 |
Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Filozofia i światopogląd
| Napisano | Autor | Tytuł | | 12-01-2020 15:04 | okragly (21676 punktów) | pieniądz
1 na 1 | pieniądz Ma wielki wpływ na nas, wybory życiowe, rządzi mózgami u niektórych tak silne, iż ślinią się na ich widok, jest silnym motywatorem dążenia do celów, wpływa ma mózgi niczym narkotyk Mocno zmniejsza empatie i zwiększa koncentrację na sobie i swoich celach - wzmacnia narcyzm i przekonanie, że mi należy się więcej
pieniądz daje poczucie sprawczości i skuteczności, wspiera w trudnych momentach, gdy doświadczamy bólu, odrzucenia społecznego, porażki czy braku kontroli, wzmacnia samoocenę - myślenie o pieniądzach redukuje lęk przed śmiercią (podobnie religia)-mogą kupić opiekę medyczną, dają poczucie wartości, Pieniądze prowadzą do atomizacji i indywidualizacji
Brak pieniędzy to równość, brak rozwarstwione - zaniknie dążenie do pompowania statusu ekonomicznego. Nikt nie ma potrzeby aspirowania do pozycji społecznych, a ich ambicje nie są tak rozpędzone. Mniejsze ambicje (często niemożliwego) to silniejszy układ immunologiczny chroniący przed "gadżetomania", więcej luzu, raj
czy pieniądz będzie do końca świata? jeśli nie, to co? przez 99.99% czasu ludzkiego pobytu na ziemi nie było, dlatego był raj? Hamerlik-Konopka wymyśl coś
pieniadz niszczy wspólnotę, stanowi o wartości człowieka narusza godność, powoduje upadki, bezdomnośc, zbrodnię, kłamstwa, manipulację, deprawację, bezrobocie, głod i zacofanie destrukcje i demoralizuje i jak go pogodzić z rajem, hodowla szczęśliwych ludzi
| Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Dalej..| szarley (54913 punktów) | Odp: pieniądz | > >.. i wystarczy, jak skończę 80 lat puszczę pole w ugór, debetu na podatek i konsumpcję wystarczy> Proponuję dodatkowe rozwiązanie emerytalne.> Automatycznie wyższy limit oszczędności pieniężnych wraz z wiekiem.> To ma sprowokować starszych ludzi do sprzedaży i spieniężenia wszystkiego poza mieszkaniem.A jak zostanie mu już tylko mieszkanie, to ma w tym mieszkaniu zdechnąć z głodu po wyczerpaniu debetu. Jesteś zwolennikiem głodowej śmierci starych ludzi = masz honor p.ch. Ale ty sam na starość będziesz miał przyzwoitą niemiecką emeryturę hiporytyczna kanalio > Starszy człowiek powinien mieć potrzebne mu mieszkanie i oszczędności pieniężne ale nie potrzebuje już żadnej opodatkiwanej własności więcej.Ustaw tak starość swojej matki. Niech umiera z głodu skoro nauczyła cię takich zasad hipokrtyczna kanalio o honorze p.ch. ustaw tak swoją starość moralna rzygowino z dostatnią niemiecką emeryturą w perspektywie Poradzisz spojrzeć w lustro bez wymiotowania?
