Racjonalista - Strona głównaDo treści
Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
NapisanoAutorTytuł
28-01-2021 23:53Paolo Monstro (6146 punktów)Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
Ocena 11 na 11
Wg urzędu stanu cywilnego w 2020 roku, w Polsce zmarło o 82tys ludzi więcej niż wynosi średnia za lata 2016-2019. To w przeliczeniu na głowę 2gie najgorsze miejsce (po Bułgarii) w grupie 30 porównywanych krajów Europy. Te osoby nie są uznane za zmarłych z powodu COVIDa, ale system służby zdrowia z jakiegoś powodu nie uratował tych ludzi, mimo iż w latach bez COVIDa radził sobie lepiej.
Statystyka nie wskaże niczego dokładnie, ale na tak dużym zbiorze skok o 82tys bez sytuacji wojny czy innej katastrofy, w sytuacji zmniejszonego nawet ruchu turystycznego wydaje się dobrą miarą efektu pandemii.


Nie prezentuję tej grafiki by krytykować bądź chwalić sprawność polskiego rządu w okresie pandemii, bo te liczby bez dodatkowych analiz nie pokazują niczego o rządzie.

Te liczby są jednak ilustracją propagandy PiS/Zjednoczonej Prawicy, która ma i miała miejsce w okresie pandemii. Partia: polski rząd, prezydent, urzędnicy powiązani z partią i członkowie partii krytykowali 'kraje Europy Zachodniej' na każdym kroku wychwalając swoje osiągniecia. Szczególnie dostało się Szwecji, którą Szumowski (podówczas minister zdrowia) oskarżył o 'eutanazję' już w kwietniu 2020. W czerwcu i lipcu odtrąbiliśmy sukces i powstrzymanie pandemii a nasz premier regularnie pozował do zdjęć na konferencjach z wykresami opartymi na .... stronie internetowej worldmeters.



Sam fakt, że Polski rząd podejmuje decyzje w oparciu o dane ze strony internetowej, bez zbadania czy liczby są porównywalne, bez głębszej analizy, jest już samo w sobie dowodem nieprofesjonalizmu a nie sukcesu.

Mineło 9 miesięcy od rozpoczęcia propagandy jak to Polska radzi sobie najlepiej na świecie a 'zachód' tonie nieudolnie naśladując Polskę i dzisiaj mamy liczby, nie ze strony internetowej, ale porównywalne dane z Eurostatu, które pokazują, że Szwecja czy Niemcy, których pouczaliśmy mają ponad 3x mniejszą śmiertelność.
Oczywiście na koniec pandemii sytuacja może wyglądać przeciwnie. Jednak już teraz widać, że propaganda była kompromitacją bo wyśmiewani przez nas na starcie, są w stanie, w pewnym momencie, prześcignąć nas o 3 okrążenia.

Mam w związku z tym pytanie do wszystkich tych, którzy już w kwietniu, czyli na samym początku maratonu, analizowali, porównywali, zachłystywali się propagandą PiS ekstytowali się 'osiągnięciami' i w czambuł potępiali Niemców czy Szwedów:

Nie głupio Wam?
Ci zabijający staruszków, źli, cywilizacja śmierci ... w tych liczbach, którymi się szczyciliśmy wyglądają znacznie lepiej.
Wyłączyli światła po konferencji, zdjęli plakaty a nam zostało 82tys trupów więcej ....choć tymi liczbami trupów oskarżaliśmy całą Europę.

Bajeczka w TVP nikogo nie ożywi, nie zaczaruje służby zdrowia, ani nikogo nie nakarmi poza partią może?


Pozdrawiam
Paolo Monstro
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..
Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>> świat składa się z wielkich posiadaczy i "roboli bez mienia"
>Ponoć tych drugich jest znacznie więcej, ponoć też wkrótce ujawnią się swojemu H-guru i ruszą wspólnie zmieniać świat.
>Już niedługo, coraz bliżej..

Jest mi obojętne kogo jest więcej i kogo mniej.
Nie przyjmę chrztu od szaleya w zamian za akceptację.
Nie zacznę się kłaniać waszym bożkom.
Mimo ostracyzmu i jadu zamierzam pozostać wierny temu co sądzę.

Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
W odpowiedzi Jacek Głodzik
>>A delikatne kolczyki czy pierścionek to od razu 2kg złota?
>Kiedyś najstarsza Córka przyjdzie do domu swojej Matki w Polsce w kolczykach imitujących złoto.
>Zadzwoni w nich na Skypie do tatusia, będzie się trochę dziwić jego markotnej minie, tudzież czerwonemu kolorowi buzi.
>- Tatusiu, o co ci chodzi? Chciałam z tobą omówić następna naszą eskapadę, której koszty jak zwykle pokryję.
>- Gruu ghm... zabulgocze Hamerlik i strzeli jej morał o obwieszaniu się 2 kg złotymi łańcuchami. W swoim zamyśle zacznie "wychowywać", wszak lepiej późno, niż wcale.
>W ekfekcie córka zacznie ściągać kolczyki przed tymi rozmowami i wyjazdami.

Czy ja komuś polecam w co kto ma się stroić?
Czy ja komuś bronię pozłacanych świecidełek jeżeli dobrze się w nich czuje?

Tu chodzi o przekazanie emocji, wg których stalowy pręt jest więcej wart od sztabki złota, bo stal jest użyteczniejsza.

Tu chodzi o zablokowanie emocji, które mogłyby uczynić z moich dzieci waszych niewolników.
Proszę bardzo, może sobie nosić złote kolczyki jeśli się podoba ale nie powinna za jakieś zawieszki na uszy dla nikogo przez miesiąc tyrać.

Jak są ładne, złociste, połyskliwe, mienią się w słońcu, dodają urody, interesują, to może w zamian dla kogoś coś zrobić - PRZEZ 15 MINUT!

A jeżeli chce u kogoś podjąć poważną pracę, to nie za świecidełka lecz za poważny pieniądz, np. bitcoin.
Złoto w obliczu bitcoina jest NICZYM!

szarley (54913 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>> świat składa się z wielkich posiadaczy i "roboli bez mienia"
>Jest mi obojętne kogo jest więcej i kogo mniej.

A nie dociera do steranego ziołem móżdżku, że rozkład własności to... continuum?

>Nie przyjmę chrztu od szaleya w zamian za akceptację.
Nie muszę akceptować twoich poglądów, na szczęście ponieważ nie masz zwolenników, mogę się z nich śmiać

>Nie zacznę się kłaniać waszym bożkom.
Ale musisz się kłaniać "naszej" własności. Nie wolno ci ignorować faktu, że za płotem jest cudze, że obsiane jest cudze, że samochód, rower, zegarek, portfel na drodze są cudze

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#469
10-02-2021 17:29
 Ocena 1 na 1
Paolo Monstro (6146 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
W odpowiedzi Hamerlik Konopka

>Złoto w obliczu bitcoina jest NICZYM!
Gównonik Ci za to znów daję (dasz mi w zamian złoto?)
4460477464 9159950549 7374256269 0104903778 1986835938
1465741268 0492564879 8556145372 3478673303 9046883834
3634655379 4986419270 5638729317 4872332083 7601123029
9113679386 2708943879 9362016295 1541337142 4892830722
0126901475 4668476535 7616477379 4675200490 7571555278
1965362132 3926406160 1363581559 0742202020 3187277605
2772190055 6148425551 8792530343 5139844253 2234157623
3610642506 3904975008 6562710953 5919465897 5141310348
2276930624 7435363256 9160781547 8181152843 6679570611
0861533150 4452127473 9245449454 2368288606 1340841486
3776700961 2071512491 4043027253 8607648236 3414334623
5189757664 5216413767 9690314950 1910857598 4423919862
9164219399 4907236234 6468441173 9403265918 4044378051
3338945257 4239950829 6591228508 5558215725 0310712570
1266830240 2929525220 1187267675 6220415420 5161841634
8475651699 9811614101 0029960783 8690929160 3028840026
9104140792 8862150784 2451670908 7000699282 1206604183
7180653556 7252532567 5328612910 4248776182 5829765157
9598470356 2226293486 0034158722 9805349896 5022629174
8788202734 2092222453 3985626476 6914905562 8425039127

szarley (54913 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>1. Gdyby twój dom podlegał otwartej dla wszystkich wycenie, tj. każdy kto zechciałby mógłby go wycenić do wysokości posiadanych środków.

