Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.145.054 wizyty
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 306 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Marzę o tym, aby świat był bez religii, oparty na rozumie i respekcie dla ludzkich wartości.''
Komentarze do strony Werble nad Iranem

Dodaj swój komentarz…
pilaster - Artykuł sponsorowany
a oto typowy dla (irr)racjonalisty przykład artykułu sponsorowanego przez faktycznych włąscicieli i dysponentów tego portalu. Od czasu do czasu pojawiaja się takie włąsnie publikacje mające dowieść, że największym złem i zagrożeniem dla swiata są żydzi i USA. sponsor płaci i takich właśnie artykułów się domaga.

Z reszta autor nawet nie kryje, dlaczego amerykańska polityka wzbudza w nim takie obrzydzenie:

"Rozszerzanie stref wpływów przez USA na Środkowym Wschodzie jest szczególnie źle widziane w Moskwie, która czuje się nie tylko oszukana, ale i okrążana."

Po prostu to, co się nie podoba władcom Kremla automatycznie nie podoba się i tow Psykowi. Stąd i cąły arsenał propagandowy znany już z lat 50 ub wieku, wtedy USA zrzucało stonkę i zarażało koreańskie dzieci tyfusem, dzisiaj USA zaraża irackie dzieci uranem (uran238 praktycznie nie jest radioaktywny okres połowicznego rozpadu to 4,5 miliarda lat), czy napalmem.

"Wielka Brytania nie przyjęła zaś euro na wyraźne życzenie USA"

I ma się rozumiec, że gdyby przyjęła, toby wojska amerykanskie ją najechały, podbiły i zniewoliły. :)

Stek bzdur wzajemnie sprzecznych
Autor: pilaster Dodano: 11-08-2008
Reklama
pilaster - Wojna a ceny ropy
Przechodząc od ogółu do szczegółu chciałoby sie zadać autorowi nastęujące pytania

1. Ilu amerykanskich żołnierzy stacjonuje w Pakistanie (na mapce jest flaga USA)
2. Od kiedy to Arktyka znajduje się na Dalekim Wschodzie?
3. Gdyby do wojny z Iranem doszło (mogę się założyć że w ciągu najbliższych powiedzmy 4 lat nie dojdzie), to owsem, ceny ropy poszybowały by w górę. Co zrobiliby w takiej sytuacji pozostali eksporterzy? Tow Psyk twierdzi że ...wstrzymaliby dostawy pozwalajac, by taka okazja przeszła im koło nosa :)
4. Dlaczego UK będzie "musiało" przyjąc euro przy parytecie 1:1? W końcu duńska korona ma parytet 1:7,46, a szwedzka nawet 1:9,4 na korzyść euro, a ani Dania, ani Szwecja jakoś na euro nie "musi" przechodzić.

A poza tym, także po tym artykule, widać, że Rosja nadal uważa za swojego głównego wroga USA i Zachód. bo Rosji ciągle się wydaje, że stanowi dla nich równorzędnego przeciwnika. Tymczasem główne zagrożenie dla rosyjskich posiadłości na Syberii i Dalekim Wschodzie rośnie duuużo bliżej. I ja z resztą moskwy żałowac nie będę. choć towarzysze z (irr)racjonalisty z pewnością tak.
Autor: pilaster Dodano: 11-08-2008
pilaster - Irak po wyzwoleniu
I jeszcze jedno pytanko. Ile wynosił iracki PKB za ostatnich lat Saddama, a ile wynosi teraz? Ilu mieszkańców miał Irak wtedy, a ile teraz?

