Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
184.948.835 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7361 tekstów. Zajęłyby one 29025 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 4598 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Mity religijne ze względów zasadniczych nie mają dla mnie znaczenia, choćby dlatego, że mity różnych religii przeczą sobie wzajemnie. Jest przecież czystym przypadkiem, że urodziłem się tutaj, w Europie, a nie w Azji, a od tego przecież nie powinno zależeć, co jest prawdą, a więc i to, w co mam wierzyć. Mogę przecież wierzyć tylko w to, co jest prawdziwe."
Komentarze do strony Polska Pisowska

Dodaj swój komentarz…
jarekcda
PIS realizuje to co chce społeczeństwo w Polsce, dlatego ma ich poparcie. Oby nigdy nie wrócili do władzy Tusk, Nowak i im podobni.
Autor: jarekcda  Dodano: 08-04-2020
Reklama
Psyklok
Propaganda przed wyborami w państwowych mediach sięga szczytu
Autor: Psyklok  Dodano: 19-09-2019
kobieta - Jeden z komentarzy
Dziękuję za tę niezwykle jasną recenzję. Polityka klimatyczna nie ma nic wspólnego z klimatem, jak zauważyło wcześniej kilku pisarzy. Ma na celu scentralizowanie władzy nad zasobami ziemi i usunięcie ustawodawstwa krajowego, które uniemożliwi dalszy rozwój zachodnich firm globalnych. Cały ten model biznesowy jest dobrze znany w Rosji i Azji Wschodniej, stąd sprzeczności, które stały się coraz wyraźniejsze w ostatnich latach.

Po rozpadzie Związku Radzieckiego zobaczyli możliwość rozszerzenia swojego imperium na wschód, wydawało się, że to działa przez jakiś czas, ale potem Putin przyszedł i wrzucił przeszkody w koła. Fantastyczny rozwój gospodarczy Chin przebiegał znacznie szybciej niż wcześniej sądzono. Teraz pozostają w tyle w swoich wielkich planach, teraz chodzi przede wszystkim o utrzymanie kontroli nad własnymi domenami na zachodzie. Rosnąca opozycja polityczna wobec instytucji ponadnarodowych na korzyść instytucji krajowych grozi podważeniem planów globalistów dotyczących bardziej ponadnarodowych organów władzy.

P.S. Dlatego rzad w Polsce (innych krajach) ma tak ciezko...
Autor: kobieta  Dodano: 01-09-2019
kobieta - c.d.
Pranie mózgu i wykorzystywanie dzieci w propagandzie zagrożeń klimatycznych.

ttps://www.klimatupplysningen.se/2018/11/11/trump-bryter-fortrollningen-kring-klimathotet/

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 01-09-2019
kobieta - Globalna wladza i kontrola
Szwecja i Greta, Soros i R. Zoellick, lewica-liberalna i zniszczenie demokracji...

www.klimatupply(*)eller-en-klimatsmart-historia/

Bardzo ciekawy, chronologiczny opis dazen "elity" do wladzy i kontroli
nad swiatem przy pomocy zielonej ideologii.

translate.googl(*)ar-kina-utmanovrerat-unfccc%2F

Wielka polityka. Czy Chiny wymanewrowaly...? "The" D. Trump i koniec zaklecia.
Autor: kobieta  Dodano: 01-09-2019
kobieta - Międzynarodowy zespół badawczy
- Badanie wyraźnie pokazuje, że nie ma jednego tak zwanego ”genu gejowskiego”, ale że, jak w przypadku wielu złożonych zjawisk ludzkich, chodzi tu raczej o wiele odmian genetycznych, z których każda ma bardzo słaby efekt, ale które razem mogą mieć wpływ, mówi Niklas Långström, badacz z Karolinska Institutet i współautor badania, w oświadczeniu.

Te pięć wariantów genów znajduje się w regionach chromosomów, które regulują między innymi hormony płciowe i węch, które wcześniej były powiązane z atrakcyjnością seksualną.

Dezaktualizacja idei lewicowo-liberalnych. Koniec eksperymentow z wychowaniem dzieci i mlodziezy przez lewicowych-liberalow.

P.S.Natura jest silna i stabilna i pomoże znalezc wlasciwy kierunek w kontynuowaniu wlasciwej drogi procesu rozwojowego. Konieczna jest praca (od podstaw) i zaangazowanie dla kraju i narodu. Koniec komedii.

”Back to basic”.
Autor: kobieta  Dodano: 30-08-2019
kobieta - At last. Ideologia sie rwie…
Nie ma konkretnego genu homoseksualnego.

Naukowcy przeanalizowali pół miliona gejowskiego DNA. ”Wydaje się, że czynniki środowiskowe mają większy wpływ niż wcześniej sądzono”.

Geny nie mogą być wykorzystywane do określania orientacji seksualnej danej osoby- opracował międzynarodowy zespół badaczy, wynik podano wczoraj. Według badań, tylko pięć spośród setek tysięcy możliwych wariantów genów znaleziono częściej u osób uprawiających seks homoseksualny.

Poprzednie badania wykazały, że genetyka odgrywa pewną rolę w naszej orientacji seksualnej, ale nie była w stanie zidentyfikować, które konkretne geny są zaangażowane. W badaniu ponad 490 000 zaprezentowanych dziś uczestników zidentyfikowano pięć wariantów genów, które były częstsze u osób homoseksualnych.

Dwa warianty genów znaleziono zarówno u mężczyzn, jak i kobiet, a dwa tylko u mężczyzn, a jeden tylko u kobiet.

Naukowcy podkreślają, że chociaż warianty genetyczne mają pewne znaczenie na poziomie grupy, genetyki nie można wykorzystać do przewidywania preferencji seksualnych danej osoby i że wpływają również różne rodzaje czynników środowiskowych i społeczno-kulturowych.
Autor: kobieta  Dodano: 30-08-2019
kobieta - Marrakesz, pamietacie...
Według SVT coraz więcej osób urodzonych w Szwecji opuszcza Göteborg, a liczba osób urodzonych za granicą znacznie wzrasta.
Jednocześnie coraz więcej Szwedów wyprowadza się z Göteborga, podczas gdy przybywają cudzoziemcy. Ludzie są zastępowani, tak jak w Filipstad.
Według SVT dzieje się to już siedemnasty rok z rzędu, ale w ostatnich latach wyjechało jeszcze więcej Szwedów.

Jednak liczba ludności miasta rośnie-z powodu populacji urodzonej za granicą. Przede wszystkim chodzi o tak zwanych nowoprzybyłych.

W ubiegłym roku Szwedzow w Göteborgu bylo mniej o 3057 osób, a osob urodzonych za granicą o 7542 więcej.

www.friatider.s(*)lyr-g-teborg-nyanl-nda-flyttar

P.S. Wyborcy w Polsce, musza myslec o "wlasnym domu" i glosowac na ludzi, ktorzy cos robia w tym kierunku. Wszystko inne sie nie liczy.

W dzielnicy w ktorej mieszkam zostala postrzelona w glowe 30-letnia lekarka, niosla na rekach dwumiesieczne dziecko. Zmarla po zawiezieniu karetka do szpitala. W tym incydencie postrzelono takze dwoch mezczyzn.
Autor: kobieta  Dodano: 29-08-2019
kobieta - Zmiana ludzi, tak to sie odbywa
Kierownik ds.integracji przyznaje: „Zmieniamy ludzi i zmieniamy populację”
„Przegląd raportu” o chaosie w Filipstad. „Rozpaczliwa sytuacja”, w której coraz mniej Szwedów będzie wspierać coraz więcej imigrantów z trzeciego świata, którzy „nigdy” nie będą pracować.

W latach 2012-2018 liczba osób urodzonych w gminie spadła o 640 osób, a liczba osób urodzonych za granicą wzrosła o 963 osoby.
Zmieniamy ludzi i zmieniamy populację. “Możesz myśleć o tym, co chcesz, zależy to od tego, jakie masz nastawienie. Ale to tylko ustalenie faktów, że tak naprawdę to robimy, i musimy się do tego odnosieść ”- podsumowuje Jim Frölander, kierownik ds. Integracji Filipstad w Assignment Review.

Według Hultgrena wielu imigrantom z trzeciego świata brakuje warunków wstępnych do wejścia na rynek pracy. Być może sa za starzy, niepiśmienni, lub maja bardzo niski poziom wykształcenia. Musimy zatem zaakceptować fakt, że będą ludzie, którzy będą potrzebować wsparcia społeczeństwa w celu utrzymania, mówi osoba odpowiedzialna za przegląd zadań.
Autor: kobieta  Dodano: 29-08-2019
kobieta - W miejsce Boga - juz to znamy
”Autor od dawna nie mogł uwierzyć w poważne oskarżenie głównych czołowych globalistów, że wykorzystują problem klimatu w diabelskim planie, aby wystraszyć ludzkość w futurystyczny „nowy piękny świat” rządzony przez samozwańczą super elitę”

” John uwazał, że Bóg dał mu ropę i bogactwo. Przy zgromadzonych ogromnych zasobach moglby pracowac, aby zmienić świat na lepsze miejsce. Widział siebie wybranąego przez Boga jako Mesjasza, który ma zbawić świat ”.

