Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
28-01-2021 23:53Paolo Monstro (6146 punktów)Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
Ocena 11 na 11
Wg urzędu stanu cywilnego w 2020 roku, w Polsce zmarło o 82tys ludzi więcej niż wynosi średnia za lata 2016-2019. To w przeliczeniu na głowę 2gie najgorsze miejsce (po Bułgarii) w grupie 30 porównywanych krajów Europy. Te osoby nie są uznane za zmarłych z powodu COVIDa, ale system służby zdrowia z jakiegoś powodu nie uratował tych ludzi, mimo iż w latach bez COVIDa radził sobie lepiej.
Statystyka nie wskaże niczego dokładnie, ale na tak dużym zbiorze skok o 82tys bez sytuacji wojny czy innej katastrofy, w sytuacji zmniejszonego nawet ruchu turystycznego wydaje się dobrą miarą efektu pandemii.


Nie prezentuję tej grafiki by krytykować bądź chwalić sprawność polskiego rządu w okresie pandemii, bo te liczby bez dodatkowych analiz nie pokazują niczego o rządzie.

Te liczby są jednak ilustracją propagandy PiS/Zjednoczonej Prawicy, która ma i miała miejsce w okresie pandemii. Partia: polski rząd, prezydent, urzędnicy powiązani z partią i członkowie partii krytykowali 'kraje Europy Zachodniej' na każdym kroku wychwalając swoje osiągniecia. Szczególnie dostało się Szwecji, którą Szumowski (podówczas minister zdrowia) oskarżył o 'eutanazję' już w kwietniu 2020. W czerwcu i lipcu odtrąbiliśmy sukces i powstrzymanie pandemii a nasz premier regularnie pozował do zdjęć na konferencjach z wykresami opartymi na .... stronie internetowej worldmeters.



Sam fakt, że Polski rząd podejmuje decyzje w oparciu o dane ze strony internetowej, bez zbadania czy liczby są porównywalne, bez głębszej analizy, jest już samo w sobie dowodem nieprofesjonalizmu a nie sukcesu.

Mineło 9 miesięcy od rozpoczęcia propagandy jak to Polska radzi sobie najlepiej na świecie a 'zachód' tonie nieudolnie naśladując Polskę i dzisiaj mamy liczby, nie ze strony internetowej, ale porównywalne dane z Eurostatu, które pokazują, że Szwecja czy Niemcy, których pouczaliśmy mają ponad 3x mniejszą śmiertelność.
Oczywiście na koniec pandemii sytuacja może wyglądać przeciwnie. Jednak już teraz widać, że propaganda była kompromitacją bo wyśmiewani przez nas na starcie, są w stanie, w pewnym momencie, prześcignąć nas o 3 okrążenia.

Mam w związku z tym pytanie do wszystkich tych, którzy już w kwietniu, czyli na samym początku maratonu, analizowali, porównywali, zachłystywali się propagandą PiS ekstytowali się 'osiągnięciami' i w czambuł potępiali Niemców czy Szwedów:

Nie głupio Wam?
Ci zabijający staruszków, źli, cywilizacja śmierci ... w tych liczbach, którymi się szczyciliśmy wyglądają znacznie lepiej.
Wyłączyli światła po konferencji, zdjęli plakaty a nam zostało 82tys trupów więcej ....choć tymi liczbami trupów oskarżaliśmy całą Europę.

Bajeczka w TVP nikogo nie ożywi, nie zaczaruje służby zdrowia, ani nikogo nie nakarmi poza partią może?


Pozdrawiam
Paolo Monstro
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..
#406
09-02-2021 15:39
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>Przy okazji polecam zastanowić się nad sensem terminów użytych w poniższym artykule "wiarygodność" tudzież "pokrycie" (choćby już dziś symboliczne).
>www.bankie(*)alne-kupuja-zloto-7704043.html

Odniosę do wypowiedzi Paolo

>ale jednak zasoby naturalne czy nieruchomość zaspokajają jakieś potrzeby

żebyś się złotem schowanym w piwnicy za bardzo nie najadł

Złoto nie jest żadnym pokryciem a jedynie szlachetnym metalem, który się w słońcu mieni a jego wartość jako pieniądz pochodzi od pierwotnych instynktów osobników homo sapiens, z ich emocjonalnej reakcji na błyszczącą materię, która jest na tyle rzadka, że może być dowodem zdobyczy.

