Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.144.172 wizyty
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 306 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
(..) wiara w Boga jest jednym ze sposobów wyrażenia "woli" wiary w cokolwiek. Natomiast odrzucenie wiary w żaden sposób nie stanowi wyznania, że nie wierzy się w nic.

Dodaj swój komentarz…
Głos Rozsądku - Na temat żółtych kamizelek
Dla mnie niezrozumiałe jest to czemu z państwa demokratycznego żółte kamizelki chcą za wszelką cenę państwo o ustroju komunistycznym.Zniesienie wolności rynku, upaństwowienie własności prywatnych, odcięcie się od świata.
Do czego to doprowadzi? Tylko do osłabienia pozycji Francji na tle innych krajów, niemocy rządzących krajem wobec jakiś ''Żółtych kamizelek,,
A zaczęło się tak niewinnie od reakcji ludzi ubranych w kamizelki na podwyższenie cen paliwa przez prezydenta Macrona.
Chociaż te postulaty by nie prowadziły do rozbicia kraju, ale większość z nich jest nie do spełnienia,bezsensowna a niejedne lepiej zostawić bez komentarza.
Wygląda więc na to, że ludzie piszący te postulaty w ogóle nie znają się na tym o czym piszą.
Według mnie ten kraj bez najmniejszego problemu mógłby wyłudzić te protesty, ale czemu tego nie zrobił?
Nie dowiemy się aż do czasu kiedy sam prezydent i rząd Francji nam nie powiedzą czemu nie stłumili protestu w na samym początku.
Autor: Głos Rozsądku  Dodano: 15-07-2019
Reklama
kobieta - 2000 "Zoltych kamizelek"..
2 000 osób z „Żółtych kamizelek” zostało rannych.
Michelle Bachelet, szef ds. Praw człowieka w ONZ, udziela „wyjątkowej reprymendy”, chce tez sledztwa w sprawie przemocy wobec protestujących ”Żȯłtych kamizelek”.

Francja chetnie wskazywala na prezydenta Syrii Assada, czy zamordowanego byłego przywódcę Libii, Khadaffiego, kiedy użyli przemocy wobec ludzi.

Teraz ta sama krytyka skierowana jest przeciwko Francji, ktȯra użyła przemocy przeciwko ruchowi protestowemu.

Aż 2000 protestujących zostało rannych, ale ”Żȯłte kamizelki” mowią, że liczba ta jest znacznie wyższa.

Według doniesień ponad 100 osób doznało poważnych obrażeń. Ludzie, między innymi, stali się ślepi, maja odstrzelone ręce. 17 osób straciło oko.

- Żółte kamizelki protestowały przeciwko wykluczeniu ze spraw gospodarczych i publicznych, powiedziała Bachelet w swoim dorocznym przemówieniu przed Radą Praw Człowieka ONZ w Genewie.

- Zachęcamy rząd do kontynuowania dialogu, w tym kontynuacji toczących się obecnie krajowych dyskusji, i wzywamy do pełnego zbadania wszystkich zgłoszonych przypadków nadmiernej przemocy.

P.S. Wydarzenia we Francji to wazne swiadectwo, ze UE trzeba koniecznie zreformowac.
Autor: kobieta  Dodano: 12-03-2019
kobieta - Ateisci z Brukseli-celowa farsa LGBT?
Wegierski rzad twierdzi obecnie, ze istnieje "tajny" plan UE, aby przeforsowac globalne umowy migracyjne ONZ we wszystkich krajach UE.

Ryzyko wojny domowej we Francji-francuscy generalowie ostrzegaja Macrona", zaangazowanie przeciwko narodowi" oznacza podpisanie porozumienia.

Dziewiec panstw nie podpisalo paktu, ale to nic pewnego, ze to bedzie mialo jakies znaczenie.

- Dokument, którego węgierska stacja telewizyjna M1 uzyskała kopię, pokazuje, że UE potajemnie pracuje nad tym, aby Umowa Migracyjna ONZ była obowiązkowa dla wszystkich państw członkowskich, chociaż dziewięć państw członkowskich na nią nie głosowało, powiedział minister Wegier w oświadczeniu.
Tutaj, opozycja jest bardzo zaniepokojona sytuacja, tym bardziej, ze sluzalczy rzad podpisal pakt. Kabaret LGBT, to byc moze uspienie ateistow, zeby wdrozyc ten pakt migracyjny ONZ.

www.friatider.s(*)lla-l-nder-fns-migrationsavtal

Otworzyc orginalny tekst pod niebiekim tekstem.

P.S. Pomyslec o wspolej strategii nie zaszkodzi.
Autor: kobieta  Dodano: 11-03-2019
kobieta - LGBT-absurdalna farsa krajow Unii
To pierwszy przypadek opisany przez media alternatywne. Tego typu przypadki to codzienna rzeczywistosc, do tego gwalty. Wiem, ze media zagraniczne zajmuja sie tym tematen.

www.friatider.s(*)-bussen-jag-kom-nyss-fr-n-irak

Imigracja stanowi zagrozenie dla kobiet i dziewczynek. Strach wynika w duzej mierze z molestowania kobiet przez snujacych sie bez celu wedrownych grup mlodych mezczyzn, czesto nowo przybylych.

Zonie Macrona moze to nie grozi.
Autor: kobieta  Dodano: 07-03-2019
kobieta - Lewica-liberalna jest slepa...
-Według Macrona, nacjonalizm i jego kłamstwa prowadzą do druzgocących problemów, takich jak Brexit-moze jest odwrotnie, zobaczymy. Dawno temu, kupcy sami wybierali rynki swiata.
Emmanuel Macron twierdzi więc, że opowiada się za zdrową zmianą UE, w przeciwieństwie do nacjonalistów. I twierdzi, że jest po stronie ludzi – Zȯlte kamizelki twierdzą coś innego.

"W tej Europie ludzie naprawdę przejęli kontrolę nad swoją przyszłością”. Prawda: Wielokulturowosc w jednym worku, w rekach ideologicznych dyktatorȯw.
Macron także rysuje podobieństwa do II wojny światowej.

Wojne mamy od dawna. Młodziez uzbrojona w broń, ktȯrą wymierzają w sprzedawcȯw, albo personel bufetowy w szkolach, zeby dostac ciastko, kanapkȩ, cos innego-nie dostana, to strzelaja w co popadnie. Okradanie starych ludzi i dzieci z pieniedzy przy bankomatach, z telefonow itp. Ludzie zadźgani nożem w parkach, na ulicach, w pralniach i roznych miejscach. To jest wojna, ktora trwa nieustannie. Strzelanina gangȯw narkotykȯw, ktȯrej ofiarą padają przypadkowi ludzie. Komentowanie dramatycznych wydarzen jest spoleczenstwu zabronione. W internecie tez bedzie zabronione!

P.S. Tylko “Europa Ojczyzn” zawiera potencjal rozwojowy narodow.
Autor: kobieta  Dodano: 06-03-2019
kobieta - Znana struktura systemu...
-Aby zabezpieczyć naszą niezależność, powinniśmy również zakazać partiom politycznym w Europie finansowania z obcych mocarstw-finansowania z komunistycznej fundacji Sorosa i tym podobnych. Powinniśmy zakazać wszelkich internetowych stron promujących nienawiść i przemoc, ponieważ poszanowanie jednostki jest podstawą naszej cywilizacji, kontynuuje-Wolter mȯwil o wolności słowa, komunisto!
Prezydent mówi, że chce skutecznej kontroli granicznej, ale także dalszej imigracji. Lewicy-liberalnej, ktoś musi wyjasniċ, że niekontrolowa imigracja juz zagraża egzystencji narodȯw.
- Europa, która patrzy w świat, powinna stawić czoła Afryce, którą powinniśmy włączyć do przyszłego paktu. Akceptując wspólny los, rozwój Afryki wspiera ambitne i nieobronne: inwestycje, partnerstwa na poziomie uniwersyteckim, edukacja dla dziewcząt-najpierw inwestycja w rozwoj Europejczykow, tradycyjny handel z kimkolwiek. Chińczycy zaczȩli od sprzedaży szmatek, a dzisiaj sa potega.
- Wolność, ochrona, postęp. Na tych filarach zbudujemy Odnowienie Europy. Dalej nacjonalisci, którzy nie mają żadnego rozwiązania, na wykorzystanie niezadowolenia wśród naszych ludzi–klamstwo. Humanizm europejski wymaga działania: europejski czy globalny? Czy on w ogole wie czym jest humanizm?
Autor: kobieta  Dodano: 06-03-2019
kobieta - Przyszłość jest w Afryce-Macron
Prezydent Francji w dramatycznej mowie o przyszłości Europy-znaczy, w sluzbie wladzy i ideologii. Europa, która patrzy w świat, powinna byc zwrocona ku Afryce, z którą powinniśmy zawrzeć przyszły pakt, akceptując wspólne przeznaczenie, powiedzial. To jest diabelski pakt.
Wspȯlczesny exodus Afrykanow do Europy potrwa z tydzień, może trochȩ dlużej.

