 |
nieskończoność ograniczona Ten wątek jest przedawniony Działy Forum » Nauka
| Napisano | Autor | Tytuł | | 16-01-2023 16:45 | Edward Robak* (2152 punktów) | nieskończoność ograniczona
2 na 2 |  Okrąg o średnicy 1 ma długość równą π = 3,141592653589... Gdy będziemy przeliczać cyfry po przecinku rozwinięcia dziesiętnego liczby π, to będziemy coraz bardziej zbliżać się do punktu na osi mającego tę wartość. Gdy dojdziemy do przedostatniej cyfry, to jej pozycja będzie miała numer ∞-1. Ostatnia cyfra w szeregu ma numer ∞. Gdyby ktoś chciał dopisać jeszcze jakąś cyfrę poza tą ostatnią, to wykroczyły powyżej π, ale byłoby to już w innym, poza rzeczywistym wymiarze.  | Autor wątku ma uprawnienia do usuwania wypowiedzi, jeżeli łamią regulamin Forum lub znacznie odbiegają od tematu. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej..#136 1 na 1 | Edward Robak* (2152 punktów) | Odp: nieskończoność ograniczona |
> Przesłać ci numer konta?Mnie Pan nie nabierze na gadkę-szmatkę bez uzasadniania prawdziwości. |
#137 1 na 1 | Edward Robak* (2152 punktów) | Odp: nieskończoność ograniczona | > >Troll nie wie skąd to wiemy, że nieskończone rozwinięcie" osiąga swój rzeczywisty wymiar = 3,141592653589... do ostatniego elementu tego rozwinięcia WŁĄCZNIE?> >A co troll wie?> To, co wiedzą wszyscy oprócz Robaka: że ciąg nieskończony nie ma końca...> Bo gdyby miał koniec to byłby ciągiem skończonym.Czyli troll twierdzi, że odcinek o długości PI() jest nieskończony. A odcinek o długości 1 jest skończony, czy nieskończony? |
#138 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | Odp: nieskończoność ograniczona | > ... odcinek się rozwinął i już się dalej nie rozwija?#1 Odcinek się nie 'rozwinął', bo odcinek zawsze był prosty. Z definicji. A ty już udowodniłeś, że tobie definicje zupełnie 'nie przeszkadzają'... #2 Jak widać z ' przykładu ze smalcem': nie tylko odcinki się ' nie rozwijają'...
'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." " www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1 |
#139 3 na 3 | Drobner (19539 punktów) | Odp: nieskończoność ograniczona | > ... sam nie potrafi Pan wyciągać wniosków.Wyciągnąłem prosty wniosek: piszesz sprzeczne bzdury o "końcu" ciągu "bez końca". Nie ma potrzeby się więcej wysilać...
'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." " www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1 |
#140 1 na 1 | Edward Robak* (2152 punktów) | Odp: nieskończoność ograniczona | > >... odcinek się rozwinął i już się dalej nie rozwija?> #1> Odcinek się nie 'rozwinął', bo odcinek zawsze był prosty.Odcinek zawsze był prosty aż się skrzywił i zawinął, a później rozwinął.  > Z definicji.> A ty już udowodniłeś, że tobie definicje zupełnie 'nie przeszkadzają'...Głupie teksty przezywane przezwiskiem definicje powinny Panu przeszkadzać, ale najpierw trzeba rozpoznać, że są głupie. > Jak widać z 'przykładu ze smalcem': nie tylko odcinki się 'nie rozwijają'...Szmalec też? |
#141 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | Odp: nieskończoność ograniczona | > >... ,bo mi się już nie chcę pisać...> Troll się zmęczył trollowaniem. Ciekawe.Piszesz sprzeczne bzdury o "końcu" ciągu "bez końca". Nie mam potrzeby się więcej wysilać...
'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." " www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1 |
#142 1 na 1 | Edward Robak* (2152 punktów) | Odp: nieskończoność ograniczona |
> Piszesz sprzeczne bzdury o "końcu" ciągu "bez końca".No to jak jest w końcu: odcinek o długości PI() jest skończony, czy nieskończony? Jaka jest aktualna wyrocznia guru tej religii i od czego zależy? |
#143 3 na 3 | Drobner (19539 punktów) | Odp: nieskończoność ograniczona | > >Przesłać ci numer konta?> Mnie Pan nie nabierze na gadkę-szmatkę bez uzasadniania prawdziwości.O! Czyżbyś zaczął odczuwać potrzebę dowodu matematycznego? No - sukces! Nie odpowiedziałeś: > A więc według ciebie: co to jest prawda?( www.racjonalista.pl/forum.php/s,897015#w897285) A więc według ciebie: co to jest prawdziwość?