Ksiazka wkrotce bedzie przetlumaczona na jez. angielski, byc moze polski.

Czytam ksiazke i mam wrazenie, ze przez chwile znajduje sie w jadrze zla, gdzie siedzi pewna grupa ludzi uwazajacych sie za stworce i eksperymentuje z ludzkoscia. Poza jadrem trzymani sa na sznurkach lewicowo-liberalni wierni, wyznawcy AFA, inni zagubieni…

Totalitaryzm swiata, ktory bedzie kontrolowac ludzi, ich przeszlosc i jezyk, ich zycie w pustce, bez kultury. To sie nie moze udac, to jest chory eksperyment. Przybysze tez moga sie nas szybko pozbyc.

Co dalej robic? Bede grac i grac i grac i …

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 21-08-2019
kobieta - Uzasadnienie globalnego porzadku..
”Autor ksiazki Jacob Nordangård pokazuje w sposób dobitny, w jaki sposób światowa elita finansowa sponsorowała i kierowała panującą histerią klimatyczną. Najważniejszym podmiotem finansującym zagrożenie dla klimatu jest klan Rockefellerów, który zgromadził bogactwo na ropie. Nordangård wyjaśnia ten pozornie sprzeczny fakt.
To porywająca i paradoksalna historia, która pokazuje, w jaki sposób jedna z najpotężniejszych rodzin finansowo-naftowych na świecie finansowała badania nad środowiskiem i klimatem od lat 50. i pomagała kształtować środki polityki klimatycznej od lat 80.
Długoletnia walka rodziny Rockefeller z zagrożeniem klimatycznym obejmuje elementy wyrafinowanych technik propagandowych, futurystyczne wizje przyszłości, nową duchową filozofię i marzenie o idealnym utopijnym świecie, w którym ewolucja jest pod kontrolą człowieka (Human 2.0).
Jednak to marzenie i rozwiązanie może mieć poważne konsekwencje dla przetrwania ludzkości jako rodziny. Deklarowana misja Fundacji Rockefellera, aby „promować dobrobyt ludzkości na całym świecie” ma ciemne strony” . (Moje tlumaczenie)

www.nyatider.nu(*)ller-en-klimat-smart-historia/

Ostatni komentarz wyjasnia plagi, ktore nas spotykaja dzialaniem strategicznym klanu Rockefellerow.
Autor: kobieta  Dodano: 21-08-2019
kobieta - Nie jesteś kimś!
Naukowcy mowią, ze z koṅcem XVIII w., mόzg człowieka zaczął sie kurczyċ, przestał rosnąċ. Niewątpliwie jest to prawdą co mowią, ponieważ można zauważyċ gołym okiem, ze u lewicy-liberalnej, byċ może innych lewicowych odłamow, proces kurczenia postȩpuje gwałtownie.

To, ze służa globalistom i wciągają nieświadome spoleczeṅstwo przy pomocy spiskowych szachrajstw wymierzonych w nieco konserwatywnych, demokratycznych politykow jest zbyt oczywiste.

Nie sądzcie, ze jesteście kims wiȩcej niż strona przeciwna!

A w ogόle to znajdujemy siȩ w przełomie nowego paradygmatu, coś siȩ koṅczy, nie wiadomo co siȩ zacznie, konieczna jest pokora i trochȩ respektu dla wyższych sił, niż te w lewicowo-liberalnych głowkach.

Proszȩ nie odpisywaċ, nie jestem zainteresowana bredniami. Jestem bieżacym swiadkiem popisow tutejszej wladzy, rozkladu panstwa wlacznie z paskudna gra mediow wymierzona w wiele panstw - ludzi, ktorzy maja swoje korzenie w dawnej Rosji. To wystarczy...
Autor: kobieta  Dodano: 20-08-2019
Psyklok
Mamy powtórkę z r.1938 nikt nic nie widział, nie reagował...Czy jest potrzebne nowe Auschwitz, żeby ludzie oprzytomnieli???
Autor: Psyklok  Dodano: 20-08-2019
kobieta - Zniewolone umysly...
Własnie rozważany jest projekt, żeby faszywi ”antyfaszysci” wspόłczesnego świata wspόlnie z lewicą liberalną i ich guru Sorosem, zbudowali sobie społeczeṅstwo na ksiȩżycu.

Społeczeṅstwa naszego swiata już mają dośċ ich głupawych popisόw, tyranii, i marzą o tym, żeby siȩ od tego towarzystwa uwolniċ. Ksieżyc już prawie mają w zasiȩgu rȩki, niech wyemigruja, i moga sobie tam demonstrowac i robiċ co tylko chcą.
Autor: kobieta  Dodano: 19-08-2019
Psyklok
We wczorajszym przemówieniu Jarosław Kaczyński dokładnie powiedział, kogo państwo popiera , a kogo będzie zwalczać. Popiera narodowców i faszystów,biskupa Jędraszewskiego, a będą zwalczali "tęczową zarazę" i czerwoną itp. Policjanci tłumiący antyfaszystowskie demonstracje noszą na mundurach symbole narodowców (mieczyki Chrobrego-symbol ONR), co jest niezgodne z regulaminem umundurowania, o apolityczności już nie mówiąc...Że zacytuję-"Czarne chmury nad Rzeczypospolitą"...
Autor: Psyklok  Dodano: 19-08-2019
kobieta - Masochizm rytualny
To, że teoria jest błędna, jest słabością, ale wiara przemawia do tych, którzy niszczą dobroć, którzy chcą się zadowolić sobą i że świat zmierza w dobrym kierunku. Alarmizm klimatyczny nie jest jednak wielkoduszny. Grzeszysz cały czas-tylko jeśli regularnie wydychasz powietrze, przyczyniasz się do emisji 0,3 tony dwutlenku węgla rocznie. Naprawdę, nie możesz chodzić i być dumnym z tego, że co tydzień gdzies lecisz samolotem, lub codziennie jeździsz samochodem.

Dobroduszny palant jest w tym samym imadle, co w przypadku żebraków. Jaki jest sens rozważenia obowiązku, którego głównym skutkiem jest to, że sam czujesz się źle? Lekarstwem na alarmizm klimatyczny jest to, że coraz więcej osób męczy się masochistycznym rytuałem i niewdzięczną rolą biednych grzeszników.

P.S. Śmierć wolności słowa we Francji, Niemczech i Internecie, tutaj w 95 procentach. Co w tym kierunku robi "dobry" polski rzad?
Autor: kobieta  Dodano: 18-08-2019
kobieta - Uniwersalna zaleta?
Chęć uwierzenia w katastrofę istnieje jako oświadczenie religijne. Ponadto kapłaństwo zawsze interesuje się interpretowaniem i oswajaniem zbliżającej się katastrofy. Świat ma wiele problemów, które istnieją w wielu krajach, ale nic nie wskazuje na to, że ta sama polityka we wszystkich krajach jest zaletą, mimo to, nie ma sprzeciwu wobec ich władz kopiujących kolejna zalete “udanego” naródu (np. polska opozycja, rzad tutaj). Rzadko jednak istnieją mocne argumenty za wspólnym rozwiązaniem dla wszystkich krajów. W kwestii klimatu problem jest oczywiście mobilny ponad granicami państwowymi-tragedia globalna. Dlatego biurokracja ONZ trzymajac sie masowej propagandy, wyrzucila z debaty wielu wykwalifikowanych sceptyków.

Centralni biurokraci i politycy wpadają do środka i próbują zapełnić puste miejsca, które sekularyzacja spowodowała u wierzących. Ich potrzeba kryzysu klimatycznego jest tak silna jak kapłaństwo Boga. Możemy zatem oczekiwać, że utrzymująca się propaganda i histeria klimatyczna nie zostaną stłumione, ale zastąpione nowymi epidemiami z alarmami klimatycznymi. Każdy alarm jest jeszcze bardziej nasycony niż poprzedni. Do tego wylaniaja sie nastepni alarmujacy, ideolodzy LGBT, ktorzy takze uwierzyli w wlasna wyjatkowosc i zajmuja miejsce Jezusa.
Autor: kobieta  Dodano: 18-08-2019
kobieta - Kilka dogmatow nowej religii
Kluczem nie jest jednak zimno ani upał, lecz katastrofa-kara za grzeszne zachowanie. Teraz nacisk nie jest kładziony na Boga, tylko na CO2.
Wydalanie 40 miliardów ton CO2 na całym świecie każdego roku wydaje się imponujące, ale jako udział w atmosferze staje się prawie znikomy. W wierze jest wiele elementów religijnych. Oczywiście uważa się, że sztormy będą bardziej nasilone, susze bardziej suche, a mokre-bardziej wilgotne. Lewica liberalna wyznaczyła nastoletnią prorokinię Gretę Thunberg na “Jezusa naszych czasów”.