Macron obawia się wyborów europejskich, gdzie widzi śmiertelne zagrożenie ze strony nacjonalistów. Pozwȯl społeczeństwom decydowaċ o własnych procesach rozwojowych.

Prezydent Francji E. Macron próbuje teraz zastraszyć ludność europejską przed zbliżającymi się wyborami europejskimi. Wielkim zagrożeniem są nacjonaliści, którzy według Macrona nie mają żadnych praktycznych rozwiązań, mówi w swoim pamiętnym przemówieniu "Odnowa Europy". Europa sluży (jest miejscem) wszystkim orientacjom politycznym-gwarancja demokracji ”ludu”. Kto wygra sztafetȩ polityczną decyduje urna wyborcza.

Między innymi chce "ekspertów", aby chronić europejską demokrację, a tak zwana "nienawiść" w sieci jest całkowicie zabroniona – The communist party decided everything.
Autor: kobieta  Dodano: 06-03-2019
kobieta - "Niepokoj we Francji" ...
https://sv.gatestoneinstitute.org/13705/oro-frankrike

Artykul mozna konwertowac na inne jezyki.

Artykul wyjasnia problematyke narodu francuskiego ujarzmionego przez lewicowo-liberalna demokracje-odniesienie do narodow unii.
Autor: kobieta  Dodano: 08-02-2019
kobieta - Dobra i aktualna ksiazka
Christophe Guilluy - geograf

To dobra książka, chociaz jest również napisana z wyraźnej lewej perspektywy.

"Fractures Françaises" "Periferins Frankrike" (Peryferie Francji)

Czytalam i pisalam. W dalszym ciagu jestem pod wrazeniem ksiazki.

Zyje w centrum takiego systemu i jestem swiadoma tego co sie dzieje.

Mam nadzieje, ze zainteresowalam czytelnikow.

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 05-02-2019
kobieta - Burzuazyjna "klasa rzadowa"
Guilluy opisuje, jak nawet francuscy muzułmanie zwracają się ku nowej burżuazji, często w wyniku niezwykle liberalnej polityki tego ostatniego. W kampanii na dużą skalę muzułmańscy rodzice zabrali dzieci ze szkoły jeden dzień w miesiącu w odpowiedzi na plan wprowadzenia "teorii płci" do edukacji, że kampania zakończyła się sukcesem. To, co dzieje się we Francji, to nie integracja, to separatyzm. Część tego opisuje Guilluy jako religijną endogamię, młodsi ludzie tworzą teraz rodzinę z innymi młodymi ludźmi z tego samego religijnego środowiska.
Ogólnie rzecz biorąc, książka Guilluy jest bardzo satysfakcjonująca nawet dla Szwedów. Rozbija on wiele politycznie poprawnej ideologii i pokazuje, że za rozmową o "otwartości", "antyfaszyzmie" itp. kryją się bardzo konkretne i samolubne interesy. Opieka nad imigrantami niekoniecznie jest tak poważna, jak może się wydawać, gdy władze się rozprzestrzeniają, chodzi o tanią siłę roboczą i uczynienie zwykłych ludzi – nas Europejczykow, niewidzialnymi.
Autor: kobieta  Dodano: 05-02-2019
kobieta - "Fractures Françaises"..
Guilluy pisze: celem dzisiejszego modnego antyfaszyzmu nie jest Front Narodowy; To klasa robotnicza musi zostać umazana faszyzmem, aby skargi zwykłych Francuzów zostały odrzucone jako "populizm". Krótko mówiąc, "faszyzm", "rasizm", "ksenofobia" itd. To słowa, które niczego nie opisują, są one używane przez nowy autorytet, aby uciszyć zwykłych ludzi. Kiedy tylko imigranci są określani jako biedni i wrażliwi, oznacza to, że zwykli Francuzi i Szwedzi stają się niewidzialni.

Fakt, że zwykli Francuzi są przesiedleni na peryferie, oznacza, że obecnie rzadko mogą sobie pozwolić na odbycie podróży klasowych przez edukację. Zamiast tego w wielu społecznościach imigrantów powstała lokalna klasa średnia, dla tych, którzy podejmują wysiłek, w metropolii pracuja i kształca się niezależnie od retoryki "rasizmu". Jednak według Guilluy coraz częściej nowe fale imigrantów zagrażają wczesniejszym imigracjom, tak jak grożą rdzennym Francuzom.
Wśród rdzennych Francuzów prowadzi to do nacjonalizmu i regionalizmu, na przedmieściach częściej do religijnego odrodzenia różnego rodzaju.
Autor: kobieta  Dodano: 05-02-2019
kobieta - Licza sie tylko wartosci...
Bardzo interesujący jest opis Guilluy, w jaki sposób reszta Francji porzuca "rządową Francję", przestaje podążać za swoimi mediami, przestaje głosować na partie i przestaje poważnie traktować swoją ideologię. Tylko 20 procent respondentów w ankiecie uważa, że dziennikarze mówią prawdę, 72 procent postrzega polityków jako skorumpowanych. Klasa robotnicza przestała angażować się w "ruch robotniczy" i częściej głosowała na Front National.
W zglobalizowanym społeczeństwie ludzie decydują się bronić swojego kapitału kulturowego i społecznego, ponieważ jeśli traci on wartość, nie ma nic. Większość Francuzów mieszka w jednym miejscu lub regionie. Ich korzenie, społeczność, sieć i kultura stają się cennymi zasobami, które trzeba bronić przed masową imigracją i globalizmem.
Coraz więcej osób jest narażonych na bezrobocie, brak bezpieczeństwa i ubóstwo, a coraz więcej osób jest klasą pracującą. Żółte kamizelki mogą wskazywać, że maja rację. Dobrze prosperująca i bezpieczna klasa średnia nie chce ani nie ośmieli się rzucić wyzwania policji. Co ciekawe, analiza ideologiczna Guilluy'a to także jego opis antyfaszyzmu jako "broni klasowej", broni do użycia przeciwko klasie robotniczej.
Autor: kobieta  Dodano: 05-02-2019
kobieta - Zjawisko opisal Christophe Guilluy
Większość, którzy nie należą do żadnej z tych dwóch grup, sa w kulturze nieobecni, “milczacy”- kozioły ofiarne dla "rasistów".

