Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
175.909.312 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7340 tekstów. Zajęłyby one 28964 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 861 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Jednym z najbardziej odpychających skutków ubocznych mieszania dobra moralnego z "duchowością" jest fakt, iż umożliwia to ogromnej liczbie ludzi zwykłe wałkonienie się kosztem cudzej ofiarności i pracy, ukrywane pod niewypowiedzialnie świętą (..) maską pobożności i głębi moralnej.
Komentarze do strony Fitna: ocalić Europę

Dodaj swój komentarz…
agnieszka - Prowokacja?
Jeszcze jedna próba grania na nerwach muzułmanom. Autor filmu igra z ogniem.
Autor: agnieszka Dodano: 31-03-2008
Reklama
ellubis - istotne uzupełnienie (przesłanie filmu)
14.06 Obraz: Ręka obraca kartkę w Koranie. Obraz znika. Słychać dźwięk wyrywanej kartki.

14.11 Tekst: Dźwięk, który słyszycie, to szelest kartki wyrywanej z książki telefonicznej.

14.17 Tekst:

FOR IT IS NOT UP TO ME, BUT TO MUSLIMS THEMSELVES TO TEAR OUT THE HATEFUL VERSES FROM THE QURAN.

To nie jest moją sprawą, ale samych muzułmanów, wyrwanie kartki z nienawistnymi wersetami z Koranu.

Film nie jest li tylko "zaburzeniem światowego 'spokoju'", film jest przede wszystkim przesłaniem dla muzułmanów, nawołuje ich do opamiętania się, gdyż to oni powinni czuć odpowiedzialność za swoich współwyznawców zaburzających światowy spokój.
Autor: ellubis Dodano: 31-03-2008
Krzyś - Film filmem ale co za wnioski w artykule
W podsumowaniu artykułu padło zdanie "Dzieci muszą mieć przynajmniej szansę w szkole odizolowania się od światopoglądów swoich rodziców." . Jako rodzic poczułem się nieswojo. Może za chwilę ktoś (tj. państwo) powie, że moje poglądy są szkodliwe bo ateistyczne i zaproponuje przymusowy trening z aktualnie dominującej religii dla mojego dziecka ;-)