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
#92 1 na 1 | j23a (1186 punktów) | Odp: pieniądz | > >>w raju nie było racjonalizmu, była magia, emocje, instynkt. Racjonalizm jest przereklamowany> >I dlatego ten nieuk z "Walki o ogień" uczył się jak rozpalić ognisko od jakiejś cienkiej za to racjonalnej babki?> Umysł to same emocje.> Niższego i wyższego rzędu ale wciąż emocje.[ ... ] ciach reszta bredni. I taka jest z Tobą rozmowa dlatego ja definitywnie wycofuje się z dyskusji i ogólnie z sieci społecznych (znaczy się racjonalisty bo jak nigdzie indziej od lat nie piszę). To nie ma żadnego sensu. Nawet nie wiesz jak zapisać gościa do tej strefy a chcesz robić projekt, to jest tragifarsa. Gdzie tu jest o emocjach? Było o filmie i wartości wiedzy i jej przekazywaniu a Knopke jak zwykle musiał nas..ć w temat i wypowiedź bo bez tego nie wytrzyma. > Możesz czuć emocje na widok rywala gotowego do walki i na widok zmiany kursu bitcoina.Od rywala do czegoś tam można przypadkiem (zależy do czego - jak to ważne to masz motywację bronić) oberwać a kurs Bitcoina to mi zwisa i powiewa. Algorytm asymetryczny sprzed 50 lat podniesiony do rangi jakiegoś bóstwa przez sieciowych nieuków co się bawią jak dzieci konwersją kieszonkowego na niewiadomoco. Do tego zamknięty kod, M$ i jakieś skrajnie prymitywne karty graficzne w jeszcze prymitywniejszych kadłubkach poskładane i oprogramowane gorzej niż mój pierwszy projekt magistrali pomiarowej (widziałem w realu parę koparek). Bo tam przynajmniej były złocone sloty stosowne do częstotliwości magistrali (a na kolanie to zbudowałem)  Sieć ogólnie jest fajna jak się umie korzystać (zwłaszcza zakupy) i nie histeryzyuje o zagrożeniach a potrafi bronić ale reszta to zeszło w złą stronę. EOT. |
#93 1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: pieniądz | > >Możemy podyskutować.> Już próbowałem. Nie potrafisz.Może razem nie potrafimy? Łatwo zbudować przekonanie - "ja dobry, ty zły" ale z tego przekonania niewiele, poza złością, wzajemna niechęcią i nienawiścią, wynika. Spróbuję Ci coś przekazać, może kiedys do Ciebie dotrze. Moje przekonania mają swój grunt, swój fundament, swoje źródło w ekstremalnie negatywnych emocjach z przeszłości, które chyba na zawsze pozostaną w mojej pamięci. Próbuje przekuć te zle doświadczenia w coś pozytywnego, coś dającego nadzieję, coś co buduje przyszlosc. Nawet nie wiesz jak ciemnej storny ludzkiej natury dotknąłem. Wiem, że nie chcę w to miejsce już wrócić. Dlatego próbuje z tym światem coś zrobić, na miarę swoich możliwości, żeby możliwość znalezienia się w podobnej sytuacji na zawsze wykluczyć. I nie tylko w trosce o siebie ale także w trosce o innych. Prawda jest taka, że nienawidzę waszego świata. Szczerze. Nienawiść jednak nie daje żadnej nadziei, więc staram się budować jakąś wizję czegoś lepszego. |
