Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
163.096.296 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7324 tekstów. Zajęłyby one 28895 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Koronawirus z Wuhan to
wiele hałasu o nic
sezonowy problem
lokala epidemia
globalna epidemia
  

Oddano 140 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Mity religijne ze względów zasadniczych nie mają dla mnie znaczenia, choćby dlatego, że mity różnych religii przeczą sobie wzajemnie. Jest przecież czystym przypadkiem, że urodziłem się tutaj, w Europie, a nie w Azji, a od tego przecież nie powinno zależeć, co jest prawdą, a więc i to, w co mam wierzyć. Mogę przecież wierzyć tylko w to, co jest prawdziwe."
Komentarze do strony Demoralizacja seksualna kleru

Dodaj swój komentarz…
malgorzata - bez tytulu
Moim zdaniem zniesienie celibatu nie jest rozwiazaniem na zlikwidowznie np. pedofilii. ..." w klasztorach i seminariach ukrywac sie moga mezczyzni o wypaczonych sklonnosciach seksualnych "...- tacy maja zawierac zwiazki malzenskie z kobietami ?
Autor: malgorzata Dodano: 10-12-2004
Reklama
wyrus - Pomieszanie z poplątaniem.
Pomieszanie z poplątaniem. To teraz będą ukazywać się artykuły o "skandalach seksualnych" z udziałem dentystów, prawników, frezerów, hodowców koni, wychowawców przedszkolnych itd?

Jaka to różnica dla zdeprawowanego seksualnie dzieciaka, albo dla zgwałconego 60-letniego dziadka, czy odrażającego czyny dopuścił się koleś przyrzekający celibat, czy koleś nieprzyrzekający celibatu, koelś żonaty, czy koleś nieżonaty, koleś brodaty, czy koleś niebrodaty?
Autor: wyrus Dodano: 30-04-2006
aktos - Chyba jakaś różnica
Czy dentysta naprawiając Ci ząb umoralnia Cie mówiąc jak masz kierować swoją seksualność? Jeśli ktoś wszelkimi środkami stara się wniknąć w Twoje życie osobiste strasząc grzechem - chyba powinien być sam zgodny ze sobą w tym co mówi. I jeszcze jedna różnica. Dentysta świadczy materialną usługę zaś ksiądz wyciąga pieniądze na wszelki możliwy sposób - bo w jego mentalności jemu to się należy.
Autor: aktos Dodano: 24-05-2006
wyrus - zawracanie dupy
Aktos,
nie zawracaj dupy. Napisałem przecież: "Jaka to różnica dla zdeprawowanego seksualnie dzieciaka, albo dla zgwałconego 60-letniego dziadka, czy odrażającego czynu dopuścił się koleś przyrzekający celibat, czy koleś nieprzyrzekający celibatu, koleś żonaty, czy koleś nieżonaty, koleś brodaty, czy koleś niebrodaty?"
A Ty bredzisz o tym, że dentysta mnie nie umoralnia i że klecha powinien przestrzegać tego, o czym naucza.
Powtarzam: Jaka to różnica dla zdeprawowanego seksualnie dzieciaka, albo dla zgwałconego 60-letniego dziadka, czy odrażającego czynu dopuścił się koleś przyrzekający celibat, czy koleś nieprzyrzekający celibatu, koleś żonaty, czy koleś nieżonaty, koleś brodaty, czy koleś niebrodaty?
Pytam o to, jak to różniaca dla OFIARY, w tym wypadku ofiary gwałtu. Nie zajmuję się SPRAWCĄ gwałtu. Kumasz to już, czy jeszcze nie?
Autor: wyrus Dodano: 05-06-2006
Magenta - wyrus - zastanów się!
Do wyrusa

Technicznie rzecz biorąc dla dziecka, czy ogolnie mówiąc - osoby molestowanej, nie ma różnicy. Ale nie można do jednego worka wkładać księży oraz ludzi różnych innych profesji. Dentysta jeśli tylko chce może mieć żonę, ewentualnie partnera. A ksiądz z własnego, nieprzymuszonego wyboru decyduje się na przestrzeganie zasad kościoła - w tym właśnie celibatu. Trzeba zacząć od tego, że dla mnie celibat jest absurdem, bo każdy człowiek ma popęd seksualny i prędzej czy później brak jego rozładowania przyniesie konsekwencje. To nie jest popęd zależny od naszej woli (na pewno nie do końca)! W związku z tym każdy ksiądz, jakkolwiek uczciwe i pobożne ma intencje, prędzej czy później będzie miał z tym problem. A taki dentysta, jak każdy inny laik może oczywiście wybrać celibat ale w również w każdej chwili może oddać się przyjemnościom życia seksualnego. Odrębną sprawą jest to, że pewną część kleru (nie wiem jak dużą) stanowią ludzie, którzy wybrali takie życie kierując się właśnie chęcią zaspokojenia swoich chorych popędów (w żadnym razie nie chce tutaj obrażać homoseksualistów). Przecież oczywiste jest, że przebywanie cały czas w odizolowanym towarzystwie mężczyzn sprzyja sytuacjom homoseksualnym. To działa na podobnej zasadzie, jak to, że pedofile lubią prace z dziećmi (jeśli chodzi o pedofilię to mówie stanowcze -nie!). No i jeszcze, to co zostało już wcześniej wspomniane - skoro księżą roszczą sobie prawo do pouczania innych ludzi w kwestii ich moralności (co dla mnie jest kompletnie niedorzeczne - wszyscy ludzie są grzeszni, więc czemu jedni mają prawo czuć się lepsi, tylko ze względu na to, że są na usługach kościoła?), to sami muszą stanowić chodzący przykład tego, co głoszą. To tak jak w ekonomii - w świadczeniu usług bardzo liczy się wiarygodność. Zastanów się - (zostańmy już przy tym biednym stomatologu) - skorzystał byś z usług dentysty szczerbatego lub z rozległą, wiodczną próchnicą? Nie sądze...
Autor: Magenta Dodano: 27-10-2006
FoRa-500-nowe - Zgadzam się
Może i powinno się tak robić, jak na koniec uznałeś?
Autor: FoRa-500-nowe  Dodano: 19-11-2015

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365