Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
182.542.376 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7342 tekstów. Zajęłyby one 28978 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 3255 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Wolno jest kłamać ludziom, nawet w sprawach religii, oby tylko oszustwo przyniosło owoce."

Dodaj swój komentarz…
urszula5 - Syryjskie stygmaty   2 na 4
Nie tak dawno w cyrkach obwoźnych pokazywano roznego rodzaju kalectwa - wiec cóz dac na nowe "igrzyska" ? - pokazemy inny rodzaj choroby - tym razem ubrany w religijny przekaz i ekstazę, a ze umęczymy chorą - a kogo to obchodzi ?
Autor: urszula5  Dodano: 09-08-2011
Reklama
Socki - Stygmaty   4 na 6
Istnieje tendencja do wyjaśniania stygmatów jako skutków zawiłych procesów psychicznych. Tymczasem średniowieczny opis stygmatów św. Franciszka był zupełnie inny:
"Jego własne ręce i stopy zostały przebite gwoździami, których główki widać było na rękach od strony dłoni, a na stopach od góry, ich ostrza zaś wychodziły na wylot. Na wewnętrznych stronach dłoni ślady były zaokrąglone, a na zewnętrznych podłużne z wystającym ostrzem gwoździ, od których pod wpływem uderzenia odstawało zranione ciało. Tak samo wyglądały znamiona na stopach, były podobnie przebite". (Ukochana pani bieda, str. 78).
Jak widać z tego opisu, pochodzącego ze średniowiecznego życiorysu, św. Franciszek miał po prostu gwoździe wbite w ręce i stopy, a tego chyba za pomocą psychologii ani medycyny wyjaśnić się nie da.
Autor: Socki  Dodano: 09-08-2011
CHOLEWA - Stygmaty?   3 na 5
1. Padaczkowcem był np. Mahomet
2. W Czlowieku Śmiechu V. Hugo przedstawił dobrze taki cyrk dla gawiedzi.
Autor: CHOLEWA  Dodano: 09-08-2011
drobny2008 - drobny57-stygmaty  0 na 2
Odsyłam do książki pt.Krwawiący umysł.Jest tam dogłębna analiza tego zjawiska.Zjawisko to występuje u ludzi głęboko religijnych.Tzw.św.Franciszek nie jest tu wyjątkiem tylko potwierdza regułę chorego umysłu.
Autor: drobny2008  Dodano: 09-08-2011
IllusiveMan   4 na 6
Jako racjonalista patrzysz na to z zażenowaniem.
Na każdego kto nie patrzy na tą sytuację z zażenowaniem powinno się patrzeć z litością i również z zażenowaniem. Skąd się w ogóle biorą ludzie, którzy wierzą w takie bajki. Krótko mówiąc moja inteligencja krwawi jak widzi taką głupotę. Chciałbym zobaczyć ich minę, gdy po śmierci otworzą oczy a tu wielki potwór spaghetti będzie obejmował ich swoimi świętymi mackami ;]
Autor: IllusiveMan  Dodano: 09-08-2011
mieduwalszczyk  -1 na 1
A ja jestem ciekawy gdzie znajduje się świątobliwy i czcigodny góźdź żelazny ojca Pio. Może jaki braciszek przechowuje go gdzieś tam głęboko na dnie szuflady, na razie nie używając. Jednak bardziej skuteczną (nie tak bolesną) i już wypróbowaną metodą będzie używanie farbek, tylko po zmyciu trzeba będzie koniecznie nałożyć rękawiczki - genialne !
Autor: mieduwalszczyk  Dodano: 09-08-2011
jankes1234 - Filipińczyk  -1 na 1
Kiedyś u nas szalał jakiś Filipińczyk , który leczył dotykiem itp.cuda.Ludzie się garnęli do niego.Zabieg kosztował 300 PLN.Żałosne.U nas tu jeden gość chlał nałogowo wódkę w końcu miał filmy, że  ma stygmaty ,chodził po mieście w rękach obandażowanych i gadał, że jest reinkarnacją Ojca Pio.Zamknęli go w psychiatryku po napadzie na jakąś staruszkę z nożem w ataku delirium.Taki święty człowiek był...
Autor: jankes1234  Dodano: 10-08-2011
Jacek Tabisz - przestępstwo   5 na 7
W świetle prawa każdego państwa europejskiego oszukiwanie ludzi i wykorzystywanie do tego osób chorych fizycznie i psychicznie (wielu stygmatyków wierzy...) jest przestępstwem. Tylko tabu broni przed uznaniem kościołów chrześcijańskich za organizacje przestępcze. Najpoważniejszym zarzutem wobec nich jest oczywiście gwałcenie psychiczne dzieci, ich chrzczenie i "nauczanie"... Stygmatycy, wypędzanie demonów, etc., to tylko sam czubek góry lodowej rzeczy, które już od dawna uznane są za przestępstwo. Cóż - większość europejskich prawników i prawodawców ślepnie przy słowie "Jezus"... Wszystkie poważne przestępstwa, gdy dokleić do nich "Jezus", nagle stają się... dotowanymi przez państwa cnotami. To musi się skończyć!
