 |
Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Społeczeństwo i kraj
| Napisano | Autor | Tytuł | | 28-01-2021 23:53 | Paolo Monstro (6146 punktów) | Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS?
11 na 11 | Wg urzędu stanu cywilnego w 2020 roku, w Polsce zmarło o 82tys ludzi więcej niż wynosi średnia za lata 2016-2019. To w przeliczeniu na głowę 2gie najgorsze miejsce (po Bułgarii) w grupie 30 porównywanych krajów Europy. Te osoby nie są uznane za zmarłych z powodu COVIDa, ale system służby zdrowia z jakiegoś powodu nie uratował tych ludzi, mimo iż w latach bez COVIDa radził sobie lepiej. Statystyka nie wskaże niczego dokładnie, ale na tak dużym zbiorze skok o 82tys bez sytuacji wojny czy innej katastrofy, w sytuacji zmniejszonego nawet ruchu turystycznego wydaje się dobrą miarą efektu pandemii. Nie prezentuję tej grafiki by krytykować bądź chwalić sprawność polskiego rządu w okresie pandemii, bo te liczby bez dodatkowych analiz nie pokazują niczego o rządzie. Te liczby są jednak ilustracją propagandy PiS/Zjednoczonej Prawicy, która ma i miała miejsce w okresie pandemii. Partia: polski rząd, prezydent, urzędnicy powiązani z partią i członkowie partii krytykowali 'kraje Europy Zachodniej' na każdym kroku wychwalając swoje osiągniecia. Szczególnie dostało się Szwecji, którą Szumowski (podówczas minister zdrowia) oskarżył o 'eutanazję' już w kwietniu 2020. W czerwcu i lipcu odtrąbiliśmy sukces i powstrzymanie pandemii a nasz premier regularnie pozował do zdjęć na konferencjach z wykresami opartymi na .... stronie internetowej worldmeters.  Sam fakt, że Polski rząd podejmuje decyzje w oparciu o dane ze strony internetowej, bez zbadania czy liczby są porównywalne, bez głębszej analizy, jest już samo w sobie dowodem nieprofesjonalizmu a nie sukcesu. Mineło 9 miesięcy od rozpoczęcia propagandy jak to Polska radzi sobie najlepiej na świecie a 'zachód' tonie nieudolnie naśladując Polskę i dzisiaj mamy liczby, nie ze strony internetowej, ale porównywalne dane z Eurostatu, które pokazują, że Szwecja czy Niemcy, których pouczaliśmy mają ponad 3x mniejszą śmiertelność. Oczywiście na koniec pandemii sytuacja może wyglądać przeciwnie. Jednak już teraz widać, że propaganda była kompromitacją bo wyśmiewani przez nas na starcie, są w stanie, w pewnym momencie, prześcignąć nas o 3 okrążenia. Mam w związku z tym pytanie do wszystkich tych, którzy już w kwietniu, czyli na samym początku maratonu, analizowali, porównywali, zachłystywali się propagandą PiS ekstytowali się 'osiągnięciami' i w czambuł potępiali Niemców czy Szwedów: Nie głupio Wam? Ci zabijający staruszków, źli, cywilizacja śmierci ... w tych liczbach, którymi się szczyciliśmy wyglądają znacznie lepiej. Wyłączyli światła po konferencji, zdjęli plakaty a nam zostało 82tys trupów więcej ....choć tymi liczbami trupów oskarżaliśmy całą Europę.
Bajeczka w TVP nikogo nie ożywi, nie zaczaruje służby zdrowia, ani nikogo nie nakarmi poza partią może?
