 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 12-01-2020 15:04 | okragly (21676 punktów) | pieniądz
1 na 1 | pieniądz Ma wielki wpływ na nas, wybory życiowe, rządzi mózgami u niektórych tak silne, iż ślinią się na ich widok, jest silnym motywatorem dążenia do celów, wpływa ma mózgi niczym narkotyk Mocno zmniejsza empatie i zwiększa koncentrację na sobie i swoich celach - wzmacnia narcyzm i przekonanie, że mi należy się więcej
pieniądz daje poczucie sprawczości i skuteczności, wspiera w trudnych momentach, gdy doświadczamy bólu, odrzucenia społecznego, porażki czy braku kontroli, wzmacnia samoocenę - myślenie o pieniądzach redukuje lęk przed śmiercią (podobnie religia)-mogą kupić opiekę medyczną, dają poczucie wartości, Pieniądze prowadzą do atomizacji i indywidualizacji
Brak pieniędzy to równość, brak rozwarstwione - zaniknie dążenie do pompowania statusu ekonomicznego. Nikt nie ma potrzeby aspirowania do pozycji społecznych, a ich ambicje nie są tak rozpędzone. Mniejsze ambicje (często niemożliwego) to silniejszy układ immunologiczny chroniący przed "gadżetomania", więcej luzu, raj
czy pieniądz będzie do końca świata? jeśli nie, to co? przez 99.99% czasu ludzkiego pobytu na ziemi nie było, dlatego był raj? Hamerlik-Konopka wymyśl coś
pieniadz niszczy wspólnotę, stanowi o wartości człowieka narusza godność, powoduje upadki, bezdomnośc, zbrodnię, kłamstwa, manipulację, deprawację, bezrobocie, głod i zacofanie destrukcje i demoralizuje i jak go pogodzić z rajem, hodowla szczęśliwych ludzi
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Dalej..Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: pieniądz | > To ciebie się pyta od lat o co chodzi.Chodzi o to, żeby WŁASNOŚĆ była JAWNA I OPODATKOWANA! Chodzi o to, żeby nie istniały inne podatki tylko PODATEK OD WŁASNOŚCI! Chodzi o to, żeby PODATEK OD WŁASNOŚCI OKREŚLANY W JAWNEJ DEMOKRACJI BEZPOŚREDNIEJ! Chodzi też o to, żeby wykreować PIENIĄDZ BEZ LICHWY! SPECJALNIE napisałem dużymi literami hasła, które będzie łatwiej wyróżnić. Chodzi o to, że chcę tego, czego Wy nie uważacie, nie chcecie, przed czym się bronicie. Ale tak już jest, że ludzie są ze sobą w permanentnym konflikcie interesów i trzeba z tym żyć. |
| szarley (54913 punktów) | Odp: pieniądz | I nadal ucieczka
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: pieniądz | > JAKA JEST POWSZECHNA KORZYŚĆ Z JAWNOŚCI MIENIA?Emocje, myśli, decyzje i zachowania rozwijające dobro wspólne. Siła społeczna, ktora potrafi poradzić sobie z najpowaznejszymi problemami, jak bieda, dewastacja środowiska czy starzenie się ludzi. I nie mylić JAWNOŚCI MIENIA z OBOWIĄZKIEM PODZIAŁU to są 2 różne sprawy. Boicie się, że z wyjawienia mienia wyniknie obowiązek podziału mienia? Ludzie większe lęki mają. Jeżeli podzial jest sprawiedliwy, nikt nie będzie go zmienial |
