Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
149.708.282 wizyty
Ponad 1062 autorów napisało dla nas 7287 tekstów. Zajęłyby one 28732 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Co z Brexitem?
będzie drugie referendum
będzie początkiem końca UE
zyska na nim Wielka Brytania
ostatecznie wzmocni UE
dużo hałasu o nic
  

Oddano 621 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Uważam religię za dziecinną zabawkę, i twierdzę, że jedynym grzechem jest ignorancja".

Dodaj swój komentarz…
kobieta - Powrot konserwatyzmu...   2 na 2
Modernizmem zachwycalam sie krotko. Nigdy nie identyfikowalam sie z jakas orientacja polityczna tylko z pradami rozwojowymi, ktore podlegaja zmianie. Nie lubie byc wrzucona z roznymi ludzmi do jednego worka, caly czas gadac o tym samym i nie moc korzystac z narzedzi krytyki. Tacy byli modernisci i sa postmodernisci. Kulture zachodnia odrzucaja lewica i liberalowie z wiara, ze ich ideologia zwyciezy-"Boj to bedzie nasz ostatni". Procesy rozwojowe nie sa statyczne tylko podlegaja nieustannej zmianie, wiec sie myla. Reszta spoleczenstwa jest swiadoma, ze rodziny, stowarzyszenia, koscioly, rozne wspolnoty nie egzystuja w prozni-rozwijaja sie na historycznie rozwinietej "glebie". Istota konserwatyzmu wg E.Burke jest ciaglosc "komunia miedzy zmarlymi, zywymi i nienaradzonymi pokoleniami".
Z polska historia kojarzy mi sie m.in. zaufanie i wiara Polakow do bliznich, solidarnosc i wspolpraca, interakcja z kultura i lokalna spolecznoscia.
Poprzez polityke, ktora promuje adaptacje do wlasnej kultury, wzmacniaja sie fundamenty klimatu spolecznego, kreuje sie spoleczenstwo cieszace sie zaufaniem. Wiedza o swiecie jest wazna, ale konieczna jest umiejetnosc gruntownego poznania swojej kultury, by moc dokonywac porownawczej analizy swojej kultury z inna.
Autor: kobieta  Dodano: 15-10-2018
Reklama
kobieta - Konserwatyzm c.d.   1 na 1
Zacytuje Rogera Scrutona-najbardziej konserwatywnego filozofa naszych czasow. "Znamy nasza tozsamosc w jezyku i kraju, w ktorym zyjemy. Mamy prawo tu zyc, nasi przodkowie walczyli o to prawo. Mamy swoj styl, mamy tradycje i sasiedztwo. Ci, ktorzy do nas przybywaja sa mile widziani, ale musza przyjac/respektowac nasze zwyczaje". (moje tlumaczenie)
Konsewatywna reakcja na dzisiejsze problemy opiera sie na naszych historycznych doswiadczeniach, tradycjach i insytucjach. Bez tych komponentow nie mozna dalej budowac spolecznej wspolnoty, bedzie ona rozdarta. Modernisci sympatyzujacy z wielokulturalnoscia nie przywiazuje zadnej wagi do tych atrybutow narodu, co tworzy podatny grunt dla rownoleglych spoleczenstw w kraju, w tym islamizmu. W dalszej perspektywie wylaniaja sie powazne konsekwencje zarowno dla klimatu spolecznego, jak i dla gospodarki. Nie zachwycam sie postmodernizmem. Na mysl, ze sprowadza sie imigrantow takze w celu zdobycia glosow wyborczych, wywoluje to we mnie krytyczny stosunek do politycznych orientacji lewicowych. Konsrwatywnym politykom mozna bardziej zaufac w kazdym razie.
Autor: kobieta  Dodano: 15-10-2018
kobieta - Przyszlosc...   1 na 1
Pomyslalam jeszcze, ze to modernizm jest przyczyna zle wychowanej i zle wyksztalconej calej generacji mlodych ludzi.

Do tego, ludzkosc przestaje zachwycac sie innowacjami i technika. Coraz czestsze katastrofy w przyrodzie, wywoluja niepokoj nie tylko u zwyklych ludzi, ale takze naukowcow. To modernisci propagowali rozne klamstwa, najczesciej nie dostrzegali zagrozenia srodowiska Ziemi. To juz bylo-mowili i inne bla, bla.

Niewatpliwie, szybko musimy zmienic nasz sposob myslenia i zmienic system ekonomiczny. Nie wystarczy, ze rozni eksperci od srodowiska cos nadaja, ludzie maja tez swoje zdanie w temacie, a system ekonomiczny i tak robi swoje. Tutaj byc moze klania sie patriarchat-forma spolecznej organizacji.
Byc moze przed nami wyloni sie fajniejsze zycie, nie wiem ...
Autor: kobieta  Dodano: 15-10-2018
Klopton   2 na 6
Postmodernizm jest dzieckiem modernizmu. Zachód wykorzystując przewagę technologiczną i militarną skolonizował świat, ograbił z zasobów, pozbawił konkurencyjności i rozbił struktury społeczne całej reszty. Jesteśmy najbardziej cwani i zakłamani, wcale nie najbardziej gospodarni ze wszystkich, niczego nie osiągnęliśmy tylko ukradliśmy.
Jak już nie było co dalej kraść to rozpoczął się proces okradania samych siebie, co zaowocowało dwiema wojnami i wtedy zachód ograbił Europę, tą mniej zachodnią. Potem pozostało tylko już drukować wirtualne pieniądze, uprawomocniać lichwę i trzymać wszystkich w uzależnieniu i podległości dzięki spekulacjom na walutach i zadłużeniom. Wtedy właśnie się rodzi postmodernizm, bo istnieje potrzeba głoszenia końca historii, przecież nikt tych długów nie będzie spłacał i nikt tu nie będzie niczego wyrównywał, to się musi skończyć wraz historią, czyli skończyć się oddaniem władzy nad światem jednym, wybranym podmiotom (czytaj - handlowcom, korpo-bankierom).
Do tego bardzo pasują ogłupiające emancypacje mniejszości, bo w takim absurdzie i bałaganie pojęciowym, nikt nie jest zdolny być merytorycznym i konkretnym.
Autor: Klopton  Dodano: 15-10-2018
Klopton - c.d.  0 na 2
Nikomu dziś nie są potrzebne indywidualności, nie będzie już kolejnych Rockefellerów, nikt już się nie wybije od zera do milionera bo wszystkie pozycje są obsadzone, nie ma już miejsca na żadnego nowego gracza. Zachód nie po to zabijał konkurencyjność przez ostatnie 300 lat aby teraz ponownie świat uczynić konkurującym ze sobą, bo to by oznaczało kolejne wojny światowe. Kastruje się więc ludzi ze zmysłu przedsiębiorczości, z etosu pracy, z indywidualności aby byli posłuszną masą i utożsamiali podmiotowość ekonomiczną "samców alfa" czyli zdobywców z opresyjnością i uznali ją za najgorsze zagrożenie.
Walka o to kto będzie "pilnował porządku i dobrobytu" czyli rządził światem, się toczy od dawna, ale na samej górze, nie potrzebują do tego tłumów jak za Hitlera.

Wiadomo, że roboty odbiorą wszystkim pracę, prawo własności przestanie istnieć, tak jak prywatność oraz pieniądz. W takich warunkach każda indywidualność to problem, muszą ludzi wykastrować z podmiotowości kompletnie aby utrzymać to na co pracowali przez ostatnie stulecia.

