Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.074.469 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 294 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Wiedza i rozum są dzisiaj tak zagrożone, jak to się niegdyś rzadko zdarzało, a wraz z nimi zagrożone jest także to, co ludzkie po prostu: być może samo człowieczeństwo."

Dodaj swój komentarz…
brzezińska43   8 na 8
Wspomniane implikacje to tylko część nieszczęść spowodowanych myślą panamacierewiczową.Zacząć należy o utrwalaniu opinii o Polakach.Wizja narodu idiotów przylgnie do nas na dlugo.Skutki prawne raczej nam nie grożą.Póki co mamy klopot ze sprzedażą plodów rolnych do Rosji.Wytaczanie procesu autorowi stawia powoda w jednym z nim rzędzie.Natomiast byloby milo, gdyby osoby przytomne a pomówione tezami raportu zastanowily się nad szarą księgą, równie doglębnie i ze znawstwem analizującą umyslowość autorów.Bylby powód do śmiechu i choć częściowego zdjęcia odium.Pomówmy o neuronach i synapsach, ich funkcjonowaniu w przeciętnej czaszce i czaszkach twórców.Pewien student UW mawial, że taką twórczość pisać należy przez duże TFU.
Autor: brzezińska43  Dodano: 05-07-2011
Reklama
etyk - rozważania o terroryźmie  -1 na 9
Autor zastanawiając się nad przyczynami ekspansji współczesnej formy terroryzmu islamskiego, wskazując na odreagowywanie cywilizacyjnego zapóźnienia państw islamskich czy też rozładowywanie frustracji na zapaść cywilizacyjną, zapomina o innej bardzo istotnej przyczynie. Terroryzm islamski jest odpowiedzią sfrustrowanych ludzi na taką a nie inną politykę USA i Izraela w regionie, oraz rządów wielu państw islamskich, które taką politykę wspierają. W lapidarnym szkicu historycznym zjawiska zabrakło przywołania terroryzmu radykalnych grup żydowskich Irgun, Grupa Sterna, uciekających się do okrutnych form terroru w okresie inicjacyjnym państwa Izrael. Podobnie jak wyczyny assasynów, dokonania terrorystów żydowskich ustaliły pewien model "czynienia" brutalnego terroryzmu, przejęty później przez Muzułmanów w regionie. Przykładem niech będzie wysadzenie w powietrze hotelu "King David" w Jerozolimie, w lipcu 1946 r., w wyniku ktorego zginęło 91 osób, czy też wysadzenie w powietrze(sic! - to nie pomyłka) dwóch żołnierzy brytyjskich uprzednio porwanych, w kwietniu 1947 r. To ostatnie bestialstwo stało się przyczyną spalenia syngogi w Derby(Wielka Brytania) przez oburzony i żądny zemsty tłum Brytyjczyków.
Autor: etyk  Dodano: 05-07-2011
Koraszewski - uwaga terroryzm
Autor: Koraszewski  Dodano: 05-07-2011
Dariusz Godyń   2 na 2
Akurat "biała księga" nie
była dla mnie żadnym zaskoczeniem. Czego można się spodziewać po
wybitnym rzeczniku spiskowej teorii dziejów... Grono (pracujące)
nad tymi wypocinami sprawia wrażenie mocno zaczadzonych swoimi
obsesjami. A tak poza tym mamy kampanię wyborczą.
Autor: Dariusz Godyń  Dodano: 05-07-2011
CHOLEWA - Do Autora   3 na 3
Na temat terroryzmu kilka lat temu był poświęcony cały numer "Świata Nauki". Tekst powyższy nic nowego mi nie zaproponował. Nie zgadzam się z definicją terroru, choć przyznaję słuszność Autorowi, że zjawisko występowało od zarania naszych dziejów i ma miejsce także wśród zwierząt oraz w stosunkach międzyludzkich do dziś. Potencjalne zagrożenie jest już terrorem; o tym poświadczają nauki neurobiologiczne(strach, lęk przed spełnieniem grożby i zmieniona w związku z tym nasza tożsamość). Szkoda, że Autor nie używa właściwej i współczesnej aparatury naukowej w odniesieniu do takich osobowości jak Maciarewicz, Kaczyński, Ziobro, Kamiński... jaką jest psychopatia, o niezwykle ogromnej, naładowanej samymi wadami osobowościowymi tożsamości, z którymi nie można współżyć na płaszczyźnie społecznej. Rządy tych panów sprawiły w naszym kraju wiele nieszczęść ludzkich. Ludzie inteligentni(ale i bez hipokryzji) zasiadają do stołu i dyskutują na argumenty: w sprawach lokalnych lub światowych. Nie potrafią tego uczynić: ONZ, mocarstwa a tym bardziej nasi niewydarzeni politycy. Oni uprawiają sprzeczności; nie wiedzą kiedy mają na myśli podporządkowanie; innym razem popełniaja przeciwieństwa lub podprzeciwieństwa. Logika w ataku jest u nas niespotykana: klasyczna,Boole'a, teorie zbiorów.
