Racjonalista - Strona głównaDo treści


Fundusz Racjonalisty

Wesprzyj nas..
Zarejestrowaliśmy
154.734.219 wizyt
Ponad 1061 autorów napisało dla nas 7299 tekstów. Zajęłyby one 28800 stron A4

Wyszukaj na stronach:

Kryteria szczegółowe

Najnowsze strony..
Archiwum streszczeń..

 Czy jesteś zadowolony/a z życia?
Tak
Nie
Nie wiem
  

Oddano 39 głosów.
Chcesz wiedzieć więcej?
Zamów dobrą książkę.
Propozycje Racjonalisty:

Złota myśl Racjonalisty:
"Istnienie staje się, nieporównywalnie bardziej interesujące, gdy poszerza się nasz horyzont doznań, uczuć i przemyśleń. I gdy praktycyzm życiowy nie ogranicza widzenia świata do perspektywy tego co własne, jednostkowe. Nie wstydźmy się marzeń. Ich najgłębszym sensem jest bowiem pobudzenie nas do działania. Człowiek czynu stara się kształtować swoje życie na miarę własnych tęsknot i pragnień skrystaliz..

Dodaj swój komentarz…
Dariusz Godyń   1 na 1
Inicjatywa tyle wzniosła co bezużyteczna. Przy tej polaryzacji sceny politycznej jest więcej jak pewne, że nie zostanie zauważona. Teraz jak ktoś nie krzyczy o zabójstwie w Smoleńsku lub nie twierdzi, że to wymysły oszołomstwa, nie istnieje. Smutne... 
Autor: Dariusz Godyń  Dodano: 20-12-2012
Reklama
Rafał Maszkowski - Unia W. żyje   4 na 4
Nie należy zapominać, że Demokraci wygrali ostatnie wybory prezydenckie. Prezydent Komorowski zapełnił swoją kancelarię działaczami tej partii. Dowiedziałem się o tym najpierw na przykładzie pewnej znajomej, która w zarządzie pewnej skądinąd czasem pożytecznej organizacji, której znaczna część zarządu jest upartyjniona, dość skutecznie sabotowała współpracę zarządu z członkami. Ucieszyłem się, że w końcu jej w tym zarządzie nie ma, ale złapałem się za głowę dowiedziawszy się dlaczego: przeszła do kancelarii prezydenta.
Do samego ugrupowania miałem dużo sympatii za czasów wczesnych wcieleń (ROAD, UD, UW), ale ostatecznie zraziło mnie ich klerykalne nastawienie.
Autor: Rafał Maszkowski  Dodano: 20-12-2012
Koraszewski - demokraci   3 na 3
Zadumałem się nad nazwą nowej partii. Rzadko odczuwam brak przymiotników, ale gdybyż to była partia parlamentarnych demokratów. Lubię Celińskiego, nawet bardzo, ale ta nowa partia to taka sama partia preambulistów słodkich jak inne. Rozlazła ta nasza demokracja z narodowej przyczyny braku poszanowania dla reguł gry. Nie umiemy zorganizować zebrania, a co tu mówić o parlamencie. Parlamentarni demokraci stawiający na pierwszym miejscu nie taką czy inną wizję wszystkiego, a parlamentarną demokrację właśnie i pokazująca, że można dążyć do reguł pozwalających na porządne spory, zyskałaby moje najwyższe uznanie.     
Autor: Koraszewski  Dodano: 20-12-2012
ratus - A opozycja?   7 na 7
Rządzi PO. A gdzie jest opozycja? PIS nie jest żadną opozycją, tylko konkurencją do koryta. Tzw. "lewica" w postaci kanapowych partyjek tak się boi łaty "postkomuny", że jest bardziej papieska niż sam papież w sprawach światopoglądowych, a mniej lewicowa w postulatach socjalnych i gospodarczych, niż prawicowi radykałowie z PIS'u.
Dopóki nie zorganizuje się laicka socjaldemokracja - będziemy mieć to, co mamy.
Autor: ratus  Dodano: 20-12-2012
Michał Prokop - Na bezrybiu...
Gdyby wybory odbyły się w ten weekend, a startowałyby obecne partie sejmowe i ta partia demokratyczna, zagłosowałbym na tę ostatnią. Czemu? Bo jest najbliższa moim poglądom, a uważam się za socjaldemokratę. Czy ich program jest naiwny? Być może, ale na pewno bardziej składany i logiczny niż programy obecnych partii będących w sejmie...
Autor: Michał Prokop  Dodano: 21-12-2012
Piotr Napierała - a autor
jak zwykle przesmradza....A jaka pareia się Panu PODOBA?????????????????? Krytykować to łatwe
Autor: Piotr Napierała  Dodano: 21-12-2012
Wojciech Peisert - Znowu trzecia droga...  -1 na 1
Autor tekstu powtarza nierealistyczne ciągotki do znalezienia trzeciej drogi pomiędzy wolnorynkowym kapitalizmem a interwencjonizmem. Krytykując początki wolnej Polski (1989+), nie zauważa, że właśnie wtedy rozwijała się przedsiębiorczość, że ludzie chcieli zakładać własne firmy i budować samodzielnie swoją przyszłość. Bez dotacji i regulacji.
Czekam na partię liberalną, partię głoszącą wolności jednostki i jej prymat nad centralnym planowaniem. Bo w końcu człowiek żyje dla siebie a nie dla społeczeństwa.
Autor: Wojciech Peisert  Dodano: 22-12-2012

Pokazuj komentarze od najnowszego

Aby dodać komentarz, należy się zalogować

  

Zaloguj przez Facebook lub OpenID..
Jeżeli nie jesteś zarejestrowany/a - załóż konto..

Reklama
[ Regulamin publikacji ] [ Bannery ] [ Mapa portalu ] [ Reklama ] [ Sklep ] [ Zarejestruj się ] [ Kontakt ]
Racjonalista © Copyright 2000-2018 (e-mail: redakcja | administrator)
Fundacja Wolnej Myśli, konto bankowe 101140 2017 0000 4002 1048 6365