Konserwatyści nie potrzebują pozwolenia ideologii do tego aby działać indywidualnie, mydlą oczy tak samo jak postmoderniści, bo jedni i drudzy potrzebują mięsa armatniego, czyli głupich i podległych mas ludzkich.
Autor: Klopton  Dodano: 15-10-2018
Krystian Hamerlik-Konopka - Człowiek potrzebuje mieć władzę
Człowiek jest istotą walcząca i pragnie władzy. Nie zaakceptuje darowizny, bo potrzebuje wszystko zdobyć samodzielnie. Zachodnie struktury hierarchiczne i dystrybucja dóbr nie zapewniają żadnej wolności a jedynie zapelnienie żołądka treścią. Człowiek wolny to nie jest człowiek najedzony ale człowiek istotny.
Autor: Krystian Hamerlik-Konopka  Dodano: 18-10-2018
kobieta - wyciek "plikow Cumex"  0 na 2
Najwiekszy skandal podatkowy w Europie w nowozytnych czasach. Duze banki wspolpracujac ze soba ograbily podatnikow na sume na co najmniej 70 miliardow SEK. Zdarzalo sie, ze dzieki skomplikowanym transakcjom znanym bankom, nigdy nie wyplacono zwrotu podatku. Co najmniej szesc krajow bralo udzial w programie: Niemcy, Belgia, Dania, Szwecja, Francja, Wlochy. Szwedzki bank SEB Wallenbergow, dobrze znany od II WS ze wspolpracy z Niemcami. Kraje te spladrowaly kraje europejskie pod wzgledem aktywow podatkowych.

Czlowiek "istotny" mialby kontrole nad zlodziejami.
Autor: kobieta  Dodano: 18-10-2018
Dragan Dargomier - Zużyty anachronizm
Dzieje kultury zachodniej miały pewien przebieg, który - w zależności od różnorakich uwarunkowań - przyjmował przejściowo określone formy, do których - wobec ich nieuniknionej przejściowości - nie warto się szczególnie przywiązywać. Co więcej, niezmiennie dynamiczny rozwój naukowo-techniczny w ostatnich dekadach, a w szczególności - tzw. rewolucja cyfrowa, doprowadziły do tego, że naiwny okcydentalizm zupełnie się zużył i stał się bezużyteczny. Na przykład, efektywne zarządzanie zasobami masami ludzkimi i procesami politycznymi przebiega dziś niemal zupełnie poza instytucjami kojarzonymi z tzw. kulturą zachodnią, za to za pomocą przemysłu informacyjnego angażującego kadry naukowe dla jak najefektywniejszego wywierania wpływu. Wiele procesów decyzyjnych uległo automatyzacji w oparciu o modele cyfrowe, które podpowiadają optymalne rozwiązania, niezależnie od przekonań, światopoglądu, sympatii politycznych (stąd zanik różnic programowych między partiami politycznymi, które często różnią się dziś między sobą jedynie fasadowo). Wybitny rozwój naukowo-techniczny wkrótce doprowadzi do zupełnej dezaktualizacji dorobku kulturowego minionych stuleci, w tym może nawet ostatnich dekad. "Kultura zachodnia" na naszych oczach staje się zabytkiem, zbędnym i ciążącym fantazmatem.
Autor: Dragan Dargomier  Dodano: 19-10-2018
kobieta - Niemcy po Merkel i "merklowaniu"   1 na 1
Matteo Salvini moze zostac kolejnym przewodniczacym KE. Dla kulturowych marksistow jest to najgorszy scenariusz.

-Merkel wychodzila z politycznych dylematow poprzez kompromis i odkladala je na przyszlosc. Stos nierozwiazanych problemow spolecznych zaczyna byc zbyt duzy, nawet by Niemcy mogly je udzwignac. Kiedy Merkel opusci wladze, stos kompromisow minie.
- "The End of History and the Last Man"-utopijna ksiazka F.Fukuyamy, w ktorej argumentowal za liberalna wersja demokracji jako produkt koncowy wszystkich rzadow kontrolowanych od czasow Platona-okres zimnej wojny. Niewatpliwie niewielu, ktorzy ksiazke przeczytali zrozumieli o co mu chodzilo.
-Pozniej byl Clinton i Blair z "Nowa Partia Pracy. Z dzisiejszej perspektywy byla to zdegradowana demokracja spoleczna. Lata 90-te w polityce to "podraz do raju".
-Po tych partyjno-politycznych historiach sukcesu, pomogla kompasowi politycznemu corka kaplana, czlonkini partii komunistycznej. Trzeba przyznac, ze doskonale pojela zmiane paradygmatu i jako kobieta domanewrowala sie az do przewodnictwa CDU. Teraz walczy w ostatniej bitwie.
Wraz ze smiercia komunizmu i sowjeckim rozpadem, odrodzilo sie cialo narodowo-spoleczne, a wszyscy krytycy spoleczni byli uwazani za czcicieli Hitlera. c.d.
Autor: kobieta  Dodano: 19-10-2018
kobieta - c.d.
Glupkowaci politycy dalej chca bombardowac inne czesci swiata na zachodni etap rozwoju, sa tacy co spiewaja hymny pochwalane wolnego rynku, a niektorzy lgna do przekonania, ze pomoc i imperializm sa nadal droga naprzod.

FAKT: Historia sie nie konczy, bez wzgledu na to w co wierzy Fukuyama. Znajdujemy sie na koncowym etapie politycznym przed przelomem utopii, ktora przenika organizacje polityczne i partie w swiecie zachodnim. Trzeba przyznac, ze czesc politykow Europy Centralnej zrozumiala szybciej, ze zycie w utopii nie oznacza szczescia, raczej "miejsce, ktore w rzeczywistosci nie istnieje".
Tak jak historia sie nie konczy, a utopia z definicji jest poza zasiegiem, nowe wyzwania beda nieustannie sie pojawiac, gdy stare znikna.

Zaskakujace jest to, ze Merkel dalej twierdzi, ze chodzi o izolowanie przeciwnikow, a tym samym eliminowaniu trudnych kwestii politycznych.
Politycy opozycji w Polsce robia to samo.To jakis absurd.

@ Dragan Dargomier - czesciowo zgadzam sie z Panem. Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 19-10-2018
Dragan Dargomier - Korporacyjna demokracja ;)
Materiał mimochodem ujawnia rzeczywiste problemy i linie konfliktów. W pewnym sensie ułatwia to zrozumienie przez uczestników omawianych procesów, co się z nimi dzieje i czym to ostatecznie skutkuje. Najciekawsze pytanie brzmi nieodmiennie - w czyim to jest interesie i kto to finansuje? I co to to jest - cytuję - "korporacyjna demokracja", dla której postmodernizm jest podobno tak wielkim zagrożeniem?
Autor: Dragan Dargomier  Dodano: 19-10-2018
kobieta - Kontrowersyjny J.B. Peterson
Dla normalnych ludzi J.B. jest "Mesjaszem" i wybawca meskosci.
Jego ksiazka "Political Correctness Gone Mad?" to arcydzielo naszych czasow - inne tez. U nas jest bardzo popularny juz dosc dlugo i ma duzo wyznawcow.