Jednym z problemów związanych z alarmowaniem klimatu jest to, że roślinność korzysta z większej ilości CO2 w powietrzu. Ten naukowo bezpieczny efekt jest trudny do zaabsorbowania w rozmowie, dlatego przechodzi pod dywan. Ale klimat Ziemi ciągle się zmienia, a ponadto radykalnie wraz z epoką lodowcową i okresami grzewczymi oraz wieloma zmiennymi bez powiązań z człowiekiem. Teraz człowiek pojawił się jako nowa zmienna, ale wszystkie inne zmienne nadal się zmieniają.

Trzeba też powiedzieć, że najcieplejszym rokiem na ziemi w czasach współczesnych był rok 1998, wtedy byliśmy w stanie uwolnić wiele miliardów ton dwutlenku węgla. Możemy również zobaczyć, jak zmiany prądów oceanicznych bezpośrednio wpływają na globalną temperaturę.
Autor: kobieta  Dodano: 18-08-2019
kobieta - Histeria klimatyczna nowa religia
Blef zastępuje chrześcijaństwo. Globalne kapłaństwo jest potrzebne, aby zinterpretować i oswoić zbliżającą się katastrofę.
Alarmizm klimatyczny jest dziś silniejszą wiarą w świecie zachodnim niż chrześcijaństwo. Możemy zatem oczekiwać kontynuacji uporczywej propagandy - a histeria nie zostanie złagodzona, ale zostanie zastąpiona przez nowe wybuchy alarmów klimatycznych (lub rozne inne).

W świecie zachodnim nie wierzymy w Boga, ale nadal utrzymujemy naszą moralność religijną. Nie ma Boga, ale są boskie kary. Przez cały czas pogoda była interpretowana jako Bóg nagradzający lub karzący ludzkość. Dzisiejsza pogoda jest jednak nieco zbyt kapryśna, aby interpretować ją jako karę lub łaskę Boga. Siedem dobrych lat, po których następuje siedem chudych lat, to coś więcej niż werdykt. Czy ludzie byli odpowiedzialni? Czy można przeczytać o Bożym zadowoleniu z ludzi poprzez zmiany klimatu?
Ruch ekologiczny obawiał się do połowy lat 80. XX wieku, że będzie to chłód. Argumentem za tym było to, że cząsteczki w powietrzu zmniejszyłyby promieniowanie słoneczne. Ale z wyjątkiem filmu katastroficznego, w którym Nowy Jork jest miażdżony przez masy lodu, katastrofa klimatyczna przerodziła się w ogrzewanie.
Autor: kobieta  Dodano: 18-08-2019
kobieta - Dzielȩ sie z…
Nauczyciel szkoły średniej zostal zwolniony z pracy po tym, jak podzielił sie recenzja, ktόra ukazala sie w gazecie World Today na temat przestępstw seksualnych wobec dzieci.

World Today opublikowało recenzję, która wykazała, że wiele profili szwedzkiego ruchu LGBTQ zostało ostatnio skazanych za wykorzystywanie seksualne dzieci.

Nauczyciel Franciscus Urban Sylvan, który udostępnil artykuł ze swojego prywatnego konta na Facebooku, jest ksiądzem i nauczycielem, przez dwa lata wykładał filozofię, etykę i przywództwo w Litorina Folk High School w Karlskronie.

-Stwierdzono, że udostȩpniając artykul, stworzyłem zamieszki w szkole. Doprowadziło to do oświadczenia dyrektora, że nie widzą dla mnie żadnej szansy na pozostanie. Zostałem zmuszony do odejścia z pracy, mówi Franciscus Urban Sylvan do World Today.

www.friatider.s(*)av-pridepedofiler-fick-sparken

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 14-08-2019
kobieta - Po bombardowaniu:
Dania zabezpiecza granicę ze Szwecją.

Premier Danii, Mette Frederiksen ogłasza teraz, że jej rząd wzmocni granicę ze Szwecją. Duńczycy są zmęczeni eksportem szwedzkich terrorystów IS i innych śmiertelnych przestępców.

Stało się tak po tym, jak stwierdzono, że dwóch „Szwedów” jest podejrzanych o zamach bombowy na organy podatkowe w Kopenhadze.

Premier mówi, że bombardowania nie powinny odbywać się codziennie w Danii, tak jak to sie dzieje w Szwecji. Dunskie Radio wcześniej informowało, że w ciągu sześciu miesięcy miało miejsce około 100 bombardowań.

P.S. W Polsce "ktos" powiedzial "veto" aspektowi imigracyjnemu, dlatego spoleczenstwo w dalszym ciagu funkcjonuje nieco inaczej. Szkoda tylko, ze czesc "racjonalistow" nie jest swiadoma, komu to zawdziecza.

Messenger jest na podsluchu...
Autor: kobieta  Dodano: 14-08-2019
kobieta - Liczby strachu dla Löfvena
-SD-M-KD får majoritet. Szwedzcy Demokraci – Moderaci/Umiarkowani - Chrzescijanscy Demokraci maja większość.

W pierwszym sondażu po lecie sa zmiany. Jest to, co Jimmie Åkesson nazywa „blokiem konserwatywnym” (SD-M-KD), te partie zdobywaja większość w parlamencie.

Według badania Partia Ochrony Środowiska straciła około jednej czwartej wyborców w ciągu lata i spadla od 5 do 3,6 procent. Zmiana kierownictwa partii Liberałów również nie pomogła, ponieważ partia pozostaje poza parlamentem, również na poziomie 3,6 procent.

www.friatider.s(*)ksiffror-sd-m-kd-f-r-majoritet

Obie partie, które pomogły Stefanowi Löfvenowi pozostać w rządzie, są w ten sposób wyparte z parlamentu. Dla spoleczenstwa pierwszy promyk slonca i poczucie sprawiedliwosci. Moze jeszcze da sie cos uratowac.

P.S. Dobre prognozy dla obecnego rządu w Polsce.
Autor: kobieta  Dodano: 12-08-2019
kobieta - wspierał AFA i chciał zabić wszystkich faszystow
Strzelec z Dayton wspierał AFA i chciał „zabić wszystkich faszystów”.
24-letni Connor Betts, który podczas weekendu zastrzelił dziewięć osób podczas masowej strzelaniny w Dayton, opisał siebie jako lewicowego aktywistę, który chciał „zabić wszystkich faszystów”. Jego konto na Twitterze, zostało teraz zawieszone, informuje Heavy.com.

www.friatider.s(*)-och-ville-d-da-alla-fascister

O godz. 01:00 w nocy w niedzielę czasu lokalnego co najmniej 9 osób zostało zabitych, a co najmniej 27 rannych podczas masowej strzelaniny w barze w Dayton w stanie Ohio.
Connor Betts, był ubrany na czarno i nosił kamizelkę kuloodporną podczas strzelania do ludzi. W końcu został zastrzelony przez policję.

„Chcę socjalizmu i nie zamierzam czekać az idioci w koṅcu to pojmą”-napisal miedzy innymi.

Dokad zmierzaja lewicowi aktywisci?
Autor: kobieta  Dodano: 05-08-2019
kobieta - Seks dziecięcy
Stowarzyszenie młodzieży Center chce zalegalizować seks dziecięcy.
CUF, Center Party Youth Association, chce teraz znieść limit wiekowy uprawiania seksu w Szwecji. Przesłanie to wywołuje krytykę - nawet ze strony innych liberałów.

Cyniczna polityka CUF ułatwia pedofilom przekonanie wrażliwych dzieci, że „normalne” są kontakty seksualne z dorosłymi.

Rodzicom patriarchalnych kultur "honorowych", łatwiej bȩdzie wydaċ za mąż ich małoletnie córki. (według News Today)

Boli mnie glowa. Kiedy bedzie normalnie, przynajmniej w Europie?

Co za paskudna dyktatura!
Autor: kobieta  Dodano: 04-08-2019
kobieta - Dobre wytyczne w polityce UE
Dzisiaj spotkała się nowa przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen i premier Węgier Viktor Orbán. Doszlo miedzy nimi do zgody na „pragmatyczne rozwiązanie” imigracji.

www.friatider.s(*)gmatisk-l-sning-p-invandringen

Kilku obserwatorów wierzyło, że socjaldemokrata Frans Timmermans zostanie wybrany na nowego przewodniczącego Komisji Europejskiej. Tak sie nie stalo. Zamiast niego została wybrana niemiecka konserwatywna polityk CDU, Ursula von der Leyen.

Węgry i Polska odegrały kluczową rolę w jej wyborze. Węgry wcześniej oskarżyły Timmermansa, ze jest „lokajem” lewicowego miliardera George'a Sorosa, mówiąc, że za pośrednictwem polityka S., Soros próbował przejąć kontrolę nad UE.

