Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
183.114.460 wizyt
Ponad 1064 autorów napisało dla nas 7351 tekstów. Zajęłyby one 29006 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Zamierzasz się zaszczepić na SARS-CoV-2?
Tak
Raczej tak
Raczej nie
Nie
Poczekam jeszcze z decyzją
  

Oddano 3579 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Nie mam żadnych talentów - prócz namiętnej ciekawości."
Komentarze do strony Niech Polak zmądrzeje

Dodaj swój komentarz…
LeszekK - Niech Polak zmądrzeje...   2 na 2
powiem przekornie bardzo pobożne życzenie ;)
Tekst świetny, potrzebowałem go chyba jak łyku mroźnego, rześkiego powietrza z rana ;) Dzięki.
Autor: LeszekK Dodano: 06-01-2009
Reklama
Marcinlet - Ciekawe   3 na 3
A czy ów ksiądz-detektyw odwiedził lokal ze striptizem? Bo to niepisana reguła takich seriali.
Autor: Marcinlet  Dodano: 06-01-2009
Wojciech Hawryluk   3 na 3
Lokal ze striptizem? W naszym przenajświętszym kraju? Najwyżej remizę podczas potańcówki. Zamiast striptizu, dla rozładowania wszelkich napięć, obowiązkowe mordobicie...
Autor: Wojciech Hawryluk  Dodano: 06-01-2009
kot - Artur
Żmijewski to chyba dużą willę buduje, bo widać, ze chłopak łyka wszystko co daje kasę.Ciągle gdzieś grywa główne postacie ale i tak najlepiej wypada podkładając głos pod lwa Aleksa w animacji "Madagaskar":-)
Autor: kot Dodano: 06-01-2009
Adomas - Serial jak serial   2 na 2
ma być rozrywkowy i jakośtam jest. Lepszy na pewno niż plebania. A że stare baby łykają i zaraz będą się chciały spowiadać u Żmijewskiego to nic nie poradzisz.
Abonamentu od 13 lat samodzielnego mieszkania nie płaciłem i nie zapłacę chyba że mnie zmuszą sądownie. Skoro nie płacę to i narzekać mi nie wypada.
Autor: Adomas  Dodano: 06-01-2009
Maciej Twardowski - :)
Bardzo dobry tekst Przemku :)
Autor: Maciej Twardowski Dodano: 06-01-2009
boska   7 na 7
Telewizja kształtuje poglądy przeciętnego Polaka. Serial o dobrym księdzu wbija im do głowy, że Kościół jest nierozerwalnie związany ze społeczeństwem polskim. Dobry i szlachetny ksiądz, wspaniały Kościół i niepodważalne nauki przez niego głoszone. I jak w tym kraju można mówić o rozdziale Kościoła od państwa? Jak można nauczyć ludzi żyć dla siebie a nie według nauk Kościoła? Jak kiedykolwiek będzie można mówić o antykoncepcji i problemie niechcianych dzieci?
Autor: boska  Dodano: 06-01-2009
Z Szałajski
Malkontencisz przyjacielu. Misja telewizji publicznej polega widocznie na adaptacji pomysłów zachodnich seriali do naszej, polskiej rzeczywistości. Nie tak dawno oglądaliśmy księdza Browna z Cicago. Też detektywa w koloratce. Złe było? A nie kojarzyło się ze złym wpływem Kościoła katolickiego na życie w Stanach.
Autor: Z Szałajski  Dodano: 06-01-2009
też mateusz, ale nie ojciec  -3 na 5
Moim zdaniem ten serial to świetny pomysł. Polska jest krajem ultra katolickim, a polscy widzowie uwielbiają seriale detektywistyczne/sensacyjne. Wystarczy przypomnieć sukces seriali z "naturszczykami" w rolach głównych i mniej głównych, jak "W-11" czy "Detektywi". Połączenie tych dwóch czynników i osadzenie wszystkiego w polskich realiach z bożyszczem wielu kobiet w roli głównej ma według mnie niewielkie szanse niepowodzenia.
Co do artykułu to jest to gruba przesada. Zaczynam się już jednak przyzwyczajać do tego, że Polska jest krajem ludzi lubiących popadać w skrajności. Traktowanie niedzielnego serialu jako wielkiego zła wyrządzanego policjantom, lekarzom i innym przedstawicielom zacnych zawodów jest śmieszne. Radzę nabrać więcej dystansu.
Autor: też mateusz, ale nie ojciec Dodano: 06-01-2009
rudy102 - denny serial
Nieudolna przeróbka włoskiego gniota, który też jest denny.Dobry był DETEKTYW W SUTANNIE ten amerykanski serial.Podobal mi sie nawet.
Autor: rudy102 Dodano: 07-01-2009
kobieta - zmadrzeje, dojrzeje, ...   1 na 1
To bardzo wartosciowy artykul z mocnym przeslaniem.
Pzdr
Autor: kobieta  Dodano: 07-01-2009
Walpurg - Katechizacja   1 na 1
A ja mam wrażenie, że to ciąg dalszy ustawicznej katechizacji - w końcu tak "ważnej" edukacji nie można poprzestać na gimnazjum czy liceum.