Pozdrawiam Paolo Monstro | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej..#436 -1 na 1 | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > Zdecydowanie nie chcę być obywatelem Krystkolandu - będziecie energię marnowali na rozwiązywanie sudoku a córce liczby dasz (podobałą się jej moja liczba?) zamiast kolczyków - sam sobie tam mieszkaj i sponsoruj kopanie Krystkonów, BTC, Gównonów itd ...> Nie chcę być nawet waszym sąsiadem bo nie będziecie mieli nic do zaoferowania poza liczbami.Ja postuluję odmienny od btc sposób kreacji i emisji pieniądza, który nie nic wspólnego z pożeraniem energii na bezsensowne obliczenia ale ty nie słuchasz. Bronisz współczesnego systemu, bo zdobyłeś w nim satysfakcjonującą Cię rolę i pozycję - rozumiem. Ale nie podzielam twoich poglądów. |
#437 2 na 2 | Paolo Monstro (6146 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > >banknote nie ma wartości jako papier - to umowa pomiędzy posiadaczem banknotu i bankiem (dziś gwarantowanym przez państwo) - jak czek na okaziciela albo akt >notarialny posiadania domu. Zapis w systemie bankowym to tylko elektroniczna forma tej samej umowy i nie wykazuje żadnej analogii z kryptowalutą.> >Do dzisiaj na funtach angielskich jest napisana obietnica obok zdjęcia królowej.> Jaka umowa ?Taka: Kiedyś dostawałeś od banku coś czego ludzie chcieli - np. kawał złota to Ci obiecywał bank dzisiaj bez pokrycia w złocie, umowę masz z państwem (z rodakami de-facto), to państwo gwarantuje Ci, że będzie walczyło z inflacją, tutaj jest umowa: www.sejm.gov.pl/prawo/konst/polski/kon1.htm (art 227) Cytat:Narodowy Bank Polski odpowiada za wartość polskiego pieniądza. > >Kiedy obywatele stracą zaufanie do systemu> >To znaczy do samych siebie - bo państwo to obywatele> Nie. Dla mnie państwo to instytucja obca.To znaczy, że nie żyjesz w grupie, która zogranizowała sobie państwo tylko jesteś nękany przez grupę, która stworzyła Ci oszukańczy system - zrób to co inni Polacy - ucieknij. > Mnie nikt nie pytał o zdanie przy ustalaniu narzucanych przez państwo norm prawnych.> Ja się na takie normy prawne (jakie są mi siłą narzucone) nigdy z nikim nie umawiałem.To masz problem, ale BTC tego nie rozwiąże bo państwo to coś dużo więcej niż pieniądz: to solidarność, to wspólna obrona, to wzajemna pomoc, to walka o wpólny interes itd ... > >Nie powielaj problemu banku na całą gospodarkę. Liczba dóbr w gospodarce jest ograniczona a wszystkie pieniądze pokrywają dobra i usługi a także obietnicę >dostarczenia dóbr i usług (dług), których ilość w niektórych państwach przekracza liczbę dóbr i usług. Można jednak wszystkie pieniądze na to zamienić - pod każdy >wydrukowany pieniądz jest albo istniejący produkt albo umowa dostarczenia (np. obligacja).> Piszę o całej gospodarce, a nie pojedynczym banku. Nikt Ci nie gwarantuje żadnej wymiany.Państwo mi obiecuje w umowie, w ustawie o banku centralnym (np. cel inflacyjny 2%), ta umowa jest tyle warta ile wynosi wiarygodność rodaków. > Kto i co pokrywa ? Możesz w NBP albo w banku komercyjnym wymienić PLNa na kawałek ziemi ? > W życiu. Wszystko, co możesz zrobić to na wolnym rynku znaleźć innego naiwniaka, któremu opchniesz państwową walutę w zamian za ziemie.Dlaczego zakładasz, ze zakup ziemii za PLN, EUR czy USD jest takim cudem? Ja znalezłem takich naiwniaków bez problemu. Ile