Racjonalista - Strona głównaDo treści
nieskończoność ograniczona

Ten wątek jest przedawniony

Działy Forum » Nauka
NapisanoAutorTytuł
16-01-2023 16:45Edward Robak* (2152 punktów)nieskończoność ograniczona
Ocena 2 na 2


Okrąg o średnicy 1 ma długość równą π = 3,141592653589...
Gdy będziemy przeliczać cyfry po przecinku rozwinięcia dziesiętnego liczby π, to będziemy coraz bardziej zbliżać się do punktu na osi mającego tę wartość.
Gdy dojdziemy do przedostatniej cyfry, to jej pozycja będzie miała numer ∞-1. Ostatnia cyfra w szeregu ma numer ∞. Gdyby ktoś chciał dopisać jeszcze jakąś cyfrę poza tą ostatnią, to wykroczyły powyżej π, ale byłoby to już w innym, poza rzeczywistym wymiarze.
Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..
#211
24-01-2023 12:28
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)Odp: nieskończoność ograniczona
W odpowiedzi Drobner
>>>>>... bo jak Pan tu pięknie zacytował...
>>Nie rozumie Pani któregoś słowa, czy żadnego słowa?
>>Nie wiadomo czy Pani kpi, czy o drogę pyta...
>Widać, że nie tylko 'pojęcia matematyczne', ale nawet 'płcie' ci się "zajączkują":
>No, ale cóż to za różnica dla ciebie...

Taki napis każdy może sobie wprowadzić, ale napis nie zmienia obiektu którego dotyczy.
Niech Pani udowodni że nie jest kobietą, bo pisać każdy może.
Podobnie napis: odcinek nieskończony nie mający końca. To też tylko napis.



________________________________

#212
24-01-2023 12:29
 Ocena 3 na 3
Drobner (19539 punktów)Odp: nieskończoność ograniczona
W odpowiedzi Edward Robak*
>>Więc: jaką relację porządkującą zbiór (wszystkich) punktów odcinka masz na myśli?
>To już wiele razy było tu pisane, ale troll oczywiście nie czyta, nie pamięta, nie rozumie i będzie w kółko "pytał" o to samo aby zaśmiecać wątek.
>Czytaj trollu jeszcze raz:
>relacją porządkującą jest rekurencja step1 przeliczająca po kolei WSZYSTKIE elementy zbioru od pierwszego do ostatniego.

Pięknie.

Z tym tylko, że zbiór (wszystkich) punktów odcinka jest nieprzeliczalny, więc 'rekurencją' go nie przeliczysz...

Ale - próbuj dalej:
>jaką relację porządkującą zbiór (wszystkich) punktów odcinka masz na myśli?

'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1

#213
24-01-2023 12:39
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)Odp: nieskończoność ograniczona
W odpowiedzi Drobner
>>>Więc: jaką relację porządkującą zbiór (wszystkich) punktów odcinka masz na myśli?
>>To już wiele razy było tu pisane, ale troll oczywiście nie czyta, nie pamięta, nie rozumie i będzie w kółko "pytał" o to samo aby zaśmiecać wątek.
>>Czytaj trollu jeszcze raz:
>>relacją porządkującą jest rekurencja step1 przeliczająca po kolei WSZYSTKIE elementy zbioru od pierwszego do ostatniego.
>Pięknie.
>Z tym tylko, że zbiór (wszystkich) punktów odcinka jest nieprzeliczalny, więc 'rekurencją' go nie przeliczysz...
>Ale - próbuj dalej:
>>jaką relację porządkującą zbiór (wszystkich) punktów odcinka masz na myśli?

Znów troll nakręca się w produkowaniu słowotoku.
W tym wątku nikt (oprócz trolla) nie przelicza wszystkich punktów odcinka. Niech Pani sprawdzi o przeliczaniu jakich składników (sum cząstkowych) tu jest mowa zanim znów zabełkota jakąś fantasmagorią.


________________________________

#214
24-01-2023 12:45
 Ocena 4 na 4
Drobner (19539 punktów)Odp: nieskończoność ograniczona
W odpowiedzi Edward Robak*
>>>... o jakichś idiotycznych ciągach niekończących się
>>Nie jesteś w stanie zrozumieć pojęcia "nieskończony ciąg liczbowy"?
>Ten wątek nie jest o jakichś zmyślanych przez Panią "nieskończonych ciągach liczbowych",

Nie jesteś w stanie zrozumieć pojęcia "nieskończony ciąg liczbowy".
(Teraz jest to już bez znaku zapytania.)

