Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
184.765.238 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7361 tekstów. Zajęłyby one 29025 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 4505 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Etyczne spojrzenie na charakter człowieka jest bardzo jednostronne. To prawda, że takie cechy jak prawdomówność, odwaga, uczciwość, sprawiedliwość, życzliwość, skromność, pracowitość, wspaniałomyślność są godne podziwu, ale nie powinny one przesłaniać nam innych – również doniosłych – choć zazwyczaj nie włączanych do moralności cech osobowości ludzkiej takich jak umiłowanie muzyki,..

Dodaj swój komentarz…
wojtyla - wojtyla
witam wszystkich.prosze o jedno.nie obrazajcie jana pawla II.to wybitny czlowiek ktory zyl na tej ziemi swietej i zyje nadal i chcial zawsze dobrze dla nas tylko nie chcielismy go sluchac tak do konca.niech sie wychyli ktos taki co dorowna wojtyle.niech stanie w oknie przed calym swiatem i powie od serca slowa ktore glosil nasz jan pawel II.a mowil slowa takie.czlowieku,ludzie opamietajcie sie bo bladzicie,szanujcie siebie i innych,pomagajcie sobie nawzajem,kochajcie sie,wspierajcie nie zapominajcie ze bog istnieje,za dobre wynadgradza a za zle karze.miejcie duze cieple serduszka dla innych nawet tych zlych ludzi.nie zamykajcie sie w sobie.dawajcie bezinteresowne cieplo nie biorac nic wzamjan a zwalczymy zlo na tym swiecie bo zginiemy.to wielki czlowiek.wybitny czlowiek.obrazajac go to tak jak boga bys obrazal.bog nie chce karac a wynadgradzac.ale nie za zlo tylko za dobro ktorego paragnie.zmienmy ten swiat na kolorowy nie szary tak jak dzisiaj jest.prosze o kontak zemna.dziekuje wam wszystkim.jestem z wami.wojciech.
Autor: wojtyla  Dodano: 17-03-2016
Reklama
"obudzone demony"   2 na 2
Karol Wojtyła - zacofany konserwatysta z Polski, którego posadzono na papieskim stolcu kontynuował także politykę blokady rozwoju nauki, a w szczególności medycyny.
Gdyby nie Kościół, który od setek lat (pod pretekstem idiotycznych dogmatów o "nie sprzeciwianiu się bożej woli", o "bożym planie" i "cierpieniu"...) utrudniał lub wręcz uniemożliwiał postęp - już dawno były by leki na wszystkie nowotwory...
Nota bene dziwne, że sami sutannowi z byle bólem ganiają po lekarzach, korzystają z wszystkich najnowszych osiągnięć medycyny wbrew głoszonym przez siebie nakazom "cierpienia jako ofiary bogu", co sam Wojtyła udowodnił korzystając z pomieszczeń i opieki w salach najsłynniejszej kliniki medycznej Rzymu.
To obłudne blokowanie postępu w medycynie i wszystkie tym spowodowane śmierci milionów także zaliczamy do ofiar kościoła i tego "wielkiego Polaka", któremu dodatkowo Polska "zawdzięcza" religijny fanatyzm motłochu, konkordatową podległość Watykanowi i gigantyczne rozdawnictwo kościołowi finansów oraz narodowego majątku.
Autor: "obudzone demony"  Dodano: 25-06-2012
"obudzone demony"
Do klechy podpisującego się "JanPawełDrugi", który napisał o JP2: "...Człowiek, który w swoim życiu nikomu nie wyrządził krzywdy."
Hipokryto - dzięki JP2 na AIDS zmarło miliony dorosłych i dzieci. Nadal umierają miliony i jeszcze miliony umrą.
To daje mu pierwsze miejsce wśród największych ludobójców świata.
Oto jedno z wielu uzasadnień:
"...JP2 - "siewca" HIV i AIDS głosił i nakazywał bezwzględny zakaz stosowania prezerwatyw również tam, gdzie epidemia AIDS przybierała zatrważające rozmiary zagrażające wyniszczeniem całych narodów.
JP2 w okresie szalejącej epidemii AIDS wysyłał tysiące misjonarzy, głównie do Afryki, którzy zamiast
rozdawać prezerwatywy, rozdawali różance i nakłaniali tubylców do seksualnej wstrzemięźliwości.
JP2 nawoływał do tego także osobiście podczas swoich wojaży do różnych krajów świata.
Efektem tego są miliony osieroconych, głodnych dzieci z wirusem HIV od urodzenia i miliony umierających na AIDS ludzi na całym świecie.
Kilka poważnych organizacji próbowało postawić JP2 przed Międzynarodowym Trybunałem w Hadze pod zarzutem zbrodni przeciwko ludzkości, ale pozwu nie przyjęto, bo był głową państwa watykańskiego.
Do dziś kościół z B16 na czele głosi to samo, co JP2..."
Autor: "obudzone demony"  Dodano: 25-06-2012
Olek Mularski - Nietykalny, święty przestępca   2 na 2
JP II to zwykły religijny zelota i fanatyk; osoba, która niczym talib była gotowa oddać wszystko dla dobra swojej religii. Powiem więcej- popełniał nawet okropne przestępstwa, między innymi zatuszował jedną z większych afer pedofilskich w kościele katolickim; regularnie walczył z antykoncepcją podczas pielgrzymek w Afryce zwiększając w ten sposób liczbę chorych na AIDS i głodujących nie mogących utrzymać tylu dzieci; popierał, a nawet finansował południowoamerykańskich dyktatorów. A my czcimy tego człowieka prawie jak boga nazywając jego imieniem największe ulice w miastach i budując mu pomniki. A wszystko dlatego, że był naczelnym bałwochwalcą świata wywodzącym się z naszego kraju. Dlaczego katolicy są tak debilni, że uznają klechów za bogów??? W dodatku to on zasiał ziarno fanatyzmu w Polsce. Wiara, że to JP II był jednym z głównych sprawców obalenia komunizmu, oraz rzekome cuda i częste pielgrzymki do naszego kraju nie mogły się skończyć inaczej. Rydzyk to tylko kontynuator "dzieła" JP II.