ziemi sprzedano za BTC w Polsce a ile za PLN? Mówiłem Ci już - państwo a nie NBP. Jeśli pójdę zatankować samochód i bedę miał PLN a sprzedawca odmówi ich przyjęcia i zarząda ode mnie 2 miesięcy pracy to każdy sąd w państwie jego roszczenia odrzuci. Jeśli pójdę zatankować samochód i zaoferuje 2 Gównony - (Krystek już dostał 2 ode mnie - też chcesz?) to każdy sąd w państwie szybciej skonfiskuje mój samochód niż zmusi sprzedawcę do zaakceptowania Gównonów. > Dopóki są ludzie, którzy w to wierzą, będzie się to kręcić.> Ale wyobraźmy sobie, że nagle każdy będzie chciał zrealizować wymianę PLNu na realne dobra i przez to nie będzie drugiej strony transakcji (nie znajdziesz już frajera, który przyjmie gorącego ziemniaka).> Co wtedy ?Podaj konkretny scenariusz to Ci objaśnię. Np. wszyscy Polacy biorą karty płatnicze i idą kupić zmieniaki- za wszystkie swoje pieniądze? Pozdrawiam Paolo Monstro |
#438 -1 na 1 | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > W przypadku BTC prawdopodobieństwo, że za rok BTC zmieni wartość o +/-50-60% względem USD jest pewnie kilkadziesiąt %. W przypadku EUR względem USD - to prawdopodobieństwo jest 0,0..01%.> Dlaczego? Bo ani bank europejski ani bank amerykański nie pozwoli na taką sytuację - przynajmniej będzie się starał.> Zgodzisz się?Sluchajta biedota, żebyście Paolo dobrze zrozumieli. Jeżeli dziś przez miesiąc, po opłaceniu rachunków za skoromne życie, poradzicie zaoszczędzić tylko na 1 cegłę, to rządy państwowe i banki światowe zrobią co w ich mocy, żeby za rok z 99.99999% prawdpodobienstwem ta sytuacja nie zmieniła się. Nie musicie obawiać się zmiany na lepsze. Na pewno nadal będziecie biedni. Wszyscy ważni tego świata dołożą do tego wszelkich starań! A przy okazji skoro już mowa o zmianie kursu USD do BTC o 50%, czy już kupujesz żeby sobie nie pluc w brodę? Popatrz ile problemów światowych może rozwiązać? Wyobraz sobie, że wszystkie waluty państwowe będą warte 0. To ile wtedy wyniosą wszystkie długi w walutach państwowych w tym długi publiczne? |
#439 2 na 2 | Paolo Monstro (6146 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | Krystek - dopóki nie odpowiesz czy Twoja córka woli kolczyki czy liczbę a w zamian za to będziesz mnie obdarowywał kolejną wersją Manifestu Krystkonizmu, będę Ci dawał w prezencie Gównona: 3111543114 7620359386 9850737767 0742765108 2481928976 8101338596 9978614342 4430006768 4394207595 5495740760 9325016782 3992960045 7403577583 3310658604 1155550814 6908508483 9959586167 6625129053 1530322439 4011724448 8740345224 0718053522 1879714738 5313216889 6260285312 5348758585 5672513707 8186863521 1696331105 7203172237 0604678119 5086114266 6656026580 6290848488 1723155659 7264624249 1374667624 4614371952 8456935221 5618440020 8981301595 4860029902 5188585073 5730715293 2312318131 8499178936 3734145399 1341102203 5565410510 1077243598 6055631748 2778472401 3798347463 0972453826 0700785102 5263816602 7436710934 9768677960 9742645392 3241963379 8976824844 2209801913 3054859645 2868142462 9087353705 3411643476 9696472966 7525830078 6930930798 4984271168 7904408338 1863267759 7338032526 8242243329 6807395064 1806715656 0271426821 1230312342 9485516536 5321526945 7610646824 7007076793 2911101196 0165468779 9208741506 2186924352 5586056608 1435007054 6365728251 2899089865 2988276265 6823007437 7036105806 2226645479 9657003762 7144257157 7258126868 2546629468 7239956406 5097283240 |