Popróbuj może w sporcie...

>... ale o ostatnim punkcie na odcinku o długości PI().

Niestety - nie!

Cały czas mówisz o ostatniej cyfrze rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi:
Edward Robak*:
... π = 3,141592653589...
Ostatnia cyfra w szeregu...
(www.racjonalista.pl/forum.php/s,897015)

Trzy kropeczki w rozwinięciu oznaczają, że to rozwinięcie jest nieskończone, czyli nie ma końca, czyli nie ma ostatniej cyfry.

Cały czas więc mówisz o niczym.


'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1

#215
24-01-2023 12:50
 Ocena 3 na 3
Drobner (19539 punktów)Odp: nieskończoność ograniczona
W odpowiedzi Edward Robak*
>>Widać, że nie tylko 'pojęcia matematyczne', ale nawet 'płcie' ci się "zajączkują":

> Niech Pani udowodni że nie jest kobietą, bo pisać każdy może.

Popróbuj porozmawiać z "wielbłądami".

Mógłbyś się wiele nauczyć od nich...


'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1

#216
24-01-2023 12:55
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)Odp: nieskończoność ograniczona
W odpowiedzi Drobner

>>Ten wątek nie jest o jakichś zmyślanych przez Panią "nieskończonych ciągach liczbowych",

>Cały czas mówisz o ostatniej cyfrze rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi:
>Edward Robak*:
... π = 3,141592653589...
>Ostatnia cyfra w szeregu...
>(www.racjonalista.pl/forum.php/s,897015)


Ostatnia cyfra rozwinięcia dziesiętnego liczby PI() ma swój odpowiednik (sumę cząstkową) na końcu odcinka o długości PI(). To ostatni składnik. Po tym składniku nie ma następnika. Nie piszę więc o zmyślonych przez Panią ciągach nie mających końca.


________________________________

#217
24-01-2023 13:10
 Ocena 3 na 3
Drobner (19539 punktów)Odp: nieskończoność ograniczona
W odpowiedzi Edward Robak*
>>>jaką relację porządkującą zbiór (wszystkich) punktów odcinka masz na myśli?

Czyli nie wiesz, co masz na myśli.

Przyjrzyj się dobrze 'tej zawartości': wszystkie twoje wpisy wskazują na to, że tam nie ma nic.

>Znów troll nakręca się w produkowaniu słowotoku.
>W tym wątku nikt (oprócz trolla) nie przelicza wszystkich punktów odcinka.

Przed chwilą "chciałeś przeliczać rekurencją". Nieprawdaż?

> Niech Pani sprawdzi o przeliczaniu jakich składników (sum cząstkowych) tu jest mowa...

A jakie "sumy cząstkowe" miałyby być "w odcinku"?

>... zanim znów zabełkota jakąś fantasmagorią.

Twoje coraz częstsze 'akcje' ad personam wskazują, że już wyczerpałeś cały swój niewielki zasób "argumentów merytorycznych" z matematyki.

Może zajmij się więc majsterkowaniem.
Mógłby być z tego jakikolwiek pożytek...

'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1

#218
24-01-2023 13:21
 Ocena 4 na 4
Drobner (19539 punktów)Odp: nieskończoność ograniczona
W odpowiedzi Edward Robak*
> Ostatnia cyfra rozwinięcia dziesiętnego liczby PI() ma swój odpowiednik (sumę cząstkową) na końcu odcinka o długości PI(). To ostatni składnik. Po tym składniku nie ma następnika. Nie piszę więc o zmyślonych przez Panią ciągach nie mających końca.

Piszesz wciąż o "zmyślonej przez siebie" "ostatniej cyfrze rozwinięcia dziesiętnego liczby PI()".

Oprócz ciebie, wszyscy wiedzą, że w nieskończonym rozwinięciu dziesiętnym - jak sama nazwa wskazuje - nie ma końca, więc nie ma ostatniej cyfry.
("nieskończony" - p. www.racjonalista.pl/forum.php/s,897015#w897240)


'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1

#219
24-01-2023 13:22
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)Odp: nieskończoność ograniczona
W odpowiedzi Drobner

>A jakie "sumy cząstkowe" miałyby być "w odcinku"?

No właśnie jakie? Skąd troll może to wiedzieć?