1.1 Mógłby go wycenić tylko ten, kogo stać na dom, np ma już dom. Jakoś dla biedoty dom jest niedostępny - KOMPLETNIE IGNORUJESZ TEN ARGUMENT
1.2 Ignorujesz też argument, że jak ktoś buduje dom to nie na sprzedaż, tylko żeby w nim mieszkać i jeśli go zmusisz do zamiany domu nawet na "lepszy" to ten lepszy nie będzie lepszy. Np grusze obok temu będą sadzone inną ręką - KOMPLETNIE TO IGNORUJESZ

Dlaczego ignorujesz? Bo niczego w życiu nie zbudowałeś

>2. Gdyby średnia wycena stanowiła o wartości twojego domu dla celów: 1. związanych z kreacją pieniądza - przyznanie ci automatycznego debetu do wartości posiadłości, 2. związanych z podatkiem od własności określanym w demokracji bezpośredniej i potrącanym ci automatycznie z portfela, wliczając w to twoją dostępność debetu, 3. związanych z zachowaniem płynności finansowej poprzez określenie ci limitu oszczędności pieniężnych do wartości twoich posiadłości, z wykluczeniem ludzi starych, którym z racji wieku limit automatycznie wzrasta aby mogli wyzbyć się posiadłości i zgromadzić oszczędności emerytalne.

2 Kompletnie ignorujesz argument, że te oszczędności muszą wystarczyć do końca życia = trzeba wiedzieć na ile części je podzielić = trzeba znać datę swojej śmierci

>3. Gdyby w razie wysokiej wyceny twojego domu przez innych i związanych z tym twojego wysokiego debetu i wysokich podatków od własności system automatycznie potrącał ci podatki nie tylko z niewystarczających dochodów ale także z twojego debetu, aż do całkowitego wyczerpania go.
3 A potem pod most

>4. Gdyby po wyczerpaniu przez lata debetu o wartości posiadłości system odebrał ci automatycznie świadectwo własności domu, przyznając ci w zamian środki pieniężne z najwyższej wyceny, które w pierwszej kolejności pokrywają wykorzystany debet do zera a w reszcie pozostają w twoim portfelu.
4 A co jeśli nie ma tej "reszty"
Most i głód

A teraz ucieczka


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

szarley (54913 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>Tu chodzi o zablokowanie emocji, które mogłyby uczynić z moich dzieci waszych niewolników.

Debil


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
W odpowiedzi Paolo Monstro
>>Złoto w obliczu bitcoina jest NICZYM!
>Gównonik Ci za to znów daję (dasz mi w zamian złoto?)

Nie gromadzę złota, nie potrzebuję.
Ale jak dasz bitcoina w zamian to poszukam. Może jakieś stare kolczyki wpadły za szafę i zarosły pajęczyną.

Nie szukam jednak dopóki nie wyślesz wiadomości podpisanej kluczem prywatnym, pod którym kryjesz swoje bitcony. Muszę wiedzieć, że odkurzanie za szafą ma sens.

#473
10-02-2021 18:05
 Ocena 1 na 1
Paolo Monstro (6146 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>>Złoto w obliczu bitcoina jest NICZYM!
>>Gównonik Ci za to znów daję (dasz mi w zamian złoto?)
>Nie gromadzę złota, nie potrzebuję.
>Ale jak dasz bitcoina w zamian to poszukam.
Bitcoin w obliczu Gównona jest niczym!

Daje Ci Gównona, ile chcesz Gównonów - to jest kolejna kryptowaluta zawartość pliku Ci i tak niewiele zmienia. Nie podoba Ci się liczba, którą Ci przesłałem?
Na świecie są krwiopijcy kapitaliści, mają za duże mieszkania a ja jestem robolem i pieniądz to tylko hierarcha w stadzie a do tego giełda to kasyno a bank spisek. Z tego wynika jasno, że za rok, 2 Gównon będzie może wart 2x więcej niż Bitcoin bo są ludzie, którzy poszukują bardzo dokładnego rozwinięcia liczby Pi a nikt nie poszukuje zagadki rozwiązywanej przez kopaczy BTC - bardzo dużo ludzi wierzy w Gównona. Już niedługo nie będzie Cię stać na Gównona, Google, Facebook wchodzi w podobne projekty - to ostani moment. Wszyscy chcą kupić Gównona za góry złota ale ja dbam o Twój interes i oferuję Ci Gównowny za głupie kolczyki, które i tak nie mają wartości bo kto nosi kolczyki jest niewolnikiem i ze wsi a bycie ze wsi jest kompletna porażką.

