Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
157.293.677 wizyt
Ponad 1063 autorów napisało dla nas 7302 tekstów. Zajęłyby one 28805 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy jesteś zadowolony/a z życia?
Tak
Nie
Nie wiem
  

Oddano 651 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Im więcej mamy czasu na wykonanie jakiejś pracy, tym więcej czasu nam ona zabiera."

Dodaj swój komentarz…
Arminius - co jest także wskazane   3 na 3
"W USA w obecnych czasach poprawności politycznej jest jedna, prosta, podstawowa zasada: im dalej jesteś od białego, protestanckiego mężczyzny z elity, tym bardziej wolno ci domagać się uznania dla swojej tożsamości etnicznej, religijnej itp."

Jest wskazane aby ów mężczyzna był także heteronormatywny.
Autor: Arminius  Dodano: 31-07-2019
Reklama
Jangcy - I co dalej   1 na 1
Czy prelegent ma coś do powiedzenia w temacie " Co z tym zrobić ? "
Czy tylko narzeka ? USA to inny świat. Ten kto był tam 8 lat to wie.
Nie próbujmy zbawiać Ameryki - zbawmy siebie.
Autor: Jangcy  Dodano: 02-08-2019
The Bear Jew - ofiary???   1 na 3
Śmieszy mnie narzekanie na polityczną poprawność osób, które sami ją stosują. Bo stosują: jedni i drudzy. Zawsze istniały ramy społeczne poza które się nie wychodziło, sprawy, o których się nie mówiło głośno (tematy tabu). Prawicowej polit-poprawności przecież nie ma... Lewica stosować propagandę źle, my stosować hmmm.. nasze metody - dobrze.
Autor: The Bear Jew  Dodano: 03-08-2019
klaio   2 na 2
Co się temu Żiżkowi stało? A był taki rewolucyjny (patrz "Lenin u bram" jego autorstwa). Wyruszył w drogę Kołakowskiego? Dziś Krytyka Polityczna nie wzięłaby go chyba na patrona. Ten człowiek chyba rzeczywiście jest filozofem i szuka prawdy, nawet tej podważającej jego dotychczasowe przekonania.  
Autor: klaio  Dodano: 04-08-2019
Kazikazik
Nie wiem za co The Bear Jaw dostał minusa. Sam określam siebie jako lewak-liberał. Często spotykam się z towarzystwem o poglądach konserwatywnych. Jest całe mnóstwo tematów których nie wolno poruszyć bo cała impreza skończy się jednym wielkim obrażaniem. Im bardziej logiczne wywody tym gorzej dla mnie. Dlatego by utrzymać w miarę poprawne relacje wielu tematów po prostu nie poruszam. Zreszta popatrzcie na nerwowe reakcje prawicy na lewicowe „prowokacje”.
Autor: Kazikazik  Dodano: 14-08-2019
Kazikazik
Nie wiem za co The Bear Jaw dostał minusa. Sam określam siebie jako lewak-liberał. Często spotykam się z towarzystwem o poglądach konserwatywnych. Jest całe mnóstwo tematów których nie wolno poruszyć bo cała impreza skończy się jednym wielkim obrażaniem. Im bardziej logiczne wywody tym gorzej dla mnie. Dlatego by utrzymać w miarę poprawne relacje wielu tematów po prostu nie poruszam. Zreszta popatrzcie na nerwowe reakcje prawicy na lewicowe „prowokacje”.
Autor: Kazikazik  Dodano: 14-08-2019
KrzychuSz - @klaio   1 na 1
Zizek w żadnym razie nie zmienił poglądów, był i pozostaje nadal zwolennikiem Marksa. Tyle że uczciwym, tj. w duchu który propagował sam Marks (który, na marginesie, jak usłyszał że jacyś jego zwolennicy nazwali się "marksistami" miał zareagować komentarzem: "jedno wiem na pewno, nie jestem marksistą). A nie wyznawcą nędznej karykatury poglądów brodacza z Trewiru, którą usilnie ostatnimi czasy próbuje wciskać czytelnikom jako rzekomo "autentyczny marksizm" gospodarz tego portalu, niejaki Mariusz Agnosiewicz. Oskarżając Marksa między innymi o stworzenie... podglebia pod rozwój hitleryzmu xD Jestem ciekaw jak do takiego bzdecenia ustosunkowałby się sam Zizek, ale znając jego skłonność do nieowijania w bawełnę, nie cackałby się z jego autorem. Nota bene czemu przy tym artykule brakuje notki biograficznej o ideologicznej afiliacji Zizka? Czyżby gospodarz Racjonalisty obawiał się że ktoś dobrze zorientowany w jego poglądach wytknie mu brak konsekwencji i promowanie współczesnych kontynuatorów tego domniemanego "proto-nazizmu"? ;) Chyba że jesteśmy świadkami kolejnej cichej wolty światopoglądowej Gospodarza i już marksizm nie jest dla niego passe? ;)
Autor: KrzychuSz  Dodano: 14-08-2019
KrzychuSz - @Kazikazik
Ja omyłkowo zminusowałem @The Bear Jew, za co chcę przeprosić bo trudno się nie zgodzić z jego komentarzem. I mam nadzieję że dożyję czasów, kiedy prawicowa poprawność polityczna będzie tak szeroko wyszydzana i krytykowana, jak obecnie ta tradycyjnie uprawiana przez centrolewicę i liberałów: zwłaszcza że żyję nie w USA (do których odwołuje się Zizek) tylko w Polsce, gdzie liberalno-centrolewicowa politpoprawność nigdy mocniej nie zagościła w medialnym dyskursie.
Autor: KrzychuSz  Dodano: 15-08-2019
Kazikazik   2 na 2
Gospodarz poglądów nie zmienił, jeszcze nie. Żiżek jest cytowany, zreszta wybiórczo, by zakomunikować „patrzcie lewaki, nawet wasz myśliciel zgadza się z nami”. Ale tym samym, niechcący Zizek trafia na listę autorytetow ateistycznej prawicy. Ale sam marksizm w dalszym ciągu jest be i passe. To polska przypadłość. Nieważne, że marksizm jest wykładany na amerykańskich i europejskich uczelniach. Tak bardzo PRL-owska propaganda wypaliła w dyskach mózgowych, ze marksizm, leninizm i stalinizm to jedno i to samo, ze nie da się rady z tego pudełka wyskoczyć.
Autor: Kazikazik  Dodano: 16-08-2019
Psyklok   1 na 1
No tak.Co odpowiada Marks za czyny późniejszych postaci, np. Stalina.A trochę z innej beczki- mamy teraz w Polsce legalny faszyzm i nazizm, ale jakoś to nie budzi obawy i jest fajnie...
Autor: Psyklok  Dodano: 22-08-2019

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365