Za wartością złota kryją się wyłącznie hierarchiczne stosunki osobnicze i prymitywne zwierzęce instynkta.

Złoto stanowi pokrycie jedynie w otoczeniu prymitywnych zwierząt, które bezmyślnie na złoto reagują.

Znajdziesz się w otoczeniu ludzi rozwiniętych, którzy panują nad swoim zwierzęcym instynktem i twoje wielkie pokrycie w złocie nagle zacznie być tyle warte ile jest warte pozłocenie styku w elektronice.

#407
09-02-2021 18:36
 Ocena 3 na 3
Paolo Monstro (6146 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>Przy okazji polecam zastanowić się nad sensem terminów użytych w poniższym artykule "wiarygodność" tudzież "pokrycie" (choćby już dziś symboliczne).
>>www.bankie(*)alne-kupuja-zloto-7704043.html
>Odniosę do wypowiedzi Paolo
>>ale jednak zasoby naturalne czy nieruchomość zaspokajają jakieś potrzeby
>żebyś się złotem schowanym w piwnicy za bardzo nie najadł
>Złoto nie jest żadnym pokryciem a jedynie szlachetnym metalem, który się w słońcu mieni a jego wartość jako pieniądz pochodzi od pierwotnych instynktów osobników homo sapiens, z ich emocjonalnej reakcji na błyszczącą materię, która jest na tyle rzadka, że może być dowodem zdobyczy.

Porównanie ze złotem jest ulubionym trikiem stosowanym przez kryptowalutowych guru, który ma udowodnić, że przedmiotem ludzkiego pożądania może być cokolwiek - więc dlaczego nie BTC, Litecoin, Krystkon czy Monstron.

To porównanie jest manipulacją wprowadzającą do dyskusji fałszywe założenie, że złoto nie zaspokaja żadnych potrzeb:

Złoto ma zastosowanie w przemyśle - min w elektronice i jest trudne do zastąpienia, ale pomińmy ten aspekt dla ułatwienia - załóżmy, że z punktu widzenia potrzeb złoto jest tylko i wyłącznie dekoracją, możemy to samo powiedzieć o diamentach itd. Ludziom podoba się fakt, że świeci, nie rdzewieje - jest ładne itd...
Nawet przy tym założeniu, porównanie z BTC (i całej rzeszy podobnych kryptowalut) jest nieadekwatne:

1. nieracjonalne 'podobanie się' tworzy jednak potrzebę - komuś podobają się blondynki, komuś kwiaty, komuś dziewczyny z dużym biustem, komuś chłopaki ze złotym łańcuchem, komuś dziwne obrazy czy rzeźby. Są to potrzeby nieracjonalne, jak sam zauważyłeś, być może biorące się z instyktu - 'ja mam duże świecące kolczyki - weź mnie za żonę', ale jednak rzeczywiste - ktoś naprawdę chce nosić duży sygnet bo uwielbia jak coś mu się błyszczy, bo uważa, że 'przyciąga samice' itd ...

2. W przypadku BTC tak nie jest: 99.99999% posiadaczy nie wie nawet co to jest, nie mówiąc o pożądaniu długiej liczby, która jest zgadywana w konkursie. Nawet gdy ktoś to rozumie to nikt tej liczy nie chce znać i nie zna (zwyczajnie jest za długa do zapamiętania).

Podsumowując: BTC nikt nie chce, nie zaspokaja żadnych potrzeb. Pożądanie BTC wynika tylko i wyłącznie z wiary, że zamieni się to na USD albo PLN i kupi sobie złoty sygnet na przykład!
Mając bryłkę złota znajdziesz jakiegoś człowieka, który zrobi sobie z tego gruby łańcuch i będzie dostawał ekstazy patrząc na siebie w lustrze. Za tą przyjemność ten ktoś odda Ci swój czas albo pół świniaka, którego wychodował. Mając dużą liczbę ... tracisz tylko przestrzeń na dysku nikt tej liczby nie chce samej w sobie - przeciwnie jest ona nieporządana - zaśmieca świat i umysł.


Widzisz różnicę?