Z góry dziękuję.
Autor: Krzyś Dodano: 31-03-2008
Dimitris Dymitriadis - Oswajać muzłmanów!   2 na 2
Na pytanie czy tego typu publikacje są szkodliwe, moja odpowiedź brzmi:nie są! Nie jestem zwolennikiem zbytniej poprawności politycznej, dlatego, że niesie ona za sobą takie same społeczne skutki, jak wyparcie w odniesieniu do jednostki. Problem dalej się tli, ale trudnij go zidentyfikować i neutralizować, gdyż objawia się pośrednimi skutkami, nie wprost! Tutaj myślę ma zastosowanie teza o przemianie ilości w jakość. Jeśli nieocenzurowane wypowiedzi krytyczne wobec islamu będą liczne i powszechne, trudno islamistom będzie koordynować swoje "wyrazy oburzenia".Teraz mogą, ponieważ takie kontrowersyjne przesłania pojawiają się w postaci pojedynczych kwantów! Będą z konieczności musieli przejść do defensywy, wszak nas jest jeszcze póki co więcej w Europie niż ich! Znamienne jest zachowanie muzułmanów w USA.Nie słychać aby tak strasznie protestowali, mimo że jankesi pod kilem ich czołgają! Poza tym powinno to mieć terapeutyczny wpływ na umiarkowanych muzułmanów, dając świadectwo, że pomimo herezji świat się nadal kręci, więc może ich Mzimu nie jest aż tak wszechmocne? Marzy mi się dzień gdy np. 15 czerwca o 20.00 wszystkie telewizje w Europie pokażą proroka w turbanie z dynamitu!
Autor: Dimitris Dymitriadis Dodano: 31-03-2008
iwona - Ten film nie zrobi nic dobrego  -1 na 1
11 wrzesnia rozpetal prawdziwa kampanie przeciw islamowi i choc portal się znowu zatrzesie z oburzenia, to jednak jeszcze raz powiem: nikt nie zna prawdy o 11 wrzesnia a to co oficjalnie podal raport Busha ma niewiele z prawda wspolnego. Prawdziwa stala się za to wzrastajaca niechec do islamu i radykalizowanie się w odwecie europejskich (nie tylko) muzulmanow.
Po co film podaje drastycznosci islamu w tak pelnej obrzydzenia formie? Czy radykalow zmusi to do zmiany kursu? Nigdy. Reformy w celu ograniczenia swobody islamu jako efekt opublikowania takich materialow nie spowoduja , ze muzulmanie podkula ogon, a tego bysmy dzis chcieli?
Po tylu doswiadczeniach z chrzescijanstwem wciąż jestesmy glupi jak but. Czy trzeba uczonych na miare Nobla, żeby widziec, ze kazda bez wyjatku religia stawia sobie za cel zawojowanie swiata? Po co wiec od poczatku ta laskawosc wobec naplywajacych roznej masci wyznawcow , po to by to dzis odebrac?
Ten film jest znow kijem wsadzonym w mrowisko. Poglebi pogarde jednych do drugich. Bo jeśli dziecku będziemy powtarzac jak bardzo ono jest zle, to czy od tego stanie się lepsze? I czy szanowac będzie rodzica?
Autor: iwona Dodano: 01-04-2008
Andrzej Koraszewski - odp. p. Iwonie  0 na 2
Och, Pani Iwono ilez pieknych racji w Pani szlachetnym oburzeniu. Jakże inaczej wyglądałaby historia gdyby 318 lat temu Polacy nie dali sie namówic na te obrzydliwa antymuzułmańska histerię. Należy podejrzewać, że palce maczała tu podła Marysieńka. Gdyby sprawy potoczyły się inaczej 12 września 1683 roku, jakże inaczej wyglądałby dziś świat. (Ciekawe dlaczego zamachowcy wybrali datę 11 września?)
No i po co pokazywać takie obrzydliwości, przecież nie nas dotyczą, nie nasze domy wylatują w powietrze, nie nasze pociągi są wysadzane, nie u nas buduje się te meczety i nie u nas mułłówie szkolą terrorystów. Nasza chata z kraja. Ma Pani 190 procent racji. Nie powiniśmy mówić, że coś widzimy, po co to komu.
Autor: Andrzej Koraszewski Dodano: 01-04-2008
iwona - panu Andrzejowi  -1 na 1
Drogi Panie Andrzeju,
Rzeczywiscie nie dam się namowic na żadna antymuzulmanska histerie, nerwy na wodzy.
Czy ja dobrze sobie przypominam, ze Sobieski nie walczyl ze sciagnietymi przez siebie do Europy imigrantami, czy mi się tylko zdaje? Marysienki, czy podla, nie znam.
Pana ciekawi, dlaczego zamachowcy wybrali date 11 wrzesnia? Mnie ciekawi bardziej kim naprawde byli zamachowcy
Mowi pan nie ich pociagi i domy leca w powietrze? Ale pamieta pan co robili Europejczycy w Algierii, Libii, Egipcie? Czyzby niesli kaganek oswiaty i troske o zdrowie?
16 minutowy spot ma uderzac, jak rozumiem, miedzy oczy. Mnie tego nie trzeba, ja zyje od 15 lat w muzulmanskim kraju i wiem, czego się spodziewac. A wiec kogo? Rzadzacych w Europie, bo slepi, nie zauwazyli problemu?
Panie Andrzeju, pan wklada w moje usta co nie powiedzialam: nie mowilam, żeby nie pokazywac obrzydliwosci islamu. Proszę jeszcze raz przeczytac: chodzilo o forme.
Wole, by komus mowiono, ze to co czyni jest zle, niż ze on sam jest zly. To pierwsze przynosi zwykle fatalne rezultaty.
A w ogole, to czemu mnie pan tak okropnie nie lubi? Jest ze mnie w koncu bardzo mila kobieta....
Autor: iwona Dodano: 01-04-2008
Int. Mamut - Do pani Iwony.   1 na 1
Pani Iwono!

Cieszę się, że pani przyznała p. Andrzejowi otwarcie, że 15 lat mieszka pani w kraju islamskim.

Nie dziwi, więc negacja winy islamu za 11 września.

Czy dobrze mniemam, że jest pani niemuzułm. fanką islamu (15 lat pani tam mieszka) i po wielu publikacjach "naukowych" islamskich dot. 11 IX i relacjach w AlJazeera doszła pani do wniosku, że winę za 11 IX ponosi Bush, Cheney, CIA, Izrael i klub Bilderberg ??