- To była dobra decyzja, wyjaśnił Orbán w mediach państwowych po dzisiejszym spotkaniu - stwierdza Euobserver, wskazując, że wybierając von der Leyen, „goryle ideologiczne” trzymano z dala od krzesła.
Według węgierskiego przywódcy posiadanie takiego „pragmatycznego instynktu” ma kluczowe znaczenie na tak ważnej pozycji. Powinien był nawet złożyć hołd nowemu przewodniczącemu w związku ze spotkaniem.
Autor: kobieta  Dodano: 01-08-2019
kobieta - Pride, mozna sie bylo domyslec...
Wiele osób powiązanych z Pride i powiązanymi organizacjami zostało ostatnio skazanych za przestępstwa seksualne wobec dzieci. Informacja przekazana przez recenzję dokonaną przez World Today, ale Pride Stockholm odmawia komentarza na temat tych informacji.

www.friatider.s(*)nyligen-d-mda-f-r-barnsexbrott

Świat Dzisiaj zbadał ludzi stojących za ruchem i w ruchu LGBT w Szwecji - zaskakuje liczba pedofilów niedawno skazanych za przestępstwo seksualne.
Miedzy innymi, 39-letni lekarz, który był często zatrudnionym ekspertem podczas seminariów Pride, w tym jako przedstawiciel Stowarzyszenia Młodych Lekarzy (SYLF).

Wkrotce dowiemy sie wiecej o Pride.
Autor: kobieta  Dodano: 01-08-2019
kobieta - Greta jest ”szwedzkim cyborgiem"
Francuski filozof Michel Onfray stworzył nagłówki gazet, przypominające działaczkę klimatyczną Gretę Thunberg jako „szwedzkiego cyborga”, informuje Breitbart.

www.friatider.s(*)losof-greta-r-en-svensk-cyborg

Wizyta Grety we francuskim Zgromadzeniu Narodowym skłoniła Michela Onfraya do napisania na swojej stronie internetowej tekstu ”uwalniającego siarkę” o 16-letniej Grecie.

-Filozof zauważa, że „szwedzki cyborg ogłosił nawet, że planuje wziąć urlop ze szkoly w celu uratowania planety!”

„Po co uczyć się rzeczy w szkole, kiedy już wiesz wszystko o wszystkim?”
Autor: kobieta  Dodano: 31-07-2019
kobieta - Niemieccy czołowi politycy w AFA
Propozycja Donalda Trumpa, by zaklasyfikować Antifę jako organizację terrorystyczną, wywołała oburzenie w Niemczech. Tam politycy i inni udzielają wsparcia organizacji przemocy.

-Popularną gałęzią Antify w Niemczech jest tak zwana Antideutsche („Antideutsche”), która chce znieść Niemcy i wszystkie inne narody z wyjątkiem Izraela.

Spektakl wywołał reakcje w Niemczech, gdzie AFA jest otwarcie ceniona przez większość establishmentu.

-Bernd Riexinger, jeden z lewicowych liderów Die Linkes, jest jednym ze zwolenników kampanii (I'm Antifa). ”Historia Niemiec zobowiązuje nas do przeciwstawienia się rasizmowi i faszyzmowi na ulicy i w parlamencie” - napisał na Twitterze.

Nawet Sven Lehmann, który jest rzecznikiem ekologicznym Partii Zielonych „polityki społecznej i queer”, z dumą oświadcza, że „jest Antifą”.

-Zamiast tego politycy z Immigration Critical Alternatives for Germany witają propozycję Trumpa i proponują podobne środki przeciwko lewicowej organizacji w Niemczech.
Autor: kobieta  Dodano: 31-07-2019
kobieta - Trump rozwża ostȩplowanie AFA
Donald Trump twierdzi teraz, że rząd USA rozważa klasyfikację lewicowej ekstremistycznej Antify (znanej jako AFA w Szwecji i Europie) jako organizacji terrorystycznej.

www.friatider.s(*)verv-ger-att-terrorst-mpla-afa

W poście na Twitterze Donald Trump pisze, że Antifa składa się z „tchórzliwych lewicowych głupkόw”, którzy chodzą i walą ludzi w głowę baseballami”.

„Ułatwiłoby to policji wykonywanie swojej pracy!” kontynuuje Trump. Mysle, ze inne kraje zaakceptuja pomysl prezydenta. Spoleczenstwa maja dosc wariatow.
Autor: kobieta  Dodano: 28-07-2019
kobieta - Wielokulturowośċ a Polska
Polska nigdy nie zaakceptuje masowej imigracji, jak zrobiły to Niemcy i Szwecja. To wyjaśnia Dominik Tarczyński z Prawa i Sprawiedliwości w Newsmakers.

Polska nigdy nie zamierza stać się wielokulturowa. „Nikt nigdy nie zmusi nas do przyjęcia nielegalnych imigrantów”.

Według polskiego polityka imigracja jest nawet niebezpieczna i prowadzi do terroryzmu i przestępczości.

www.friatider.se/node

www.friatider.s(*)uta-invandrare-vid-landgr-nsen
(artykul i video w 2 linku)

Jak zwykle tutaj: plona samochody, gwalty, strzelanina, dźganie nozem …
Służba zdrowia apeluje do dawców, aby przyszli i oddali krew. W Göteborgu wystąpił ostry niedobór krwi 0 i B.
Autor: kobieta  Dodano: 27-07-2019
kobieta - AFA - organizacja miedzynarodowa
AFA - Kampania antyfaszystowska w Szwecji,
założona w 1993 roku
Ideologia (s) Wolny socjalizm
Anarchism [1]
Metoda bojowa poza parlamentaryzmem-rewolucja
Kolor (y) czerwony, czarny

Akcja antyfaszystowska (AFA, wyraźne AFA) jest szwedzką, promującą przemoc lewicową autonomiczną siecią [2], utworzoną w 1993 r., jako część międzynarodowej akcji antyfaszystowskiej. [3] [4] [2] Sieć składa się z bojowych antyfaszystów, którzy mają ideologiczne podstawy w różnych formach socjalizmu. Ogólnym celem AFA jest zniesienie obecnego porządku społecznego w rewolucji na rzecz społeczeństwa bezpaństwowego i bezklasowego [5]. Sieć walczy z organizacjami i osobami w ramach ruchu narodowego, ale także władzami, firmami i wybranymi politykami, którzy uważają, że pomagają utrzymać obecny porządek społeczny, który AFA uważa za opresyjny [6].

sv.wikipedia.org/wiki/Antifascistisk_aktion

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 26-07-2019
kobieta - Prawda o Grecie
Krytyka zagranicznych mediów społecznościowych jest obecnie skierowana do 16-letniej aktywistki klimatycznej Grety Thunberg, ponieważ opublikowała zdjęcie siebie siedzącej w skrajnie lewicowej, antyfaszystowskiej koszulce. T-shirt, ozdobiony słowami lewicy: „Antifascist all stars” i „No pasaran”.

„Antifascist All Stars”, produkt sprzedawany w lewicowych sklepach internetowych wraz z innymi produktami, które zawierają teksty takie jak „Kampania antyfaszystowska” i „Witamy uchodźców”.

T-shirt, który nosi, ma również gwiazdę i tekst „No pasaran”, termin używany przez ekstremistów lewicowych AFA, co oznacza, że wróg nie powinien przejść.

www.friatider.s(*)ta-kritiseras-f-r-antifa-tr-ja

W mediach społecznościowych kilku krytykuje jej wizerunek.
“Jeśli należysz do brutalnej grupy, nie jestem z tobą” - pisze jedna osoba.
Autor: kobieta  Dodano: 26-07-2019
kobieta - Imigracja "solidarna”
Imigracja zostanie „szybko” rozdzielona między kraje UE.

www.friatider.s(*)erens-om-solidarisk-invandring

Czternaście krajów UE uzgodniło „mechanizm solidarności”, wniosek złożony przez Francję i Niemcy.

Według agencji Reuters, kraje takie jak Francja, Niemcy, Finlandia, Luksemburg, Portugalia, Litwa, Chorwacja i Irlandia poparły ten pomysł.

-Macron nie opisał szczegółowo mechanizmu, ale według niego powinien działać „szybko” i „automatycznie”. Reuters nazywa to „mechanizmem napływu” imigrantów do Europy i tym samym redystrybuuje imigrantów w Unii.

-Jednocześnie włoski minister spraw wewnętrznych Matteo Salvini ostrzega przed porozumieniami, które są jednostronnie kontrolowane z Niemiec i Francji.

Komentujacy "racjonaliści", opozycjo, co bȩdzie z Polską?
Autor: kobieta  Dodano: 23-07-2019
kobieta - Skolonizowaliście nas-teraz was kolonizujemy
Afrykańska mafia przejmuje drugie co do wielkości miasto Göteborg.

www.friatider.s(*)ikansk-maffia-tar-ver-g-teborg

Nigeryjska mafia zwana „Czarnym Toporem” urzadziła się w Göteborgu.

-W niedzielę Aftonbladet opublikował raport przedstawiający centrum Göteborga jako miasto horroru, w którym narkotyki przepływają, młodzi ludzie są okradani i pchnięci nożem na śmierć na biezaco, gdzie kobiety idą i czekają na zgwałcenie.