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 21-10-2018
kobieta - Machiavelli, Madame de Staël, R_ambo..
W stolicy nowe liberalne zasady. Od 21/10 ruch lewostronny w stolicy Polski. Zmuszenie stoliczan do pojscia w lewo jest zdrada woli ludu i demokracji. Na drogach i ulicach samochodem:tak. Scieszki piesze i rowerowe:nie. Bezpieczenstwo zostanie powaznie naruszone gdy piesi idac po lewej stronie zderza sie ze soba, a rowerzysci wjada na biednych emerytow lub bezdomnych, ktorych zmuszono do opuszczenia mieszkan.
Doprowadzi to do upadku Ziemi, a przynajmniej do serii problemow, ktore nalezy rozwiazac przy pomocy instytucji demokracji bezposredniej (alternative vote) cos w tym stylu.
Wkrotce spisek sasiadow zachodnio-wschodnich poprowadzi przechodniow od ruchomych schodow rowniez na lewo. Dane ujawnione obcym wladzom moga byc szkodliwe dla bezpieczenstwa kraju. Stoliczanie, zanim dokona sie ponowna zmiana, w godzinach szczytu przestancie rozmawiac przez komorke. Przy zmianie zasad moze byc niebezpiecznie, mozecie byc na podsluchu, albo znow was okradna.
Nie badzcie smutni, a chodzenie po lewej stronie nic wam nie gwarantuje. Najlepiej od razu wziac sie do dzialania...
Autor: kobieta  Dodano: 24-10-2018
kobieta - Sasiedzi o wyborach w Polsce
https://nyheteridag.se/mattliga-framgangar-for-polska-regeringspartiet-i-regionala-val/

Komentarz: "Umiarkowane sukcesy" - zarzadzaja juz Polska i zwiekszaja sie o kolejne 5%, taki sam wzrost, jaki SD osiagnela w Szwecji.
Autor: kobieta  Dodano: 24-10-2018
Dragan Dargomier - @ kobieta - Jeremiady
Wystąpienie Petersona sprawia raczej wrażenie profesjonalnie przygotowanej jeremiady. Pytanie brzmi - do kogo była ona skierowana, czy audytorium ma lub będzie miało realny wpływ na przebieg procesów społeczno-politycznych i czy wzięło sobie owe jeremiady do serca? Ale, prawdę mówiąc, stawianie takich pytań i szukanie na nie odpowiedzi, choć może dać zajęcie na kilka godzin pobudzających poznawczo poszukiwań, mija się z celem. Bo przez usta tego jeremiasza korporacjonizmu przedziera się taka prawda, że scenariusz przyszłości został już napisany i zatwierdzony przez różne organa "korporacyjnej demokracji", a rolą różnych najemnych jeremiaszy jest niewiele więcej, niż przygotowywanie drogi różnym korporacyjnym panom demokratom i prostowanie im ścieżek w mentalności opinii publicznej. Postmoderniści nie chcą być tak łatwo zdeptani przez te eleganckie pańskie buty, dlatego są tak wściekle atakowani przez ich różnej (acz zbliżonej) maści proroków. Dla "normalnych ludzi" korporacyjno-demokratyczny poblask tych bucików jest czymś, czemu zaprawdę trudno się oprzeć. youtu.be/m2fPkzJsMU8
Autor: Dragan Dargomier  Dodano: 24-10-2018
kobieta - Jak jest zle wraca sie do Renesansu
Modernizm zaczal powstwac 100- lat temu. Architekci budowali domy z mieszkaniami skrzynkami, chroniacymi przed pogoda i wiatrem. Burzono zabytkowe kamienice i inne historyczne obiekty. Swiat zachodni przeszedl ze spolecznosci rolniczej do spoleczenstwa przemyslowego. Swiat postrzegano w sposob bardziej racjonalny, mechaniczny-maszynowy. Modernizm wzrosl i upadl.
Znani modernisci: Picaso, Joyce, Kafka, Strinberg, Corbusiev, Matisse, Rimbaud.

Postmodernizm sprzeciwia sie mechanicznemu mysleniu modernizmu we wszystkich galeziach spolecznego zycia. Metal i neo-disco zastapiono innymi formami muzycznymi. Czlowiek zaczal postrzegac swiat jako piekno-zmyslowe uczucia, zakwestionowano sztywne normy.

Postmodernizm: marksizm, feminizm, pretensjonalnosc, zargon, brak znaczenia, substancji i celu w dzialaniach spolecznych, duzo gadania, sceptyzyzm do religii, mistycyzmu, "pseudonauki", astrologii itd.

Okolo 30- lat temu, w swietle okrucienstw kolonializmu, komunizmu i prawdopodobnie pod wplywem nowego rodzju progresywnej nowosci, socialisci i lewicowi liberalowie zaczeli ze soba flirtowac, rozkwitajac niejasnymi naukami, radykalnie przciwstawiajacymi sie tradycji oswiecenia.
Autor: kobieta  Dodano: 24-10-2018
kobieta - Koniecznosc zmiany paradygmatu
W tej odmiennej grupie, ktorej jedynym wspolnym mianownikiem byl sprzeciw wobec czesci lub calosci projektu oswiecenia, postmodernisci wkrotce zaczeli pozycjonowac sie jako wiodaca intelektualna sila po lewej stronie i trwali tak do dzisiaj.

Sumujac to co modernizm i postmodernizm uznal za rzeczy oczywiste juz sie zdezaktualizowalo, wlacznie z centralnie zarzadzana gospodarka planowania.
Demokratyczny-korporacjonizm obecnie, jest rozkladany na czynniki pierwsze i mocno krytykowany. Niewatpliwie zaistniala potrzeba wymienienia go na cos nowego. Gospodarka jest sila napedowa spoleczenstw, mysle, ze kapitalizm zostanie zmodyfikowany i dopasowany do obecnego swiata-musi byc bardziej sprawiedliwy i uwzgledniajacy trwalosc naszej planety.

P.S. To bardzo szeroki temat. Zeby sie w niego zaglebic dobrze jest postudiowac/poczytac historie idei.

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 24-10-2018
kobieta - Pieknie Panie Prezydencie
http://www.friatider.se/polska-presidentens-fr-cka-svar-v-r-media-rapporterar-i-varje-fall-om-v-ldt-kter

https://jennypiper.blog/2018/10/25/polens-president-ger-svar-pa-tal/
Autor: kobieta  Dodano: 26-10-2018
R.Brzeziński robbo   1 na 1
Postmodernizm odrzuca wiele z tego co w przeszłości uchodziło za warte zainteresowania,za prawdy.Występuje przeciw wierze w prawdę,te jako takie traktując za zmienne,nieoczywiste,a jeżeli zmienne ,to i tymczasowe.I pewne jest,ze "prawdy" z perspektywy czasu okazują się takimi być.Dowodzi tego m.in książka ,którą napisał James Burke "Osiem stopni wtajemniczenia,czyli jak zmienialiśmy świat". Niemniej nie wszystko co pewne,pewnym nie jest.Istnieje pułapka wpadnięcia w sidła relatywizmu.Jeżeli w istocie "niczego nie możemy być pewni",to skąd pewność,że niczego nie możemy być pewni.Jeżeli w istocie jest to prawda,to jest przynajmniej jedna prawda.Nie jest tak,że nie ma ich w ogóle.Jeżeli jest jedna,to z jakich powodów uznać ją za jedyną?
Nie wydaje mi się,żeby "postmodernizm był dzieckiem modernizmu".Jest na nie odpowiedzią i to niekoniecznie przychylną.Jeżeli jest dzieckiem to "zbuntowanym".
Autor: R.Brzeziński robbo  Dodano: 27-10-2018
Klopton  -1 na 1
Każde dziecko jak wychodzi z domu to się buntuje przeciwko rodzicom i jego zasadom.
Modernizm to głównie na takie surowe, twarde stąpaniu po ziemi, realizm do przesady, kult rozumu, darwinizm itp. Owocem tego była okropna szarość rzeczywistości i jej ciężkość, sztywność, widać to dobrze po architekturze, więc nie ma się co dziwić, że dziecko wyrosło na buntownika który chce samych swobód, kolorytu i przyjemności.
Można to porównać do wyjścia bogatego dziecka z surowego konserwatywnego domu na studia do dużego miasta. Hulajdusza jeszcze nie wie ile trudu wkładali rodzice aby zbudować dom, wychować i posłać go na te studia...ale się po czasie dowie jak rynek(czyli rzeczywistość) wcale nie będzie tak ochoczo patrzył na ten dyplom. Wtedy też ten młody człowiek dowie się co rodzice musieli robić aby się dorobić i zrozumie, że to wcale na solidnym wykształceniu i ciężkiej pracy zbudowane nie było, a bardziej na niezłych pół legalnych albo i nielegalnych kombinacjach, przebiegłości i cwaniactwie, bo tym sobie zachód wypracował swoje osiągnięcia.
Dzieci których dusił dobrobyt rodziców, jak uzyskują wolność to zazwyczaj tylko po to aby to roztrwonić. Odwrotne sytuacja jest w tych domach, gdzie biedak docenia to co ma i myślę, że obecnie to tylko Słowianie i Azja wychodzą z takiego domu.
Autor: Klopton  Dodano: 28-10-2018
Klopton - c.d.
Nie koniecznie więc postmodernizm, relatywizm i zamienianie ludzi w bezmyślne stado zombie-robotów musi być problemem Polski. Może być, ale wcale nie musi. Na razie mieszkamy jeszcze z kolegami ze studiów, tymi rozpuszczonymi z bogatych domów, słuchamy ich problemów i traktujemy jak własne bo dokładają się więcej do mieszkania, ale realnie, to nie są to nasze problemy, są tylko przynoszone do wspólnego mieszkania, studia się jednak już skończyły, wchodzimy na rynek i wcale nie muszą nas już wszędzie za rączki ciągać dzieci bogatych rodziców ze swoimi "wyobrażeniami" o tym jak to wszystko było, jest i być powinno. Wcale nie musimy z nimi razem mieszkać.
Autor: Klopton  Dodano: 28-10-2018
kobieta - ?
Sześciu możliwych nastȩpcȯw Merkel:

Annegret Kramp-Karrenbauer
Peter Altmaier
Friedrich Merz
Jens Spahn
Armin Laschet
Julia Klöckner

Misja rzadow w Europie powinno byc minimalizowanie wplywu liberalow, lewicy i socialistow oraz maksymilizacja konserwatywnych sil.
Autor: kobieta  Dodano: 29-10-2018
Klopton - @kobieta
Lewica i prawica to tylko dwa końce tego samego kija, akcja i reakcja.

Lewica wie wszystko zanim się jeszcze dowie, nakręcają ludzi na różne fantazje i utopie przez co społeczeństwa się rozwarstwiają, ludziom odbija, przestają być czujni i respektować prawa czy rozsądek, nakręcają dług publiczny, nakręcają konsumpcje, niszczą planetę i wszystko co spotykają na swojej drodze jak każdy opętany.
Prawica reaguje, wie wszystko po fakcie, jak już jest za późno, zabiera i ogranicza, szuka kozłów ofiarnych, ludzie ze sobą walczą przez co społeczeństwa rozpadają się jeszcze bardziej, konsumpcja spada, rośnie inflacja a to sprawia, że się szuka dróg na skróty i oszczędności przez co niszczenie planety postępuje jeszcze bardziej.
Jedno i drugie to tylko oblicza tego samego szaleństwa.

Polityka to tylko taki teatr, scenariusz sztuki pisze natomiast rozwój technologiczny oraz ewolucja, ewentualnie de-ewolucja religii i sfer związanych z duchowością człowieka.
Autor: Klopton  Dodano: 30-10-2018
kobieta - Cierpienie Hamleta nic nie da...
Za 2-3 lata zacznie sie kryzys w Europie. Polska musi miec silny rzad, zeby stawic opor Niemcom i Rosji, zeby nie zostac wchlonieta w ich orbite. Kryzys w gospodarce Niemiec rozlozy sie rownomiernie na cala Europe. U nas dosc duzo sie o tym mowi, nawet, ze start bedzie juz w r.2019.
Wkrotce dowiemy sie wszystkiego i przezyjemy to w praktyce. Wlasciwie, u nas kryzys zaczal sie juz dawno, nic dziwnego, rzad utrzymuje tak duzo ludzi niepracujacych, plus wandalizm i dewastacja dobr obywatelskich i spolecznych. Na szczescie koniunktura jest jeszcze dosc wysoka, ale tak nie bedzie caly czas-jak wiemy.

Spoleczenstwa czuja przesyt postmodernizmu. To najglupsza epoka jaka byla dotychczas, z demonicznymi ludzmi wladzy. Panstwa Zachodu powoli zaczynaja sie uwalniac od tej strasznej utopii.

Polacy powinni sprezyc sie i odsunac od wladzy ludzi zdeprawowanych, niemoralnych i zlodzieji. Nie wiedzialam, ze w Polsce sa takie egzemplarze wladzy, teraz wiem bardzo dobrze. Najwyzszy czas rozliczenia sie z nimi, zeby nie calowac pozniej zaby.

P.S. Ma Pan duzo racji, ale trzeba byc aktywnem i wybrac cos lepszego. Zmiany sa zawsze pozytywne.

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 30-10-2018
kobieta - Klopton - polecam artykul
http://wgospodarce.pl/informacje/55701-henri-malosse-dominacja-niemiec-oznacza-rozpad-ue
Autor: kobieta  Dodano: 30-10-2018
Klopton
Polska musi mieć silny rząd? A jak, skąd, skoro Polska to kraj ludzi słabych i nie do końca mądrych? Silny rząd bierze się z doświadczeń, a od 300 lat tutaj ludzie mają doświadczenia tylko w kolaboracji z wrogimi sąsiadami i w ślepym naśladownictwie.
Rządzeniem zajmują się służby, banki i korporacje, politycy wykonują tylko ich polecenia. Polska nic nie musi prócz adaptacji do tego co nieuniknione.
Im mniej człowiek zaadaptowany tym bardziej sterowany, bo zawsze z czymś walczy jako pożyteczny idiota.
Ja tutaj nie zalecam dekadencji, a bardziej odpuszczenie pewnym sprawom bo albo są to urojenia rozpuszczonych ludzi zachodu z których nic nie będzie, albo są to sprawy już dokonane i przesądzone. Rzeczywistość ma swoje prawa a te znajdują się poza teatrem który serwują media, politycy, edukacja itp.Teatrem nie ma sensu się zajmować, no chyba że ktoś lubi :)
Autor: Klopton  Dodano: 30-10-2018
kobieta - Do czytelnika "ptaszek"
https://www.wykop.pl/link/4605691/miliardy-euro-wyciagniete-z-panstwowych-kas-ta-afera-moze-dotyczyc-polski/

Mozna znalezc informacje w jez. polskim w internecie. Czy cos sie nie zgadza?
Autor: kobieta  Dodano: 30-10-2018
Klopton - @kobieta
Jak takie "śledztwo" przeprowadzają "dziennikarze europejski redakcji" to nie jest to żadne śledztwo, a jedynie ogłoszenie rządowe, że zaczną nakładać nowe podatki i regulacje na zwykłych obywateli. Takimi informacjami przygotowuje się umysły mas na "zaciskanie pasa". CI co kradli nadal będą kraść, tylko w jakiś inny sposób, a na nieposłuszne firmy średniego kalibru korporacje teraz będą miały broń do ich wyniszczania.
To trzeba umieć odczytywać takie ogłoszenia rządowe. To są wstydliwi ludzie i tak wprost to nie powiedzą o co im chodzi :)
Wszystkie obecne działania rządów będą wymierzone w małych i średnich przedsiębiorców a także i w duże przedsiębiorstwa które nie chcą fuzji z korporacjami. Gdzieś w latach 70 skończył się świat jaki niby znamy. Dziś korporacje chcą mieć na własność wszystko i tylko to będziemy obserwować.
Regulacje klimatyczne, bezpieczeństwo, prawa autorskie, uprawnienia służb, uszczelnianie systemów podatkowych, regulacja rolnictwa, rynku nasion, polityki prozdrowotne i eko - to wszystko ma wyniszczyć przedsiębiorczość obywateli i oddać władzę korporacjom.
To jest właśnie postmodernizm w obszarze ekonomi.
Autor: Klopton  Dodano: 31-10-2018
kobieta - Klopton
U nas media oskarzaly SEB, ze zarobil na operacji 2 miliardy koron. Media sa w rekach dawnych polskich Zydow, wiec caly czas jest sie zmuszonym szukac drugiego dna. Od niedawna pojawily sie dwie male gazety prawicowe i duzo blogow, ktore serwuja inna rzeczywistosc.
Mlodzi ludzie beda zmuszeni zajac sie wielkimi sprawami naszego swiata. Musimy miec nadzieje, ze wyprowadza swiat na prosta.