Jeśli chodzi o generalną linię i kluczową tezę to wiele się pomyliłem ?
Autor: Int. Mamut Dodano: 01-04-2008
Dimitris Dymitriadis - Drogi Int. Mamut!   1 na 1
Na wszystkie twoje pytania odpowiedź brzmi:TAK!To,że wylądowały w WTC Boeningi,to wina kretyńskiej polityki USA, GB i Izraela, a wcześniej też Francji.O ile islam uważam za źródło dramatycznego niedorozwoju zdecydowanej większości jego wyznawców, o tyle zachód ,a w szczególności USA winne są obecnej eskalacji islamskiego terroryzmu.Proponuję przestudiować doktryny polityczne USA, takie jak np. Monrow,a zrozumiałe stanie się dlaczego przeznaczają 2 biliony dolarów na wojenkę w Iraku, która przynosi dokładnie odwrotne skutki od oczekiwanych,zamiast stworzyć za to program powszechnej opieki społecznej w swojej ojczyźnie i to na 50 lat z góry(Steglitz)!?Tak,to jest niestety rodzaj zmowy!W wypadku, kiedy wszystkie koszty tej polityki i wojny są uspołecznione(finansowane z budżetów USA i GB),a cały zysk sprywatyzowany na rzecz kilkunastu korporacji.Za nimi nie stoją bynajmniej ufoludki, tylko ludzie z krwi i kości.No i lubią sobie raz do roku popić w Holandii we własnym,dyskretnym gronie(swoją drogą skąd taka dbałość o dyskrecję?Co oni chcą ukryć?).Co do wrażliwości muzułmanów to mam ją głęboko w dupie, bo poza tym, żem świadom win zachodu,to wolę samoloty na pasach startowych!
Autor: Dimitris Dymitriadis Dodano: 01-04-2008
Atlantis - do Krzysia
Jeśli próbujesz zrobić ze swojego dziecka ateistę, to niczym nie różnisz się od wyznawców takiej czy innej religii narzucając swój światopogląd nieukształtowanemu dziecku. Sęk w tym, że trzeba dać mu szansę wyboru, kiedy przyjdzie jego czas.
Autor: Atlantis Dodano: 01-04-2008
Jarus - mimoza   1 na 1
"film jest przesłaniem dla muzułmanów, nawołuje ich do opamiętania się, gdyż to oni powinni czuć odpowiedzialność za swoich współwyznawców zaburzających światowy spokój."

Problem w tym iż te, za przeproszeniem, ideologiczne pierdoły o tolerancji i „równości” trafiają jedynie do ogłupionej tłuszczy europejskiej, która w 100% popiera demokrację i świetnie się przy tym bawi – po co kierować wzrok tam, gdzie jest groza i zmartwienie skoro mają tutaj "wielkie żarcie". Zbuntowanych wyznawców Islamu na tę polit-poprawną ideologię nikt nie nabierze. Nawoływać ich do „opamiętania się” w duchu europejskiej tolerancji można aż do zdarcia gardła. Takim mediatorom pokoju to ja mogę tylko życzyć powodzenia bo na rozum już chyba za późno.
Mój głos, w atmosferze wszechobecnej mimozy, może się wydawać radykalny, ale innym językiem tego wyrazić nie można. Jest naprawdę coś złego w Europie, gdy w Polsce jedynym człowiekiem, który kiedyś tam w mediach się pojawi i stanowczo skrytykuje agresywny Islam, jest 80-cio letni profesor logiki, a zmarła dziennikarka włoska, Oriana Fallaci, jawi się tutaj jako jakiś fenomen społeczny.
Autor: Jarus Dodano: 01-04-2008
iwona  -1 na 1
Drogi Int. Mamut ;
Al. Jazira jest dla mnie bardziej dostepna niż dla wiekszosci wypowiadajacych się tu osob. Jeszcze bardziej dostepne sa dla mnie media francuskie, podczas gdy dla wiekszosci Polakow raczej angielskie a to one wlasnie kreowaly nam rzeczywistosc 11go wrzesnia. Kto z Panstwa wtedy, gdy Al. Jazira nadawala wylacznie po arabsku, miał jakakolwiek stamtad iformacje inaczej niż przez posrednikow ?
Nie zapomnijmy o Katyniu. Wersja o niemieckiej zbrodni na polskich oficerach obowiazywala przez dziesieciolecia, w Rosji jest zywa do dzis. Patent na tzw. prawde ma ten, kto ma sile i glosniej krzyczy. Wszystkich, którzy nie boja się weryfikacji swoich opinii odsylam do Schollars for the Truth 9/11.

Niestety, pana domysly sa bledne. Nie jestem kryptomuzulmanka ani nawet muzulmanofilem (ka?). Mieszkanie tu przez 15 lat nie przekonalo mnie w najmniejszym stopniu do islamu ani zadnej innej religii, jednak na pewno sklonilo do refleksji i nieustannej weryfikacji przyjetych postaw. Tak , punkt siedzenia zmienia niewatpliwie punkt widzenia. Zycze wszystkim takiej zmiany. Panu zas zycze wiekszej wyobrazni: nie zyjemy w czarno – bialym swiecie.
Autor: iwona Dodano: 01-04-2008
agnieszka - do p. iwony
Przepraszam że się wtrącam do dyskusji, ale skoro napisała Pani że jest mieszkanką jednego z krajów arabskich miałabym pytanie. Czy Al.Jazira to jest jakaś nowa stacja? Ponieważ nigdy nie słyszałam o niej. W mojej telewizji oglądam czasami Al Jazeera. Pani jako ekspert może mogłaby mi coś na ten temat powiedzieć.
Autor: agnieszka Dodano: 01-04-2008
Paweł - do Jarusa   1 na 1
Zgadzam się z tobą, pomysł "cywilizowania" radykalnych muzułmanów jest żałośnie naiwny. To samo myślał chyba Chamberlain i pół Europy w 1938 o Hitlerze: "jeżeli będziemy obchodzić się z nazistami grzecznie i uprzejmie, to oni też tacy się staną..."