Jeśli nie to przeprowadźmy eksperyment:
Krystek, tak się składa, że mam bardzo dużo liczb z różnych obliczeń - często pożytecznych, ale już nieaktualnych, z różnych analiz, z ekperymentów z sieciami neuronowymi itd - ok 10TB danych - chcesz je ode mnie - dam Ci je za darmo - kup sobie tylko 2 dyski albo 4 (na backup) i wyślij mi je pocztą - odeślę Ci zapełnione liczbami - wchodzisz w to? Będziesz sobie mógł do końca życia te liczby oglądać, myśleć co one znaczą, zapamiętywać, liczyć cyfry itd ... po prostu będziesz przeszczęśliwy posiadając te liczby. Jak będzie Ci mało - to po znajomości załatwię Ci system generujący unikatowe losowe baaaaardzo duże liczby - NIKT na świecie nie będzie miał tych liczb - tylko Ty - daj mi chociaż 1tys EUR to Ci taki skarb dostarcze - wchodzisz w to?

Pozdrawiam
Paolo Monstro

#408
09-02-2021 19:11
 Ocena 1 na 1
Paolo Monstro (6146 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>Ponadto czymze jest obecny pieniądz zgromadzony w banku?
>Zapisem pliku na serwerze?
>Tym sie różni krypto od współczesnych państwowych fiatów, że plik masz zapisany na własnym komputerze na nie na cudzym komputerze i pod obcą administracją, która wykorzysta wszystkie swoje uprawnienia, żeby całe dobro zapewnić jedynie sobie.

Nie myl techniki przechowywania wartości z wartością.

Fiat = wiara w to, że za 5PLN , 2 EUR czy 2USD jutro, za rok i za 2 lata kupisz bochenek chleba. Wiara opiera się na fakcie, że bank centralny będzie walczył z inflacją (co jest celem większości banków centralnych). Plik jest tylko sposobem zapisu zobowiązań a nie źródłem wiary. Wiara nie opiera się o plik, ale o wiarę w zdolność państwa do dotrzymania obietnicy. Masz racje wiara bywała wystawiana na próbę, ale banki centralne jednak nadal walczą z inflacją.

BTC = plik nie jest tylko sposobem zapisu, ale wartością samą w sobie! Czy ten plik zawiera jakieś wartościowe informacje? Nie - to jest nikomu niepotrzebny plik, śmieć tak naprawdę, o którym udało się rozpowszechnić plotkę, że będzie wart dużo bochenków chleba czy złotych łańcuchów. Dopóki kolejni ludzie w to wierzą i to kupują dopóty plik jest coś wart. Nikt tego nie gwarantuje (jest accountable) i nie ma żadnych przesłanek poza wiarą. Nikt nie wymusi żeby ktoś sprzedał Ci bochenek chleba za określoną ilość plików, nikt nie będzie o to nawet walczył.


Pozdrawiam
Paolo Monstro

#409
09-02-2021 19:17
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
W odpowiedzi Paolo Monstro
Krecisz się w kółko, bo jak większość ludzi na tym świecie nie chcesz przyjąć do świadomości tego czym jest pieniądz jest, choć to z 1000x na tym forum określałem.

Pieniądz jest WYŁĄCZNIE znaczeniem hierarchii osobniczej w stadzie.

Cechy użytkowe tego co wyraża pieniądz są całkowicie bez znaczenia, bo znaczenie ma jedynie hierarchia osobnicza jaką pieniądz zaznacza.

Krypto jest po 100x lepszym znacznikiem od złota dlatego krypto z łatwością złoto pokona w rywalizacji o status pieniądza.

Zresztą co ja piszę?

Już dawno pokonało.
I to się już nie zmieni.

Mozesz zaklinać rzeczywistość ile chcesz ale w roli pieniądza nic już krypto nie pokona.

Będą tylko następniki ewolucyjne.

Dlatego dobrze radzę sprzedaj złoto póki jest coś warte, bo wkrótce nie będzie nic warte. No może tyle ile jest warte pozlocenie styków albo statuetek bożków.

