 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 12-01-2020 15:04 | okragly (21676 punktów) | pieniądz
1 na 1 | pieniądz Ma wielki wpływ na nas, wybory życiowe, rządzi mózgami u niektórych tak silne, iż ślinią się na ich widok, jest silnym motywatorem dążenia do celów, wpływa ma mózgi niczym narkotyk Mocno zmniejsza empatie i zwiększa koncentrację na sobie i swoich celach - wzmacnia narcyzm i przekonanie, że mi należy się więcej
pieniądz daje poczucie sprawczości i skuteczności, wspiera w trudnych momentach, gdy doświadczamy bólu, odrzucenia społecznego, porażki czy braku kontroli, wzmacnia samoocenę - myślenie o pieniądzach redukuje lęk przed śmiercią (podobnie religia)-mogą kupić opiekę medyczną, dają poczucie wartości, Pieniądze prowadzą do atomizacji i indywidualizacji
Brak pieniędzy to równość, brak rozwarstwione - zaniknie dążenie do pompowania statusu ekonomicznego. Nikt nie ma potrzeby aspirowania do pozycji społecznych, a ich ambicje nie są tak rozpędzone. Mniejsze ambicje (często niemożliwego) to silniejszy układ immunologiczny chroniący przed "gadżetomania", więcej luzu, raj
czy pieniądz będzie do końca świata? jeśli nie, to co? przez 99.99% czasu ludzkiego pobytu na ziemi nie było, dlatego był raj? Hamerlik-Konopka wymyśl coś
pieniadz niszczy wspólnotę, stanowi o wartości człowieka narusza godność, powoduje upadki, bezdomnośc, zbrodnię, kłamstwa, manipulację, deprawację, bezrobocie, głod i zacofanie destrukcje i demoralizuje i jak go pogodzić z rajem, hodowla szczęśliwych ludzi
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Dalej..#256 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: pieniądz | > Jak zmieni się twój "system emocjonalny" po uzyskaniu informacji> ile krów ma mój teść?> NijakNiekoniecznie nijak. Jeszcze podsyci systemowo jego negatywne emocje. Mega-zazdrość, kumasz. On chyba traktuje zazdrość jak narkotyk i trampolinę. Chce mieć je hurtem, jak narkoman. Ciekawe, że te informacje są jawne zawsze w stosunku do innych, rzadziej w stosunku do samego siebie "bo ludzie w tym dziadowskim świecie to wykorzystują, ale w moim przyszłym świetlanym świecie, świetlani ludzie nie" .
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
| Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: pieniądz | > Jedno zabrał, resztę zostawiłCzy podał klucz wyboru?
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
#258 2 na 2 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: pieniądz | > Raz jesteś jej zwolennikiem, inny razem szlochasz,> że musisz się podporządkować Meistrowi w farbceKonopka marzy o lepszym Meistrze w fabryce, niż ma. Przy obecnym raz na czas jeździ z córką do Markoka, przy tym wymarzonym praktycznie nie trzeba będzie pracować, manna z nieba lecieć będzie a wycieczki to będą kosmiczne wraz ze wspinaczką na Olympus Mons bez butli z tlenem pl.wikipedia.org/wiki/Olympus_MonsTy, co snopki wiążesz i przerywasz ciąże - gdzież ty gdzież? Do głowy nie przyjdzie mu ciut podnieść własne kwalifikacje.. gdyż to wodzenie na pokuszenie bidnego Hamerlika przez obecny świat. 