Autor: CHOLEWA  Dodano: 05-07-2011
kobieta - glebsza analiza konieczna   3 na 3
Bardzo dobry artykul. Porusza problematyke rzeczywistosci w kontekscie krajowym, globalnym, od wewnatrz i dlugofalowo. Wiekszosc artykulow surfuje po powierzchni rzeczywistosci, koncentruje sie jednostronnie wokol wybranego zagadnienia, stoi w miejscu jak metna woda w stawie, zamiast kreowac i umacniac dynamike rozwojowa spoleczenstwa we wspolpracy z reszta swiata: gospodarka, edukacja, wiedza, inowacje... Wyobrazenie polskiej wladzy o funkcjonowaniu procesu rozwojowego spoleczenstwa jest nieadekwatne do wspolczesnosci. Spoleczenstwo polskie potrzebuje uswiadomienia, wiecej wiedzy na temat swojej decydujacej funkcji przydzielania i wyeliminowania wladzy poszczegolnym jednostkom, repezentujacym go na arenie swiata. Spoleczenstwo (wiekszosc) musi przyswoic sobie umiejetnosc analizowania partyjnych programow politycznych. Mowa trawa plitykow nie moze zwabic wyborcow do oddania na nich glosu. My glosujemy nawet na zwierzchnikow panstwowego Kosciola, dzialajacego notabene tez globalnie.

P.S. Pan Koraszewski znowu straszy. Gdyby ktos dokuczal moim kolegom/kolezankom na boisku szkolnym, to tez bym stanela w ich obronie. A Pan?   
Autor: kobieta  Dodano: 05-07-2011
Poltiser - patologia   6 na 6
Obawiam się, że są ludzie aktywni w "sferze publicznej", którym nie tylko brakuje przygotowania do pełnionych funkcji, ale również nie przeszli koniecznych badań medycznych. Niektórych polityków nie należy słuchać tylko leczyć.
Autor: Poltiser  Dodano: 05-07-2011
Pisar - wg teorii memów...   3 na 3
Jeśli będziemy poświęcać tyle  uwagi i energii jakimś chorym teoriom spiskowym, które tylko wnoszą chaos w codzienne życie, to równocześnie spowodujemy rozpowszechnianie tych teorii; jak wirusa...więc lepiej energię spożytkować na coś wartościowego ;). Zauważmy, że nasz kraj jest wyjątkowym przykładem działań memetyki.
(odsyłam do Richard Brodie "Wirus umysłu")
Autor: Pisar  Dodano: 05-07-2011
Śliwa   4 na 4
A co do samego Macierewicza -  z tego co wiem, uważa on powstanie Solidarności i zmiany w naszej strefie za przemyślaną robotę KGB. Czy trzeba to komentować ?
Autor: Śliwa  Dodano: 05-07-2011
brzezińska43
Dziwnie ubodla mnie teza o terroryzmie wśród zwierząt.Proszę o przyklady.Podobnie jest z propozycją ignorowania Maciarewicza.Hitlera też lekceważono w Niemczech i co?A mamy tu tożsamość podstaw metodologicznych i oddania wizji -stworzonych do opisania rzeczywistości- na użytek wlasny i milionów, mających po zapoznaniu się z nimi dać mandat do rządów.
Autor: brzezińska43  Dodano: 06-07-2011
obscure - biały kaftan   4 na 4
Panie i panowie - na portalu racjonalista dyskutować o postaci A.Macierewicza i jego urojeniach?? Proszę nie zniżajmy się do komentowania obłędu!
Autor: obscure  Dodano: 06-07-2011
Ondraszek   3 na 3
To chyba nieporozumienie ,kojarzenie terroryzmu z wymysłami Pana Macierewicza ."Biała Księga" to pomnik ludzkiej indolencji w dziedzinie tak wyspecjalizowanej jak lotnictwo .Tragiczne moim zdaniem jest to ,że Pan Macierewicz w to wierzy .To właśnie on terroryzuje nas "specyficznej maści pomysłami" ,na dodatek znajduje posłuch u ludzi tak jak on, przeciwnym wszystkiemu .To jest niebezpieczne ,podpisuję się pod tym co napisał Szanowny "Poltiser" to trzeba leczyć .Pozdrawiam .
Autor: Ondraszek  Dodano: 06-07-2011
don vito - Po paranoicznym występie   1 na 1
Maciorewicza i Kaczyńskiego poparcie dla pisu skoczyło w sondażach. I o to tym kreaturom chodziło. Nimi bym się nie zajmował.  Z lekka natomiast może martwić, że mamy ok. 30% obywateli, którzy te brednie spijają z gąb pisowców. Ale czego spodziewać się po narodzie, w którym grubo ponad połowa ludzi nie czyta książek, a główną lekturą lwiej części pozostałych są programy telewizyjne?