#410
09-02-2021 19:44
 Ocena 2 na 2
Paolo Monstro (6146 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
W odpowiedzi Paolo Monstro
>>>Przy okazji polecam zastanowić się nad sensem terminów użytych w poniższym artykule "wiarygodność" tudzież "pokrycie" (choćby już dziś symboliczne).
>>>www.bankie(*)alne-kupuja-zloto-7704043.html
>>Odniosę do wypowiedzi Paolo
>>>ale jednak zasoby naturalne czy nieruchomość zaspokajają jakieś potrzeby
>>żebyś się złotem schowanym w piwnicy za bardzo nie najadł
Dobrze wiesz, że wartość złota nie bierze się z istotności potrzeb (potrzeba bycia atrakcyjnym) jakie zaspokaja, ale z jego rzadkości - 1 prawo Gossena: pl.wikiped(*)yteczności_krańcowej

BTC natomiast NIE ZASPOJAKA ŻADNYCH POTRZEB. Do BTC stosuje się prawo ujemnej użyteczności krańcowej.

Pozdrawiam
Paolo Monstro

#411
09-02-2021 19:55
 Ocena 2 na 2
Paolo Monstro (6146 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>Krecisz się w kółko,
To Ty kręcisz się w kółko - na każdy argument odpowiadasz mantrą (losową kombinacją wyrażeń 'złe państwo' , 'hierarchia standna' itd ... )

>Dlatego dobrze radzę sprzedaj złoto póki jest coś warte, bo wkrótce nie będzie nic warte. No może tyle ile jest warte pozlocenie styków albo statuetek bożków.
Wyższe potrzeby się zmieniają w zależności od mody, rozwoju itd ... być może za 100 lat ludzie nie będą lubili biżuterii.
Masz podobno dzieci? Pewnie nie chcesz ich zguby, więc jak masz córkę to w tym roku na urodziny, zamiast kolczyków podaruj jej to (jak będzie płakała to jej wmów, że jej smutek jest nieprawdziwy i wynika z hierarchi stadnej, złego państwa, kapitalistów - sam wiesz co generujesz najlepiej):