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: pieniądz | > >Spoleczenstwo, żeby istnieć, potrzebuje tylko jednego, hierarchii osobników.> To w końcu zdecyduj się czy ta= hierarchia jest czymś dobrym czy czymś złym!> Raz jesteś jej zwolennikiem, inny razem szlochasz, że musisz się podporządkować Meistrowi w fabrce> Walnij się kilofem i pomyśl CZEGO CHCESZ!> >A ta na pewno nie musi mieć waszej organizacji. Może mieć inną, lepszą, efektywną.> Pokaż ją.> Ucieczka100x to wyrażałem. Umiarkowana/ograniczona dobra, symbiotyczna, NADMIERNA ZŁA/PASOZYTNICZA! Posiadanie przez jednego człowieka 2000 sklepów ze 50.000 pracowników jest chorobą waszego systemu de.m.wikipedia.org/wiki/AldiTen człowiek nigdy nawet swoich sklepów nie odwiedzi ani nawet nie zobaczy ich na zdjęciu. Skoro nie chodzi o zasoby potrzebne człowiekowi do przetrwania ale o kształtowanie hierarchii wśród ludzi, to wasza organizacja społeczna ma charakter całkowitej dominacji, ma cechy totalitaryzmu. Budujecie stuktury, których właściwością jest pasozytnictwo jednej grupy społecznej na drugiej. |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: pieniądz | > A możesz napisać, co konkretnie zrobi?> Nie pisz, co odczuje. Nie pisz, w jakim kierunku w twoim subiektywnym mniemaniu się rozwinie. Nie interesuje mnie to.> Samymi odczuciami nikt w Galaktyce równowagi nie zaprowadził.> Nadal nie widzę odpowiedzi. Ciągle widac u ciebie jedynie rozmywanie tematu.> *Jakie u kaduka decyzje? Możesz napisać?Umysł,wynikające z niego decyzje, zachowania, składa się wyłącznie z emocji, niższego i wyższego rzędu. Odpowiednie bodźce rozwijają w umyśle emocje wysokiego rzędu, brak tych bodźcow pozostawia umysł w stanie niskich emocji. W interesie społecznym jest, żeby kazdy jego członek rozumiał rzeczywistość możliwe najlepiej, przez co rozwijał w umyśle wysokie emocje, nazywane przez Was uczuciami albo jeszcze wyższe nazywane racjami. W waszej organizacji społecznej zwykły człowiek nie rozumie kreacji i emisji pieniądza, od którego jest egzystencjalnie zależny, mie rozumie podatku od biedy VAT, który ma ogromny wpływ na jego życie, nie wie nawet tego, że własność jest utajniona i nieopodatkowana choć państwowo, przymusowo egzekwowana. Zbudowaliście świat całkowicie niezrozumiały dla zwykłego człowieka i zaznaczam to nie jest przypadkowe. Zwykły człowiek, który pojmie rozkład własności i zrozumie jej przepływy, na pewno nie dopuści do współczesnej koncentracji kapitału. Mogę Ci nawet przysiąc. Nie wierzysz, niech rozstrzygnie eksperyment. |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: pieniądz | > >>> Używasz tego jako argumentu podważajacego zasadność moich> >>> idei, więc wisi Ci nie do końca.> > Kompletnie mi wisi ile masz na koncie i na jakie wakacje cię stać> > Mnie nie stać i kompletnie mnie to nie wzrusza> Mnie też wisi, ale jednocześnie ciekawi, czy do tego Maroka zabrał przypadkiem również wianuszek swoich dzieci.. czy może stwierdził, że muszą sobie radzić z matkami same?>  Skoro Wam wisi kto co ma, będzie wam też obojętne wyjawienie mienia. Probujesz mną wzgardzić za liczbę dzieci? Bo wszycy powinni mieć ich tyle co Ty? W ogóle wszyscy powinni być tacy jak Ty a wówczas świat byłby piękny? Może a nawet na pewno tylko dla Ciebie. Ale nie jesteś sam. Nie chcesz uwzględnić innych, to może i inni nie uwzględnia Ciebie. Karma wraca. |
#262 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: pieniądz | Jaką decyzję podejmiesz na podstawie "wiedzy"ile krów ma mój teść? Ucieczka > Posiadanie przez jednego człowieka 2000 sklepów ze 50.000 pracowników jest chorobą waszego systemuwww.racjonalista.pl/forum.php/s,772371Ucieczka