Polecam książkę "Ojciec nieświęty" autorstwa Piotra Szumlewicza. Tam wszystko jest pokazane czarno na białym jak było naprawdę.
Autor: Olek Mularski  Dodano: 03-05-2012
Achilles - Achilles   4 na 4
JP2 z kościoła katolickiego zrobił światowy teatr na kółkach,nawet w godzinie swojej śmierci kazał wszystkim swym wyznawcom uczestniczyć w tym przedstawieniu.Śmierć jest każdą osobistą rzeczą człowieka,papież naruszył ten Majestat.Teraz z obrzydzeniem patrzy i słucha się jak z ciała JP2 stworzone zostały relikwie do których KrK modli się ze swymi wiernymi w sztucznie utworzonych procesjach.
Autor: Achilles  Dodano: 09-07-2011
Aleksander Nowotnik  -3 na 3
@Jacek Tabisz - świętość

Pleciesz już takie pierdoły, że powinni wręcz usunąć Twój komentarz z portalu ("racjonalista"). Krótko poprawię cię, zanim ktoś jeszcze w to uwierzy.

1) Jest odwrotnie: "Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami" (Mk 9:40), a nie "Kto nie jest z nami, ten jest przeciwko nam."

2) Nie mówi, by zabijać rodzinę dla wiary, tylko że wiara jest ważniejsza nawet od rodziny i życia.
"Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy. Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. Kto chce znaleźć swe życie, straci je. a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je." (Mt 10:34–37)

3) Jezus nie rozkazuje zabijać niewiernych, tylko jest to urywek z przypowieści o minach. Całość znajduje się w Łk 19:11-26.