3.141 592 653 589 793 238 462 643 383 279 502 884 197 169 399 375 105 820 974 944 592 307 816 406 286 208 998 628 034 825 342 117 067 982 148 086 513 282 306 647 093 844 609 550 582 231 725 359 408 128 481 117 450 284 102 701 938 521 105 559 644 622 948 954 930 381 964 428 810 975 665 933 446 128 475 648 233 786 783 165 271 201 909 145 648 566 923 460 348 610 454 326 648 213 393 607 260 249 141 273 724 587 006 606 315 588 174 881 520 920 962 829 254 091 715 364 367 892 590 360 011 330 530 548 820 466 521 384 146 951 941 511 609 433 057 270 365 759 591 953 092 186 117 381 932 611 793 105 118 548 074 462 379 962 749 567 351 885 752 724 891 227 938 183 011 949 129 833 673 362 440 656 643 086 021 394 946 395 224 737 190 702 179 860 943 702 770 539 217 176 293 176 752 384 674 818 467 669 405 132 000 568 127 145 263 560 827 785 771 342 757 789 609 173 637 178 721 468 440 901 224 953 430 146 549 585 371 050 792 279 689 258 923 542 019 956 112 129 021 960 864 034 418 159 813 629 774 771 309 960 518 707 211 349 999 998 372 978 049 951 059 731 732 816 096 318 595 024 459 455 346 908 302 642 522 308 253 344 685 035 261 931 188 171 010 003 137 838 752 886 587 533 208 381 420 617 177 669 147 303 598 253 490 428 755 468 731 159 562 863 882 353 787 593 751 957 781 857 780 532 171 226 806 613 001 927 876 611 195 909 216 420 198 938 095 257 201 065 485 863 278 865 936 153 381 827 968 230 301 952 035 301 852 968 995 773 622 599 413 891 249 721 775 283 479 131 515 574 857 242 454 150 695 950 829 533 116 861 727 855 889 075 098 381 754 637 464 939 319 255 060 400 927 701 671 139 009 848 824 012 858 361 603 563 707 660 104 710 181 942 955 596 198 946 767 837 449 448 255 379 774 726 847 104 047 534 646 208 046 684 259 069 491 293 313 677 028 989 152 104 752 162 056 966 024 058 038 150 193 511 253 382 430 035 587 640 247 496 473 263 914 199 272 604 269 922 796 782 354 781 636 009 341 721 641 219 924 586 315 030 286 182 974 555 706 749 838 505 494 588 586 926 995 690 927 210 797 509 302 955 321 165 344 987 202 755 960 236 480 665 499 119 881 834 797 753 566 369 807 426 542 527 862 551 818 417 574 672 890 977 772 793 800 081 647 060 016 145 249 192 173 217 214 772 350 141 441 973 568 548 161 361 157 352 552 133 475 741 849 468 438 523 323 907 394 143 334 547 762 416 862 518 983 569 485 562 099 219 222 184 272 550 254 256 887 671 790 494 601 653 466 804 988 627 232 791 786 085 784 383 827 967 976 681 454 100 953 883 786 360 950 680 064 225 125 205 117 392 984 896 084 128 488 626 945 604 241 965 285 022 210 661 186 306 744 278 622 039 194 945 047 123 713 786 960 956 364 371 917 287 467 764 657 573 962 413 890 865 832 645 995 813 390 478 027 590 099 465 764 078 951 269 468 398 352 595 709 825 822 620 522 489 407 726 719 478 268 482 601 476 990 902 640 136 394 437 455 305 068 203 496 252 451 749 399 651 431 429 809 190 659 250 937 221 696 461 515 709 858 387 410 597 885 959 772 975 498 930 161 753 928 468 138 268 683 868 942 774 155 991 855 925 245 953 959 431 049 972 524 680 845 987 273 644 695 848 653 836 736 222 626 099 124 608 051 243 884 390 451 244 136 549 762 780 797 715 691 435 997 700 129 616 089 441 694 868 555 848 406 353 422 072 225 828 488 648 158 456 028 506 016 842 739 452 267 467 678 895 252 138 522 549 954 666 727 823 986 456 596 116 354 886 230 577 456 498 035 593 634 568 174 324 112 515 076 069 479 451 096 596 094 025 228 879 710 893 145 669 136 867 228 748 940 560 101 503 308 617 928 680 920 874 760 917 824 938 589 009 714 909 675 985 261 365 549 781 893 129 784 821 682 998 948 722 658 804 857 564 014 270 477 555 132 379 641 451 523 746 234 364 542 858 444 795 265 867 821 051 141 354 735 739 523 113 427 166 102 135 969 536 231 442 952 484 937 187 110 145 765 403 590 279 934 403 742 007 310 578 539 062 198 387 447 808 478 489 683 321 445 713 868 751 943 506 430 218 453 191 048 481 005 370 614 680 674 919 278 191 197 939 952 061 419 663 428 754 440 643 745 123 718 192 179 998 391 015 919 561 814 675 142 691 239 748 940 907 186 494 231 961 567 945 208 095 146 550 225 231 603 881 930 142 093 762 137 855 956 638 937 787 083 039 069 792 077 346 722 182 562 599 661 501 421 503 068 038 447 734 549 202 605 414 665 925 201 497 442 850 732 518 666 002 132 434 088 190 710 486 331 734 649 651 453 905 796 268 561 005 508 106 658 796 998 163 574 736 384 052 571 459 102 897 064 140 110 971 206 280 439 039 759 515 677 157 700 420 337 869 936 007 230 558 763 176 359 421 873 125 147 120 532 928 191 826 186 125 867 321 579 198 414 848 829 164 470 609 575 270 695 722 091 756 711 672 291 098 169 091 528 017 350 671 274 858 322 287 183 520 935 396 572 512 108 357 915 136 988 209 144 421 006 751 033 467 110 314 126 711 136 990 865 851 639 831 501 970 165 151 168 517 143 765 761 835 155 650 884 909 302 033 038 019 762 110 110 044 929 321 516 084 244 485 963 766 983 895 228 684 783

#412
09-02-2021 20:05
 Ocena-2 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
W odpowiedzi Paolo Monstro

>Dobrze wiesz, że wartość złota nie bierze się z istotności potrzeb (potrzeba bycia atrakcyjnym) jakie zaspokaja, ale z jego rzadkości - 1 prawo Gossena: pl.wikiped(*)yteczności_krańcowej
>BTC natomiast NIE ZASPOJAKA ŻADNYCH POTRZEB. Do BTC stosuje się prawo ujemnej użyteczności krańcowej.

Dobrze wiesz, że za rzadkością złota kryje się brak zdolności odznaczenia się podrzędnego osobnika w stadzie tym samym atrybutem.

Nie o rzadkość złota tu chodzi ale o rzadkość nadrzędnych jednostek i niezdolność pozostałych oznaczenia siebie tymi samym znakiem.