Bo bez podania tych danych wszelkie blablanie o "niszczeniu Iraku" przez USA i żydów, jak o czyni tow Psyk, jest właśnie niczym innym niż blablaniem
Autor: pilaster  Dodano: 11-08-2008
earthalgeroth - czepiasz się pilaster
Czytając ten artykuł nie odniosłem jednak wrażenia, że autor pisze na zlecenie Moskwy, a o Żydach to nie wiem skąd ci się to wzięło.
Pytasz o PKB Iraku teraz. To ja spytam do kogo płyną zyski i kto tę gospodarkę realnie kontroluje? Irakijczycy?
A USD? Bardzo się cieszę, że pozbyłem się zapasu $ rok temu, bo teraz stoi po 2,20PLN w sprzedaży (NBP)
Autor: earthalgeroth Dodano: 11-08-2008
Psyk - odp
Jak tylko zobaczyłem, że napisał coś pilaster pomyślałem "Ciekawe do czego tym razem się dop...ł". No i - było ciężko, ale się udało! Udało się po raz kolejny nakłamać i atakować. Nie interesuje mnie co by ci się chciało, bo żaden z ciebie rozmówca więc zostaw to dla swojej mamy - może dostaniesz pod choinkę. A jak się chcesz czegoś nauczyć ekstra to musisz zapłacić - tak to działa.
Jeśli chcesz się czegoś dowiedzieć zamiast tracić kolejną okazję żeby się nie odzywać to wejdź na www.bandepleteduranium.org a jeśli masz odwagę zobaczyć jaki jesteś głupi to wejdź na
www.the7thfire.(*)20History/Depleted-Uranium.htm

I nie musisz tu więcej przychodzić - wszak tu są same brednie.
Autor: Psyk  Dodano: 11-08-2008
Marek Arciszewski
Świetny artykuł.
Przeraża celnością zestawienia faktów.
Rewelacyjnie dobrany przerywnik filmowy w połowie tego koszmaru na jawie( pl.youtube.com/watch?v=fJuNgBkloFE )
Że się Pan nie boi takich tekstów zamieszczać, to jestem pełen podziwu.
Co do flag, to w Iraku i w Afganistanie brakuje polskiej flagi - nasze wojska jakiś czas temu napadły na te kraje, jak również prowadzą działania "stabilizacyjne" w okolicy (mniej oficjalnie).
Autor: Marek Arciszewski  Dodano: 12-08-2008
Toppas - A co robi EU?
Interesujące spostrzeżenia, sam mam podobne może nie koniecznie wszystkie.

Zawsze w takiej sytuacji zastanawia mnie:

Co robi EU skoro faktycznie Iran działa na korzyść EU i jej waluty dlaczego mocniej i oficjalnie go nie poprze? USA chyba EU nie napadnie...

Czy w ogóle EU może czy jest w stanie coś zrobić kiedykolwiek i gdziekolwiek poza zwykłym gadaniem bo ostatnio ja widzę że USA, Rosja i Chiny wojują a EU jakby śpi. Niby udajemy że jesteśmy razem ale faktycznie każdy martwi się o siebie sam i nie wiem czy na dłuższą metę to dobre rozwiązanie.

Czy w pewnym sensie EU nie jest pod wpływem USA mniej lub bardziej ale jednak, przynajmniej ja mam często takie odczucia? Nawet czasem myślę jakby powstało przy wsparciu USA i po myśli USA może ma swoje interesy to oczywiste ale jednak gra po myśli USA tylko czasem niechętnie pomrukując może nawet na pokaz dla swoich społeczeństw które w rożnym stopniu lubią lub nie USA.
Autor: Toppas  Dodano: 12-08-2008
Zbysław Śmigielski - Chorągiewki.
Jak wszystko, co ma ręce i nogi, krytykowane jest przez osobników, którzy nie mają głowy. Pilastropitek nawet do pitekantropusa daleką ma jeszcze drogę. Ale mniejsza z tym.
Bardzo istotne wydaje mi się wskazanie zagrożeń, jakie niesie spadek znaczenia dolara i pomysły, które powstają w USA, by to znaczenie ratować. Chyba jeszcze nie doceniamy tego, że recesja dolara może być bardziej tragiczna, niż ta z okresu Wielkiego Kryzysu.
Myślę, że należy to sobie uświadomić wyraźnie: zagrożenie ze strony USA z powodu ochrony dolara może być dla nas wszystkich bardziej niebezpieczne i tragiczne, niżeli cokolwiek innego.
Bardzo, bardzo pouczające są te chorągiewki na mapie.
Autor: Zbysław Śmigielski  Dodano: 12-08-2008
Kurczewski
Świetny tekst, dziękuję- i tyle.
Autor: Kurczewski  Dodano: 12-08-2008
Marduk - Samoloty stealth
S400 chroniące przed samolotami stealth? Chyba w żartach. Może wykryć F-117, czyli stealth pierwszej generacji, i to też zakładając brak skutecznego zakłócania oraz niewielką odległość. Na wykrycie B-2 czy F-22 nie ma szans.
Autor: Marduk Dodano: 12-08-2008
Psyk - ??
Niby czemu nie ma? Co i skąd o tym wiesz? S-400 został zbudowany właśnie jako odpowiedź na samoloty stealth i ma możliwości ich niszczenia. Wpisz w wyszukiwarkę SA-21 Growler. Ponadto Rosja pracuje nad następcą tego systemu z jeszcze lepszymi parametrami i możliwością walki w kosmosie. Żaden samolot nie jest całkowicie "niewidzialny", bo nie broni go dżin tylko fizyka. Chodzi o niski poziom radar cross section (RCS).