Co więcej - jeśli tego nie widzisz, to jesteś szaleńcem i opowiadasz bzdury i jak reszta mnie prześladujesz. I jak nie dasz mi złota w zamian za Gównona to jesteś z Nimi - przeciwko mnie i będę Ci prezentował Gównony!

Dobiliśmy targu?

Pozdrawiam
Paolo Monstro

Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
W odpowiedzi Paolo Monstro
>Dobiliśmy targu?

Niczego nie dowiodles wchodząc w posiadanie, nie zabezpieczyles przed wejściem w posiadanie osób, bez zdolności przewodzenia innym.

To coś nie ma cech pieniądza i w odróżnieniu od btc, który cechy pieniądza ma, to nie będzie miało wartości.

Szkoda energii na szukanie złota.

szarley (54913 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>To coś nie ma cech pieniądza i w odróżnieniu od btc, który cechy pieniądza ma,

Jakie?
Jawny emitent?
Prawne gwarancje?


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

Hamerlik Konopka (19903 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
W odpowiedzi szarley
>>To coś nie ma cech pieniądza i w odróżnieniu od btc, który cechy pieniądza ma,
>Jakie?
>Jawny emitent?
>Prawne gwarancje?

Dowód wykonania zadania.
Ograniczoną ilość.
Zabezpieczenie przed wejściem w posiadanie osób, które niczego nie wykonały.

Oprócz tego jest bardzo przyjazny utrzymaniu i przelewaniu.

To wszystko czego mu potrzeba.

Jawni emitenci i prawne gwarancje nie zaliczaja się do cech pieniądza. To nie ma dla pieniądza żadnego znaczenia.

szarley (54913 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>>Dlatego w moim modelu kreacja pieniądza i jego emisji jest związana z posiadłościami.
>>Dokładnie!

Wg ciebie dom może mieć tylko ten, kto ma już dom a kto nie ma niczego, z niczym umiera
Ucieczka

>>>To coś nie ma cech pieniądza i w odróżnieniu od btc, który cechy pieniądza ma,
>>Jakie?
>>Jawny emitent?
>>Prawne gwarancje?
>Dowód wykonania zadania.
Kiedy nagle pojawi się cwaniak, który zacznie wyprzedawać btc, a za nim pójdą inni, okaże się, że tak samo spełnia zadanie jak paciorki

>Ograniczoną ilość.
Wytrzeźwiej

>Zabezpieczenie przed wejściem w posiadanie osób, które niczego nie wykonały.
Wytrzeźwiej

>Oprócz tego jest bardzo przyjazny utrzymaniu i przelewaniu.
W niczym mniej od dolara

>To wszystko czego mu potrzeba.
Przeproś za kłamstwo że skończyłeś ekonomiczne studia
Pieniądzowi potrzebna jest STABILNOŚĆ
Jak raz dupnie....

>Jawni emitenci i prawne gwarancje nie zaliczaja się do cech pieniądza.
Przeproś za kłamstwo że skończyłeś ekonomiczne studia

Twoje brednie świadczą o tym, że jesteś ekonomicznym analfabetą

Wymyśliłeś Wenancjuszowi lokaja
Wymyśliłeś Paolo pracę w banku
Wymyśliłeś Jackowi posiadłości
Wymyśliłeś mi kamienice
Wymyśliłeś sobie studia
Wymyśliłeś pracę przykuty do maszyny dzień po zawale bez dostępu do wody
Wymyśliłeś mieszkanie w niedogrzanej piwnicy
Wymyśliłeś zakaz wyjazdu do sąsiedniego miasta

Co jeszcze wymyślisz?
Ucieczka

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

0363669D4A7247F71657625173BEC3B8124D127C (858 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
W odpowiedzi Paolo Monstro

>dzisiaj bez pokrycia w złocie, umowę masz z państwem (z rodakami de-facto), to państwo gwarantuje Ci, że będzie walczyło z inflacją, tutaj jest umowa:
>www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/kon1.htm (art 227)
> Cytat:
Narodowy Bank Polski odpowiada za wartość polskiego pieniądza.