Dzisiaj podano w mediach, ze podejrzewa sie, ze lewicowi ekstremisci pomagaja ”przybyszom” podpalac samochody. Jest tez napisane, ze tak sie dzieje tez w Berlinie.

P.S. Co bedzie z Polska, jak myslicie?
Autor: kobieta  Dodano: 23-07-2019
kobieta - Modele lewicowo-liberalnej wladzy
Przypomina to wiele o tym, jak władcy radzieckiego serialu telewizyjnego „Czarnobyl” poradzili sobie z wypadkiem w elektrowni jądrowej. Zamiast informować ludność o tym, co się wydarzyło, a tym samym ratować życie, władcy postanowili nadać priorytet „wizerunkowi radzieckiemu” i ideologii. Podobnie jest dzisiaj tutaj. Zamiast uczciwej dyskusji na temat zwiększonego braku bezpieczeństwa i monopolu na przemoc, przedstawiciel establishmentu atakuje krytykę, taką jak ekstremizm i „fałszywe wiadomości”. Taki establishment odegra swoją rolę i spotka ten sam los, co sowiecki styl przywództwa. Oby jak najszybciej, bo centra duzych miast “rozkladaja sie ”, a kobiety widzą to jako kwestię czasu, zanim zostaną zgwałcone.
Handel narkotykami kwitnie na ulicach. Ludzie sa coraz bardziej obojetni na to, w miastach coraz wiecej broni. Mowi sie, ze „wielu” zostaje okradzionych w centrum miast, a policja patrolujaca sie nie pojawia.

Koniecznosc bycia swiadomym tego, ze elity skupiaja sie na przesladowaniu zwyklych ludzi.
Autor: kobieta  Dodano: 22-07-2019
kobieta - Elity wladzy
Elity rzadowe nie są lojalne wobec obywateli, niektórzy są globalistami, a inni postrzegają się na przykład jako ”wspolczesni antyrasisci”. Fakt, że grupy te nie są szczególnie zainteresowane ochroną obywateli przed przestępczością i przemocą, nie jest zaskakujący, mają inne projekty. Historycznymi miarami można opisać to jako zdradę, ale te grupy mają inne swoje kryteria. I tak długo, jak mają moc, obowiązują ich kryteria.

Zwykle monopol na przemoc jest podstawą, a następnie można angażować się w projekty ideologiczne. Zawęzono rzeczywistość i przyjęto monopol na przemoc za pewnik. Projekty ideologiczne zostały dopuszczone do swobodnej gry i podważają zarówno polityczne, jak i ekonomiczne podstawy państwa i społeczeństwa. Problem polega na tym, że w takim społeczeństwie obraz rzeczywistości staje się ważniejszy niż rzeczywistość władców. cd
Autor: kobieta  Dodano: 22-07-2019
kobieta - Pytanie Alego...
?
www.friatider.s(*)te-ville-bli-gruppv-ldtagen-av

Pytanie Alego: Dlaczego dziewczyna nie uciekła drabiną przeciwpozarową, jeśli nie chciała byc przez nas zgwałcona?
Autor: kobieta  Dodano: 21-07-2019
kobieta - Prawo do wlasnych pogladow..
Gwałciciele nie są wydalani, ale emeryci, którzy zawsze zyli troskliwie, a teraz wyrazli swoje mysli o trudnym życiu i wysokich podatkach na Facebooku, są ścigani wszystkimi dostępnymi środkami.

Historycznie, politycy zdawali sobie sprawę że monopol na przemoc jest podstawą, inne projekty przyjdą później. "Moc pochodzi z lufy karabinowej”, by zacytować Mao, jeśli nie masz mocy, możesz po prostu fantazjować o tym, co chciałbyś osiągnąć. W rezultacie państwo nie patrzy na mieszkańców i zezwala wielu ludziom zostaċ tutaj, mimo że nie powinni.

Wrocilam z dlugiej i pieknej podrozy po poludniu USA, otworzylam komputer i odkrylam, ze “czytelnik 'entres' oddał na Ciebie” 10 głosow negatywnych.

I co z tego, ja w dalszym ciagu mam prawo do wlasnego zdania, opinii i pogladow.

Pozdrawiam
Autor: kobieta  Dodano: 21-07-2019
kobieta - Panstwo=monopol przemocy
Tutaj, inne plemiona pala, ruinuja i niewolą nasze szkoly, za nieudana edukacje genderowa i wiedze o zach. kulturze. Polityka podatkowa staje się trudniejsza, jeśli masa podatkowa jest zastrzelana. Komunistyczny Fryderyk Engels powiedział, że „państwo jest grupą uzbrojonych mężczyzn”, reakcyjny Joseph de Maistre, że „społeczeństwo ostatecznie spoczywa na kacie”. Współczesne państwo twierdzi, że nazywa się monopolem przemocy. Nie zawsze tak było, na przykład w społeczeństwie feudalnym było kilku graczy, którzy mieli prawo do użycia przemocy. Zarówno klany, jak i szlachta, historycznie, na dobre i na złe, potrafiły sobie poradzić. Ale nowoczesne państwo, Thomas Hobbes Leviatan, nie zezwala na takich konkurentów.
Obecnie obserwujemy, że porządek polityczny nie radzi sobie z najbardziej podstawowym zadaniem i że monopol na przemoc jest poważnie kwestionowany. Policja unika odwiedzania niektórych dzielnic i ogląda między palcami otwarte wyzwania i prowokacje ze strony pewnych grup z przemoca nozowa i bronia.

Życie w anarcho-tyranii to brak praw dla przestępczych kryminalistow, zo to drakońskie prawa dla zwykłych ludzi.
Autor: kobieta  Dodano: 21-07-2019
kobieta - PIS w odniesieniu do Szwecji-opozycja
Świadoma cześċ świata jest zdumiona anarcho-tyranią w Szwecji
To bardzo dziwny kraj, przypominajacy kulturowa pustyniȩ.
Jeśli chodzi o klimat, nie słucha sie eksperta tylko z ADHD i zespołem Aspergera, czesto wagarujacej ze szkoly Grety, jeśli chodzi o ochronę przed włamaniem, słucha sie złodzieja nie eksperta, rząd słucha idiotów, nie ekspertów SD, polityczna poprawnosc ukrywajaca informacje o gwaltach i brak kary dla gwalcicieli, prowokuje imigrantow do gwałcenia dziewczat.
Fakt, że nocujemy w domu i ubieramy się biednie, nie może być interpretowany jako coś innego niż poddanie się, a zatem rozsądne jest zapytać, komu się poddajemy. Co takiego jest w nas tak złego, że nie mogą sobie poradzić z tym, że mamy ładne ubrania? Kolejnym pytaniem jest, dlaczego media i inne rzeczy, podobnie jak establishment – czyli nowa szlachta, pozwalają tym ludziom zachowywać się w ten sposób wobec nas. Nie wolno nam pisać gniewnych komentarzy na Facebooku lub robić samoobrony przed nimi.
- Najważniejszym zadaniem państwa jest ochrona terytorium i ludności przed zagrożeniami zewnętrznymi i wewnętrznymi. Jeśli to się nie uda, większość innych zadań będzie trudna do zrealizowania.
Autor: kobieta  Dodano: 21-07-2019
Jangcy - Bez komentarza
Chciałem coś napisać ale: " nie chce mi się z Tobą gadać "
Autor: Jangcy  Dodano: 18-07-2019
Frank Holman
Mądry człowiek dawno zauważył: Wielki Konflikt jest fikcją, POPIS jest fatem!
Autor: Frank Holman  Dodano: 16-07-2019
Gorilla   2 na 2
Zawodowy złodziej wykorzystuje ich głupotę, dając ochłap z fanfarami i przytupem (nie ma ani jednego odcinka serialu propagandowego w TVPiS o 19.30 bez reklamowania 500+), ale rabunek ukrywa w skomplikowanym systemie pobierania haraczy.

Najgorsze jest to, że odsetek głupców wzrasta, wręcz ich władza sobie hoduje. Wszak to 500+ nie ma wpływu na ogólny wzrost rozrodczości, jedyny reprodukcyjny efekt tej perfidnej eugeniki to przesunięcie rozrodu w kierunku tych, którzy dla dobra społeczeństwa rozmnażać się nie powinni, kosztem ludzi, którzy z większym prawdopodobieństwem mogli by dać potomstwo cenne dla społeczeństwa.