To byłoby na tyle. Nie planuję dalszej dyskusji, więc wątek na forum nie jest potrzebny. Miłego dnia.
Autor: Aleksander Nowotnik  Dodano: 18-06-2011
intellenctum  -3 na 3
Inną sprawą jest rozumienie teleologiczne poszczególnych faktów i zdarzeń z pontyfikatu JPII w kontekście szerszym niż pospolity wniosek tzw. "człowieka z ulicy".
Jakie decyzje polityczne JPII, pani Agnieszko, nie używajmy skrótów do opisu historycznego bo przez to stają się nie jasne. Ewidentny błąd petitio principi. Proszę poczytać w jaki
sposób jest sprawowana władza papieska jako głowy KK. Proszę dowiedzieć się nt działalności naukowej Karola Wojtyły i zasięgnąć wiadomości nt personalizmu K.W. Do tego jeszcze proponuję przeczytanie bardziej znaczących dzieł książkowych i encyklik.
Czy głos papieża zawsze i w każdej sprawie jest arbitralny i nie podlegający ustaleniom
poszczególnych kongregacji oraz ogólną linią (misją) danego pontyfikatu? Miłej lektury.
Możesz opublikować jeden komentarz do danej strony na 20 minut.
(raz na 20 min.) ... po upływie 20 min. od opublikowaniu poprzedniego koment. :) brzmi bardziej sensownie
Autor: intellenctum  Dodano: 16-06-2011
intellenctum  -3 na 3
Z żałością patrzę na bardzo wyintelektualizowane wypowiedzi "racjonalistów". Ten ostatni bowiem powinien posługiwać się argumentami a nie negatywnymi emocjami, żeby nie rzec, zbiorowym krzykiem frustratów.Jak wiadomo, jedyny i tylko właściwy punkt widzenia jest domeną pewnych skrajnych środowisk które bynajmniej nie wyznają arystotelesowskiej miary złotego środka, która to w rzeczy samej jest próbą zobiektywizowania problemu, by głos brany był na poważnie w merytorycznym dyskursie.Nie będę odnosił się do żadnych w/w porównań ponieważ trzymam się zasady by nie schodzić poniżej pewnego poziomu dyskusji.
Zwracam uwagę na fakt, że tzw. podstaw by oskarżać JPII o to czy tamto, nikt z nas nie ma i mieć nie będzie, choćby pisał że pracuje w watykańskim zbiorze archiwum KK.
Pisać możemy domysły lub zbierać "fakty historyczne" z "pierwszej ręki".
Autor: intellenctum  Dodano: 16-06-2011
agnieszka zakrzewicz  -1 na 7
Muszę zgodzić się z moim poprzednikiem, że porównywanie Jana Pawła II i Hitlera to już drobna przeada - bo przede wszystkim nie ma to żadnego sensu i żadnych podstaw. Karolowi Wojtyle można bardzo wiele zarzucić i jego niektóre decyzje polityczne bez wątpienia pośrednio przyczyniły się także do śmierci niewinnych ludzi w Ameryce Łacińkiej (sandyniści mordowani przez Contras czy ofiary represji reżimu argentyńskiego), można mu zarzucić, że upieranie się przy zakazie używania prezerwatywy podwyższyło umieralność na Aids... Nie ma to jednak nic współnego z polityką masowej zagłady jaką realizował Hitler. Po stawa Jana Pawła II może przypominać w pewnym a spekcie co najwyżej po stawę Pius XII - jego "świątobliwe milczenie" w kilku kwestiach i to co najwyżej może być płaszczyzną jakichkolwiek porównań.
Poza tym naprawdę nie róbmy sobie krzywdy jako Polacy - Wojtyła jest i będzie uznawany za jednego z największych liderów ubiegłego wieku i najbardziej cenionych Polaków, niezależnie od blasków i cieni jego pontyfikatu. Niektóre porównania naszych Racjonalistów wydają mi się  mało racjonalne...
Autor: agnieszka zakrzewicz  Dodano: 24-05-2011
JanPawełDrugi - Papiez Polak  -13 na 13
Zastanawiam się skąd tyle jadu nienawiści wobec Polskiego Papieża.   Człowiek, który w swoim życiu nikomu nie wyrządził krzywdy. Był i jest kochany i podziwiany przez miliony ludzi. Dla wieli jest wielkim autorytetem, bo był autorytetem. To że jakieś męty pisza oszczerstwa wobec Ojca Świętego niczego nie zmieni. Karol Wojtyła, to jeden z niewielu Polaków, który jest znany na świecie. Podajcie mi jakieś polskie autorytety. Może Bierut, może Gomółka?
Cos mi się wydaje, ze większość racjonalnie myślących, to dawni towarzysze broni. W III (IV) RP, żyje się im tak samo dobrze jak w PRL, ale nienawiść do Kościoła, jaką wpoiła im Moskwa, nie pozwala siedzieć spokojnie i ciągle skamlą. Wojtyła, to wielki wróg bolszewików. Przecież podburzył ludzi, przeciw władzy w nowej Hucie, a później wielokrotnie się mieszał w sprawy socjalistycznego państwa.
Wojtyła jako człowiek nie był ideałem. Popełniał jak każdy błędy. Tego nie kwestionuje. Jednak zarzucać Ojcu Świętemu, że jest gorszy od Hitlera, to już jest po prostu obrzydliwe draństwo. Takiego osobnika, to raczej nie można nazwać człowiekiem.
Autor: JanPawełDrugi  Dodano: 23-05-2011
jacek35 - IP II czy zasłużona beatyfikacja ?   2 na 2
Od pewnego czasu w Polsce nie ma mowy o racjonalnej dyskusji na temat pontyfikatu Papieża Polaka. Dla mnie jako osoby, która docenia wartość chrześcijańskiego przykazania miłości bliźniego największym przestępstwem papieża było zabicie teologii wyzwolenia. Dodatkowo trudno mi było zawsze pojąć postawę papieża wobec chociażby biskupa Stanisława ze Szczepanowa , którego świętość jest bardzo ale to bardzo wątpliwa(skazany za zdradę na obcięcie członków). Gdy polski kler bogacił się za przyczyną komisji majątkowej kosztem państwa - papież polak milczał tak samo jak milczał w sprawie pedofili księży. Czy o to chodziło papieżowi gdy wypowiadał słynne słowa "Niech stąpi Duch Twój i zmieni oblicze Ziemi..., tej Ziemi" ?
Autor: jacek35  Dodano: 08-05-2011
"obudzone demony"   3 na 3
Fragment ksiazki Franka Zindlera:
 