#94 1 na 1 | luk_kope (37 punktów) | Odp: pieniądz | >pieniądz Ma wielki wpływ na nas, wybory życiowe, rządzi mózgami u niektórych tak silne, iż ślinią >się na ich widok, jest silnym motywatorem dążenia do celów, wpływa ma mózgi niczym narkotyk >Mocno zmniejsza empatie i zwiększa koncentrację na sobie i swoich celach - wzmacnia narcyzm i >przekonanie, że mi należy się więcej >pieniądz daje poczucie sprawczości i skuteczności, wspiera w trudnych momentach, gdy doświadczamy >bólu, odrzucenia społecznego, porażki czy braku kontroli, wzmacnia samoocenę - myślenie o >pieniądzach redukuje lęk przed śmiercią (podobnie religia)-mogą kupić opiekę medyczną, dają poczucie >wartości, > Pieniądze prowadzą do atomizacji i indywidualizacji >Brak pieniędzy to równość, brak rozwarstwione - zaniknie dążenie do pompowania statusu >ekonomicznego. Nikt nie ma potrzeby aspirowania do pozycji społecznych, a ich ambicje nie są tak >rozpędzone. Mniejsze ambicje (często niemożliwego) to silniejszy układ immunologiczny chroniący >przed "gadżetomania", więcej luzu, raj >czy pieniądz będzie do końca świata? jeśli nie, to co? przez 99.99% czasu ludzkiego pobytu na ziemi >nie było, dlatego był raj? >Hamerlik-Konopka wymyśl coś >pieniadz niszczy wspólnotę, stanowi o wartości człowieka narusza godność, powoduje upadki, >bezdomnośc, zbrodnię, kłamstwa, manipulację, deprawację, bezrobocie, głod i zacofanie destrukcje i >demoralizuje >i jak go pogodzić z rajem, hodowla szczęśliwych ludzi >
Wybacz, ale nie. Pieniądz nie był poznawany jako waluta, ale właśnie dlatego powstał handel wymienny. Wymieniali się już podobno nasi bardzo odlegli przodkowie, nie umiejąc pisać nawet. NASTĘPNY WĄTEK. |
#95 1 na 1 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: pieniądz | > >>.. i wystarczy, jak skończę 80 lat puszczę pole w ugór, debetu na podatek i konsumpcję wystarczy> >Proponuję dodatkowe rozwiązanie emerytalne.> >Automatycznie wyższy limit oszczędności pieniężnych wraz z wiekiem.> >To ma sprowokować starszych ludzi do sprzedaży i spieniężenia wszystkiego poza mieszkaniem.> A jak zostanie mu już tylko mieszkanie, to ma w tym mieszkaniu zdechnąć z głodu po wyczerpaniu debetu.Spieniezenie mienia i konsumpcja oszczędności nie ma nic wspolego z debetem. Konsumpcja calozyciowych oszczędności na starość ma głęboki sens w świecie, w którym każdy coś ma. Jeżeli w świecie wszytko posiada tylko wąska grupa cwaniakow taka forma emerytury traci sens. W komunie wiadomo, każdy cos miał, dostał z przydziału czy w inny sposób zdobył, niewielkiej wartości ale coś miał a w waszym kapitalizmie utajnionej i nieopodatkowanej własności? > Jesteś zwolennikiem głodowej śmierci starych ludzi = masz honor p.ch.Bo propaguje podatek do złotych wież zamiast podatku od kromki chleba? Bo propaguje ujawnienie mienia zamiast kas fiskalnych dla prostytutek? Jak śmiesz? > Ale ty sam na starość będziesz miał przyzwoitą niemiecką emeryturę hiporytyczna kanalioW Polsce jestem banita. Złym bezwartościowym człowiekiem. Naczelnik urzędu skarbowego określiła mnie nawet raz złodziejem, bo zalegalem z podatkiem od biedy VAT. Na uznanie Polaków nie liczę. Spójrz jak mnie nienawidzą, jak Ty mnie nienawidzisz, też jestes Polakiem? > >Starszy człowiek powinien mieć potrzebne mu mieszkanie i oszczędności pieniężne ale nie potrzebuje już żadnej opodatkiwanej własności więcej.> Ustaw tak starość swojej matki. Niech umiera z głodu skoro nauczyła cię takich zasadJak pomyślę ile krzywdy spotkało moją mamę w waszym świecie to Ci powiem - weź Ty ten swój świat i znikaj, żeby słuch o Tobie zaginął. > hipokrtyczna kanalio o honorze p.ch.