Francja zmonopolizowała kulturę, debatę i politykę. Nowa burżuazja przywłaszczyła klasyczne interesy klasy robotniczej, przejęła także stare partie lewicowe, równolegle z opuszczaniem ich przez robotników.
Imigranci są niedostatecznie reprezentowani w mediach, ale w rzeczywistości dotyczy to również ubogich białych. Ci, którzy są nadreprezentowani, nie są ogólnie "białymi ludźmi", są oni konkretnie członkami nowej burżuazji. Ich grupy docelowe również należą w dużym stopniu do tego samego kręgu lub do jego fanów. To pozwala im obrażać wartości większości bez straty finansowej, jeśli tego chca.
Ich ideologia pasuje jak ulał do ich zbiorowych interesów. Kiedy mówią, że są dla "otwartego społeczeństwa", jest to na przykład sposób na wymieszanie kart. W rzeczywistości nowa burżuazja poświęca się socjalnemu apartheidowi. Mieszkają w drogich dzielnicach i umieszczają swoje dzieci w prywatnych szkołach. Dlatego otwarte granice nie mają na nie wpływu, zamiast tego mają dostęp do taniej siły roboczej i broni, która uderzy zwykłego Francuza w głowę ("rasistki!"). Kiedy mówią, że są "przeciwko kapitalizmowi", to znów chodzi tylko o retorykę.
Autor: kobieta  Dodano: 05-02-2019
kobieta - Zycie Francuzow i innych narodow...
"Rządowa Francja" żyje w metropolii - "nowe cytadele". Wyparli zwykłych Francuzów z części miast poprzez proces zwany gentryfikacją, średniozamożni robotnicy nie mogą obecnie żyć w rosnącej części metropolii. A w dzielnicach, w których mogli sobie pozwolić, nie mogą żyć, ponieważ te dzielnice zostały przejęte przez imigrantów. Rodowici Francuzi są odsunięci od francuskich programów miliona, banlieues, poprzez "wojnę oczu". Groźne spojrzenia na klatce schodowej są doświadczeniem wielu Francuzów, wielu porusza się, zanim zacznie zajmować się czymś więcej niż tylko złym okiem. Francuscy Żydzi zostali wysiedleni z kilku dzielnic, w których żyli, poprzez "zagrażające spojrzenia, obelgi, a czasem fizyczne ataki" stając się częścią codziennego życia.

Zwykli Francuzi są niewidzialni w dużych miastach. Są także niewidzialni w kulturze i mediach wyprodukowanych przez rząd Francji. Sytuacja jest w zasadzie taka sama w Szwecji, skupia się na wyższej klasie średniej i imigrantach. Nowa burżuazja przejęła zarówno społeczeństwo, jak i kulturę. Jeśli śledzisz reklamy i debatę publiczną w Szwecji i we Francji, łatwo możesz odnieść wrażenie, że większość to albo wyższa klasa średnia, albo imigranci.
Autor: kobieta  Dodano: 05-02-2019
kobieta - Nowa francuska rewolucja-peryferie
“ Globalizacja doprowadziła do podziału kraju na metropolie i peryferie. Metropolie to obszary bezpośrednio związane z gospodarką światową. Są miejsca pracy, pieniądze i możliwości edukacyjne. Ale większość Francuzów nie mieszka w tych dużych miastach. Żyją na peryferiach: wieś, jak i wiele małych i średnich miast. Tam państwo nie jest często największym pracodawcą”. Podobnie jest w Szwecji, USA, panstwach Unii i wspolczesnego swiata.

Krótko mówiąc, globalizacja ma zarówno zwycięzców, jak i przegranych. Zwycięzcami są bezwzględna klasa wyższa, jeden procent w Stanach Zjednoczonych. Dotyczy to George'a Sorosa i podobnych aktorów. Jest jeszcze nieco większa grupa, ktora zyskala na globalizacji i masowej imigracji. Klasa dominujaca nowej burżuazji lewicowo-liberalnej – zwana tez ”klasa rzadowa”. W Polsce przywilej nalezal do opozycji, ktory utracila w 2015 r. Znajdziemy tutaj tych, którzy żyją w metropolii, są zaopatrzeni w tanie, i wdzięczne usługi w wyniku masowej imigracji, albo czerpia pelnymi garsciami z podatkowego skarbca panstwa. Ale większość stanowi "niższą Francję", ”nizsza Ameryke” itp. zwykłych ludzi, klase srednia, robotników, chłopów i tak dalej. To ta większość wzięła teraz żółte kamizelki. c.d.
Autor: kobieta  Dodano: 05-02-2019
kobieta - ”Mrok elit” lewicowo-liberal..
We Francji prezydent Macron z establishmentem (elita wladzy) sa przez kilka miesięcy poddani próbie przez ludowe powstanie w formie ”Zoltych kamizelek”. Mimo, że spotkało ich wiele brutalnych rozruchów, protesty nie wykazują oznak spadku.

70 procent Francuzów dziś uważa, że "we Francji jest zbyt wielu obcokrajowców", a 60 procent zgadza się z stwierdzeniem "nie czujesz się już jak w domu we własnym kraju".

Niepopularni przywódcy w Europie powinni również liczyć sie z protestami na ulicach i placach.

Globalizm, poprawność polityczna, agresywne dażenie politykȯw do wladzy i masowa imigracja nie są z góry ustalone, ludzie mogą reagować tak jak we Francji. W ten sposób ”Zółte kamizelki są pożytecznym przypomnieniem i niebezpiecznym przykładem, w zależności od tego, o kogo pytasz. Wiele ponadto wskazuje, że podobne protesty rozprzestrzenią się na resztę Europy przed burzliwym rokiem 2020, który nas czeka. c.d.
Autor: kobieta  Dodano: 05-02-2019
kobieta - "Zȯlte kamizelki" w wyborach do UE
"Zȯlte kamizelki" wezmą udział w wyborach do UE. Grupa działaczy we francuskim ruchu protestacyjnym "Zolte kamizelki", w tym tygodniu uruchomiła własną listę wyborców do Parlamentu Europejskiego w maju, na czele z 31-letnią Ingrid Levasseur.

Według sondażu instytutu Elabe nowa lista może uzyskać 13 procent głosów w wyborach.

Lista nazywa sie RIC (Référendum d'initiative citoyenne), Inicjatywa Referendum Obywatelskiego, która jest powiązana z wymogami demokracji bezpośredniej z kilkoma referendami.

Francuzi daza do calkowitego wyeliminowania wplywow na francuska polityke: Rothschildow, Sorosa i ich lewicowo-liberalnych pacholkow - w pierwszym rzedzie Macrona. Mysle, ze tego typu zjawisko, rowniez otwiera drzwi rzadowi i wyborcom w Polsce.
Autor: kobieta  Dodano: 27-01-2019
kobieta - c.d.
W Norwegii, Macron wyraził później żal, że pomógł zniszczyć kraj tak bogaty, i sprawnie funkcjonujacy jak do tej pory. W grudniu 2017 r. Prezydent Syrii Bashar al-Assad oskarżył Francję o wspieranie terroryzmu nawet w Syrii. "Ci, którzy popierają terroryzm, nie mają prawa mówić o pokoju" - powiedział Assad.
Autor: kobieta  Dodano: 26-01-2019
kobieta - Macron świętuje rewoltę w Wenezueli
Ruch protestu “Żȯłtych kamizelek” trwa.
Prezydent Francji twierdzi, że jest "człowiekiem ludu", ale protestujący nazywają go "wielka marionetka banków" .
E.Macron świętuje popularną rewoltę w Wenezueli, gdzie setki tysięcy ludzi demonstrowało przeciwko rządowi socjalistycznemu."Po nielegalnych wyborach Nicolasa Maduro w 2018 r. Europa popiera przywrócenie demokracji, pochwalam odwagę setek tysięcy Wenezuelczyków maszerujących za swoją wolność", pisze na Twitterze. Jednak wydaje się, że sam nie jest skłonny oddać swojej władzy Francuzom.

Ponieważ demonstracje poważnie zagrażają globalizmowi, systemowe media zasadniczo przestały je zgłaszać. Grupa obiecuje po raz pierwszy protestować w nocy. ” Będziemy zbierać się każdej nocy od soboty i dalej, będziemy kontynuować do końca krajowej debaty, pisze protestujący na Facebooku według RT. Zrobimy Plac de la République naszą gigantyczną obwodnicą”.