Autor: Jacek Tabisz  Dodano: 10-08-2011
madebs - do Autora - p.Mariusza  -1 na 1
Panie Mariuszu, czy dysponuje Pan nowszymi badaniami nt. stygmatów czy opiera się na tych sprzed ok. 100 laty opisanych w Annals of Medical History? Dlaczego malaria czwartaczka i jaglica krwawią w miejscach gdzie podczas krzyżowania wbijano gwoździe? Dlaczego rany nie ropieją, nie gniją, często emanują słodki zapach przypominający woń kwiatów? Dlaczego stygmaty krwawią krwią tętniczą a nie goją się? Dlaczego po zastosowaniu zabiegów medycznych nadal pozostają niezmienione? Czy zna Pan jakieś materiały naukowe na ten temat? Prof. Luigi Garlaschelli z Wydziału Chemii Organicznej Uniwersytetu w Pawii w 2002 roku wykonał kopię całunu turyńskiego na zlecenie włoskiej organizacji złożonej z ateistów. Może na Pana zlecenie jakiś profesor wywoła sztuczne stygmaty? W tym miesiącu planuję oddać krew bo jestem honorowym krwiodawcą a w XXI wieku człowiek nie jest wstanie wyprodukować podstawowego czynnika jaki jest potrzebny by wykonać najprostszą operację. Dlaczego?  
Autor: madebs  Dodano: 12-08-2011
RyszardW - ad madebs  -1 na 1
Był ongiś film na Discovery Science czy którymś podobnym kanale na temat stygmatów, w którym naukowcy, bodajże lekarz i chemik zademonstrowali wytworzenie w sposób sztuczny stygmatów, nie różniących się żadnymi cechami od "prawdziwych", i to na kilka różnych sposobów (bolesnych lub nie).
Autor: RyszardW  Dodano: 12-08-2011
szpotak - jak komu zalezy to moze miec  -1 na 1
Jest prosta technika zwana przekodowaniem podswidomosci -3 razy dziennie wmawiac sobie przed lustrem i sie pojawia, jest to technika ingerujca w podswidomosc regulujaca procesy biologiczne cial, zastosowaelm ta technike wmawijac sobie wizje szczuplej sylwetki i jak zalozylem po roku ze 110 spadlem na 92 jakiem zyczyl sobie, bez diet, baczenia na to jak i co jem, wydaje sie smieszne ale mozliwe, i w moim przypadku sprawdzone. Dokladnych wskazowek nie bede umieszczal, sa zrodla fachowe. Wracajac do tematu musze sie zgodzic tez z wersja (a Indinie mnie przekonuja) ze oszolomienie religijne i mocne skupienie uwagi moze byc trwalym nieswiadomym procesem przekodowywania podswiadomosci, czyli kazdy gdy zechce moze najautentyczniejszym stygmatykiem zostac zadziwiajac gawiedz. A nawet i lekarzy wierzacych, nie namawiam, sa sprawy w zyciu wazniejsze wymagajace skupienia, dziekuje.
Autor: szpotak  Dodano: 13-08-2011
policjantka - Medyczne wytłumaczenie stygmatów   1 na 3
http://www.sscnet.ucla.edu/anthro/faculty/fessler/pubs/FesslerStigmata.pdf
Autor: policjantka  Dodano: 13-08-2011
RyszardW
Pan "madebs" niesłusznie rozdaje minusy, gdyż fenomen stygmatów występuje niestety w każdych kulturach, podobnie jak tzw. "opętanie", i oba zjawiska są psychiatrycznie już na tyle dosyć opisane i wyjaśnione, aby nie musieć się tym przejmować - są rzeczy ciekawsze i bardziej zajmujące, niż prostackie sztuczki, hej
Autor: RyszardW  Dodano: 16-08-2011
madebs - Do RyszardaW  -1 na 1
Polecam książkę "Egzorcyści i psychiatrzy" G.Amorth. Mogę umówić Pana z psychiatrą który Panu wyjaśni w którym momencie nie mówimy już o chorobie. Chciałbym aby to co Pan pisze było prawdą ale widziałem na własne oczy osoby opętane w momencie transu i proszę mi wierzyć że zmienił by Pan zdanie. I przypominam że na tym świecie to się nawet woda w kiblu sama nie spuszcza. W razie pytań zapraszam do dialogu. Pozdrawiam.
Autor: madebs  Dodano: 16-08-2011

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365