Wczoraj obejrzalam film "Gud, Polen och politiken" (Bog, Polska i polityka).
Niektore czesci filmu troche sie zdezaktualizowaly. Mimo wszystko wyczuwa sie, ze ludzie opozycji byli mocno pod wplywem ideologii, zadnej debaty do siebie nie przyjmujac, agresywnie rzucali hasla: demokracja, prawa czlowieka, wolne sady itd, nic kreatywnwgo od siebie. To wygladalo na wojne-zimna wojna o wladze, ktora dalej trwa i ma duzy wplyw na Europe.
Wg ideologii eliminowali przeciwnikow, zamiast zajmowac sie opracowaniem programu na nastepne wybory-jak w demokracji. Przegrali, nie ma co ich zalowac, chcieli utopijnej rzeczywistosci dla panstwa i dla siebie. Sa tez przyczyna tego, ze rzad i spoleczenstwo wybralo tego typu ruchy jako "odpowiedz na ich pytanie". Znieczulica w zwiazku z katastrofa samolotowa pozostawia dlugi niesmak u widza.
Teraz czekamy na zmiany w polityce niemieckiej i UE. Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 31-10-2018
kobieta - Klopton
https://wpolityce.pl/polityka/418941-uroki-dogrywki-prezydenckiej-w-miastach

Bardzo dobry tekst. Wyjasnia "dzialania/sprawowanie" wladzy nad spoleczenstwem w Polsce i nie tylko.
Autor: kobieta  Dodano: 31-10-2018
Klopton
Młodzi ludzie to się muszą zająć sobą. Bo jak ktoś siebie nie zna i sobą nie włada to niech za wielki świat się nie zabiera.
To jest teatr, można oglądać tylko dla rozrywki lub oczyszczenia ale zmieniać sztukę gwizdami i krzykiem na sali? Słaba to będzie sztuka.
Lepiej zająć się sobą, własną innowacją aby kreować coś nowego i wydajniejszego lub własną duchowością aby wiedzieć kim się jest i po co, bo wtedy takim człowiekiem nie da się sterować i manipulować, nie jest się ani statystą ani jednym z widzów w tłumie, o takim człowieku już warto napisać ciekawy spektakl, a jeśli jego postać jest w roli głównej, to czy nie on jest wielkimi sprawami naszego świata?
Autor: Klopton  Dodano: 31-10-2018
R.Brzeziński robbo
Istotą postmodernizmu jest to,że w miejsce "pewnych" tj.niewątpliwych ,ewidentnych itp.wyjaśnień .opowiedzieć się za pewnymi z wielu.Tak naprawdę widoczny w świecie jest wzrost pluralizmu.Jesteśmy w więzi z innymi,ewentualnie nie ponieważ nie chcemy.Niemniej wiemy,że zmienia się świat,człowiek.Zmianom podlegają warunki życia.
I co istotne widoczny jest pluralizm wśród ludzi ze względu na ideologie,obyczaje,poglądy.Postmodernizm obejmuje szerokie spektrum tak w architekturze ,jak i społeczeństwie.I tu i tu postmodernizm zrywa - jak pisał A. Anzenbacher z "uniwersalnymi koncepcjami modernizmu".To znaczy zostało odrzucone podkreślane w modernizmie "wszechogarniające roszczenie do ważności i prawdy".W ich miejsce postmodernizm proponuje radykalny pluralizm.Osobiście mnie to niepokoi .
To znaczy w istocie wielokrotnie prawdy zaakceptowane nimi nie były ,jak i wiele akceptowanych takimi się okaże.Niemniej przekonanie ,że jej nie ma,jest przytłaczające,przynajmniej w  moim odczuciu.Nie jest niczym złym przeświadczenie W.Welscha,że istnieje nieprzekraczane prawo do wyrażania różnych rodzajów "wiedzy" itp..Nie wszyscy chcieliby ,żeby tak było.A wy?
Autor: R.Brzeziński robbo  Dodano: 01-11-2018
Klopton
Postmodernizm zrywa z wszelkimi prawdami, wartościami i znaczeniami a pluralizm jest przecież mnogością praw, wartości i znaczeń, jedynie nieuporządkowaną w jeden spójny światopogląd. To już raczej obnażenie postmodernizmu z jego iluzji,
Co 2 tyś lat zmienia się era astrologiczna, obecnie z ryb na wodnika i w tym okresie przejściowym zawsze pojawia się relatywizm, pluralizm i co najważniejsze, rozkład starych wartości i chaos.
Ostatnio taką samą sytuację obserwowaliśmy za czasów Rzymu: wędrówki ludów i napływ emigrantów, rozbicie pogańskich, plemiennych struktur społecznych zastępowanych tamtejszą technokracją jaką ofiarowało Imperium, później monoteizmem, szybki skok cywilizacyjny powiązany z dewastacja otoczenia, klęski klimatyczne, wzrost znaczenia handlu, relatywizm moralny, rozwiązłość, wyobcowanie tożsamościowe całych mas ludzkich, wzrost rozwarstwienia społecznego i dysproporcje w podziale majątków, to wszystko dało reakcje przeciwną, potrzebę utworzenia jednego wspólnego światopoglądu jako odpowiedź na ten chaos. Powstały 3 wielkie religie.

Za jakieś 100-200 lat się uspokoi, ale aby mogło być lepiej, musi pierwsze być gorzej. Teraz wkraczamy w okres błaznów i szaleńców u władzy (Neron Kaligula), potem do władzy dochodzi wojsko i generałowie a potem emigranci i koniec.
Autor: Klopton  Dodano: 02-11-2018
kobieta - Poczytajcie o wspolnej znajomej
http://www.friatider.se/msb-betalar-tv-miljoner-skattekronor-f-r-rapport-om-att-bek-mpa-alternativ-media-i-sverige

Teraz uwaza sie za neokonserwatystke, ktora udziela porad w jaki sposob zaglodzic alternatywne media.
Autor: kobieta  Dodano: 02-11-2018
kobieta - A Wolter mowil o wolnosci wypowiedzi
Postmodernizm - Postdemokracja

Facebook, istagram, Twitter, blogi, inne alternatywne media, to platforma za ktora ukrywali sie: Merkel z lewica liberalna, gloszac, ze dzialaja one prywatnie, sa bluznierstwem.

Wolnosc wypowiedzi zostala ograniczona, pod wzgledem opinii jest duzo tabu. Alternatywne media zmuszone sa umieszczac swoje strony za granica, aby chronic sie przed cenzura. Merkel glosila, ze establishment wladzy unii, stara sie zwalczac bluzniercze poglady w nowy sposob tzn. przez cenzurowanie alternatywnych platform mediow, zeby wykluczyc to, co wladze zamierzaja zakazac.

