Racjonalista - Strona głównaDo treści
nieskończoność ograniczona

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
16-01-2023 16:45Edward Robak* (2152 punktów)nieskończoność ograniczona
Ocena 2 na 2


Okrąg o średnicy 1 ma długość równą π = 3,141592653589...
Gdy będziemy przeliczać cyfry po przecinku rozwinięcia dziesiętnego liczby π, to będziemy coraz bardziej zbliżać się do punktu na osi mającego tę wartość.
Gdy dojdziemy do przedostatniej cyfry, to jej pozycja będzie miała numer ∞-1. Ostatnia cyfra w szeregu ma numer ∞. Gdyby ktoś chciał dopisać jeszcze jakąś cyfrę poza tą ostatnią, to wykroczyły powyżej π, ale byłoby to już w innym, poza rzeczywistym wymiarze.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..
Hamerlik Konopka (19905 punktów)Odp: nieskończoność ograniczona
W odpowiedzi Edward Robak*
>Liczba PI() jest odcinkiem o skończonej długości.

Na pewno nie w geometrii prostoliniowej czego prostym dowodem jest niewymierność liczby Pi.

>To obwód okręgu o średnicy 1.

Tak to jest odcinek skończony w geometrii krzywoliniowej i zapewne w geometrii krzywoliniowej liczba Pi będzie skończona.

>Ładnie to widać na gifie animowanym z notki otwierającej.

Każdy skończony odcinek w geometrii krzywoliniowej stanie się nieskończony w geometrii prostoliniowej i na odwrót.
Każdy skończony odcinek w geometrii prostoliniowej stanie się nieskończony w geometrii krzywoliniowej.

Taka jest relacja między tymi dwiema geometriami.

Geometria prosto i krzywoliniowa są względem siebie niewymierne.

Mogę od razu zgarnąć bez sprawdzania, że każda niewymierna liczba jaką tylko ustalisz będzie miała swoje źródło w geometrii krzywoliniowej.

Wiem to stąd, że my ludzie rozumujemy na razie wyłącznie w geometrii prostoliniowej.

youtu.be/5VCiU1osa3w

#257
24-01-2023 22:56
 Ocena 1 na 1
Hamerlik Konopka (19905 punktów)Odp: nieskończoność ograniczona
W odpowiedzi Drobner
>
NIE MUSIMY ZNAĆ WSZYSTKICH SKŁADNIKÓW NIESKOŃCZONEGO CIĄGU SUM CZĘŚCIOWYCH BY "STOJĄC" NA KOŃCU UTWORZONEGO ODCINKA WIEDZIEĆ, ŻE STOIMY NA OSTATNIM SKŁADNIKU. TO JEST PEWNIK.

>Jakie jest więc właściwe źródło tej wypowiedzi?
>Kto jest jej autorem?

Może Robak, kogo to obchodzi?
Liczy się przecież znacznie a nie kto to wymyślił.

No chyba, że chcesz wprowadzić do rozmowy autorytety i zacząć ważyć wartości znaczeń na podstawie uznanych przez innych wartości ludzi.

Wiem, że chcesz, bo jesteś instytucjonalista.
Wystarczy, że widzę z jaką pogardą wypowiadasz się zawsze o Wiki, która ja uwielbiam.

Styl tej wypowiedzi wskazuje na to, że powoli zbliżamy się do końca tego wątku.

Treść już przestaje tu mieć znaczenie a zaczyna się liczyć kto mówi.

youtu.be/5VCiU1osa3w

#258
24-01-2023 22:56
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)Odp: nieskończoność ograniczona
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>Liczba PI() jest odcinkiem o skończonej długości.
>Na pewno nie w geometrii prostoliniowej czego prostym dowodem jest niewymierność liczby Pi.
>>To obwód okręgu o średnicy 1.
>Tak to jest odcinek skończony w geometrii krzywoliniowej i zapewne w geometrii krzywoliniowej liczba Pi będzie skończona.
>>Ładnie to widać na gifie animowanym z notki otwierającej.
>Każdy skończony odcinek w geometrii krzywoliniowej stanie się nieskończony w geometrii prostoliniowej i na odwrót.
>Każdy skończony odcinek w geometrii prostoliniowej stanie się nieskończony w geometrii krzywoliniowej.
>Taka jest relacja między tymi dwiema geometriami.
>Geometria prosto i krzywoliniowa są względem siebie niewymierne.
>Mogę od razu zgarnąć bez sprawdzania, że każda niewymierna liczba jaką tylko ustalisz będzie miała swoje źródło w geometrii krzywoliniowej.
>Wiem to stąd, że my ludzie rozumujemy na razie wyłącznie w geometrii prostoliniowej.