o S-400 (SA-21 Growler):
New radar systems will enable detection and tracking of low-observable (stealth) targets such as aircraft and missiles. The system has been designed to provide air defense against current and next generation weapons such as stealth aircraft and missiles and future hypersonic reconnaissance and strike aircraft which could be operational in the 2020/30 timeframe.
Autor: Psyk  Dodano: 12-08-2008
pilaster - brednie
Prawdę pisząc nie spodziewałem, się że tak łatwo tow Psyk przyzna się, ze pisze same brednie :) Wydawało mi się, że jak to na (irr)racjonaliscie jest we zwyczaju, będzie pisał o spisku masońsko-żydowskim.

ALe dzięki tej samokrytyce nie musiał już odpowiadać na żadne pytanie. :( Jak zwykle (irr)racjonaliści stosują leninowską metodę dyskusyjną.

Oczywiście w Pakistanie nie stacjonują żadne wojska amerykańskie. W innych krajach rejonu (Tadżykistan, etc) są to ilości zupełnie symboliczne, po kilkudziesięciu-kilkuset żołnierzy, i tylko w Iraku i Afganistanie są to siły naprawdę pokaźne, ale i uwikłane na miejscu w wojnę. Zatem jak widać owo "okrążanie Iranu" jest po prostu wymyślonym przez Psyka łgarstwem.

Pozostanie Wlk Brytanii przy funcie nie ma nic wspólnego z ewentualnymi amerykańskimi naciskami. Euro nie przyjęły też Dania i Szwecja. Pewnie USA groziły im bombardowaniem. :( Zatem kłamstwo nr 2

Tow Psyk, wzorem wszystkich humanistów wyśmiewa się z "głupich Amerykanów", a sam umieszcza Arktykę na ...Dalekim Wschodzie. W dodatku wydaje się naprawdę wierzyć w bajędy pt "globalne ocieplenie" Zatem jak widać sam tow Psyk jest znacznie gorzej wykształcony niż przeciętny Amerykanin
Autor: pilaster  Dodano: 12-08-2008
Zulka - Dzięki
Fajny artykuł "popełniłeś", dzięki. Nie dość że z treścią się zgadzam, to jeszcze styl jestem zmuszona pochwalić. Jestem pod wrażeniem!
No i nie bez znaczenia jest fakt, ze dzięki Tobie miałam okazję przeczytać nowe, wprawiające mnie w rozbawienie, "prawdy objawione" hi hi prezentowane przez mojego ulubionego pana Pilastra:))
Autor: Zulka Dodano: 12-08-2008
pilaster - Irak po wyzwoleniu
W ciągu trzech lat od wyzwolenia Iraku iracki PKB wzrósł z 25,3 mld $ do 38,2 mld $ (w cenach z 1990 roku), zaś liczba ludności wzrosła z 24,7 do 26,7 mln osób Są to dane z 2006 roku, obecnie są znacznie lepsze. Irak de facto rozwija się szybciej niż ...Polska, chociaż oczywiscie startuje ze znacznie niższego poziomu. W czasie rządów Husseina PKB per capita w Iraku spadł z 6,8 tys $ (w 1979 roku) do 1,3 tys $ (w 2002)

Zatem gadanie o "kolonialnej eksploatacji" są jeszcze jednym humanistycznym blablaniem.

