo jako wasze prawo, nie mylic z demokracja jawna i bezpośrednia, ktoś ma prawdziwa wartość.
Są ponadto w waszym obozie są ludzie jak Wenanacjusz, który sądzi, że tylko idiota poddałby się demokracji w kwestiach egzystencjalnych. Wenancjusz sądzi, że mienie nie może być jawne, bo go demokracja okradnie.

szarley (54913 punktów)Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi nic nie mówię
>A gsybys jeszcze zechciał podejrzeć się demokracja to przypomnę, że wasza demokracja, tajna i pośrednia, jest zgnila tak samo jako wasze prawo, nie mylic z demokracja jawna i bezpośrednia, ktoś ma prawdziwa wartość.

A przykład z przedsiębiorcą który chce spuszczać ściek do jeziora... UCIECZKA


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#329
17-12-2019 19:38
 Ocena-1 na 1
nic nie mówię (2812 punktów)
(zablokowany)
Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi szarley
>A przykład z przedsiębiorcą który chce spuszczać ściek do jeziora... UCIECZKA

Co to za przykład?
Przedsiebiorca, który spuszcza sciek prosto do źródła ujęcia wody pitnej zatrudnia wszytkich we wsi i wszyscy potulnie piją ścieki przemyslowe i głosują za zerowym podatkiem dla przedsiębiorcy bo boją się, że stracą pracę?

Przysiegales mi na życie własnych dzieci, że właściciele nie mają żadnej władzy nad innymi a teraz mi mówisz, że groźbą utraty pracy mogą kontrolować całe grupy społeczne?

Już pomijając twoje oszukancze wywody wierzę, że prawda nas wyzwoli a tajemnice uczynią z nas niewolników.

Kłamiesz, twierdząc że tajemnica jest jakimkolwiek środkiem obrony biedoty.
Twjemnica jest narzędziem niewolenia.
Kazdy biedak winien mieć tajemnice gleboko, tam gdzie słońce nie dochodzi.

#330
17-12-2019 19:39
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Co dalej w polskiej polityce ?
W odpowiedzi nic nie mówię
>moje idee przypuszczalnie i tak nie znajdą zastosowania przez następne dziesięciolecia,

Masz rację
1 bo są głupie
2 bo są oparte na odrealnionej wizji świata, w której robotnik w Berlinie to robol bez butów
3 bo nie poradzisz nikogo do nich przekonać
3.1 ucieczkami od pytań
3.2 ucieczkami od argumentów
3.3 pogardą dla oponentów
4 bo są niedopracowane
5 bo nikt nie chce zdać na hazard dorobku życia
6 bo nikt nie chce umierać w nędzy
7 bo nikt nie chce zostawiać dzieciom w spadku pustego konta
8 bo robotnicy nie chcą zrezygnować z prawa do urlopów, ośmiogodzinnego dnia pracy i ubezpieczeń
9 bo nikt nie chce upubliczniać swojego stanu zdrowia i stanu konta
10 bo nikt nie chce pracować za darmo, tylko za wiedzę ile kto ma
11 bo nikt nie chce, żeby sprzedawca sprawdzał stan jego majątku i uzależniał od tego cenę chleba
12 bo nikt nie chce ślepić godzinami w net czy ktoś go nie opodatkował
13 bo nikt nie chce rezygnować a autorskich praw i patentowej ochrony wynalazków
14 bo nikt nie chce wynajmować łazienki w swoim domu na publiczny szalet
15 bo nikt nie chce być nazywany bandytą tylko że nie pozwala wchodzić do swojego mieszkania
16 bo nikt nie chce uprzywilejowania Hamerlika, który podważa nieopodatkowaną własność czyjegoś sadu, ale sam utajnia swój samochód i nie płaci podatku
17 bo nikt nie wierzy, że robotnik zarobi więcej kiedy będzie wiedział komu budoje biurowiec
18 bo nikt nie pozwoli na insynuacje, że na cudzych plecach zbudował dobrobyt
19 bo nikomu nie odpowiada wizja skupienia własności w rękach wąskiej kliki cwaniaków
20 bo nikomu nie opłaca się budowa własnej studni, elektrowni, oczyszczalni i telefonicznej sieci
21 bo nikt nie chce być szantażowany utratą pracy, czy odcięciem wody podczas jawnego głosowania
22 bo nikt nie chce rezygnować z prawa do reklamacji i ubezpieczeń
23 bo nikt nie chce rezygnować z alimentacyjnego przymusu
24 bo nikt nie chce zrywania umów najmu mieszkań w środku nocy
25 bo nikt nie chce władzy posiadaczy

Wystarczy??

Nie odpowiadaj, i tak cię intelektualnie stać tylko na ucieczkę i lamenta jaki to świat jest zły a szarley chciwy

Twój brak argumentów znam na pamięć, twoje religijne mantry też


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365