> ustaw tak swoją starość moralna rzygowino z dostatnią niemiecką emeryturą w perspektywieSądzisz, że jawność mienia, opodatkowanie mienia mnie nie obejmie? I co zarzucisz mi teraz, że działam we własnym interesie? A Tobie po co wybór tajny? Żeby działać w cudzym interesie? > Poradzisz spojrzeć w lustro bez wymiotowania?Na wymioty mnie zbiera głównie na myśl o fundamentach wspolczesnego kapitalizmu tj. na myśl o utajnionej i nieopodatkowanej własności trochę też na myśl o tajnej i podredniej demokracji zbudowanej głównie na podatku od biedy VAT. To jest obrzydliwe. Moj wizerunek w lustrze akceptuje. Myślę, że ktoś zdobył się wreszcie na odwagę. |
#96 1 na 3 Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: pieniądz | > Wybacz, ale nie. Pieniądz nie był poznawany jako waluta, ale właśnie dlatego powstał handel wymienny. Wymieniali się już podobno nasi bardzo odlegli przodkowie, nie umiejąc pisać nawet. NASTĘPNY WĄTEK.Kasa to nośnik długu, wyrażającego się poprzez zmienną hierarchię. Kto ma błyszczący kamyczek ten ma należność a kto kamyczka nie ma ten ma dług. Zasad jest prosta wierzyciel jest nadrzędny, może rościć, a dłużnik jest podporządkowany, musi świadczyć. W pieniądzu chodzi o zapisanie obowiązku świadczenia wzajemnego, obowiązku podporzadkowania się cudzej woli. Ten obowiązek zostaje wyrażony poprzez przywiązywanie urojonej wartości do błyszczącego kamyczka. Dzieki błyszczącym kamyczkom, zwierzęta które reagują nie kamyczki emocjonalnie, budują między sobą hierarchię społeczną. |
#97 1 na 1 | okragly (21676 punktów) | Odp: pieniądz |
> Pieniądz nie był poznawany jako waluta, ale handel wymienny. Wymieniali się już podobno nasi bardzo odlegli przodkowiebyła ekonomia darów, zachowala sie do dzisiaj w szczątkowej formie na Boże Narodzenie, w raju swieta byly codziennie www.racjonalista.pl/forum.php/s,806075 Inkowie o wielkiej kulturze nie znali pieniądza > nie umiejąc pisać nawet.moi dziadkowie
szukanie raju, moim celem |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: pieniądz | > > Pieniądz nie był poznawany jako waluta, ale handel wymienny. Wymieniali się już podobno nasi bardzo odlegli przodkowie> była ekonomia darów, zachowala sie do dzisiaj w szczątkowej formie na Boże Narodzenie, w raju swieta byly codziennie> www.racjonalista.pl/forum.php/s,806075 Inkowie o wielkiej kulturze nie znali pieniądza> >nie umiejąc pisać nawet.> moi dziadkowie> szukanie raju, moim celemNie sądzę, żeby chodziło o dar. Chodzi raczej o spłacenie długu. Podsadzam Cię na owocowe drzewo, na które nie poradzisz się wspiać tracąc własne siły, robię co chcesz, podporządkowuje się twoim potrzebom i twojej woli przez co Ty stajesz się winny podciągnięcia mnie. Jesli jestem głodny możesz zrobić to natychmiast i jesteśmy kwita w wydatku energetycznym na inną osobę ale jeśli jestem syty to zapisujemy dług w pamieci w ten sposób, że dajesz mi blyszcacy kamyczek. Dopóki go mam winny jesteś mi podsadzenie. Kiedy mnie podsadzisz, zrobisz co zechce, podporzadkujesz się mojej woli wtedy oddam Ci kamyczek. W oczach wszytkich ten kamyczek będzie miał wartość, bo można za niego załatwić podsadzenie na drzewo. |
| chętnie racjonalistka (29094 punktów) | Odp: pieniądz |
> Nawet nie wiesz jak ciemnej storny ludzkiej natury dotknąłem.Dowiedziałeś się dlaczego ludzie nie chcą ujawniać dochodów?