A co do podziału społeczeństwa:
POwscy wyborcy mają się za mądrzejszych od PiSowskich - niesłusznie. Są równie głupi, równie zabobonni. Jedni mają religię toruńską - drudzy religię lewacko-brukselską. Jedni chcą redystrybucji "unijnej" - drudzy pięćsetplusowej. Różnice kosmetyczne, jak między sunnitami i szyitami, jak między ewangelikami a kalwinami. W rzeczywistości są z jednej parafii pod wezwaniem Trójcy Nieświętej - Chciwości, Zdemoralizowania i Głupoty. Amen. Boże Głupoty wielki zapłać.
Autor: Gorilla  Dodano: 16-07-2019
Gorilla   2 na 2
Nie mam żadnych pretensji ani do PiS, ani do PO, ani żadnej innej politycznej ferajny rządzącej po 1989 roku. Gdyż nie wzięli się znikąd - wybrali ich sobie wyborcy... na swój obraz i podobieństwo... A nawet do wyborców pretensji mieć nie mogę, bo to najczęściej nie są ludzie rozumni, tak samo nie mogę mieć pretensji do zdziczałych psów, że gryzą. Gryzą wszak bezmyślnie, instynktownie.

Typowi wyborcy łączą w sobie 3 cechy, tworzące trujący koktajl:
1. Są chciwi - chcą zarobić bez pracy własnej.
2. Są zdemoralizowani - nie widzą nic złego w tym, by okraść bliźniego swego, byle to było bezkarne.
3. Są bezdennie głupi, bo nie rozumieją, że wybierając system powszechnej grabieży - socjalizm - (aktualnie w wersji PiS - Populizm i Socjalizm) nie będą beneficjentami, lecz ofiarami systemu.
Autor: Gorilla  Dodano: 16-07-2019
Frank Holman - cd
po drugie PIS jest partią Wielkiego Kłamstwa /jak KrK, mniej UE/, tam jest kłamstwo na każdym kroku, kompletnie co innego partyjni klakierzy mówią a dokładnie przeciwne rzeczy realizuje rząd: począwszy od imigracji i antypatriotycznych działaniach, poprzez antydemokratyczne zmiany państwa, na gospodarce skończywszy: wszystko jest zakłamanie i dokładnie odwrotne do tego, co się mówi i w co wierzy 99% wyborców PIS
po trzecie nie ma czegoś takiego jak PIS, a cała walka między PIS i PO jest fikcją, teatrem dla otumanionego społeczeństwa, ale istnieje faktycznie tylko POPIS
tym samym ocena tej/tych partii jest po pierwsze trudna, po drugie trudna do skomentowania, albowiem nie wiemy czy autor opisuje demagogię/propagandę POPISu czy realne działania, oraz czy w ogóle zdaje sobie sprawę z tego, że w każdym aspekcie rzeczywistość jest odwrotna do POPISowskiej propagandy,
Autor: Frank Holman  Dodano: 14-07-2019
Frank Holman - kilka krótkich komentarzy na gorąco
"zrównoważony rozwój" to pojęcie / kwintesencja neosocjalizmu
PIS nie jest partią antyokrągłostołową /może taka była i to tylko w retoryce na początku/ jest partią neosocjalistyczną
PIS musi być z natury prounijny, gdyż neosocjalizm PIS jest immanentną częścią neosocjalizmu UE: wbrew jakimkolwiek propagandom to neosocjalistyczny PIS będzie budował neosocjalistyczną Unię Europejską
tak samo jako neosocjalistyczny jest PIS i UE, tak samo neosocjalistyczny jest obecny KrK
Autor: Frank Holman  Dodano: 14-07-2019
Marim
Załączone obrazki są za małe by cokolwiek z nich analizować, oprócz kolorów, nie widać żadnych napisów i czego dany odcień statystyczny dotyczy.
______________
gillmarine.com.pl
Autor: Marim  Dodano: 11-07-2019
DKnoto   1 na 1
Tekst intrygujący, brakuje takich spojrzeń w głównym nurcie analiz politycznych.</div>Mam tylko drobną uwagę do Autora, przeżyłem prawie połowę życia w poprzednim</div>systemie i komunisty żadnego nie spotkałem, więc na przyszłość niech użyje innego</div>sformułowania na rządzących w PRL.</div>
</div>
Autor: DKnoto  Dodano: 01-07-2019
FCB90 - ksiegarnia
Witam

Probowalem zakupic ksiazki z ksiegarni Racjonalisty, ale nigdy nie otrzymalem danych do przelewu po zlozeniu zamowienia.

Pisalem nawet maile z zapytaniem jak mam dokonac zakupu, ale zadnej odpowiedzi nie otrzymalem.

Czy moglby ktos pomoc?

pozdrawiam,
Patryk
Autor: FCB90  Dodano: 26-06-2019
fazimodo - @okragly  0 na 4
Ty jesteś jak małpa, jak chłop pańszczyzniany. A teraz znikaj stąd, bo piszesz do pana, genetycznie upośledzona małpo.
Autor: fazimodo  Dodano: 14-06-2019
okragly - fazimodo   4 na 4
"Jesteś, nie jesteśmy" malpy są dzikie (mamy z nimi 99% genów) my jesteśmy udomowieni, do dojenia. Przez tysiące lat, ba jeszcze 130 lat temu, chłop pańszczyźniany jakby sie postawil swemu panu (szlachcic) zginałby. Genetycznie jesteśmy przystosowani do dojenia, krnąbrni byli zabijani bezpotomnie. Dlatego pozwalamy na ogromne różnice majatkowe, mamy gen posluszenstwa tak jak psy w odróżnieniu od wilków. Współcześnie nie weźmiesz pracy ktora ci z laski dadza zdechniesz pod plotem, skod tylu bezdomnych. (za Tuska placa min 3,5 zł/godz i bezrobocie ogromne)
Autor: okragly  Dodano: 13-06-2019
fazimodo - @okragly  -1 na 1
Jesteś, nie jesteśmy.
Autor: fazimodo  Dodano: 13-06-2019
okragly - jesteśmy glupsi od malp   4 na 4
jeśli w ZOO jedna malpa dostanie banana a druga ogórka, poczują wielką niesprawiedliwość i wywolaja wojne (jesli kazda dostanie ogórka wojny nie bedzie, rozchodzi sie o poczucie sprawiedliwosci a nie czy to banan czy ogórek) My dajemy sie oszukiwać, miedzy nami różnice w pracowitości, inteligencji jest mniejsza niż x2, a w dochodach nawet 1000x

nawet w podatkach niesprawiedliwosc; nauczyciel oddaje 40% w formie podatków i składek, a menadżer, prawnik na samozatrudnieniu z dochodami 20 tys. zł miesięcznie ma obciążenie na rzecz państwa o połowę niższe -20%

Nasz system podatkowy jest regresywny i najsilniej obciąża najniższe pensje i nadużywania umów cywilnoprawnych, nieprzestrzega kodeksu pracy, braku urlopów, zwolnień lekarskich, przeciągania godzin pracy, niepłacenia za nadgodziny. kodeks pracy nie istnieje.

popierając PO, utwierdzacie ich w fałszywych przekonaniach, tym samym prowadzicie do zguby, dążąc do tego, żeby bylo, tak jak bylo.
Autor: okragly  Dodano: 13-06-2019
fazimodo - @Arminius   2 na 2
Ta "mądrość kapitalistów" podnoszących ceny produktów, ze względu na rozdawnictwo czy wzrost płacy minimalnej nazywa się ukrytą inflacją. I nie jest "mądrością" tylko efektem kuli śnieżnej. Rynek rzeczywiście wchłonie bez problemu każde rozdane pieniądze(chociażby zaczęło się od razu od cen żłobków i przedszkoli, które pierwsze zareagowały na 500+ podnoszac ceny "bo ludzi stać"). Rośnie cena jednych produktów oraz koszty pracy to zaraz za tym idą wzrosty cen wszystkiego co jest z tymi dobrami połączone. Pracownik ileby nie zarabiał nie wyprodukuje więcej niż produkuje do teraz bez inwestycji w technologię. A skoro pieniądze są odzwierciedleniem produkcji(w dużym uproszczeniu) to rozdawanie ich za darmo i podnoszenie pensji minimalnej powoduje naturalnie wzrost cen. Bo produkujący tyle samo chłop, który za pensje minimalną może kupić 10 big maców jeśli nic więcej nie pracuje to ma móc kupić tylko i wyłącznie 10 big maców bo tyle jest warta jego praca. Więc jak będzie zarabiał 100zł to będzie BigMac kosztował 10zł/szt. Jak podniesiemy pensje minimalną do 1000zł to BigMac będzie kosztował 100zł/szt. Balans musi być zachowany. Jeśli jest inaczej to znaczy, że się zaczynamy zadłużać. A długi kiedyś trzeba spłacić.
Autor: fazimodo  Dodano: 13-06-2019
Arminius - jak to działa? - Psyklok   1 na 1
>Wczoraj byliśmy na zakupach, ceny takie, że szok.No trzeba skądś brać na >te wszystkie 500+ itp, amerykańskie samoloty i inne zabawki...


