Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
157.237.182 wizyty
Ponad 1063 autorów napisało dla nas 7302 tekstów. Zajęłyby one 28805 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy jesteś zadowolony/a z życia?
Tak
Nie
Nie wiem
  

Oddano 635 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
Na terenie filozofii Boga sprawa jest trudniejsza. Jesteśmy bowiem zdani tylko na nas samych, podczas gdy Druga Strona milczy.

Dodaj swój komentarz…
Kacperek - atawizm?   1 na 1
Widać gdzieś w genach kołacze nam się tęsknota za tradycyjną, liczną i wielopokoleniową rodziną.
Autor: Kacperek  Dodano: 02-12-2012
Reklama
Batigol  -5 na 5
łojezu....ten portal coraz bardziej schodzi na psy. Opublilkujcie jeszcze historię kobiety z trzema cyckami.
Autor: Batigol  Dodano: 02-12-2012
Astrowy - Cycek   1 na 1
Batigol palancie, nie wiem czy wiesz ale kazda kobieta ma kilka cyckow, w tym dwa zwykle dobrze rozwiniete. Sprawdz u siebie.
Bo mezczyzni tez maja kilka cyckow w tym dwa rozwiniete, choc nie tak jak u kobiet.
Autor: Astrowy  Dodano: 02-12-2012
Kucharczyk - @Autor  -3 na 3
Wy racjonaliści zaklinacie się, że ateizm nie oznacza niemoralności, bo przecież nie strzelacie do ludzi na ulicach, ale kiedy rozmowa cichnie to wprowadzacie nowe słowa, jakieś grecko-łacińskie łamańce, by grzech nazywać mądrze i naukowo. Ludzie godzą się na zdrady partnera, bo nie chcą go utracić, ale czy ten nie nadużywa ich zaufania. Dla mnie ta poliamoria to zwykłe kurewstwo, po grecku pornoia, po łacinie luxuria. 
Autor: Kucharczyk  Dodano: 02-12-2012
Kacperek - jak dla kogo   1 na 1
Gdy komuś wyższe uczucia wyżej genitaliów nie sięgają, to pewnie tak...
Autor: Kacperek  Dodano: 02-12-2012
keram aktsu   1 na 1
kolejne tabu poruszone. Brawo dla autora. A co do przyjaźni - straciłem jednego przyjaciela, bo był chorobliwie zazdrosny o drugiego. Po prostu nie tolerował tego drugiego. I nie dlatego, że go nie lubił, po prostu chciał mieć wyłączność na mnie. Tak, że i przyjaźń może być zaborcza, podobnie jak monogamiczna miłość.
Autor: keram aktsu  Dodano: 03-12-2012
galvani   3 na 3
Panie Kucharczyk, poliamoria nie jest ateistyczna, natomiast poligamia jest jaknajbardziej religiancka. Jakze czesto jakis balwan z nieba podszeptuje niewyzytym seksualnie napalencom, ze jest mu to mile. Akurat ewangelicznym chrzescijanom przytrafia sie to dosc czesto. Czepia sie Pan i pajacuje.
Autor: galvani  Dodano: 03-12-2012
Frank Holman - Panie Kucharczyk   2 na 2
Ateiści raczej nie twierdzą, iż mają poczucie moralności w pełni identyczne z tzw. katolickim; jak np. w tym sugerowanym przez Pana przypadku: "żonę lać wolno, byle jedną" (bo niestety gradacja ciężkości grzechów nie zaprzeczy Pan, że istnieje i jak znamy z doświadczenia, zdrada jest postawiona wyżej, niż użycie siły fizycznej).
Raczej "moralność ateistyczna" opiera się na zasadzie, by w miarę możliwości żyć zgodnie z własnymi preferencjami nie krzywdząc przy tym innych, jest zatem dokładnie odwrotnie ta gradacja postawiona (a w tym kontekście, jak rozumiem treść artykułu, relacje opierają się raczej na akceptacji i szczerości, z zastrzeżeniem czasami niewtajemniczania w szczegóły).
Tak rozumiana "moralność ateistyczna" dopuszcza z natury rzeczy wiele możliwych relacji międzyludzkich, nie tylko podział na "grzech-brak grzechu", dookreślany przez .... właśnie przez kogo ?
Autor: Frank Holman  Dodano: 04-12-2012
Ławreszuk - Brawo!   1 na 1
Bardzo dobry i odważny tekst. Przeżyłem już lat 40 i zaobserwowałem, że Polacy, niezależnie czy to katolicy, czy ateiści, to naród bardzo konserwatywny obyczajowo. Wszelkie odstępstwa od "normy", czyli poliamoria (którą słownik podkreśla mi na czerwono), swinging (też na czerwono), poligamia, wywołują agresywne reakcje, a w najlepszym przypadku drwinę. Monogamia opiera się zazwyczaj na atawistycznej potrzebie posiadania partnera na wyłączność, niepewności co do własnej wartości, braku zaufania do partnera/partnerki. Na pewno poliamoria nie jest tematem dla każdego, choć już tematem dla większości są pokątne zdrady. Ten stan rzeczy "moralność" przeciętnego Polaka w pełni akceptuje, a jakże... Nie czarujmy się jednak, harmonijne związki poliamoryczne są wyższą szkołą jazdy dla ludzi naprawdę świadomych, o specyficznych cechach charakteru. Myślę, że następny artykuł Autora powinien być właśnie o tym.
Autor: Ławreszuk  Dodano: 05-12-2012
jiima - @Kucharczyk   2 na 2
W zasadzie nikt nie twierdzi, że ateizm ma cokolwiek wspólnego z moralnością, bądź jej brakiem. Na plus czy na minus. Jako humaniści jednak mamy inne definicje zachowań moralnych i niemoralnych, niż przedstawiciele rozmaitych religii. Przede wszystkim, grzechem z punktu widzenia każdej religii jest kwestionowanie boskości czy wręcz istnienia jej bóstwa, tak więc z założenia "jestem grzesznikiem i o tym wiem", przynajmniej z religijnego punktu widzenia, który jednak nie bardzo mnie obchodzi.
Co do moralności, bądź nie, zachowań seksualnych, owszem, spora część osób myślących logicznie odrzuca niektóre nakazy "moralne" związane z tą sferą życia, dokładniej te, które nie mają żadnego logicznego uzasadnienia. O ile gwałt czy współżycie z nieletnimi jest dla nas nieakceptowalne, ze względu na szkodliwość społeczną, o tyle zachowanie "czystości" do ślubu, zakaz posiadania więcej niż jednego partnera czy zakaz wiązania się z "wirtualnym" krewnym wydają się bez sensu. No, chyba że ma Pan jakiekolwiek uzasadnienie tych kwestii, poza tym że jakiś (nie ważne jaki) bóg tak kazał, wtedy możemy podyskutować.
Autor: jiima  Dodano: 05-12-2012
Ryszard Byrka
To jest sposób na upowszechnienie miłości i powrotu do naturalnego dla ssaków życia stadnego. Takie współczesne stado, biorąc pod uwagę, iż najistotniejszym staje się rozwój intelektualny, mogło by przyjąć formę szkoły z miłością, gdzie pozostałe zajęcia (produkcyjne, porządkowe itp.) traktowane były by jako, co prawda niezbędne, ale nie najważniejsze. :)
Autor: Ryszard Byrka  Dodano: 19-12-2012

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365