W sumie zatem i dobrze, że tow Psyk zwięźle tą swoją tfu!rczość podsumował.

Bo odsyłanie do stron opisujących jak to USA zrzuca stonkę na pola i zaraża koreańskie dzieci tyfusem robi bardzo małe wrażenie
Autor: pilaster  Dodano: 12-08-2008
Psyk - problemy z głową?
Pilaster, ty masz coś z głową? To przybiera objawy chorobowe.
Autor: Psyk  Dodano: 12-08-2008
k.sykta - b/t
świetny artykuł, brakuje tylko amerykańskiej flagi w Gruzji...

co do pierwszego zdania - pamiętam jak Talibowie ugięli się w ostatniej chwili i postanowili bezwarunkowo wydać Bin Ladena. Dla USA nie miało to już znaczenia.

z tego artykułu wynika jeden przerażający poniekąd fakt: wojna z Afganistanem i Irakiem, Patriot Act, PAtriot Act II nie byłyby możliwe gdyby nie 11 września, kiedy armia amerykańska przypadkiem prowadziła kilkanaście ćwiczeń bojowych, w tym symulacje porwań samolotów pasażerskich, nieznane osoby spekulowały kursami akcji a pseudoterroryści bawili się z prostytutkami na pływających kasynach.

Cała współczesna polityka USA opiera się na wydarzeniach z 9/11. Wystarczy po prostu zapytać co w tym dniu robił NORAD, co stało się z taśmami z zapisanymi rozmowami pracowników FAA, gdzie się podział złom z WTC i w ile sekund zanurkował w dół Budynek Salomona.
Autor: k.sykta Dodano: 12-08-2008
gaj
Od 1917 w Rosji Sowieckiej tez wzrosla liczba ludnosci, nawet w czasach glodu na Ukrainie, powstawaly nowe fabryki i miasta (z ta roznica ze w Iraku nie powstaja, poza masowym bezrobociem) no i tym ze Irakijczycy nie sa gospodarzem we wlasnym domu a wykonuja jeno polecenia okupanta.
Autor: gaj Dodano: 12-08-2008
pilaster - gaj
Owszem, ale chyba ZSRR nie był wtedy przez nikogo skolonizowany? Wszystko co wytworzono, zostawało na miejscu, a jak te środki były alokowane (głównie w przemysł zbrojeniowy) to zupełnie inna sprawa.

Z resztą prosze zatem o jakiekolwiek miarodajne, obiektywne, dane (bo wyssane z palca "setki tysięcy" ofiar na pewno nimi nie są), wskazujące, ze obecnie w Iraku żyje się gorzej niz w czasach Saddama.

A w Gruzji to już jest rosyjska flaga :(
Autor: pilaster  Dodano: 12-08-2008
Zulka - !!!
"W ciągu trzech lat od wyzwolenia Iraku iracki PKB wzrósł z 25,3 mld $ do 38,2 mld $ (w cenach z 1990 roku), zaś liczba ludności wzrosła z 24,7 do 26,7 mln osób Są to dane z 2006 roku, obecnie są znacznie lepsze. Irak de facto rozwija się szybciej niż ...Polska,

Pilasterku, Słoneczko Nasze Małe! "Nie ma jak wojna!" Co? Może poproś Braci Amerykanów żeby u nas też znaleźli jakąś "broń chemiczną":)
Autor: Zulka Dodano: 12-08-2008
k.sykta - tyle że
pilaster, zapomniałeś tylko dodać, że załamanie w Iraku było skutkiem sankcji gospodarczych nałożonych przez społeczność międzynarodową...
Autor: k.sykta Dodano: 12-08-2008
Damian Józefczyk - peace!
"Historię piszą zwycięzcy..." - niestety, smutne ale prawdziwe.