| szarley (54913 punktów) | Odp: pieniądz | > >To ciebie się pyta od lat o co chodzi.> Chodzi o to, żeby WŁASNOŚĆ była JAWNAPo co? Przykład z krowami - ucieczka Przykład oponiarza - ucieczka Przykład sprzedawcy chleba - ucieczka > I OPODATKOWANA!jest opodatkowana hipokryciu > Chodzi o to, żeby nie istniały inne podatki tylko PODATEK OD WŁASNOŚCI!Czyli nie ma być podatków, które Hamerlik płaci, a w zamian podatki, które inni płacą Hamerlikowi hipokryciu > Chodzi o to, żeby PODATEK OD WŁASNOŚCI OKREŚLANY W JAWNEJ DEMOKRACJI BEZPOŚREDNIEJ!www.racjonalista.pl/forum.php/s,776535Ucieczka Argumenta o jawności głosowań: przykład przedsiębiorcy - UCIECZKA przykład parobka - UCIECZKA Chodzi ci też o eksperyment, przed którym uciekasz? www.racjon(*)orum.php/s,806693/i,86#w807463Jaką decyzję podejmiesz na podstawie "wiedzy"ile krów ma mój teść? Ucieczka www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371 Ucieczka A teraz mały eksperyment Obecnie pracujesz w firmie w której nie znasz właściciela i zarabiasz oooops tajemnica ! Proponuję ci pracę: 2000 zł na rękę. Zwiedzisz najpierw dom i garaż właściciela , będziesz miał wgląd w finansowe księgi Obecnie mieszkasz w mieszkaniu, którego właściciela nie znasz Proponuję ci zakwaterowanie u właściciela tej firmy Co wybierzesz hipokryciu? Konkretne pytanie i ..... konkretna ucieczka UCIECZKA Skąd wiesz ile twoi rozmówcy mają dzieci? UCIECZKA
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#320 1 na 1 | salek (4701 punktów) | Odp: pieniądz |
Biedactwo, któremu pieniądz przesłonił wszystko inne - uważa się za ostoję moralności.. wow  |
#321 -1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: pieniądz | > I nadal ucieczkaWierzysz, że od ujawnienia a nawet od opodatkowania mienia stanie Ci się krzywda? Naprawdę w to wierzysz? Ja sądzę, że prędzej stanie Ci się krzywda jeżeli dalej będziecie absurdalnie bronić patologiczmej koncentracji własności, bo z tego urodzi się idea nie taka jak moja, która próbuje cos zmieniać, lecz idea która oskarża, niszczy i zabija. |
#322 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: pieniądz | > >JAKA JEST POWSZECHNA KORZYŚĆ Z JAWNOŚCI MIENIA?> Emocje, myśli, decyzjeJakie emocje? Zawiść? - UCIECZKA Jakie myśli? Jak widzisz, że nowy przedsiębiorca ma 2000 miesięcznie zysku, to HamerHipokryta podejmie robotę za 500? - UCIECZKA Jakie decyzje? - UCIECZKA > Siła społeczna, ktora potrafi poradzić sobie z najpowaznejszymi problemami, jak bieda, dewastacja środowiska czy starzenie się ludzi.Łożesz ty! nawet wieczną młodość Hamerciulizm obiecuje! Patrzajta ludy! dewastacja środowiska - przykład przedsiębiorcy - UCIECZKA > I nie mylić JAWNOŚCI MIENIA z OBOWIĄZKIEM PODZIAŁU to są 2 różne sprawy.Bezos ma miliardy - wszysscy o tym wiedzą i co? I CO? - Ucieczka > Boicie się, że z wyjawienia mienia wyniknie obowiązek podziału mienia?NIE. Boję się HAmerlika, który ubzdurał sobie że zjadłem nerkę jego dziecka i za to spali mi dom > Ludzie większe lęki mają.i oprócz ciebie czasem się leczą
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#323 2 na 2 | zeniu73 (6483 punktów) | Odp: pieniądz | > >I nadal ucieczka> Wierzysz, że od ujawnienia a nawet od opodatkowania mienia stanie Ci się krzywda?Tobie i mnie krzywda się nie stanie, jakby rząd zabrał nam 100 euro miesięcznie (na przykład w postaci jakiegoś nowego podatku) oraz nakazał ugościć 2 uciekinierów na czas nieokreślony. Przeżylibyśmy to. Ale zarówno ja jak i Ty na 100% byśmy powiedzieli, że to poroniony pomysł i że lepiej by było jak byśmy pozostali przy obecnym status quo. I tak samo jest z twoim duposystemem. Niby krzywda nie będzie się działa, niby będzie raj na ziemi ale jednak zdrowi na umyśle ludzie mówią Ci, że Twój duposystem to poroniony pomysł 😂😂 |