Szczerze mówiąc nie przychodzi mi do głowy żaden przypadek, kiedy podobne "cywilizowanie" odniosło skutek. Cywilizować w ten sposób to może dałoby się jakies małe kultury plemienne dzikich, ale nie wyznawców Islamu!
Islamu, wielkiej ideologii z 1500-letnią tradycją, i jednym z najsilniejszych na świecie zapleczy propagandowych!!!
Nawet jeśli jest bardzo niewielka możliwość cywilizowania niektórych imigrantów tu na miejscu, pozostaje zawsze bliski wschód który wiecznie będzie słał nowe fale fanatyzmu ,i fanatyków w postaci fizycznej, a nasze oddziaływanie tam jest równe dokładnie 0!!!

PS a co do "numeru z kartką" było dla mnie jasne że Wilders chciał maksymalnie za przeproszeniem wkur**ć fanatycznych wyznawców islamu, i 5 sekund później wymijająco się z tego wycofać, żeby nie zostać zabitym jeszcze tego samego dnia przez rozszalały tłum z pianą na ustach.
Autor: Paweł Dodano: 02-04-2008
iwona  -1 na 1
Pani Agnieszko, ale slyszala pani kiedys o jezyku francuskim?
Pozostalym: krytyka islamu jako religii a uprzedzenia to dwie rozne sprawy. Wsrod rozmowcow przewazyly jednak uprzedzenia, szkoda.
Porownanie swiata islamu i hitlerowskich Niemiec, no coz... Myslalam, ze to USA zaczely wojne w Iraku a nie na odwrot. A moze to Palestyna sobie stworzyla Izrael, zeby lac Zydow? A moze to Afganistan kogos najechal? Ciekawe, ciekawe...
Autor: iwona Dodano: 02-04-2008
agnieszka - do p. iwony
Aha, to tak się nazywa Al Jazeera po francusku. Dziękuję za informację.
Autor: agnieszka Dodano: 02-04-2008
ellubis - ad iwona   1 na 1
Pani iwono, mówi się, że pierwsze, co ginie w czasie wojny, to prawda i nie jest to puste powiedzonko. do prawd o II wojnie światowej ciągle jeszcze będziemy dochodzić. dlatego możemy bez pudła założyć, że nie dojdziemy do prawdy oglądając jakąkolwiek telewizję gdy wojna trwa. ale możemy dociekać. ja tak właśnie robiłam, gdy się to wszystko rozpętało, czytałam Fallaci i oglądałam CNN, ARD, ZDF, FR5 a także Al Jazeerę, mieszkałam wtedy jeszcze w CH i miałam zaprzyjaźnionego tłumacza z Algerii, liznęłam nawet trochę arabskiego. nie znaczy to, że poznałam prawdę.

film z prawicy to film z prawicy, wiadomo, lewica potępi. polityka tak wygląda. ale żyjemy w całkiem nowych czasach i niektóre pojęcia i postawy wymagają zrewidowania. lewica i prawica w nowym globalnopolitycznym kontekście, to zupełnie nowa lewica i nowa prawica. a oprócz podziałów polit. jest jeszcze ludzki aspekt. wojna w Iraku to ludzka tragedia pomnożona przez setki tysięcy. terroryzm islamski w naszych krajach też.

jestem przeciwna i wojnie, i terroryzmowi, atakom Palestyńczyków i odzewom Izraela. itd. itp.