#440 2 na 2 | Paolo Monstro (6146 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > >Co wtedy ?> Do pieca z tym i chcąc nie chcą trzeba będzie zacząć pracę za wymienialne na rynku krypto.> 4ty Gównonik: 7761438918 7704249767 6234221451 3091793687 7460629168 5183902468 0313643989 7416961358 8291859736 5538906457 7513081193 4551982918 1491284576 5152299640 7262983389 6418739380 2463224707 3639276859 5129132896 2522675690 3128989820 8892471349 5701429446 8682265559 5752774582 2828429972 8097773832 1273253051 4169924655 2250666146 5591357598 6554748942 6015712380 8779428472 7911437223 6711153038 2747753341 4242407179 4886020283 4057759385 8604743995 0943326511 3648775432 4221472663 1364859057 7719435372 7858104371 8337900951 7981796311 3508959960 5570568421 7532144079 8955923184 8085248780 8367550068 3459483934 2478328565 6352476418 9493364922 4929770885 8162423150 2049139804 3590449810 0431493233 0105944902 4747184763 9893163168 4443474047 5056811723 7464392161 3431838126 8547094021 0927957187 9936931386 0000384685 1436845821 1668002182 8201299917 4809263989 0989566539 4058295888 6002827448 0269991698 0106424049 2426581075 9212724690 6309924560 7421661169 4183897204 0284553170 7331523151 1142056785 0949657561 2039007683 1567476272 1070457356 6171878402 9626248721 1591769263 2706359138 |
#441 2 na 2 | Paolo Monstro (6146 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? |
> Bronisz współczesnego systemu, bo zdobyłeś w nim satysfakcjonującą Cię rolę i pozycję - rozumiem.Nie bronie współczesnego systemu bo systemów jest wiele - tyle ile państw, Zauważam tylko, że państwo to ludzie. Jak będziesz miał za rodaków hieny to z BTC, Krystkonem, Gównonem a nawet HiperKrystkonemNCloudMachineLearningBlockChainQuantum - nadal będziesz miał za rodaków hieny. Co mówi córka na Gównony? Pozdrawiam Paolo Monstro |
| Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > jesteś nękany przez grupę, która stworzyła Ci oszukańczy systemCzytasz w myślach i powoli dociera do ciebie, że nie chodzi o żadne ominięcie systemu żeby zyskać ale o zwalczenie panującego zła. > zrób to co inni Polacy - ucieknij.Wszędzie panują zbliżone systemy, zaraza rozprzestrzenila się. Jeżeli chcesz sam uciekaj, ja tu zostaję i czynię świat przyjaznym sobie. Możesz w to również wejść. Zapraszam. Uzasadniony podział pracy i dóbr. Umiarkowana władza. Bez żadnego angażowania społeczeństwa w budowę piramid dla ludzkich "bogów". |
#443 3 na 3 | Paolo Monstro (6146 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | Czy córka woli kolczyki czy liczby? 9426620379 3909264926 9513080814 3167659282 5048764721 0486358393 8056093091 3730692084 8388137756 2730641491 5510911084 4125268842 8224477997 6582804516 7088789610 0155962325 4578416946 0313922987 8054528721 5559674980 4085046227 0826259860 9921560665 6776059196 4786619653 5011861033 8730120681 8626988983 1755538563 4933349620 3625458890 5835397049 9641814143 4400220806 0299886141 3468584239 1393401535 6423247214 2530142859 1205657638 5693562776 2470877172 6378207859 5318143314 6684288614 4057787948 4394185441 4553901189 6337566375 3705902427 8787829869 8149149790 4899821810 2052906879 7424909942 8432273239 2927379229 3589493756 3460447117 4134618118 7637755675 5317135332 8694467886 6336852529 9779133888 4062520535 5767274522 6875909425 0269880262 3029029591 9800718727 1543905075 7092048947 4278808112 1617537057 0817778606 5723273944 3689675971 9613240934 9773380717 7485067680 6611000249 7094831775 8504896131 6817104715 7601328115 9979796697 1179648937 4936580182 8293146885 3266706863 5647384591 9381630061 4124738538 8455900458 2927311830 4531949237 5073949535 9713935327 3415735585 |