To są obietnice bez pokrycia. Jakimi konkretnie mechanizmami NBP może zahamować inflacje spowodowaną utratą wiary w system ? Bo wszystkie mechanizmy, o których czytałem tylko i wyłącznie inflacje podnoszą (a jedyna decyzja NBP polega na podniesieniu jej bardziej lub mniej, czyli NBP może "regulować" inflacje jedynie w górę).

>To masz problem, ale BTC tego nie rozwiąże bo państwo to coś dużo więcej niż pieniądz: to solidarność, to wspólna obrona, to wzajemna pomoc, to walka o wpólny interes itd ...

Bzdura. Podstawą siły państwa jest kontrola nad bazą monetarną. Przejście na pieniądz niezależny od rządu to rozwiązanie nie tylko problemu okradania obywateli poprzez redystrybucje siły nabywczej portfeli związanej z nową emisją (efekt Cantillona). To również dużo większe możliwości rozwoju alternatywnej gospodarki w szarej strefie (bez podatków i bez nakładanych przez państwo ograniczeń swobody działalności gospodarczej).

>Państwo mi obiecuje w umowie, w ustawie o banku centralnym (np. cel inflacyjny 2%), ta umowa jest tyle warta ile wynosi wiarygodność rodaków.

Obietnice bez żadnego pokrycia. Skoro mamy wolny rynek i prywatną własność środków produkcji to w jaki sposób państwo może mi zagwarantować, że znajdzie się choć jeden przedsiębiorca, który w zamian za banknot stuzłotowy odda mi choć jeden bochenek chleba ? Zrealizowanie takiej gwarancji musiałoby oznaczać przymusową nacjonalizację środków produkcji i powrót do socjalizmu.

Można obiecywać cuda na kiju, ale jeśli nie dysponuje się środkami, aby się ze swoich obietnic wywiązać, to nie brzmi zbyt wiarygodnie.

>2 Gównony - Krystek już dostał 2 ode mnie - też chcesz?

Kiepski żart.

Nie wiem, czy zauważyłeś, ale Twój "Gównon", którego możesz kreować w sposób nieograniczony (bez żadnej kolektywnej kontroli użytkowników), 100 razy bardziej przypomina pieniądz Glapińskiego niż BTC.

Gdy wysyłasz transakcje BTC, nie rozgłaszasz w sieci bezsensownej, losowej liczby.

Nie możesz tego zrobić ot tak.

Wysyłasz liczbę spełniającą bardzo konkretne warunki, taką która dowodzi, że wcześniej wyświadczyłeś prace na rzecz innych użytkowników systemu (albo że brałeś udział w potwierdzaniu transakcji w sieci, albo że ktoś inny wysłał Ci transakcje, zapewne w zamian za Twoje świadczenie).

Zresztą skoro wiesz, że BTC to taka bzdura, to dlaczego poświęcasz tyle wysiłku i cennego czasu na walkę z nią ? XD

>Podaj konkretny scenariusz to Ci objaśnię. Np. wszyscy Polacy biorą karty płatnicze i idą kupić zmieniaki- za wszystkie swoje pieniądze?

No załóżmy, że żaden obywatel jako osoba fizyczna nie chce już akceptować PLNa, robi sobie wakacje i tylko każdy chce je wydawać (tj. zamieniać na realne dobra).

Co wtedy robi państwo i NBP, aby wywiązać się ze swoich bajkowych gwarancji stabilności wartości waluty ?

.

salek (4701 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
W odpowiedzi Paolo Monstro
>Krystek - dopóki nie odpowiesz czy Twoja córka woli kolczyki czy liczbę a w zamian za to będziesz mnie obdarowywał kolejną wersją Manifestu Krystkonizmu, będę Ci dawał w prezencie Gównona:

I sądzisz, że półgłówek się przejmie.. a nie lepiej po prostu minusa, zamiast zasrywać forum? Chociaż.. w sumie byłby to kolejny głos wołającego na puszczy. Szarley akcję odliczania prowadził co najmniej raz. Doliczył do kilkudziesięciu. Jak sądzisz - z jakim efektem?
Najbardziej widoczny przejaw szaleństwa : powtarzać tę samą akcję oczekując innych rezultatów.

szarley (54913 punktów)Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
>>dzisiaj bez pokrycia w złocie, umowę masz z państwem (z rodakami de-facto), to państwo gwarantuje Ci, że będzie walczyło z inflacją, tutaj jest umowa:
>>www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/kon1.htm (art 227)
>> Cytat:
Narodowy Bank Polski odpowiada za wartość polskiego pieniądza.