Artykuł bardzo mi się podobał, niestety nie mam teraz czasu aby przeczytać komentarze, jednak zrobię to później.

Pozdrawiam
Damian

P.S.
rozumiem, że ludziom którzy piszą o tak niesprawiedliwej propagandzie anty-usa jest zupełnie obojętne łamanie wszelkich konwencji i praw człowieka przez to państwo - przykre:/
Autor: Damian Józefczyk Dodano: 12-08-2008
olejpunk - brawo
Artykuł godny pochwały.
Sam artykuł oraz komentarz k.sykta przypominają mi film, który jakiś czas temu oglądałem, o atakach z 11.09.
Gratuluję autorwi i poleciłbym film, ale niestety tytułu już nie pamiętam ;]
Autor: olejpunk Dodano: 12-08-2008
Adamski - ciekawy artkuł - ciekawa prognoza
Jak w tytule: ciekawy artykuł. A i prognoza, niestety, dość prawdopodobna.
Nasuwają mi się w związku z tym dwa pytania:
- jak bardzo USA się "sfudamentalizuje" (coraz bardziej zaczyna przypominać klechistan) i jakie będą tego konsekwencje (amerykańska święta wojna...)?
- jak bardzo nawiedzeni będą kolejni prezydenci Stanów Zjednoczonych (na razie - co jeden to gorszy)?

pozdrawiam
Autor: Adamski  Dodano: 12-08-2008
Marek Arciszewski
> Sam artykuł oraz komentarz k.sykta przypominają mi film,
> który jakiś czas temu oglądałem, o atakach z 11.09.
> Gratuluję autorowi i poleciłbym film, ale niestety tytułu już nie pamiętam ;]

Może ten?
video.google.co(*)play?docid=1364247616051038290
albo ten?
video.google.co(*)play?docid=3803479213130455881

Troszkę o 11 września jest też w filmie Zeitgeist:
video.google.pl(*)lay?docid=-5870901554543719947

Oczywiście można też zapoznać się z oficjalnymi stanowiskami o broni masowego rażenia w Iraku, terrorystach, itd., jak np. tutaj:
www.racjonalista.pl/kk.php/s,5848/q,911..fakty
Autor: Marek Arciszewski  Dodano: 12-08-2008
pilaster - damian, zulka
Jakoś tak dziwnie się skąłda, że o łamanie przeróznych praw i konwencji, oskarżają USA ci, kórym absolutnie nie przeszkadza znacznie dalej idące łamanie praw przez inne kraje.

juz abstrahując od faktu, że owe "łamanie przez USA" jest najczęściej wyssane z palca (jak owa stonka, czy zarażanie koreańskich dzieci tyfusem, też swego czasu podawana przez humanistów jako "fakt autentyczny")

A co do wojen z USA (zulka), to istotnie, te kraje, które przegrały wojnę z USA (Niemcy, Japonia, Irak po Saddamie) rozwijają się szybko i wręcz pławią się w luksusie, w odróznieniu od tych krajów, które nie dały się "podbić" (Korea płn, Kuba, Wietnam, Irak za Saddama), gdzie panuje najczęsciej nędza i głód
Autor: pilaster  Dodano: 12-08-2008
Damian Józefczyk - re: pilaster
Oczywiscie ze nie zapomianm o innych krajach lamiacych prawa czlowieka!

Staram sie byc na bierzaco z raportami Amnesty International i wiem, ze Chiny, Korea Polnocana, Pakistan (czy inne graniczace z nim kraje), ale takze nasze piekne USA - nasza ochrona przed wszelakim zlem jest na liscie AI. Mam tego swiadomosc, jednak nie bede sie teraz rozpisywal o innych krajach. Czy myslisz ze skakalem z radosci gdy dowiedzialem sie, ze Chiny otrzymaly nagrode (nie wiem za co...) w postacji Igrzysk Olimpijskich? Artykul jednak jest o Amerykanskiej dominacji i staram sie pisac na temat.