Sygnaturką w stopce świata nie naprawisz. |
#100 3 na 3 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: pieniądz | > Prawda jest taka, że nienawidzę waszego świata. Szczerze.I sądzisz, że nienawiść jest dobrą inspiracją "budowania" wizji czegoś lepszego? > Nienawiść jednak nie daje żadnej nadziei, więc staram się budować jakąś wizję czegoś lepszego.Kręcisz, skoro sam przyznajesz, że nienawidzisz. Przeczysz samemu sobie. Poza tym nie udokumentowałeś/przekonałeś żadnego rozmówcy jaką techniką to chcesz robić by być lekarzem społecznym. Jedyne co przeczytałem to wielce wymowne Twoje "Tfuu! Dziadostwo!" sięgając po wydumane w Twojej jaźni paranoiczne argumenty. Tak się kończą wszystkie dyskusje z Tobą. Tematem wątku "pieniądz". Po co kiedy zaczynasz gadać o wszystkim, tematu wątku nie kontynuując. Podaj ilu masz zwolenników Twoich defekacji na tym forum? Będzie choć jeden? Czyli pozostaje tylko wymienić to społeczeństwo, albo mesjasza/proroka?
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność. |
#101 1 na 1 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: pieniądz | > >>Społeczeństwo zbudowane z ludzi podobnych do mnie byłoby istotnie różne od społeczeństwa zbudowanego z ludzi podobnych do Ciebie. Zupełnie inaczej funkcjonowałby.> >w 99.99% jesteście tacy sami, braćmi. Możemy opłacic badanie DNA, różnica będzie 0.000001%. Macie wspólną pra, pra babkę, była wyjatkowo wredna  > DNA to architektura procesora, układ materii.> Niemniej ważny jest system operacyjny, emocjonalny stan umysłu, system memów, zaprogramowana kultura.> Ludzie o zbliżonej konstrukcji fizycznej, mogą zasadniczo różnić się podejmowanymi czynnościami.> Tak jak Intel oprogramowany Windowsem albo Linuxem.> Zwierzęta tego samego gatunku często różnią się instynktami.> Za zróżnicowaniem instynktu postępuje także zróżnicowanie ciała, jednak powoli.> Albo doprowadzimy do syntezy naszych umysłów, zaczniemy być do siebie podobni i staniemy się przyjaciółmi albo dojdzie do ich rozpadu i staniemy się wrogami, wybudujemy między sobą mur i będziemy twierdzić, że tuż za murem czai się zło.Takoż twierdzi mesjasz społeczny, w temacie/wątku "pieniądz".
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność. |
#102 1 na 1 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: pieniądz | > >Znów skarga człowieka słabego bez odbycia służby w wojsku, bezradnego mięczaka.Wenancjuszu, gdyby świat składał się wyłącznie z twardzieli, nie zechciałbyś się na nim urodzić.> Gdyby porządek społeczny określał Ci generał, znalazłbyś się w piekle.> Wojsku sens nadaje wróg.> Bez wroga wojsko traci wszelki sens.> Wielki szacunek dla wojska mają tylko Ci, którzy głęboko wierzą w istnienie wroga.Dziwne te zmiany proponujesz. Kapitał chcesz rozdrabniać, gdy logika sugeruje wręcz coś przeciwnego, Siłę militarną obrony państwa byś zlikwidował. Czyli co chcesz wprowadzać w to miejsce? Ano informacje/wiedzę o stanie posiadania każdego członka społeczeństwa oraz przepływ kapitału posiadacza własności, nie wyjaśniając w ogóle po co to komu potrzebne, tak jak i znajomość z właścicielem firmy? Czy "robol" będzie lepiej się czuł czy gorzej gdy mu wątroba zgnije z zawiści i poczucia niesprawiedliwości? Wtedy nie pójdzie do pracy, bo nie zna właściciela firmy. Nie było nic jeszcze głupszego do wymyślenia? No chyba wiesz co pisałeś? To są posunięcia pchające do anarchii, a zabory cudzej własności pod byle jakim pretekstem to nowoczesny bolszewizm. Tak twórco systemu gdzie nie ma pasywów bo debet ustalany automatycznie na 50% własności nie jest pasywem/zobowiązaniem. Przecież to wszystko co opisujesz już jest. Idź do banku po kredyt. Co pierwej sprawdzają? Twoją zdolność kredytową (tak nazywają) czyli inaczej mówiąc gwarancję spłaty kredytu i nie dostaniesz więcej niż pozwala na to Twoja możliwość spłaty kredytu. I to ustala jednostronnie bank. Nie masz w zanadrzu nic jeszcze głupszego? Podatek katastralny sankcjonowany prawem w Polsce nie przeszedł bo powstawała by możliwość niszczenia społeczeństwa metodą "w białych rękawiczkach". Stały podatek od własności ustalany jest zawsze i traktowany jako pomysł desperata próbującego ratować upadającą gospodarkę kraju, dającą skutek wręcz odwrotny. Ty chcesz go wprowadzić, czyli prowadzić w końcowym efekcie do rozbijania gospodarki z rozbitym kapitałem z rozbitą armią, państwa z siłą organizacji plemiennej, lub klanu rodzinnego gdzie dalsze działania są jawnie ustalane na naradzie szczepu plemiennego. Nic jeszcze głupszego nie masz w zanadrzu?