>To są obietnice bez pokrycia.
A jakie pokrycie mają obietnice tego, jak mu tam, który gwarantuje paciorki?

>Jakimi konkretnie mechanizmami NBP może zahamować inflacje spowodowaną utratą wiary w system?
Grabski w latach 20-tych
Balcerowicz w latach 90-tych

Przyczyną inflacji nie była "utrata wiary w system" przyczyny inflacji usunięto
Jak usuniesz przyczynę inflacji btc jeśli będzie nią "utrata wiary w system" ?

>Bo wszystkie mechanizmy, o których czytałem tylko i wyłącznie inflacje podnoszą
To nie czytałeś o wszystkich

>>To masz problem, ale BTC tego nie rozwiąże bo państwo to coś dużo więcej niż pieniądz: to solidarność, to wspólna obrona, to wzajemna pomoc, to walka o wpólny interes itd ...
>Bzdura. Podstawą siły państwa jest kontrola nad bazą monetarną.
Doprawdy?

>Przejście na pieniądz niezależny od rządu to rozwiązanie nie tylko problemu okradania obywateli poprzez redystrybucje siły nabywczej portfeli związanej z nową emisją
.. ale też okradanie jeleni przez manipulowanie kursem paciorków

>To również dużo większe możliwości rozwoju alternatywnej gospodarki w szarej strefie (bez podatków i bez nakładanych przez państwo ograniczeń swobody działalności gospodarczej).
Szara strefa porusza się drogami budowanymi w szarej strefie?
Nie widziałem tych dróg budowanych za zyski szarej strefy
Obawiam się, że uciekniesz przed tym argumentem jak Leonardoo

>>Państwo mi obiecuje w umowie, w ustawie o banku centralnym (np. cel inflacyjny 2%), ta umowa jest tyle warta ile wynosi wiarygodność rodaków.
>Obietnice bez żadnego pokrycia.
A jakie pokrycie mają obietnice tego, jak mu tam, który gwarantuje paciorki?

>Skoro mamy wolny rynek i prywatną własność środków produkcji to w jaki sposób państwo może mi zagwarantować, że znajdzie się choć jeden przedsiębiorca, który w zamian za banknot stuzłotowy odda mi choć jeden bochenek chleba ?
Nie może. A i tak kupisz chleb za złotego

>Można obiecywać cuda na kiju, ale jeśli nie dysponuje się środkami, aby się ze swoich obietnic wywiązać, to nie brzmi zbyt wiarygodnie.
A jakie środki mają obietnice tego, jak mu tam, który gwarantuje paciorki?

>>2 Gównony - Krystek już dostał 2 ode mnie - też chcesz?
>Kiepski żart.
To może walsięniony?

>Gdy wysyłasz transakcje BTC, nie rozgłaszasz w sieci bezsensownej, losowej liczby.
Nadal nie znam odpowiedzi na pytanie co zrobisz kiedy nagle nie kupisz paliwa za btc, a na następnej pompce btc będzie już wart 10% tego co na poprzedniej, bo ruszy LAWINA braku zaufania do paciorków?
Kto będzie USTAWOWO zobowiązany do utrzymania kursu?
Przed kim będzie odpowiadał?
Jakie ma mechanizmy obrony kursu?

Paciorki bazują jedynie na wierze, że kurs będzie rósł
Jak wiara osłabnie, spadnie, spadnie do zera... co wtedy?

>Wysyłasz liczbę spełniającą bardzo konkretne warunki, taką która dowodzi, że wcześniej wyświadczyłeś prace na rzecz innych użytkowników systemu

Rozumiesz pojęcie słowa PRACA?
Na rzecz kogo jest wykonana praca pozyskiwaczy kodów btc?
Ucieczka?

>>Podaj konkretny scenariusz to Ci objaśnię. Np. wszyscy Polacy biorą karty płatnicze i idą kupić zmieniaki- za wszystkie swoje pieniądze?
>No załóżmy, że żaden obywatel jako osoba fizyczna nie chce już akceptować PLNa,
Załóżmy, że istnieje kwadratowy moment śrubunku na rogu kuli


Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Społeczeństwo i kraj
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365