Ingerowanie Francji w innych krajach nie jest tak piękne. W 2011 r. Francja zaangażowała się w "dostarczanie broni libijskim rebeliantom pomimo embarga na broń ONZ". Islamiści odegrali "ważną rolę" w powstaniu przeciwko ówczesnemu przywódcy Khadaffiemu, który uczynił z Libii jedno z nielicznych bogatych i dobrze funkcjonujących państw w Afryce.
Autor: kobieta  Dodano: 26-01-2019
kobieta - ”Akt 10”, sobotnie manifestacje
"Żółte kamizelki" w nowych protestach-chcą widzieć podatki dla globalistów, a nie robotników. Próba prezydenta Macrona, by zdławić demonstracje "ogólnonarodową debatą", wydaje się nie działać tak dobrze.

www.friatider.s(*)alister-i-st-llet-f-r-arbetare

"Żółte kamizelki" we Francji, chca usunąć lewicowego globalistę E. Macrona od władzy prezydenckiej, zadaja podatkow dla globalistow.

"Opodatkowanie firm wielonarodowych-a nie robotników", jest napisane na jednym z wielu plakatów.

Protestujący wymachują francuską flagą i strzelają rakietami. Niektórzy niosą ze sobą nagrobki z tektury, aby uczcić ludzi, którzy zginęli w wypadkach podczas demonstracji. Zostały one umieszczone pod dużym banerem z tekstem "Obywatele w niebezpieczeństwie".

Poza Paryżem,"Żółte kamizelki" zebrały się także w miastach takich jak Strasburg, Bordeaux, Tuluza, Dijon, Béziers i Awinion, według RT.

Policja zamówiła w sobotę 5 000 policjantów tylko w Paryżu, i 80 000 w całym kraju. Filmy na Twitterze pokazują, jak pojazdy opancerzone jeżdżą przez Tuluzę w południowej Francji.

VIDEO RT
Autor: kobieta  Dodano: 19-01-2019
kobieta - "Moc jest na twoich kontach"
Rewolucja znajduje się w twojej karcie bankomatowej. Jest to motto sobotniego "dziewiątego aktu" Zoltych kamizelek” we Francji. Tym razem chcą zwrócić uwagę rządu, opróżniając banki z gotówki - w celu wywołania nowego kryzysu finansowego.

Dziewięć tygodni po rozpoczęciu ruchu demonstranci, którzy nazywają siebie “Żółtymi kamizelkami”, uzywaja nowego narzędzia w walce z prezydentem Emmanuelem Macronem: swoją kartȩ bankomatową.

Chodzi o to, że obywatele w całej Francji w sobotę rano, powinni udać się do bankomatów i wyjac dużą ilość gotówki, aby wzbudzić obawy w sektorze bankowym, a w dłuższej perspektywie opróżnić banki z pieniądzy, sparaliżować je i stworzyć mały kryzys finansowy.

Ostatecznym celem jest skłonienie rządu francuskiego do spełnienia kilku żądań “Zoltych kamizelek” – odejscie Macrona, zmiana przepisów podatkowych i reforma systemu demokratycznego, na demokracje "ludu".
Autor: kobieta  Dodano: 12-01-2019
Psyklok
Właśnie francuskie władze zrównały w prawie demonstrantów z kibolami. Udział w protestach to od teraz przestępstwo. Witamy faszyzm. To już nie jest demokracja.To zamordyzm.
Autor: Psyklok  Dodano: 12-01-2019
kobieta - Lewicowy-liberalizm zabawia sie wladza
Polityk AFD prawie zabity w "politycznie umotywowanym morderstwie".

www.friatider.s(*)politiskt-motiverat-mordf-rs-k

Frank Magnitz, ktory kieruje AFD w Bremie w Niemczech, zostal zaatakowany przez trzech zamaskowanych mezczyzn. Teraz walczy o swoje zycie, poniewaz ma duza otwarta rane w glowie. Badzmy z nim myslami.

Pomimo brutalnego ataku, szwedzkie liberalne media nadal podzegaja do partii poprzez zwyczajowe obrazliwe sformulowania, takie jak "ksenofobia, inne wybrane slowa, ktore zmniejszaja wartosc krytykow imigracyjnych.

P.S. Dzieki ulotkom, wszyscy jestesmy "uswiadomieni".

Trzymam kciuki za polski rzad. Dziekuje za odslone prawdy z lat 90- tych. Uczylam sie o tym w czasie studiow.

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 08-01-2019
kobieta - "Macron jest przeciwko narodowi"
Rzad koalicyjny we Wloszech stanal po stronie francuskich "Zoltych kamizelek".

Minister spraw wewnetrznych, Matteo Salvini, uwaza, ze francuski prezydent sprzeciwil sie wlasnemu narodowi.

"Popieram uczciwych obywateli, ktorzy protestuja przeciwko panujacemu prezydentowi, ktory jest przeciwko wlasnemu narodowi" - powiedzial.
Autor: kobieta  Dodano: 07-01-2019
kobieta - Révolution-"Wyeliminuj przywileje elit"
Brutalne starcia miedzy protestujacymi a policja we Francji.

Przypowieść o rewolucji francuskiej w 1789 roku nie jest zbyt odlegla.

“Żółte kamizelki” nadal wymagaja odejścia E. Macrona oraz likwidacji przywilejow elit. "Wyeliminuj przywileje elit" - glosiły hasla.

Teraz ruch opublikuje także trzystronicowy manifest skierowany do Macrona, gdzie mówi:

"Gniew zamieni się w nienawiść, jeśli będziesz kontynuował, od piedestału, ty i twoi współpracownicy, patrzycie na zwykłych ludzi jako żebraków".

Tym razem zaatakowane sa glowne zalozenia lewicowego liberalizmu.
Autor: kobieta  Dodano: 05-01-2019
kobieta - Fort de Brégançon, kryjȯwka M
Protesty przeciwko prezydentowi Francji E. Macronowi trwają. Ostatnio około 40 osób z "Żółtych kamizelek" próbowało szturmować coraz bardziej niepopularny średniowieczny zamek prezydenta na Francuskiej Riwierze.

Fort Bregancon był domem letnim dla francuskich prezydentów od 1968 r., obecnie takze dla E. Macrona.

Jednak nie jest jasne, czy prezydent był w zamku, gdy jego przeciwnik próbował wejść. Oficjalnie nie zostało ujawnione, czy 41-letni Macron i jego 65-letnia żona Brigitte spędzają Boże Narodzenie w zamku.

Demonstracje w Bregancon coraz bardziej przypominają rewolucję francuską w 1789 r.,spowodowaną między innymi marnotrawstwem życia ówczesnej monarchii. Nie tylko zamek ma własną prywatną plażę. Według RT, francuski prezydent niedawno zainstalował również basen - za 34 000 euro. Luksusowa instalacja nie powinna wpaść w gust francuskiego narodu "Żółtych kamizelek" - tak mysle.

www.rt.com/news(*)6-macron-vacation-yellow-vest/

Do Siego Roku!
Autor: kobieta  Dodano: 30-12-2018
kobieta - Mozna popatrzec z dystansu...
Sa obojetni na odpowiedni wysilek przeciwko koncentracji wladzy i zwiekszeniu zdrowia psychicznego spoleczenstwa. Symbolizuja halas i niekonczace sie zadania polityczne. Wszelki sprzeciw jest marginalizowany, jawny brak rozwiazania politycznego, ktory domaga sie politycznej i spolecznej Europy dla narodow. Cala Europa wymaga nowych wymiarow politycznych i innej polityki.
Podczas gdy samochody plona i kamienie lataja w powietrzu, pompatyczni politycy nakrecaja sie do dzialania. W rzeczywistosci obracaja sie troche w lewo, troche w prawo z przestarzalym sposobem myslenia, ktory nie daje im zadnych odpowiedzi. Podobnie jak roboty ze starym programowaniem, zatrzymaly sie gwaltownie i probuja zrobic jakis skret, ale wydaja tylko metaliczny dzwiek i nie moga sie uruchomic.
W mediach, roznej masci publicysci mecza sie zeby napisac cos co oderwie ludzi od problemow niezadowolenia i polaryzacji. To tylko proba wzniesienia ludzi na przestworza, zeby wykrzyknac: “Mamy odpowiedz”. Ale piszacy sa tylko odzwiernymi, ktorzy trzymaja polityczne myslenie z humanizmem jako baza w odpowiedniej odleglosci. To juz sie zdezaktualizowalo. Czy lud sie podniesie, czy kraj zginie?