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność. |
#103 1 na 1 | szarley (54913 punktów) | Odp: pieniądz | > Kto ma błyszczący kamyczek ten ma należność a kto kamyczka nie ma ten ma dług.I takie brednie wypisuje absolwent Ekonomicznego uniwersytetu we Wrocławiu
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
| szarley (54913 punktów) | Odp: pieniądz | > >A jak zostanie mu już tylko mieszkanie, to ma w tym mieszkaniu zdechnąć z głodu po wyczerpaniu debetu.> Konsumpcja calozyciowych oszczędności na starość ma głęboki sens w świecie, w którym każdy coś ma.Znów pieprzysz od rzeczy. Jak stary człowiek ma konsumować swoje mieszkanie? Znam odpowiedź - ucieczka Ma je sprzedawać po kawałku? Skąd wie kiedy umrze? Nie widzisz debilizmu swoich postulatów? > Jeżeli w świecie wszytko posiada tylko wąska grupa cwaniakow taka forma emerytury traci sens.www.racjonalista.pl/forum.php/s,772371UCIECZKA > >Jesteś zwolennikiem głodowej śmierci starych ludzi = masz honor p.ch.> Bo propaguje podatek do złotych wież zamiast podatku od kromki chleba?Nie, bo propagujesz: - likwidację emerytur - zakaz oszczędności - opodatkowanie zabezpieczenia na starość w postaci majątku W praktyce, głodową śmierć starych ludzi Nie wolno mieć emerytury, nie wolno mieć oszczędności, trzeba mieć majątek i go wyprzedawać i płacić od niego podatek JAK PO KAWAŁKU WYPRZEDAWAĆ DOM! A przy tym cały czas z pogardą wyrażasz się o tych, którzy mają udziały w twoim mieszkaniu jako zabezpieczenie na starość Nie widzisz sprzeczności? Proponujesz głodową eutanazję starych ludzi POKAŻ Z CZEGO MA W KRYSKONIZMIE ŻYĆ STARY CZŁOWIEK! UCIECZKA > >Ale ty sam na starość będziesz miał przyzwoitą niemiecką emeryturę hiporytyczna kanalio> W Polsce jestem banita.Gówno prawda. Na starość przyjedziesz do Polski żyć za niemiecką emeryturę > Złym bezwartościowym człowiekiem. Naczelnik urzędu skarbowego określiła mnie nawet raz złodziejem, bo zalegalem z podatkiem od biedy VAT.CO TY p*****lISZ!!!!! Zalegałeś od VAT przy zakupie chleba??? Jeśli zalegałeś z VAT jako przedsiębiorca to nie był to podatek od biedy! CO TY p*****lISZ!!!!! > >ustaw tak swoją starość moralna rzygowino z dostatnią niemiecką emeryturą w perspektywie> Sądzisz, że jawność mienia, opodatkowanie mienia mnie nie obejmie?Nie, nie obejmie, bo nigdy się nie stanie, bo nie poradzisz nawet przeprowadzić eksperymentu Dostaniesz sutą niemiecką emeryturę dalej nawołując żeby INNI płacili podatki a nie ty > I co zarzucisz mi teraz, że działam we własnym interesie?Od początku działasz tylko we własnym interesie Płacisz VAT - postulujesz likwidację VAT Postulujesz podatek od własności bo nie masz własności Inni mają płacić na ciebie - to jest korzeń twoich postulatów > A Tobie po co wybór tajny?Już pisałem - żeby nikt na mnie nie wywierał presji
Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby |
Hamerlik-Konopka (2812 punktów) (zablokowany) | Odp: pieniądz | > I sądzisz, że nienawiść jest dobrą inspiracją "budowania" wizji czegoś lepszego?Odezwał się ten, który nie nienawidzi. Różnica między nami polega na tym, że nie udaję kogoś kim nie jestem. Jesli w ogóle rozumiesz pojęcie nienawiści to musiałeś ją poczuć, inaczej nie zrozumiałbyś o czym do Ciebie mówię. Wszyscy nienawidzimy, nienawiść to jeden z czynników naszego umysłu. Ważne jest, to ja nasze emocje uzewnetrznia się, jakie podejmiemy działanie. Przyznaje jestem powodowany również nienawiścią ale moje inne emocje nie pozwalają jej dominować nad moim umysłem. > >Nienawiść jednak nie daje żadnej nadziei, więc staram się budować jakąś wizję czegoś lepszego.> Kręcisz, skoro sam przyznajesz, że nienawidzisz. Przeczysz samemu sobie.Nie, Ty przeczysz w domyśle własnej emocji nienawiści i obaj wiemy, że kłamiesz, udajesz kogoś kim nie jesteś, manipulujesz przekonaniami innych ludzi. > Poza tym nie udokumentowałeś/przekonałeś żadnego rozmówcy jaką techniką to chcesz robić by być lekarzem społecznym.> Jedyne co przeczytałem to wielce wymowne Twoje "Tfuu! Dziadostwo!" sięgając po wydumane w Twojej jaźni paranoiczne argumenty. Tak się kończą wszystkie dyskusje z Tobą. Tematem wątku "pieniądz". Po co kiedy zaczynasz gadać o wszystkim, tematu wątku nie kontynuując.Oskarżenia, które nie mają pokrycia. Dużo sobie już powiedzielismy i nawet odnosze wrażenie, że zmieniasz się pod moim wpływem. Na pewno nie jesteś tym samym Wenancjuszem z początku naszej rozmowy. Sam ton twoich odpowiedzi zmienił się diametralnie i fajnie, bo to już kroczek w kierunku mojego świata. > Podaj ilu masz zwolenników Twoich defekacji na tym forum? Będzie choć jeden? Czyli pozostaje tylko wymienić to społeczeństwo, albo mesjasza/proroka?Zwolenników się nie znajduje, zwollenikow potrzeba wykształcić. Skoro świat działa na określony sposób, to oczywiste, że kryją się za tym określone, powszechne emocje, określone przekonania/wierzenia. Pokonanie określonego w społeczenstwie wierzenia, dominujących powszechnie emocji to proces niezwykle trudny. Musi dojść do zmian osobowościowych u wszytkich. Poczytaj wiki, naukowcy opisują indywidualna osobowość jako niezmienna to wyobraź sobie teraz zmianę osobowości u całego społeczeństwa. Krok po kroku,na miarę własnych możliwości. Własnego wpływu na innych ludzi sam prawdopodobnie nie odczuje, społeczeństwo tak szybko się nie zmieni ale może dodam własną cegiełkę do społeczeństwa przyszłości, nadam swojemu życiu jakieś znaczenie, okaże własne człowieczeństwo. Za moim działaniem stoi pewna wykształcona wiara, ja nie mogę inaczej nawet gdybym miał przeciw sobie każdego człowieka na świecie. Uwierzyłem i podążam ścieżką swojej wiary. Nie robię nic ponadto, iż staram się być zgodny z własnymi przekonaniami. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|