Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
200.202.111 wizyt
Ponad 1065 autorów napisało dla nas 7364 tekstów. Zajęłyby one 29017 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy konflikt w Gazie skończy się w 2024?
Raczej tak
Chyba tak
Nie wiem
Chyba nie
Raczej nie
  

Oddano 309 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Zakaz to najlepsza propaganda

Dodaj swój komentarz…
Heanry - Też uważam   1 na 1
Autor nie badał od czego zależą wyniki sportowe. Badał wpływ wyników sportowych na konkretne decyzje ludzi... Jeśli jednak przechodzić do elektronów i kwarków to zgadzam się, że wynik sportowy zależy bardziej od nich niż od... no właśnie od czego? Tekst był dobry tylko płytko potraktowany. Wpływ różnych czynników na podejmowanie decyzji to temat na książkę. Pozdrawiam.
Autor: Heanry  Dodano: 11-07-2010
Reklama
CHOLEWA - A ja uważam ,
że wyniki sportowe bardziej zależą od elektronów i kwarków , nie wspominając o czarnej dziurze w środku naszej Galaktyki . Opisane przypadki w tym tekście mają związek koincydentalny , podobnie jak z przebiegającym nam drogę czarnym kotem. Autorowi przyznaję Ing Nobla.
Autor: CHOLEWA  Dodano: 11-07-2010
Henary
Jest sporo zmiennych czynników wpływających na postrzeganie kandydata jako jednostki w oparciu o wyniki sportowe. W przypadku badań Andrew Healy'a temat dotyczy amerykańskiego społeczeństwa, dla którego społeczność lokalna jest bardzo ważna (z pewnością ważniejsza niż w Polsce). Dodatkowo dochodzi fakt, że badania dotyczyły fanów futbolu amerykańskiego i kaszykówki w wydaniach uniwersyteckich. Dla wielu studentów drużyna jest istotną częścią ich życia podobnie jak w przypadku całej społeczności lokalnej. Jako przykład można podać Ohio buckeys - drużyna futbolowa, ktora przyciaga na mecze więcej ludzi niż reprezentacja Polski... W efekcie na tych samych stadionach pojawiają się lokalni politycy/dzialacze oraz wyborcy. Nawet jeśli ci drudzy nie przepadają za pierwszymi, to efekt wspólnego świętowania, wspólnego zwycięztwa MUSI, przynajmniej na pewien okres, zniekształcić rzeczywistość. Poza tym Healy badał ukształtowane społeczności, dla której lokalny patriotyzm  jest tożsamy z lokalnymi drużynami. Niestety nie do wykorzystania w naszych warunkach. Przynajmniej nie w takim stopniu. JESZCZE NIE ale... Dobre udokumentowanie płytkiej kultury politycznej. Dobrze też, że PO podczas ostatnich wyborów prezydenckich nie było kojarzone z piłką nożną (jak wczesniej) (:
Autor: Henary  Dodano: 11-07-2010

Pokazuj komentarze od pierwszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365