P.S. Podziwiam polski rzad, za niekonczaca sie przepychanke z zolnierzykami wojny kulturowej.
Autor: kobieta  Dodano: 28-12-2018
kobieta - Strategie liberalow
Nowy blok po to, by pompatyczni politycy obronili sie wobec obywateli. Niezadowolenie z estblishmentu w tym kraju jest gorsze niz kiedykolwiek, w calym zachodnim swiecie.

Ale dobry film dobiega konca, kino ma zostac oproznione, wszyscy musza wyjsc na ulice i wrocic do rzeczywistosci.

CD, upowaznieni przez wyzsza potege, by zachowac czystosc od politycznie niewiernych, predzej czy pozniej zostana zmuszeni do rozpadu z trzaskiem.
Demokraci liberalni bez swietej cnoty, egzaltowani i banalni, niesprawiedliwi, ktorzy wykluczaja i polaryzuja ludzi, tych, ktorzy sa zmartwieni, czuja sie zmarginalizowani i pogardzani.

Pomimo wydarzen w Paryzu, uczynili z demokracji ekskluzywny klub, wiedzac, ze ich demokracja jest kwestionowana. Robia to, zeby nie dac ludziom alternatywy glosowania na Szwedzka Demokracje-rzad prawicowy. Utrzymac wladze za wszelka cene. Przez dziesieciolecia zastepowali w tym kraju powszechnosc, zarowno indywidualizm jak i kapistalistyczna “shot-yourself culture”.

Dzisiaj Szwecja jest jednym z najbardziej “nierownych” krajow w Europie. To polityka dzisiejszych CD, z niewielka zmiana wladzy na przestrzeni lat stworzyla taka sytuacje.
Autor: kobieta  Dodano: 28-12-2018
kobieta - Nowi/starzy liberalowie w Szwecji
Mittendemokraterna, Middle democrats, Center-Demokraci

Jak wiecie od 9 wrzesnia, mamy rzad administracyjny i prawdopodobnie beda nowe wybory.
Granice polityczne Szwecji ulegly zmianie. Powstaje nowy blok partyjny Mittendemokraterna, utworzony z roznych kolorow, od socjaldemokratow do umiarkowanych. Liberalne gazety lacza ich wszystkich do wspolnej bitwy z lewicowymi ekstremistami i Szwedzkimi Demokratami-populistami.
Polityka zmienia sie nagle w torbe pelna dobroci, podczas gdy slon w pokoju obok (SD), patrzy na ten koktajl dobroci sfrustrowany.
Center Demokraci glosza, ze sa najlepszym wyborem polityki i chca budowac kraj od nowa. Mowia o sobie: nowy sojusz, taki mily dla spoleczenstwa, taki rowny, przyjazny dla firm, przyjazny dla srodowiska i politycznie czysty. Jestesmy tymi, ktorych moga chciec normalni Szwedzi.
Lewicowi ekstremisci-partia lewicy, jak dotad nie odwazyla sie zrobic cokolwiek poza odrobina podziwu dla Jeremy'ego Corbyna, Yanisa Voroufakisa i innych w "dzikiej" Europie.
Kiedy CD, niezaleznie od ostatniej mieszanki, stana sie zwyciezcami wyborow, Partia lewicy bedzie trzymana w kosmicznej odleglosci od wladzy. Ktos moglby sie zastanowic, dlaczego potrzebujemy innych opcji niz CD. Oj,mam skojarzenia z dzialaniem opozycji w ciagu roku w Polsce.
Autor: kobieta  Dodano: 28-12-2018
kobieta - Demokracja "populistow"
Liberalowie zapomnieli, ze demokracja nie jest baza wartosci polaczona przez ciala miedzynarodowe, bez zasady wiekszosci obywateli.

“Populistow” nierewizjonistyczne spojrzenie na demokrację ma kluczowe znaczenie i atrakcyjnośc dla populacji panstw. Demofobia elity i jej anty-populizm są dwoma odrębnymi koncepcjami tej samej drogi. Istnieje prawdziwy problem liberalizmu, to problem samego populizmu, ktory polega na tym, że nalega on na więcej demokracji.
Spoleczenstwa ograniczane przez socjalizm w pelerynie fanatycznego liberalizmu, beda glosowac na anty-elitarnych, pro-demokratycznych politykow –”populistow”.

”Populistyczny” poglad wydaje sie bardziej klasycznie liberalny niz elit liberalizmu socjalistycznego sprawujacych wladze w panstwach Europy Zachodniej. Idea wyjsciowa UE jest wspaniala, teraz wymaga reform, oczyszczenia z fanatycznego liberalizmu.

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 21-12-2018
kobieta - Fanatyzm liberalow
Dla liberalow jest jasne, ze prawa uniwersalne stana sie rzeczywistoscia w wymiarze swiata, jesli tylko rzady beda liberalne. Powod dla ktorego eliminuja inne barwy polityczne.
Alexis de Tocqueville mowil, ze interesom ludzkosci lepiej sluzyc bedzie szczegolna ojczyzna, niz proba rozpalenia namietnosci do calej ludzkosci. “Demokracja ze swoja wrazliwoscia, troska o dobro ogolu, daje szanse kazdej jednostce”.
Liberalowie daza do interpretowania wszystkich problemow i koordynowania zycia spoleczenstw – totalne kreowanie rzeczywistosci.
Wsrod niebezpieczenstw serwowanych przez elity liberalne jest polityka tozsamosci- daza do pozbawienia nas tozsamosci narodowej i nie tylko. Wprowadzaja transplciowe toalety, celebruja roznorodnosci, poszukuja nastepnej uciskanej mniejszosci itd. Za przeciwdzialanie polityce tozsamosci jest sie oskarzonym o populizm. Liberalowie toleruja dewiantow z ich krytyka. Tolerancja i prawa mniejszosci sa podstawowa wartoscia liberalizmu, podczas gdy szacunek jest podstawową wartością dla hierarchii, zarówno prawnej, jak i kryminalnej. Szybciej oskarżaja o fobię przeciwko grupie mniejszościowej, niż o fobię większościową. c.d.
Autor: kobieta  Dodano: 21-12-2018
kobieta - Strategie...
Transformacja wywolala chorobe systemu. Dla uzdrowienia sytuacji, liberalowie zaczeli wtlaczac wiecej socjalizmu i coraz wiecej rzadow centralnych. Elity przyjely taktyke bycia nieczulym na opozycje ludu w sposob destrukcyjny, wprowadzajac wiecej antydemokratycznych filtrow. ”Liberalowie musza zachowac swoja obrone przed niechecia tlumow”.
Kregi liberalne zaczely glosic, ze ”ludzie sa zbyt glupi (krotkowzroczni, rasistowscy, seksistowscy, transfobowi, nacjonalistyczni, bigoteryjni), aby podejmowac sensowne decyzje, a beznamietni eksperci potrzebuja dodatkowych uprawien”.
Swiatowe koncerny podporzadkowuja sobie swiat, stajac sie nastepnym totalitarnym systemem, gdzie lewica-liberalna podporzadkowala media, skolonizowala prawice, a najwiecej do powiedzenia ma swiat bankierow.
Elity liberalne przy pomocy filtrow ignoruja wole narodu. Politycy liberalni duzych miast, ryzykuja kreacje inflacji kupujac glosy za pieniadze wyborcow. Nie preferuja zasady, ze ich polityka mogla stac sie dla wyborcow rozczarowaniem, a demokracja “ludu” daje wyborcom mozliwosc, zeby nie glosowac na nieudanych politykow.
To nacjonalizm jest przeszkoda zaczeli mowic liberalowie-“Liberalizm narodzil sie globalny”. c.d.
Autor: kobieta  Dodano: 21-12-2018
kobieta - Transformacja;wiedza tlumow-demofobia
Liberalizm konstytuuje prawa czlowieka do wolnosci, ale w praktyce–realliberalizm-staje sie ideologia coraz bardziej autorytarna, elitarna i nietolerancyjna. Niektorzy czolowi liberalowie martwia sie wydarzeniami w swiecie zachodnim, znaczy odchyleniami dzisiejszego liberalizmu od podstawowych, zrownowazonych wartosci liberalizmu: elitaryzm i demokracja ; odgorne zarzadzanie i samoorganizacja ; globalizacja i samorzad lokalny ; twarde i miekkie wartosci.
Lewicowi liberalowie zachwiali rownowage wybierajac biegun pierwszy, ignorujac biegun opozycji. ”Liberalizm zostal w rzeczywistosci postawiony na glowie”. Pytanie: czy liberalowie moga sami naprawic bledy?
Rzeczywistosc liberalizmu charakteryzuje sie glownie biurokracja UE i neoliberalnymi ideami gospodarczymi.
W drugiej polowie XIX w. liberalizm przeksztalcil sie z filozofii malych przedsiebiorstw i malych miasteczek w filozofie wielkich firm i miejskich biurokracji. Rozwoj postrzegany jest nie jako zmiana, ale jako ”transformacja”. c.d.
Autor: kobieta  Dodano: 21-12-2018
kobieta - Francja
”Zolte kamizelki” mowia, ze nie ustapia. Z liberalna demokracja nie da sie prowadzic dialogu. Musi dojsc do ustapienia Macrona i zmiany polityki spolecznej. Naszym najwazniejszym postulatem jest wprowadzenie demokracji przedstawicielskiej. Macron moze sobie mowic co chce, ale to juz koniec z nim - mowia. To tak jakby rzadzaca partia i spoleczenstwo, chcialo teraz przeprowadzic dekomunizacje w Polsce - tak jak zrobili to Czesi w swoim czasie.