UE, podobnie jak ONZ, jest autorytarna instytucja, ktora usiluje legitymizowac wszystkie " postepowe ograniczenia demokracji" i wolnosci slowa. Demokracja musi podporzadkowac sie instytucjom miedzynarodowym. Panstwa narodowe spadly do stanowiska "jednej" gminy". Panstwa moga decydowac tylko w niektorych sprawach-w wiekszosci wytyczne reguluje unia, czyli centrum. c.d.
Autor: kobieta  Dodano: 02-11-2018
kobieta - Postdemokracja
Polski rzad probujac ograniczyc dzialania rzadzacych utopistow, krytykuje EU za propagowanie "legalnego imposybilizmu". (Brak respektu i lamanie obowiazujacego prawa. Prawo unijne, uniemozliwia spelnienie woli ludu, a powinno ustapic jej pola. Nie moze byc dwoch demokracji). Przyklad: opozycja w Polsce.

Dyktatorzy glosili poddanym posluszenstwo, unia przewidziala odpowiedzialnosc ladniejsza-posluszenstwo wszystkim postdemokratycznym wartosciom. Nomenklatura mowi, ze w ten sposob dzialaja w interesie obrazonych (znaczy wszystkich postkomunistow, hegemonow, Arabow ...), ofiar i tredowatych.

Demokracja opiera sie na glosowaniu wyborcow na podstawie wlasnej perspektywy, wlasnego interesu, ktory otwiera sie na moralistyczna krytyke demokracji: dobrej postawie wartosci, wtedy demokracja uznana jest za dobra.

Opozycja trzyma sie twardo postdemokratycznej (postmodernistycznej) ideologii, nawet za cene zniszczenia wlasnego narodu. Liberalna demokracja to nie to samo co klasyczna demokracja.

P.S. W tej sytuacji wskazane jest wspieranie rzadu za wszelka cene.

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 02-11-2018
kobieta - Sowjetyzacja Europy Zachodniej
Wszystko wskazuje na to, ze zmierzamy ku czemus, co przypomina nieco niepowazna wersje bylego ZSSR. System Glasnost w latach 80-tych z zadowoleniem przyjal wolnosc slowa, ale z dwoma zastrzeniami. Radziecka baza wartosci miala dwa dogmaty, ktorych "pozytywnych" skutkow nie mozna bylo kwestionowac: wiodaca rola partii komunistycznej, a druga "osiagniecia socjalizmu". Te wyjatki nie byly drobnostkami, ale dokladnie tym, co kwestionowali dysydenci.
Ma sie wrazenie, ze teraz pojawia sie nowe autorytarne "odrodzenie" - kierunek w kazdym razie jest jasny. Mozemy byc swiadkami kolejnego procesu czarownic.
Zasada "nomenklatura ma zawsze racje" jest jedna z antytez demokracji. A teraz dokonuje sie niepokojaca zmiana, w ktorej demokracja rozwija sie przeciwko postdemokracji: rzad-opozycja. W zwiazku z tym niepokoj, ze lud bedzie glosowac "zle", nie wedlug narzuconej panujacej bazy wartosci. Dla lewicowych liberalow sa to trudne rozwiazania problemu, dlatego te piruety wyborcze. Udawanej dobroci z ludu pieniedzmi moze byc koniec. A opozycji jest tego zal. Pytanie: Jaki to ma zwiazek z dobrem Narodu?

Pozdrawiam

P.S. Ostatnie komentarze napisalam z inspiracji dzisiejszych mediow.
Autor: kobieta  Dodano: 02-11-2018
kobieta - Demokracja "kartelowa"
Poprawiam-Sowietyzacja w tytule na gorze.

Entuziazm demokracji polega na tym, ze demokracja jest dobra, powinna zostac ulepszona i poglebiona. Zamiast tego, w panstwach unii nastepuje przeniesienie wladzy lokalnej na krajowa, a nastepnie z narodowej na ponadnarodowa. O co tutaj chodzi?

Przymus przyjmowania imigrantow ma byc zgodny z decyzjami centralnymi nomenklatury unii. To jest ostatnim krokiem do wyeliminowania "malej" kontroli lokalnej. Demokracja "kartelowa", ktora nie ma nic wspolnego ze znana nam demokracja, dazy do ograniczenia mozliwosci niezadowolonych obywateli i zachowaniu tylko tych "konstruktywnych", ktorzy wspieraja ten typ demokracji. "Niekonstruktywnych" nalezy pozbawic wszelkich wplywow i brania jakiegokolwiek udzialu w organizowaniu struktury wspolnoty unijnej.

Migracyjna umowa ONZ w sprawie migracji jest "wymiana Europejczykow". To ostatni dzwonek, zeby nie wspierac projektow unijnych, zwlaszcza projektu "wymiany ludzi". Liczba krajow, ktore sprzeciwiaja sie globalistycznej umowie migracyjnej zwieksza sie, jest to pozytywne zjawisko.

Okazuje sie, "ze wymiana ludzi" nawet w duzym imperium jest dosc latwa. Ci, ktorzy to zrozumieli chca reform.
Autor: kobieta  Dodano: 04-11-2018
Klopton - @kobieta
Ekonomia Zachodu jest postawiona na długu, konsumpcji dóbr i systemie ubezpieczeń społecznych. To funkcjonuje dzięki demografii, jeśli liczebność spada, trzeba ją ratować emigrantami.
Demokracja to zabawa dla ludzi odpowiedzialnych i samodzielnych, już lepszej niż mamy to nie uraczymy bo ludzie z każdym pokoleniem rodzą się co raz to bardziej upośledzeni i ubezwłasnowolnieni więc władze będą przejmowały kartele.
Lud żyje w takich iluzjach jakie zaserwował tutaj w filmiku J. Peterson - czyli, że to wszystko zachód sobie wypracował sam swoją inteligencją i ciężką pracą.
W rzeczywistości wszystko było postawione na długu i manipulacji walutą, aby to utrzymać potrzebna była wysoka konsumpcja, aby ją utrzymać potrzebne były tanie surowce, tania siła robocza i innowacje udające lepszą jakość. To się kończy bo frajerów dających się okradać i wyzyskiwać jest już co raz to mniej. Druga sprawa to ubezpieczenia i medycyna, z perspektywy wydajności, jest to wartość ujemna, a ten sektor rośnie, więc pogarsza jakość życia. Obie iluzje mogły czarować dzięki demografii, bo konsekwencje przerzucano na kolejne pokolenia. Tym kolejnym jesteśmy my, i na następne już nikt nie chce przerzucać, więc się ściąga emigrantów aby utrzymać ułudę przy życiu.
Autor: Klopton  Dodano: 04-11-2018
Klopton - @kobieta c.d.
Proszę się tym cyrkiem nie przejmować i zapomnieć o mądrych książkach filozofów i socjologów o tym jak to powinno być to i tamto. Świat który znamy jest już skończony, w pewnym sensie jest to koniec historii, jej klasycznego toku powtarzalności.
Skala zniszczeń jakich dokonało współczesne "nowoczesne" rolnictwo, medycyna oraz technologia elektryczna jest ogromna i co najważniejsze...nieodwracalna. Dzisiejsze dzieci rodzą się chore, wszystkie, mają uszkodzone DNA, już nie wspominając o wymieraniu biologii planety. Aby to zatrzymać potrzebna jest depopulacja, redukcja ludzi do jakiś max 500mln. (w ONZ słyszy się takie głosy ale to przecież niewykonalne).