#324 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: pieniądz | > >I nadal ucieczka> Wierzysz, że od ujawnienia mienia stanie Ci się krzywda?Tak, narusza moje prawo do prywatności Tak, nie ma żadnej społecznej korzyści Tak, daje informację złodziejom Nie obaliłeś żadengo z tych argumentów - UCIECZKA Jaką decyzję podejmiesz na podstawie "wiedzy"ile krów ma mój teść? Ucieczka www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371 Ucieczka > Trochę przestrzeni, trochę gruntu, trochę powietrza, trochę wody, trochę paliwa, trochę narzędzi, trochę surowców, sieć, komputery, umiejętności programistyczne.I kto to ma sfinansować? UCIECZKA > Tyle, żeby powstała księga, żeby ludzie mieli gdzie mieszkać, gdzie wytwarzać, z czego wytwarzać, wystarczająco na swoje potrzeby.Jaki jest budżet tego eksperymentu? UCIECZKA Panie "ekonomisto" > Proponuję aby pierwotnie to była uboczna dzialanosc gospodarcza studentow ekonomii,Jaki jest budżet tego eksperymentu? Czy będzie prowadzony w odosobnionej wsi czy między ludźmi? Ucieczka (zgodził się już jakiś student? Przemocą chcesz ich brać do tej Kambodży Khmerów?) > >Kilka lat temu pytałem cię skąd weźmiesz w tej strefie kwas siarkowy do produkcji toaletowego papieru?> Eksperyment w poczatkowej fazie nie musi zabezpieczac wszytkich potrzeb ludzkich. Wystarczy cząstka aby dokonać analizy rozwoju stosunków społecznych w oparciu o jawną księgę kapitału i opodatkowana własność.No, przykro mi, ale nie znajdziesz chętnych do życia bez podstawowych warunków higieny Szach-Mat > >Pytano cię jak będzie wyglądała towarowa wymiana z resztą świata?> Poczatkowo to niekonieczne a jeśli to z użyciem walut obcych, pozasystemowych, czyli waszych lichwiarskich, gwarantujących cwaniakom dobrobyt, kosztem biedy pozostałych.Skończ z tym populizmem - to nie jest argument w akademickiej dyskusji > Ja sądzę, że prędzej stanie Ci się krzywda jeżeli dalej będziecie absurdalnie bronić patologiczmej koncentracji własności,www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371to TY zmierzasz megahipokryto do koncentracji własności UCIECZKA A teraz mały eksperyment Obecnie pracujesz w firmie w której nie znasz właściciela i zarabiasz oooops tajemnica ! Proponuję ci pracę: 2000 zł na rękę. Zwiedzisz najpierw dom i garaż właściciela , będziesz miał wgląd w finansowe księgi Obecnie mieszkasz w mieszkaniu, którego właściciela nie znasz Proponuję ci zakwaterowanie u właściciela tej firmy Co wybierzesz hipokryciu? Konkretne pytanie i ..... konkretna ucieczka UCIECZKA Skąd wiesz ile twoi rozmówcy mają dzieci? UCIECZKA 1 Napisz po polsku, co to znaczy egzekwować własność, bo ja to rozumiem że ktoś ma własność, a państwo mu ją egzekwuje czyli zabiera. PISZ PO POLSKU 2 Jeśli ktoś pozyskał mienie w sposób przestępczy, to np w MOIM państwie zyski z przestępstwa ulegają przepadkowi. 