Pieniadz wywodzi się z insygni władzy, które były dla zwykłych jednostek niepodrabialne.

BTC spełnia wszystkie wymogi znaczenia władców.
Bitcoin jest 1000-kroc lepszym znacznikiem osobniczym w stadzie od złota, papieru zadrukowanwgo cyframi, soli, cebulek tulipanów itp.

Krptowaluty w roli pieniądza pokonają wszystkie inne znane formy pieniądza.

Z bicoinem mogą rywalizować jedynie inne krypto o lepszym algorytmie kreacji i emisji jednostek.

Żadne złoto, żaden papier, żaden fiat państwowy w postaci pliku pod kontrolą banksterki nie mają żadnych szans z krypto.

#413
09-02-2021 20:08
 Ocena-1 na 1
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
W odpowiedzi Paolo Monstro
Moim dzieciom mogę dać jedynie odpowiednie wychowanie i nic ponadto.

Cala resztę będą musiały zdobyć same.

Wszystko co mam dla moich dzieci to moje uczucia, które w jakimś stopniu zapanują także w ich umysłach.

#414
09-02-2021 20:21
 Ocena 1 na 1
Paolo Monstro (6146 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>Moim dzieciom mogę dać jedynie odpowiednie wychowanie i nic ponadto.
>Cala resztę będą musiały zdobyć same.
>Wszystko co mam dla moich dzieci to moje uczucia, które w jakimś stopniu zapanują także w ich umysłach.
Bardzo ładnie z Twojej strony, ale odpowiedz na pytanie: czy płacz Twojej córki gdy dostanie liczbę zamiast kolczyków będzie nieprawdziwy?

Jak uda Ci się odkryć odpowiedź na to pytanie to zrozumiesz dlaczego, niektórzy ojcowie kupią dziecku kolczyki, nawet jeśli to tylko próżna błyskotka. Zrozumiesz też dlaczego zdecydowania większość ojców (może poza wyznawcami Krystkonizmu) nie da córce liczby.

Pozdrawiam
Paolo Monstro

#415
09-02-2021 20:31
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>Moim dzieciom mogę dać jedynie odpowiednie wychowanie i nic ponadto.

Możesz jeszcze zabierać im śniadanie
To jest to wychowanie

Zarabiasz więcej niż średnia w Berlinie (ok. 25 000 złotych miesięcznie) i nie stać cię na na kolczyki za 100 złotych?

KŁAMCA
KŁAMCA
KŁAMCA
KŁAMCA
KŁAMCA
KŁAMCA
KŁAMCA

>Cala resztę będą musiały zdobyć same.
Biedactwa.

>Wszystko co mam dla moich dzieci to moje uczucia, które w jakimś stopniu zapanują także w ich umysłach.
Zawiść. Chciwość. Nienawiść. Pogarda.
Jedyne uczucia Hamerlika


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#416
09-02-2021 20:33
 Ocena 2 na 2
Paolo Monstro (6146 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>Dobrze wiesz, że wartość złota nie bierze się z istotności potrzeb (potrzeba bycia atrakcyjnym) jakie zaspokaja, ale z jego rzadkości - 1 prawo Gossena: pl.wikiped(*)yteczności_krańcowej
>>BTC natomiast NIE ZASPOJAKA ŻADNYCH POTRZEB. Do BTC stosuje się prawo ujemnej użyteczności krańcowej.
>Dobrze wiesz, że za rzadkością złota kryje się brak zdolności odznaczenia się podrzędnego osobnika w stadzie tym samym atrybutem.
Rzadkość złota wynika z tego, że jest go mało na tej planecie.
>Nie o rzadkość złota tu chodzi ale o rzadkość nadrzędnych jednostek i niezdolność pozostałych oznaczenia siebie tymi samym znakiem.
Złoto zaspokaja potrzebę 'bycia atrakcyjnym/ładnym/widocznym' i to jest fundamentalnym powodem jego wartości, odczuwana wartość wielokrotnie wzrasta (przykład ze szkoły austriackiej na diamentach) z powodu rzadkości.
W przypadku BTC nawet jego 1sza jednostka nie zaspokaja żadnej potrzeby, jeśli jest niezmiernie rzadki i jego wartość wzrasta x 10000000..0 to nadal 0 x N = 0!