Autor: don vito  Dodano: 06-07-2011
kobieta - Cel, nowoczesne panstwo demokratyczne   1 na 1
Wiedze o partiach i ich glownych zalozeniach nabywaja u nas uczniowie od 6 klasy. Nie jestem pewna czy wybor danej orientacji politycznej ma jakis zwiazek z czytaniem ksiazek. Jest to napewno umiejetnosc praktyczna, wyksztalcona w procesie zainteresowania sie i angazowania spoleczenstwa w zycie i dzialalnosc politykow na przestrzeni historii. Robotnicy kopalnii, przemyslu samochodowego i inni, ktorze stali przy liberalnej polityce socialdemokratow, w ostatnich wyborach powiedzieli, ze Göran Persson kojarzy im sie z fioletem - mieszanka koloru czerwonego i niebieskiego - a oni wybieraja tylko prawdziwy towar (äkta vara), wiec glosuja na moderatow-umiarkowana prawica, i to zrobili. Historyczna Socialdemokracja, jesli nie wykaze sie powaznymi efektami dzialalnosci nie ma szansy na odzyskanie zaufania swoich bylych wyborcow. Sveriges Demokrater-prawicowi fundamentalisci, stali sie posmiewiskiem spoleczenstwa i maja gwarantowane krotkie zycie polityczne. Napewno wazne jest to, ze szkola wymaga od ucznia zajmowania swojego stanowiska i glosu, plus odpowiedzialnosci juz od dziecka. Szkola etyczna, reguluje caloksztalt zycia na terenie szkoly, przygotowuje jednostke do spol. obywatelskiego. 
Pozdrawiam 
Autor: kobieta  Dodano: 07-07-2011
Łukasz Sobala - dziwna ortografia
"Nie dopuszczenia", kilka linijek pod tym "niezdecydowania", a potem znowu "nie wykonanie". To się pisze wszystko razem. Dlaczego tak często ten błąd powtarza się na Racjonaliście? Co do Macierewicza - on mówi w wywiadach jedno, a pisze coś zupełnie innego. Hipokryta jakich mało (mało?).
Autor: Łukasz Sobala  Dodano: 07-07-2011
Zeusxamp
Ciekawy artykuł, teraz moge z całą pewnościa stwierdzić, że Kaczyński i jemu podobni to terroryści.
Konsekwencje jego działań szkodzą i to mocno. Pamiętam jak sie ze mnie śmiano, kiedy pisałem o blokowaniu "kartofli" przez Rosje. Jaki to ja ogłupiony przez TVN. Kilka dni później znowu musialem powiedzieć, a nie mówiłem. Odstrzelić tych pajaców trzeba tak jak terrorystów. Swoimi działaniami, mogą prowadzić do upadku osoby żyjącej z "kartofli".
Czyli bezpośredniej konsekwencji.
Do tego jak te kocopoły się ich słucha to , bania mała.
Dobry tekst, zwracający uwagę na kwestie ujednolicenia definicji. Wiele zwrotów i słów wymaga tego samego.
Autor: Zeusxamp  Dodano: 07-07-2011
brzezińska43
Traktowanie ugrupowania,które stworzylo "Bialą Księgę"(pisanie w cudzyslowie i z dużej litery sprawia mi trudność) jako grupy godnych leczenia i pożalowania szaleńców to bląd.Ich wszelka aktywność - nie tylko owa nieslawna księga - jest dowodem na spryt, cwaniactwo polityczne, umiejętność odwolywania się do utrwalonych spolecznie skojarzeń - a celem jest zdobycie wladzy.W tym przypominają zdobywającego identycznymi metodami wladzę wodza niemieckich faszystów.Także w stosowanych podczas rządów metodach, nieśmialych, bo limitowanych obecnością Polski w UE.Jednak już się polapali, że nie poniosą żadnych konsekwencji w Polsce.Gdy ponownie wladzę zdobędą już jej nie oddadzą, a wysylający ich do domu wariatów sami w min zostaną osadzeni i będą mogli mówić o szczęściu, bo innych przeciwników politycznych umieszczą w więzieniach.Zabukujcie bilety na jesień, albo idżcie wybierać, bo elektorat PiS jest zdyscyplinowany.No i glosujcie na tych, którzy bezkarność pisowczykom gwarantują.Taki mamy wybór.
Autor: brzezińska43  Dodano: 13-07-2011
Forseti - Forseti
Macierewicz mógłby zostać oskarżony o zdradę stanu przez Trybunał Stanu już za sprawę likwidacji WSI. Jego dalsza działalność nie jest staczaniem się na dno, bo to już dawno osiągnął, ale jest wodą na młyn dla Jarosława Kaczyńskiego i jego wyznawców.
Autor: Forseti  Dodano: 11-02-2012

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365