Krawcowa ma jedną miarkę którą mierzy długość nogawki i obwód pasa.
Z tymi dwoma geometriami to Pan przesadził.


________________________________

Hamerlik Konopka (19905 punktów)Odp: nieskończoność ograniczona
W odpowiedzi Edward Robak*
>Krawcowa ma jedną miarkę którą mierzy długość nogawki i obwód pasa.
>Z tymi dwoma geometriami to Pan przesadził.

Pytanie czy ta miarka w geometrii prostoliniowej określoną i skończoną długość?

Bo jeśli tak, to po zakrzywieniu jej długość będzie już niewymierna.

youtu.be/5VCiU1osa3w

#260
24-01-2023 23:40
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)Odp: nieskończoność ograniczona
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>Krawcowa ma jedną miarkę którą mierzy długość nogawki i obwód pasa.
>>Z tymi dwoma geometriami to Pan przesadził.
>Pytanie czy ta miarka w geometrii prostoliniowej określoną i skończoną długość?
>Bo jeśli tak, to po zakrzywieniu jej długość będzie już niewymierna.

Nie nadaje się Pan na krawcową. Umarł by Pan z głodu z takimi poglądami.


________________________________

#261
25-01-2023 09:06
 Ocena 2 na 2
szarley (54913 punktów)Odp: nieskończoność ograniczona
W odpowiedzi Edward Robak*
>Sprawdź sobie trollu które fragmenty są cytowane, a które nie.
>Uwaga:
>Kolejne wpisy trolla Drobner będę usuwał.

I słusznie!
To najlepsza metoda dyskusji, pozostawia rozmówcę bez słowa.

A przy tym Drobner to wyjątkowy okaz.
1 Zna matematykę
2 Domaga się odpowiedzi na pytania i uzasadnień, a to przecież trolowanie z najwyższej półki
Gdyby zamiast czytać i myśleć od razu bił brawo po każdej Twojej wypowiedzi, byłby super kompanem do rozmowy.

Przecież Ty świetnie rozumiesz zasadę onuce probandi, z naciskiem na onuce

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#262
25-01-2023 11:09
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)Odp: nieskończoność ograniczona
W odpowiedzi szarley
>>Sprawdź sobie trollu które fragmenty są cytowane, a które nie.
>>Uwaga:
>>Kolejne wpisy trolla Drobner będę usuwał.

>I słusznie!

W tym się zgadzamy. Troll o którym mowa zdaje 1000 pytań, otrzymuje 1000 odpowiedzi i wymyśla nowe nie na temat. Nie rozumie co czyta. Zaśmieca wątek.


________________________________

#263
25-01-2023 11:28
 Ocena 1 na 1
szarley (54913 punktów)Odp: nieskończoność ograniczona
W odpowiedzi Edward Robak*
>>>Sprawdź sobie trollu które fragmenty są cytowane, a które nie.
>>>Uwaga:
>>>Kolejne wpisy trolla Drobner będę usuwał.
>>I słusznie!
>W tym się zgadzamy.

Wątpię.

Dyktaturze sprzeciwiają się tylko ludzie mający potrzebę wolności. Łańcuchowy burek nie czuje tej potrzeby

#264
25-01-2023 11:33
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)Odp: nieskończoność ograniczona
W odpowiedzi szarley

>Wątpię.

W co Pan wątpi? W fakt, że tytuł notki to nieskończoność ograniczona ?
Na ogół trolle i ich obrońcy nie czytają ani tytułów, ani notek koncentrując się na personalnych hejtach.



________________________________

#265
25-01-2023 12:09
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)noworodki
W odpowiedzi Edward Robak*
>>> Najpierw pisze Pani, że noworodki muszą przyjmować bez dowodu jakieś niesprzeczne aksjomaty,
>>Zacytuj jawnie: gdzie tak pisałem.
>Proszę bardzo:
>>Żeby 'poprzeć coś dowodami, argumentami' trzeba dysponować "wcześniejszymi zdaniami prawdziwymi". To nieuchronnie prowadzi do przyjęcia bez dowodu jakichś niesprzecznych aksjomatów.

W którym miejscu tego cytatu ja piszę cokolwiek o 'noworodkach'?

Zaznacz wyraźnie przez podkreślenie.

I ja i reszta czytelników forum chcielibyśmy to zobaczyć.

Usuwając ten post jawnie przyznajesz się do kłamstwa.