Może działa tu inny mechanizm. Skoro rząd pompuje ogromne ilości socjału w lud - to głupotą kapitalistów byłoby nie zdyskontować owego popytowego potencjału??? I stąd owe drastyczne skoki cen w górę, żeby wydrenować kieszeń klienta. Trudno mi bowiem uwierzyć w to, iż kilkusetprocentowy skok - na przykład - cen warzyw to rezultat suszy i....mody na konsumpcję warzyw.
Autor: Arminius  Dodano: 12-06-2019
Psyklok  0 na 2
Wczoraj byliśmy na zakupach, ceny takie, że szok.No trzeba skądś brać na te wszystkie 500+ itp, amerykańskie samoloty i inne zabawki...
Autor: Psyklok  Dodano: 12-06-2019
DyktaFon - :)   2 na 2
@sobieskii: nie trafia do mnie krytyka demokracji, gdzie argumentem przeciw są działania niedemokratyczne.

Wiem. Do 99% społeczeństwa nie trafia :) To nic, że działania zupełnie sprzeczne z ideą demokracji nazywane są demokracją. Liczy się nazwa, nie fakty. I stąd właśnie wieczny lament tuż przed każdymi wyborami... a potem "od nowa Polska Ludowa" byle do kolejnych wyborów :)
Autor: DyktaFon  Dodano: 03-06-2019
sobieskii - @okragly - w raju była komuna,..   1 na 3
-"-bogaci płacą relatywnie mniejsze podatki niż biedni, 500+ troszkę wyrównuje" Nie po to bogaci zatrudniają księgowych i wywożą kasę do rajów podatkowych, żeby płacić podatki. Firmy też nie płacą, tylko przerzucają podatki na klientów, a marża zostaje taka sama.
Pis jest tak pro społeczne tak, jak było PZPR. Dla biedoty zasiłek jałmużna resztki z pańskiego stołu, a nam się wszystko należy, łapówki, wieżowce i banki za złotówkę.
150mld z Vatu to bajka. Dziura w vacie, o której mówił pis jest teoretyczna. Dochody z vatu nie wzrosły o 150mld po dojściu pis do władzy. Co najwyżej kilkadziesiąt mld i to głównie przez wzrost gospodarczy i opóźnianie wypłat zwrotów dla uczciwych firm. Więc co z resztą tych 150mld? Dalej są kradzione? A może Kaczyński schował w skarpecie?
A co do niedzieli pracującej. To jest właśnie mentalność niewolnika. Tylko niewolnik domaga się wolnej niedzieli. Człowiek wolny domaga się prawa żeby mieć wolne kiedy chce.

@Dyktafon nie trafia do mnie krytyka demokracji, gdzie argumentem przeciw są działania niedemokratyczne.
Autor: sobieskii  Dodano: 03-06-2019
schlawiner
Chociaż "Oda do radości jest też przydymiona romantyzmem ("Götterfunken", klasyk np. Krasicki, o bogach nie bełkocze), Mickiewicz napisał "Odę do młodości".
Autor: schlawiner  Dodano: 03-06-2019
DyktaFon - Zwykła codzienność   2 na 2
sobieskii - Dyktatura w stylu wschodnim.
To jest wiadome co najmniej od kilkudziesięciu lat, że tak to działa. Widać na tym przykładzie, co warta jest demokracja (tzn. wszystko to kwestia ceny...)
Dlatego chodzenie na wybory i jeszcze ekscytowanie się czyimś procesem załatwiania sobie pracy wydaje mi się bezsensownym. Jakoś, jak ja szukam pracy, to nikt się tym nie ekscytuje :) (i słusznie, bo to jedynie mój problem - podobnie powinno być z politykami).
No, ale większość uważa inaczej... Muszą mieć jakieś zajęcie w życiu i czymś się interesować, jak nie mają pożyteczniejszych zainteresowań.
Autor: DyktaFon  Dodano: 03-06-2019
okragly - w raju była komuna, nasza natura  -3 na 11
-bogaci płacą relatywnie mniejsze podatki niż biedni, 500+ troszkę wyrównuje
-dzieki 500+ pieniadze wracają, biedni je wydają od razu
-PiS jest bardziej pro społeczne, PO indywidualistyczne-wyścig szczurów co nie jest zgodne z ludzka naturą
-jeśli wróci PO, będzie znowu chciała dogodzić elitom, obniży im podatki, da ulgi, pozwoli na karuzele VAT i inne pomysły "białych kołnierzyków" i pieniądze wyjadą do rajów podatkowych. Poza tym elity nie wydają pieniedzy w kraju na nasze produkty, wydaja za granicą, my nic z tych pieniedzy zarobionych na nas nie mamy Elity maja ogromne pieniądze z samego VAT-u z karuzeli podatkowej 150 mld zł, mogą dzisiaj wciskac kit, w ich mediach, przekupywać autorytety a my łykamy jak pelikany
-PO chcąc dogodzic elitom wprowadzi znowu niedziele pracującą, aby nakrecić konsumpcje (konsumpcja zastepuje religie)
Autor: okragly  Dodano: 02-06-2019
sobieskii - Dyktatura w stylu wschodnim.   5 na 9
Moim zdaniem, wszyscy komentatorzy z autorem włącznie popełniają jeden podstawowy błąd, komentując wynik wyborów. Nikt nie widzi, że te wybory nie były demokratyczne. Pis na wygranie wyborów wydaje co roku kilkadziesiąt miliardów złotych z pieniędzy podatników. Na same media idą miliardy i to nie jest tylko dotacja na TVP, ale również reklamy spółek skarbu państwa w mediach niby prywatnych, a w rzeczywistości kontrolowanych przez partię. W tym właśnie celu PiS zwiększa udział państwa w gospodarce. Kilkadziesiąt procent rynku medialnego w Polsce jest kontrolowana przez jedną partię i bezpośrednio realizuje przekazy dnia z nowogrodzkiej, a za wszystko płacą podatnicy. To tworzy gigantyczną dysproporcję w sile przekazu obu stron. Dodatkowo policja i służby są już otwarcie używane do zwalczania opozycji. Jeśli dodać do tego transfery socjalne, które nie mają nic wspólnego z wyrównywaniem szans, tylko są ordynarnie rozdawaną kiełbasą wyborczą, jak 13 emerytura zaraz przed wyborami, czy 500 plusy, to mamy przepis na poparcie dla pisu w granicach 70% już za kilka lat. Gdyby stać pod urnami i dawać po 1000 złotych za głos oddany na PiS, byłoby to tak samo bezczelne i skuteczne. Co w tym dziwnego, że biedniejsi i gorzej wykształceni mieszkańcy Polski B są bardziej podatni na manipulacje?
Autor: sobieskii  Dodano: 02-06-2019
sobieskii - Komuna wróciła   4 na 8
Czy w PRL określenia "demokratyczna opozycja" nie używano z podobną pogardą jak autor? Czy PZPR nie było przypadkiem partią przedstawiającą się jako obrońcę uciśnionych przed elitami, podobnie jak robi to PiS i autor?
Podział jest faktem i to nie tylko geograficzny, ale również bardzo wyraźny w kryteriach takich jak poziom wykształcenia. Wbrew opinii niektórych komentatorów i autora Polityka PiS biedę w Polsce B pogłębia. Coraz wyższa płaca minimalna sprawia, że coraz bardziej nie opłaca się inwestować i zatrudniać ludzi w biedniejszych regionach. Na rejony gdzie płace i tak są wyższe z powodu lepszego wykształcenia i wyższej wydajności pracy to nie wpływa w tak dużym stopniu. Do tego proporcjonalnie rozdawanie pieniędzy bardziej zniechęca do pracy i przedsiębiorczości biedniejszych. Z zasiłku dobrobytu czy wzrostu gospodarczego nie da się zbudować. Gdyby się dało, to wystarczyłoby dawać miliony plus na obywatela.. Niestety to jest jak perpetum mobile. Zwiększając biedę, PiS powiększa swój elektorat, tak jak promując ciemnotę, kościół zwiększa ilość potencjalnych wiernych.
Autor: sobieskii  Dodano: 02-06-2019
Psyklok   1 na 3
Ziemniaki doszły do 4,50 za 1 kg, I wszystko drastycznie podrożało. To nie przypadek.
Autor: Psyklok  Dodano: 02-06-2019
Kazikazik   5 na 7
Oczywiście, ze polityka PO wymagała korekty. Taki Palikot np mówił o konieczności budowania zakładów produkcyjnych za państwowe pieniądze w regionach słabiej rozwiniętych, idąc niejako śladem przedwojennych strategów gospodarczych (patrz Centralny Okręg Przemysłowy) jak i komunistów ( w każdej gminie piekarnia, zakład przetwórstwa spożywczego itd). Palikota wyśmiano. PIS poszedł na skróty. Po co inwestować w niepewne interesy jak można od razu dać po 500 złotych - zamiast wędki od razu ryba. Problem z polityką PIS-u jest taki, ze jej priorytetem nie jest rozwój uboższych regionów Polski, ale kupowanie głosów wyborczych. Taka polityka poprowadzi nasz kraj do gospodarczej katastrofy. Szkoda tego wysiłku i poświęcenia ostatnich 30 latach całego mojego pokolenia. Dorobek naszego pokolenia, to co osiągnęliśmy, prawdopodobnie zostanie zmarnowane przez ambicje jednego malutkiego człowieczka.
Autor: Kazikazik  Dodano: 01-06-2019
Jan Rylew   1 na 5
Istnieje jedna Polska mimo różnic światopoglądowych, politycznych, kulturowych między obywatelami. Istotne są także różnice rozwojowe (wschodnia część kraju jest gorzej rozwinięta pod względem infrastruktury, przemysłu i zamożności). Podział na Polskę A i B istniał w IIIRP cały czas i patrzono na to jak na dar natury. PIS zapowiada, że czas z tym skończyć stąd koncepcja równomiernego rozwoju, stymulowania rozwoju regionów mniej rozwiniętych jak również wspomagania warstw społecznych o niskich dochodach.
To polityka integracyjna wyraźnie inna w stosunku do dotychczas praktykowanej.
Ta koncepcja jak i wiarygodność zdobyta w ciągu ostatnich lat oraz świetne wyniki gospodarcze zadecydowały o wyniku wyborów. To zjawisko prawidłowe i pocieszające nie tylko w tym sensie, że wyborcy nie ulegli propagandzie antypisu, ale że tak działa demokracja ( aktywiści KODu powinni czuć się usatysfakcjonowani ;).
Polska potrzebuje zmian rozwojowych w kierunku który określił PIS, a w dodatku nie widać sensownej alternatywy.
Autor: Jan Rylew  Dodano: 01-06-2019
Psyklok  0 na 2
Dużo naobiecywali i dużo dali, a ja się pytam, dlaczego kilogram ziemniaków kosztuje 2,50 PLN(wcześniej 1 PLN), kilogram cebuli 5,50 PLN(wcześniej 1,30 PLN), kilogram marchwi 3,30 PLN(wcześniej 1 PLN).No właśnie dlatego.
Autor: Psyklok  Dodano: 30-05-2019
klaio   5 na 7
Nie podzielam zaufania Autora do PiSu, ale jeszcze bardziej nie ufam opozycji. Jak opozycja starała się o mój głos w ostatnim roku? PiS wprowadził do europarlamentu więcej kobiet i ludzi młodszych. Opozycja starych komuchów - Millera, Cimoszewicza, Belkę. Liderzy Platformy są ci sami, którzy rządzili przez 8 lat, nawet nie chciało im się mną manipulować i wystawić nowych liberalnych twarzy. Ich pomysł to powrót do III RP. No to nie zostawiają mi szerokiego wyboru.
Autor: klaio  Dodano: 29-05-2019
klawik - Analiza   5 na 9
Analiza TVzwycięstwa Pis jest banalnie prosta. Wpompowane 1.2mld w TvPis. Zyjemy w czasach kultury obrazkowej i teraz Kurski dostanie złoty medal od prezesa, a jak ciemny lud dalej będzie kupował propagandę to po nastepnych wyborach będzie ustawiony do końca życia. Swoje Też zrobiła 13tka dla emerytów w przeddzień wyborów.
Autor: klawik  Dodano: 29-05-2019
Klopton - PoPis   2 na 4
Ludzie się raczej nie kierują retoryką gospodarczą i programami wyborczymi partii, większość nawet nie wie co to oznacza. Mało prawdopodobne jest również to aby ktokolwiek uwzględniał czasy komuny.
Południowo wschodnia Polska to społeczeństwo starsze, rolnicy oraz rodziny, młodzi, karierowicze, "europejczycy" wyjeżdżają do dużych miast więc to jest raczej oczywiste, że ci co zostali zagłosują kierowani przez kościół, kierowani interesem rodziny a nie rozwoju osobistego (500+ i anty-emigranci), kierowani wiekiem emerytalnym.
PiS i PO czy KE gospodarczo to dwa końce tego samego kija, jedni i drudzy kłaniają się silniejszym i podlizują aby dostać kredyt, nawet automat do kawy mógłby wpaść na ambitniejszy plan na przyszłość niż "umiarkowane" tonięcie w długu i tracenie podmiotowości geopolitycznej. Muszą mieć jednak retoryki światopoglądowe aby grać na emocjach wyborców których sobie upatrzyli. KE stawiając na antyPiS zraziła do siebie niezdecydowanych głosowaniem przeciw Polsce w UE, za przyjęciem emigrantów i za utrzymaniem podwójnych standardów konsumenckich. W kategoriach klasycznej geopolityki jest to zdrada stanu i tutaj Polacy aż tacy głupi się nie okazali aby postawić na tą opcję. Ci co postawili to nie z miłości do UE czy KE ale z nienawiści do PiS i Kościoła.
Autor: Klopton  Dodano: 28-05-2019
skorpion13 - @ fazimodo   1 na 17
Bredzisz koleżko sympatyczny jak mały Kazio po dopalaczach. Powtarzasz jedynie zasłyszane w wykładach TVN-u bajdy klity. I neoliberalne mantry które mają usprawiedliwić najbardziej kaleki podział PKB w UE (przypomnę 10% obywateli zgarnia 40% PKB) jest to najwyższy poziom w UE i jedynie w USA najbogatsze 10% zgarnia ciut więcej.Ludzie uwierzyli PiS bo ich nie oszukuje i próbuje realizować swoje obietnice.Pomimo ogólnego spadku dynamiki rozwoju gospodarczego analizy dla Polski wskazują że nadal wzrost gospodarczy będzie wysoki. jest to bezpośrednio spowodowane transferem socjalnym który podbudował w sporym stopniu rynek wewnętrzny duszony przez poprzednie kilkunastoletnie rządy neoliberałów.A jaki jest wpływ silnego popytu wewnętrznego pokazuje sytuacja choćby w państwach skandynawskich, gdzie jeszcze większa cześć wpływów z bardzo wysokich (w porównaniu z polskimi) podatków jest re dystrybuowana dla biedniejszej części społeczeństw.I tu jest powód wysokiego zwycięstwa partii prezesa nad oszukańczą czeredką zgranych emerytów politycznych.
Autor: skorpion13  Dodano: 28-05-2019
Arminius - Istnieją dwie Polski   6 na 10
"Nie istnieją otóż żadne dwie Polski, istnieje jedna Polska — ta, której owo towarzystwo ni w ząb nie rozumie lub którą celowo mistyfikuje."