a nałożonemu na to wszystko fanatyzmowi religijnemu z każdej strony przeciwstawiam się ponad wszystko!
Autor: ellubis Dodano: 02-04-2008
iwona - do Ellubis, cz I  -1 na 1
Droga Pani Elzbieto,
Co do pierwszej czesci pani wypowiedzi: zgoda. Mam nadzieje, ze przynajmniej Pani nie odebrala moich slow o dostepie do mediow nie polsko- i anglo- jezycznych jako przechwalanki. Jak delikatnie trzeba stapac aby nie podeptac uczuc tych co wszystko wiedza i utwierdzili się w tym przekonaniu dzieki rodzimym i amerykanskim mediom.
Co do polityki to nie interesuje mnie , czy przechyl zostal wziety na prawo czy na lewo Jak zwal tak zwal, ja staram się trzymac pionu.
Film, o którym mowi ktos , ze ma cos uzmyslowic muzulmanom a kipi (film) do nich niechecia i pokazuje ich jako zakute i wsciekle paly jest nie fair i skutek jaki odniesie będzie przeciwny do zamierzonego. Chyba, ze zamiarem było, jak tu ktos mowil: wk...ic islamistow. To się zapewne uda.
Film mowi : ohydny ten koran i cytujac sury przeklada nam go na jezyk administracji Busha: terror, terroru, terrorem. Ale tam jest slowo: strach nie terror. Taka mala subtelnosc Zindoktrynowane dziecko powtarza za mulla, ze zydzi to malpy i swinie, ale tego nie ma w koranie! Tak jak w biblii nie ma ze zydzi to mordercy Chrystusa, nieprawdaz?
Autor: iwona Dodano: 02-04-2008
iwona  -1 na 1
Dokonczenie mysli sury 4, 87, akapit 91: Jeśli zatem trzymac się będą od was z daleka i nie będą z wami walczyc oraz zaproponuja wam pokoj, wtedy Allah nie zezwala wam na żaden odruch agresji przeciwko nim Film tej mysli już nie uwzglednil.
Tak, trzeba wciąż rewidowac postawy i pojecia, bo, jak Pani powiedziala czasy się zmieniaja. Trzeba pietnowac fanatyzmy tylko wszystkie, proszę. U Polakow zauwaza sie wielka gorliwosc do rewidowania, tylko ze cudzych postaw. Polak w biblii swej swietej przeczyta, ze prawdziwie wielkie dla Boga jest np.wybicie wroga do nogi ale rozumie, ze to już przezytek; no z wyjątkiem kwestii zamordowania naszego Jezuska przez tych wrednych zydow.
. Ostatnio pobito w Warszawie znajomego Palestynczyka, ale to przeciez wyjatek? Polak przeciez nigdy nikogo nie ukrzywdzil
Boli, boli, ze w swiecie mowi się o polish concentration camps. Nie boli gdy administracja Busha rusza na Irak bo tam jest bron. Ktorej nie było o czym zreszta mowila Al. Jazira. Ale klamala i nasz prezydent Kwasniewski nie dal się na to nabrac.
Tak, to islam jest tak naprawde wszystkiemu winien, my jestesmy lagodne owieczki Brawo Oriana. Susan Sontag do budy.
Autor: iwona Dodano: 02-04-2008
Int. Mamut - Pani Iwono,proponujęnapisać art.o życiu w k. is!   1 na 1
Wszystkie media(oficjalnie i nieoficjalnie) są cenzurowane, zachodnie też, promuje się w ten czy inny sposób media francuskie, które są zachodnie, ale sympatią do US nie grzeszą to oczywiste. Z tego względu uważam, że znacznie bardziej obiektywną wiedzę można uzyskać mieszkając u nas niż w krajach islamu; btw w poważnej egipskiej tv leciał czas jakiś temu serial oparty fałszywkę carskiej ochrany PMSyjonu, propagowany na wielką skalę przez Adolfa - no comment!
Czyli polega pani na tv należącej do oświeconego islamskiego despoty, który jest Arabem twierdząc, że AlJ. jest b. pewna niż media zachodnie, indyjskie i rosyjskie, to ciekawa opinia. Ja się w sumie nie boję poszukiwań w różnych sprawach, lecz na D.Irvinga, ""prawdę"" o 9/11 czy o ataku Finlandii na Zw.Radz. -- wspomniała pani Katyń, to naprawdę aż tak ciekawy spisków nie jestem...
Wiem, że świat i zależności nie jest ani czarny, ani biały, tylko wymieszany jednak proszę o przykład Innej rel. współczesnej, której wierni w XXI wieku czynią "dla dobra Allaha i ummy" to co czynią muzuł. NIE chcę kolejnych dziesiątek mln muzuł. w Europie i Turcji w UE - chcę Ukrainy! Z islamem nie ma pokoju, są tylko rozejmy... Pozdrawiam.
Autor: Int. Mamut Dodano: 02-04-2008
Int. Mamut - Odpowiadam -- Dimitris Dymitriadis
Dimitris, nie udawaj Greka, ok ?? jeśli zaś jesteś Grekiem to bardzo się dziwię - po kilkuset latach kiedy nie było ""Grecji"", zanim Grecja odzyskała niepodległość w XIXw. (czy Car z braci prawosł. wtedy Grekom pomógł??) i w czasie, gdy Turcja okupuje część Cypru, uważasz, że Zachód jest winny b. niż islam - cóż każdy ma prawo do własnego zdania.