'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1

#266
25-01-2023 13:36
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)Odp: noworodki
W odpowiedzi Drobner
>>>> Najpierw pisze Pani, że noworodki muszą przyjmować bez dowodu jakieś niesprzeczne aksjomaty,
>>>Zacytuj jawnie: gdzie tak pisałem.
>>Proszę bardzo:
>>>Żeby 'poprzeć coś dowodami, argumentami' trzeba dysponować "wcześniejszymi zdaniami prawdziwymi". To nieuchronnie prowadzi do przyjęcia bez dowodu jakichś niesprzecznych aksjomatów.
>W którym miejscu tego cytatu ja piszę cokolwiek o 'noworodkach'?
>Zaznacz wyraźnie przez podkreślenie.
>I ja i reszta czytelników forum chcielibyśmy to zobaczyć.
>Usuwając ten post jawnie przyznajesz się do kłamstwa.
>
'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "

>www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1

Przestań trollu zaśmiecać tego wątku epistołami nie na temat, bo już mnie palec boli od usuwania.
Chcesz się czegoś dowiedzieć, to otwórz nowy wątek pt. Nie rozumiem co to jest nieskończoność ograniczona o której pisał pan Robak, pan Einstein i paru innych.
W przypływie litości może Pani wyjaśnię.


________________________________

#267
25-01-2023 14:20
 Ocena 1 na 1
Drobner (19539 punktów)Oszust
W odpowiedzi Edward Robak*
Przyznajesz więc, że jesteś oszustem, kłamiąc, że:

>>>>> Najpierw pisze Pani, że noworodki muszą przyjmować bez dowodu jakieś niesprzeczne aksjomaty,

bo ja nigdy nic takiego nie napisałem.


'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1

#268
25-01-2023 15:15
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)Odp: Oszust
W odpowiedzi Drobner
>Przyznajesz więc, że jesteś oszustem, kłamiąc, że:
>>>>>> Najpierw pisze Pani, że noworodki muszą przyjmować bez dowodu jakieś niesprzeczne aksjomaty,
>bo ja nigdy nic takiego nie napisałem.

Z Panią jest taki problem, że nie rozumie Pani ani o co się pyta, ani co się odpowiada.
Pani nie pytała co wiedzą noworodki, ale o mnie.
Pani mnie nazwała oszustem, a ja w przypływie dobrego samopoczucia nie nazwę Panią idiota.


________________________________

Hamerlik Konopka (19905 punktów)Odp: Oszust
W odpowiedzi Drobner
>Przyznajesz więc, że jesteś oszustem, kłamiąc, że:

Niby dojrzali i wykształceni ludzie a pod maską wichura pierwotnych i prymitywnych emocji.

Wszyscy jesteśmy tacy sami

Poruszamy się, czy może poruszacie się, żeby nie zranić czyjegoś ego i poczucia wielkości , po niezrozumiałym dla ludzi obszarze.

Stąd te nieporozumienia.

Nikt z nas tego dobrze nie pojmuje a tylko niektórzy udają, że rozumieją coś lepiej od innych.

youtu.be/5VCiU1osa3w

#270
25-01-2023 16:39
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)Odp: Oszust
W odpowiedzi Hamerlik Konopka
>>Przyznajesz więc, że jesteś oszustem, kłamiąc, że:
>Niby dojrzali i wykształceni ludzie a pod maską wichura pierwotnych i prymitywnych emocji.
>Wszyscy jesteśmy tacy sami
>Poruszamy się, czy może poruszacie się, żeby nie zranić czyjegoś ego i poczucia wielkości , po niezrozumiałym dla ludzi obszarze.
>Stąd te nieporozumienia.
>Nikt z nas tego dobrze nie pojmuje a tylko niektórzy udają, że rozumieją coś lepiej od innych.


pl.wikiped(*)‡)#/media/Plik:Panak_2.jpg
Pamiętam z dzieciństwa popularną wówczas "grę w klasy". Dziewczyny kredą rysowały na chodniku kwadraty z numerem w środku i trzeba było kolejno na każdy kwadrat nadepnąć zgodnie z kolejnym numerem. Gdy doskakało się do końca, to robiło się w tył zwrot i zabawa powtarzała się w odwrotną stronę.
W rozwinięciu dziesiętnym liczby PI() w miejsce kwadratów z dziecięcej zabawy przyjmuje się kolejne pozycje rozwinięcia dziesiętnego. Po dojściu do ostatniego kwadrata (koniec odcinka) robi się w tył zwrot i zabawa powtarza się w odwrotną stronę.
Pisze Pan Nikt z nas tego dobrze nie pojmuje - tego czyli czego?



________________________________

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365