Pozdrawiam
Damian
Autor: Damian Józefczyk Dodano: 13-08-2008
Róża - @--/--
Panie Psyk bardzo interesujący temat Pan poruszył. Bardzo odważne wnioski i hipotezy. Dziękuję proszę o więcej.
Autor: Róża Dodano: 16-08-2008
Wojtek - Stek bzdur
Autor powtarza teorie konspiracyjne krazace na internecie, ktorych jedynym watkiem przewodnim jest nienawisc do USA. Za duzo tu tych bzdur by z nimi polemizowac. Bajdy na tema euro to zupelne mistrzostwo swiata dowodzace, ze autor nie ma pojecia a ekonomii. Moze autor wyjasni dlaczego Slowacja mogla przyjac euro, a Wielka Brytania nie. Atak na Irak na pewno nie byl spowodowany decyzja o przyjmowaniu zaplaty innymi walutami. Artykul nie godny Racjonalisty.
Autor: Wojtek  Dodano: 17-08-2008
Psyk - odp
Akurat to Panu udało się napisać kilka bzdur w kilku linijkach - Słowacja nie przyjęła jeszcze euro, ma swoje korony. Może chodzi o Słowenię? No tak - Słowacja, Słowenia, jeden czort, prawda? Ważne, że na "Sło" i "na dole". :-) I dochodzimy do kolejnych prawd objawionych - akurat Słowenia nie tyle mogła przyjąć euro co musiała a Wielka Brytania nie "nie mogła" tylko właśnie... mogła (i może). Powodów ataku na Irak wymieniłem pięć - ale proszę się nie przejmować, większość Polaków ma problem z czytaniem ze zrozumieniem. pozdrawiam zatem
Autor: Psyk  Dodano: 17-08-2008
pilaster - artykuł sponsorowany
No coż, tow Psyk sam w niezwyklym ataku szczerości, określił swoje wypociny, jako "same brednie". I to w zasadzie jest trafne podsumowanie.

Zauważmy, ze tow Psyk nie potrafił odpowiedzieć na ANI JEDNO pytanie (np czy Dania i Szwecja panicznie baly się USA, a Hiszpania i Finlandia się nie bały).

A Słowacja owszem, nie przyjęła euro. Jeszcze. Bo zbliża się od tego wielkimi krokami, a decyzja w tej sprawie już zapadła, o czym tow Psyk woli nie wiedzieć i bredzić o ...Słowenii, licząc na to, że skoro tow Psyk ich nie odróżnia, to nikt ich nie odróżnia

Czekamy teraz na artykuł tow Psyka, w kórym będzie on "udowadniał", ża Amerykanie nigdy nie wylądowali na Księżycu.

Bo przecież "wszyscy to wiedzą" :) A "dowodów" na to jest nawet więcej, niż na amerykańskie "okrążanie" Iranu
Autor: pilaster  Dodano: 18-08-2008
milczacy - dobry artykul
Chcialbym, azeby ten artykul ukazal sie w glownych polskich gazetach.
Czas, aby Polacy poznali inna strone medalu jesli chodzi o USA.
Tarcza rakietowa to czesc pewnej calosci polityki Ameryki.Kiedys z tej obronnej placowki poleca pierwsze rakiety na Rosje.Czas to zrozumiec.Jest jeszcze czas aby Polacy ZMUSILI swoj Sejm aby to odrzucic, co moim zdaniem sie nie uda.
Ktokolwiek napisal, ze bez 9/11 nie byloby tego co mamy dzis-mam calkowita racje.
Jesli chodzi o osobnika pilaster,coz, ma on/ona prawo do wypowiedzi nawet tak skandalicznie glupich jakie prezentuje.
pozdrawiam
Autor: milczacy Dodano: 22-08-2008
urgo
Witam wszystkich,
moim zdaniem choć w wielu punktach autor ma z pewnością rację (choćby testowanie nowych rodzajów broni czy próba przejęcia kontroli nad ropą przez USA)to jednak artykuł jest trochę infantylny. Myśl, jakoby Arktyka była na Dalekim Wschodzie szczerze mnie rozbawiła. A jeszcze bardziej chyba wizja Amerykanów maszerujących przez most nad Cieśniną Berlinga by zająć Syberię. ;)