Przez 5 dni w tygodniu mamy więc katechezę upakowaną w serial "Plebania", a raz w tygodniu w "Ojca Mateusza". Teraz tylko czekać, aż TVP wymyśli jakąś formę przemycania jedynie słusznych wartości w sobotnie wieczory.
Autor: Walpurg Dodano: 08-01-2009
vi.rus - seriale
o ile rzeczywistość jest w stanie trochę ochłodzić 'ciepłe' stosunki dorosłych obywateli do instytucji kościelnej i jej bezbłędnych reprezentantów, to właśnie seriale, które są jedną z ulubionych form filmowych polskich telewidzów nakładają 'różowe okulary', zamazując cały krytycyzm. poza tym, niezależnie od tego, czy jest abonament, czy go nie ma - to obywatele i ich świadomość (w tym filmowa) dyktuje standardy w filmie polskim - jeśli są ludzie, którzy są gotowi poświęcić swoją uwagę i pieniądze na TAKĄ, a nie inną propozycję producentów (kino, tv), to czemu się dziwić? pieniądze, i tylko one. ambitne projekty, innowacje? to trudne, mało ludzi to kupi, nie wiadomo, czy zwrócą się ogromne koszta. a tak - mamy tanie mięso i stado wychudzonych kundli, który nie zaszczeka?
Autor: vi.rus  Dodano: 09-01-2009
Neumann - Nasze realia   1 na 1
Wyprodukowano kolejny film spełniający funkcje ogłupiania społeczeństwa. Główną rolą mediów aktualnie jest dostarczanie treści ludziom, nie prowokując kościoła. Czy to służy społeczeństwu, wątpię. Jestem pełen obaw co do przyszłości.
Mam nadzieję , że niedługo księża nie będą leczyć .
Autor: Neumann  Dodano: 09-01-2009
wolke - gdzie racjonalizm?  -2 na 2
Strona nosi tytuł "Racjonalista", ale po tym artykule i większości komentarzy ciężko doszukać się jakiegokolwiek racjonalizmu. Oczywiście, są osoby, które nie potrafią oddzielić fikcji od rzeczywistości, ale człowiek myślący racjonalnie nie powinien sobie strzępić na nich nerwów (przynajmniej dopóty, dopóki są oni w zdecydowanej mniejszości). Trudno jest mi sobie wyobrazić, by spośród tej wielomilionowej widowni, jaką się cieszy ów serial, większość ludzi zaczęła chodzić ze zgłoszeniami przestępstw do swego księdza zamiast na komisariat.
Autor: wolke Dodano: 10-01-2009
Krzysztof Gajda - @Walpurg
@Walpurg - sobotę mają od dawna zajętą, jest przecież "Słowo na niedzielę". :P
Autor: Krzysztof Gajda  Dodano: 11-01-2009

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365