Jedyni ludzie do których można zaaplikować stare kategorie, jedyni "niezniszczeni" żyją w Azji centralnej i na Syberii, z tym, że w Azji centralnej nie ma wody ale Rosja z Indiami i Iranem już budują szlak handlowy, niedawno podpisano jakieś pierwsze porozumienia.
Reszta świata już wybrała....ponowoczesność, czyli krótszą lub dłuższą eutanazje. Polska teoretycznie jeszcze mogła by wybrać kurs na Rosję, ale to tylko teoretycznie, bo większość Polaków tego nie chce, biegną tam gdzie kolorowe światełka i wesoła muzyka.
Autor: Klopton  Dodano: 04-11-2018
Klopton - @kobieta c.d.
Oczywiście, ci wszyscy którzy wybrali ponowoczesność nie wymrą, natura część usunie bo klimat do tych zanieczyszczeń elektromagnetycznymi będzie musiał się dostosować, niewykluczone że wiele miast wybrzeży Europy i USA zniknie niczym Atlantyda, ale wielkość populacji się utrzyma, bo takiej liczby ludzi nie da się usunąć ot tak, bez katastrofy o skali wręcz kosmicznej, także ten scenariusz odpada.
To co się zmieni to definicja słowa człowiek, bo ci ponowocześni będą brnąć głębiej w niszczenie obecnego DNA a w jego miejsce wejdą syntetyki. Będziemy mieli pod gatunek człowieko-robotów i częściowo taki osobnik będzie miał super moce ale będzie też ubezwłasnowolniony i zarządzany zewnętrznie. To będzie siłą rzeczy musiało działać jak mrowisko, oparte na syntetycznych polach morfogenetycznych, więc tutaj indywidualność jak i wybór światopoglądu i własnego zdania będą zagadnieniami nieznanymi kompletnie. Postmodernizm jest właśnie takim wstępem do tej rzeczywistości, przygotowuje dla niej materiał budulcowy.
W ponowoczesnym świecie demokracja będzie zbędna, więc nie ma sensu się łudzić, że da się złapać dwie sroki za ogon, skoro te pojęcia się wykluczają wzajemnie.
Autor: Klopton  Dodano: 04-11-2018
Doradca - Doradca Finansowy Trójmiasto
Zasada "nomenklatura ma zawsze racje" jest jedna z antytez demokracji. A teraz dokonuje sie niepokojaca zmiana, w ktorej demokracja rozwija sie przeciwko postdemokracji: rzad-opozycja. W zwiazku z tym niepokoj, ze lud bedzie glosowac "zle", nie wedlug narzuconej panujacej bazy wartosci www.doradcafinansowy-trojmiasto.pl/. Dla lewicowych liberalow sa to trudne rozwiazania problemu, dlatego te piruety wyborcze. Udawanej dobroci z ludu pieniedzmi moze byc koniec. A opozycji jest tego zal. Pytanie: Jaki to ma zwiazek z dobrem Narodu?
Autor: Doradca  Dodano: 09-11-2018
kobieta - Kierunek w prawo...
Byly doradca prezydenta Trumpa Steve Bannon stworzył The Movement (Ruch, fundacja) w Brukseli, ktory ma zjednoczyc skrajna prawice przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

Mysle o jednym: unijna szkatulka z dukatami jest pusta i zbliza sie kryzys, ale zaczyna kabaret. Czy myslicie podobnie jak ja?
Zeby tylko nie okazal sie byc ”drugim” z wasikiem!

Ciekawe jak to sie bedzie mialo do liberalnej lewicy w Polsce? Czy teraz beda donosic na Polakow do Steve'a?

P.S. Zycze Wszystkim Polakom udanego Marszu Niepodleglosci. Trzymajcie sie Razem.

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 09-11-2018
kobieta - Hej Doradco Finansowy,
Teraz rozumiem, kto egzystuje pod nickiem "ptaszek".

Na finansach nie znam sie, ale na ekonomii troche.

Odczytuje komentarz jako rzucenie do mnie malego oczka przez Baltyk.

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 10-11-2018
kobieta - Mr Tusk cesarzem Europy?
http://www.friatider.se/tusk-till-orb-n-r-du-nationalist-s-r-du-ingen-kristdemokrat

Prezydent Rady Europejskiej Donald Tusk zaatakował węgierskiego premiera Viktora Orbána podczas Kongresu EPP w Helsinkach.
”Jesli jestes nacjonalista, nie jestes Chrzescijanskim Demokrata".

Swiat postmodernistow zmierza w kierunku smietnika historii, a oni dalej glosza swoje nudne, jalowe madrosci i wartosci, krzycza tez na ludzi.

Wczoraj w naszej TV wystapil lider czerwonych, tych najbardziej na lewo i powiedzial, ze bedzie popieral wyjscie z UE. Jednym slowem, zaczyna sie wielkie mieszanie bigosu. Madrzy moga na tym skorzystac.

Czerwoni i lewica liberalna, teraz boja sie ksiecia ciemnosci Steveà, bo on nienawidzi Sorosa.
Autor: kobieta  Dodano: 10-11-2018
kobieta - Powolne sowietyzacja Europy Zachodniej
Demokracje majaca podstawe w ”ludzie”, zastapiono systemem wartosci unijnego establishmentu: politykow i biurokratow, ktorzy napedzaja sowietyzacje panstw unii.

Marine Le Pen, pomimo dobrego miejsca we francuskich wyborach prezydenckich w 2017, nadal pozostaje autsiderem. Przyczyna jest jej kontrowersyjna wypowiedz, ze zdecydowanie nie zgadza sie, kiedy nie mozna przejsc francuskimi ulicami, poniewaz sa blokowane przez maszerujacych niemieckich zolnierzy, lub modlacych sie muzulmanow.

Na nazistow mozna narzekac, ale nie na muzulmanow. “Wolne slowo” jest chronione immunitetem poslow PE, ale ta wypowiedz doprowadzila do uniewaznienia immunitetu parlamentarnego. Ochrona okazala sie nie byc ochrona.

Le Pen zostala oskarzona o rozprzestrzenianie przemocy. Sad nakazal – sad o ktory tak walczy opozycja w Polsce, przeprowadzic badania pod katem choroby psychicznej. Odmowa jest uwazana za podstawe prawna dla dalszego scigania i byc moze zatrzymania.

Podstawa warosci jest gleboka bron politykow i biurokratow unijnych.

c.d.
Autor: kobieta  Dodano: 11-11-2018
kobieta - Przyklad z Niemiec
Brutalne zabojstwo mieszkanca miasta Chemnitz, dokonanego przez dwoch imigrantow, wywolalo ogromne demonstracje. Reakcja ludnosci byla silna, ale reakcja politycznego i medialnego establishmentu byla na tyle dziwna, ze zignorowala zbrodnie, a zamiast tego starala sie demonizowac mieszkancow miasta. Zarzucano mieszkancom, ze utworzyli grupe, ktorej celem bylo polowanie i zlinczowanie imigrantow w miescie.

Jednak lokalni decydenci i media nie zaakceptowali tej krytyki.
Wsrod demonstrujacych byl minister Sachsen, ktory stanowczo powiedzial do mediow, ze jest to falszywa wiadomosc, absolutnie niezgodna z prawda. Wsrod demonstrujacych “nie bylo motlochu, nie bylo polowania” – powiedzial.

I tu nasuwa sie pytanie: co to za brzydka gra, w ktora bawi sie kanclerz i media rzadowe - autorytety panstwa.

W UE, w wielu dziedzinach rzadzi przypadek. Kazdy moze byc oskarzony o rasizm - faszyzm – nazizm - bolszewizm.

Media dzialaja jak kiedys w NRD – Lügenpresse.
c.d.
Autor: kobieta  Dodano: 11-11-2018
kobieta - Wielka Brytania
Angielskie klamstwo jest bardziej zbiurokratyzowane. Podobnie jak w Szwecji, zaprzeczenie etnicznemu pochodzeniu przestepcow jest czesto tabu. Kiedy empiryczne fakty przenikaja jako wyjasnienie, natychmiast wyplywaja okolicznosci lagodzace lub zaciemiajace sytuacje. Czesto wyjasnienie, ktore jest opinia, okreslane jest jako dogmat religijny.