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#263 -1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: pieniądz | > >Dopóki jesteś zwierzęciem społecznym mamy interes wspólny.> >Kiedy upadnie wspólny interes upadną też wszelkie zasady.> >Wyłącznym źródłem zasad społecznych jest dobro wspólne.> Jasne, że trzeba o niego dbać.> Jeden dba lepiej, inny gorzej. Jeden jest bardziej doceniany przez społeczność (czyt. potrzebny), inny mniej.> Jak ty dbasz obecnie o interes wspólny?Piszesz jakby interes społeczny wynikal z docenienia określonej jednostki. Wynika? A może wynika z wkładu i z uzysku każdej jednostki? Chcesz powiedzieć, że wkład człowieka w dobro wspólne określa jego wynagrodzenie? BZDURA! Zrobiliście wszytko aby zerwac ten związek i skutecznie. Współcześnie wynagrodzenie nie wynika z wkładu w dobro wspólne lecz ze zdolności manipulacji innymi ludźmi. |
#264 -2 na 2 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: pieniądz | > Jaką decyzję podejmiesz na podstawie "wiedzy"ile krów ma mój teść?> Ucieczka> >Posiadanie przez jednego człowieka 2000 sklepów ze 50.000 pracowników jest chorobą waszego systemu> www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371> UcieczkaPodejmuje decyzje w związku z wiedzą o zysku jaki wypracowałem, o ile go znam. W waszm świecie nie znam go, bardzo się o to postaraliście a nawet o to, żeby się nigdy nie dowiedział kto nim dysponuje. |
#265 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: pieniądz | Jaką decyzję podejmiesz na podstawie "wiedzy"ile krów ma mój teść? Ucieczka www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371Ucieczka
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| szarley (54913 punktów) | Odp: pieniądz | > Nie wierzysz, niech rozstrzygnie eksperyment.Przed tym też uciekasz
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#267 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: pieniądz | > Skoro Wam wisi kto co ma, będzie wam też obojętne wyjawienie mienia.Bredzisz 1 Mnie nie obchodzi ile ty masz , ale złodzieja interesuje co ja mam 2 NIE UDOWODNIŁEŚ korzyści z "wiedzy" na temat majątku innych ludzi Przykład krów - ucieczka Przykład oponiarza - ucieczka > Probujesz mną wzgardzić za liczbę dzieci?> Bo wszycy powinni mieć ich tyle co Ty?Skąd wiesz ile twoi rozmówcy mają dzieci? Aaaaaaaaaaaaaaaaaaa stawianie chochoła. Jak zwykle
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#268 -2 na 2 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: pieniądz | > Jaką decyzję podejmiesz na podstawie "wiedzy"ile krów ma mój teść?> Ucieczka> www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371> UcieczkaWg moich założeń, przypominam, system startuje od 8 jednostek pieniężnych, wykreowamych za pierwszego użytkownika, które można zastąpić 1. Kolejni użytkownicy w systemie to kolejna kreacja po 8 jednostek pieniężnych za nowego użytkownika albo po 1, zależnie od przyjętego rozwiązania. Zaproponowałem 8 "na głowę" i nazwałem je godzinkami, żeby ktoś kto startuje mógł się wstępnie orientować w wycenie wartości jednostki. Jak mam symulować twoje miliony i twoje założenie, że kapitał jest już potężnie skoncentrowany, bo skoncentrował się w waszym systemie? To bzdura zakładać, że mój model ma naprawić co wasz spieprzył. W moim modelu nigdy nie będzie takiej koncentracji własności i takiej wyceny. Taka patologiczna koncentracja własności jest możliwa tylko przy utajnionej, nieopodatkowanej, państwowo, przymusowo egzekwowanej własności. |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: pieniądz | > >Skoro Wam wisi kto co ma, będzie wam też obojętne wyjawienie mienia.> Bredzisz> 1 Mnie nie obchodzi ile ty masz , ale złodzieja interesuje co ja mamPonoc wszycy wiedzą co masz. Klamales? Nikt nie wie? Złodziej dopiero z księgi kapitału się dowie?  |
#270 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: pieniądz | Jaką decyzję podejmiesz na podstawie "wiedzy"ile krów ma mój teść? Ucieczka www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371Ucieczka > Wg moich założeń...Pytanie JAK MA WYGLĄDAĆ TEN EKSPERYMENT? czy ma to być zamknięta odizolowana wieś czy uczestnicy mają mieszkać w normalnych wsiach i miastach? U C I E K Ł E Ś!!!!!!!!!!!!! Jaki jest budżet tego eksperymentu? U C I E K Ł E Ś!!!!!!!!!!!!!
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|