3 Jeśli to nie jest twoje państwo, to się z niego wyprowadź. Wolno ci. Amazonia, Andy, Syberia.... Będziesz na swoim . Ach tam nie ma Kidergeld, zapomniałem , Przy kasie to jest też twoje państwo > Wystarczy, że ktoś jest wpisany do waszej księgi wieczystej i nie ma znaczenia jak ten wpis powstał, skąd się ta własność wywodzi, czy pochodzi z kradziezy, z handlu narkotykami z przekrętów czy po prostu z manipulacji innymi osobnikami przy użyciu agresji, Wy będziecie tę własność dla właściciela przymusowo egzekwować.Tak, "my" będziemy od niego tę własność egzekwować . OD niego a nie DLA niego. Tak jest obecnie. Pisz po polsku Dopóki używasz hamerlikańskiego języka nigdy się nie dogadasz > >Co jest kłamstwem? Ludzie którzy przegrali domy w kasynie? Ludzie którzy dorobek życia utopili w butelce wódki?> Żeby chlać i grać potrzeba nabrać takich przyzwyczajeń. W systemie, w którym uczciwe wzbogacenie się graniczy z cudemMój dom jest cudem? Kiedyś walnąłeś głupstwo, że człowiek urodzony w robotniczej rodzinie musi być "robolem" Jestem synem górnika. I co? Twój najarany móżdżek dyskutuje z UFO?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#325 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: pieniądz | > >Ile bierzesz za numerek z twoją córką? 20 Ojrów wystarczy za loda?> >Przykro mi to TWÓJ poziom dyskusji> Lepiej pomyśl o swoim poziomie dyskusji; pozwalając sobie na takie wypowiedzi obrażasz nie tylko rozmówcę,Ucięłaś część dyskusji Chętnie_manipulantko Cytat:twój teść kupi kolejne 100 krów, których z klatki nie wypuści, przymusowo zapłodni, zarznie ich cieleta, i mleko cieląt wydoi, a parobkowi nie podniesie pensji nawet o grosz.
To co zacytowałem nie jest obraźliwe? Nazwanie debila, debilem jest obraźliwe? Ktoś, kto uważa, że nie należy Ci się na starość emerytura Cię nie obraża? Ktoś, kto uważa, że nie należy Ci się na starość emerytura ma honor? Ktoś, kto twierdzi, że nie pracujesz, Cię nie obraża? ma honor? Masz odmienne poczucie obrażania. Odmienne emocje to specjalność berlińskiego ciula, z nim dyskutuj Jeśli ktoś kłamliwie twierdzi, że mój dobrobyt pochodzi z innych źródeł niż praca (własność domu i sadu) daje mi prawo do twierdzenia że jego dobrobyt pochodzi z innych źródeł niż praca (prostytucja jego dzieci) Nie ja zacząłem dyskusję na temat źródeł dobrobytu Uprzedzam, jeśli chcesz dyskusji ujawnij swoje poglądy z którymi można polemizować Dyskusja o dyskusji i słowne gierki mnie nie interesują
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: pieniądz | > >>I nadal ucieczka> >Wierzysz, że od ujawnienia a nawet od opodatkowania mienia stanie Ci się krzywda?> Tobie i mnie krzywda się nie stanie, jakby rząd zabrał nam 100 euro miesięcznie (na przykład w postaci jakiegoś nowego podatku) oraz nakazał ugościć 2 uciekinierów na czas nieokreślony. Przeżylibyśmy to. Ale zarówno ja jak i Ty na 100% byśmy powiedzieli, że to poroniony pomysł i że lepiej by było jak byśmy pozostali przy obecnym status quo.> I tak samo jest z twoim duposystemem. Niby krzywda nie będzie się działa, niby będzie raj na ziemi ale jednak zdrowi na umyśle ludzie mówią Ci, że Twój duposystem to poroniony pomysł 😂😂Dobrze powiedziane. Co też wyjaśnia, że zmiana zachowań społecznych nie jest możliwa bez wybudzenia negatywnych emocji. Nikt dobrowolnie nie zrezygnuje z uprzywilejowania. Przywilej zawsze potrzeba odebrać. |
#327 2 na 2 | zeniu73 (6483 punktów) | Odp: pieniądz |