Przez dlugi czas pakinstanscy pedofile wykorzystywali seksualnie mlode angielskie dziewczeta.
Fobia rasistowska jest dosc silna w Anglii, wiec wladze spoleczne kiedy zjawisko zostalo ujawnione, zaslonili oczy obiema rekami i milczeli. Policja i organy sadowe rowniez zdecydowaly sie klamac ze wzgledu na wielokulturowosc. ”The Jay Report” opublikowano w miescie Rotherham. Wg sondazu, 1400 dziewczat bylo wykorzystywane seksualnie: gwalty, bicie, maltretowanie, narkotyki itd, od dziesiecioleci. Kiedy sprawa wyplynela na powierzchnie, pojawily sie oczekiwania, ze wladze zaczna dzialac, poniewaz pekla banka klamstw i tajemnic. Nic takiego sie nie stalo, wszystko zamieciono pod dywan. Mieszkanki miasta probowaly cos zrobic w tej sprawie, ale szybko zostaly osmieszone i wyciszone.
Autor: kobieta  Dodano: 11-11-2018
kobieta - c.d. Wielka Brytania
Byly lider angielskiej Ligi Obrony (pilka nozna) Tommy Robinson, przekwalifikowal sie na dziennikarza spolecznego i raportowal na zywo przebieg procesow sadowych pakistanskich pedofilow. Pomimo, ze dostal zgode na miejsce z ktorego mogl rozmawiac z kamera , wladze miasta wytoczyly mu process. Robinson zostal skazany na 13 miesiecy wiezienia.
Zarowno proces przeciwko niemu, jak i te, ktore sledzil i raportowal staly sie tajemnica. Procesy sadowe byly polityczna improwizacja. Nawet bylo podejrzenie, ze Robinson zostanie w wiezieniu zamordowany, co byloby praktycznym rozwiazaniem dla organow zajmujacych sie procesami.

Panstwa unii – z wyjatkami, naduzywaja prawa przeciwko swoim przeciwnikom politycznym.
Autor: kobieta  Dodano: 11-11-2018
kobieta - Dzien 11/11 poswiecilam sprawom
polskim.
Francja, Niemcy, Anglia- panstwa Europy Zachodniej dotkniete choroba zaczynaja sie rozpadac.
Bez ”wladzy ludu”- spoleczenstwa obywatelskiego nie ma demokracji.
System prawny bedzie coraz bardziej radzieckim; zachowuje sie serie liberalnych idealow, ale stosuje sie mase sprzecznych zasad przy pomocy kamuflazu.
Wolnosc wypowiedzi zostaje zaatakowana. Pozytywny wizerunek skutecznej polityki prowadzacy do reelekcji, jest zagrozony przez zwiekszona wiedze, ze panstwa znajduja sie na krawedzi rozpadu.
Elita nie chce ani nie moze odwrocic rozwoju spolecznego, ale kontynuuje wybrany kurs: wiecej wielokulturowosci, WIECEJ UE i wiecej islamizacji.
”Jedyna droga” naprzod powoduje, ze krytyka zostaje zaostrzona i powstaja coraz wieksze wymagania dotyczace legalnosci i akceptacji ludnosci.
Spoleczenstwa doswiadczaja coraz powazniejszych naduzyc wymiaru sprawiedliwosci i coraz szerszej cenzury.

P.S. Polacy moga byc dumni, ze maja madrych i doswiadczonych przywodcow, ktorzy beda dazyli z innymi politykami do zreformowania unii.

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 11-11-2018
Lipiński - nowy mesjasz?
Widziałem kilka wykładów tego pana i jestem głęboko zaniepokojony poziomem jaki prezentuje.
A powoli wychodzi na nowego mesjasza internetów..... ale, że tu na tym portalu? Gość co w drugim słowie odwołuje się do słowa bożego zapisanego w biblii.
Autor: Lipiński  Dodano: 12-11-2018
kobieta - Pisalam w temacie...
http://www.friatider.se/polen-varnar-f-r-fns-migrationsavtal-hotar-v-rt-folks-s-kerhet

Polska ostrzega przed porozumieniem o migracji ONZ. "Zagraza bezpieczenstwu naszych obywateli".
Autor: kobieta  Dodano: 14-11-2018
kobieta - Lewicowy liberalizm naszych czasow
Cechy: niedojrzalosc, zycie bez wartosci i odpowiedzialnosci, pasozytnictwo i wyzysk, arrogancja, egoizm itd.
J.Peterson, mi sie kojarzy z nowoczesna wersja 10 przykazan bozych i starych (filozoficznych) przyslow, ktore zawieraja najwazniejsze wartosci i reguly dla dzialalnosci czlowieka wszystkich czasow.

Najwazniejszym przeslaniem J.Petersona jest to, ze formuluje I redefiniuje klasyczny zachodni liberalizm, ktory jest w jaskrawym kontrascie z ideologia lewicowo-liberalna (bez)tozsamosci, ktora obecnie serwuja socjalisci, lewicowo-liberalne partie, centrum- tez przechyla sie w lewo, i media.
Chaos lewicowo-liberalnego postmodernizmu wg. Petersona, mozna uporzadkowac za pomoga ideologii chrzescijanskiej, chociazby jako odtrutki i narzedzia przejscia do swiata bardziej wartosciowego.

Arystoteles, Pitagoras, Arkimedes, Theofrastos och Galenos byli doskonalymi przyrodnikami i matematykami swoich czasow. Kreowali rzeczywistosc calkowicie uporzadkowana. Do tego trzeba mieć wewnętrzną siłę, dyscyplinę i samopoznanie. Nie byli tez slabi i tolerancyjni, w stu procentach nie byli elita zlodziei pasozytujaca na narodach panstw. Nigdy tez nie kpili z ludzkich wierzen i nie okrzykneli sie ateistami. Identyfikowali sie z konserwatywnym swiatem porzadku.
Autor: kobieta  Dodano: przedwczoraj
kobieta - Wladza i postmodernizm-marksizm
https://www.youtube.com/watch?v=xSudDg0xZV0

Poprawnosc polityczna i postmodernizm. Jordan B Peterson

Peterson omawia powody/przyczyny: dlaczego marksistowski postmodernizm odrzuca kulture zachodnia, wlacznie z klasycznym liberalizmem?

Filmik, ktory oswietla umysly naszych czasow. To prawdziwa krynica wiedzy J. Petersona - oczywiscie.

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: przedwczoraj
Rafał Poniecki - Co w tym dziwnego?
Sztuka, moda, kultura są rządzone w podobny sposób. Do głosu i do rządów dochodzi młode pokolenie, które z definicji niejako ma w sempiternie to, co było uznawane i szanowane przez wcześniejsze pokolenia. A że sami często goowno potrafią wymyślić, a we łbach im się nie mieści, że mogli by tylko nieco zmodyfikować, czy poprawić to, co ich ojcowie wytworzyli, to mamy właśnie to, co mamy.
Ale oni się tym nawet zachwycają, tak jak zachwycają się np. brzydką dziewczyną do połowy ogoloną na łyso, wydziaraną i wykolczykowaną we wszelkich możliwych miejscach. Hasłem dnia jest: zrób coś, czego nikt przed tobą nie zrobił.
A nawiązując do tytułu, to postmodernizm odrzuca nie tylko kulturę zachodu.
A w ogóle, to modernizm to coś nowego, dzisiejszego. A postmodernizm to będzie w przyszłości, ale tylko dla nas. Dla nich będzie ichniejszą teraźniejszością.
Autor: Rafał Poniecki  Dodano: wczoraj

Pokazuj komentarze od najnowszego

« Wróć do strony
Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365