U nas jest jeszcze gorzej. Wczoraj ukazal sie w mediach art. lidera partii zielonych, ktory chce przesiedlic Szwedow, ktorzy nie lubia wielokulturowosci. “Samotni mlodzi imgranci” demonstruja i zadaja mieszkan, opieki i pieniedzy - to czego brakuje.
Socjaldemokraci i lewica liberalna zyja w swoich milionowych willach, a od biednego spoleczenstwa chca wiecej pieniedzy na imigracje. Caly czas czerwoni mowia, ze trzeba byc przygotowanym na przyjmowanie imigrantow teraz i w przyszlosci.
Przez przypadek mozna zostac zastrzelonym, pobitym, okradzionym, zgwalconym/a itd.

www.friatider.s(*)iktet-p-ingrid-74-hon-r-rasist

Artykul - Kobieta pobita w pralni za "rasizm", przez kryminaliste z Afganistanu.

P.S. Od r.2015 krytykuje polityke Europy.
Autor: kobieta  Dodano: 16-12-2018
AnnaRacjonalist - Wygoda nade wszystko...   1 na 1
Niestety, obawiam się, że tak jak oceniam Francuzów na bazie mniejszego lub większego z nimi kontaktu - postulaty te mnie nie dziwią a wręcz wywołują uśmiech na twarzy. Bynajmniej nie wesołości to dowód...
O ile zgadzam się co do produkcji oleju palmowego - sama prowadzę małą krucjatę w tym zakresie - o tyle większość tych postulatów jest jak zwykle wyrazem pokłosia rewolty z XVIII wieku. Kilka kwestii zapewne przydałoby się także Polakom, ale to już inna kwestia.
Jedno co zwróciło moją uwagę w bardzo pozytywny sposób, to to, że tak naprawdę do zjednoczenia ludzi pod wspólnymi auspicjami doszło po wypełnieniu ogólnodostępnej ankiety internetowej.
Proszę, przyjrzyjcie się bliżej temu zjawisku... części społeczeństwa nie tylko chciało się uczestniczyć, ale także po podliczeniu wyniku stwierdzono, iż skoro jest wielu chcących podobnych zmian, warto zawalczyć "o swoje". Przyznam, że jest to godne podziwu...
Autor: AnnaRacjonalist  Dodano: 14-12-2018
Robert Grzeszczyk - protest ekonomiczny   1 na 1
Zadziwiła mnie zwyczajowa u Środy "trafność" opinii, iż to protest ekonomiczny i bytowy. I tak potocznie w większości jest przedstawiany. Cieszył opór Bralczyka. A wszystko na scenie przy okazji "nomen-omen" analizy słowa "dzban*", które zdobyło pierwsze miejsce w slangu młodzieżowym za rok 2018.
*- człowiek ograniczony, niespełna rozumu
Autor: Robert Grzeszczyk  Dodano: 14-12-2018
kobieta - "Zdrada narodow Europy"
UE i ONZ maja wspolny cel: zalegalizowac nielegalna imigracje. Minister spraw zagranicznych Wegier Péter Szijjártó, ktory chce zachowac sklad etniczny w Europie ostrzega, ze 35 milionow imigrantow moze probowac dotrzec do Europy.

www.friatider.s(*)-deri-mot-de-europeiska-folken

Tekst w orginale po angielsku znajduje sie pod niebieskim tekstem- ungerska regeringen och den statliga nyhetsbyrån MTI - otworzyc markerem myszy.

P.S. Wyksztalceni ludzie zajmujacy sie tylko krytyka religii, wspieraja rezim i nie poszerzaja wiedzy w zakresie wszystkich innych dziedzin spolecznych.

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 12-12-2018
GrzeTor
Jak wygląda Francja - przykładowa stacja metra w Paryżu www.youtube.com/watch?v=EuEDuye-JmE
Autor: GrzeTor  Dodano: 11-12-2018
kobieta - ONZ António Guterres
W poniedziałek globalny pakt migracyjny został przyjęty podczas dwudniowej konferencji ONZ w Marrakeszu w Maroku.
"Świat Zachodu potrzebuje więcej imigracji, aby przetrwać. Kraje uprzemysłowione potrzebują jeszcze większej imigracji, aby ich dobrobyt przetrwał". Ogłosił w poniedziałek sekretarz generalny ONZ António Guterres w Marrakeszu. Uwaza, ze dobrobyt w krajach rozwinietych zalamie sie bez jeszcze wiekszej migracji.
Krytycy w dzisiejszych mediach napisali, ze uwazaja, ze pakt pozbawia kraje suwerennosci narodowej, staje sie kosztowny dla podatnikow, pobudzi wieksza migracje, da podstawe do wiekszej kontroli mediow. Na poczatku media pisaly, ze bedzie ulatwieniem dla studentow i pracownikow naukowych. Tak pisaly nasze media-znowu klamia. Jak to co on mowi, ma sie do wydarzen we Francji Macrona.

www.friatider.s(*)mer-invandring-f-r-att-verleva

P.S. Wyksztalceni ludzie zajmujacy sie tylko krytyka religii, wspieraja rezim i nie poszerzaja wiedzy w zakresie wszystkich innych dziedzin spolecznych.
Autor: kobieta  Dodano: 11-12-2018
GrzeTor - Macron dostał życiową szansę
Mógłby ograniczyć socjal i zrzucić odpowiedzialność za to na protestujących.
Autor: GrzeTor  Dodano: 11-12-2018
Poltiser - Idealiści i złodzieje
Problem uczciwości politycznej gry nie jest nowy. Od starożytności do chwili obecnej manipulowanie informacją, prawem i powszechnymi wierzeniami jest, było i będzie obecne. Żadne zaklinanie rzeczywistości, ani wyzwiska dla złapanych na gorącym uczynku, nie pomogą. Zawsze byli naiwni którzy wierzyli we wszystko, skorumpowani, którzy pójdą z każdym oraz idealiści, którzy zasłuchani we własne idee nie chcą i nie mają czasu, słuchać kogoś innego. Poza tymi trzema grupami uwija się banda kryminalistów, bez skrupułów ani poczucia winy.
Demokracja sprawdza się głównie tam, gdzie ludzie w większości należą do grup nastawionych na współpracę i sami wybrali sobie elity...
Problemem idealistów jest brak komunikacji i możliwości stworzenia większości.
Manipulatorzy i złodzieje zawsze znajdą chętnych do współpracy, a innych zastraszą.