Czy to jednak nie jest fascynacja komuną, której nigdy u was nie było, więc nie za dużo w praktyce o niej wiecie (jak i Francuzi czy Włosi?). W szczególności dla moich Rodziców ten "zły" Zachód w Polsce był nieosiągalnym marzeniem (a Marz.68 jest dla mnie hańbą!) - z taką potęgą Moskwy nieobalalny, a na pewnojuż nie dla Polski, a jednak..
W UE Polska jest od niedawna, również z Grecją jesteśmy w OECD, więc b. chętnie ja i większość Polaków ufających bardziej UE niż rządom w Polsce damy się przez lata wyzyskiwać, a jak będziemy bogatsi to ponarzekamy na UE jak Anglicy. Wizje RM, Korwina-M. i Opus Dei są odpychające.

Nie jestem za socjalem i pomocą rolnikom J. Stiglitza, jestem "liberałem" - mam inne pomysły na gospodarkę niż socjal, nie każdy musi się wzorować na Szwecji. Balują w Holandii - normalka :) Pozdrawiam Cię serdecznie.
Autor: Int. Mamut Dodano: 02-04-2008
Dimitris Dymitriadis - Do Int.Mamut
Drogi Mamucie, jeśli pozwolisz? W zasadzie nie odniosłeś się do mojej wypowiedzi, ale dyskretnie jedziesz ad personam. Greka udawać nie muszę. Jestem nim, a Polskę znam lepiej niż Ty, myślę, ponieważ jestem tu od urodzenia, ale wychowałem się bez polskiej nakładki kulturowej, mając ją jednak na wyciągnięcie ręki! Daje mi to unikalną perspektywę bycia wewnątrz zjawiska i poza nim zarazem. Twoje argumenty są zupełnie nie na temat. To, że nie poważam za bardzo Turcji, nie przeszkadza mi w dostrzeganiu belki w oku Zachodu, którego jestem, tok jak i Ty częścią. Niestety, jak zdecydowana większość swoich rodaków, z uporem goryla mylisz skłonności lewicowe(np.włoskie czy francuskie) z jej radziecką "wersją". Reagujesz schematycznie na hasła, a umykają ci niuanse, które często stanowią o prawdziwym charakterze problemu. Obawiam się, że liberałem też nie jesteś, a przynajmniej nie, zgodnie z definicją tego terminu jaki ja znam. Chyba, że zapomniałeś o przedrostku "neo" Ale to już inna bajka! Poza tym również serdecznie pozdrawiam i życzę samych słodkości!
Autor: Dimitris Dymitriadis Dodano: 03-04-2008
ellubis - witam, Pani Iwono :)   1 na 1
Moje zdanie w pigułce: "Fitna" jest filmem prawicowego polityka zrobionym na użytek polityczny. Jakiś cel temu filmowi przyświeca i jest to cel polityczny. To nie jest film, że się tak wyrażę, ludzki, nie bawi się w psychologiczne subtelności. Ma uderzyć i uderza.

Dlatego ostrożność w przełknięciu wskazana. Jeszcze gorzej jest z teoriami spiskowymi. Tego łykać nie należy, bo by człowiek dostał obłędu, gdyby wszędzie wietrzył spisek. Z drugiej strony z fanatyzmem muzułmanów należy się rozprawić - jak z każdym innym religijnym, a i antyreligijnym także, i w ogóle wszelakim, bo każdy fanatyzm zaślepia, że wspomnę choćby skrajnie lewicowe Czerwone Brygady. Tylko jak?