#444 -1 na 1 | Hamerlik Konopka (19903 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > >Bronisz współczesnego systemu, bo zdobyłeś w nim satysfakcjonującą Cię rolę i pozycję - rozumiem.> Nie bronie współczesnego systemu bo systemów jest wiele - tyle ile państw,A tam. Wszystko jedno. > Zauważam tylko, że państwo to ludzie. Jak będziesz miał za rodaków hieny to z BTC, Krystkonem, Gównonem a nawet HiperKrystkonemNCloudMachineLearningBlockChainQuantum - nadal będziesz miał za rodaków hieny.> Co mówi córka na Gównony?Działam dla dobra swojego i innych. Dlaczego ktoś miałby być mi hieną skoro ja mu hieną nie jestem. Zadam wyjawienia kapitalow i opodatkowania własności na rzecz osób bez mienia czy to krzywda? Ubzdurałeś sobie, że albo wasz system albo nic. To błąd. Jest wiele możliwości, wystarczy działać, próbować, testowac i korzystac. Widzę, że ta Tesla zwaliła Cię z nóg. Wciąż wierzysz, że to się odwróci i wyjdzie na twoje ale mam trudną wiadomość. To jest dopiero początek. Teraz będzie następny level. Czekaj dnia, w którym Facebook i Google przywalą. |
#445 2 na 2 | Paolo Monstro (6146 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > >jesteś nękany przez grupę, która stworzyła Ci oszukańczy system> Czytasz w myślach i powoli dociera do ciebie, że nie chodzi o żadne ominięcie systemu żeby zyskać ale o zwalczenie panującego zła.> >zrób to co inni Polacy - ucieknij.> Wszędzie panują zbliżone systemy, zaraza rozprzestrzenila się.A jednak 2mln rodaków zagłosowało nogami > Jeżeli chcesz sam uciekaj, ja tu zostajęTo znaczy gdzie - ostatnio byłeś w Berlinie? > i czynię świat przyjaznym sobie.Jaki masz plan na złych ludzi - zabić ich? > Możesz w to również wejść. Zapraszam.Krystek, ja nie kupuje manifestów, niespójnych historyjek, na których mam zarobić bo 'miliony nam uwierzyły - uwierz i Ty' albo 'tym razem odniesiemy sukces bo mamy blockchain'. Wiem, że masz dobre intencje - dlatego oszczędzę Ci Gównona, ale sorry masz kompletnie niespójny system, wg mnie osiągniesz coś przeciwnego do zamierzeń i potem powiesz, że 'uwierzyłem milionom programistów, ale wyszło jak wyszło ... ' Kup lepiej córce kolczyki zamiast spędzać 10h dziennie na forum, wszystkim to na dobre wyjdzie Pozdrawiam Paolo Monsro |
#446 2 na 2 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > Krecisz się w kółko, bo jak większość ludzi na tym świecie nie chcesz przyjąć do świadomości tego czym jest pieniądz jest, choć to z 1000x na tym forum określałem.