Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
184.007.299 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7352 tekstów. Zajęłyby one 29008 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 3993 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Rozum bez zakasanych rękawów i gotowych do czynności rąk jest mało wart."
Komentarze do strony Lokalne odmiany buddyzmu

Dodaj swój komentarz…
bozena - czyzby?
Artykul zawiera duzo prawdy ale tez troche przekrecen. Pozyskiwanie czlonkow w SGI nie ma nic wspolnego z metodami Swiadkow Jechowych, a poza tym nie jest to organizacja polityczna.
Miedzynarodowe oddzialy Soka Gakkai nazywaja sie np. SGI - Poland, SGI - Columbia, SGI -UK a nie inaczej. Oddzialy ktore zostaly wymienione w artykule sa inna odmiana buddyzmu.
A co do rozwoju organizacji i tak olbrzymiego wzrostu popularnosci i liczby czlonkow, moze warto sie zastanowic dlaczego tak sie dzieje, moze jednak cos waznego i niepowtarzalnego jest w tej religii????
Przede wszystkim nikt nikomu nie narzuca i nie mowi co robic, tak jak w powszechnie znanym kosciele Katolickim szalejacym w Polsce....
Autor: bozena Dodano: 20-04-2007
Reklama
Siristru - Myląca nazwa
Zdravo!

Nazwa artykułu jest co najmniej myląca: "Lokalne odmiany buddyzmu" sugerują szeroki artykuł dotyczący WSZYSTKICH lokalnych odmian buddyzmu. A tutaj mamy tylko buddyzm w Japonii. Artykuł nie jest moim zdaniem zły - chociaż nie jestem ekspertem ds. buddyzmu w Japonii.

Może w przyszłości zostanie kiedyś poszerzony?

Slava!
Michał-Siristru
Autor: Siristru Dodano: 01-10-2007
louve - błędy
artykuł jest pełen błędów, nieścisłości, ogólników i powtórzeń, np: załozycielem Soka Gakkai był TSUNESABURO Makiguchi, a nie Jozaburo.

do wypowiedzi Bożeny:

Po pierwsze, kiedyś nichiren shoshu i SG działały wspólnie. Kiedy SG powstawało jego członkowie uważali się za świecką organizacją wyznajacą ten rodzaj buddyzmu, rozłam nastąpił dopiero niedawno, w 1992. A SGI to nie do końca to samo co SG.

Coś ważnego i niepowtarzalnego? Ogromne, naprawdę ogromne pokłady pieniędzy, umiejętna manipulacja, dobry PR, obiecywanie szczęścia, dobrobytu, spełnienia osobistego, zapewnienie poczucia wspólnoty, wypełnienie duchowej pustki, której tradycyjne religie jak chrześcijaństwo nie zaspokajają etc etc i przede wszystkim Ikeda Daisaku, niezwykle inteligenty, konsekwentny i co najważniejsze niezwykle elastyczny przywódca, który potrafi się przystosować do każdej sytuacji

A w SG nikt nikogo nie zmusza... tylko przesladuje się tych, którzy od nich odzeszli. Albo manipuluje tak, żeby nie trzeba było nikogo zmuszać. A kościół katolicki też idealny nie jest, ale na pewno nie trzyma ludzi przy sobie na siłę.
Autor: louve Dodano: 02-06-2008
Kep - Poprawka
SGI jest już w 192 krajach. Nie jest ona sektą. Nie ma nic gorszego niż prawda człowieka głupiego.
Autor: Kep Dodano: 23-12-2008
majka - Soka Gakkai - sprostowanie
 
<font><font><font>Głównym założeniem Soka Gakkai zawsze było i jest przekonanie o nieograniczonym potencjale jednostki i każdego człowieka do szczęśliwego i satysfakcjonującego życia. <font><font><font>W roku 1975 powstaje Soka Gakkai International (SGI) jako odpowiedź na rosnącą liczbę zwolenników poza Japonią. Nie prawdą jest więc , że poza Japonią Soka Gakkai nosi nazwę Nichiren Shoshu. Dzisiaj Soka Gakkai International - SGI to to sieć 82 ustawodawczych organizacji i członków w 192 krajach i terytoriach, również w Polsce - SGI Pol, dla których wspólna jest wizja lepszego świata. Buddyjska filozofia SGI jest podporą ruchu propagującego pokój, kulturę i edukację. <font>Należąc do SGI  ludzie osiągają wiarę w siebie, poczucie własnej godności i siłę by realizować swoje marzenia i dawać sobie radę z problemami. <font><font><font>Daisaku Ikeda, od 1960 roku prezydent SGI  jest znanym na świecie filozofem, poetą i pisarzem, lauratem ONZ nagrody pokojowej, który otrzymał 250 akademickich nagród z uczelni całego świata. W Polsce ukazała się jego książka wydana przez PWN "Wybierz życie"
Autor: majka Dodano: 30-04-2009
Maria Markiewicz - sprostowanie do własnego błędu
 
Przepraszam ale znów muszę sprostować błąd i w dodatku tym razem mój własny, który wkradł się z tłumaczenia z jęz. angielskiego. A więc źle zrozumiane słowo spowodowało, że zamiast organizacje "zrzeszone" wyszły organizacje "ustawodawcze", co oczywiście jest absurdem, bo nie wydajemy żadnych ustaw. A więc w Soka Gakkai International- <font>SGI wchodzą w skład organizacje SGI innych krajów, 12 mln ludzi wyznających tę samą praktyczną filozofię obudzenia się do świadomości, że wszzyscy  posiadają nieograniczony potencjał i wartość swego własnego życia. Podejmując decyzję, by wziąć życie we własne ręce i zmieniając siebie zmieniają relacje z innym ludźmi oraz swoje najbliższe środowisko, wnosząc swój wkład w społeczeństwo. Pokój według buddystów SGI zaczyna się od spokoju jednostki a rozprzestrzenia kiedy oświeceni ludzie są aktywni w sprawie pokoju na lokalnym, narodowym i światowym poziomie.
Autor: Maria Markiewicz Dodano: 03-05-2009
ewelinabo
Halo!
Witam wszystkich!  Proboje uzyskac kontakt z czlonkami SGI Polska.  Jestem ze Stanow i odwiedzam rodzine w Poznaniu w Grudniu 2009.  Chetnie bym sie spotkala z SGI Polska!
 
Ewelina
eboguslawski@jjc.edu
 
Autor: ewelinabo Dodano: 11-11-2009

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365