Jednak: nawet na stronie ex-muslime.de prezes org. Mina Ahadi w rozmowie z M. Salomon-Schmidtem mówi dla Humanistischer Pressedienst, że nie należy Fitny bojkotować, że mówi też prawdę i trzeba się do niej ustosunkować. Że nawet niektóre postępowe arabskie i irańskie strony opublikowały film, żeby o nim dyskutować. I mówi także o tym, o czym ja sama pisałam, że w dzisiejszym świecie prawicę i lewicę trzeba przedefiniować. Film np. broni praw kobiet i homoseksualistów, a więc prawica sama się przedefiniowywuje.
Autor: ellubis Dodano: 03-04-2008
wiktor13 - bracia młodsi w wierze   1 na 1
Wszystkie wierzenia judeochrześcijańskomuzułmańskie są skierowane przeciwko Ludziom a przede wszystkim, inaczej myślącym i Kobietom. Muzułmanie są w tym samym miejscu co Chrześcijanie 500 lat temu i w imię praktycznie tego samego bożka muszą wymordować 100 lub więcej milionów ludzi (Ameryka). Tego wymaga wiara. Za 500 lat przeproszą Świat jak JP2 i będzie wszystko OK. Oczywiście możemy uderzyć pierwsi ale czy Rydzyk czy też Benedykt poprze atak na braci młodszych w wierze?
Autor: wiktor13 Dodano: 03-04-2008
agnieszka - do Ellubis i wszystkich innych
A kto się rozprawi z fanatyzmem amerykańskim? 50% amerykanów to ewangelicy fanatycy, wierzący że Ziemia ma 10 000 lat, śmiejący się z ewolucji, nauki i wszelkiego postępu. Ich przywódca to fanatyk do potęgi. Nad nim jest podobno tylko Bóg i Bush. Szkoda ze artykuł "Jesus Camp" nie cieszy się zainteresowaniem. Są tam ciekawe rzeczy.
Autor: agnieszka Dodano: 03-04-2008
Marcin Punpur - Al Jazeera
Jesli ktos chcialby sie troche dowiedziec na temat tego jak funkcjonuje Al Jazeera, powinien zobaczyc film pt. "Control room". Dotyczy on głównie relacji z Iraku i demaskuje typowe dla Amerykanów przemieszanie głupoty z beztroską. Co nie oznacza naturalnie, ze Al Jazeera stanowi ideał obiektywnosci.
Moim zdaniem by wyrobic sobie wlasciwy punkt widzenia, nalezałoby ogladac CNN czy BBC i Al Jazeera na przemian, co stało sie ostatnio możliwe takze dla tych co nie znaja arabskeigo, gdyz od niedawna, z tego co słyszałem, istnieje wersja angielska.
Autor: Marcin Punpur Dodano: 03-04-2008
ellubis - ad Agnieszka
już czytam :)
Autor: ellubis Dodano: 03-04-2008
agnieszka - do p. Marcina Punpura
Polecam stronę www.anti-cnn.com/. Najnowszy news o tym jak zdjęcia z Tybetu zostały zmanipulowane przez media.
Autor: agnieszka Dodano: 03-04-2008
bezznaczenia - 9/11
Filmu nie ogladalem zatem bez komentarza.Nawiaze tylko do 9/11 skoro to zostalo poruszone.Miliony ludzi ogladalo Loose change (loose change wersja polska) na google.com i to takze sugeruje tym ktorzy uparcie wskazuja palcem przybyszy z Bliskiego Wschodu.Mysle,ze nie mozna ignorowac faktow pokazanych w filmie.Trzeba dalej to studiowac, isc za ciosem jak zwyklo sie mowic. Materialu jest mnostwo, jak chocby analiza czarnej skrzynki lotu 77 z koncowym wnioskiem,ze samolot przelecial nad Pentagonem
(flight 77 data recorder investigation files na google)
A panu Koraszewskiemu na pytanie dlaczego 11 wrzesnia, sugeruje dalsze studia tej materii, np. poczatek budowy Pentagonu 11 wrzes.1941 czy rewolta w Chile tego samego dnia 1973 roku.
Slady wioda w przeciwnym kierunku niz Wieden,Sobieski itd.
Autor: bezznaczenia Dodano: 04-04-2008
Blackfield - youtube zablokowane w Indonezji (z powodu Fitny)
Operatorzy internetowi w Indonezji zaczęli na polecenie rządu w Dżakarcie blokować dostęp do popularnego serwisu wideo YouTube, który emitował fragmenty antyislamskiego filmu autorstwa skrajnie prawicowego holenderskiego deputowanego Geerta Wildersa - poinformowała indonezyjska prasa.
Źródło: Onet.pl
Autor: Blackfield Dodano: 05-04-2008
Swobodny Dzordz - do p. "El-Iwony"   1 na 1
po pierwsze primo: Wilders zrobil film dla swoich rodakow, o miejscowych Arabow glownie w nim chodzi i miejscowych "odbiorcow" mial poruszyc; to szanowni muzulmanie robia z niego afere na caly swiat, z braku innego, pozytecznego zajecia;
po drugie primo: co wlecialo, czy kto na czym wlecial, do Pentagonu - to oczywiscie fascynujaca (z braku lepszego slowa tak to nazwe) sprawa; jednak nawet jesli to byl Duch Swiety, zamiast plutonu Arabow, ja mam o nich zdanie jakie mam nie na podstawie 11/9, ale w oparciu o to, co widze na codzien w Holandii, a lookam juz tak na nich (a oni na mnie) tak circa ebalt 8 lat; zadna "gazala", chocby nawet 100-procentowa blondynka, nie przekona mnie juz, ze moi sniadzi wspolmieszkancy z Maroka maja cokolwiek wspolnego z tzw. europejska cywilizacja, od higieny poczynajac, na kwestiach swiatopogladowych konczac.