"Jak sądzicie? Kogo za sto lat będziemy uważali za największego nędznika XX wieku?
Myślicie zapewne, że Hitlera. Nie sądzę .
Przypuszczam, że jeśli za sto lat na tej nieszczęsnej planecie będzie jeszcze istnieć cywilizacja, historycy tej epoki przedstawią rozstrzygające dowody na to, że nikt nie może się pod tym względem równać z Janem Pawłem II.
Żeby nie było wątpliwości - nie twierdzę , że w tym okresie w czymkolwiek zmieni się opinia na temat Hitlera. Nie. On zawsze będzie pamiętany jako morderca milionów niewinnych ludzi i dobry katolik aż do samej śmierci.
Jego przestępstwa jednak wydadzą się naszym wnukom niewinną igraszką w porównaniu z uczynkami Jana Pawła II..."
Autor: "obudzone demony"  Dodano: 01-05-2011
Jacek Tabisz - świętość   7 na 7
Wszystko się zgadza. Katolicka świętość to przecież umacnianie wiary chrześcijańskiej i wspólnoty chrześcijan. Gdzie cel uświęca środki. Gdzie kto nie jest z nami, ten jest przeciwko nam. To pełna, 100% kontynuacja idei zawartych w Ewangeliach, idei przypisywanych Jezusowi i jego uczniom. To chyba tam napisano - zabij swoją siostrę, brata, matkę dla wiary, nie poznaj ich, niewierzących zabij na moich oczach, a kto nie uwierzy będzie się w piekle smarzył. Gwałcenie nieletnich to przy tym małe piwo. Jeśli ktoś zgwałci 10 osób, a przyczyni się do wiary 10, to jest "dobry". W końcu dusza ważniejsza niż ciało... Dodam, bo pojawia się tutaj popularny błąd - Jezus nie zalecał ubóstwa, lecz przekazanie wszystkich środków materialnych na wiarę (jego kult). Jezus nie mówił o miłowaniu bliźniego, lecz o zabieganiu o identycznych w stosunku do misjonarza współwyznawców. Swiat był w oczach Jezusa (najpewniej postaci literackiej) zły. Jego prawa należało łamać. Bowiem "Królestwo jest nie z tego świata". A zatem banki, wykorzystywanie nieletnich, wyświęcanie i odwiedzanie faszystowskich i katolickich zbrodniarzy - to wszystko jest ok.
Autor: Jacek Tabisz  Dodano: 30-04-2011
RyszardW - @andau   5 na 5
prof. Nalaskowski to upodlenie polskiej nauki
Autor: RyszardW  Dodano: 29-04-2011
andau   4 na 4
Toruń
słynie, jak świat długi i szeroki, z Kopernika i ojca Rydzyka. A
żyje tu jeszcze ktoś, kto powinien do ich sławy dołączyć. To
Aleksander profesor UMK Nalaskowski, który w
przenikliwy sposób przejrzał intencje dziennikarki „NYT”.
Otóż jest to haniebny atak na Polskę. Cytuję z dzisiejszego
wydania miejscowej gazety „Nowości” (w której profesor co
tydzień zamieszcza felieton): „Artykuł jest sam w sobie wredny i
tak naprawdę nie chodzi w nim o ofiary przestępstw, lecz o
upodlenie Polaków. Jego autorka jedzie w tym samym przedziale
co Jan Tomasz Gross”. I dalej: „Każdy z nas otrzyma ten dar
beatyfikacji na własność, każdy będzie mógł, wedle
siebie, wykorzystać jego moc”. Pan profesor kształci pedagogów.
Autor: andau  Dodano: 29-04-2011
mieduwalszczyk   3 na 3
Zakonnicę pytał papież,czemu sie po dupie drapiesz?
Mendy,mendy sante parte, co ja sie tej dupy natrę
Idź do lasu siostro miła, stań po drzewem wystaw tyła
A tam dziecioł w trzy pacierze wszystkie mendy ci wybierze