Czas przestać się ekscytować epitetami, deklaracjami i klasyfikacjami. Należy - jak autor tekstu - patrzeć na czyny i ujawniać intencje. Problemy są realne i trzeba powszechnej akceptacji do walki ze skutkami galopującej głupoty polityków i bankierów nad którymi już nikt nie ma kontroli...
Autor: Poltiser  Dodano: 10-12-2018
kobieta - Pogarda do wyborcow - konsekwencje
Francuskie "Zolte kamizelki" sa reakcja na pogarde do wyborcow.

Francja, a wlasciwie Macron, placi dzisiaj cene przywodztwa oderwanego od rzeczywistosci.

Zachlysniecie sie wladza, pewnosc siebie i podniesiona do ideologii pogarda do wyborcow, prysly jak banka mydlana.

Wladza bedzie miala "wysoka cene" i innego formatu wartosc moralna. Nie kazdemu kandydatowi na przywodce bedzie sie oplacalo nim zostac.

Silni przywodcy jak Kurz, Salvini czy Orban beda pionierami do nasladowania. Wydarzenia w Francji wyznacza wkrotce nowy kierunek w polityce.

Z artykulu powaznej opozycyjnej gazety dla politycznych liderow.

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 09-12-2018
kobieta - Liberalny humanizm
Kultura jak i pozostale galezie zycia spolecznego sa w sluzbie liberalnych politykow. A wiec urzednicy, biurokraci, szefowie roznych dziedzin polityki spolecznej, czesto nie majacy nic wspolnego z dana dziedzina, sa finansowani/kupowani przez politykow–z pieniedzy podatnikow.
Lewicowi liberalowie korumpuja kulture i polityke spoleczna w celach ideologicznych. To jest agenda liberalnej demokracji. Dobrze finansowani szefowie decyduja o wyborach w panstwie. Funkcjonuja oni w stosunku do swoich politycznych pracodawcow jako ekstremisci. ”Ekstremistow” nie interesuja regiony, oni przejmuja miasta. Tylko miasto moze byc arena ich dzialalnosci. W takim swiecie, wiekszosc wytworow ludzkiej dzialalnosci nie ma ”wlasnych” wartosci, jest nieautentyczna. Nic z tych wytworow nie jest prezentowane wyborcom-wiekszosci.
Projekt EU jako Federacji, zeby zadne panstwo nie reprezentowalo swojej pozycji. W socjalizmie wszystko ma byc wspolne. Fuzja liberalizmu gospodarczego i globalizmu z polityka poprawnosci i antynacjonalizmu, gdzie wszystko jest kontrolowane przez politycznie ”naiwnych” re-aktorow – demokracja liberalna ; nazizm, komunizm.
Dlatego czesc ”Zoltych kamizelek” demonstruje.

P.S. Tak. Tak. Postwic "ich" przy gilotynie.
Autor: kobieta  Dodano: 09-12-2018
sikający pod wiatr - 40-kilogramowy argument
Paradoksalnie, Joseph Ignace Guillotin był nie tylko chirurgiem, lecz również deputowanym do Zgromadzenia Narodowego. Zauważmy, jak błyskawicznie i skutecznie działa nawet dziś urządzonko jego pomysłu. Ledwo modnisie w jaskrawych kamizelkach zaczęli je po placach rozstawiać, a już projekty wzrostu akcyzy na paliwa spadły na dno kosza. Jaki to piękny i prosty wynalazek! Jaki dobry dla przeciętnego obywatela!
Autor: sikający pod wiatr  Dodano: 09-12-2018
kobieta - Rzad tchorzy!
Haha. Racja Panie Rafale.

Tylko ze, flaga EU na wozach bojowych przeciwko "Zoltym kamizelkom" jest bardzo wymowna. Kto tlumi niepokornych? Kto odpowiada za brutalna walke z "Zoltymi kamizelkami"?

To podchodzi pod pacyfikacje ruchow spolecznych i narodowych.

A teraz prosze sobie wyobrazic niepokorny, prawicowy rzad PIS-u w Polsce albo ten niepokorny Sozialismus & Kommunismus hier. Te same konsekwencje?

Pozdrawiam

P.S. Liberalna-lewica szkoli swoich politykow u Sorosa w USA.
Autor: kobieta  Dodano: 09-12-2018
Rafał Poniecki - Są w czarnej d.
Tego można, a nawet należało się spodziewać, gdy rząd otwiera granice dla kogokolwiek robiąc z państwa przytułek dla obcych, jednocześnie olewając własnych obywateli.
Autor: Rafał Poniecki  Dodano: 09-12-2018
kobieta - Skopiowane kamizelki
Szwedzi, tez w zoltych kamizelkach, demonstruja po raz drugi przeciwko paketowi migracyjnemu ONZ, ktory rzad szwedzki stara sie przeforsowac bez debaty ze spoleczenstwem.

To wiecej niz pewne, ze wkrotce ludzie ubiora sie w zolte kamizelki i beda protestowac przeciwko polityce w Szwecji. Mysle, ze to dobry sposob, zeby doprowadzic chociaz do malych zmian w tym kraju. O wszystko trzeba walczyc, a w Polsce rzad podpisal z wlasnej woli, kierujac sie dobrem "ludu".

www.friatider.s(*)nstrerade-mot-migrationspakten

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 08-12-2018
kobieta - P.S.
Do artykuly jest dolaczony 4 -godzinny film z wydarzen w Paryzu.

Warto obejrzec.

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 08-12-2018
kobieta - "Zolte kamizelki",
zadaja rezygnacji Macrona i calkowitego zatrzymania imigracji.

Tego typu zadania maja chyba wszystkie panstwa Europy, oprocz rzadu
zawieszonego w prozni, w Szwecji. Nawet policja mowi stop imgrantom.

Odlozone planowane podwyzki podatkow przez Macrona, "Zolte kamizelki" w ogole nie interesuja. Won z globalistami! Koniec z imgracja!

Bog wysluchal Polskiego Narodu. Tak mi sie wydaje. Obserwujac scene polityczna przez rok, widzialam jak niesprawiedliwie opozycja traktowala polskie spoleczenstwo. Koniec z walka o wladze. Wracamy do normalnosci - mam nadzieje.

www.friatider.s(*)-avg-ng-och-stoppad-invandring

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 08-12-2018
kobieta - Demokracja i praworzadnosc UE ?  -1 na 1
Jak sie patrzy na wydarzenia we Francji i Belgii z perspektywy Reformacji, widac jasno, ze jest to wojna antykultury neomarksistowskiej z kultura lacinska – rzymianie i germanie ; "narodowcy" i globalisci.

Polscy prounijni neoliberalowie, wrogowie tej wladzy, ktorzy stygmatyzuja rzad, i dyskryminuja spoleczenstwo, chca oddac suwerennosc na rzecz Federacji Europy, powinni teraz opuscic kraj ”polskich faszystow” i przeniesc sie do europejskich ”slodkich”dyktatorow, wlacznie z b. prezydentem L.W.

Teraz: Dobrze byloby zawalczyc (zrobic jakis ruch) o odebranie rynku mediowego.

P.S. Mam nadzieje, ze polska policja po tych wydarzeniach w Europie, odzyska takze swoja wladze, i bedzie pilnowala publicznego porzadku w kraju - bez leku i obaw. "Nie ma tego zlego, co by na dobre nie wyszlo".
Autor: kobieta  Dodano: 08-12-2018
Klopton - @Morvoren
Żaden rząd nie wprowadza podatków bo chce, tylko dlatego że musi, PiS również.