> Pieniądz jest WYŁĄCZNIE znaczeniem hierarchii osobniczej w stadzie.No to 1000x pieprzyłeś głupstwo. Funkcję pieniądza Tobie też 1000x prostowałem i pouczałem, a Ty wciąż swoje. Nie rozumiesz czy co? Pieniądz mało że nie jest wyznacznikiem hierarchii osobniczej (co to znów za nowatorskie określenie?), ale nie jest WYŁĄCZNIE i tylko jego funkcją. Widać, że nie wiesz co to jest pieniądz i jaka jego funkcja na rynku wymiany towarowo pieniężnej (to twierdzi podobno magister ekonomii). A 1000x tobie pałkowałem. Efekt żaden. No więc o czym mamy rozmawiać? Wiem dlaczego tak się zachwycasz kryptowalutą, jako środkiem obrotu. BO NIE ZNASZ FUNKCJI PIENIĄDZA I SKĄD SIĘ BIERZE JEGO WARTOŚĆ. > Cechy użytkowe tego co wyraża pieniądz są całkowicie bez znaczenia, bo znaczenie ma jedynie hierarchia osobnicza jaką pieniądz zaznacza.Bzdura kosmiczna. > Krypto jest po 100x lepszym znacznikiem od złota dlatego krypto z łatwością złoto pokona w rywalizacji o status pieniądza.Majaki życzeniowe nieuka. > Zresztą co ja piszę?> Już dawno pokonało.Udowodnij a nie twierdź głupio i bezkompromisowo. > I to się już nie zmieni.W Twojej chorej wyobraźni. > Mozesz zaklinać rzeczywistość ile chcesz ale w roli pieniądza nic już krypto nie pokona.Tak jak Ty przeklinasz pieniądz za którym stoi jakaś wartość. Za BTC stoi tylko zapis wirtualny. Dlatego jest nic nie wart. I możesz zaklinać rzeczywistość ile chcesz. > Będą tylko następniki ewolucyjne.Na pewno tego nie dożyjesz. Bo to się nie stanie. > Dlatego dobrze radzę sprzedaj złoto póki jest coś warte, bo wkrótce nie będzie nic warte. No może tyle ile jest warte pozlocenie styków albo statuetek bożków.Złoto z różnych względów będzie warte coraz więcej, bo w skutek intensywnego jego wydobycia będzie coraz trudniej go zdobywać. To podstawowe prawo ekonomii. W hamerekonomii jest jak zwykle odwrotnie.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność. |
#447 1 na 1 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > >Dobrze wiesz, że wartość złota nie bierze się z istotności potrzeb (potrzeba bycia atrakcyjnym) jakie zaspokaja, ale z jego rzadkości - 1 prawo Gossena: pl.wikiped(*)yteczności_krańcowej> >BTC natomiast NIE ZASPOJAKA ŻADNYCH POTRZEB. Do BTC stosuje się prawo ujemnej użyteczności krańcowej.> Dobrze wiesz, że za rzadkością złota kryje się brak zdolności odznaczenia się podrzędnego osobnika w stadzie tym samym atrybutem.> Nie o rzadkość złota tu chodzi ale o rzadkość nadrzędnych jednostek i niezdolność pozostałych oznaczenia siebie tymi samym znakiem.> Pieniadz wywodzi się z insygni władzy, które były dla zwykłych jednostek niepodrabialne.> BTC spełnia wszystkie wymogi znaczenia władców.> Bitcoin jest 1000-kroc lepszym znacznikiem osobniczym w stadzie od złota, papieru zadrukowanwgo cyframi, soli, cebulek tulipanów itp.> Krptowaluty w roli pieniądza pokonają wszystkie inne znane formy pieniądza.> Z bicoinem mogą rywalizować jedynie inne krypto o lepszym algorytmie kreacji i emisji jednostek.> Żadne złoto, żaden papier, żaden fiat państwowy w postaci pliku pod kontrolą banksterki nie mają żadnych szans z krypto.Tako rzecze magister ekonomii po uniwerku wrocławskim. Ty naprawdę nie skończyłeś żadnego uniwersytetu. Kto wie czy masz nawet licencjat.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność. |