Istnieją, co więcej różnice między nimi zdają się być coraz większe. Tak samo jak istnieją - na przykład - dwie Ameryki (mentalnościowo - obyczajowe, w w obrębie USA oczywiście), przy czym w Polsce to nie jest podział tak bardzo determinowany regionem - jak to ma miejsce w USA. Przeciwnie, podział ów - zarysowany już wyraźnie podczas wyborów samorządowych - biegnie także między dużymi i średnimi miastami z jednej strony, a wsią i miasteczkami z drugiej. Duże i średnie miasta głosują na PO (KE) wieś i miasteczka głosują na PiS. Oczywiście jest to generalny schemat, nie wykluczający licznych wyjątków. Co prezentują sobą jedni i drudzy ( raz jeszcze podkreślam zasadę: nulla regula sine exceptione) wszyscy wiemy. Każdy więc niech sobie wybierze opcję, która odpowiada jego indywidulanym preferencjom i upodobaniom.
Autor: Arminius  Dodano: 28-05-2019
danilo - PiS i równowaga?   8 na 12
Chyba żyję w innym kraju i oglądam inne działania PiSu, niż autor tego tekstu. Kościelni pedofile przy pomocy PiSowskich wspólników bezczelnie i bezkarnie śmieją się w twarz ofiarom, ale Agnosiewicz, podobnie jak polscy katolicy, nie widzi żadnego problemu. Wg niektórych, podnoszenie ręki na kościół, to podnoszenie ręki na Polaków.
Autor: danilo  Dodano: 28-05-2019
fazimodo - Od kiedy Agnosiewicz jest PiSowcem?   13 na 17
Jakiż to zrównoważony rozwój Polski promuje PiS?
Zapożyczenie się na 20mld zł rocznie, żeby "oddać" w postaci 500+ zamiast inwestycji w jakąkolwiek infrastrukturę?Wydanie kolejnych miliardów na 13 dla emerytów? I kolejnej kiełbasy wyborczej z 500+ na pierwsze dziecko?Obniżenie wieku emerytalnego, w kraju, który ma najmłodszych emerytów w Europie i nadłużej pracujących w wymiarze godzinowym pracowników?Wprowadzenie PPK, bo ZUS nie wyrabia przy jednoczesnej likwidacji OFE, które spokojnie mogliby zreformować i zamienić na model PPK?Rozwalenie szkolnictwa przez nieprzemyślaną pisaną na kolanie ustawę likwidującą gimnazja?Łączenie Katolicyzmu z Polskością vide "kto podnosi rękę na Kościół podnosi rękę na Polskę"? I tym samym marginalizowanie i ukrywanie przestępstw przeciw polskim dzieciom?
Gdzie jest panie Mariuszu ten zrównoważony rozwój? Bo ni ch** go nie widzę.
Autor: fazimodo  Dodano: 28-05-2019

Pokazuj komentarze od pierwszego

« Wróć do strony
Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365