________________________________

#220
24-01-2023 13:25
 0 na 2
Edward Robak* (2152 punktów)Odp: nieskończoność ograniczona
W odpowiedzi Drobner

>Oprócz ciebie, wszyscy wiedzą, że w nieskończonym rozwinięciu dziesiętnym - jak sama nazwa wskazuje -

Jak sama nazwa wskazuje Pani jest kobietą i wszyscy to wiedzą bo nazwa wskazuje.
Czy troll rozumie co to jest uzasadnianie prawdziwości?


________________________________

#221
24-01-2023 13:28
 0 na 2
Edward Robak* (2152 punktów)Odp: nieskończoność ograniczona
W odpowiedzi Drobner
>>>Widać, że nie tylko 'pojęcia matematyczne', ale nawet 'płcie' ci się "zajączkują":
>> Niech Pani udowodni że nie jest kobietą, bo pisać każdy może.
>Popróbuj porozmawiać z "wielbłądami".

A Pani niech porozmawia z muchami. Może uda się Pani je zatrollować.


________________________________

#222
24-01-2023 13:35
 Ocena 4 na 4
Drobner (19539 punktów)Odp: nieskończoność ograniczona
W odpowiedzi Edward Robak*
>>A jakie "sumy cząstkowe" miałyby być "w odcinku"?
>No właśnie jakie? Skąd troll może to wiedzieć?

Ty wprowadzasz pojęcie "sum cząstkowych" które miałyby być "w odcinku", to ty wyjaśniaj, co przez to 'rozumiesz'.

Nikt za ciebie tego nie zrobi...


'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1

#223
24-01-2023 13:47
 Ocena 4 na 4
Drobner (19539 punktów)Odp: nieskończoność ograniczona
W odpowiedzi Edward Robak*
>>Oprócz ciebie, wszyscy wiedzą, że w nieskończonym rozwinięciu dziesiętnym - jak sama nazwa wskazuje -
>Jak sama nazwa wskazuje Pani jest kobietą i wszyscy to wiedzą bo nazwa wskazuje.

A może coś w kwestii 'meritum'?

Na przykład tu pisałeś:
Edward Robak*:
Zbiór przeliczalny - zbiór, którego elementy można ustawić w ciąg (skończony bądź nie)...
www.racjonalista.pl/forum.php/s,897015#w897143

Więc jeśli elementów zbioru nie można ustawić w ciąg skończony, to jaki wtedy ciąg powstaje?

>Czy troll rozumie co to jest uzasadnianie prawdziwości?

Niestety dotąd nie podałeś: "co według E. Robaka oznacza 'prawdziwość'". (www.racjonalista.pl/forum.php/s,897015#w897325).

Ani też: "co według E. Robaka oznacza 'uzasadnianie prawdziwości'".

A w Wikipedii tego nie ma! Po prostu - SKANDAL!!! - nie uważasz?


'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1

#224
24-01-2023 13:54
 Ocena 1 na 1
Edward Robak* (2152 punktów)Odp: nieskończoność ograniczona
W odpowiedzi Drobner

>Więc jeśli elementów zbioru nie można ustawić w ciąg skończony, to jaki wtedy ciąg powstaje?

Których elementów nie można ustawić w ciąg skończony? O czym Pani do mnie nawija?


________________________________

#225
24-01-2023 13:59
 Ocena 2 na 2
Drobner (19539 punktów)Odp: nieskończoność ograniczona
W odpowiedzi Edward Robak*
>>>>Widać, że nie tylko 'pojęcia matematyczne', ale nawet 'płcie' ci się "zajączkują":
>>> Niech Pani udowodni że nie jest kobietą, bo pisać każdy może.
>>Popróbuj porozmawiać z "wielbłądami".
>A Pani niech porozmawia z muchami...

Ja - osobiście - nie umiem.

To ty chwaliłeś się, że potrafisz "poznawać 'wiedzę' noworodków" na podstawie tego, że "reagują na bodźce". (p. www.racjonalista.pl/forum.php/s,897015#w897377).

Wielbłądy "reagują na bodźce", muchy "reagują na bodźce".
Zastosuj tu swoje 'umiejętności'.

Bo w matematyce po prostu ci 'nie wychodzi'...


'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." "
www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..

Wróć do listy wątków działu Nauka
Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować

  

Zaloguj przez OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Szukaj na Forum  Przewodnik  Regulamin i instrukcja obsługi Forum  Kolegium Moderatorów

 


[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365