#448 1 na 1 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > >>A w czym Ci rząd wtedy pomoże, wyczaruje dla Ciebie dobra, które nie istnieją ? XD> >Nałoży na Ciebie dowolny podatek, żeby zaspokoić roszczenia tych, którzy uprawniaja władzę do przemocy, zorganizuje przeciw Tobie armię, z którą przymusowym podatkiem od Ciebie podzieli się w żołdzie.> >Dla "wspólnego dobra".> Krystek w solidnym państwie państwo to obywatele. To obywatele obkładają się podatkami by wspólnie leczyć starszych czy pomóc biednym. W Danii - jednym z najbardziej opodatkowanych państw na świecie - wielu Duńczyków jest dumnych, że dorzuca się do swojego społeczeństwa. Umowa z państwem to umowa z rodakami. W państwie totalitarnym albo niepraworządnym, nieuczciwym albo z wzmacnianymi przez rząd podziałami i wzajemną nienawiścią (do czego bliżej Polsce) - gwarancje są nikłe a rząd jednej grupy oszukuje i okrada grupę, której nienawidzi, którą zwalcza. BTC , Krystkon czy Monstron - tego nie zmienią.> Pozdrawiam> Paolo MonstroOn nie zna roli i funkcji państwa, w co nie dowierzam. To niesamowite co za twierdzenia tu padają, nb. niesprawdzalne i w samych podstawach tylko życzeniowe.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność. |
#449 1 na 1 | Wenancjusz (16441 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > >> Pożądanie BTC wynika tylko i wyłącznie z wiary, że zamieni się to na USD albo PLNA pożądanie USD albo PLN wynika wyłącznie z wiary, że zamieni się je na ziemie, domy, żywność, ubrania, samochody, panienki.Kiedy obywatele stracą zaufanie do systemu i powiedzą SPRAWDZAM, podejmą próbę wymiany swoich zadrukowanych papierków i zapisków na kontach bankowych na realne dobra i wtedy okaże się, że po prostu takiego pokrycia w gospodarce państwowy pieniądz nie ma.> >Uważasz, że Twoja wiara jest "lepsza", bo ma poparcie rządu ? A w czym Ci rząd wtedy pomoże, wyczaruje dla Ciebie dobra, które nie istnieją ? XD> Przy okazji warto zauważyć, że demokracja jest alternatywnym dla kapitału systemem władzy - antagonistycznym wobec kapitału.> Demokracja w swej naturze podważa kapitalizm.> I jeszcze, że powszechny na całym świecie podział na obózy konserwatywny i demokratyczny dotyczy właśnie podziału pomiędzy tymi dwoma antagonistycznymi systemami władzy.> Wielu ludzi wierzy, że właściwym do wyznaczania hierarchii społecznej jest kapitał a wielu że wybór demokratyczny.> W ostateczności z tych dwóch systemów wychodzi hybryda, która nie pozwala władzy nadmiernie koncentrować i także nadmiernie rozpraszać.> Ale wg mnie istnieje lepszy sposob dla utrzymania równowagi władzy i jest nim właśnie mój model społeczny.Już znamy Twój duposystem. Zobacz ilu zwolenników Ciebie popiera. Tłumy....raczej odwracają głowy.
Jednak jestem lepszy jak moja reputacja. Cholera! A może gorszy? Najgorsza ta niepewność. |
#450 1 na 1 | Jacek Głodzik (35558 punktów) | Odp: Jak się czujecie wyznawcy propagandy PiS? | > Ja postuluję odmienny od btc sposób kreacji i emisji pieniądzaTak, dodajmy że z niekontrolowaną inflacją: facet chce kupić dom, licytuje z innymi. Dotychczasowy właściciel klika "sprzedaj teraz" albo system sam mu nagle sprzedaje bo nie stać go na opłaty.. a dom sekundę po tym się spala. Ubezpieczyciel rozmyśla się z wypłatą odszkodowania, o ile w ogóle umowa ubezpieczenia została zawarta. Efekt - kupiec kupuje zgliszcza za pierdylion godzinek. Nigdy na ten argument nie odpowiedziałeś, tak ja nie odpowiedziałeś kiedy to konkretnie zapłacić ubezpieczycielowi "w chwili wykonania zobowiazania".Czyli kiedy?  Twój system wspiera dziadostwo i cwaniactwo, odpowiedzialność w nim to określenie nieznane.
Jeśli każdy twój pomysł wydaje ci się genialny - dopij wódkę i idź spać. |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|