Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.181.935 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 306 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Doprawdy, nie imponują mi zbytnio ludzie, którzy oświadczają: "Spójrzcie na mnie! Jestem tak wspaniałym tworem, że wszechświat musiał mieć jakiś cel". Nie, wspaniałość tych ludzi wcale mnie nie olśniewa.
Komentarze do strony Sztuka kontrowersyjna?

Dodaj swój komentarz…
MareKaczmarek - Sztuka kontrowersyjna
Moim zdaniem Sztuka od zawsze  posługuje się tylko i wyłącznie czynnikami ,które sama tworzy,nie jest jej zadaniem podporządkować się tym czy innym regołom czy przeróżnymi zakazami ona działa tak jak jej się to podoba przez co nie jest komercyjna i nie trafia do wszystkich ale chyba od zawsze trafia do wybranych,ja się akurat pasjonuję sztuką i często spotykam się z jej odrzuceniem przez społeczność ,która jej nie rozumie .Nie mniej jednak ta komercyjna sztuka towarzyszy nam codziennie chociażby reklama i design  produktów codziennego użytku ,opakowania itd,ja natomiast bardziej cenię tą indywidualną sztukę.
Autor: MareKaczmarek  Dodano: 13-03-2009
Reklama
mariusz
Pojawianie się tematów tabu w sztuce uważa Pan za coś oczywistego, gdyż są elementami ludzkiego życia. Zgadzam się z tym. Dostrzegam jednak olbrzymią różnicę między samym pojawianiem się a sposobem tego pojawienia. Celem kontrowersyjności w sztuce powinno być przysłużenie się jakości dzieła, a nie przynoszenie rozgłosu autorowi i przykuwanie uwagi odbiorcy, co wydaje się być dominujące we współczesnej sztuce i zgubne dla samego dzieła. Poza tym dostrzegam brak konsekwencji w Pana artykule. Stwierdził Pan, że niedopuszczalne jest publikowanie nagich zdjęć osób prywatnych bez ich zgody, przy jednoczesnym poparciu innych bardziej kontrowersyjnych poczynań w sztuce. Mam tu na myśli np. religię, jej powszechność uznał Pan za podstawę do dowolnej interpretowalności i przedstawiania. Interpretacja może być indywidualna, ale czy może być zupełnie dowolna? Zdecydowanie nie. Nie można na pewno budować interpretacji o przeciwnym ładunku myślowym do samego przesłania nośnika. Życzę wszystkim artystom umiejętnego wykorzystywania kontrowersyjności.
Autor: mariusz Dodano: 16-11-2008

Pokazuj komentarze od pierwszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365