To był taki wierszyk do śmichu, bo wszystkie co nieraz, lubiem sie pośmiać, ale było i koniec, i tera, kto sie bedzie smiał z papieża Polaka, ten dostanie w ryj !
Tak na poważnie, to zbyt mało tak dobrych artykułów w tzw. przestrzeni publicznej.
Autor: mieduwalszczyk  Dodano: 29-04-2011
zielmik - Wątpliwości?   3 na 3
A skąd to zdziwienie czy wątpliwości. Toż te wszystkie problematyczne sprawy wymienione w tekscie właśnie predestynują Wojtyłe nie tylko do beatyfikacji and wręcz ekspresowej kanonizacji. A co będziemy sobie żałować. Kiedy popatrzy się na zalety większości poświęconych postaci w historii to nasz Papież tam pasuje jak ulał. Możecie sobie wyobrazić to poklepywanie po (duchowych) plecach JPII przez niedawno wyniesionych na ołtarze rozmaitych obwiesiów. Rączka rączke myje
</span>
Autor: zielmik  Dodano: 29-04-2011
BartekK   12 na 12
@rx500
No niby trzeba się z Tobą zgodzić, ale czemu ma być tak, że ta bzdurna religia ma mieć taki wpływ na nasz kraj. Włącz telewizor i posłuchaj radia. Wszystkie media - te publiczne i prywatne - bez przerwy pitolą o kremówkach i cudach za wstawiennictwem JP2. Można puścić pawia. Nie powinniśmy bezczynnie patrzeć jak urządzają sobie w Polsce lunapark JP2. We wszystkich krajach potrafią odnaleźć grzechy Janka a u nas nie można się na ten temat nawet zająknąć. Skończyliśmy z cenzurą komunistyczną więc narzucamy sobie autocenzurę religijną. Koszmar.
Autor: BartekK  Dodano: 29-04-2011
RX500   18 na 18
Szkoda gadać, niech sobie robią te święte bzdety, kogo normalnego to obchodzi. Kolejny przywódca wierzących w bajki i krzewiciel starożytnych bzdur. Nie mam sensu wyłuskiwanie pojedyńczych wad i potknięć, gdy cała ta religia jest jednym wielkim obłędem godnym pogardy.
Autor: RX500  Dodano: 28-04-2011
Appenzeller   21 na 21
Racja. Nieustraszony Obrońco Pedofilów, Pogromco Prezerwatyw, Ucieczko Cwanych Bankierów - módl się za nami. Amen.
Autor: Appenzeller  Dodano: 28-04-2011
myprecious   9 na 9
@<a>Appenzeller
Nie zapominaj, że jest on także patronem walki z AIDS w Afryce:)
</a>
Autor: myprecious  Dodano: 28-04-2011
maniek1   16 na 16
Nie oglądam telewizyjnych wiadomości (z wiadomych względów), wchodzę na Racjonalistę.pl a tu znów ten, którego nie chciałem spotkać -  teraz boję się zajrzeć do lodówki (po Warsteiner'a). Oczywiście się śmieję, te informacje uważam za obiektywną, pełną faktów ocenę pontyfikatu Wojtyły, tak rożną od wszechobecnych katolickich manpulacji poprzez media w Polsce. Ja trochę z innej beczki - jako ateista nie zawieszam się nad tym, czy władze organizacji do której nie należę uczynią go prawdziwym guru, czy nie. Jakie to ma znaczenie dla mnie i mojej rodziny? Szkoda (mojego) czasu. Pozdrawiam 
Autor: maniek1  Dodano: 28-04-2011
Appenzeller   11 na 11
Księża-pedofile, a i cywilni takoż, nareszcie będą mieli patrona. Co prawda muszą podzielić się nim z praczami brudnych pieniędzy. Ale zawsze coś.
Autor: Appenzeller  Dodano: 28-04-2011
zohen - trochę optymizmu kochani!   32 na 32
Moja osobista 1/38 186 860 część dumy narodowej zaczyna mnie nieprzyzwoicie rozpierać, no bo:

K. Wojtyła – największy i najświętszy papież w historii świata,
L. Kaczyński – największy prezydent z wszystkich prezydentów,
J. Kaczyński – największy patriota w dziejach Polski,
Smoleńsk – największa, nasza, polska katastrofa w dziejach ludzkości,
Świebodziński Jezus – największy z wszystkich Jezusów świata,
Rydzyk – dyrektor największego światowego Radia Maryja,
Mec. Rogalski – największy w świecie ekspert od śledzenia lotniczych zastosowań helu,
Bazylika opatrzności – największe na świecie zdjęcie największego papieża.
Itd., itp.

A co?
Autor: zohen  Dodano: 28-04-2011
CHOLEWA - @schlawiner & aneks do Khaira el...   2 na 4
Dominik Guzman tak wiele nie róznił się od JPII. Obaj lubili seks; obaj walczyli z herezją, z tym że Dominik walczył orężem przeciwko heretykom zanim zaczął głosić "słowo boże", zaś JPII posługiwał się politykami i urzędnikami watykańskimi w walce z odszczepieńcami ideologicznymi.
Autor: CHOLEWA  Dodano: 28-04-2011
myprecious   9 na 9
Wszyscy już wywiesili wizerunki ojca świętego w oknach swych domostw?:) heheh Jeśli nie to się pośpieszcie cyrk i jarmark głupoty już pierwszego maja:) A może łaska świętego spłynie na was lecząco;)
Autor: myprecious  Dodano: 28-04-2011
Khair el.Budar - @schlawiner   5 na 5
Święty Dominik Guzman co by nie powiedzieć i nie napisać o nim, na łożu śmierci przynajmniej był szczery, wyznając, że zawsze wolał młodsze kobiety od starszych. Naprawdę byłoby mniej zła jakie rozsiewa wokół siebie kościół, gdyby zakonnicy trzymali się choćby tej reguły, a ministranci nie musieliby z trwogą oglądać się za siebie.
Autor: Khair el.Budar  Dodano: 28-04-2011
schlawiner - @CHOLEWA   1 na 1
A odróżnia się on w tym zakresie od innych świętych, np. Dominika?
Autor: schlawiner  Dodano: 28-04-2011
Khair el.Budar   16 na 16
Teraz, gdy coraz więcej faktów z działalności papieża - Polaka wychodzi na światło dzienne, staje się w pełni zrozumiałe dlaczego Jan Paweł II się biczował. Ja osobiście będę namawiał znajomych katolików, dla których "wzorem" jest Jan Paweł II, aby choć tego dnia - dnia jego beatyfikacji, wzięli pejcze, baty i co tam jeszcze znajdą pod ręką, ubrani w lateksowe przyodzienie (bądźmy nowocześni), zadawali sobie razy niczym Jan Paweł II w intencji okupienia za grzechy - a tych jest bez liku.
Autor: Khair el.Budar  Dodano: 28-04-2011
CHOLEWA - Często mam dość   19 na 19
ugrzecznionego języka. Dla mnie JPII to psychopatyczny przestępca. To nastepne ogniwo kryminalne nie tylko Watykanu ale calego kościoła katolickiego w ciągu 17. wieków.
Autor: CHOLEWA  Dodano: 28-04-2011
mesala - ...   12 na 12
A w Polsce i tak najważniejsze są ..... wadowickie kremówki papieskie!
Autor: mesala  Dodano: 28-04-2011

Pokazuj komentarze od pierwszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365