> Przywilej zawsze potrzeba odebrać.Dobrze powiedziane. Czyli Twój duposystem to odebranie przywilejów (n.p. odebranie prawa do tajemnicy, odebranie prawa do nieopodatkowanej własności) a ty się dziwisz, że żaden jeleń nie złapał się na ten duposystem. |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: pieniądz | > Ucięłaś część dyskusji Chętnie_manipulantko> Cytat:twój teść kupi kolejne 100 krów, których z klatki nie wypuści, przymusowo zapłodni, zarznie ich cieleta, i mleko cieląt wydoi, a parobkowi nie podniesie pensji nawet o grosz. > > To co zacytowałem nie jest obraźliwe?I co w tym obrazliwego? To, że wplotlem w dyskusję, kwestie niewolenia przez nas innych gatunkow zwierząt? Wplotlem bo to też żyć mi nie daje jak można być tak kreaturą, żeby inne stworzenie na całe życie uwięzić w klatce niewiele większej od jej ciała. Ludzkość jest potworna i to na wielu płaszczyznach, nie tylko w kwestii stosunków społecznych. Jesteśmy szarańcza, która chce pożreć wszystko, żeby na koniec pożreć siebie samą. Twój hodujący krowy teść, nie doprowadza ich do zaplodnienia? Nie doi z mleka cielęcia? I gdzie jest cielak, kiedy krowa jest dojona? Jestem egzystencjalne zależy od mięsa i mleka ale trudno mi o tym myśleć jak wszytko próbujemy pożreć. |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: pieniądz | > >Przywilej zawsze potrzeba odebrać.> Dobrze powiedziane. Czyli Twój duposystem to odebranie przywilejów (n.p. odebranie prawa do tajemnicy, odebranie prawa do nieopodatkowanej własności) a ty się dziwisz, że żaden jeleń nie złapał się na ten duposystem.To prawda. Nie dziwię się. Walczę o to, żeby nie wrócić w niewolę, w której byłem i dla mnie to było naprawdę straszne. Jeszcze do tej pory jestem z tego powodu nieszczesliwy i nie potrafię się z tego wyzwolić. Wiem.,ze jeżeli nie będę aktywnie działał, mogą mnie spotkać sytuacje, jakie trudno mi sobie nawet wyobrazić. To jest walka o bezpieczeństwo egzystencjalne. To jest walka o życie. |
| farmer (22440 punktów) | Odp: pieniądz | > >To ciebie się pyta od lat o co chodzi.> Chodzi o to, żeby WŁASNOŚĆ była JAWNA I OPODATKOWANA!> Chodzi o to, żeby nie istniały inne podatki tylko PODATEK OD WŁASNOŚCI!> Chodzi o to, żeby PODATEK OD WŁASNOŚCI OKREŚLANY W JAWNEJ DEMOKRACJI BEZPOŚREDNIEJ!> Chodzi też o to, żeby wykreować PIENIĄDZ BEZ LICHWY!> SPECJALNIE napisałem dużymi literami hasła, które będzie łatwiej wyróżnić.> Chodzi o to, że chcę tego, czego Wy nie uważacie, nie chcecie, przed czym się bronicie.> Ale tak już jest, że ludzie są ze sobą w permanentnym konflikcie interesów i trzeba z tym żyć.Zazwyczaj gdy jeden ogarnia temat a drugi nie. Wzrost cen ziemi i mieszkań w Warszawie w latach 2005-2008 to razy dwa. Piszę to z perspektywa życia w Warszawie w tamtym czasie. Wiesz co to FOMO? Fear of Missing Out. Strach że nas coś ominie. Ludzie wskakiwali do pociągu inwestycyjnego a bańka rosła. A potem jeb. Nastąpił konflikt interesów. Ci którzy byli w pierwszych wagonikach opychali to tym z ostatniego przedziału. Ci z ostatniego przedziału próbowali to opchnąć dalej ale nie było chętnych. Gdyby frank spadł na 1.5 zeta a ceny dobiłby jeszcze z kilka punktów wątpię byśmy dziś pisali. Gdyż nie byłoby konfliktu interesów. Zaimplementuj teraz dane na przykładzie najmniej zarabiającego w twojej wizji świata, ile lat będzie budować kupować wynajmować dom do wyboru do koloru. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|