'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." " www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1 |
#144 1 na 1 | Edward Robak* (2152 punktów) | Odp: nieskończoność ograniczona | > >... sam nie potrafi Pan wyciągać wniosków.> Wyciągnąłem prosty wniosek: piszesz sprzeczne bzdury o "końcu" ciągu "bez końca".> Nie ma potrzeby się więcej wysilać...To jest właśnie trollowanie. Nie umie Pan wyciągnąć wniosku, że skoro odcinek ma stałą długość to już nic mu się nie dodaje w założonym (z definicji) ciągu bez końca. Powinien Pan wyciągnąć wniosek, że pańskie założenie jest fałszywe, ale zamiast tego woli Pan trollować.  |
#145 3 na 3 | Drobner (19539 punktów) | Odp: nieskończoność ograniczona | > >To, co wiedzą wszyscy oprócz Robaka: że ciąg nieskończony nie ma końca...> >Bo gdyby miał koniec to byłby ciągiem skończonym.> Czyli troll twierdzi, że odcinek o długości PI() jest nieskończony.Napisz, jak zaczniesz odróżniać ciąg od odcinka. Nie wcześniej.
'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." " www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1 |
#146 1 na 1 | Edward Robak* (2152 punktów) | Odp: nieskończoność ograniczona | > >>Przesłać ci numer konta?> >Mnie Pan nie nabierze na gadkę-szmatkę bez uzasadniania prawdziwości.> O! Czyżbyś zaczął odczuwać potrzebę dowodu matematycznego?> No - sukces!Chodzi o dowód (uzasadnianie prawdziwości), a nie pobożne życzenia przezywane przezwiskiem "dowód matematyczny" > Nie odpowiedziałeś:> >A więc według ciebie: co to jest prawda?> (www.racjonalista.pl/forum.php/s,897015#w897285)> A więc według ciebie: co to jest prawdziwość?Wikipedia prawdę Ci powie. Kliknij Pan sobie na wyszukiwarkę bo ja nie mam zamiaru karmić najedzonego. |
#147 1 na 1 | Edward Robak* (2152 punktów) | Odp: nieskończoność ograniczona | > >>To, co wiedzą wszyscy oprócz Robaka: że ciąg nieskończony nie ma końca...> >>Bo gdyby miał koniec to byłby ciągiem skończonym.> >Czyli troll twierdzi, że odcinek o długości PI() jest nieskończony.> Napisz, jak zaczniesz odróżniać ciąg od odcinka.> Nie wcześniej.Napisz Pan jak zrozumiesz, że długość odcinka i suma ciągu to arytmetyka. Liczba nie ma cech politycznych (przynależność do frakcji, kasty, sekty, klanu, partii, religii itd) |
#148 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | Odp: nieskończoność ograniczona | > Odcinek zawsze był prosty aż się skrzywił i zawinął, a później rozwinął.Ale jak ten odcinek 'zawsze był prosty' od 0 do Pi, to po co te 'wygibasy'? Mamy oś, punkt 0, punkt Pi. Odległość między nimi jest równa Pi. Długość odcinka od początku też jest równa Pi. 'Hop', i jestem w Pi. > >Jak widać z 'przykładu ze smalcem': nie tylko odcinki się 'nie rozwijają'...> Szmalec też?Nie tylko...
'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." " www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1 |
#149 2 na 2 | Drobner (19539 punktów) | Odp: nieskończoność ograniczona | > >A więc według ciebie: co to jest prawdziwość?> Wikipedia prawdę Ci powie. Kliknij Pan sobie na wyszukiwarkę bo ja nie mam zamiaru karmić najedzonego.Naprawdę myślisz, że na Wikipedii wyjaśniają, "co to jest prawdziwość według E. Robaka"? Nie sądzę
'Duch Prawdy' Mankiewicz: " Jestem jak Mikołaj Kopernik, który samotnie stanął naprzeciwko Kościoła i powiedział; "Mylicie się wszyscy. Ziemia jest okrągła." " www.oczko.xtreemhost.com/oczko/27/list/?i=1 |
#150 1 na 1 | Edward Robak* (2152 punktów) | Odp: nieskończoność ograniczona | > >Odcinek zawsze był prosty aż się skrzywił i zawinął, a później rozwinął.> Ale jak ten odcinek 'zawsze był prosty' od 0 do Pi, to po co te 'wygibasy'?> Mamy oś, punkt 0, punkt Pi. Odległość między nimi jest równa Pi.> Długość odcinka od początku też jest równa Pi.> 'Hop', i jestem w Pi.Chop i przeskoczył Pan wszystkie pozycje rozwinięcia dziesiętnego liczby PI() i znalazł się na ostatniej pozycji dodanej do tego ciągu 3,141592653589...[chop] będącej na końcu tego rozwinięcia. > >>Jak widać z 'przykładu ze smalcem': nie tylko odcinki się 'nie rozwijają'...> >Szmalec też?> Nie tylko... |
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 Dalej.. Aby pisać w tym wątku, musisz się zalogować
Zaloguj przez OpenID.. Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..
Szukaj na Forum Przewodnik Regulamin i instrukcja obsługi Forum Kolegium Moderatorów 
|
 |
|