Podatki mają lepić budżet aby można było utrzymać poziom wydatków, a że obywatele chcą więcej, więcej i więcej wydatków to się podnosi podatki. 90% ludzi nie wie przecież jak funkcjonuje państwo i skąd się biorą pieniądze, myślą że rząd je po prostu ma, choć od czasów II wojny św żaden rząd nawet na jeden dzień nie miał własnych pieniędzy. W momencie kiedy złoto przestało decydować o stabilności wymiany handlowej a w jego miejsce wszedł dolar, wszystkie pieniądze są zmyślane przez banki i pożyczane rządom a te nakładają podatki aby oddawać bankom realne pieniądze. Z racji jednak tego, że bak nie chce zmyślonych pieniędzy a jedynie realne, mające pokrycie, to oddaje się rynki i regulacje (czyli władzę rządu), co zbudowało sektor spekulacji i sprawia, że np mieszkania są drogie, jedzenie trujące a rzeki brudne. Dlatego, że żaden rząd nie ma już władzy nad niczym prócz propagandy, resztą rządzi handel.
Autor: Klopton  Dodano: 08-12-2018
kobieta - Juz wiadomo ze,
Sekretarz partii CDU Annegret Kramp-Karrenbauer, nazywana AKK, przejmuje funkcje Angeli Merkel. Prawdopodobnie bedzie takze przyszlym kanclerzem Niemiec.
Autor: kobieta  Dodano: 07-12-2018
kobieta - AKT IV-moze dojsc do smiertelnej..
przemocy

Jutro kurtyna podniesie sie po raz czwarty. Tak opisuja "zolte kamizelki" nowe protesty, ktore planuja przeprowadzic w calej Francji w ten weekend.

Rzad zmobilizowal 89 tysiecy policjantow w calym kraju.

P.S. Badzmy z nimi myslami
Autor: kobieta  Dodano: 07-12-2018
hyperion - @demokracja bezpośrednia ale nie..   1 na 1
Dopóki Francuzi nie wpadną na pomysł aby wprowadzić odpowiedzialność karną posła za obietnice wyborcze oraz możliwość jego odwołania w trakcie kadencji to sobie mogą rozwiązać Senat, organizować zgromadzenia obywateli odnawialne a choćby i  co 2 tygodnie a i tak się nic nie zmieni. Dużo ładnych haseł ale brak konkretów.
Autor: hyperion  Dodano: 07-12-2018
Morvoren - @Klopton
>> ,,żaden rząd nie wprowadza podatków bo chce, tylko dlatego, że musi"

PiS również?
Autor: Morvoren  Dodano: 07-12-2018
Burnham - o co chodzi
Ten ruch jest doskonałym zobrazowaniem tego co się stanie w Europie jeżeli rzeczywiście kraje zachodnie zaczną przestrzegać ustawy o delegowaniu pracowników, co na dniach weszło w kolejną fazę na najwyższych szczeblach władz unijnych, tak jak od ponad roku dzieje się to we Francji. Piszę o tym na forum od dawna. Ceny transportów kabotażowych we Francji są dwu czy nawet trzykrotnie wyższe od tych jakie są na terenie Niemiec. Transporty towarowy do Francji jest zawsze droższy aniżeli do jakiegokolwiek innego kraju zachodniego. Dlaczego ? Bo tam się przestrzega ustaw o konieczności delegowania pracowników co podniosło u nich koszty ponad dwukrotnie. Najwyraźniej kontrahenci zaczęli te koszty przerzucać bezpośrednio na konsumentów stąd zwykli ludzie odczuli to tak mocno, że powiedzieli dość. Spedycje francuskie oraz kontrahenci na pewno nie pochłoną tych rosnących cen. Następnie, podwyżka cen paliw przelała czarę goryczy i stąd te protesty. Jeżeli unijni macherzy od gospodarki zaczną z poziomu polityki "naprawiać" gospodarkę poprzez szersze wprowadzanie pomysłu o delegowaniu pracowników to może się to skończyć kolejnymi protestami, ale już w innych krajach.
Autor: Burnham  Dodano: 05-12-2018
Klopton - innymi słowy...
...żaden rząd nie wprowadza podatków bo chce, tylko dlatego, że musi. Niektóre postulaty tych Żółtych Kamizelek są sensowne ale większość to żenada i żadne pragnienia wolnościowe a zwykła głupota rozpuszczonego społeczeństwa które nie wie skąd się biorą pieniądze i jak cokolwiek działa.
Jeżeli podatki zostaną obniżone, podniesie się progi zadłużenia, co będzie oznaczało to, że po pierwsze osłabi się waluta a więc wpływy z eksportu, po drugie rząd będzie musiał oddawać więcej dóbr publicznych (czyli ustępstwa regulacyjne, ustępstwa podatkowe ziemie, lasy, nieruchomości) bankom i korporacjom aby dopinać budżet i dostawać pożyczki, co sprawi, że za 10 lat korporacje aby się ratować przed nadchodzącą jak burza konkurencją korporacji z Chin zaczną jeszcze bardziej brutalnie wyzyskiwać pracownika, truć żywność, truć środowisko, wycinać lasy, wciskać na siłę ludziom toksyczne leki i szczepionki oraz obniżać jakoś produktów i usług. Nikt ich nie zatrzyma bo będą "too big to fail".
Doskonały przepis na to aby za 50 lat Europa była 3 światem a 1 została Azja.
Autor: Klopton  Dodano: 05-12-2018
Klopton - Korporacjonizm
https://forsal.pl/gospodarka/aktualnosci/artykuly/1376241,las-w-hambach-nalezaca-do-rwe-kopalnia-chce-wyciac-las-ktory-ma-12-tys-lat.html

Wszystkie gospodarki Europy funkcjonują obecnie dzięki dwóm rzeczom:
1. Dług, czyli kreowanie pieniędzy z niczego przez banki i pożyczanie je rządom, co daje nieustającą inflacje którą należy jakoś maskować przez co przekazują rzeczywistą władze korporacjom, bo dostęp do nieruchomości, ziemi oraz regulacji prawnych to jedyne zabezpieczenie długu jakie akceptują banki.
2. Redukcja kosztów poprzez postęp technologiczny i szukanie taniej siły roboczej.

Ekologia i socjalizm sprawiają, że nie ma już jak maskować inflacji i z czego spłacać długi, czyli punkt 1 więc trzeba udzielać większego dostępu do dóbr narodu korporacjom i bankom.
Chiny przestały być miejscem redukcji kosztów i zaczęły przeważać w wyścigu technologicznym, czyli mają punkt 2.

Trupa nie ma sensu ratować. Europa już nie odzyska iluzji stabilizacji i bezpieczeństwa.
Autor: Klopton  Dodano: 05-12-2018
Poltiser - Reverse Robin Hood & not so mary..   1 na 1
Autor ma rację, tak samo Żółte Kamizelki
- złodziejom trzeba patrzeć na ręce
- reszta to szum informacyjny i ideologiczne filtry...

;-)

Serdecznie pozdrawiam...

PS. Obecnie - skrajna lewica i skrajna prawica to dwie strony tego samego szaleństwa, w dodatku często - mają tych samych sponsorów i tych samych przyjaciół...
Autor: Poltiser  Dodano: 04-12-2018
klawik - Polacy   1 na 1
Polacy kiedyś też wychodzili na ulice kiedy rząd robił podwyżki. Teraz dostali 500 i nie zauważyli, że to z ich własnej kieszeni i siedzą na dupach w 10-letnich vw golfach. Taki katolicko-disco-polowy klimat. Kurwa. Brawo Francuzi. Dziękuję za artykuł.
Autor: klawik  Dodano: 04-12-2018
Arminius - bardziej po lewej stronie
"Żółte Kamizelki nie są ani prawicowe ani lewicowe — nie są zatem ideologiczne".


Pobieżny przegląd ich postulatów dosyć jednoznacznie wskazuje na to, iż jednak - mimo wszystko - bliżej im do lewej strony sceny politycznej niż prawej, przy całej, obecnej względności pojęć lewicy i prawicy.
Autor: Arminius  Dodano: 04-12-2018
kobieta - Dobry tekst i jak szybko...   3 na 3
Bardzo ambitne postulaty. Zycze dzielnym Francuzom zeby sie te postulaty urzeczywistnily. Aktywne, dzielne spoleczenstwo. Byc moze wkrotce wszyscy musimy wykazac sie taka odwaga.

Polacy zostali okradzeni przez poprzedni rzad i dalej na tych samych ludzi glosowali-nie wszyscy. Trudno to zrozumiec.

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 04-12-2018

Pokazuj komentarze od pierwszego

« Wróć do strony
Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365