ps. Zastanawiał się ktoś może dlaczego używamy skrótu USA, a nie skrótu utworzonego od nazwy Stanów Zjednoczonych z naszego języka ojczystego, czyli SZA. Bo przecież skróty nazwy innych krajów, jak np. RPA czy dawne ZSRR są tworzone os nazw w naszym języku. Skąd ten wyjątek dla USA? A może to kolejny spisek... ;)

Pozdrawiam
Autor: urgo  Dodano: 22-08-2008
Wolny Rodnik - a co z pytaniami?
Widzę, że lubicie tutaj obrzucać się mało-intelektualnym błotem, pomijając zupełnie temat dyskusji. P. Pilaster postawił kilka zasadniczych pytań, ale zamiast odpowiedzi otrzymał jakieś bzdurne wycieczki an temat swojej osoby. Zatem ja powtórzę te pytania bo bardzo mnie ciekawi odpowiedź na nie:

1. Ilu amerykanskich żołnierzy stacjonuje w Pakistanie (na mapce jest flaga USA)
2. Od kiedy to Arktyka znajduje się na Dalekim Wschodzie?
3. Gdyby do wojny z Iranem doszło to dlaczego pozostali eksporterzy mieliby wstrzymać dostawy zamiast korzystać z podwyżki cen?
4. Dlaczego UK będzie "musiało" przyjąc euro przy parytecie 1:1?

A od siebie dodam:
5. Dlaczego Rosja miałaby walczyć z USA o przejście na Alaskę, skoro Chiny są o wiele bliżej i o wiele bardziej łakome na powiększenie swojego terytorium (nie wspominając już o stałych działaniach zbrojnych na granicy, z bitwami pancernymi włącznie)?

Bardzo proszę Autora o konkretną odpowiedź, a nie o osobiste wycieczki. W końcu to portal racjonalistów a nie piaskownica.
Autor: Wolny Rodnik Dodano: 25-08-2008
Psyk - odpowiedzi
1. 10^6 500 100 900. Spytaj Busha.
2. od zeszłej środy
3. Bo handel ropą nie jest sprawą ekonomiczną tylko ściśle polityczną. Najwięksi eksporterzy zawiązali kartel OPEC. Sprawdź co to jest kartel i kryzys paliwowy 1970 roku.
4. Musiałbyś wiedzieć jaka była panika, gdy euro wzrosło do 80 pensów... Było to na pierwszych stronach wszystkich gazet a turyści i wszyscy spłacający drugie domy w Europie darli szaty. Gdyby funt był warty mniej niż euro byłby to niesamowity efekt psychologiczny.
5. A gdzie jest problem? Wspomnienie o Chinach tylko podkreśla to o czym pisałem.
Autor: Psyk  Dodano: 25-08-2008
granax
Pozwolę sobie odnieść się do początkowej części artykułu.
Otóż, amunicja ze zubożonego uranu, jest szkodliwa, ale nie w taki sposób w jaki zostało to opisane. Uran, z którego wykonane są rdzenie pocisków jest bardzo słabo radioaktywny. Ta odmiana to U238, która pozbawiona naturalnej domieszki U235 jest mniej radioaktywna niż ta występująca w przyrodzie.
Zgadza się, zubożony uran jest cholernie szkodliwy, ponieważ jest metalem ciężkim i jako taki bardzo negatywnie wpływa na organizm człowieka.
Autor: granax  Dodano: 08-09-2008

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365