>Pieniadz wywodzi się z insygni władzy, które były dla zwykłych jednostek niepodrabialne.

>Żadne złoto, żaden papier, żaden fiat państwowy w postaci pliku pod kontrolą banksterki nie mają żadnych szans z krypto.
Super, to widzę, że się dogadaliśmy - ja Ci dam system generujący liczby - tylko Twoje baaaaaaaardzo duże liczby, a Ty mi przelejesz BTC (nie chcę ujawniać swojej tożsamości), żebym sobie to wymienił na PLN i kupił samochód a żonie złote kolczyki - te wszystkie 'insygnia władzy' - oczywiście moje potrzeby są nieprawdziwe, fałszywe, wynikają z tego, że jestem zły wg Krystka, ale są moje i innych nie mam.

Pozdrawiam
Paolo Monstro

#417
09-02-2021 20:42
 Ocena 1 na 1
Paolo Monstro (6146 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
W odpowiedzi Hamerlik Konopka

>> Cytat:
Krystek jesteśmy geniuszami!!!!
Śmieszna krytyka w kontekście tego, że wasze giełdy to już dawno zwykłe kasyna, w których chodzi już tylko o ogranie biedoty.

>Chyba już lepiej rozwiązywać trudne zagadki, z których rozwiązania nie ma realnej korzyści, poza udowodnieniem sobie, kto jest najlepszy, niż uprawiać społeczny hazard.
>Już sam nie wiem co jest głupsze.

Giełda generuje wartość dodaną - mam dużo ziemi i firmę rolniczą, nie mam kombajnu więc emituje akcję - obiecując udział w zysku, po zakupie kombajnu - generuje więcej chleba w mniejszej jednostce czasu, mam więcej kasy i część oddaję akcjonariuszom i wszyscy zarabiamy.

To, że ktoś używa giełdy w nieuczciwy sposób nie podważa sensu giełdy. Tylko obnaża albo głupotę ludzką, albo niechęć państwa do ograniczania dostępu do giełdy.

W przypadku BTC nie ma żadnej wartości dodanej.

Apropos wartości dodanej w BTC- ciągle nie napisałeś jak bardzo ucieszyła się córka z liczby - chce jeszcze? Rozdaje dzisiaj liczby za free - promocja u Paola jest!
To jest pierwsza jednostka Gównona -nowej kryptowaluty, rozwijanie liczby Pi też nie jest trywialnym problemem!

Pozdrawiam
Paolo Monstro

#418
09-02-2021 20:45
 Ocena-2 na 2
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
W odpowiedzi Paolo Monstro
BTC nie oznacza byle kogo.
Przy takim działaniu miałby zerową wartość.

BTC oznacza jednostki, które wykazały się największymi zdolnościami.

en.m.wikipedia.org/wiki/Proof_of_work

Stąd jego wartość.

Wg mnie ten sposób dowodzenia swoich zdolności jest zbyt energochłonny.

Wg mnie wystarczającym dowodem są posiadłości - własność.

Dlatego w moim modelu kreacja pieniądza i jego emisji jest związana z posiadłościami.

#419
09-02-2021 20:49
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>Dlatego w moim modelu kreacja pieniądza i jego emisji jest związana z posiadłościami.

Dokładnie!
Wg ciebie dom może mieć tylko ten, kto ma już dom a kto nie ma niczego, z niczym umiera

Dlatego masz poparcie 80 000 000 twoich rodaków


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
W odpowiedzi Paolo Monstro
>Giełda generuje wartość dodaną

Tak było zanim zrobiliście z niej zwykle kasyno.

Teraz służy już tylko ogrywaniu biedoty i pozbawianiu jej wszystkiego.

W moim modelu gra giełdowa nie istnieje.
Masz za to zawsze dostęp do ujemnego debetu w systemie pieniężnym do wartosci twoich posiadłości. Twoja sprawa czy i jak go wykorzystasz.

Debet nie jest obciążony żadna lichwa. Masz do zapłacenia jedynie podatek od własności, więc gdy wykorzystasz debet na akwizycje musisz liczyć się ze wzrostem podatków od kolejnych posiadłości.

W moim modelu dług człowieka wobec człowieka nie jest możliwy. Taka kreacja pieniądza jest nieefektywna i podla.

W moim modelu możesz być dłużnikiem wyłącznie systemu pieniężnego.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365