po trzecie promo: film mial za zadanie niemal tylko i wylacznie PRZEBUDZIC HOLENDROW, tych rodowitych; i mysle ze swietnie spelnil to zadanie; amen
Autor: Swobodny Dzordz Dodano: 07-04-2008
boomelant - do agnieszki   1 na 1
nie jest istotne jaka to religia: czy amerykanscy ewangielicy, brytyjscy muzulmanie czy polscy ekstremisci katoliccy; za to wszyscy znakomicie sie odnalezli w warunkach demokracji i wolnosci slowa.I wiedza jak to wykorzystac do propagowania swoich utopii. I wiedza jak kneblowac usta ludzia ktorzy kieruja slowa krytyki w ich organizacje.
I rzeczywiscie na wschodzie mina wieki zanim mentalnie dorasna do cywilizacji europejskiej.
Bo mentalnoscia z pewnoscia daleko nie odchodza od chlopa feudalnego w sredniowiecznej europie
Autor: boomelant Dodano: 09-04-2008
agnieszka - boomelant  -1 na 1
Arabowie nie muszą dorastać do naszej cywilizacji, bo mają swoją. W ich świecie mają prawo żyć jak im się podoba. A jeśli w jakimś kraju ich nie tolerują, to niech ich po prostu nie wpuszczają i nie dają im pracy, ale niech nie narzekają że wprowadzają balagan, budują meczety itd. To nie oni chcą nas zniszczyć, tylko my ich. I kto tu bardziej cywilizowany?.
Autor: agnieszka Dodano: 09-04-2008
boomelant - agnieszka   1 na 1
To jestesmy juz blisko ostatecznego rozwiazania kwestii arabskiej w europie, tak? Bo jezeli nie mozna zatrzymac naplywu emigrantow arabskich to przynajmniej mozna sie pozbyc tych ktorzy juz tu sa, zgadza sie?
W jaki inny sposob ich niszczymy? Tym, ze korzystaja z dobrodziejstwa jakim jest swoboda wypowiedzi?Ze moga wyznawac religie swoich przodkow nie bedac narazonym na szykany ze strony organizacjii panstwowych lub pozarzadowych(nie mowie to o skrajnej prawicy).
Dlaczego hindusi byli w stanie zaakceptowac wartosci demokratyczne obowiazujace w europie a tepym radykalom islamskim marzy sie zaprowadzenie szariatu w tej czesci swiata?
Wiesz czemu?
Bieda i zacofanie.I nie pisz o pieniadzach z ropy naftowej i o tym jak to madrze inwestuja w turystyke bo wiedza ze petrodolary niedlugo sie skoncza.
A gdzie jest bieda tam religia pada na podatny grunt, tak bylo i tak zostanie. To bieda kieruje ich w ramiona imamow obiecujacych raj po smierci, spiewka stara jak swiat. Tylko w Stary Kontynent wsiakly hektoliry krwi przelanych w bezsensownych wojnach o wiare i przebieg granic. I ludzie potrafili wyciagnac z tego wnioski, a to zajmnie arabom wieki, in sha'a allah.
Autor: boomelant Dodano: 10-04-2008
agnieszka - boomelant   1 na 1
Kiedy Polacy jeszcze z trudem mogli wyjeżdżać na Zachód, Arabowie podbijali Europę. Wszędzie było ich pełno. Na Polaków patrzono podejrzliwie, ale najgorszy element z Bliskiego Wschodu, Albanii czy ex. Jugosławii przyjmowano. Bo to byli uchodżcy. Do wybrzeży Włoch nieustannie przypływały statki z uciekającymi ze Wschodu, czy Albanii. Nie zawracano ich, przyjmowano wszystkich bo w przeciwnym razie oznaczałoby to dyskryminację. A do tego Kościół stał murem za uchodżcami. Nie wszyscy byli porządnymi ludżmi i chcieli pracować. Wielu trudniło się handlem narkotykami, żywym towarem i kradzieżą. Trochę za pożno zaczęto dostrzegać problem. Państwa powinny być ostrożniejsze w przyjmowaniu takich obywateli. Dlatego nie można winić tylko Arabów za organizowanie się w terrorystyczne siatki, lub kultywowanie ich tradycyjnych przyzwyczajeń. Winę za to ponoszą przede wszystkim politycy i te wszystkie siły które za nimi stoją.
Autor: agnieszka Dodano: 10-04-2008
ezoteryk - Konflikt narasta   1 na 1
Najpierw co do Boomelanta : w Indiach też panuje bieda a hindusi żyją w Europie spokojnie.Jeśli chodzi o pozostałe sprawy to winna jest polityczna poprawność.Kiedyś myślano że doktryna oświeceniowa MUSI wygrać z religią, a emigranci muzłumańscy prędko się ześwieczczą.Próżne nadzieje...I to z powodu tego błędu teraz mamy problem .
Autor: ezoteryk  Dodano: 12-10-2009
FoRa-500-nowe
Czytam ten artykuł po zamachach w Paryżu...
Autor: FoRa-500-nowe  Dodano: 19-11-2015

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365